cJruittel la Verdiende maar geflatteerde zege van Nederlandse B-team Nederlander De Jongh na een goede rit op de derde plaats SPORTCOMBENATIES tfoorse verdediging te zwak voor het weldoordachte aanvalsspel de flWYL spuitbus van ORGANOH bevat de 1 sbsclute insectendoders U proeft het fruit er bovenuit! De Dauphine Libéré Adrie Voorting staakte de strijd Orkestleider Jimmy Dorsey overleden DONDERDAG 13 JUNI 1957 Met 3-0 ben ik tevreden, met 4-0 ben ik voldaan", zei Georges Hardwick gisteren schertsend bij de besprekingen met het Nederlandse voetbalteam voor de wedstrijd \oorvvcgen BNederland B in Bergen. De Brit kon voldaan zijn, want het werd j.fl. Een zege, niet in de eerste plaats te danken aan bijzonder groots spel, doch ver oorzaakt door de strijdlust waarmee de Nederlanders tweemaal drie kwartier ge vochten hebben. Het was een snelle, aantrekkelijke wedstrijd. Toen de Zweedse scheidsrechter Goesta Ackerborn het eindsignaal gaf, barstte een warm applaus los van ruim 14.000 toeschouwers. Het was een verdiende hulde, die de jeugdige ploeg ten deel viel. De spelers van Nederland B bijna allen om en nabij de 22 jaar oUd hadden getoond tot meer in staat te zijn dan louter het behalen van een overwinning op de Noorse amateurs. Zij hadden bewezen, en dat was het belang rijkste van deze ontmoeting, tot een zege te kunnen komen dank zy constructief en weldoordacht spel. Van een bijzonder sterk Nedei-lands over- wicht was in het begin zeker geen sprake. Want reeds in de eerste minuut moesten de Nederlandse verdedigers tot tweemaal'toe een hoekschop toestaan, na een switch van middenvoor Ragnar Larsen bracht rechts binnen Oedegaard keeper Van Dijk met een laag schot in moeilijkheden. De Noren verrasten door hun enthousiaste spel,, de amateurs uit het noorden bleken allerminst onder de ind -uk van de capaciteiten van de Nederlande semi-profs. Wellicht was het geluk ditmaal aan Ne derlandse zijde, maar toch was een over winning behaald door eigen kracht. Fraai was de wijze, waarop Nederland B de lei ding nam. Met een goed schot van rechts buiten Coenen (MVV) kwam de bal in de 14de minuut scherp voor het Noorse doel. Met een kopstoot, waardoor de bal wel van richting werd veranderd doch zijn snelheid behield, sloeg Dahrs (Blauw Wit) keeper Aronsen. Meevaller Het zat Nederland mee bij het tweede doelpunt, gescoord na nog geen half uur. Johanson speelde, in het nauw gebracht door Tol, terug op zijn doelman. Aronsen liep evenwel onverwacht uit. Nog zou Saksvik hebben gered als de bal niet na zijn omhaal van het lichaam van de terug lopende keeper over de doellijn was geca ramboleerd (0-2). Terecht kon men op dat moment zeggen, dat de stand enigszins ge flatteerd was. Want de Noorse aanvallen, veelal geleid door middenvoor Larsen en rechtsbuiten Hoeivik, waren zeker gevaar lijk. In de Noorse verdediging klopte het minder goed. Dit deel van het team moest dan ook in eerste instantie aansprakelijk gesteld worden voor de nederlaag. Ook kort na het begin van de tweede helft had Nederland geen pech. Vrywel tegelijk met de Noor Saksvik trapte Tol te gen de bal. De Volendammer was iets eer der en doordat de bal de Noor nog raakte werd het een effectvol schot. De bal draai de in de verste hoek zonder dat de ver bouwereerde keeper ook maar iets had kunnen doen (0-3). ADVERTENTIE Eén druk op de