fi&llK- „Het muzikale offer" van Bach en nieuw werk van Kox Socialisten geven Pflimlin een bemoedigend antwoord KUNSTGEBITTEN Adverteert in dit blad Kleine Zaken-annonces Fotojournalisten veroordeeld Franse konvooien in Tunesië beschoten KUNSTMAAND AMSTERDAM Jo Vincent zingt voor het Anjerfonds Scheepvaart -Kamers gevraagd Prima aardappelen te koop KRUIDENIERSBEDRIJF DINSDAG 4 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Parijs) De Franse socialisten, wier kamerfractie en partijbestuur gisteren in bijzondere vergadering bijeen waren, hebben op diens verzoek de rooms-katholieke formateur Pierre Pflimlin doen weten, dat zij even tueel bereid zijn in zijn regering zitting te nemen. Het ja-woord, waarom Pflimlin met zoveel aandrang had verzocht, heeft de socialistische mond haperend verlaten. Niettemin mag worden verwacht, dat de formateur vanavond president Coty, zal mededelen dat hij zijn pogingen een nieuwe regering samen te stellen tot het zware einde wil voortzetten. Op het socialistische congres was er aanvankelijk een vrij sterke stroming, die alleen aan een nieuwe regering wilde deelnemen op voorwaarde dat een partij genoot er de leiding van zou kunnen ne men. De demissionaire premier Guy Mol- let zelf bestreed dit standpunt door te wij zen op de ernstige consequenties voor Frankrijk èn voor de partij, die uit deze strakke houding konden voortvloeien. Tenslotte sprak de meerderheid zich uit voor een regeringsprogramma waardoor het beleid van het kabinet-Mollet in grote lijnen kan worden voortgezet, doch waar aan de conservatieven in geen geval ac tieve medewerking mogen verlenen. Het socialistische veto tegen de rechtse partijen, die aansprakelijk worden gesteld voor de val van het kabinet-Mollet, maakt een regering van nationale eenheid op de breedst mogelijke basis, waarnaar de for mateur oorspronkelijk streefde, onmoge lijk. Pflimlin had alle partijen, op de com munisten en de poujadisten na, al een ont werp voor een regeringsprogramma toe gezonden, waarover nu uitvoeriger zal worden onderhandeld. Over het algemeen lopen de denkbeelden van de formateur evenwijdig met de socialistische stellingen, Twee fotojournalisten, die indertijd dooi de kantonrechter te Den Helder van rechtsvervolging werden ontslagen nadat de officier van Justitie tegen hen wegens het fotograferen van militaire werken aan de buitenhaven in Den Helder 25 gulden boete had geëist, zijn door de Alkmaarse rechtbank wegens het maken van foto's van militaire werken zonder toestemming van de militaire autoriteiten veroordeeld tot een boete van tien gulden. De rechtbank gelastte voorts de ver nietiging van de negatieven en teruggave van de in beslag genomen camera's. doch in Algerije wenst hij een voortvaren der beleid te voeren. De toekomstige po sitie van de demissionaire resident-minis ter in Algerije, Robert Lacoste, met wie Mollet zich solidair had verklaard, zou dan ook nog een delicaat punt kunnen vormen, zodra de posten in de nieuwe regering moeten worden verdeeld. Na twee weken crisis is er vandaag toch enige reden tot voorzichtig optimisme, nu de socialisten er blijk van geven de tegen stellingen met de overige partijen niet op de spits te willen drijven. TUNIS (Reuter) In het dorp llama in Zuid-Tunesië zijn maandag twee Franse konvooien beschoten. Een Franse soldaat werd gedood en negen gewond. Dit wordt van Franse zijde in Tunis vernomen. Tunesische militairen in het dorp had den het konvooi, dat als eerste het dorp bereikte en op weg was van de havenplaats Gabes naar Kebili, aangeraden niet door het centrum van het dorp te rijden. De commandant had daarop besloten naar Gabes terug te kern, maar terwijl de drie voertuigen waaruit het konvooi bestond, keerden, werd er uit de huizen geschoten. Er vielen een dode en vijf gewonden. Het tweede Franse konvooi, dat iets later het dorp binnenreed uit tegenover gestelde richting, werd ook beschoten. Hierbij vielen vier gewonden. Dit konvooi is naar Kebili teruggekeerd. (United Press) Over de twee scher mutselingen is een Tunesisch communiqué uitgegeven, dat in directe tegenspraak is met de Franse lezing der incidenten. De Tunesiërs beweren, dat in beide gevallen het vuur geopend is door de Fransen. De Fransen beweren, dat de konvooien toe stemming hadden ontvangen van Tune sische