Van dag tot dag VADERDAG H. J. Maertens N.V. Amsterdam subsidieert het Holland Festival De tweede MayflowerV is in Amerika aangekomen In Provincetown werd opnieuw de voorlopige grondwetgetekend Op «Ze <~Praatótoel DOM ;;EKDAG 13 JUNI 1957 99 Het Centraal Planbureau heeft een rap port over de Nederlandse economische si tuatie het licht doen zien, waarin talrijke min of meer gedecideerde voorspellingen worden gedaan over de economische uit slag van 1957, aan de hand van statistisch en prognose-materiaal. De algemene con clusie van dit rapport is, dat waarschijnlijk verdere overheidsmaatregelen tot beper king van consumptie en investeringen no dig zullen zijn, wil de economische situatie van ons land op gelijk peil worden gehou den met de internationale conjunctuur. Het Planbureau noemt de bestedingsbe perkingen te gering in verhouding tot de overdaad boven het reële welvaartspeil, met andere woorden, als er nog meer be perkt werd in consumptie en investering zelfs tot een totaal van één miljard gul den zou er volgens het Planbureau nog niet van achteruitgang van de welvaart kunnen worden gesproken. De globale cijfers en generaliserende in terpretatie dezer cijfers staven deze bewe ring van het Planbureau tenvolle, doch het komt ons voor dat het woord „wel vaart" in dit verband in een enigszins ge flatteerde betekenis wordt gebruikt. Wat het Planbureau met „welvaart" bedoelt, is niets anders dan een samenstel van ge middelden. Een gemiddeld inkomen, een gemiddeld verbruik, een gemiddelde be hoefte en een gemiddelde becijfering van de verhouding tussen produktie en con sumptie. Echte welvaart is niet een kwestie van gemiddelde. Wanneer tien mensen in weel de leven en vijf armoe lijden, kan men de inkomsten en uitgaven van deze vijftien bijeen tellen en door vijftien delen, waar uit blijken zal dat deze vijftien het nog zo kwaad niet hebben. Men kan dan met Planbureaucratische termen spre ken van „welvaart" dezer vijftien, ook al zijn de vijf misdeelden op sterven na dood van gebrek. Het is een geforceerd en over dreven beeld, doch ongeveer in deze zin moet men de door het Planbureau opge brachte cijfers verstaan. Een sprekender voorbeeld nog levert de mededeling van het bureau, dat de stijging van de con sumptie ondanks de bestedingsbeperking dit jaar nog 1,7% zal bedragen, en dat die stijging volledig aan de groep ouden van dagen zal toevallen, tengevolge van de wet op de Ouderdomsvoorziening. De geluk kige groep dezer ouden zal echter de meer dere bestedingsmogelijkheid teloor zien gaan door prijsstijgingen en huurverho ging, waardoor de term „grotere consump tie" wel heel dubieus blijkt te zijn' ge bruikt. Wat de achteruitgang van de produktie betreft, deze wordt door het bureau met bezorgdheid geconstateerd, doch het ver band tussen bestedingsbeperking en deze teruggang wordt niet genoemd. Samenvattend levert het rapport door zijn generaliserende berekeningen en prog noses weinig positiefs, behalve dan de donkere verwachting dat het volgende jaar hogere belastingen, minder grote werken, hogere prijzen en dus een algemene daling van de echte welvaart zal brengen, ook al acht het x-apport de „reële welvaart" ook dan nog steeds overdadig. ADVERTENTIE EEN BLIJVEND GESCHENK VOOR JAREN EN JAREN Een ELECTRISCH SCHEERAPPARAAT PHILISHAVE 39.75 REMINGTON 59.75 98.50 BRAUN 34.75 49.75 59.75 Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 1522$ N. Groenmarkt 2 - Haarlem - Tel. 15228 i V.J - na enige aarzeling - Na enige aarzeling heeft de Amsterdam se gemeenteraad woensdagmiddag zijn goedkeuring gehecht aan de voordracht tot subsidiëring van het Holland Festival voor dit jaar met een bedrag van hon derdvijftienduizend gulden. De heer R. Th. Ie Cavelier (VVD) ver klaarde zich namens zijn fractie tegen dit voorstel. Desondanks zweeg deze spreker toen de voorzitter het voorstel in stem ming wilde geven. Het werd toen zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Een bij drage voor 1958 is nog onzeker. De heer Le Cavelier zei van mening te zijn, dat de moeilijke financiële positie waarin ook de gemeente verkeert het or ganiseren van een festival als dit niet toe laat. Mr. C- van Rij (Prot. Christ.) stelde zich achter dit standpunt, maar hij wilde de subsidie niet plotseling afkappen nu de raad zich bij de begroting voor dit jaar vóór het verlenen van een bijdrage had uitgesproken. Hij gaf B. en W. in over weging de organisatoren voor het festival van 1958 de wenk te geven, dat niet al te vast kan worden gerekend op een zelfde bijdrage 'van Amsterdam als dit jaar. Spreker zei stemmen in die richting bij verscheidene fracties te hebben vernomen. De wethouder voor de Kunstzaken, mr. A. de Roos, noemde de betekenis van het Holland Festival in een land, waar vooral de muziek pp zulk een hoog peil staat, niet twijfelachtig, ook niet in wat moeilijker financiële omstandigheden. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat het kunstleven in de hoofdstad bevox-derd dient te worden en dat men daarvoor wat over moet heb ben. „Indien men Amsterdam de midde len hiertoe onthoudt", aldus de wethou der, „dan dienen we ons te beraden over de noodzakelijkheid op de begroting voor 1958 de middelen en de bestedingen in overeenstemming te brengen". De raad zal bijtijds in de gelegenheid worden ge steld, nog vóór alle begrotingscijfers ge heel ter beschikking zijn, zich uit te spre ken over continuering van de subsidie aan het Holland Festival. De raad stelde bovendien vijfentwintighonderd gulden beschikbaar voor het geven van een aan tal voorstellingen en concerten in dit fes tival tegen lagere prijzen- Cultureel contact WASHINGTON (AFP) Te Washing ton worden officiële onderhandelingen ge voerd over de hervatting en uitbreiding van de culturele uitwisseling tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie, ADVERTENTIE In cellofaan verpakt PROVINCETOWN (Reuter) De „May flower II" Is woensdag door een redding boot van de Amerikaanse kustwacht de haven van Provincetown in Massachus- setts binnengesleept, waar 337 jaar geleden de Pelgrimvaders voor het eerst de Ame rikaanse bodem betraden. Tï „Mayflower II" is een natuurgetrouwe imitatie van de „Mayflower" van de Pelgrimvaders. De gezagvoerder van het zeilschip, Vil- liers, had gezegd, dat hij zich alleen in noodomstandigheden zou laten slepen, maar de harde wind, die woensdag aan de kust van Massachussets aanwakkerde, liet hem kennelijk geen keus. Zonder hulp had de gezagvoerder nog langer buiten gaats moeten blijven. De eersten, die aan boord van de „May flower II" gingen, waren ambtenaren van de gezondheidsdienst en de douane. Daar na begonrxen de begroetingsplechtigheden. Autoriteiten gingen aan boord van het zeil schip voor de herhaling van de onderteke ning van de „overeenkomst van de May flower", waarin de pelgx-imvaders de re gels hadden vastgelegd, waaraan zij zich zouden onderwerpen. De „Mayflower II" heeft 53 dagen over de reis van Plymouth in Engeland naar Provincetown gedaan. Het schip van de Pelgrimvaders had zestien dagen méér nodig. Dg tweede „Mayflower" volgde een route van 800Ó kilometer, de eerste een van 5006 kilometer- Kapitein Villiers is veel zuider lijker gegaan dan de pelgrimvaders om van de passaa' te profiteren. Vandaag naar Plymouth Vandaag zou het schip verder zeilen over de Baai van Massachussetts van Province town naar Plymouth, een afstand van on geveer 40 kilometer. In Plymouth zal het schip dan voor het eerst en officieel ver welkomd worden en dan beginnen de vele feesten die op touw zijn gezet om de her denking van de eerste emigrantenreis luister bij te zetten. Wat het ondertekenen van de „Overeen komst van de Mayflower" aangaat, meldt UP nog: Op 11 november 1620 ondertekenden de emigranten aan boord van de echte „May flower" een „compact", een overeenkomst, waarbij bepaald werd, dat ieder