OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Misverstanden over uitleg van Mandement opgeruimd" Het Atoom HET WEER xWMORRIS beforeyou fay! Speciale zitting van Algemene- Vergadering waarschijnlijk 28 juni Voor Vespa J. J. v. Kooten Het UNO-rapport over Hongarije Amerikaanse terughoudendheid wijkt, 24 landen reeds woensdag bijeen Leider van Britse militaire missie verlaat 0-Duitsland Thames mag de Stony Point nog niet binnenbrengen Zuid-Korea neemt militaire voorzorgsmaatregelen Hoessein zou Palesstijnen uit zijn land willen drijven Hl Vrachtauto reed op groep mensen in; twee kinderen gedood Verkeersongelukken I DIT JAAR: 522 DODEN Rusland bevestigt verkoop van drie onderzeeboten opening Enkele buien Het woord is aan 71e JAARGANG No 290 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- jcantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 22 JUNI 1957 302e JAARGANG No 138 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De hoofdbesturenvergadering van het NVV heeft te Utrecht een verklaring goedgekeurd, die als volgt besluit: „Het verbondsbestuur heeft zich opnieuw uitvoerig en diepgaand beraden over de situatie" (ontstaan na het besluit van het NVV van 17 juli 1954 tot beëindiging van de samenwerking in de Raad van Vakcentralen op grond van de passages, in het mandement van het r.k. episcopaat, „de katholiek in het openbare leven van deze tijd", aan het NVV gewijd) „en is tot de conclusie gekomen dat een herstel van de samenwerking tussen de bonafide vakcentralen een zodanig belang vertegenwoordigt, dat, indien enigszins mogelijk, het NW daartoe geen beletsel kan en wil vormen". In de vergadering heeft de tweede voor zitter van het N.V.V., de heer D. Roemers, verslag uitgebracht van enige bespre kingen, die de toenmalige voorzitter, de heer H. Oosterhuis, en hij zelf namens het verbondsbestuur, met de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. Alfrink, hebben ge voerd over het N.V.V.-besluit van 17 juli 1954. Mgr. Alfrink is aldus het verbonds bestuur namens het hoogwaardig epis copaat met de (ontwerp) verklaring als een juiste weergave van het besprokene ak koord gegaan. In de verklaring wordt onder meer ge zegd: „Reeds in de aanvang van het ge sprek bleek, dat ook de aartsbisschop de beëindiging van de samenwerking in de Raad van Vakcentralen betreurde en dat hij bereid was om, met behoud van het door het episcopaat principieel ingenomen standpunt, te overwegen wat zijnerzijds zou kunnen worden gedaan, dat het her stel der samenwerking zou kunnen be vorderen. Geen wijziging van standpunten De aartsbisschop heeft er geen twijfel aan laten bestaan, dat het voor het episco paat in de gegeven situatie van ons volk uit overwegingen van zielszorg niet mo gelijk is, terug te komen op zijn beslis sing, die het lidmaatschap van het N.V.V. voor katholieken verbiedt. Het bestuur van het N.V.V. stelt zich daarentegen op het standpunt, dat er, gezien zijn beginsel verklaring en zijn gedragingen in de prak tijk, geen gronden aanwezig zijn voor handhaving van het verbod. Reeds in 1948 heeft het N.V.V. in 'n schrijven aan kardi naal De Jong als zijn mening naar voren gebracht, „dat de leiding van een nationale vakbeweging, het hoge goed van een prin cipiële overtuiging in onze ontwortelde wereld ten volle erkennend, voor nieuwe verantwoordelijkheden zou worden ge plaatst, die zij slechts met de grootste 3 uur <3 &nfokna/tonale tyeMtoonbteUmy AMSTERDAM SCHIPHOL LONDEN (Reuter) Het Britse mi nisterie van Oorlog heeft medegedeeld dat de leider der Britse militaire missie in Oost-Duitsland, brigade-generaal Charles Wynn-Pope, zal worden teruggetrokken, omdat hij, met het oog op Russische klach ten over hem, zijn werk niet op bevredi gende wijze kan vervullen. Volgens de Russen zou Wynn-Pope verkeersvoor- schriften hebben overtreden en ruw