Haarlem kon op het Anjerfonds rekenen het Anjerfonds rekent op Haarlem mmmm» r J Echte Wales Antraciet „DE SPAARNESTAD" ^Bri A anmeldingsformulier SLOT DEFECT? neven aan de redactie 2ATERDAG 22 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nog één week Voor jaarsprüjzen BRANDSTOFFENHANDEL Veertig jaar tandarts in Haarlem ARGDstZ n. OVERVEEN -TEU23523 ZAMDVOORT Tyrolerkapel opent reeks zomerconcerten Burgerlijke Stand van Zandvoort Scholieren legden het verkeersexamen af Anjerdag HAARLEMMERMEER Ruim negen mille voor het Rode Kruis Burgerlijke Stand van Haarlemmermeer HILLEGOM Opening Julianaschool Ruim honderd scholieren behalen verkeersdiploma Burgerliike Stand van Hillegom LISSE Kerkeveiling „St. Agatha" brengt 14.500,- op Burgerlijke Stand van Lisse R.-K. middenstand in vergadering bijeen Burgerlijke Stand Haarlemmerliede UIT STAD EN STREEK Medische verzorging tijdens weekeinde Viveni^. iVCldVboYg voor een Schuttersveld- produet is dit stempel op de stof- SCölcpiHRSVIILn? MOTVERDELGING MOTL'K Haarlem leent bedrag van drieënhalf miljoen gulden Dodelijk ongeval bij Hoogovens Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlem kan zich gelukkig prijzen met het bezit van een groot aantal verenigin gen, die zich wijden aan spel, kunst en ontspanning. In die verenigingen schuilt een ,-oed stuk gezond gemeenschapsleven. Dat geldt evengoed voor de koren als voor het amateurtoneel, voor de fanfare en zoveel andere uitingen van actieve culturele be langstelling. Deze organisaties zijn dan ook niet uit het Haarlemse leven weg te denken en zijn ook vooral daarom van betekenis, omdat zij zijn voortgekomen uit de dooi de burgerij zelf gevoelde behoeften aan hun werkzaamheid. Gedurende een vaak lange reeks van jaren heeft diezelfde burgerij getoond offers te kunnen brengen voor het voortbestaan en de ontplooiing van die culturele verenigingen. Maar het is ook waar, dat in de soms moeilijke economische omstandigheden van na de bevrijding, j0en er een zekere verschuiving kwam in de bevolkingsgroeperingen, welke zich vroeger voor dit soort werk interesseerden en toen er bovendien dikwijls hoge eisen aan de programma's en manifestaties van deze verenigingen werden gesteld, zo'n ;<oor, zo'n toneelvereniging, zo'n harmonie-orkest een steuntje in de rug best kon ge bruiken. In zulke gevallen nu, vond men dikwijls bet Anjerfonds, de provinciale autonome afdeling van het Prins Bernhardfonds, be- reid om dat ruggésteuntje te verschaffen. Alles bij elkaar heeft het culturele leven in Haarlem sinds 1948 voor een kleine twintigduizend gulden van het Anjerfonds geprofiteerd. Het Anjerfonds, dat zijn mid delen hoofdzakelijk put uit de opbrengsten van de jaarlijkse collecte op de verjaardag van Prins Bernhard en dat dus te beschou wen is als de verbinding tussen de. gevende gemeenschap enerzijds en het culturele le ven anderzijds. Een enkele blik op de lijst van verenigin gen en instellingen, die bijdragen hebben ontvangen van het Anjerfonds leert, dat een zeer breed terrein werd bestreken: het internationaal orgelconcours komt er net zo goed op voor als de Academie voor voortgezet economisch onderwijs, „Zang en Vriendschap" even goed als de Haarlemse speeltuinverenigingen, het Huis van Looy werd evenzeer geholpen als de Vereniging voor pedagogiek cn het Clubhuis naast d'Appclaer werd even loyaal bedacht als de rooms-katholickc leeszaal en biblio theek. Van de koren, die een subsidie ontvin gen, noemen wij het Koor Katholiek Haar lem, het Christelijk mannenkoor, de Chris telijke Oratoriumvereniging, het Schotens Christelijk gemengd koor, het Doopsgezind Zangkoor, dat daardoor het initiatief kon nemen tot een uitvoering van de Mattheus Passie met een Nederlandse tekst van Jan ADVERTENTIE „SEVEN SISTERS" 20/30.... 