Verzet vormt eenheidsfront tegen de dictatuur Acetyleenfles ontploft op spoorlijn Den Haag-Rotterdam Frankrijk vraagt meer kortingen bij aankoop van bloembollen Drie brandweerlieden gewond Naderende treinen nog bijtijds tot staan gebracht Jaarcongres Expogé Bundeling van alle krachten voor behoud van de democratie jOiLsptefa OJU tuet HAAl^V ttt&! Vijf gewonden door ongelukken in Velsen Gestolen autotje kwam in zij kanaal C boven HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Brand in Haarlems café Nieuwe aanwinsten voor Heemsteedse hertenkamp ErnshVe botsing op de Wagenweg Blauwsparren door insect aangetast Loodgieters getroffen door steekvlam Trottoir gebruikt als etalageruimte Bejaorde dame na val van trap overleden Nederlandse verstekeling op de „Queen Mary" Baby uit Hoofddorp in kussentje gestikt Ontploffing vernielde drie autoboxen Eigenaar gewond naar ziekenhuis BEDRIJFSCHAP BLOEMBOLLENHANDEL Geld uit aangetekende brieven gestolen Brundage vraagt nogmaals visum voor Bulgarije Woonhuis in Beverwijk vannacht uitgebrand Amintore Fanfani formateur van Italiaanse regering Kort nieuws Geen Amerikaanse atletiek- ploeg naar Rusland HIUUP&OM Jaarlijks uitstapje van ouden van dagen ZANDVOORT Eerste gediplomeerde vrouwelijke „viskundige" Zomer bridgedrive voor badgasten Zeilwedstrijd voor kust. van Zandvoort H. P. Huysman wint politie-Brabantrit „Oorlogsherinneringen" in zee worden opgeruimd WOENSDAG 19 JUNI 1957 gort voor vijf uur heeft zich dinsdag middag aan de Viaductweg in Den Haag ccn ontploffing van een acetyleenfles voor gedaan. De fles ontplofte vlak naast de ^ils van de spoorbaan Den Haag-Rotter dam, waarlangs en waartussen nog negen acetyleen- en zuurstofflessen lagen. Door grote tegenwoordigheid van geest van enkele mannen, die de treinen deden sloppen, zijn grote ongelukken echter voorkomen. Wel werden drie brandweer mannen en een lasser gewond. Op het spoorwegviaduct over de Viaduct- weg waren vier arbeiders met laswerk- zaamheden bezig. Tegen vijf uur merkte c.en van hen, de 23-jarige J. M. G. Rossen uit Zwijndrecht, dat de slang en het ven tiel van 'n acetyleenfles in brand stonden. Hij sprong op de fles toe en trachtte het ventiel dicht te draaien. Het enige resul taat was echter, dat de straal vuur nog he viger werd. De heer Rossen sprong daarop van de spoordijk, onderwijl met luide kre ten zijn collega's waarschuwende. Een se conde later stonden ook twee andere fles sen reeds in brand. Terwijl een van de arbeiders de brand weer waarschuwde verjoegen twee ande ren zoveel mogelijk de kinderen, die in het water onder en naast het viaduct aan het zwemmen waren. Een beambte van de lijn. beveiligingsdienst van de Nederlandse Spoorwegen, die bij het werk aanwezig was om voor naderende treinen te waar schuwen, draaide zijn opdracht nu om en ging met een rode vlag de trein tegemoet, die uit de richting Rotterdam moest ko men. Een der lassers deed hetzelfde in te genovergestelde richting. Beiden konden de naderende treinen, waarvoor de seinen reecis op veilig waren gezet, inderdaad tot stilstand brengen. Enkele minuten later de geheele ge beurtenis speelde zich binnen een kwartier af yerscheen de brandweer. Nog voor er water gegeven was, sprong een der cy linders echter met een daverende slag uit een. Scherven en brokstukken vlogen in het rond; een cylinder werd van het via duct af op straat gesmeten, een ander maakte een luchtreis van vijftig meter en verdween in het water. Drie brandweer lieden werden getroffen en tegen de straat gesmakt. Een hunner kreeg vermoedelijk ook een shock en moest in het ziekenhuis worden opgenomen; de twee anderen kon den na behandeling huiswaarts gaan. Slapende kinderen gered „Er is brand in uw café", riep een heer tegen een echtpaar, dat een café aan de Koningstraat in Haarlem drijft en van nacht in een automatiek stond. Het echtpaar