en ongepast tegen Sovjet-autoriteiten zijn op getreden. De bevelhebber der Britse troepen in Duitsland, generaal Sir Dudley Ward, bij „wie de Russische klachten, tezamen met een verzoek om terugtrekking van Wynn- Pope, waren ingediend, verklaarde dat de Russen „geen enkel overtuigend bewijs" voor hun beschuldigingen hadden over gelegd. „Ik heb volledig vertrouwen in Wynn-Pope, die zich onberispelijk heeft gedragen", aldus Sir Dudley. xccccocoooocoocc OOOOCOCOOODOOOOOOOOOOOOCOOOOOCOOOOCO VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele buien. Aanvankelijk wei nig wind, later matige wind tussen noord en west. Koel weer ernst zou aanvaarden". Onder handhaving van zijn eigen standpunt kan 't N.V.V. niet anders dan de beslissing van het episco paat, op grond van een primaire verant woordelijkheid van de kerkelijke over heden voor het geestelijk heil der gelovi gen, erkennen. Het hoopt echter, dat over en weer de moeilijkheden zich niet op stapelen, opdat in de toekomst nieuwe mogelijkheden openblijven. Ook is in de gesprekken met mgr. Al frink uitvoerig van gedachten gewisseld over een aantal formuleringen, die in het mandement ten aanzien van het N.V.V. zijn gebruikt. Met name, dat het streven naar sociale rechtvaardigheid in het N.V.V. niet zou voortvloeien „uit een zuiver beginsel", het indelen van't N.V.V. bij de „onchriste lijke" stromingen en het noemen van het NVV als oorzaak van „toenemende on kerkelijkheid, godsdienstloosheid en als gevolg daarvan verzwakking en verval van zedelijke normen". Kwestie van accent „Mgr. Alfrink erkende, dat bepaalde formuleringen uit het mandement een an der accent hadden gekregen dan was be doeld, naar zijn mening vooral gevolg van het feit, dat het mandement onverwachts ook buiten de katholieke kring zoveel be langstelling en reacties had verwekt. Zo zou de formulering „uit een zuiver begin sel" moeten worden verstaan als „uit een naar katholieke opvatting objectief juist beginsel". En waar het N.V.V. wordt ge noemd als één van de „onchristelijke stro mingen", zou dit primair de betekenis heb ben, dat het N.V.V. niet op christelijke grondslag berust, zonder dat hiermede een ongunstig oordeel bedoeld wordt over alle strevingen en individuele leden van het N.V.V. „Tot algehele opheldering leidt een der gelijk gesprek zelden. Op het einde daar van zal geen van beide partijen zich ge heel bevredigd gevoelen, omdat woorden, die het hart hebben geraakt, zo moeilijk tot loutere zakelijkheid kunnen worden teruggebracht, aldus het verbondsbestuur, dat echter met voldoening kennis genomen heeft van het feit dat mgr. Alfrink het zou betreuren, indien enkel op grond van misverstanden gerezen omtrent de formu leringen het herstel van de vakorganisato- rische samenwerking zou afstuiten". Waardering in K.A.B Van dit besluit, zo heeft de heer J. Mid delhuis jegens ANP verklaard, heb ik als voorzitter van de K.A.B. met grote waar dering en tevens met vreugde kennis ge nomen. De K.A.B., zo zeide hij, heeft het uittreden van het N.V.V. uit de raad van vakcentralen in 1954 ernstig betreurd en zich reeds toen bereid verklaard om met behoud van eigen zelfstandigheid open te blijven staan voor samenwerking met al len die werken voor het welzijn van de gemeenschap. Het dagelijks bestuur van de K.A.B. zal zich maandag in eerste instantie beraden over de verschillende mogelijkheden van het thans geboden perspectief en zijn te dien aanzien aan te nemen houding. Van de zijde van het Christelijk Natio naal Vakverbond kon men nog geen com mentaar op de verklaring van het N.V.V. geven. Voorzitter en secretaris van het C.N.V. vertoeven namelijk momenteel in Genève. Toelichting van NVV De voorzitter van het N.V.V., de heer C. W. van Wingerden, heeft in een toespraak voor de radio een uiteenzetting gegeven over het beoogde herstel der samenwerking