Zevén dagen Haarlem Exposities in Steinerschool DE LOMMERD VERDWIJNT Kinderoperette in Heemstede Na het passen van een beeldig *^pakje Gouden bruidspaar Maak vader op vaderdag blij DONDERDAG 13 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Aanstaande zaterdag en zondag zullen jn de middaguren twee tentoonstellingen te zien zijn in de Rudolf Steinerschool. De ene is van een Noorse sprookjestekenaar, Gösta Munsterhjelm, die grote kleuren- houtsneden naar Noorse sprookjesmotie ven op geheel eigen en originele wijze maakt. Een Noors critikus schreef naar aanlei ding van een tentoonstelling van zijn werk in Oslo hierover: „G. Munsterhjelm stelt een kostelijke serie gekleurde houtsneden met motieven uit de sprookjeswereld ten toon. Al enige jaren geleden, toen hij zijn eerste werk in dit genre liet zien, wekte dit terecht belangstelling. Hij heeft sinds dien gewonnen aan zekerheid en schept nu vrij en onafhankelijk. Munsterhjelm heeft nu voor „feest in het huis" gezorgd. De leiding van de Rudolf Steinerschool vond het aantrekkelijk om naast dit inte ressante werk van een rijp kunstenaar, het schoolwerk van Hollandse leerlingen ten toon te stellen, dat op velerlei terrein even zeer doortrokken is van sprookjesmotie ven. Hier echter zijn deze in paedagogische zin verwerkt in het onderwijs, zij vormen een grondslag voor het leren schrijven en lezen en rekenen in de eerste klas; de sagenbeelden uit de mythologie worden in de Steinerschool gebruikt als uitgangspunt voor het taalonderwijs, vaak ook voor de dierkunde, aardrijkskunde en geschiedenis. De kleurige rijkdom dezer beelden spreekt ADVERTENTIE Een 110-|arlge Toen in 1847-vestigde de" heer J.H. Haag zich indeNieuwe Spiegelstraat te Amsterdam als woninginrichter voor de I gegoede burgerij. En nu 1957- honderd en tien jaren later - onder de directie van de Heer. H.D.Groeneweg is dit nog zo en vindt U HAAG (gemoderniseerd en uitge breid) nóg in de Nieuwe Spiegelstraat. Haag viert dit jubileum met een receptie op zaterdag 15 juni van 4 tot 5.30 uur. Mocht U onverhoopt geen uitnodiging hebben bereikt,dan bentook U van harte welkom. een compliment voor hun bezitter Nw.Spiegelstr. 34-40 Amsterdam Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlem, 12 juni 1957 ONDERTROUWD. 12 juni: J. B. Th. van Wees en M. G. Th. Hoogenboom; M. J. Kor- remans en R. Dikkescheij; J. C. Tol en E. H. Bergman: G. J. Haas en M. C. A. Hasert; L. G. Smit en L. van Rijswijk; A. B. Veeze en E. Knegt; Th. M. Lasschuit en A. M. L. Burm; M. A. Beijneveld en D. E. van Egmond; D- Pranger en J. Kornelissen; A. J. Schumm en N. A. P. Doornebös; P. M. van Gelderen en J. C. van der Veldt; IJ. A. Warmerdam en B. M. A. Heilker; R. A. Veenewbos en A. C. Teunissen; R. Reurink en H. Stoevelaar; C. Grooters en H. Wilmink; H. C. G. Koenders en H. M. C. Kruijer; J. J. Jansen en M. Hu- bert; P. J. Hofstee en W. Café; H. A. Spigt en J. Th. H. Matheij; H. R. A. Kea en J. M. Chr. Baard. GEHUWD. 12 juni: A. Burghout en Th. A. Vernoegen; P. P. Bouchier en A. J. Wester man; Th. J. Mannaert en C. H. C. M. Laar man; W. de Deugd en A. H. Wesselius; -J. van Schie en A. M. Aarts; L. Jonker en J. H. Mosterd: G. J. Welp en J. M. van Wijngaar den; J. A. van Wijk en E. Chr. Freijer. BEVALLEN van een zoon, 8 juni: C. M. van Lieshout—Woolthuis; 10 juni: M. W. van den Berg—Daniels, 2 zoons; 11 juni: M. Rot teveel—Van Sprang; M. Freijer—Dijkstra; 12 juni: J. W. van der AarJansen; G. Ha- mar de la Brethonière—Knopers; H. Oost- wouder—Wolfard; M. Spoel—Van Maanen. BEVALLEN van een dochter, 7 juni: A. M. Wijminga—Balk; 10 juni: M. Driessen—Ver meulen; A. H. de BoerHosman; 11 juni: W. J. BleekerVan der Breggen; G. MesZuur- veen; H. R. G. Horeman—Van Tongeren; W. ClementHennink; 12 juni: W. H. van de Reep—Hendrikx. OVERLEDEN, 9 juni: H J. Wijers. 