van hen zich zou schikken naar hetgeen de meer derheid besliste, hoe dan ook of waar dan ook over. De Pelgrimvaders trokken naar de nieu we wereld omdat zij, behorende tot afzon derlijke godsdienstige gx-oeperingen in de plaats van de allesoverheersende Engelse staatskex-k, zich geheel aan de Engelse wet geving wilden onttrekken. Nochtans acht ten zij een voorlopige bestuursvorm nood zakelijk voor de periode, waarin zij wacht ten op een definitief gezag. Daarom stelden zij, aan boord van hun schip, dat in de ha ven van Princetown voor anker lag, een verdrag op dat allen ondertekenden. Het „Mayflower-compact" ademde de geest van het calvinisme en bevatte de bepaling, dat alle ondertekenaars zich bij voorbaat verplichtten zich te allen tijde te onderwerpen aan de wil van de meerder- 'heid. Het was een heel simpele regerings vorm, maar men heeft het verdrag, dat de Pelgrimvaders onder elkaar sloten dik wijls gezien als de eerste geschreven grondwet ter wereld. Ballet der Lage Landen Nogmaals het jubileum programma in Amsterdam Het Ballet der Lage Landen zal zondag avond 16 juni in de Amsterdamse Stads schouwburg onder leiding van Mascha ter Weeme een herhaling geven van het jubi leumprogramma, waarvoor bij de première op 29 mei bijzonder grote belangstelling bleek. Dat programma bestaat uit „De No tenkraker" van Tsjaikofsky/Ivanov-Walter Gore, „Hoepels!" van Poulenc/Walter Gore en „Het Geschenk" van Fauré/Peter Dar- rell. Wim de Soet, Albert Bocaï en Wim Rietveld zorgen voor de begeleiding op concertvleugels. Verzoek Heemsteedse politie: „Vermijdt indien mogelijk de Zandvoortse laan" Het werk aan en bij de spoorbaan in Heemstede is thans in een stadiixm geko men, dat het verkeer van en naar Zand- voort over de Zandvoortselaan in Heem stede slechts over een smalle rijbaan ge leid kan worden. Dit zal voor het verkeer een grote vertraging betekenen en onver mijdelijk leiden tot opstoppingen. De korps chef van de Heemsteedse politie verzoekt de weggebruikers dringend, indien zjj naar Zandvoort willen gaan niet de route via Heemstede te nemen, maar via Haarlem te rijden (voor het verkeer dat uit Amster dam en verder uit het oosten komt) of via Hillegom te gaan (voor het verkeer uit het zuiden afkomstig). Men wordt verzocht in deze plaatsen de borden en spandoeken te volgen Deze verkeerssituatie zal on geveer tot eind augustus duren. De verkeerscongesties worden vooral veroorzaakt doordat het van en naar de Leidsevaart gaande verkeer slechts één rijbaan ter beschikking heeft om de Zand- vooi'tselaan te verlaten of deze te bereiken. Vooral het openbaar vervoer ondervindt hiervan zeer veel hinder. Weliswaar heb ben de verkeersgeleiders instructie om aan de lijnbussen van de N.Z.H. zoveel moge lijk voorrang te verlenen, maar dit ver hindert niet, dat vooral op lijn 3 in deze weken de dienstuitvoering aan vertra gingen onderhevig zal zijn. Voor die niet slagen zullen Er hangt een belofte voor blijheid in de horten der spes patriae, de hope des vader lands, in deze dagen. De vreugde der vrij heid. De loodzware schooltassen zullen ergens in vergeten hoeken der studeerkamertjes belanden. Op van de verwerkte wijsheid in het vergane jaar zullen de zwarte schoolborden, eenzaam in hun lijsten, in verlaten lokalen hangen. Er zullen zonne stralen komen, die door het dichte lover spelen, en zingende of kwetterende vogels. Ofwel dikke, malse regendroppels en stap pende laarzen over dik-beslijkte wegen. Maar vrijheidóók voor hen die niet slagen zullen! Ik ken een vnskundéleraar die, als een jongen bedrukt van zijn proefwerk opziet, waar een dikke vier een minder gelukkige prestatie waardeert, de leerling bemoedi gend toeknikt met de woorden: „Het kan nóg slechter. Er had ook een drie kunnen staan". Het is daarom dat ik vaak terugdenk aan een zon-overgoten schoolplein, nu heel lange geleden. Een paar honderd jongens wachtten de uitslag, de officiële, van hun