had na sluitingstijd siga rettenpeukjes uit de asbakjes in een blik ken trommel onder de tapkast gedeponeerd Waarschijnlijk is een smeulend peukje naast de trommel geyallen. Het echtpaar is nog een eindje gaan wandelen en heeft een automatiek bezocht. Daar werd het gewaarschuwd door een voorbijganger, die de brand had ontdekt. Toen het echtpaar in allerijl naar het café terugging zag het, dat twee agenten aanwezig waren. Een van hen was over de dakgoot van een belendend huis naar een slaapkamertje van het café geklommen om de vier sla pende kinderen van het echtpaar te red den. Het echtpaar en de andere agent hadden de kamer echter reeds bereikt en de kinderen in veiligheid gebracht. De brand kon door de bewoners met hulp van de agenten worden geblust. De brand weer bepaalde zich tot nablussingswerk- zaamheden Er ontstond enige Schade. In de afgelopen week zijn in de Heem- steedse hertenkamp drie hertjes geboren. Zowel mama-hert. als de jonge hertjes, die in leeftijd variëren van een week tot een dag, maken het uitstekend. In de komende dagen hoopt men het aantal nog met zes uit t;p kunnen breiden, tenminst als mama hert hieraan meewerkt. De hertenkamp doet dus wel zijn naam eer aan. Twee kroonkraanvogels zijn gekocht, die zich al goed thuis voelen in het Heemsteedse wa ter, Momenteel is de Heemsteedse herten kamp dus in het bezit van twee echtparen- kraanvogels. die het uitstekend met elkaar kunnen vinden. Twee gewonden en grote materiële schade Op de Wagenweg ter hoogte van de Ior- densstraat te Haarlem zijn dinsdagmorgen omstreeks tien uur twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeluk is waar schijnlijk te wijten aan het feit, dat de be stuurder van de bestelauto, die de Wagen weg in de richting van het Houtplein be reed en links af de Iordensstraat in wilde rijden, geen voorrang heeft verleend aan een personenauto, die op de Wagenweg in de richting Heemstede ging. Beide auto's werden ernstig beschadigd. De bestuurder van de bestelauto, een 53-jarige woning inrichter uit Enschedé, werd met een her senschudding en een ernstige hoofdwond naar het Diaconessenhuis overgebracht, pe bestuurder van de personenauto, een 55-jarige Haarlemmer, kwam er met een hoofdwond en een wond aan zijn rechter knie af en kon, na ter plaatse te zijn behan deld, naar huis worden vervoerd. In de gemeenteplantsoenen en in tuinen van particulieren te Bloemendaal zijn de blauwsparren door een insekt aangetast. Ook de directeur van de Stichting de Kennemer- duinen. ir. E. C. M. Roderkerk. heeft dit bij de blauwsparren in het duingebied gecon stateerd. De Plantenziektekundige Dienst te Wage- ningen heeft een onderzoek ingesteld, waar bij gebleken is, dat de bomen door de zoge naamde groene sparrebladluis zijn aangetast Dit insekt zet zich vast op de oude loten De Plantenziektekundige Dienst overweegt welke maatregelen getroffen dienen te worden. Onmiddellijk werden op de overige flessen grote hoeveelheden water gespoten en toen men kon aannemen, dat zij vol doende waren afgekoeld, beklommen en kele brandweerlieden de spoordijk. Nog twee cylinders moesten in het water wor den gegooid. Van de vier overige werden veiligheidshalve de ventielen geopend, zo dat het geheel letterlijk met een sisser af liep; niet voor de spoorwegen echter, die op dit uiterst drukke traject juist op het spitsuur een uur vertraging ondervonden. Voor de oorzaak van het in brand gera ken der cylinders wordt aan de zonnehitte gedacht. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in. Doordat dinsdagmorgen omstreeks elf uur de vlam in de gasleiding van een propaan- gasbrander sloeg, werden twee loodgieters, die werkzaamheden verrichtten in een wo ning aan de Lindenstraat te Haarlem door een steekvlam getroffen. Een twintigjarige loodgieter werd met brandwonden aan zijn gezicht en rechterarm in het ziekenhuis St. Joannes de Deo opgenomen. Zijn zevenen- vijftigiarige collega werd gewond aan een van zijn armen; voorts werd zijn haar ge schroeid. Na geneeskundige behandeling kon hij naar zijn woning worden vervoerd. Tegen winkelier van Kruisweg proces-verbaal opgemaakt De Haarlemse politie heeft dinsdagmid dag procesverbaal opgemaakt tegen een yzerhandelaar aan de Kruisweg, omdat hy zonder schriftelijke vergunning van B. en W. goederen heeft uitgestald op het trottoir voor zijn winkel. Het gemeentebestuur heeft in een aantal gevallen vergunning verleend aan winke liers een gedeelte van het trottoir te be stemmen voor het etaleren van artikelen die in de winkels worden verkocht. Reeds het vorig jaar zijn B. en W. er toe over gegaan het aantal vergunningen te beper ken. speciaal voor winkeliers uit drukke winkelstraten. Het kwam dikwijls voor dat er ook fietsen geplaatst werden voor de ..straatetalages", waardoor er voor wande laars geen ruimte overbleef gebruik te maken van het trottoir. De vergunning voor de ijzerhandelaar liep 1 januari van dit jaar af, maar hem is alsnog toestemming verleend om tot 1 juni een gedeelte van het trottoir als uitstalling te gebruiken. Hij meent, dat er geen be zwaar bestaat dertig centimeter van zijn trottoir van ruim twee meter in beslag te nemen voor zijn artikelen, vooral niet om dat aan een restaurant op de Grote Markt toegestaan is een vlonder te leggen, waar door voetgangers moeilijkheden hebben ter plaatse te passeren. Dinsdagmiddag stonden er veertien gras machines voor de ijzerwinkel opgesteld en de politie heeft wegens overtreding van een bepaling uit de nnlitieverordening proces verbaal opgemaakt. De ijfcerhandelaar is voornemens een brief naar het gemeentebestuur te zenden, waarin hii uiteenzet dat er voor het plaat sen van ziin artikelen geen moeilijkheden voor bet voetgangersverkeer behoeven te bestaan. De drieëntachtigjarige dame, die enige dagen geleden van de trap van haar woning aan de Kleverparkweg te Haarlem is geval len en met een hoofdwond en een hersen schudding in het Diaconessenhuis is opge nomen, is aan haar wonden overleden. Waar schijnlijk is zij op de bovenste trede van de trap uitgegleden. Hij had zijn moeder in IJmuiden willen bezoeken De „Queen Mary" is dinsdag met 1324 passagiers en een Nederlandse verstekeling, de 28-jarige Leendert Groen, in New York aangekomen. Hij had zich aan boord van de „Queen Mary" verstopt toen het schip op 8 mei uit New York vertrok. Toen het schip op 13 mei in Southampton arriveerde werd hij veroordeeld tot 28 dagen gevangenis straf. Nadat hij deze straf had uitgezeten werd hij op 15 juni weer aan boord van de „Queen Mary" gezet, om naar de V. S. teruggestuurd te worden. Aan de scheepsofficieren had Groen ver teld, dat hij naar zijn moeder, die in IJmui den woont, had willen gaan. (UP). Het dochtertje van vier maanden van de familie C. Brunt uit Hoofddorp is in Kam pen in het kussentje van een reiswiegje gestikt. De familie Brunt, die vroeger in Kampen heeft gewoond, logeert op het ogenblik in het huis van familie, die op vakantie in het buitenland is. Het ongeluk geschiedde toen de moeder het kindje even alleen had gelaten. Als gevolg van een gasexplosie onder een aantal autoboxen aan de Vleetstraat en de Havenkade te IJmuiden is gister middag omstreeks half arïe ernstige schade toegebracht aan deze, aan de heer Koster toebehorende gebouwtjes. Onder de boxen is in een kelder een ver gasser opgesteld, die voor de verwarming van de autostalling moet zorgen. Toen de heer K. dinsdagmiddag even in de kelder moest zijn en daartoe een luik oplichtte, ontstond een zware ontploffing, die hem enige vrij ernstige brandwonden bezorgde en een shock. De heer K. moest in het Antoniusziekenhuis worden opgenomen. De schade, die werd aangericht door de ontploffing en een begin van brand, dat door de brandweer