Spanning tussen Egypte en Jordanië OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 'MORRIS HET WEER Bourgès-Maunoury morgen voor de Nationale Vergadering Diplomatieke en militaire relaties dreigen verbroken te worden Men verwacht een ruime meerderheid voor het opgelapte kabinet 71e JAARGANG No 280 DINSDAG 11 JUNI 1957 302e JAARGANG No 128 Prinses Wilhelmina moet rust houden Sovjet-Unie zou de Oostzee willen neutraliseren Plan is niet in Helsinki besprokenzeggen Finnen Koel weer Nieuwe Italiaanse regering dient haar ontslag in Zonder 24 neo-fascisten één stem tekort Twee IJmuidense meisjes na vijf dagen terecht Bang geworden door opsporingsbericht Regeringspartij in Canada in verkiezingen verslagen Op IJ-tunnel is thans voor 250.000 ingeschreven Koninklijk bezoek aan luchtvaartdemonstratie Twee kinderen verdronken WIËmm mm Knipperbollen te Haarlem in werking V erkeer songelukken DIT JAAR: 483 DODEN j Elf doden in het verkeer Zeven Beverwijkers bij ongeval in Lisse gewond Bestuurder onwelauto tegen een boom Het woord is aan NZHVM-bus bij Wezel tegen Duitse autobus gebotst Twee Duitsers overleden Nederlanders licht gewond President Eisenhower heeft een maagstoornis Hij verwacht morgen zijn werk te hervatten Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman CAIRO (Reuter) Egypte heeft besloten zfjn vertegenwoordiger by het gemeen schappelijk opperbevel in de Jordaanse hoofdstad Amman terug te roepen, zo is officieel te Cairo bekend gemaakt. Dit opperbevel werd vorig jaar ingesteld nadat de stafchefs van Egypte, Syrië en Jordanië overeenstemming over een dergelijk hoofd kwartier hadden bereikt. De Egyptische re gering heeft Jordanië verder om terugtrek king van de Jordaanse ambassadeur Rifai gevraagd Dit verzoek is volgens een of ficiële Egyptische bekendmaking een ge volg van een samenzwering om de Egyp tische militaire attaché in Amman in dis krediet te brengen. AMMAN De Egyptische militaire at taché en de Egyptische consul in Jeruzalem zijn maandag door Jordanië uitgewezen. De attaché wordt ervan beschuldigd, dat hij een Jordaanse burger heeft trachten over te halen officiële Jordaanse persoonlyk- heden te vermoorden. CAIRO In Arabische politieke kringen te Caïro toont men zich ernstig bezorgd over de crisis tussen Egypte en Jordanië. Men wijst erop. dat de Jordaanse ambas sadeur te Caïro een broer is van de huidige Jordaanse minister van Buitenlandse Zaken. Politieke waarnemers te Amman zeggen te geloven, dat Egypte en Syrië zich willen bevrijden van de verplichting tot het ver strekken van financiële hulp aan Jordanië. Woordvoerders van de Egyptische en de Syrische regering hebben gezegd, dat Jor danië geen hulp zal ontvangen als het niet een politiek van positieve neutraliteit volgt. Samenzwering (AFP) - Een woordvoerder van de Egyp tische regering heeft volgens het Egyp- ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FÉRD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Engelse Suède Dames-Herenjasjes De particulier secretaresse van Prinses Wilhelmina deelt mede dat Prinses Wil helmina op medisch advies een zestal we ken volkomen rust zal moeten houden. De Prinses is niet ziek, enkel zeer vermoeid. LAHTI (UP) Een officiële woordvoer der van. het Finse ministerie van Buiten landse Zaken heeft medegedeeld dat de Baltische Zee in de Fins-Russische bespre kingen niet ter sprake is gekomen. Van niet-officiële zijde was gemeld dat de Sovjet-Unie een verdrag tussen Finland, Zweden, Denemarken, Polen, Oost-Duits- land, West-Duitsland en de Sovjet-Unie had voorgesteld, volgens welke het gebied van de Oostzee, in geval van oorlog, voor oorlogsschepen der belligerenten moest worden gesloten. HELSINKI (Reuter). Premier Boelganin en partijsecretaris Kroesjtsjev