autoriteiten om zich te verplaatsen, en dat op de konvooien gevuurd is zonder provocatie. PARIJS (UP) Robert Gillet, de Franse gezant in Tunesië, is per vliegtuig in Pa rijs aangekomen voor dringende bespre kingen over de slechter wordende Frans- Tunesische betrekkingen. Vrijwel onmid dellijk na zijn aankomst begaf Gillet zich naar het ministerie van Buitenlandse Za ken voor beraadslagingen met Maurice Faure, de staats-secretaris voor Buiten landse Zaken. Het voornaamste onderwerp van de besprekingen was de waarschuwing van Habib Bourguiba, dat Tunesië elke beweging van het Franse leger, waarvoor geen toestemming zou zijn gegeven, met geweld zou beantwoorden. Muzikale fijnproevers hebben maandag avond in de Bachzaal weer van de zeldza me uitvoering van het „Muzikale Offer" van Bach door het instrumentaal sextet „Alma Musica" kunnen genieten. Het ver blijdend grote succes, dat dit gere'puteerde ensemble er verleden jaar op een avond van de Kunstmaand Amsterdam mee ver wierf, was aanleiding om er dit jaar mee terug te komen. Wie enigszins in de mu ziekgeschiedenis- gegrasduind heeft, kent allicht het verhaal van het ontstaan dezer abstracte muziek: hoe Bach, bij Frederik de Grote ontboden, op een door de vorst voorgelegd thema improviseerde en thuis gekomen enige composities op het gegeven componeerde, waaronder een aantal con- trapuntische kunststukjes, canonvormen in de trant van de polyfonisten der Boergon- dische school, die hij onder de titel „Musi- kalisches Opfer" als dankbetuiging voor het genoten onthaal op het paleis te Pots dam aan de koning van Pruisen en de auteur van het „Koninklijke thema" toe zond. Behoudens een txiosonate voor fluit, het lievelingsinstrument van Frederik de Grote, viool en continuo, is geen enkel van deze stukken voor een bepaald instrumen tarium geschreven, wat ook het geval is met de later ontstane „Kunst der fuga". Willen we deze kunststukken para doxaal gesproken niet alleen horen met de ogen, maar ze ook werkelijk horen klinken, dan zullen ze door een instrumentator pas klaar moeten worden gemaakt. „Alma Mu sica" gebruikt als zodanig voor het „Offer" de versie van H. T. David, die het werk in zeer gevarieerde instrumentale kleur gezet heeft, te vertolken door fluit, hobo, alt hobo, oboe d'amore, viool, altviool, cello en clavecimbel. Dat deze fraai klinkende bewerking echter niet de enig mogelijke en aanvaardbare is, zal men onder meer deze zomer tijdens de Haarlemse orgelda gen kunnen ei-varen, wanneer een der stadsorganisten het „Muzikale Offer" op het orgel in de Grote Kerk zal vertolken. Ondertussen heeft de zetting van David door de zeer geslaagde grammofoonopna me van de interpretatie van „Alma Musi ca" vermaardheid verworven en niet ten onrechte. Het geraffineerde samenspel van dit ensemble doet, met zijn prachtig uitge balanceerde klank, vergeten dat het in dit werk hoofdzakelijk om vormproblemen gaat. Het abstracte gaat als het ware op in een klanksfeer, die de zuivere essentie van het begrip muziek bevat. Zulks maakt dat men helemaal niet doorkneed hoeft te zijn in de wonderlijke geheimen van het hand- Jo Vincent heeft zich bereid verklaard haar belangeloze medewerking te verlenen aan het extra concert op zaterdag 29 juni door het Noordhollands Philharmonisch Orkest in het Haarlemse Concertgebouw ten bate van het Anjerfonds. Speciaal voor dit concert zal zij nog eenmaal na haar af scheid van het concertpodium weer in het openbaar optreden- Zij zal op dit concert een tweetal aria's zingen, namelijk de aria „Wer'er you walk" uit ..Semele" van Han del en de aria uit „The fairy Queen Hark! The ech'ing air" van Purcell. Het concert, dat onder leidng zal staan van Henri Arends, wordt geopend met het Concerto grosso opus 6, no. 10 in d kl. terts van Handel. Na het optreden van Jo Vin cent wordt het gedeelte voor de pauze be sloten met de Serenata Notturna in D van Mozart. Het programmagedeelte na de pauze zal bestaan uit de Zesde symphonie van Van Beethoven, de Pastorale. werk, dat Bach hier meesterlijk demon streert, om getroffen te worden door het totaaleffect van zijn constructies. Zij die de fameuze compositietechniek echter wel door hebben en bijvoorbeeld in staat zijn te begrijpen hoe Bach het klaarspeelt een canon gradueel te laten moduleren naar een hogere toontrap - om enkel