snel kon worden be dwongen, is groot: drie eer boxen zijn zo goed als vernield en een muur, die op in storten stond, is later door Bouw- en Wo ningtoezicht geïnspecteerd met het gevolg, dat er een waarschuwing bij de muur is geplaatst. Men vermoedt, dat de vergasser defect is geweest, daardoor gassen produ ceerde, die door het binnenstromen van lucht een explosief mengsel vormden en daarna als gevolg van de brandende ver gasser ontploften. Op het congres van de Nederlandse Ver eniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd, dat vanochtend officieel door de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg, is geopend, zal de stichting van een „commissie uit de samenwerkende verzetsorganisaties", afge kort „C.S.V." haar beslag krijgen. De te stichten commissie zal voorlopig bestaan uit drie leden van de Nationale Federatieve Raad en drie leden van de Vereniging van ex-politieke gevangenen. Men wil aan de C.S.V. de bevoegdheid verlenen, met personen samen te werken die zij van belang acht voor het bereiken van haar doelstellingen. De C.S.V. zal volgens mr. Aalders, de voorzitter van de Vereniging van ex-politieke gevangenen, moeten kunnen optreden namens het voormalig Nederlands verzet en krijgt mede tot taak te onderzoeken of uitbrei ding der samenwerking tot andere orga nisaties gewenst en met de doelstellingen verenigbaar is. Op de bres voor de vryheid Het congres zal een resolutie worden voorgelegd, die eveneens op het Cöngrês van de Federatieve Raad in behandeling zal komen. Daarin wordt onder meer ge zegd: „De leden der verzetsorganisaties voelen zich geroepen, de geestesgesteld heid van het verzet in de jaren 19401945 in stand te houden en te vei'sterken. Zij menen, dat de bedreiging der demo cratie zulke ernstige vormen heeft aange nomen, dat het opnieuw noodzakelijk wordt te trachten, een grotere saamhorig heid te bereiken. Zij zijn van oordeel, dat een los van de politieke partijen staande instelling een activerende werking kan uitoefenen. Zij besluiten daarom een commissie uit de verzetsorganisaties in het leven te roepen, die terzake initiatieven kan en moet ont wikkelen. De bloembollenexporteurs op Frankrijk hebben er een probleem bijgekregen. Dit land heeft namelijk een verlanglijstje sa mengesteld, waarin meer kortingen wor den gevraagd dan tot nu toe het geval was en daar bovenop ook nog drie percent ex tra voor contante betaling In de dinsdag middag in café-restaurant Brinkmann te Haarlem gehouden vergadering van hei Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel is deze kwestie uitvoerig besproken. Men heeft gewezen op de voor- en nadelen en men besloot in deze geen beslissing te nemen Eerste zal men de kwestie terug brengen in de groep exporteurs en tevens zal het Produktschap voor Siergewassen op de hoogte worden gebracht. De voorzitter van het Produktschap de heer J Hylkema, gaf in zijn openings woord enkele cijfers over de export van bloembollen. Van 1 juli 1955 tot en mei 30 juni 1956 was er aan gewicht 62.152 ton geëxnorteerd met een geldwaarde van 181.283.000 gulden. En van 1 juli 1956 tot beden is een hoeveelheid bloembollen van 61.833 ton over de grenzen gegaan met een geldswaarde van bijna 189 miljoen gulden. Snreker meende uit deze cijfers te mogen afleiden, dat de export nu op een stabiel niveau is gekomen. Er kan geen grote toename worden verwacht daar bin- Een jaar gevangenisstraf heeft de offi cier van Justitie bij de Amsterdamse recht bank geëist tegen een 39-jarige thans ge detineerde P.T.T.