tussen de drie grote vakcentralen. Hij ging allereerst de feiten na, die in 1954 tot een verbreking van deze samenwerking aan leiding hadden gegeven. „Wij hebbe- ook, wij zeggen het duide lijk en openhartig, in de afgelopen drie jaren de afwezigheid van regelmatige sa menwerking als een pijnlijk gemis ervaren. Bij meer dan een gelegenheid bleek, aldus de heer Van Wingerden, dat vooroverleg en uitwisseling van gedachten bij het be palen van een standpunt als het gaat om de grote sociale en economische vraag stukken noodzakelijk zijn. De samenwerking tussen de vakcentra len is door deze verklaring niet automa tisch hersteld, aldus spreker, maar het herstel van de samenwerking tussen de bona fide vakcentralen, met waardering voor ieders standpunt, acht het NVV van zodanig belang, dat het indien enigszins mogelijk daartoe geen beletsel kan en wil vormen. Orion Damesvesten in kleuren 29.50 Runners dichten lekken buiten Falmouth FALMOUTH (UP) De sleepboot „Tha mes" van L. Smit en Co.'s internationale sleepdienst, mag de Amerikaanse tanker „Stony Point" nog niet binnenbrengen in de haven van Falmouth. De havenmeester en de autoriteiten vrezen dat er teveel olie uit de „Stony Point" zal weglopen en hebben opdracht gegeven het goeddeels uitgebrande casco eerst zover te repareren dat de tanks niet meer kunnen lekken. De tanker heeft een gapend gat aan stuur boord, ter hoogte van de machinekamer. Op het ogenblik ligt het schip voor anker en zijn runners bezig de lekken te dichten. Waarschijnlijk zal de „Thames" morgen met de „Stony Point" de haven mogen binnenlopen. Volgens een Britse scheepsagent zou het prijsgeld voor het slepen van de tankboot naar een veilige haven een miljoen gulden bedragen. Hoofddealer voor Haarlem en omstreken Houtplein 18-20 - Tel. 12000 Gr. Houtstraat 140 - Tel. 12349 reeds v.a. 1295.- Alle soldaten van verlof teruggeroepen SEOEL (Reuter) Alle Zuidkoreaanse militairen zijn van verlof teruggeroepen. Volgens een woordvoerder van het Zuid koreaanse ministerie van Defensie is dit een voorzorgsmaatregel. Hij weigerde te zeggen of er in Noord-Korea troepenbewe gingen plaats hebben, maar zei wel, dat de kans op een Noordkoreaanse aanval altijd groot is. (AFP) De Zuidkoreaanse regering heeft opzegging van de gehele Koreaanse bestandsovereenkomst voorgesteld. Een officiële vertegenwoordiger van president Syngman Rhee heeft zich prijzend uitge laten over het besluit van het UNO-opper- bevel in Zuid-Korea om de bepaling in de bestandsovereenkomst, waarin moder nisering van de bewapening der strijd krachten in Noord- en Zuid-Korea wordt verboden, als vervallen te beschouwen. Hij voegde hieraan toe: „Wij hopen dat deze eerste maatregel, om verbetering te brengen in een betreurenswaardige toe stand, zal leiden tot algehele opzegging van de wapenstilstandsovereenkomst". (Reuter) De Noordkoreaanse gedele geerde bij de wapenstilstandscommissie heeft tegen het besluit van het UNO-op- perbevel geprotesteerd. De noordelijke vertegenwoordigers in de commissie heb ben een bijeenkomst op korte termijn ver zocht. LONDEN. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat Groot Brittannië ten volle instemt met het besluit van het UNO-opperbevel. MOSKOU. Het officiële Russische persbureau „Tass" meent dat de beslissing der Verenigde Staten, om moderne wapens naar Korea te zenden, een „openlijke schending is van de bepaling der wapen stilstandsovereenkomst, dat slechts die wapens mogen worden vervangen, die door slijtage niet meer bruikbaar zijn". (AFP) De Noordkoreaanse eerste mi nister, Kim II Soeng, heeft op een receptie van de Russische ambassade in Noord- Korea gezegd, dat zo spoedig mogelijk een conferentie moet worden belegd van sta ten die belang hebben bij een oplossing van de Koreaanse kwestie. Volgens „Nieuw China" voegde Kim eraan toe, dat de