knop, en de Omyl-spuitbus verspreidt een fijne onbrandbare nevel, die insecten, larven, eieren en poppen totaal verdelgt! Ve. frist de atmosfeer. DE GROOTSTE SPUITBUS VOOR HET MINSTE GELD OR (SA NON-OSS Noorse voetballers te sterk voor Hongarije Het nieuwe Hongaarse voetbalteam heeft in de Noorse hoofdstad een verrassende 2-1 nederlaag geleden tegen Noorwegen in de voorronde van het toernooi om het wereld kampioenschap. De Noorse linksbinnen Hennum opende al na 9 minuten de score toen een der Hongaarse verdedigers de bal miste. Dezelfde speler kreeg even later by een nieuwe verdedigingsfout een tweede kans, maar toen kon de Hongaarse doelman de bal stoppen. De enige gevaarlijke Hongaarse aanval leverde twee minuten voor rust een doel punt op. Midvoor Llajos Tichy was de maker. In de tweede helft kregen de Hongaren, vooral op het middenveld, iets meer vat op het spel, maar zij slaagden er niet in de Noorse halflinie en de backs met hun Passes uit positie te spelen. In de 34ste minuut namen de Noren opnieuw de lei ding door een schot van rechtsbinnen Kristiansen. In de voorronde (groep 3) is de stand nu: Bulgarije 1 1 0 0 2 2-1 Noorwegen 2 1 0 1 2 3-3 Hongarije 1 0 0 1 0 1-2 Het vierde doelpunt kwam in de 18de minuut. Weer was het een goedkoop doel punt, weer was het een Noor, nu de stop per, die nadat hij een voorzet van Louer had onderschept het leer van zijn been liet springen, waarna de bal tergend lang zaam, in het doel rolde (0-4). Met 4-0 kwam het einde. Ondanks het feit dat Arsen wegens een blessure uit moest vallen en aangezien er reeds een Noor was vervangen mocht, overeenkom stig de gemaakte afspraak inzake de inval lers, voor hem geen reserve het veld in ko men zagen de gastheren het laatste kwartier kans de Nederlanders in bedwang te houden. De opstelling van het Nederlandse B- team was: Doel: Van Dijk (Sparta); achter: Walhout (NOAD) en Kraay (DOS); midden: Kruyver (KFC), Anderiesen (Ajax) en De Koning (Sparta); voor: Coenen (MVV), Dahrs (Blauw Wit), Tol (Volendam); Bisschops (Rapid) en Louer (NOAD). Noors commentaar De Oslose pers is eenstemmig van oor deel dat de 40-overwinning van Neder land op het Noorse voetbalelftal geflat teerd is. „Aftenposten" zeide dat Neder land de overwinning toekwam, maar dat 40 te veel was. „Het Nederlandse elftal liet prachtig spel zien en alle spelers be schikten over een goede techniek en snel heid. Maar zij hadden geen kans om tot iets werkelijk groots te komen". Rechts binnen Dahre achtte zij de beste speler. „Morgensposten" vond de Nederlandse spelers aanzienlijk sneller dan de Noorse, speciaal wat betreft het koppen. Ook „Ar- beiderbladet" was vol lof over de Neder landse spelers. Westelijk elftal versloeg oosten met 2-1 Fraaie winnende goal van Van der Kuil De naar schatting 5500 toeschouwers, die gisteravond op het terrein van Robur et Velocitas in Apeldoorn het westelijk elftal met 2-1 hebben zien winnen van de oostelijke ploeg, zijn vermoedelijk wel enigszins teleurgesteld. In de eerste plaats omdat de aanvankelijk opgestelde Feijen- oord-spelers van hun club niet mochten meespelen en in de tweede plaats omdat het spel nogal tegenviel. Vooral de ooste lijke ploeg speelde 'n zwakke wedstrijd en was in alle opzichten de mindere van de westelijke tegenstanders. De voorhoede had, met name voor de rust, niets tegen de