77 j., 1>. Leijdstraal; 10 juni: M. J. van Bentheim —Klein. 69 i., Kamperlaan: G. A. M. van Duuren, 6 m„ Donkere Spaarne; 11 juni: S. P. van Delden—Krausz, 83 j., Van Hogen- dorpstraat. opwekkend tot de kinderziel en maakt het onderwijs fleurig en levendig. Over de paedagogische betekenis van de sprookjes- en sagenbeelden zal mr. M. Stibbe in een voordracht spreken tijdens dit weekeinde, terwijl J. Kraamwinkel in dit verband een uiteenzetting zal geven over de betekenis van de natuurbeelden voor de kinderziel. Onder leiding van de heer H. Polderman (alle drie zijn leerkrachten aan de Stei nerschool) zal gelegenheid zijn voor bezoe kers om zelf met waterverf te schilderen, zoals de kinderen dit in de school beoefe nen. ADVERTENTIE Bij de Kampioenswedstrijden van Nederland behaalden wij de 3e prijs herenkappen DIT ZEGT U ALLES. Wilt u modern geknipt worden dan is het adres voortaan: Kapsalon „Apart" J. F. GEIJSBERTS Warmoesstraat 28 - Haarlem In augustus opening telefooncentrale Duizend Haarlemse gegadigden krijgen aansluiting Naar wtf vernemen zal de telefooncen trale voor Haarlem-Noord en Bloemendaal aan het J. P. Coenpad in de loop van augustus in gebruik worden genomen. De gewijzigde nummers voor ongeveer vijf duizend abonnees zullen te vinden zfjn in een nieuwe druk van de telefoongids voor Haarlem en omgeving, welke voor de offi ciële ingebruikneming van de centrale zal worden verspreid. Vierduizend van deze aangeslotenen zijn thans verbonden via de centrale in Bloe mendaal, duizend anderen via die in Haar lem. De op de Bloemendaalse centrale aangeslotenen zullen allen in dezelfde nacht met de nieuwe centrale worden verbonden en daarmee ondei hun nieuwe telefoonnummer waarvan het eerste cijfer een vijf zal zijn bereikbaar zijn De duizend abonnees, welke via de cen trale in Haarlem-Centrum telefoneren, zullen geleidelijk worden overgeschakeld, omdat hiertoe onder meer een kabelomleg ging en andere tijdrovende werkzaamheden moeten plaats vinden. De ingebruikneming van de telefooncen trale aan het J. P. Coenpad betekent tevens het einde van een wachtlijst van ongeveer duizend abonnees in Haarlem- Noord. Duizend anderen in Haarlem-Cen trum zullen over ongeveer een half jaar de beschikking krijgen over de vrijkomen de nummers in de hoofdcentrale aan de Raaks. De laatste centrale en die in Heem stede zal worden uitgebreid met de in Bloemendaal vrijkomende apparatuur. De vergroting van de centrale in Aerdenhout heeft reeds vaste vorm aangenomen. Het gebouw is al in uitvoering. Uitspraken Haarlemse rechtbank Onder invloed in auto, op motor en viswagen De rechtbank te Haarlem heeft van morgen een 22-jarige dieselmonteur uit Heemstede veroordeeld tot tien dagen ge vangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs, alsmede tot twee maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs, wegens tweemaal door rijden na een aanrijding. De monteur was op 3 februari in de Stoofsteeg, toen hij met zijn auto weg wilde rijden, tegen een ge parkeerd staande auto gebotst. Voorts was hij op 14 maart doorgereden na op de Kleine Houtweg te Haarlem