zijn maan dag een reis van drie dagen door de Finse provincies begonnen, vergezeld van pre mier Sukselainen. De Sovjetleiders hebben zondag in het stadion van Helsinki een feestelijke herdenking van het vijftigjarig bestaan van de Finse vakbeweging bijge woond. In het stadion, dat plaats biedt aan zestigduizend personen, waren onge veer vijftienduizend belangstellenden. Volgens het Sovjet-persbureau Tass hebben Boelganin, Kroesjtsjev en Sukse lainen zondag gesproken over de betrek kingen met de Sovjet-Unie en over de in ternationale toestand. Op een feest, geoi-ganiseerd door de ver. eniging „Finland-Rusland", zei Kroesj tsjev in een rede dat de wereldvrede niet wordt bedreigd door de uitvoer van het communisme, maar door de uitvoer van kernwapens en-de inrichting van militaire bases op vreemde bodem. De Russische partijleider betoogde, dat handelsver keer en contacten op politiek, economisch en cultureel gebied de betrekkingen tussen ëe landen versterken. Kroesjtsjev sprak zijn voldoening uit over de goede betrekkingen die zich met Zweden, Noorwegen en Dene marken ontwikkelen. XOCöYYYy wmvrrrv-ry w v y y - y,WYWwyvyyvYvwwwroX VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Koel weer met opklaringen en enkele verspreid optredende buien. Matige tot vrij krachtige noordwestelijke wind. Volledige weerrapporten op pagina twee CCCCCCOJU^y. KXJJ K «.IJ AJUXJUJ. «A 1AM DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S tische persbureau voor het Nabije Oosten verklaard, dat de stafchef van het Jor daanse leger, Madjali, iemand naar de Egyptische attaché heeft gestuurd om deze over te halen „deel te nemen aan een samenzwering tegen koning Hoessein." De attaché zou de man een schriftelijke be kentenis hebben afgedwongen en een af schrift daarvan aan het Jordaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken hebben gezon den. Schijngevecht AMMAN (Reuter) Koning Saoed van Saoedi-Arabië is zaterdag in Amman aan gekomen voor een officieel bezoek van een week aan Jordanië. Hij werd op het vlieg veld begroet door koning Hoessein. Duizen den Jordaniërs juichten de twee vorsten op hun autorit van het vliegveld naar het koninklijk paleis in Amman toe. Koning Saoed heeft maandag met koning Hoessein een schijngevecht tussen Saoedi-Arabische en Jordaanse soldaten bijgewoond. Aan de geheime manoeuvres werd deelgenomen door straalvliegtuigen, tanks, pantserauto's en infanteristen. ROME, (Reuter) Het Italiaanse ka binet van Zoli, dat twee weken geleden werd gevormd, heeft zijn ontslag inge diend, nadat gebleken was, dat het bij de steming van zaterdag in het Huis van Afgevaardigden een stem te weinig (281 van de 562 stemmen) had gekregen en dat het alleen aan kon blijven, als het alsnog de 24 stemmen van de neo-fascisten die voor de regering stemden wilden aanvaar den. Tot het laatste waren Zoli en zijn ministers echter niet bereid. Behalve de christen-democraten hebben zich, bij de stemming over het vertrou wen in het kabinet, alleen de neo-fascisten en monarchisten zich voor de christen democratische minderheidsregering uitge sproken. Bij de vertrouwensstemming in de Senaat had Zoli de stemmen van de neo-fascisten niet met zoveel woorden on aanvaardbaar genoemd. Hij deed dit latei- bij de steming in het Huis wel, omdat er in zijn partij ontevredenheid heerste over het aanvaarden van de steun van de neo-fascisten Volgens sommige Italiaanse kranten is het land in vredestijd nog nimmer in zo'n toestand van volledige verwaring geraakt. Waarschijnlijk zal de val van de regering- Zoli tot vervroegde algemene verkiezin gen leiden. In normale omstandigheden zouden deze verkiezingen niet voor het volgend voorjaar gehouden worden. Na vijf dagen zoek te zijn geweest en het hele