kwestie van de hereniging van Korea door de Koreanen zelf moet worden opgelost. NICOSIA (UP) Een diplomatiek func- tionax-is op Cyprus heeft tegenover UP verklaard dat de Palestijnse vluchtelingen die in Jordanië wonen, verplaatst zullen worden naar gebieden in Irak waar geen dorpen zijn. Koning Hoessein heeft in Am man tegenover een functionaris van het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken verklaard dat hij de vlucnte- lingenkampen in de grensgebieden be schouwt als een broedplaats voor het communisme. Hoessein zou van de huidige toestand in Jordanië de staat van beleg is nog steeds van kracht gebruik willen maken om zijn land te bevrijden van „het grootste gevaar voor de territoriale on schendbaarheid van Jordanië". Volgens diplomatieke berichten zou Hoes sein tot de slotsom gekomen zijn dat de Palestijnse vluchtelingen uit zijn land moe ten verdwijnen. Teneinde verzet tegen de maatregelen de pas af te snijden, hebben eenheden van het Jordaanse leger op de westelijke oever en de gebieden langs de Jordaan stellingen ingenomen. Een functionaris van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken zou in verband met deze kwestie een onder houd hebben gehad met premier Ben Goe- rion, en zou verder eveneens „zekere Ara bische landen" over het plan gepolst heb ben. De onderhandelingen zijn geheim ge houden, teneinde te voorkomen dat het Egyptische blok de verschillen tussen Israel en de Arabische landen als een wig zou gebruiken om de plannen van Hoessein te dwarsbomen. In Jeruzalem heeft geen enkele hoog geplaatste functionaris willen bevestigen dat in Rome en New York onderhandelin gen zijn gevoerd tussen Israel en Arabische landen, over de Arabische vluchtelingen. Beloning De inwoners van Dortmund kunnen het goed krijgen wanneer hun voetbal ploeg, Borussia-Dortmund, er in slaagt zijn titel van kampioen van Duitsland te behouden. In de finale van de kam pioenscompetitie komt het team zondag uit tegen Hamburger SV. Wint Borussia dan zal in alle plaatselijke café's gratis bier worden getapt. De brouwerijen van Dortmund hebben de café's al van een extra voorraad bier voorzien. Wat er met dit bier moet gebeurenindien Borussia verliest is een vraagdie de inwoners van Dortmund nog bezig houdt COOOOOOOODOCOOCOOOOOOOCCOCCOOCOOCC<XXXX>COOCOCODOOCOCXXX>D NEW YORK (Reuter) De V.S. heb ben vrijdag meegedeeld, dat de vertegen woordigers van de 24 landen, die de reso lutie aangaande Hongarye hebben ge steund, woensdagmiddag a.s. byeen zul len komen om „stappen te overwegen naar aanleiding van het rapport van de speciale commissie". De 24 landen steunden de resolutie, waarin een speciale commissie opdracht kreeg een onderzoek naar de gebeurtenis sen in Hongarije in te stellen. Het rapport van de commissie werd donderdag gepu bliceerd en houdt een veroordeling van het optreden der Sovjet-Unie en het Hongaar se regime in. Engeland, Frankrijk en de V.S. hebben het initiatief tot de bijeenkomst van woensdag genomen. Een woordvoerder van de Amerikaanse delegatie bij de UNO verklaarde vrijdagavond, dat de V.S. gaar ne een speciale zitting van de Algemene Vergadering, waarop het rapport van de commissie behandeld wordt,- wensen. Diplomatieke waarnemers merken op, dat er blijkbaar een wijziging in de Ameri kaanse houding is opgetreden, aangezien de delegatie tevoren weinig geestdrift AAAAA/ DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ - J^hi ófPP te iwilil voor een speciale zitting had getoond. En geland was naar verluidt voorstander van een speciale zitting. Australië, dat een be langrijke rol speelde bij de voorbereiding van het rapport, heeft er zich krachtig voor uitgesproken. Frankrijk zou er koel tegenover staan, daar het zou vrezen, dat zijn bewind in Algerije ter sprake wordt gebracht, ook al zou de Algemene Verga dering alleen bevoegd