dit verba zende staaltje van contrapuntisch bedenk sel te citeren - kunnen dubbel genieten van het werk, waarop Bach's tijdgenoten, voorzover hun daartoe de kans geboden werd, zich waarschijnlijk blind gestaard hebben. De executanten: Everard van Royen, Haakon Stotijn, Paul Godwin, Jo- han van Helden, Carel van Leeuwen Boomkamp en Gusta Goldschmidt, konden ook nu weer de voldoening smaken met hun interpretatie van het Muzikale Offer het publiek te boeien en wel dermate dat het zijn dank betuigde met een applaus dat ovationeel mocht heten. Verder bevatte het programma van deze avond (benevens werk van de Nederlandse barokcomponisten Hendrik Anders, Caro- lus Hacquart en Willem de Fesch) een sextet van Hans Kox, in opdracht van de stichting „Kunstmaand Amsterdam" voor „Alma Musica" geschreven. De jonge com ponist is er blijkbaar op bedacht geweest de klankmogelijkheden van het ensemble uit te buiten, wat hij dan ook nog al vaak groepsgewijs alternerend bewerkstelligde. Dat verbrokkelt enigszins het verloop van het driedelige werk, waarin overigens een gezonde muzikale karakteristiek te waar deren is. Of hij klagend, capricieus of ly risch te werk gaat, telkens heeft Kox wat te zeggen, dat nog niet gezegd is en waar achter men een talent proeft dat bezig is zich veelbelovend te ontwikkelen. De zeer verzorgde uitvoering werd mede dankbaar onthaald. Jus. de Klerk Amstelslot, 4 te Suez. Agamemnon, 2 te Amsterdam. Alwaki, 1 v. Amsterdam n. Port Said. Axeldijk, 5 te New Orleans verw. v. Rotterdam. Andijk, 3 te Rotterdam. Adonis. 3 te Curagao v. Amsterdam. Alpherat, 3 te Rio de Janeiro v. Curagao. Amstelkroon. 3 v. Rotterdam n. Gravesend. Angolakust, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Artemis, 4 v. Antwerpen te Amsterdam. Alcyone, 5 te Philadelphia verw. Alioth, 4 te Buenos Aires. Alphacca, 4 te Baltimore. Amstelpark, 3 v. Tarakan n. Bombay. Antonia, A te Balikpapan. Argos, 4 v. Wismar n. Amsterdam. Bintang, 6 te Aden verw. Bantam, pass. 3 Gibraltar n. Alexandrië. Billiton, 3 v. Belawan n. Djibouti. Banda, 3 te Quinci v. New York. Bontekoe, 4 te Ampenan v. Surabaja. Breda, pass 2 Vlissingen n. Bremen. Batjan, pas. 3 Singapore n. Bangkok. Blijdendijk, 3 v. New York, 4 te Baltimore. Beninkust, 4 v. Freetown n. Le Havre. Cradle of Liberty, 2 520 m zw St Vincent naar Philadelphia. Camerounkust, 2 te Hamburg. Carrillo, 3 te New York v. Pto. Cortes. Concepcion, 2 55 mijl z.z.o. St. Paulsrock naar Sao Francisco. Calamares, 3 te Pto. Barrios v. New York. Congokust, 1 v. Amsterdam n. Bordeaux. Caltex Rotterdam, 3 te Rotterdam. Caltex Pernis, 3 te Rastanura. Congokust, 4 te Bordeaux. Delft, pass. 3 Ouessant n. Las Piedras. Dorestad, 2 te Firth of Clyde. Daphnis, 5 te Mobile verw. v. Cd. Trujillo. Doris, 4 te Georgetown v. Guanta. Dinteldijk, 3 v. Rotterdam n. Bremen en Hamb. Diemerdijk, 3 v. d. Bermudas n. Cristobal. Esso Den Haag, pass. 3 Gibraltar n. Rotterdam Enggano, 3 te Tj. Priok. Eenhoorn, 3 te Bourgas v. Istanbul. Esso Amsterdam, 4 te Antwerpen. Groote Kerk, 3 v. Aden n. Suez. Gaasterland, 2 v. Amsterdam n. Bremen. Guineekust, 2 te Matadi v. Lagos. Gooiland. 3 te Rio Grande v. Santos. Groote Beer, 3 te Southampton v. Montreal. Groote Beer, 4 te Rotterdam. Gaasterkerk, 4 v. Manilla, 5 te Cebu verw. Hersilia, 6 te Rotterdam verw. Hera, 3 te Paramaribo v. Port of Spain. Helena, 3 80 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Hydra, 2 v. Cap Haitien n. Port Au Prince. Hilversum, 1 120 m. z.w. Comoro eil. n. Perz. G. Ittersum, 4 te Rotterdam. Ivoorkust, 3 te Freetown. Joseph Frering, 4 v. Amsterdam n. Monrovia. Jason, 3 v. Funchal n. Willemstad. Johan van Oldenbamevelt, 3 v. New York naar Southampton. Kieldrecht, 3 te Calcutta. Kota Inten, 4 te Semanrang. Kryptos, pass. 3 Aden n. Suez. Kalydon, 3 v. Port de Bouc n. Genua. Kara, 3 te Beyrouth. Karimata, 2 te Marseille v. Antwerpen. Kellia, 3 v. Balboa n. Los Angeles. Kermia, 4 te Fao. Konigswaard, 4 te Thameshaven. Kosoeia, 3 te Curagao. Krebsia, pass. 3 Sabang, 5 te Singapore verw. Kvlix, 4 te Dakar. Leopoldskerk, 3 te Bahrein n. Bandarabbas. Lombok, 3 te San Francisco v. Los Angeles. Leersum, pass. 4 dw. Madeira, 7 te Dakar verw. Lemsterkerk. pass. 3 Kp. Vincent n. Antwerpen. Loosdrecht, 3 v. Mombasa n. Aden. Modjokerto. 4 te Tj. Priok. Meliskerk, 3 te Bombay v. Karachi. Maasdam. 