weselijke defensie in brengen en vorm de dan ook verreweg het zwakste deel van de ploeg. Doelman l'Amie (Vitesse), die nogal weifelend begon, kwam er na de rust goed in, hoewel hij bij het eerste doelpunt van west toch niet vrij uitging. Moddejonge sr (Enschedé) en Janssen (De Graafschap) speelden ruim voldoende en hetzelfde gold althans na de rust voor de midden linie met Herberts (Vitesse), Beekman (Vitesse) en Feldman (Enschedé). Beek man speelde na de thee veel beter dan daarvoor. De voorhoede met Moddejonge jr (En schedé), Van der Wel (Enschedé), Oonk (Enschedé), Schattor jé (Vitesse) en Jan sen (Enschedé) was uitgesproken zwak. Vooral Moddejonge en Jansen vielen uit de toon. De westelijken vertoonden een veel beter ploegverband, plaatsten beter en kozen veel beter positie, zodat de scha mele 2-1 overwinning geen afspiegeling is van het verschil in sterkte tussen de ploe gen. Doelman Pieters Graafland (Ajax) had zeer zwakke momenten, maar de beide backs Van Mourik en Westphal respectie velijk van Ajax en DOS, alsmede de mid denlinie Althoff (Blauw Wit), Goedhart (Blauw Wit) en Kreyermaat (Elinkwijk) haalden een ruime voldoende- In de voor hoede viel vooral Van der Kuil van Ajax op. De oostelijken namen direct na de her vatting door Oonk de leiding. Van den Lin den scoorde op fraaie wijze de gelijkma ker en Van der Kuil kont voor het einde het winnende doelpunt, toen hij drie ver dedigers met inbegrip van de doelman omspeelde. Go Ahead gaat spelers aantrekken Het bestuur van Go Ahead heeft overeen stemming bereikt inzake de transfers van de spelers H. Hendriks van NEC en D. Gro ninger van Oosterparkers. Met twee andere spelers van eerste divisieclubs zijn nog onderhandelingen gaande. Op de transfer lijst van Go Ahead zijn de spelers A. Kolkman, H. van Bruggen en W. Hoelscher geplaatst. Internationale sport wedstrijden in Haarlem Zoals wij gisteren reeds berichtten, speelt het herenteam van Rapiditas hedenavond op 't terrein van de HFC „Haarlem" een hand balwedstrijd tegen het Oostenrijkse Bregenz. Maar het internationaal sportcontact blijft voor hedenavond niet tot handballen be perkt. In de zaal van Van der Valk aan de Nieuwe Gracht in Haarlem komen Neder landse en Oostenrijkse schermers tegenover elkaar, terwijl DIOS aan de Pijlslaan en TYBB aan de Schalfcwijkerweg in Haarlem aan zullen treden tegen Oostenrijkse tafel tennissers. In de P. H. van dei- Leijschool speelt een Haarlemse volleybalcombinatie tegen ASK uit Wenen en tot slot worden er aan de Kleverlaan hedenavond atletiekwed strijden gehouden tussen Haarlemse atleten van de vereniging „Haarlem" en „Holland" en Duitse atleten uit de omgeving van Siegen. Het NOC en het wegblijven uit Melbourne In een communiqué van het N.O.C. wor den nadere mededelingen verstrekt over de in Evian gehouden vergaderingen van het I.O.C.-bestuur met afgevaardigden van de internationale sportfederaties en van de nationale Olympische comité's, meer speciaal wat betreft de twee door het N.O.C. ingezonden voorstellen. In het eerste voorstel verlangde het N.O.C. wijziging van de tekst en van het opschrift van een in Melbourne door het I.O.C. aangenomen motie, waarin „teleur- stelling" werd uitgesproken over het weg blijven van Nederland en enkele an dere landen „om redenen, welke buiten de sport staan". In het opschrift der motie zoals