zijn de Hongaarse kwestie te bespreken. Nationalistisch- China is voor een spoedige behandeling van het rapport. Waarnemers zijn van mening, dat de kans op een speciale zitting van de Alge mene Vergadering groter is geworden, daar vele delegaties de houding van de V.S. af wachten. (UP) Naarmate meer gedelegeerden van het rapport over Hongarije kennis nemen schijnt het verlangen naar een nieuwe bespreking groter te worden. In de Amerikaanse senaat hebben William F. Knowland en Paul Douglas een reso lutie ingediend, volgens welke de regering zich dient uit te spreken voor hervatting van het debat. Kwalificaties gereed BOEDAPEST (Reuter) De Hongaarse regering heeft vrijdag het rapport van de UNO over de opstand in Hongarij een „verzameling leugens" genoemd, die ont leend zijn aan de getuige-verklaringen van „politieke avonturiers, gewone mis dadigers en uitgeweken verraders". In een verklaring van het Hongaarse ministerie van Buitenlandse Zaken wordt gezegd, dat Hongarije het werk van de desbetreffende commissie van de UNO als een inmenging in zijn binnenlandse aangelegenheden be schouwt en nooit de competentie van de commissie zal erkennen. Volgens het ministerie stond de commis sie van de UNO onder de druk van enige grote mogendheden. Zij had instructies ontvangen óm de voorafopgestelde bevin dingen van de Amerikaanse regering te rechtvaardigen, welke niets te maken heb ben met de werkelijkheid en alleen beant woorden aan de dromen van zekere im perialistische mogendheden". Hongarije hoopt, zo wordt verder gezegd, dat de meerderheid van de leden der UNO zich niet zal laten beïnvloeden door het rapport of het agressieve gedrag van de grote westelijke mogendheden en dat het rapport niet op de agenda van de Al gemene Vergadering der UNO zal wor den geplaatst. MOSKOU (UP) Tot vrijdagmiddag 15.30 uur Nederlandse tijd had de Russi sche radio in de voor Rusland bestemde programma's nog met geen woord mel ding gemaakt van het rapport inzake Hongarije, dat is opgesteld door de spe ciale commissie der UNO. Daarentegen spreken de uitzendingen in vreemde talen van radio Moskou, bestemd voor het bui tenland, onophoudelijk over het rapport, zoals donderdag voor het eerst in de Griek se uitzending geschiedde. Anonymus In de Ooievaarstraat te Rotterdam is vrijdagavond een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twee kinderen op slag werden ge dood en drie personen werden gewond, van wie twee ernstig. Een vrachtauto met open laadbak botste tegen een bestelauto, waardoor de chauffeur, die aan het oefenen was om zijn rijbewijs te halen, op een groepje mensen inreed met het noodlot tige gevolg. De vrachtauto werd bestuurd door de bijrijder G. J. G., 20 jaar oud. Hij was deze avond aan het rijden geweest met de chauffeur, de 33-jarige C. K. Toen deze laatste sigaretten wilde kopen zei hij zijn leerling de wagen wat verder te rijden, omdat langs het trottoir reeds auto's ston den. De bijrijder reed toen met een snel heid van 25 tot 30 km. de Ooievaarstraat in. Omdat ook daar auto's geparkeerd stonden, moest hij de bocht wat ruim ne men en tevens een daarachter staande be stelauto ontwijken. Hij haalde dit niet meer, waardoor de wagen tegen de bestel auto botste en de man de macht over het stuur kwijt raakte. Met onverminderde vaart reed de vracht auto het trottoir op, waar de 37-jarige por tier van het havenziekenhuis A. J. van Veen een kleine reparatie verrichtte aan zijn motor met zijspan. Om hem heen ston den drie kinderen toe te kijken, waaronder het 12-jarige zoontje Bob van de portier, dat op slag gedood werd evenals zijn 13- jarige vriendje W. G. Wolf. De heer Van Veen moest met een linker kniefractuur, een grote hoofdwond en een gescheurd linkeroor naar het ziekenhuis Bergweg worden vervoerd. Een ander vriendje, de 11-jarige J. K. Hardon, had een grote scheurwond