3 te New York v. Southampton. Maloma, 3 210 m. z. v. Adelaide n. Kwinana. Mentor, 4 te Paramaribo. Myonia, 3 v. Brisbane n. Singapore. Moordrecht, 3 65 m. o.n.o. Kuriamuria n. Mena. Mariekerk, 3 380 m. n.w. Fremantle n. Fremantle. Munttoren, 3 240 m. z.o. Cocos eil. n. Geelong. Osiris, 2 90 m. o. Havana n Mobile Oostkerk, 4 te Chittagong. Oranjestad, 3 v. Cristobal n. Aruba. Poseidon, 1 v. Amsterdam n. Bremen. Prins Casimir. 4 v. Le Havre n. Rouaan. Pr. Frederik Hendrik. 3 v. Detroit n. Cleveland. Prins Willem V. 2 te Chicago. Prins Willem George Frederik, 3 te Montreal. Phrontis, pass. 4 Kp. St. Vincent n. Amsterdam. Rondo. 2 te Palembang v. Surabaja. Rijnkerk, 3 te Antwerpen v. Las Palmas. Roepat. 4 te Beyrouth. Stad Amsterdam 3 te Glasgow. Sunetta, pass. 3 Singapore n. Pladju. Statue of Liberty, 1 v. Pta. Cardon n. Rotterdam. Salatiga, 2 v. Vancouver n. Tacoma. Soestdijk, 2 te Baltimore. Stanvac Talang Akar. 3 te Sungeigerong Straat Madura, 3 te Bombay. Solon, 4 te Mobile v. Meragoane. Saidja, 3 v. Singapore n. Pladju. Scherpendrecht, 3 200 m. n.w. Cape Comorin n. Yokkaichi. Sibajak, 4 v. Semarang, 5 te Tj. Priok verw. Sommelsdijk, 4 te Rotterdam. Sloterdijk, 4 te New York. Steenwijk, 4 te Norfolk. Titus, pass. 3 Ouessant n. Madeira. Tamo, 3 te Antwerpen. Tankhaven III. 3 te Port Swettenham. Themis, 3 te Houston v. Beaumont. Tankhaven II, 3 te Singapore verw. Tomini, 2 180 m. z. Finistere n. Gdynia. Tarakan, 4 te Alexandrië. Teucer, 4 te Boston. Trajanus, 4 v. Amsterdam n. IJmuiden. Van Noort, pass. 2 Amoy n. Shanghai. Vasum, 3 te Thameshaven. Waingapoe. 4 te Surabaja verw. W. Alton Jones, 1 1000 m. w. Dakar n. Ph.delphia. Wonosari. 4 te Galveston v. Baltimore. Westland, 2 500 m. z.z.w. Finistere n A'dam. Waterman. 3 te Teneriffe. Woensdrecht, 4 v. Port Said n. Gibraltar. Zuiderkruis, 3 500 m. o.z.o. Kaap Leeuwin naar Melbourne KLEINE VAART Anna Hennv, 3 80 m. w. Hoek v. Holl. n. Newry. Att S, 3 15 m. o.n.o Noordhinder n Rotterdam Bab T, 1 bij Goeree n. Antwerpen. Brinda, 3 te Dover n. Londen. Diet, 3 60 m. n.w. Esbjerg n. Gothenburg. Donata, 3 op Weser n. Kampen. Eljo, 2 20 m. n.o. Casquets n. Genua. Elsa. 28 v. Ostrand te Skutskaer. Flevo, 3 30 m. w. Kp. Dagata n. Antwerpen. Geestdijk, 3 20 m. z.o. Smithknoll n. Maassluis. Glory, 3 op Weser n. Bremen. Hoogvliet, 3 140 m. z.w. Ouessant n. IJsland. Heron, 3 5 m. z.w. Dover n. Antwerpen. Ilias, 2 20 m. z. Wight n. Rotterdam. Joost, 31 v. Teignmouth te Helsinki. Jupiter, 3 50 m. n. Er n. Delfzijl. Kaap Falga, 1 v. Obbola n. Rundvik. Kaap St. Vincent, 1 v. Skutskaer n. Middelburg. Lireco, 3 20 m. w. Goeree n. Rotterdam. Marianne, 1 bij Westhlnder n. Rouen. Midas, 1 op Elbe n. Kopenhagen. Mascotte, 3 10 m. z.w. Borkumrif n. Saockholm. Netta, 1 15 m. o. Gibraltar n. Casablanca. Pavo, 1 v Munksund n. Kemi. Phidias. 2 bij Borkumrif n. Amsterdam. Ponza, 31 v. Kristinehamn n. Zaandam. Rose Marie, 3 dw. Katwijk n. Rotterdam. Spaorhaven, 3 te Ouessant n. Duinkerken. Tilly, 1 v. Zaandam n. Antwerpen. Vesta. 3 bij Texel n. Nykoping. Vrijburgh, 3 te Casquets n. Duinkerken. Westerdok, 2 te Tongue n. Londen. SLEEP V AART Clyde en Oceaan, 2 140 m. o. Fortaleza n. Hikari. Cycloop, 2 te Houston. Hudson, 2 te Maassluis. Humber, 1 v. Avonmouth n. Rotterdam. Noordholland. 2 300 m. z.w. Kp. Spartel n. Savona. Noordzee, 3 te Rotterdam. Oostzee, 2 te Maassluis. Thames, 1 te Maassluis. Titan, 1 v. Bremen n. Rotterdam. Witte Zee, 1 170 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Zwarte Zee, 2 te Dakar. lessen gevraagd REPETITOR gevr. voor Heat Light. Sound, Electricity, and Calculus. Br. G 6731. Hulsh. personeel gevr. Spoed. Gevr. beschaafde DAME om in gezin m. 4 k. gedurende 2 a 3 m. de huis vrouw te vervangen. Brieven G. 6846. MEISJE gevr. in gezin van 2 pers. voor 3V2 dag. f 30. p. w. Tegen f 1.25 per uur. Brieven G 6841. MEISJE of WERKSTER ge vraagd tegen 17 juni, liefst voor iedere morgen. Aanm. Clivialaan 15, tel. 36386. HULP i. d. HUISHOUDING gevraagd voor dag of dag en nacht. kunn. koken, hulp werkster, oliestook, klein ge zin, zit- en sl.kamer, L. Pe- trilaan 12, O'veen. tel. 23619 Zelfst. WERKSTER gevr. in rusthuis Middenlaan 23, Haarlem. HULP i. d. HUISHOUDING pl.m. 16 jaar, 8.30-12.30 uur. Floresstraat 16, H.