gepubliceerd in het officiële bulletin van het I.O.C. en in een deel van de we reldpers, werd hieraan toegevoegd, dat het I.O.C. een „veroordeling" van de desbe treffende landen, dus ook van Nederland, had uitgesproken. De voorzitter van het N.O.C. dr. J. Lint horst Homan, zette ter vergadering uiteen, dat Nederland uit Melbourne was wegge bleven om redenen, welke juist wel met het sportideaal hadden te maken. Hij ver wachtte, dat het I.O.C. in zijn eerstvolgen de vergadering zijn motie in dit opzicht zal corrigeren. De uitdrukking „veroordeling" wenste hij onmiddellijk teruggenomen te zien. Dit laatste is ter vergadering indei-daad gebeurd door een nadrukkelijke verklaring van de voorzitter van het I.O.C., de heer Avery Brundage, dat de term „veroor deling" op een misverstand berust. De eventuele wijziging van de termen der mo tie zelf, zal in de eerstvolgende vergade ring van het I.O.C. ter sprake moeten komen. Voorts had het N.O.C. voorstellen ge daan, waardoor de Spelen meer het karak ter zouden krijgen van ontmoetingen tus sen individuele atleten en minder van wedstrijden tussen naties. Ook deze voor stellen lichtte de voorzitter van het N.O.C. ter vergadering toe, waarbij hij voorbeel den noemde van de regeringsinmenging in sommige landen. De Nederlandse voorstel len zullen nader worden bestudeerd nadat de internationale federaties en nationale comité's er nog eerst formeel over zullen zijn geraadpleegd. Paavo Nurmi 60 jaar Nederlandse Tour-ploeg met drie debutanten De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft na overleg met vertrouwensman Piet van Ierlant en ploegleider Kees Pellenaars de Nederlandse ploeg voor de Tour de France als Volgt samengesteld: Wim van Est (St. Willibrord), Daan de Groot (Amsterdam), Gerrit Voorting (Roo sendaal), Wout Wagt- mans (St. Willibrord), Leo van der Pluym (Dussen), Piet van Est (Fynaart), Piet de Jongh (Made), Joop Kersten (Siebenge- wald), Mies Stolker (Zuilen) en Arie van Wetten (Noordwijker- hout). Als eerste reserve werd aangewezen: A. van Sluis (Vlissingen), tweede reserve Leo van der Brand (Schijndel), derde reserve Anton Bergmans (Aalst). Piet de Jongh, Joop Kersten en Arie van Wetten zijn de debutanten in deze ploeg. De Groot, Stolker, Van der Pluym, Gerrit Voorting en Wagtmans maakten ook deel uit van de ploeg, die in 1956 in de Tour startte. Nederlands honkbalteam voor Mannheim Voor het toernooi om het Europees kam pioenschap honkbal dat van 7 tot en met 13 juli in Mannheim wordt gehouden, zijn door het bestuur van de KNHB de volgende spe lers aangewezen: J Bakker (TYBB), N. Brands (WGA), J. Geurts (Schoten), A, Houtkamp (HCK), M. A. Jole (HHC), H. A. Kok (Ajax), L. Kops (EDO), H. van Lies hout (TIW), H. Lukkien (Schoten), P. de Nieuwe (EDO), H. Regeling (OWO), J. H. Smidt (HHC), J. H. Urbarous (OWO), A. G. de Zwart (EDO). Van Wetten ADVERTENTIE Trakteer Uw kinderen en Uzelf op het niet heerlijk frisse snoepje Van Melle Fruit tella's de zachte fraitcarré's" in het „vierkante rolletje". en aardbei. Jong en oud zeggen van Een van de beroemde figuren uit de ge schiedenis van de sport, de Fin Paavo Nurmi, viert vandaag zijn 60ste verjaardag. Nurmi. die 8 gouden Olympische medailles won en die 20 wereldrecords brak, is nog steeds een legendarische figuur in sport kringen en het idool van iedere Finse jon gen of