een 69-jarige man te hebben aangereden. Hij was door gereden, omdat zijn rijbewijs reeds was ingetrokken. De officier van Justitie had zes weken gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs, alsmede voor het doorrijden op 14 maart twee maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. Rijden onder in vloed werd niet bewezen geacht. Een 35-jarige Zandvoortse metselaar werd veroordeeld tot twee weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Hij had in Heemstede onder invloed een motor bestuurd. De eis tegen hem luidde: een maand gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs. De zelfde straf was geëist tegen een 22-jarige Amsterdamse banketbakker, die door te veel drankgebruik op de Amsterdamse Vaart in Haarlem met zijn auto slingerend had gereden. De rechtbank veroordeelde hem eveneens tot twee weken gevangenis straf en een jaar intrekking van het rij bewijs. Tegen een 55-jarige Haarlemse vishande laar legde de rechtbank drie weken ge vangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid op. De man had onder invloed zijn viswagen bestuurd. De officier had drie weken gevangenisstraf en zes maanden intrekking van het rijbewijs ge- requireerd. Zeldzaam verschijnsel Vele lepelaars bij de Buitenrustbrug Lepelaars (witte vogels ter grootte van een blauwe reiger met een donker gekleur de, lepelvormig eindigende lange snavel) zijn in onze omgeving zeldzaam. Zij komen in ons land eigenlijk slechts voor op drie broedplaatsen, namelijk Texel, het Alk- maardermeer en het Naardermeer. Deze terreinen worden uiteraad beschermd, zo dat de lepelaars zich daar kunnen hand haven. Na de broedtijd zwerven de vogels uit om voedsel te zoeken in moerassige ter reinen. Soms komen ze daarom ook spo radisch en in enkele aantallen voor in de polders tussen Vijfhuizen en Haarlem. Donderdagmorgen was hier echter een wel zeer grote groep van deze zeldzame gasten op bezoek. Ongeveer twintig lepelaars een derge lijk groot aantal is nog niet eerder in deze omgeving waargenomen waren druk in de weer met de sloten af te zoeken naar visjes, schaal- en weekdiertjes. Telkens stijgen zij op en wieken met snelle vleu gelslag, de hals en zwarte poten gestrekt, naar ander viswater. Andere staan te sla pen of poetsen hun veren op. De kieviten die zich steeds weer boven het groen van het weiland verheffen, wanneer zij andere vogels op hun territorium weten, laten de grote lepelaars hun gang gaan. Een van de blauwe reigers, die hier ook vaak ver toeven, werd echter door de kieviten aan gevallen. De kinderoperette „De Sneeuwkoningin" bestaat al vele jaren, maar nog steeds is zij een geliefd repertoirenummer van de jeugdkoren, die zich gespecialiseerd heb ben op dit soort zangspelletjes. Woensdag gaf het Katholiek Gemengd Kinderkoor te Heemstede er in het Minerva-Theater een uitvoering van voor een schare van jon gens en meisjes en ook voor een flink aan tal volwassenen, die gaarne weer eens de belevenissen van Kay en zijn zusje Gerda wilden aanschouwen en alle wonderbaar lijke wezens uit dit verhaal met eigen ogen als een werkelijkheid op het toneel wilden zien. Al die verschijningen riepen herin neringen op aan een vorige opvoering van de operette door het Heemsteedse Kin derkoor, die evenals deze onder de muzi kale leiding van Evert Haak en met Bob Jansen als regisseur werd gegeven. Natuurlijk waren de rollen nu anders toebedeeld, maar het karakter der opvoe ring was toch ongeveer