13.60 „CORNNIC" 20/30ƒ12.40 Ook alle andere soorten en afmetingen uit voorraad leverbaar FRIESE VARKENMARKT 6—10 (Spaarne by viaduct) Telefoon 14164 cn 13904 J. Rodrigties Pereira De heer J. Rodrigues Pereira, een be kende Haarlemse tandarts, hoopt op zondag 23 juni de dag te herdenken, waarop hij zich veertig jaar geleden in Haarlem als tandarts vestigde. De heer Pereira werd 28 februari 1895 geboren en studeerde in Utrecht voor tand arts. In 1917 beëin digde hij deze studie, die toentertijd vier jaar duurde. In dat jaar vestigde hij zich in Haarlem, aan vankelijk als assis tent van de Haar lemse tandarts Son op de Nieuwe Gracht. Bij diens overlijden in 1918 nam de heer Pereira de praktijk over. In het huis aan de Kinderhuissingel oefent de aanstaande jubilaris dertig jaar zijn praktijk uit. De heer Pereira is, op enkele maanden ra, ook veertig jaar lid van de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tand heelkunde. De afdeling Noordholland start te in 1918 aanvankelijk met vijftien leden, au heeft zij er honderdzestig. Haarlem heeft een eigen afdeling met zestig leden, «'aarvan de heer Pereira voorzitter is. Haarlem en Utrecht beschikken naast de auisbehandeling voor particulieren ook ever tandheelkundige klinieken. De heer Hereira vertelde ons, dat toen hij in 1917 met zijn praktijk begon er in heel Kenne- zaerland slechts vijftien tandartsen waren; "u zijn er wel een honderdtal. Tijdens de aveede wereldoorlog is de heer Pereira met zijn gezin gedurende tweeëneenhalf jaar ondergedoken geweest. Ook in het verenigings- en het kerkelijk even heeft de jubilerende tandarts een 'verkzaam aandeel gehad. Zo was hij vóór oorlog tot 1942 secretaris van de afde- Jng Noord holland van de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tand heelkunde en ook na de oorlog had hij «eer zitting in het bestuur. Ook maakte Mj deel uit van het bestuur van de kring Van Haarlemse Tandartsen, thans opgelost •n de afdeling Haarlem. Hij is tevens lid Vau de afdelingsraad, die tot taak heeft ^schillen op tandheelkundig gebied tus- tandartsen onderling, op te lossen. Bij zijn aftreden als secretaris van de afdeling ^ordholland, werd de heer Pereira tot ere- van die afdeling benoemd. Vóór 1940 ',vas de heer Ppreira ruim twintig jaar lid van de kerkeraad van de Joodse gemeente was tevens penningmeester van het ^mbestuur. Na de oorlog werd hij voorzit- van de opnieuw opgerichte Joodse ge rente, voor welke functie hij vijf jaar sleden heeft bedankt. Engelman en het gemengd koor „Polyhym nia". De instrumentale muziek kon eveneens op de medewerking van het Anjerfonds rekenen: niet alleen het Noordhollands Philharmonisch Orkest, dat daardoor een paar pauken rijker werd, maar ook het Spaarndams fanfarekorps „Crescendo", het symphonie-orkest „Haerlem", Die Hear- lemsche Musijckcamer en het christelijk fanfarekorps „Arti et religioni". Deze, wellicht enigszins droge, opsom ming moge duidelijk maken, dat de Haar lemmers een ereschuld jegens het Anjer fonds hebben in te lossen. Dat kan zonder veel moeite. Natuurlijk wordt tijdens de collecte op zaterdag 29 juni met gulle hand gegeven: daar zal het niet aan mankeren. Maar voor alles is het nodig, dat er collec- trices cn collectanten komen om die goede gaven in ontvangst te nemen. Wie heeft één, twee uurtjes voor dit voortreffelijke doqj te missen? Toch zeker wel de leden van de organisaties, die in het jongste ver leden ook de weg naar