meisje. Hij heeft geholpen zijn land in de gehele wereld populair te maken. In de jaren 192131 had hij nergens ter wereld concurrentie. Strijd leverde hij uit sluitend tegen zijn stopwatch, die hij in zijn hand hield. Zijn carrière kwam in 1932 ten einde, toen hij door de Internationale Atle tiek Unie tot prof werd uitgeroepen. Zijn droom, de Olympische marathon te winnen, kon hierdoor niet verwezenlijkt worden. Nog in 1952 kon de wereld zijn soepele tred bewonderen toen hij de Olympische fakkel het stadion van Helsinki binnendroeg. Momenteel is Paavo Nurmi een rijke za kenman in Helsinki. Hij is eigenaar van een groot constructiebedrijf, van vrachtschepen, flatgebouwen, landerijen en bossen. Morgen vieren sportorganisaties zijn 60ste verjaar dag. Maar Nurmi zelf is afwezig. Enkele dagen geleden heeft hij aan vrienden ver teld dat hij een paar dagen die stad uitgaat. Hij wil geen beroemdheid zijn en is nog steeds een rustige, bescheiden Fin. Guldemond met Spotvogel tweede in Engeland Twee Nederlandse zeilers, W. Guldemond met Spotvogel en N. Bockma met Hiphaan, hebben beslag gelegd op de tweede en vijfde plaats in een wedstrijd om het internationaal kampioenschap Sharpieklasse, die woensdag in Burnham-on Crouch (Essex) is gehouden. Winnaar werd de Engelsman G. H. Bell met zijn jacht Chuckles, die tijdens de Olympi sche Spelen in Melbourne een bronzen me daille veroverde. Short in het kort NIKOLAI MARICHEV. Tijdens wed strijden in Moskou heeft Nikolai Marichev het Russisch, record 1000 meter hardlopen verbeterd met een tijd van 2 min. 20.4 sec. Het oude record stond op zijn naam met 2 min. 21.6 sec. Het wereldrecord staat met 2 min. 19 sec. op naam van de Noor Audun Boysen en de Hongaar Istvahn Roszavolgyi. ZOMERCOMPETITIE KNZB. In de waterpolocompetitie eerste klasse dames werd in Hilversum gespeel' de wedstrijd RobbenRDC. De Robben won met 82. HVCELINKWIJK. Op het terrein Birkhoven in Amersfoort heeft HVC een vriendschappelijke wedstrijd met 6—1 van Elinkwijk gewonnen. FORTUNA WON VAN RECIFE. In het Goffertstadion in Nijmegen werd een licht- wedstrijd gespeeld tussen Fortuna en de Braziliaanse club Recife. De Limburgers wonnen met 3—0, rust 10. Er waren 20.000 toeschouwers. In deze wedstrijd liep Cor van der Hart een enkelblessure op. HERACLES. De Almelose voetbalclub Heracles, die op het ogenblik een toer door Duitsland maakt, heeft woensdag in Kon- stanz met 32 van F. C. Konstane gewon nen. Bij de rust was de stand gelijk 1—1. Reeds eerder had Heracles op F. V. Ravens- burg een 52 overwinning geboekt. De jeugdige Belg Daniel Denijs is de nieuwe leider in het criterium van de Dauphine Libéré. De vijfde étappe, van Avignon naar Gap over een afstand van 208 km., heeft namelijk in het algemeen klassement een merkwaardige verschui ving teweeg gebracht. Denijs, die in de al gemene rangschikking de zevende plaats bezette met ongeveer 6 minuten achter stand, op de Fransman Bergaud, kwam als zesde in Gap aan in dezelfde tyd als de winnaar van de rit, zijn landgenoot Van Aerde. In de kopgroep bevond zich echter geen van de renners, die het eerste zestal van het algemeen klassement vormden. Zij boekten allen vele minuten verlies, zodat Denijs een opmerkelijke sprong naar de kop kon maken. Dezelfde omstandigheid maakte het Piet de Jongh mogelijk van de achtste gedeelde plaats op te