in de onderlip en moest in het ziekenhuis Coolsingel worden opgenomen. De 8-jarige R. Kreef kreeg een hielfractuur. Hij werd naar het zie kenhuis Bergweg vervoerd. De ongelukkige bijrijder en leerling chauffeur G. zijn thans wegens shock on der geneeskundige behandeling gesteld. Haarlemmer overleden De 83-jarige voetganger J. G. van Veen, gewoond hebbende in de Nagtegaalstraat te Haarlem, die zondagavond waar schijnlijk onvoldoende op het verkeer let tend op het kruispunt Rijksstraatweg- Vergierdeweg in Haarlem-Noord door een motor werd aangereden, is vrijdagmiddag in de Mariastichting overleden. Een dode in Drente Op de driehoekskruising naar Assen, in de Drentse Punt is een auto tegen een verkeerspaaltje gebotst en daarna gekan teld. De bestuurder van de auto, K. D. Posma uit Enschedé, kwam om het leven. De mede-inzittende, de van de radio be kende Tony van der Hulst (Berend Velting) werd zeer ernstig gewond. Hij heeft een schedelbasisfractuur. De heer K D. Posma werd vorige week benoemd tot redacteur van de Regionale Omroep Noord-Oost. Hij was een amateur-autocoureur, die ieder jaar deelnam aan de duizend-mijlen-race. Hij was gehuwd en had een kind. i Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 522 personen, i van wie 107 kinderen. 2 LONDEN (UP) De Sovjet-Unie heeft de verkoop van drie onderzeeboten aan Egypte bevestigd. In een uitzending in de Arabische taal deelde radio-Moskou mede, dat de onderzeeboten aan Egypte zijn ver kocht om Egypte's veiligheid te bescher men. Niemand kan Egypte het recht ont zeggen wapens te kopen, die het nodig acht om zijn onafhankelijkheid veilig te stellen en van die landen, wier wapens het van grotere waarde acht. aldus radio-Moskou. WASHINGTON De overdracht van drie onderzeeboten aan Egypte zal de „spanning in het Nabije Oosten vergroten en de vrede in gevaar brengen", aldus is de mening van Amerikaanse functionaris sen. Zij wijzen erop, dat de Sovjet-Unie een overtreding heeft begaan van een UNO-resolutie, waarin het invoeren van nieuw militair materiaal in het Nabije Oosten verboden werd. Op zijn dagelijkse persconferentie ver klaarde een woordvoerder van het „State Department" Lincoln White, dat twee grote onderzeeboten en een kleine onderzeeboot in Alexandrië liggen. De Russische mijnen veger die de onderzeeboten heeft geëscor teerd is op weg naar de Zwarte Zee, zo deelde hij mede. Suezkanaal gesloten CAIRO (Reuter) De Egyptische kanaal maatschappij heeft meegedeeld, dat het Suezkanaal van zaterdagavond 21 uur tot zondagochtend 8 uur gesloten zal zijn. Een reden is niet opgegeven. NEW YORK (UP) Een niet nader ge ïdentificeerd schip, dat de Israëlische vlag voert, heeft vanochtend bij het munitie depot van de Amerikaanse marine te Earl, in New Jersey lading ingenomen en goe deren gelost. Een officier van het depot zei dat er soms goederen worden verladen die men niet gewoon als munitie kan classifi ceren. Haarlems Dagblad IV. V. V. wil weer samenwerken in Raad van Vakcentralen ADVERTENTIE 'dagelijks van 10-22 uur #s zondags van 12-22 uur entree 50 cent (toegang luchthaven inbegrepen) Volledige weerrapporten op pagina twee. Een grote groep vrienden, collega's en belangstellenden volgde vrijdag de auto, waarin het stoffelijk overschot van de op zesenzestigjarige leeftijd overleden acteur Louis Saalborn uit de Stadsschouwburg in Amsterdam, waar hij vele artistieke triomfen heeft mogen vieren, naar zijn laatste rustplaats. Terzijde van de wagen ziet men Marie Hamel en Magda Janssens, daarachter onder andere Hans Kaart, Guus Oster en Bob van Leersum. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR ,48 A'DAM TEL. 717162 ADVERTENTIE Ons vakkundig onderhoud betekent voor u veilig rijden. ocococ Sommige mensen zijn zo oervervelend, omdat wij hen vervelen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1