het Anjerfonds wisten te vinden om daar de steun te ver krijgen welke zij ongetwijfeld verdienden. Maar laat dan ook het Anjerfonds nu de steun van de cultureel belangstellende Haarlemmers krijgen, die het evenzeer waard is! Men kan zich melden als collec- trice of collectant bij de U.V.V., Prove niershuis, Grote Houtstraat 142, Haarlem. ADVERTENTIE MOBYLETTE LOCOMOTIEF SPARTA VESTING BROMFIETSEN VAN In de door stichting „Touring Zandvoort" ingestelde serie zomeravondconcerten in de muziektent op het Raadhuisplein con certeerde donderdagavond de Tiroler ka pel uit Haarlem (na de pauze als de Boe- renkapel „De Hooischelf"), daarmede het openingsconcert verzorgend. De directeur van stichting „Touring Zandvoort", de heer J. Th. B. Hugenholtz sprak voorat een kort woord. Spreker wees op de grote waardering, die deze luchtige amusements muziek bij badgast en inwoner in vooraf gaande jaren had ondervonden, hetgeen een reden was geweest voor het bestuur van de stichting deze concertenreeks dit jaar nog aanzienlijk uit te breiden. Dat in het komende seizoen de Tiroler kapel niet minder dan acht maal zal optreden was een gevolg van het feit, dat deze kapel zich in een grote populariteit mag verheugen Spreker verwelkomde de leider van het orkest, de heer Wil van Bakel, zijn muzi kanten en de zangeres Cobi Martens, hen in de komende maanden veel succes toe wensend. Inderdaad bleek de populari teit van het ensemble deze eerste avond wederom op duidelijke wijze. Zij brengen op onnavolgbare wijze de muziek, die in het badplaatsleven zo uitzonderlijk past en waarvan zij de sfeer bijzonder goed aanvoelen. Leuke, populaire melodietjes, die het publiek graag hoort, gebracht op muzikale en grappige wijze. Het is een ka pel, die bij het Zandvoortse seizoenleven behoort en waarvan het publiek begrij pelijk steeds opnieuw geniet. Het succes was deze eerst avond opnieuw groot, even als de publieke belangstelling. GEBOREN: Rind, d. v. E. van Duivenboden en F. M Th. Groeneveld; Albert Willem, z. v. J. E Jansen en P. W. van der Tas: Cor nelia Akkelina Klazina, d. v. A Koopman en E. van Duijn; Hendrikus Theodorus, z. v. H. Lefferts en J. C. Zonneveld; Annclies. d. v. D. G. de Leeuw en T. Hoogerbrugge; Jo- landa Simone Odette, d. v. B. J. Huijgen en H. P. van der Meij. ONDERTROUWD: F. F. Koster en S. D. E. Notterman; J. A. Vossen en C. M. L. Kuipers; A. llis en C. P. Drommel; H. 't Hart en A. M. Vermeulen R. A. Cabri en M. C. Bouwmeester GEHUWD: N. van der Meer en S. Koper; A. J. van der Werf en J. W J. Keur; J. Kerkman en E. II. Kerkman. OVERLEDEN: A. J. Beerling, 76 j., echt genoot van E. Chr. Komman. Leerlingen van de hoogste klassen der Zandvoortse scholen hebben donderdag morgen onder het wakend oog van agenten van de verkeersbrigade het praktisch ge deelte van het verkeersexamen afgelegd. Voetgangers (sters) en wielrijders(sters) toonden hun kennis van de verkeersregels en naar wij van de examinatoren ver namen werden er nog heel wat straf- puntjes opgelopen In theater Monopole in Zandvoort had 'des middags de uitslag van het verkeers examen plaats. De korpschef van politie, de heer II. P. Iluijsman, verwelkomde de jongens en meisjes en het onderwijzend personeel, waarna spreker erop wees, dat het voor de schooljeugd een gewichtige dag" was geweest, omdat een belangrijk diploma werd behaald. De heer Huijsman deelde mede, dat de burgemeester en de beide wethouders niet aanwezig konden zijn, om dat zij een belangrijke vergadering had den. Wat het percentage der geslaagden betreft, moest spreker mededelen, dat dit niet zo groot was als voorgaande