-ambtenaar, die herhaal delijk geld uit aangetekende brieven had gestolen. De officier van Justitie noemde de be- veili";" van het postverkeer een eerste ve> m meende dat een zware straf no is, ook al had de verdachte een blai strafblad. Dp raadsman achtte het onjuist een ver dachte, die al uit zijn betrekking is ont slagen, het slachtoffer te laten worden van generale preventie en pleitte voor een ge combineerde straf. Op 27 juni zal de rechtbank uitspraak doen. nen afzienbare tijd geen nieuwe afzetge bieden ontsloten zullen worden. De voor zitter besprak voorts het gevaar van de buitenlandse concurrentie. Nederlanci heelt thans het monopolie van de bloembollen export niet meer Japan importeerde in het afgelopen jaar voor 221.000 gulden aan Holandse bollen tegen 73.000 gulden in 1955. In kilogrammen uitgedrukt betekent dat een toename van 32.000 kg. De Japan ners importer ende Nederlandse bloem bollen om hun sortiment te verrijken en hopen er enkele jaren later, meer op de Amerikaanse markt te komen De Japan ners plaatsen trouwens ieder jaar meer tulpen in de Verenigde tSaten en doen dit veel goedkoper dan de Nederlanders De Nederlandse Gladiolus-vereniging heeft een brief aan het Bedrijfschap ge zonden, waarin zij haar verontwaardiging erover uitsprak, dat het Bedrijfschap het advies van de vereniging niet had opge volgd wat betreft het vaststellen van de minimum-exportprijzen. PRINSES IRENE BIJ OPTREDEN VAN TOON HERMANS Dinsdagavond heeft Prinses Irene in ge zelschap van een hofdame en vijf vrien dinnen in het Leidsepleintheater in Am sterdam Toon Hermans „Eenmansshow" bijgewoond. Zoals gemeld heeft het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken aan Avery Brundage, president van het Int. Olympisch Comité, een uitreisvisum ge weigerd voor Bulgarije. Brundage had dit gevraagd in verband met het in september in Sofia te houden congres van het I.O.C., maar het departement wilde niet afwijken van het van 1950 daterende verbod voor Amerikaanse burgers om naar Bulgarije te reizen. Dit verbod is uitgevaardigd omdat de twee landen geen diplomatieke betrek kingen onderhouden. Intussen heeft Brundage de betrokken instantie gevraagd zijn verzoek nogmaals in overweging te nemen, zulks in ver band met het bijzondere doel van zijn reis welke hij immers in zijn kwaliteit van pre sident van het I.O.C. zou ondernemen. Zij wensen zich duidelijk uit te spreken over het dodelijke gevaar van de totalitaire systemen en over hun vaste wil, het ver zet daartegen te organiseren. Van het grootste belang is nu medewer king aan de geestelijke weerbaarmaking van ons volk. Zij achten het gewenst aan de doelstel lingen hunner organisaties een bredere basis te geven, door aan organisaties, die hun beginselen onderschrijven, de gele genheid te geven tot samenwerking. Deze dienen statutair of anderszins aan te kun nen tonen, dat geen der leden de geest der samenwerking in gevaar kan brengen. Zij spreken zich uit voor een verenigd Europa en willen, op bovenomschreven beginselen, medewerken aan een gesloten front van alle vrijheidslievenden tegen elke vorm van slavernij én dictatuur". In zijn jaarrede zeide voorzitter van Expogé, mr. G. C. H. Aalders vanochtend, dat het bestuur van de vereniging zich erover verheugt dat er thans een eenheids front van de voormalige verzetsorganisa ties tot stand zal kunnen komen. Hij sprak de wens uit, dat dit front werkzaam zal mogen" zijrTtöt'"hell van ons gehele 'Volk. Vanmorgen om half vier werd de Bever- wijkse politie gealarmeerd voor een hevige uitslaande brand die woedde in het perceel Grote Houtweg 57a, te Beverwijk. Toen de ijlintrs gewaarschuwde brandweer arriveer de stond het huis. dat bewoond wordt door het gezin van de heer C. N. Aardenburg, reeds in lichter laaie. Onder leiding van de commandant ir. L. Stoelinga, bonden de spuitgasten de strijd met het door de wind aangewakkerde vuur aan maar men kon ondanks de zes stralen toch niet verhinde ren dat het gehele huis uitbrandde. Naar de oorzaak van de brand, die ont staan is in de woonkamer, wordt een on derzoek ingesteid. Hoewel het gezin van de heer Aardenburg de rest van de afgelopen nacht bij kennissen heeft doorgebracht