Nederlandse politie-apparaat in wer-~ king te hebben gezet zyn de beide vermiste IJmuidense meisjes Annie van den II. en Martina H., respectievelijk vijftien en veertien jaar oud, op tweede Pinksterdag weer in IJmuiden opgedoken. Het tweetal had zich erover uitgelaten te willen proberen het land per schip te verlaten en zou daartoe contact met vreem delingen opnemen, zodat alle grensposten reeds door de politie waren gewaarschuwd en de commissaris van politie te Velsen via de ï'adio de opsporing had verzocht. Daar de kinderen er veel ouder uitzagen dan zij zijn, vreesde men reeds het ergste, maar maandagavond zijn de meisjes na een langdurige zwerftocht door het land weer in IJmuiden teruggekeerd bang gewor den door het radiobericht, dat hun opspo ring vroeg. OTTAWA (Reuter/AFP) De algemene verkiezingen in Canada zijn gewonnen door de progressieve conservatieve partij van John Diefenbaker, tot dusver de grootste oppositiepartij. De liberale partij van premier Louis St-Laurent is onttroond, na 22 jaar achtereen aan het bewind te zijn geweest. Ofschoon de conservatieven nu de grootste partij zijn, hebben zij geen volstrekte meerderheid in het Lagerhuis behaald. Gedurende de eerste drie dagen, waarop de inschrijving op het grootboek IJ-tunnel is opengesteld, is een bedrag van ongeveer 250.000 ingeschreven. Deze inschrijvingen komen niet alleen uit Amsterdam, maar ook uit vele andere gemeenten. .(Van onze correspondent in Parijs) De 43-jarige radicaal-socialist Maurice Bourgès-Maunoury, die, als nummer zes van president Coty's kandidatenlijst, de vorige week het verzoek aanvaard heeft een nieuwe regering te vormen, hoopt morgenmiddag door de Nationale Vergade ring te worden geïnstalleerd. Zijn regering, die volgens het Britse model, uit een vijf tiental ministers en een lange stoet staats secretarissen zal bestaan, was vanmorgen vrijwel gereed en zal voor een ruim deel uit leden van het vorige kabinet-Guy Mol- let, die al of niet van stoel verwisselen, zijn samengesteld. Ook de nieuwe regering steunt officieel op het zogenaamde republi keinse front, dat echter in feit ontbonden is en waarin vóór de verkiezingen van bet vorige jaar de socialisten, de radicalen en de linkse gaullisten- verenigt waren. Ten gevolge van de pogingen van oud-premier Pierre Mendès-France zijn partij op nieu we leest te schoeien, waren de radicalen ongeveer anderhalf jaar geleden in een vijftal concurrerende groepen en groepjes uiteen gevallen. De meest opvallende trek van de nieuwe ploeg van Bourgès-Maunoury is dat hij getracht heeft al die radicale stromingen onder de noemer van zijn regering en zijn persoonlijke autoriteit te verenigen. Zijn eerste optreden als formateur en toekom stig regeringschef moet, zo lijkt het, van die radicale gezichtshoek worden beschouwd. Overigens kan men weinig originaliteit vinden in zijn regering, waarvan al even min veel voortvarendheid te verwachten valt. De eerste indruk is dat de uitzichtloze politiek in Algerije onder leiding van de socialist Albert Lacoste, die op zijn post gehandhaafd blijft, zal worden voortgezet. Als een' lichtpunt is misschien dat de nieuwe regeringschef ook de Europese lijn van het vorige kabinet wenst voort te zetten. Vóór 7 juli aanstaande zullen de plannen voor de Euromarkt en de Eura- toom aan het Franse parlement ter goed keuring worden voorgelegd. Conflicten Deze twee hoofdpunten uit het Franse regeringsprogramma dat morgen tot in Met twee Dakota's van de luchtmacht arriveerden Koningin Juliana en de Prinsessen Tweede Pinksterdag op het vliegveld Ypenburg om de demonstra ties van de Ilsy bij te wonen. De be zoeksters werden welkom geheten door de heer Kolff, voorzitter van de Ilsy en drs. A. T. Bogaardt, burgemeester van Rijswijk. onderdelen