bevordering naar een hogere klasse. Gestoei, geschreeuw, vallende fietsen, een bal die door een ruit rinkinkelt. De deur van de school ging open en de concierge betrad de hoge stoep. Er viel een stilte. De namen van drie jongens van veertien en vijftien jaar werden afgeroe pen. Drie veroordeelden. Even later stonden ze in een verlaten, slecht verlichte leraarskamer, met achter de lange tafel de directeur. Een man die men nooit had zien lachen. Zijn dorre stem viel in de stilte van het hoge vertrek: na lang overlegbeter geacht niet tot het volgende studiejaar in een hogere klas toe te latennog maar eens overdoenniet bij de pakken neerzitten geniet maar van de lange vakantie die voar je ligtZij drukten toch nog zijn droge, gerimpelde hand. Weer de gang, waarin de grauwe, magere figuur. De directeur die terugging naar zijn kamer. De concierge opende de deuren naar buiten. Weer de honderden jongens die joelden nu, meedogenloos. Beschaamd zochten de drie een zo goed mogelijk wegkomen. Mijn ganse leven zijn me de namen van die drie bijgebleven en als door een won derlijke samenloop van omstandigheden heb ik ze kunnen volgen in hun gevecht om het bestaan, dat vaak wisselvallig is. Ergens in Nederland heb ik eens in een bus gezeten, het was een van de zeven en twintig bussen die behoorden tot een maat schappij waarvan de directeur-eigenaar één van die drie niet-geslaagden-van-toen is. Nummer twee is eigenaar van een grote meelfabriek in Canada en de gelukkige vader van zeven sterke zonen. En nummer drie Als die spreekt, dan bestdat de moge lijkheid hem te beluisteren in Noord- Af rika, in Lapland of in Potchefstroom, als ze daar al es per toeval Hilversum op hun toestel doorkrijgen Ik wil maar zeggen: Voor diegenen die deze zomer het odium „Niet geslaagd" ach ter hun naam zullen krijgenHet kan nog slechter! Jan van Ees Europese Beweging verkiest geleidelijke eenwording NAVO wordt niet geschikt geacht als brandpunt ROME (Reuter) Op het congres van de „Europese Beweging" in Rome, dat woensdag geëindigd is, is een resolutie aan genomen waarin een dringend beroep op Groot-Brittannië wordt gedaan mee te werken aan de fusie tussen de Organisatie van Europese Economische Samenwerking (OE.E.S.) en de uit vertegenwoox-digexs van vijftien landen bestaande Raad van Eu ropa. In de commissie, die de resolutie opstelde, had geen lid van de Britse dele gatie zitting. Het congres, dat door een groot aantal parlementsleden van zeventien Westeuro- Pese landen werd bijgewoond, is geëindigd met een overwinning van hen, die een ge leidelijke eenwoi-ding van Europa voor staan door middel van de bestaande or ganen, op de groep, die verkiezingen wil uitschrijven voor een bovennationaal Euro- Pees parlement en een bovennationale Europese regering Het Congres wenst de NAVO niet als brandpunt voor de Euro pese eenheid omdat deze organisatie „er naar streeft de Europese organen van hun macht te beroven". De Europese gemeen schap en de Atlantische gemeenschap val len volgens het congres niet samen. Volgens de resolutie biedt slechts een verenigd Europa de mogelijkheid tot ver hoging van de welvaart van de Europese 'anden en tot verzekering van de verde diging van de fundamentele waarden van de beschaving van die landen. Alle plan- Pen om de Europese landen tot elkaar te brengen dienen ook uitgebreid te worden tot de volken van Afrika opdat zij hun eigen politieke controle en bestemming kunnen kiezen. Daar, waar de vaart een wijde bocht maakt alvorens verloren te gaan in de onaf zienbare zeilplassen, is het gras lang en taai en bi-eed- bladig, en staat het water dicht onder de oever. Wan neer men in het groen ligt, kan men nauwelijks over het spiegelende vlak en de an dere oever heenkijken, en men ziet er slechts de spits van de toren in de verte. Maar op het water ziet men de blauwe oneindigheid met de reizende wolkenfamilies, die van oost naar west steve nen als geagiteerde