-N. Voor direct gevr. net zelfst. MEISJE, liefst kunnende ko ken, v d. of v. d. e. n. Meer dere hulp aanwezig. Mevr. Hilbrink. Zijlweg 64. telef. no. 12388. LIEVE EENV. HULP gevr. bij oude dame (intern) Br. of telef. 38211. Duisterhof. Kerklaan 28. Heemstede. Wegens huwelijk dertegenw. gevr. R.K. HULP i d. HUIS HOUDING per 15 juni of la ter. v. g. g. v. Mevr. P. Goe- mans, Kleine Houtweg 55, Haarlem. WERKSTER 1 dag of 2 ocht. Lanckhorstlaan 115, H'stede. Net (jong) MEISJE v halve dg. of werkster 3 ocht. p. w. Papenburglaan 32 Santpoort- Station. Tel. 8638. FLINK MEISJE bov. 18 j. 8-5 u. Hoog loon, warme maalt. Hotel Roozendaal, O'veen. In klein gezin 3 volwass. p. 24 juni gevr. NET MEISJE, zelfst. kunn. werken 8.30-4 u. of fl. werkster v meerd. ocht. p. w. Aanm. na 7 u. Mevr. Cramer Veldman, de Waal Malefijtlaan 8, A'hout. Tel. 27792. WERKSTER gevr. v. kan toorruimte 2 ocht. p. w. Aan melden di. en vrijd.ocht. tus sen 8 en 11 u. Ged. Oude Gr. 11 rood. Bedrijfspers. gevr. Gevraagd in boekhandel an nex leesbibliotheek, ter op leiding een net accuraat jong MEISJE. Br. met voll. inl. G 6848. Gevr.: MEISJE voor auto matiek en afwas. Br. G 6840. JUFFROUW gevr. voor keu- kenafwas, enz. werktijd 11 tot 7 30. Stolk, Lunchroom, Grote' Houtstraat 105. NET MEISJE voor de bedie ning. Stolk, Lunchroom, Gr. Houtstraat 105. Copieerinrichting Haco, Spaarnwouderstraat 110 vr. handige MEDEWERKSTER goed kunn. typen. le KAPSTER gevr. v. zo spoed. mog. Cijs, Ant. v. d. Goesstr. 20, tel. 24159. EEN ACTIEF PERSOON ge vraagd voor het verrichten v. magazijnwerkzaamh en schilderen van emballage. Br. no. 2215 Wensing's adv. bur. Tempeliersstraat 32. Gezocht 40-50-jarigen om op geleid te worden tot MACHI NAAL LASSER. Aanmelden Mach. fabr. Cruquius, Kruis weg 1863, Vijfhuizen, telef. K 2548—260 NET MEISJE gevr. voor di verse winkeiwerkz.heden. zaterdagmiddag vrij. Aanm. fa. J. Lottgering, Gr. Hout straat 5 a. Op een handelskantoor wordt gevr. een vrouwel. JONG STE BEDIENDE. Br. no. 2214 Wensing's adv bur., Tempeliersstraat 32. Fijnwasserij Lijflander vr. vakkundige VRL. KRACHT v. 4 dagen p. w Floresstr. 16 Haarlem-N. BEKW. AUTO-INSTR. Eigen geschr. br. m. foto en voll. inl. Bij gebl. geschikth. vas te betrekking. Br G 6808 Albert Heijn vr. voor haar filialen te Haarlem: MNL. en VRL. PERSONEEL, leef tijd 16 tot 23 jaar. Pers. aan meld. in onze „Supermart". Grote Houtstraat 99. Aardige werkkring op klein assurantiekantoor centr. Am sterdam v. direct of later aangeb. v. JONGEDAME, goed kunn. typen. Mulo- dipl. Geboden wordt goed salaris, afwiss. werk. Vakan tie '57 event, te regelen. Br. G 6716. HANDWERKSTERS gevr. voor thuiswerk. Mantelcon fectiebedrijf Bejeka, Leid- seplein 47, tel. 11327. Prima DAMESKAPPER- (STER) gevr. zelfst kunn. werken. Vakantie wordt ge regeld. Brieven G 6745. Nette WINKELMEISJES 16 j. Booms' Levensmidd.- bedrijf, Wagenweg 76. Aan melden na 19 uur Zaanenstr. 26, Haarlem-N. BUFFETJUFFROUW of BE DIENDE. Vakkennis geen vereiste. Restaurant Fluks, Grote Houtstraat 21. Voor direct gevr FLINKE VROUWEN v. dag. schoon houden van een modern kan toor, omgeving Leidsevaart (Schouwtjesbrug) Werktij den ochtend- of avonduren (eventueel gecomb.) Aanmel den Nassaulaan 32. AFWAS JUFFROUW en Knecht alg. dienst. Lunch room, Vroom en Dreesmann, Grote Houtstraat, vaste jaarbetrekking. Aanm. 10-5 uur, Gierstraat 5. Hulsh. pers. aangeb. NAAISTER heeft nog enige dagen over. Br. G 6842. NET MEISJE b.z.a. v. d. d. P.G. Venneperweg 1205, Nw- Vennep, Haarl.meer. B. z. a. n. j. WERKSTER v. Heemstede of omgev. f 1.25 p. u. Kamerman. Bennebroe- kardijk 185 bij de Cruquius. Aangeb. NETTE HULP voor 2 ochtenden van 9-12 u Br. G 6801. MEISJE 16 j. b. z. a„ wil haar vak. v. 22/7 t/m. 17/8 werkend doorbrengen, liefst bij kinderen. Br. G 6800 JONGE VROUW 30 j. P.G., met zoon 3 j., zoekt plaats, als huishoudster in kl. gezin. Brieven G 6730. Bodrijfspcrs. aangeb. ECHTPAAR b.z.a. .voor on derhoud van scholen en ge bouwen. Br. G 6838. TIMMERMAN b. z. a. voor- onderhoudswerk in fabriek of wel huizen Br. G 6781 GEIL DAME, z. bezigh. in b. v. rijbew. Brieven G 6767 ALLROUND BROODBAK KER b. z. a. i. b. v. patroons diploma en middenstands, liefst als chef in middel- of kleinbedrijf Brieven G 6814 NET PERSOON b. z. a. voor 2 a 3 av. p. w. event, zaterd.