is de familie dakloos geworden. De schade, die volgens de politie ongeveer f 6500 bedraagt, zal waarschijnlijk door de verzekering worden gedekt. De winkel die naast het uitgebrande per ceel ligt, een zaak in tweedehands artike len. kreeg veel waterschade. ADVERTENTIE ROME (UP). - Amintore Fanfani, de secretaris der Italiaanse christen-democra tische partij is door president Gronchi benoemd tot kabinetsformateur. Fanfani is een voorstander van sociale hervormin gen. Hij is heer en meester over het partij apparaat, maar geenszins over de parle mentaire fractie der christen-democraten. De reacties op zijn benoeming zijn zeer verdeeld. Fanfani heeft een ervaring als formateur: in 1954 vormde hij een regering van louter christen-democraten, die het elf dagen uithield. Toen het op stemmen aankwam, kreeg hij alleen steun van de kleine republikeinse partij. President Gronchi zou menen dat een coalitie-kabinet op de oude voet geen le vensvatbaarheid heeft. Hij zou een chris ten-democratische regering wensen met Amintore Fanfani. steun der linkse socialisten van Pietro Nenni. Fanfani, aldus deze waarnemers, is niet de man voof een centrumkabinet met hetzij uiterst-rechtse, hetzij uiterst linkse steun Een kabinet-Fanfani zou of de oude drie-partijencoalitie met de so ciaal-democraten van Saragat zijn, of een zuiver christen-democratische regering met steun der kleine centrum-partijen; Fanfani zelf heeft verklaard, dat hij een regering „van democratische solidariteit" - herstel van de coalitie dus - zal pogen te bereiken. Het heeft enige verwondering gewekt, dat Fanfani de opdracht aanvaardde. Men betwijfelt niet, dat hij gaarne de grote man van Italië wil zijn, doch men had aangenomen, dat hij zou wachten tot zijn partij een stevige meerderheid zou hebben. Fanfani hoopt, dit bij de komende parle mentsverkiezingen in het voorjaar van 1958 te bereiken. Een van de verklaringen, die men ge vonden heeft voor Fanfani's hachelijk avontuur is, dat hij meent bij deze kabi netsformatie een goede springplank te kunnen voorbereiden met het oog op de verkiezingen. De plannen voor een serie wedstrijden tussen Amerikaanse en Russische atleten, waarvan de eerste wedstrijd op 12 of 14 ju ni in Moskou zou worden gehouden, gaan niet door. De heer Dan Forris, secretaris van de Amerikaanse Atletiek Unie, verklaarde dat twee Amerikaanse voorstellen door de Russen werden afgewezen. In de eerste plaats weigerden zij de kosten van het be zoekende land voor hun rekening te nemen en ten tweede gingen zij niet akkoord om de Amerikanen onder de Amerikaanse emigratiewetten in Rusland te laten ver blijven- moet waarbij een schok van de stroom hebben gekregen, werd onwel en viel. Per ziekenauto is W. naar he* Antonius ziekenhuis overgebracht. Op de Dokweg in IJmuiden reden twee fabrieksarbeidsters op een bromfiets, toen de 18-jarige bestuurster de stoeprand raakte en viel. Daarbij kwam haar ciuu- passagiere zo lelijk terecht, dat zij, de 20- jarige E. van R. uit IJmuiden met een hoofdwonde naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Gestolen auto terecht Bij het meren nabij de loskade aan zij kanaal C merkte onlangs een schipper, dat hij ergens op vastliep. Er kwam even later een onderdeel van een auto boven water en toen de politie ging dreggen, bleek zich een oud wagentje onder water te bevinden, da: blijkens het nummerbord toebehoorde aan een Amsterdammer, die het op 7 augustus 1956 aan diefstal verspeeld had Het totaal vernielde wrak is naar het hoofdbureau van politie overgebracht in afwachting van een nader onderzoek van de onwelwillende passagier(s) van de oude, uit 1939 stammende auto ontbreekt elk spoor. Er is dinsdag wederom een serie onge lukken in het verkeer gebeurd, die vier gewonden tengevolge hadden. Bovendien werd de monteur P. W. uit IJmuiden tij dens werkzaamheden op liet binnenschip „Majoor", dat in de Haringhaven ligt, door stroom getroffen en hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Een ernstig ongeval deed zich voor op de Rijksweg 6, waar twee brommers in de richting Velsen reden, toen hen een Zaan- se scholier tegemoet kwam op de fiets. Een derde bromfietser, eveneens uit de richting Amsterdam komend, probeerde op het laatste moment de twee anderen nog voorbij te komen, maar botste daarbij tegen de jongen aan, sloeg tegen de grond en moest met een zware hersenschudding en enige lichtere kwetsuren naar het zie kenhuis worden overgebracht. Het was de Velsense stratenmaker A. B. De beide bromfietsers zijn na eerste hulp te hebben verleend, doorgereden, maar de verkeers politie verzoekt hen zich te willen mel den voor het geven van nadere inlichtin gen. Op de Grote Hout of Koningsweg te Vel- sen-Noord reden de 67-jarige fietser P. van der H. en de 66-jarige spoorlegger H. van der P. uit Santpoort op de bromfiets naast elkaar, toen de fietser plotseling linksaf de Smit van Gelderstraat insloeg en de brommer ten val bracht. Beiden werden gewond: de fietser moest met een hersen schudding naar huis worden vervoerd en de bromfietser kwam er met een gekneus de linkerschouder en ontvellingen af, die in de politiepost verbonden werden. Ook hij kon later huiswaarts gaan. Het ongeval in de Haringhaven «ebeur de op de Majoor, toen de monteur W. be zig was met een electrische boortol gaten te boren in de -oef van .het schip. Hij Onder getrompetter en getrommel, daar bij begeleid door de claxons der auto's, keer den de ouden van dagen dinsdagavond van hun jaarlijks uitstapje in Hillegom terug, 's Middags om één uur was de 9toet van de Leidsestraat vertrokken. Ditmaal met een viertal bussen en een vijftigtal auto's. Er werd volop genoten van het mooie weer tijdens de tocht, die van Oud-Valkeveen naar Hilversum voerde, waar in de ..Karse- boom" de brood-mal Hid werd "ebruikt. De organisatie van de foeht bleek hii bef ci-oité weer in goede banden te berusten Toen de terugtocht werd aanvaard, begon het te regenen, maar de tocht kon nu niet meer ,.in het water vallen" Geslaagd Het kapstersdiploma behaal den de dames Annelies Lijnbroek en Mary Bol te Haarlem. Raad Kinderbescherming. Bij Ko ninklijk besluit is benoemd tot lid van de raad voor de kinderbescherming te Haarlem de heer H. Vogelsang te Aerdenhout. Voor de eerste keer is het diploma „Vis- kunde en Visverwerking A" aan een vrou welijke kandidate uitgereikt. De eer viel te beurt aan de 21-jarige mejuffrouw K. F. A. de Graaff uit Zandvoort. Zij mag zich thans de eerste gediplomeerde „viskundige" in ons land noemen. Het examen werd afge nomen in de gemeentelijke visserijschool in IJmuiden. De cursus stond onder leiding van de heer J. Bronsveld. In hotel Keur is dinsdagavond de eerste zomerbridigedrive gehouden voor badgasten en inwoners, voorbereid door de Zandvoort- se bridgeclub. Het maximum aantal deel nemers (160 personen) schreef in, waarbij voor de achtste maal de strijd moest worden aangebonden om de „Keur-wisselbeker". Er werd gespeeld in acht lijnen, onder leiding van de heren Johan Fabel en J. van der Weyden. De voorzitter van de organiserende club, de heer J. G. Bisenberger, sprak er zijn blijdschap over uit, dat gelet op de opkomst, de jaarlijkse drives bij badgast en inwoner grote waardering genieten en een welkome afwisseling blijken te zijn in het zomersei zoen. Aan de dames BerierVersteege, het koppel, dat vorig jaar de wisselbeker won. en deze thans weer moest inleveren, werd als aandenken een zilveren lepeltje geschon ken. Tot na middernacht werd vervolgens ondanks de warmte op geanimeerde wijze gespeeld, waarbij behalve de wissel beker, ook vele fraaie prijzen te winnen waren. De totaal-uitslag werd als volgt: „Keur"-wisselbeker werd dit jaar gewonnen door de heer en mevrouw