jaren. Slechts twee kandidaten behaalden het diploma zonder een enkele fout te hebben gemaakt en wel Simone Brand van de Ju- lianaschool en Jan Pel van de Dr. Albert Plesmanschool. Zij werden door de korps chef aan de andere scholieren ten voor beeld gesteld voor hun uitnemende pres tatie. Vervolgens riep de heer Huijsman diegenen om zich heen, die behalve het di ploma daarbij door hun bijzondere presta tie in aanmerking kwamen voor een speld je, een vaantje of een boekenbon van f 7.50 of f5. Het bleek, dat de Julianaschool daarbij de prestatie van de dag had gele verd. Vijf leerlingen van deze school kwa men hiervoor in aanmerking, daarna volg de de Hannie Schaftschool met vier leer lingen en vervolgens de Wilhelminaschool, Mariaschool, Karei Doormanschool en Dr. Albert Plesmanschool, elk met drie leer lingen. Na de uitreiking van de diploma's bracht de korpschef dank aan allen, die aan het welslagen der examens hadden medege werkt, inzonderheid de verkeersdienst on der leiding van inspecteur P. Douma en de secretaris van de verkeersonderwijscom- missie te Zandvoont de heer P. Brüne, waarna de jeugd met diverse leuke ver- keers- en tekenfilms nog een gezellige en leerzame middag werd bezorgd. De burgemeester van Zandvoort, mr, H. M. van Fenema, heeft zich met de volgende oproep tot de inwoners van zijn gemeente gericht: „Het is mij ook nu weer een bijzon der genoegen uw aandacht te vragen voor de Anjerdag 1957. Ik? acht het verheugend dat er in ons volksleven telkens activiteiten worden ontplooid die erop gericht zijn de verslapping van de belangstelling voor de geestelijke goederen als religie, kunst en wetenschappen tegen te gaan. In dit ver band verricht naar mijn mening ook het Prins Bernhardfonds voortreffelijke arbeid. Dit fonds cn de tot zijn werkkring behoren de provinciale Anjerfondsen hebben reed's gedurende een reeks van jaren onvermoeid de zelfwerkzaamheid van het Nederlandse volk in cultureel opzicht gestimuleerd en gesteund door het verstrekken van finan ciële bijdragen aan de meest uiteenlopende vormen van wetenschap en kunst. Ook in 1956 zijn in deze provincie weer belangrijke subsidies verleend voor de stich ting van dorpshuizen, de instandhouding van muziekverenigingen en andere organisaties. Naar mijn overtuiging verdienen doel en streven van het Prins Bernhardfonds ons aller steun en sympatie. Gaarne Wek ik u daarom op de Anjercollecte op zaterdag 29 juni met milde hand te gedenken. Hierdoor helpt u mede om de voortzetting van het werk van dit fonds ook in de toekomst mogelijk te maken. Moge dus. dank zij uw hulp, de Anjerdag 1957 in Zandvoort ook ditmaal een groot succes worden!" Zandvoortse deelname aan vletten wedstrijd Ook dit jaar zal de Zandvoortse reddings brigade weer deelnemen aan de vletten wed strijden tijdens de Amsterdamse sportweek. Maandag, dinsdag en vrijdag worden deze wedstrijden gehouden in het Oosterdok te Amsterdam en met vier ploegen zal men deelnemen. De leden van de brigade hebben zich op deze wedstrijden terdege voorbe reid. Menige avond heeft men de afgelopen weken met een vlet in het Spaarne te Haar lem geoefend. Nu de totaalresultaten bekend zijn gewor den van de inzamelingsactie in de afdeling Haarlemmermeer van het Nederlandse Rode Kruis, blijkt dat de opbrengst hoger is in vergelijking met voorgaande jaren. In 1955 werd f 3.544 gecollecteerd, welke bedrag in 1956 tot f 5.990 werd opgevoerd. Dit jaar werd echter een record gevestigd met f 9.296,09. Dit bedrag werd als volgt in de verschillende onderafdelingen bijeen ge bracht: Badhoeve-dorp-Sloten f3503 (in 1956 f 1.349.26); Zwanenburg-Halfweg