- middag, in bez. v. alle rijbe wijzen. Brieven G 6757. JONGEMAN b z. a. 4 midd. i. d. v/eek. Tel. 1249Ó. WOONHUIS ruilen voor winkelpand met woning. Br. G 6771. Te koop: dubbel HEREN HUIS bij den Hout w.v. ge deelte 7 kamers badk. en keuken, zeer geschikt voor arts enz direct leeg te aan vaarden is. Vraag-pr. f 38000 Brieven G 6791. VRIJ HUIS, 4 kam. t. k. voor latere zelfbew. f 5500. Kam persingel 24 B rd. Ac. gev. heer, b.b.h.h. zoekt voor tijdelijk gem. ZIT- SLAAPK. zonder pens. in Haarlem. Br. G 6826. Per 15 juni door heer een gemeubil. ZIT-SL AAPKA MER met of zonder warme maaltijden. Br. m. prijsopg. G 6810. J.man zkt gem. ZIT-SLAAP- KAM. m. str. water, w. maalt, en gebr. v. douche. Haarlem of omg. Br. met prijsopgave G 6798. Nette jongeman zoekt p. 1 Juli a.s. te Haarlem of naaste omg. ZIT-SL.KAMER m. voll pens. en huisel. verk. Brie ven G 6794. Lege KAMER of ZOLDER gevr. met pension d. heer, b.b.h.h. Br. G 6818. Bij echtp. op leeftijd KA MER gevr. door net echtp. op leeft, met gebr. van keuk. Brieven G 6744. Heer, b b. h. h. zoekt op n, st. gem. ZIT-SLP.K. evt. m. ontbijt. Brieven G 6734. Heer vr. KAMER, z. p. b. b. h. h. Brieven G 6722 Agb gestoff. KAMER met pension. Velserstraat 12 rd. Kamérs aangeboden Gest. KAMER m. pens aang. v. besch. heer, 5865 j. Br. G 6778. Verlofgangers. Te huur te H'stede bij trein en bus v. di rect of later gem. grote ZIT- WOONKAMER en 3 slaap- kam., gebruik keuken, bad. garage, tel. Br. G 6764. Centrum. Zonnige ZIT-SL.- KAM„ gestoff., str. w. en st.- gel. voor juffr., b.b.h.h. Br. G 6809. PENSION voor heer, h. v. Haarl.-ZW. Br. G 6797. Gem. ZIT-SLAAPK. v. nette juffr. of echtp. m. 1., kook- en stookgel. Ruime kasten. Spaarne 114 rood. Te huur in H'stede gestoff. BOVENWONING bij Zandv.- laan, f 75 p. m. Vest. verg. verpl. Brieven G 6711. WomngruH re huur gevr. WINKELPAND met woning Woningruil mo gelijk. Br. G 6772. 4 kamer FLAT bij Schiphol- weg ruilen voor vrij huis. Liefst „Rosenhage". Brieven G 6815. WONINGRUIL voor Haarlem en geheel Nederland. Cramer Co., Zaanenlaan 5. Aangeb VRIJ HUIS 3 ka mers, keuken, zolder en grote tuin, ruilen voor iets anders in H.-N. Br. G 6732. Diversen HUWELIJK. Wed., 49 j„ zkt k.m. met net werkman tot 56 j. Br. G 6787. Welke chauffeur wil bejaard echtp tegen vergoeding mee nemen naar HEERLEN (L.) op 15 juni a.s. Adres: De Ridder, Padangstraaat 3. Verloren: ARMBANDJE, aandenken, dubb. rij kleine witte pareltjes tuss.in zwart Zaterdag 1 juni v. verl. I-Ial- testr. naar trein 5 uur (2c kl.) A'dam. Teg. bel. terug te bezorgen bur. Zandv. Crt. of tel. (0 2507) 2135. GARAGE te huur gevraagd, omtrek Jan Gijzenkade'Von- delweg. Bi-ieven G 6849. Wie wil nog mee TENNIS SEN in gevorderd clubje? Telefoon 17176. Bij dierenvrienden kl. blij vend HONDJE (reu). Liefst bij oudere mensen, en z. katje. Kloppersingel 129. Net meisje, 19 j., op kantoor, zoekt dito VRIENDIN. Bid. of omg. Br. G 6817. DAME gevr. bij klaverjascl. op zaterdagav. Br. G 68i9. Twee mooie zwarte POES JES af te halen. Irislaan 12, Heemstede. Vierpits GASKACHEL, bruin geëmailleerd kacheltje, 2 staaldraad matrassen en nog enige dingen. Adres te vern. bur. v. d. blad. Echtpaar, behoorl. midden stand, z. DITO ECHTPAAR voor gez. omgang. Leeftijd plm. 39—47 j. Br. G 6802. HUWELIJK. Besch. dame. 42 j., P.G., knap, besch. kl: verschijning, goed milieu, weinig bemiddeld, z. k.m. m. heer, b.v. een zelfst. of vaste positie, tot 55 j„ die buiten de stad woont. 1 k. g. bezw. Br. m. inlicht. G 6793. Vlot stol in bezit van auto, zoekt dito voor GEZAMEN LIJKE VAKANTIE (buiten land) 13—28 Juli. Tel. 23603. Gelegenheid STALLING AUTO bij part., omgev. Men del College. Brieven C. 6737. Te koop gevraagd STATIONCAR. Br. G 6713. 2-pers TENT te huur of te koop gevr., evt. met lucht bedden en slaapzakken. Br. No. 199.680, Bolrek, Kon.plein 1, A'dam. JONGENS SPORTFIETS (11- 12 j.) in pr. staat. Br. G 6779. 