Kroskinski uit Haarlem, die in de D-lijn spelend 73% punt behaalden. De totaal-uitslagen waren als volgt: A-lijn: 1. Koppel GroenKoch, 62 punten; 2. fam. Van Bergen, 60% punt; B-lijn: 1. fam. Bakker 65 pnt.; 2. dames GroenNathals 59 punen; C-lijn: 1. koppel Van DartleenDe Jong 64% p.; 2. koppel SchornagelWeimar 63 punten; D-lijn: 1. dames BiellerDaniëls 6414 p.; 2. fam. Phi- lippo 62% p.; F-lijn: 1. mevrouw Spoelder Hr. Jongbloed 65% p.; 2. koppel Wasch Hingerman 62p.; G-lijn: 1. dames Molen kampPerk 68% p.; 2. dames Baarda Dröse 61% p.; H-lijn: 1. dames Van Staveren Vooges, 66% p.; 2. familie Diwen en mej. v. d. Haar en Hr. De Crauw, die elk 59 pun ten behaalden. Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse zeiLsport zal zondag op zee voor de Zandvoortse kust een zeilwedstrijd wor den gehouden, indien de weersomstandig heden en de conditie van die zee dit toelaten, hetgeen ter beoordeling zal zijn aan het hoofd van de kustwacht, de heer P. van der Mije. De „Flying Junior club" houdt het evenement, waarvoor in zeilsportkringen grote belangstelling bestaat. Verwacht word.t dat ongeveer twintig bootjes aan de wed strijd en de demonstratie zullen deelnemen. Onder hen bevinden zich de wereldkampioen 1954 C. h. Gülcher, de Belg Paul Orban uit Nieuwpoort, de bekende zeezeiler J. N. Kar- reman en de Drakenzeilers Jan Bier en R. J. Bootz. De kleine bootjes, die per auto naar Zandvoort worden gebracht, worden om streeks elf uur verwacht op het parkeerter rein voor hotel Bouwes Tot kwart over twaalf krijgt men gelegenheid de bootjes te brengen naar het gereserveerde strandge- deelte, het Zuiderstrand, iets ten zuiden van restaurant Kief er, waar de bootjes zullen worden opgetuigd en zeilklaar worden ge maakt. De officiële begroeting door de Zand voortse autoriteiten zal van kwart over twaalf tot kwart voor een in restaurant Kiefer geschieden. Na de lunch zullen van kwart voor twee tot twee uur de „Flying junioren" in zee worden gebracht, waarbij de Zandvoortse reddingsbrigade medewer king zal verlenen. Omstreeks vier uur zullen wedstrijd en demonstraties geëindigd zijh. Onder die vele prijzen bevindt zich een beker, namens het gemeentebestuur beschikbaar gesteld door stichting „Touring Zandvoort". Succes voor korpschef van Zandvoort De korpschef van politie te Zandvoort, de heer H. P. Huijsman, heeft dinsdag in de zevende nationale „Politie-Brabant rit", een rit, die elk jaar door de Tilburg- se Politie sportvereniging wordt gehouden en waaraan politiekorpsen uit het gehele land deelnamen, een eerste prijs behaald. Deze rit telde 168 deelnemers. Zij bestond uit een kaartleesrit, een oriëntatie-rit en een rit met politionele opdrachten. De af stand van het af te leggen parcours be droeg 200 km. Radio en televisie waren bij dit evenement ingeschakeld. De heer Huijsman, die als meerijder reserve-agent Biesheuvel bij zich in de auto had, ontving een wisselbeker, een kleine wisselbeker, een persoonlijke beker en een elektrisch scheerapparaat, terwijl de heer Biesheuvel als persoonlijke prijs een auto-plaid ontving. Zij liepen in deze rit slechts twaalf strafpunten op, terwijl de tweede aankomende zesenveertig straf punten boekte. In november van het vorig jaar heeft het gemeentebestuur van Zandvoort zich tot de hoofdingenieur-directeur van Rijks waterstaat gewend met het verzoek, de nog in zee aanwezige resten van de tijdens de oorlog aangebrachte versperringen te laten opruimen. Dit om te voorkomen, dat ba ders en zwemmers zich aan deze obstakels zouden kunnen verwonden. Enige maan den geladen is roods met het inruimen be gonnen- door het ongunstige w»er kon dit i-htei slechts in bepaalde mate geschie den. Het ligt echter in de bedoeling dit werk voort te zetten zodra de laagwater- stand in de Noordzee daarvoor gunstig is. I

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7