klimmen naar de derde plaats achter Denijs en Van Aerde. De Jongh be zette in deze étappe de 18de plaats. De beste Nederlander was ditmaal echter Piet van Est, die 13de werd in dezelfde tijd als nummer 9, Picot (Fr.). Vijf uur lang heeft de regen de renners in deze étappe gehinderd en verkleumd. De Fransman Ruel leverde het stoute stuk je door 150 km. lang alleen aan kop te blij. ven en zodoende de stoot te geven tot de complete omwenteling in de rangschik king. De leiders toonden niet de minste interesse voor deze vlucht en ook toen andere renners een voor een de benen na men uit de hoofdmacht was geen reactie merkbaar. Cottalorda, Klimek, Conficoni en Ruel waren de eersten, die ontsnapten. Na Baumettes (45 km), toen de voorsprong van het viertal op de andere tot 5.55 was opgelopen, waagden De Jongh en Van dei- Brand hun kans, maar zij moesten hun poging staken. Na Apt (61 km) stapte Cot talorda van zijn fiets om een droge trui aan te trekken, de andere drie gingen door. Het tempo van Ruel was in dit trio zo hoog, dat Klimek en. Conficoni hem weldra moesten laten gaan "en bij Brillanne (116 km) bedroeg zijn voorsprong 3.45 Klimek. Outsiders Inmiddels waren nog meer outsiders on der de ogen van Bergaud en zijn helpers achter de vluchtelingen aangegaan. Novak en Umidio waren de eersten: van Aerde, Desmet, Thomin, Ponzini, Denijs, Senn en Bertolo volgden op 4.25 en het peloton, waarin Conficoni zich weer had laten op nemen noteerde na de afdaling bij Ma- nosque een achterstand van 5 min. 45 sec. Na 135 km. had Ruel nog altijd een voor sprong van 3 min. 40 sec. op het groepje van Van Aerde, dat intussen Novak en Umidio in zich had opgenomen. Bij Sisteron (153 km) was een nieuw groepje uit het peloton op jacht naar de weglopers gegaan. Hierin bevonden zich o.a. Walkowiak en de Nederlanders Piet van Est en Piet de Jongh. In hoog tempo zwoegde deze groep tegen de regenvlagen in en langzaam maar zeker werd het ver schil kleiner. Van Aerde en zijn mede vluchtelingen waren tot op 3 min. van Ruel gekomen, terwijl Walkowiak, Van Est, De Jongh enz. na 160 km. op 4.45 lagen. De strijd bleef afwisselend en het beeld 'in de voorste gelederen achter Ruel ver anderde vrijwel bij de minuut. De dappere Ruel kon dit spelletje alleen onmogelijk vol houden en wat al lang onvermijdelijk was, gebeurde in de buurt van Larange. Ruel werd opgeslokt door zijn naaste bela- De Italiaanse Tour-ploeg De Italiaanse ploeg voor de Ronde van Frankrijk is samengesteld uit de volgende renners: Giamcarlo Astrua, Pierino Baffi, Mario Baroni, Nino Defilippis, Alexxandro Fantdnd, Gianni Ferlenghi, Gastone Nencini, Arrigo Padovan, Giuseppe Pintarelli en Bruno Tognaccini. Reserves zijn: Pietro Giudici en Bruno Tognaccini. De ploeg staat onder leiding van Alfredo Binda. gers. De rest lag op grote afstand, zodat Bergaud zijn leiderstrui reeds practisch kwijt was. Ruel's rol was geheel uitge speeld. Hij had teveel van zijn krachten gevergd en hij moest zich volledig terug laten vallen. De kopploeg bestond nu nog uit 8 man: Van Aerde, Novak. Umidio. Desmet, Tho min, Ponzini, Denijs en Senn. Dit octet vocht in Gap de sprint uit, met als resul taat dat Van Aerde eerste werd en Denijs de gele trui mocht aantrekken. Op 2 min. en 20 sec. arriveerde het groepje met Van Est en De Jongh. Adri Voorting heeft in deze étappe de