hetzelfde geble ven. Dit kwam tot uitdrukking in de zeer sobere handeling en de over het algemeen verzorgde zang, waarmede enkele „solist- jes" zich extra konden onderscheiden. Voor de rol van Gerda had men een goed speelstertje gevonden, maar ook over an deren, zoals de bewuste, gezaghebbende kabouterkoning met zijn grappige onder danen, kan men tevreden zijn. Bij de dirigent Evert Haak was de piano begeleiding, zoals te verwachten was, in vertrouwde handen. P. Zwaanswijk ADVERTENTIE Twee ernstige aanrijdingen in Haarlem Woensdagmiddag om half zes is in de Wilhelminastraat ter hoogte van de Prins Hendrikstraat te Haarlem een dertien jarig Haarlems meisje, dat waarschijnlijk met haar fiets te veel naar links uitweek, aangereden door een 23-jarige motorrijder uit Heemstede, die ongeveer met een snel heid van veertig kilometer per uur reed. De motorrijder werd met een ernstige, het meisje met een lichte hersenschudding en een linkersleutelbeenfractuur in het Grote Gasthuis opgenomen. Op de Buitenrustbrug in Haarlem zijn woensdagavond omstreeks half acht een 54-jarige Haarlemse bromfietser en een 32-jarige Amsterdammer op een scooter met elkaar in botsing gekomen. Zij reden in tegengestelde richting; de, oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. De scooter berijder werd met een ernstige hersen schudding naar het Grote Gasthuis over gebracht; de bromfietser liep een wond aan zijn achterhoofd op. De voertuigen werden ernstig beschadigd. Getuigen van beide ongevallen wordt verzocht zich met de verkeerspolitie in verbinding te stellen. De Volkskredietbank te Haarlem heeft twee ruime bovenetages en een vliering, waar een blind paard geen schade kan veroorzaken. Het zijn loze, steeds meer in ver val rakende ruimten gewor den, waarvan men zich nau welijks meer kan voorstellen, dat zij vroeger hebben ge bogen onder een last van ter belening afgegeven panden, in de vorm van huisraad, fietsen, kleding, enzovoort. Dat was toen de Bank van Lening hier' nog „in vol be drijf" was - een term, die men gerust kan bezigen, wanneer men bedenkt, dat magazijnbedienden de gehele dag bezig waren goederen erbij te plaatsen, weg te ha len, te onderhouden, enzo voort. Het is een chapiter uit de geschiedenis, dat men her kent aan het schaars binnen dringende licht, de uitgehol de tegels, de dikke witge kalkte muren, de reuk van oud eikenhout: een tijd en een maatschappijnorm, die gedoemd waren te verdwij nen. De Volkskredietbank, die hier sinds 1942 is gevestigd, heeft er tot nu toe die oude bank van lening nog als een klein „annex-je" bij gehad, maar dit jaar zullen ook de laatste sporen van deze in stelling, waar vroeger menig burger zijn schreden heen richtte, verdwijnen. Na 1 juli worden geen nieuwe panden meer beleend en tot 31 december kunnen er nog beleende panden worden in gelost. Daarna volgt de vei ling van alles wat er nog over is. De lommerd verdwijnt en de directeur van de Volks kredietbank, de heer M. J. Dixon, is daar allerminst rouwig om. Het is in zijn tijd dan misschien nog een in stelling geweest, die' de macht van niets en niemand ontziende woekeraars heeft ingeperkt omdat de mensen aan hen niet meer gebonden waren, maar verder was zij, naar de Dixon zeide, „ver ouderd, ondoelmatig en on- sociaal". Als men zich alleen maar realiseert, dat niemand verplicht is het op een pand opgenomen geld. terug te be talen (in dat geval wordt het pand na enige tijd geveild) dan heeft men reeds een