vakantie gangers. Zij zouden ook trotse joffers kunnen zijn, die opge tuigd in kant en tule naar het hofbal gaan. Het ruisen van de rokken is het ruisen van het bewegelijke water in het oevergras het geklik van hun hoge hakjes is het geklik van paardevoeten op een een zame, warme steenweg er gens achter de weilanden. Het moet een karwei zijn, met dit zonneweer naar een hofbal te gaan in vijf rokken en met een wollige pruik op. Het is trouwens niets anders dan een poëtische verge lijking, van het soort dat zich pleegt op te dringen als men de dingen met een slaperig oog bekijkt. Er klinken zware, slepende voetstappen in het gras. Stap pen van vier loodzware schoenen, moeizaam geheven en zuchtend neergezet. Het is een koe, die op haar zeven gemakken haar been- en vleesmassa door het hoge gras naar het water zeult. Zij stapt tot vlak bij de oever en staat dan verwon derd stil, omdat zij uit de diepte van het blauwe rim- pervlak een soortgenote ziet oprijzen. Zij staart wantrou wend naar de grote, ronde ogen en de gebogen hoorns en de malende bek, die rare, wuivende bewegingen maken als een gestoord televisie beeld. Zij denkt niet aan de moge lijkheid van televisie, doch evenmin aan de spiegelende eigenschappen van water. Zij denkt helemaal niet, zij ziet slechts en vindt dat reeds zo'n vermoeiende bezigheid, dat zij de kop wendt en terug- slentert naar van waar zij kwam, links en rechts haar eindeloze maaltijd losrukkend uit de gx*oene overvloed. De rest van de dag staat zij met. gebogen kop in de wijde verte te staren, waar volstrekt niets te zien is. Het is een enerverende er varing, het verschil tussen mens en dier in deze stil te en zomerse rust zo scherp en dwingend te zien afge tekend in een simpel beeld. Als de koe een mens was ge weest, zou zij hier,» aan de oever van de vaart, de grond slag voor een cultuur hebben gelegd. Dat is de eeuwige penitentie van het verstand: het dwingt zichzelf steeds op nieuw tot het leggen van grondslagen voor cultuur. Met is begonnen met zichzelf te dwingen en het heeft onop houdelijk dingen geschapen die de dwang verzwaarden. De verstandelijke mens is de tovenaarsleerling der schepping, die met zijn ver stand de machten ontketent welke hem zullen voort- drijven, zonder adempauze. Hoe vex*standig van die koe, geen verstand te hebben. Want als zij het wel had bezeten, zou zij in de spiegel van de vaart zijn blijven sta r-en tot zij haar eigen beelte nis in haar geheugen had ver vat. Zij zou zich hebben afge vraagd hoe zij er nog verder uitzag, zij zou geen rust meer hebben gekend van de vele vragen, die het spiegelbeeld zou hebben opgeroepen: Hoe ben ik? Wat ben ik? Waarom ben ik? Waar kom ik vandaan? Waar ga ik heen? Waarom eet ik gras? Hoe eet ik gras? Waarom loop ik op vier benen? Waarom spiegelt het water? Wat is water? Waarom bevriest het? Waar om verdampt het? Wat maakt het gras zo groen? Wat zij die witte watten in het blauw? Waarom zijn die wolken er? Waarheen gaan ze? Waartoe dienen ze? Zij zou zich naar huis heb ben gerept en de avond heb ben doorgebracht met gedul dige pogingen om haar eigen domme kop met houtskool op een rotswand te tekenen. Zij zou haar gedachten niet heb ben kunnen beheersen, ge dachten die haar wilde fanta sieën zouden geven over de manier waarop zij was ont staan en de toekomst die haar zou zijn beschoren. Zij zou haar soortgenoten hebben bijeengeroepen om hun te vertellen wat zij had be dacht. Zij zoix aanhangers en tegenstanders hebben ge kregen, er zouden oorlogen zijn uitgebroken tussen rood bonten en zwartbonten, de „Rood- en Zwartbonte Twis ten" bijvoorbeeld. En de vernuftigsten onder de koeien zouden instrumen ten hebben uitgevonden om het gras te snijden en op te stapelen voor de winter, en apparaten om het water van de vaart op een gemakkelijke manier naar de stal te bren gen. De zogenaamde zeisen en de zogenaamde emmers, om precies te zijn. En de