strijd gestaakt. Nederland bezet in het ploegenklassement de zevende plaats. De klassementen De uitslag van de etape luidde: 1. Van Aerde (B.) 5 ur 56 min. 19 sec.; 2. Thomin (Fr.) z.t.: 3. Novak (Fr.) z.t.; 4. De Smet (B.) z.t.; 5. Ponzini (Italië) z.t.: 6. Denijs (B.) z.t.; 7. Senn (Zwitserland) z.t.: 8. Umidio (Italië) z.t.; 9. Picot (Fr.) 5.58.39; 10. Trochut (Fr.) z.t.: 11. Wartel (B.) z.t.; 12. Siniscalchi z.t.; 13. Piet van Est (Ned.) z.t.: 18. De Jongh (Ned.) z.t. Het grote peloton waarbij alle overige Neder landers met uitzondering van Adrie Voorting, werd ex aequo op de 29ste plaats geklasseerd in de tijd van 6 ur 14 min. 38 sec. Het algemeen klassement luidt na de vijfde etappe: 1. Denijs (B.) 30.08.03; 2. Van Aerde (B.) 30.10.06: 3. De Jongh (Ned.) 30.11.28; 4. Rohrbach (Fr.) 30.11.52: 5. Schmitz (Lux.) 30.12.04 6. Desmet (B.) 30.13.11; 7. Piscot (Fr.) 30.14.54; 8. Bertolo (Fr.) 30.16.42; 9. Wartel (B.) 30.17.50; 10. Umidio (It.) 30.18.46; 20. Van Est (Ned.) 30.24.40: 44. Van der Broek (Ned.) 30.35.37 48. Bergmans (Ned.) 30.37.50: 53. Stevens (Ned.) 30.42.54; 62. Van de Brand (Ned. 30.49.10 ADVERTENTIE Colberts ƒ38.-, ƒ44.-, ƒ54.- enz. Keuze uit méér dan 1 000 PANTALONS ƒ29.75, 36.ƒ39.75 enz. Gen. Cronjéstraat 40-44 - Telef. 15438 Haarlem-Noord d Honkbalprogramma voor komende weekeinde Het honkbalprogramma voor het aanstaan de weekeinde luidt: ZATERDAG Eerste klasse A: Ajax—WGA 16 uur, EHS—EDO 15 uur. Eerste klasse B: ABCSchoten 16 uur; SpartaKennemerland 16 uur. Overgangsklasse A: DWVCatchers 16 uur, WV HEDW—HFC Haarlem 16 uur. Overgangsklasse B: OWO 2DEC 16 uur. Tweede klasse A t.m. D: TOGJOS 16 uur, Kennemerland 2THB 16.30 uur, RCH 2 SC Haarlem 2 16 uur, DÓSPacifico 16.30 uur,De Hazenkamp 2USC 16 uur, Animo Holland 16 uur, HilversumAllen Weerbaar 16 uur, TIW 2De Hazenkamp 16 uur. WGA 3De Spartaan 2 16 uur. Derde klasse A/B: Kennemerland 3SC Haarlem 3 14.30 uur, HFC Haarlem 2Scho ten 3 16 utui Vierde klasse B/C: Terrasvogels 2VI. Vogels 16 uur, Rood Wit 3HCK 5 15 uur, HHC 3—Rooswijk 3 15 uur. ZONDAG Eerste klasse A: HHCBlauw Wit 14.30 uur, TIW—TYBB 14 uur. Eerste klasse B: HCKDe Volewijckers 14.30 uur, SC HaarlemOWO 10 uur. Overgangsklasse A: Schoten 2Sparta 2 10 uur: ThorRooswijk 14 uur. Overgangsklasse B: NeptunusHHC 2 14 uur, RCH—RFC 10 uur, Spartaan—UW 14 uur. Tweede klasse A t.m. D: ABC 2Shell 10 uur, TIW 2—EDO 2 10 uur, WGA 2—APGS 11 uur, HCK 2—DSS 12 uur, Rood Wit— Bloemendaal 10 uur, LaakkwartierPSV 12 uur, SchiedamSW 14.30 uur, Derde klasse A/B: RCH 3EDO 3 12 uur, TerrasvogelsDIO 14 uur, HCK 3DSB 12 uur Rooswijk 2Rood Wit 2 10 uur. Vierde klasse A/: DIO 2Halfweg 10 uur, Bloemendaal 2Schoten 5 10 uur, SC Haar lem 4THB 2 12 uur,Schoten 4TYBB 3 12 uur, Geel Wit—DSS 2 12 uur. De TT-races in Assen Van de Moto Guzzi is bij het T.T.-bureau in Assen een inschrijving binnen gekomen van 4 acht-cylinder Guzzi's. De zware ma chines zullen starten in de 500 cc-klasse met als rijders Bill Lomas, die na zijn val op de baan te Monza voor het eerst in dit seizoen weer rijdt, Dicky Dale, Keith Campbell en nog een nader aan te wijzen rijder. Dit team zal eveneens uitkomen in de 350 cc-klasse. Voorts komen Umberto Masetti en Shep- pherd zowel in de 500 als in de 350 cc-klasse uit. Zaterdag schoolkorfbal- finales De finales van de schoolkorfbalwedstrij- den in Haarlem vinden zaterdagmiddag op het sportterrein aan de Kleverlaan plaats. Dan worden gespeeld: Afdeling B: Centrale School I 1Centrale School I 2. Afdeling C (winnaarsronde): P. H. v. d. Leyschool Weth. Westerveldschool I; P. H. v. d. Ley schoolVondelschool; Weth. Westerveld school IVondelschool. Afdeling C (verlie zersronde): Weth. Westerveldschool 2Pr. Margriet- of Chr. Huygensschool; Pr. Mar griet- of Chr.