bekend zal worden gemaakt, hebben Bourgès-Maunoury bij zijn forma tiepogingen al in conflict gebracht, met twee partijen en verschillende ministers op wier medewerking hij aanvankelijk ge rekend had. Vanwege Lacoste's handhaving hebben de rooms-katholieken voor de eer gepast plaats in de nieuwe regering te nemen en twee der krachtigste ministers uit het vorige kabinet, de links-radicaal Francois Mitterand en de socialist Deferre, weigerden om diezelfde reden actief mee te werken. Anderzijds hebben zijn Europese plannen de nieuwe premier de weigering tot samenwerking van de gaullisten opge leverd. De voormalige gaullist, generaal Corniglion-Molinier, die al eerder naar de partij van oud-premier Edgar Faure was overgelopen, zal niettemin de portefeuille van Openbare Werken beheren. Andere gezichten, die men weliswaar moeilijk nieuw kan noemen, doch die in de vorige regering toch afwezig waren, zijn die van de socialist Lapie voor het over- zese Frankrijk, en de dissidente radicaal André Morice voor de nationale verdedi ging. De 37-jarige radicaal Felix Gaillard zal als jongste minister van Financiën sedert driekwart eeuw de zware erfenis van de socialist Paul Ramadier overnemen. De voornaamste andere portefeuilles ble ven in dezelfde handen. De socialist Chris tian Pineau zal, tegen de verwachting in, niet van Buitenlandse Zaken worden ver wijderd. De nieuwe formateur behoeft zich weinig of geen zorgen te maken over de ontvangst die het parlement hem zal bereiden. Hij zal vermoedelijk met een zeer ruime meerder heid in zijn nieuwe waardigheid worden bevestigd. Begaafd met een hoge mate van intelligentie en van souplesse, is Bourgès- Maunoury het type politicus dat bij het parlement blijkbaar nog altijd vertrouwen wekt, ofschoon Frankrijk van hem zeker niet al te veel behoeft te verwachten. Een wending mag men van zijn regering nau welijks verwachten. Het zevenjarig dochtertje Arendina van de landbouwer A. Wever te Echten, ge meente Ruinen, is tijdens het „pootje ba den" te ver in het water van het Oude Diep gegaan en verdronken. Pogingen van haar zusje om haar te redden mochten niet meer baten. De 13-jarige Robert Slager uit Den Haag is bij het zwemmen in de Does te Hoogmade verdronken. Terwijl zijn vader aan het vissen was, zwom de jongen naar de overkant, maar toen hij wilde terugke ren. zonk hij plotseling. Hoewel enkele om wonenden vele keren in het diepe vaarwa ter doken, bleven deze pogingen helaas zonder succes. Pas na twee uur dreggen wist men het stoffelijk overschot op te halen. ■y-'l In Haarlem zijn vandaag twee over steekplaatsen met knipperbollev uitge rust, in gebruik genomen. Men ziet op de foto het beschermde oversteekpaa voor voetgangers op het Houtplein. De beide knaapjes hadden er beter aan gedaan op het verkeer in plaats van op de fotograaf te letten. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om i het leven gekomen 483 personen, j van wie 95 kinderen. Te Leur is op de Zevenbergseweg een personenauto tegen een boom gereden. Van de zes inzittenden zijn de 12-jarige en 18- jarige zusjes Kooldijk overleden. Hun vader, moeder en een 15-jarig zusje wer den zwaar gewond. Op de Akerstraat te H e e r 1 e n is de 25- jarige motorrijder A. M. H. G. Peters uit Jabeek, toen hij met zijn motor slipte, door een autobus uit Eindhoven aangereden. Tijdens het vervoer naar het St. Jozef Ziekenhuis te Heerlen is hij overleden. Op het kruispunt WaterstraatNier straat te N ij m e g e n is een vrachtauto tegen een bromfietser gereden, die geen voorrang verleende. De bromfietser S. werd overgebracht naar het St. Canisius- ziekenhuis, waar hij kort na aankomst overleed. Te B e 11 r u m, gemeente Eibergen, is de 21-jarige ongehuwde landbouwer H. J. M. A. Hulshof uit