beeld van de geringe verant woordelijkheid, die men zich elkander verschuldigd acht te. Ook de bestemming van het aldus geleende geld deed niet terzake: vroeger kon er iemand voor het loket komen hangen, die zijn schoenen af gaf en verzuchtte „geef me maar een knaak, ik lust nog wel een borrelDit alles is met de instelling van de Volkskredietbank wel gron dig veranderd. Deze wil wèl weten waar het voor is en zal indien zij dat nodig acht ook nog eens ernstig komen praten over de besteding, haar adviezen geven - kort om: opvoeden tot verant woordelijkheid. Overigens ook een heel wat dankbaar der taak dan vroeger, nu im mers de bestaansvoorwaar den belangrijk zijn verbe terd. Bovendien heeft de Nederlandse vereniging tot bestrijding van de Woeker door sanering en voorlichting ten opzichte van de beste ding veel goed gedaan. Het g voortwoekeren van de „ge- woontebeleggers" is mede daardoor ten einde gekomen. Dat was langzamerhand een onuitroeibaar kwaad gewor den: dat men des zaterdags na het ontvangen van het loon zijn kleren kwam inlos sen, teneinde deze des zon dags te kunnen dragen om ze vervolgens des maandags weer voor een week te ko men belenen. In 1918 poogde men ver geefs het altijd wat twijfel achtige karakter van een in stelling als deze te doen plaatsmaken voor dat van een doodgewone publieke dienst: de achterbakse ingang werd vervangen door die aan de Kleine Houtstraat en de mogelijkheden van belening werden nog belangrijk.uitge breid, doordat men nu ook meubelen accepteerde. Maar de meerderheid der burgers bleek het een smadelijke gang te blijven vinden naar De oude, met de hand bediende goederenlift van de Bank van Lening. de lommerd en spoedig was de ingang in het steegje weer in gebruik. „Er waren hier in de Kleine Houtstraat over buren, die bij geldnood zei den: Och, we zetten de boel een tijdje aan de overkant", vertelde de heer Dixon, „en het vervelende was natuur- lenk, dat tal van noodlijden de mensen tenslotte geen stoel meer in de kamer had den staan. Je had overigens ook wel voorname beleners. Zo herinner ik me bijvoor- beeld een juwelen pand. 'dat in 1918 voor f600' werd be leend en in 1934 werd inge lost. Maar wat me herhaal delijk overkwam: mensen, die hier eerst kwamen vra gen, hoeveel zij beleend zou den kunnen krijgen op een stuk meubilair, dat zij in een etalage hadden zien staan laten we zeggen dat zij er 25 gulden op konden bele nen dan kochten zij zo'n meubelstuk van zestig a ze ventig gulden op afbetaling in wekelijkse termijnen van f 1,50 en beleenden het dade lijk hier voor f25 om voor het moment maar geholpen te zijn Natuurlijk gingen we in zulke gevallen naar eigen domsbewijzen vragen, maar meer konden we niet doen? En dat is met de Volkskre dietbank anders; Nu kunnen we de mensen echt helpen door hen te leren, zichzélf te helpen. En daarom zien we deze eeuwenoude instelling zonder een centje pijn ver dwijnen.zo besloot de heer Dixon. Donderdag 20 juni 1957 is op de kalender van een Haarlems echtpaar aange kruist als een bijzondere da tum. Op deze dag namelijk zullen de heer G. J. H. Baur en zijn echtgenote, mevrouw B. Baur-Scholte, wonende aan de Badelochstraat no. 35 in Oud-Schoten, het feit her denken dat zij vijftig jaar geleden op het Amsterdamse stadhuis door de ambtenaar van de Burgerlijke Stand in de echt werden verbonden. De thans eenenzeventig- jarige heer B'aur, die uit Roermond afkomstig is, kwam als twintigjarige kleer maker naar de