- HuygensschoolTh. Thijsse- school; Weth. Westerveldschool 2—Th. Thijs- seschool. Schellenberg won eerste etappe Ronde Zwitserland De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland, van Zurich naar Thalwil over een afstand van 223 km., luid de: 1. Schellenberg (Zwitser-I.) 6 uur 9 min, 17 sec.; 2. Fornara (It,) z.t.; 3. Couvreur (Belg.) 6.09.36; 4. Sorgeloos (Belg.) 6.10.38; 5. Géminiani (Fr.) z.t.; 6. Junkermann (DuitsL) z.t.; 7. Moresi (It.) z.t.; 8. Assirelli (It.) z.t.; 9. Traxel (Zwitserl.) 6.10.46; 10. Van Cauter (Belg.) 6.10.56; 11. Graf (Zwit- serL) z.t; 12. Bartolozzi (It.) z.t.; 13. Frie- drich (Duitsl.) 6.11.01. Dame in Den Haag leed aan Aziatische griep Geen gevaar voor verdere besmetting Bij een dame in 's-Gravenhage, die dezer, dagen per vliegtuig uit Indonesië is ge komen, is een geval van Aziatische griep geconstateerd, dat echter zeer waarschijn lijk geen gevaar voor verdere besmetting oplevert. Men neemt aan dat de incubatie tijd voor deze influenzasoort gesteld kan worden op één tot drie dagen. In deze tijd zijn bij de personen waarmee de patiënte ''in aanraking is geweest, geen symptomen van de Aziatische griep geconstateerd. Het griepveroorzakende virus van de patiënte bleek dezelfde stam te hebben als de Aziatische griep. Zij is nagenoeg genezen. De bekende Amerikaanse jazzbandleider Jimmy Dorsey is woensdag in een New- yorks ziekenhuis op drieënvijftigjarige leeftijd overleden. Vyf maanden geleden had hij een longoperatie ondergaan. Zyn broer, de trombonist Tommy Dorsey, over leed in november van het vorig jaar. Zyn broer en hy waren ongeveer dertig jaar beroemd als jazz-musici. Van hun muziek bestaan ruim honderdtien miljoen gram mofoonplaten. Jimmy Dorsey, die befaamd was als cla rinettist begon zijn carrière op een ander instrument, de cornet, in het orkest van zijn vader. Jimmy en Tommy vormden in 1920 hun eerste combinatie en waren ver scheidene keren partners als orkestleiders tot de dood van Tommy. De Dorsey's wa ren de zoons van Thomas Francis en The resa Dorsey. Jimmy, wiens volledige naam James Francis Dorsey was, werd in 1904 in Sandoah, Pennsylvania, geboren, waar zijn vader muziekleraar was. Tommy werd in 1905 geboren. (UP). Examens WAGENINGEN. Gepromoveerd tot doc tor in de landbouwkunde: ir. A. I. M. E. L. Murabaa te Mansura (Egypte). Ir. Murabaa is de vijfde Egyptenaar, die te Wageningen, na eerst die ingenieurstitel te hebben be haald, is gepromoveerd. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen biologie: H. J. van Hattum te Lei den; voor het doctoraalexamen :fa-rmacie: mejuffrouw H. J. Doorenbos te Leiden en mevrouw Kwee Liem Ciok Pwan te Den Haag. LEIDEN. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op het proefschrift: Magnetische eigenschappen van enige chroomaluinen beneden 1 gr. kalvin, de heer J. A. Beun oud-leerling van het stedelijk gymnasium te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9