1 H AND-MA AIM ACHINE en 1 motor-maaimachine. Brie ven G 6773. Een gebruikt DAMES RIJ WIEL. Br. G 6792. TRECIITERHAARD (vier tjes) gr. cap zw. colbert m. 50. Brieven met prijs G 6751 KINDERFIETS, dames (sp.) fiets. Br. met prijs G 6750 KLEINE EETK. met opberg- meubel, (geen dressoir) Formule meubelen komen in aanm. ev. afzonderlijk. Tuin parasol in goede staat. Brie ven G 6743 of tel. K 2507 no. 2933 H. FIETS f 35, tandem f 50. Ruychaverstraat 7. DRESSOIR en theemeubel i. p. st. Tempeliersstraat 54. ACCORDEON, pianoklavier 80 bass, met koffer. Twijn- derslaan 19 r. SKODA STATIONCAR in pr. staat met gar., zeer mooi div. nieuwe onderdelen. Tes- lastraat 33. Moet weg. MOTOR D. K. W. 200 c.c. Prima. Ook ruilen. Patientiestr 9 zw. 11 JONGE KIPPEN, ren 11 m. nachthok 2 x 2 x 2 m. Wilhelminastraat 23. Mooie DAMESFIETS f 37.50, Autoped (als nieuw) f 15. Sterrebosstraat 41. Van part. SIMCA ARONDE '52/'53, Austin A 50, Cam bridge '55 in prima staat. Bloemcndaalseweg 152, Ov„ tel. 25355. Z.g.a.n. GRASMACHINE en Jazz gitaar. R. Visscherstr. 110 ben. DAMESRIJWIEL, als nieuw. Adres Jan Nieuwenhuizen- straat 1. GAFFELZEIL en fok 16 M2. v. vogeljacht, nw, bill, prijs Brieven G 6729. 2 zigzag NAAIMACHINES (industrie) Brieven G 6728 H. M. W. BROMFIETS. 2 versn. in prima staat. Na 7 uur. Midden Tuindorplaan 2 12 KIPPEN, 6 le leg. 6 2e leg met dubb. loop en 2 nacht hokken. Celebesstraat 28 1 pers. ENG. LEDIKANT m. matras f 20. Smedestr. 24 rd. Pr. 2 pers. eikenh. LED. spi raal, spiraaldek, Super ma tras (binnenvering), kussens event, apart Thomsonlaan 51, drukbel. FORD ZEPHYR SIX '52. i. g. st. v. onderh. geen oliever- bruik. Tel. 22613. SPARTA 125 c.c. loopt prima alles in prima conditie, uiter ste prijs f 200. Da Costastr 50, Haarlem-O. BROMFIETS, „Cycle ~Star" (pas gerevideerd) microfoon Ronette a f 20. Ooievaarstr. 29, Haarlem-N. SPARTA 125 c.c. '46 n. band buddy-seat en bag. rek. prijs f 125. Meidoornplein 20. Nieuw JONGENSPAK. Lft. 13—15 j prijs f 25. Atjehstr. 9, Haarlem-N. HERENFIETS ..Gazelle", in prima staat (geen Sport) f 55. Mentawistraat 32. WANDELWAGENTJE f 25. box f 7.50, babyweegschaal f 5, wringer f 5. Brouwers vaart 34. Gothisch AMEUBLEMENT, handwerk, 6 st., tafel, dres soir, theem., 2 fauteuils, kloostertafel. Bilderdijkstr. 55 R. 2 hoog. MOBYLETTE BROMFIETS, z. g. a. n. f 165. De Genestet- straat 70. INVALIDEWAGEN achter rijwiel of brommer (lucht banden) bill, prijs. Korte Spaarne 7. PAPIERSNIJMACHINE cm. Tel. 16823. 45 Van part. aan part. OPEL OLYMPIA '51 f 1350, Kl. Heiligland 33 c. 2 SIAM POESEN V/2 j. en 9 m. f 15 p. st. Tuinlaantje 4, Haarlem. PHILIPS RADIO f 45. Bak kerstraat 10 zw PICK-UP met versterker, goed spelend f 75. N. Tuin dorp!. 29, tel. 17341. C. Z. MOTOR z. g. a n. voor en achter vering, bill, prijs. Gen. Bothastraat 113. AANHANGWAGENTJE, v. rijwiel, als nieuw, goed voor kampeerders. A. J. Gerritsen Molenaerstraat 7. Na 5 u. Z. g a. n. KINDERWAGEN voor f 50. Kamerman, Bcnne- broekerdijk 185 bij de Cru quius. Voor dierenvriend 5 m. oude bastaard DOBERMAN PIN CHER Tinka f 20. P v. Don selaar, Spaarne 92 MEISJESFIETS 7—12 j„ g. st. Babybox met vlond. Clarinet l.s. Radio. Pleiadenstraat 8. Simplex HEREN RIJWIEL, trommelremm., laag model. Ook voor jongen f 30. Schaep- manlaan 7, S'poort-station. STUDIEPIANO f 100. Kruis weg 21 rood. Luxe OPEL OLYMPIA 1956. 27.000 km gelopen. Br. G 6785 Van part. VAUXHALL 1953, pr. st„ 4-deurs, rijklaar, f 2150.Kon. Wilhelmina- kade 81, IJmuiden. Nwe KNITTAX BREIMACH. van part. weg .omst.h. Gek. f 280.— voor f 225.—. Tele foon 19489 of Br. G 6782. JONGENSFIETS 8—12 jaar, wagenzitje, fietsmand, fiets- zitje. Stuyvesantstr. 50. „MATCHLESS" 500 cc twin '54. Gen. Joubertstr. 5. Z. g. a. n. KINDERWAGEN. Gruttostraat 32. Nette JAWA 250 c.c. Reyer Anslostr. 28. Haarlem-N. HENGELUITR., lap st., kam- garen, zw., 2 rijbr., 2 p. rub- berl. gr. m. Zwaardstr. 17. Na 5 uur. Een gesl. BAKFIETS in pr st. Zomervaart 158 rood. Na 6 uur. Küppersbusch gecomb. KO LEN-GASFORNUIS. Joh Wagenaarlaan 50, H'stede. Telefoon 35660. Vakantieverblijven VAKANTIE WOONBUS te huur, 4 bedden, volledig in gericht. Lunteren op de Ve- luwe. Tel. K 8380—9032 en K 8370—2868 toestel 02. ZANDVOORT. Te huur ge vraagd maand juni rustige kamers met keuken voor echtpaar. Br. met prijsopg. G 6790. i ajders (sim) ONZE BREUKBAND' 1 geeft U hot gevoel alio! U Uw onderbuik me» Uw handen •found* 1 ONZE BREUKBAND li geen confectiewerk en heeft geen knellende veer ot kussen ONZE BREUKBAND itett U In staat weer alle werk te verrichten ONZE BREUKBAND wordt cpe. ciaal naar maat gemaakt, In overleg met onze de«' kundige, die U vrl|bll|vond omtrent Uw geval kunt raadplegen 1 Haarlem: f-a. RUTGERS, Gen. Cronjé9traat 49, don derdag 6 juni 10-12 en 2-4 Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief. Spoed-reparatie in 1 uur GR. HOUTSTRAAT 122 Tel. 13126 Dames, laat uw voorjaars- en zomergarderobe verzor gen door Modeatelier Lé BERKHOUT Ook knappen en pasklaar maken. Mevr. L. F. Verkaart-Berk- hout, Planetenlaan 146, Haar lem, tel. 23512. IJweg 691, Vijfhuizen. Tel. 408 Te koop aangeboden: Voor actieve jonge mensen met vakdiploma goede be staansmogelijkheid. Finan ciering in overleg Brieven no. 5809. Lessen ENGELS. (Mede) leerlingen gevr. voor clubs max. 3 a 4 pers. Aanmelding en inlich tingen Voorduinstraat 6. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Te koop aangeboden Heden ontvangen: nieuwe oogst KNOFLOOK Comman deur, Ged. Oude Gracht 19 Jan Prinslaan 1 AUTOBANDEN, alle maten Korte Herenstraat 8, Telef. no. 21275. BORGWARD '54 in pr. st. v. part. Kan zo nodig helemaal gefinancierd worden.: Te bez. Garage van Hees, Leid sevaart 444. VAUXHALL 1948, in pr. st. f 600 Schoollaan 80 A, Ben- nebroek. CITROëN SPORT in pr. st. prijs f 450. J. de Leeuw, Pa- pentorenvest 12 rd. Woensdag 500 gr. GEHAKT 98 ct Knop, Rijksstraatweg no. 215. 500 gram PAARDEBIEF- STUK f 2.25. Knop, Rijksstr.- weg 215. 500 gram PAARDELAPPEN f 1.30. Knop, Rijksstraatweg no. 215. BIJ KNOP, Rijksstraatweg 215 500 gram magere runder lappen f 1.85 500 gr. RUNDERBIEFSTUK f 2.75. Knop, Rijksstraatweg no. 215. BIJ KNOP, Rijksstraatweg 215, 500 gr. runderribïappen f 1.95. BIJ KNOP, Rij ksstraatweg 215, 500 gr. doorregen run derlappen 1.35, heel mooi f 1 50. De Oriënt brengt RECLAME AANBIEDING. Japans por seleinen Emari schaal f 1.69. Paarlaarsteeg 8. Wasmachinefabriek heeft re gelmatig Wasmachines met lichte emaille besch. Gloed nieuw m. gar. vanaf f 129.50 desgew. afbet. Inl. KRELA- GESTRAAT 28, telef. 17848, Haarlem. Aangeb. LLOYD BESTEL AUTO 1955, 600 kg. laadver mogen, in onberispelijke st. Ook ruilen voor luxe. Leijen- horst, de Wittenstr. 12, Am sterdam. Tel. 120310. NIEUWE STOFZUIGERS f 79, van fabriek naar ver bruiker met volle garantie. Vraagt gratis demonstratie. Hobeco, Dr. Leydsstr. 11 rd. Tel. 18593. EYSINK RENATA TAN DEM met J.L.O. motor, als nieuw, ,weg. teleurstelling. Bezicht. Nassau Garage, Nas saulaan 31. BAKKERS AUTOHANDEL, Tel. 21275. Korte Herenstraat 8. Privé-adres Ben Viljoenstraat 36, biedt aan: Morris Minor 1950 Cabriolet, Renault type 4 1950, Opel Olympia 1950, Vauxhall 1950. Financiering mogelijk. BOEKEN, Encyclop. en At lassen, in- en verkoop. Vrij entree. Gé Verboom, Kleine Houtstr. 60, tel. 19732, H'lem VELLEMAN koopt alles!!! Inboedelgoederen, antieke en mahonie meubelen, kristal porselein. Perz tap., koper. Curiosa, ant. schilderijen, zilver, etc., gratis taxatie. Zijlstraat 62, Hrl. (Geen fi lialen). Tel. 14637. GEERTS KOOPT ALLES!!!! Inboedels, meubilair, ouder wetse meubelen, antiek, por- celein, kristal, goud, zilver, koperwerk, zolderopr. Taxa tie. L. Veerstraat 2, tel. 14672 Sinds 1913. (Geen filialen). KRANTEN 5 ct, tijdschriften 3 ct. karton 2 ct. Lom pen 35-40 ct. Verder de hoog ste waarde voor uw oude metalen. L. v. Meel en v. d. Pol, Scheepersstr. 22, tel. no. 21747 BROEKMAN BETAALT VEEL GELD voor inboedels en alle afz. meubilair, an tiek, naaimach., tapijten, zolderopr. enz. Lakenstr 26 hoek Doelstraat. Tel 10794. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. VERHUUR z CHAUFFEUR Volkswagen. Opeis Rekord Garage v d Klooster. Frans Halsstraat 33. tel. 16456 10 KORTING op over hemden en al uw fijngoed, mits gebracht en gehaald bij Wasserij Evers. Brouwers vaart 60 VOLKSWAGENVERHUUR nieuwe wagens f 8 per dag 8 ct. per km Taxi 13300 Twijnderslaan 35. EEN BETERE AUTO huurt u bij de Groot's Auto-Ver huur Bedrijf. Tel. 25132. Nw. Guineastraat 2. Wij nemen aan: TIMMER- en METSELWERK, winkel betimmering, enz Brieven no. 5814. MATRASSEN BIJV EN OVERTREKKEN Verenbed 3 delig maken. Van Meeu wen, Beddenspeciaalzaak. Rijksstraatweg 71. tel 23809. VERHUIZEN? O. Feltsma en Zn.. Alexanderstr. 1. Tel. no. 15590 JAPONNEN. Maakloon v.a f 8.50 Modeljaponnen geëta leerd. ook grote maten. Mai- son Tiny. Paul Krugerstr. 30 ELEKTR. ONTHARING er. wratbeh. Succes verzekerd. Inl. vrijblijvend Ria Roozen (Iyacinteniaan 31 Tel 15730 20 KORTING op siie stoomgoederen, mits ge bracht en gehaald. Chem. Wasserij en Ververij Keyser, Soendapiein 37, Lorentzpl. 26

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6