meest-ai'tistieke zou den zijn voortgegaan met het afbeelden van elkandex-s uiterlijk en lichaam, tot de volmaakte oude meesters zou den zijn ontstaan, die latere koeiengeslachten in grote be wondering zouden doen sta- x-en naar de wanden der musea. Een enkele blik in het spie gelend water, door een rede lijk wezen daarin gewoi'pen, vermenigvuldigde zich tot een culturenreeks van duizend maal duizend jaren en dui zend maal duizend complica ties, produkt van gedachten aan verleden, heden en toe komst. Doch de echte, domme koe is een onredelijk wezen. Haar blik in het water bracht niets voort, behalve een vermoeide zucht. Zij is zo dom dat zij het er bij laat en zich omkeert naar een nieuw stukje van haar eindeloze heden, wat haar slechts belang inboezemt om dat het een stukje heden is. En er ontstaat geen cultuur, geen ontwikkeling, geen ge schiedenis. Wat dom wat onbeschrij- felijk eenvoudig en zorgeloos. Het wuivende gras en de zeilende wolken suggereren een nieuwe, laatste vx'aag: Het zou prettig zijn te we ten, of deze roodbonte, culr tuurloze grasmaalmachine en haar soortgenoten tenslotte een atoombom zouden hebben uitgevonden, als er van den beginne af een verstand on der dat brede voorhoofd met die hoorns zou hebben ge zeteld. Zouden zij door dezelfde wederwaardigheden als wij tenslotte ook gekomen zijn op het punt, waar het al of niet voortbestaan van hun eigen soort als een dreigement werd gehanteerd? Zouden zij via hun spiegelbeeld in het water van de vaart tot honderdtal len theorieën over leven, dood en hiernamaals zijn ge komen? En tot wereldoor logen? Tot het consumeren van gebakken mensen? Tot Parijse jurken van driedui zend gulden? Tot al die dwaze, gevaai'lijke, heerlijke en betreurenswaax-dige din gen die wij met ons verstand aan elkaar gebreid hebben tot datgene, wat wij onze cul tuur noemen? Het is een nutteloze vraag. Want als de zon wegzakt ach ter de nevels boven de plas sen, staan de koeien in een drom rondom de boereknecht, die met zijn emmers rammelt, en zij schuren hun schoften tegen het hek in een onuitge sproken en onbeseft geluk van hun onredelijke gelaten heid, niet wetend dat zij soms door een onredelijke gedachte van een redelijk wezen wor den benijd. J. L. ADVERTENTIE ftcrcn {Padvidag: CO LI BR! HyUit tmeit itori tu>&: 1TU COLIBRI chaoot \fuu& Cn- Uur -jxnhrijz nw. Vonnis kant om'echt er: Examen in verkeersregels afleggen bij de politie De kantonrechter te Eindhoven heeft conform de eis van de officier van Justitie aan een 19-jarige automobilist uit Waalre en een 32-jarige bromfietser uit Eindhoven als bijkomende straf de verplichting opge legd vóór 1 augustus van dit jaar bij de gemeentepolitie te Eindhoven een examen af te leggen in kennis der verkeersregels. De automobilist had op een kruispunt te Eindhoven geen voorrang verleend aan een hem tegemoetkomende wielrijder en de bromfietser had verzuimd aan een van rechts komende auto voorrang te verlenen. Beiden kregen een boete en een voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor zes maanden. Er moeten 145.000 krotten worden opgeruimd Het aantal woningen, dat in Nederland direct of uiterlijk in 1960 dient te worden opgeruimd, wordt door de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid ruwweg geschat op 145.000 of onge veer 6 pet. van de woningvoorraad. Als ge volg van het voortgaande proces van „ver krotting" zullen er tot 1970 nog ruim 65.000 woningen bijkomen, die voor afbraak in aanmerking komen. Deze cijfers worden genoemd in het eindvex'slag, dat de Com missie Krotopruiming en Sanering dezer dagen heeft uitgebracht aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. De commissie heeft berekend, dat wan neer het aantal krotten dat thans jaarlijks wordt opgeruimd geleidelijk wordt opge voerd tot 15.000 in 1968 en 1969, er in 1970 naar schatting nog ruim 48.000 over zouden zijn.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5