Zwolle op slag gedood, toen hij in een bocht van de weg van Bel trum naar Groenlo, vermoedelijk doordat zijn auto slipte, in volle vaart tegen een hem vanuit de richting Groenlo tegemoet komende vrachtauto reed. Te Surhuisterveen is de 55-jarige caféhouder G. de Vries uint Eerstum, die op een bromfiets reed, aangereden door een melkauto. De man werd zo zwaar ge wond dat hij kort na het ongeluk overleed. Te SI e e n (Drente) is een vrachtauto met een personenauto in botsing gekomen. De bestuurder van de laatste, de heer R. Hart man, overleed in het ziekenhuis te Hooge- veen. Zijn 12-jarig zoontje is ernstig ge wond. Te V r e e s w ij k is de 58-jarige brom fietsberijder P. F. uit Halsteren, toen hij geen voorrang verleende, aangereden door een personenauto en op slag gedood. Te Vriezenveen is de 75-jarige J. Smelt aangereden door een auto. De man is spoedig na het ongeval bezweken. De 60-jarige wielrijder B. Stamm uit de Bloemfonteinstraat te Den Haag week op het kruispunt VaillantlaanVan Miere- veldtstraat, zonder richting aan te geven, plotseling naar links en reed hierbij tegen een vrachtauto. De heer Stamm kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij met zeer ernstig letsel naar het ziekenhuis aan de Zuidwal moest worden vervoerd, waar hij korte tijd later overleed. Op de Sportlaan te Den Haag heeft een aanrijding plaats gehad tussen de 48- jarige bromfietser W. G. C. J. v. d. Berg, uit Den Haag, en de 20-jarige wielrijder J. R. v. D., eveneens uit Den Haag. De brom fietser liep hierbij een schedelbasisfractuur en enige gebroken ribben op, aan welke verwondingen hij in het ziekenhuis aan de Zuidwal is overleden. Terugkomende uit Noordwyk van een bezoek aan zyn moeder is de 42-jarige zaadhandelaar C. T. van de Kuikensweg te Beverwijk op Eerste Pinksterdag met zijn auto onder de gemeente Lisse tegen een boom gereden. Zyn vader, zijn vrouw en zijn vier kinderen werden allen ernstig ge wond uit de deerlijk gehavende auto ge haald en naar het Rode Kruis-ziekenhuis in Beverwijk vervoerd. De heer T. sr. sloeg door het voorraam en kreeg een hersenschudding, de vrouw werd met een verbrijzeld been uit de auto gehaald. Het vierjarig dochtertje had een schedelbasisfractuur opgelopen en zijn andere drie kinderen allen bovenbeen- breuken Zelf kwam de bestuurder er met enige gekneusde ribben en wat vleeswon den af. Het ongeluk gebeurde na een dui zeling van de bestuurder, die de macht over het stuur verloor. Anonymus: Principes en stokpaarden leven in de zelfde kudde. Een autobus van de Noord-Zuid-Hol- landsche Vervoer Maatschappy te Haar lem is zaterdagmiddag ten zuiden van We zel in Duitsland ongeveer 35 km van de Nederlandse grens ter hoogte van Venray met grote snelheid tegen de flank van een uit tegenovergestelde richting komende autobus gereden. Van de zesenveertig Ne derlandse passagiers werd alleen de 45- jarige mevrouw G. Alblas-König uit Pernis zodanig gewond, dat zij zich in het zieken huis te Dinslaken onder medische behan deling moest stellen. Zy is inmiddels ech ter weer met haar echtgenoot in Nederland teruggekeerd. Van de inzittenden van de Duitse bus werden twaalf personen zwaar en twintig licht gewond. Een hunner, de 45-jarige Elisabeth Vogel uit Siegen (Did.), is in het ziekenhuis te Wezel overleden. Een bij het ongeluk betrokken motorrijder is eveneens overleden. Enigen van de zwaargewonden zijn nog in levensgevaar. De Westduitse politic heeft de chauffeur van de Nederlandse bus, de veertigjarige B. Dieters uit Haarlem, hangende het on derzoek in verzekerde bewaring gesteld. De adjunct-directeur van de N.Z.H.V.M. de heer H. J. Kapteyn heeft zich naar Duitsland begeven. Men verwacht dat de Haarlemse chauffeur spoedig weer in vry- heid zal worden