stad aan het IJ, waar hij bij de N.V Kreijmborg in dienst trad. Deze betrekking is hem zo goed bevallen dat de heer Baur nooit aanleiding heeft gevonden, van werkgever te veranderen. Maar liefst ze venenveertig jaar, dus lang na het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, bleef de heer Baur zijn „baas" trouw. Ter gelegen heid van zijn veertigjarig dienstverband ontving hij in 1947 de ere-medalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De beer en mevrouw Baur genieten een goede gezondheid. De heer des huizes is nog steeds een trouwe bezoeker van voet balwedstrijden. Met enige trots wees hij ons op een tweetal herinneringsborden aan de wand, stoffelijke her inneringen aan een vijfen twintig- en veertigjarig lid maatschap van de Amster damse voetbalvereniging „Ajax". „Ik gun hem die vrije zondagmiddag best, hoor, daar ben ik in de loop der jaren wel aan gewend" zegt mevrouw Baur met een toegeeflijke glimlach. „Om het vak niet helemaal te verleren" maakt de gou den bruidegom voor zijn vrouw en voor zichzelf nog wel eens een mantel of kos tuum hetgeen dan een wel kome aanvulling van de gar derobe betekent. Het echtpaar heeft twee getrouwde dochters, waar van er een enkele jaren ge leden met haar man naar Zuid-Afrika emigreerde. Haar elfjarige kleinzoon stuurde zijn oma als bijzon dere attentie op Moederdag een tuiltje gedroogde Zuid- afrikaanse bloemen, die ver gezeld waren van een kleu renfilm van de omgeving waar deze geplukt waren Verder hebben de kinderen van de heer en mevrouw Baur hun ouders ter gele genheid van hun huwelijks feest met een televisietoestel verrast, dat uiteraard een ereplaats in de gezellig inge richte huiskamer kreeg toe bedeeld. Het zal het gouden bruidspaar op 20 juni onge- Onze collecten Aan de lijst van collectes, die deze maand de aandacht vragen is een derde inzame ling toegevoegd. Het is de vereniging „Het Zonnehuis" te Utrecht, die tehuizen ex ploiteert voor de verpleging van chronisch zieken in Beekbergen, Schiedam en Doorn en deze inrichtingen wil uitbreiden. De inzameling in Haarlem wordt van 17 tot 22 juni gehouden in de vorm van een huis-aan-huiscol- lecte welke op zaterdag 22 juni wordt afgesloten met een straatcollecte. Men kan zich als collectrice of collec tant opgeven bij A.B.C. Be hang, Zijlstraat 96 A, telef. 12199 en bij H F. Wijs, Rijks straatweg 318, telef. 13806 (overdag). Mogen wij nog even her inneren aan de straatcollecte voor „Margriet" op zaterdag 15 juni (opgeven bij H. C. Hartman, C. van Noorde straat 20 rood) en aan de An jercollecte op 29 juni (opge ven bij U.V.V., Proveniers huis, Grote Houtstraat 142)? Alles hartelijk aanbevolen! Papiertje nodig „Als je je hond kwijt wilt, dan bind je hem maar aan de deurknop van het Die renasiel vast", moet een jongetje van een jaar of acht hebben gedacht. Een dezer dagen stapte het met een viervoeter het dierenasiel aan de Ridderstraat binnen. „Hier heeft u een hond", zei het tegen de heer D. van Petegem, de beheerder van het tehuis-voor-dakloze- dieren. „Hij zwerft al een week rond in de buurt van het huis van onze buurman en omdat mijn vader en moe der denken dat onze buur man met vakantie is, hebben zij tegen mij gezegd: neem jij die hond nu maar mee en breng hem naar die mijnheer van het asiel, je weet wel". Maar omdat de heer Van Pe tegem geen dieren van kin deren beneden de zestien jaar mag adopteren zonder schrif telijke toestemming van hun ouders, kon hij ook in