gesteld. Volgens de Duitse politie heeft het on geluk zich als volgt toegedragen. Op het ogenblik dat de Duitse en de Nederlandse bus elkaar naderden, trachtte een motor rijder de Duitse bus te passeren. De be regende straat was zeer glad. De Duitse chauffeur minderde vaart om de motor rijder ruimte te laten, omdat de Neder landse bus toen reeds zeer nabij was Hier wordt het politiebericht enigszins vaag; het vermeldt dat op dat ogenblik het por tier van de Duitse bus dwars over straat opensloeg en dat de Nederlandse bus toen de Duitse ramde. De motorrijder reed tegen de N.Z.H.V.M.-bus en werd zo zwaar ge wond, dat hij later is overleden. Waar schijnlijk is dus dat zowel de Duitse als de Haarlemse bus zijn geremd door de bei de chauffeurs, die de vermoedelijk zeer gevaarliike manoeuvre van de motorrijder zagen. Door de gladheid van de weg is de Nederlandse bus, een 105 pk Leyland. gaan slippen, want de Duitse bestuurder heeft verklaard dat de Leyland slingerend op hem afkwam. De inzittenden van de Nederlandse bus, die bijna allen licht werden gewond zij werden tegen de stoelleuningen geslingerd en velen verloren daarbij enkele tanden behoren tot een reisgezelschap, dat in drie Nederlandse bussen op weg was naar Keu len om vandaar uit een tocht op de Rijn te maken. Een bus uit Arnhem heeft de lief hebbers verder vervoerd. De inzittenden van de Duitse bus waren gymnasten van de sportvereniging „Ein- tracht" te Siegen. Zij waren op weg naar Amsterdam om daar, tesamen mei onge veer 450 sportlieden uit West-Duitsland, Saarland en Oostenrijk deel te nemen aan de sportweek, die tot en met 15 juni duurt. De wedstrijden te Amsterdam vinden nor maal doorgang, hoewel de Duitse keur- turners er uiteraard niet aan deelnemen. ADVERTENTIE GAAT U VERHUIZEN? Loop niet onnodig risico, maar laat u goea verhuizen. Vraag ons eens inlichtingen F. DAMIAANS EN ZN., Zijlvest 41 Haarlem - Tel. 12456 - 14155 - 2227S WASHINGTON (Reuter/AFP) Het Witte Huis heeft maandag bekendgemaakt, dat president Eisenhower in bed moet blij ven omdat hij last van zijn maag heeft. De Iyfarts van de president, Snyder, heeft hem aangeraden in bed te blijven. Er zijn geen aanwijzingen dat de maagklachten verband houden met de hartaanval die de president anderhalf jaar geleden heeft ge had of met de operatie die hij een jaar ge leden onderging, aldus een officiële be kendmaking. Enige uren na het eerste be richt werd maandagmiddag bekendge maakt, dat de toestand van de president „zeer bevredigend" vooruitging. Later werd een medisch bulletin uitgegeven, waarin werd gezegd, dat de president zich goed herstelt van zijn maagaandoening. Eisenhower heeft alle afspraken voor heden afgezegd, aldus dit bulletin. De pers secretaris van het Witte Huis, Hagerty, zei maandag, dat de president misschien woensdag weer aan het werk zal gaan. De president zou zondag wat overvloedi ger dan normaal hebben gegeten. Na de bekendmaking van het Witte Huis kwamen van alle kanten verslaggevers van kranten, radio en televisie aanzeten. Evenals tijdens de ziekte van de president van vorig jaar installeerden zij zich in de kleine pers kamer in het Witte Huis. Op 8 juni 1956 maakte het Witte Huis ook bekend, dat 4e president last had van zijn maag. Toen bleek het een darmstoor nis te zijn die onmiddellijk operatief in grijpen vereiste. Dat was de eerste terug slag in zijn herstel van de hartaanval die Eisenhower op 24 september 1955 trof. In het begin van dit jaar heeft de president een verkoudheid in het hoofd gehad die mei een lichte doofheid gepaard ging In maart maakte Eisenhower om van zijn ver koudheid te genezen een zeereis naar Ber muda, waar hij met de Britse premier MacMillan confereerde.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1