dit geval geen uitzondering ma ken. Het komt namelijk her haaldelijk voor, dat honden met kinderen meelopen. De kinderen brengen de beesten dan maar naar het asiel toe om van ze af te zijn. Om hier aan nu paal en perk te stel len is bovengenoemde rege ling getroffen Het soebatten van de jongen om de hond toch te nemen, kon de heer Van Petegem niet vermur wen. „Ga eerst maar eens een briefje halen", was zijn resolute antwoord. De jongen nam hierop de benen Zon der hond uiteraard, want die had hij aan de deurknop van het dierenasiel vastgebonden. In scherven „Scherven brengen geluk", dacht een dame aan het Lo- rentzplein in Haarlem en spaarde een jaar lang zorg vuldig alle onderdelen van stukgevallen kopjes, schalen, schotels en vazen. En om dat zij zelf niet genoeg brokken maakte, deed zij een beroep op haar vrienden en kennissen, om in „diggelen" gevallen glazen en stenen voorwerpen aan haar af te staan. Enige tijd geleden kwam zij op de gedachte om van scherven een mozaïek in haar tuin te maken. In mei had zijn voldoende scherven vergaard en van dit tijdstip af kon men haar in de tuin onafgebroken in de weer zien met het aanmaken van ce ment en het aanbrengen van scherven. En het resultaat van weken onvermoeibaar werken mag er zijn. De dame is er dan ook danig trots op „Kijk ziet u dat daar? Dat is een oud-Delfts blauw inkt- stel. En daar, dat is een an tiek bord". Opgetogen wijst zij de speelse schervenfigu- ren aan. Aan elke scherf is een herinnering verbonden. ..Ziet u die drie duifjes", vraagt zij en wijst naar drie kleurige vogeltjes, parmantig naast elkaar in het cement gekleefd. „Dat symboliseert mijn naam", voegt zij er aan toe, „maar zet u die niet in de krant, want dat veroor zaakt zoveel aanloop". twijfeld niet aan belangstel ling en medeleven van de zijde van familieleden, vrien den en kennissen ontbreken ^llllr IJ I •nullis Burgerlijke Stand van Heemstede ONDERTROUWD: Ch. Pijpers en H. F. Beert'huizen: W. Th. A IJsselmuiden en A. M. vn der Meer; H. Laarman en J. Weber; H. A. M. Simons en M. L. Dekker. GEHUWD: R. van der Vossen en C. J. Kerkvliet; C. J. Stiuijfbergen en J. E. J. van Rooijen; W. Beun en G. T. Weijers; W. B. Kreuger en M. Polak; J. A. Lettinga en R. Dikkeboom; H. Bijman en J. A. M. van Schagen; A. Warmerdam en C. M. Eldering. GEBOREN: Alexander, z. v. C. J. Kniese en M. E. Eenkhoom: Letitia Catharina Sophia, d. v J. A. de Backker en P. H. M. Kompier. OVERLEDEN: J. van der Veldt. 73 j.; D. E. Zuidhof. 81 j.; Wed. L. de RijckeVan de Vijver, 63 j. ADVERTENTIE met een MOOI OVERHEMD. Zeer fijn geweven poplin hemden in wit en 8 verschillende pasteltinten 11.9P ,Niet strijken" overhemden 14.90 2 stuks 27.50 Sportshirts in de nieuwste Italiaanse m Franse modellen vanaf13.50 Burgerlijke Siand van Bloemendaal BEVALLEN: C. M. Kuit—Kloos, 7. J. A. M. Winjtgens—Jassen Schmidt, d.; F. van Pampus—Forero. z.; M. E. C. T. Wehmeyer— Leurs, d.; H. MensVan Hoeven, z. en d.; B. D. DorrestijnSemmelink, z. ONDERTROUWD: W. Raatgever en E. Bakker: N. P. Blankevoort en M. D. Sehef- fers. GEHUWD: H. T. M. Schilte en A. Bakker; R. Snoek er en P. J. Verboom; H. J. Weste rink en G. J. Metzelaar; P. Blom en C. M. A. Warmerdam: G. A. Verhoeven en M. A. van Bezu; M. de Jong en M. Kaars Sijpesteijn; E. Senger en J. M. Erdös. OVERLEDEN: H. Hogenbirk—Hof, 75 j.; E. M. Schroder, 74 j.; S. HaanstraBuisman, 75 j.; G. A. MarckmannSchotel, 87 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13