f 1.450 (in 1956 f 1.340,14); Hoofddorp f 875 (in 1956 f 871,55); Vijfhuizen f828.90 (in 1956 f526.62); Nieuw Vennep f722 (in 1956 f645); Rijk f600,19 (in 1956 f451,39); Aalsmeerderdijk f475 (in 1956 f356.40) cn in Abbenes-De Kaag f417 (in 1956 f447.91). Verder werd aan extra-giften nog een bedrag van f425,— ontvangen, waardoor de opbrengst van ver leden jaar met ruim f3.300 is overtroffen. GEBOREN: Johannes Framciscus Antonius, z. v. J. H. Tülen cn M. W. Jonker; Hendrik Jan, z. v. C. W. van Arnhem en C. Romeijn; Maria Hendrika, d. v. G. Rang en M. Pijper; Maria Clasina, d. v. B. P. van der Peet en J. Th. Sells; Erna Jolanda, d. v. H. van Mul- ligen en A. A. Millenaar; Marina Cornelia, d. v. R. T. Winter en M. Koopman; Nelly Helène, d. v. W. H. Kooi cn C. A. van den Beukei; Pieter Willem, z. v. W. E. Kniep en M. J. Kreeft; Lonny Christina Maria, d. v. G. F. Bakker en G. A. Koole; Johanna Ma ria, d. v. P. C. de Rooij en A. M. Smit; Alice Maria. d. v. N. C. van der Laan en M. M. Biemans: Frederik Johannes, z. v. F. Hilgen en A. van Beek: Wilhelmus Fredericus. z. v. M. N. Smit en A. van den Broek; Frank, z. v. P. Hamekers en E. M. de Jong: Silvia Lily, d. v. J. J. van Hoof en A. J. Bos; Cor nells, z. v. P. J. Eggeraat cn J. van Hoof. ONDERTROUWD: Joost Vaalburg en Cor nelia Gerarda Schalk; Johannes Blonk cn Lamberta van den Heuvel; Gcrrit Eveleens en Grietje Pecht; Anitonius Meeuwissen cn Martina Bernardina van Leeuwen; Jan Wil lem Gans cn Maria Johanna Vet; Christiaan Scholten en Gerda Jenny Wouters; Amtho- nius Theodorus Petrus Ruijgrok en Antonda Dodeman. GEHUWD: Hubertus Antonius Maria Arends en Agatha Maria Nijssen; Rijk van Beek en Maria Anna Totté; Gerrit Pruissen en Hendrika Sophia Mulckhuijse; Corstiaan Kraak en Engelina van Elderen. OVERLEDEN: Johannes van Ekeren, 78 j., e. v. Hermina Ballast; Jan Theodorus L"ber- tus Verbeek, 79 j., w. v. Maria Johanna Kort; Burgje Tamboer, 81 j., w. v. Govert Pieter Leendertse; Gijsbert Nieuwenhuis, 56 jaar, e. v. Adrians Helena Iloogerheide; Willem Aarsen, 54 j.„ e. v. Neeltje Jans Schenkels; Pieterrnella Reinhardina Alken, 86 j., w. v. Cornells Zeeven. De overdracht van de nieuwe Juliana school te Hillegom aan het bestuur is be paald op donderdag 11 juli. De officiële opening, welke door de burgemeester ver richt zal worden, is voorlopig vastgesteld op dinsdag 16 juli. Donderdagmiddag heeft in het Nutsge- bouw te Hillegom de uitreiking plaatsge had van verkeersdiploma's aan 131 leer lingen van lagere scholen. Aanwezig waren hierbij de waarnemend burgemeester, de heer W. van Dam en de groepscommandant der Rijkspolitie, de heer Hoekstra. De voor zitter van de plaatselijke afdeling van het verbond van veilig verkeer, de heer H. Schoonderbeek, sprak een welkomstwoord. Hierna feliciteerde de loco-burgemeester de jonge mensen met het behaalde succes. Later zouden ze misschien beter dan nu begrijpen, waarom het van zo groot belang is om de verkeersregels te kennen. Het behaalde diploma moet aansporen tot voortdurende waakzaamheid in het ver keer. Een bijzonder dankwoord richtte spreker tot het onderwijzend personeel der scholen en tot de afgevaardigden van de afdeling voor Veilig Verkeer. Piet Dol, die nul fouten had, kreeg een bijzonder compliment, evenals twee leer lingen met 1 fout. Hierna had de uitreiking der diploma's plaats, waarna de kinderen nog verrast werden met een tractatie. GEBOREN: Henricus Corstiaan Maria, z. v. A. Beerendonk en A. Broekhof; Engelber- tus Theodorus, z. v. W. H. de Roos en M. M. Warmerdam; Mariette, d. van L. P. Sepp en M. Vink; Marieke Kareline, d. v. J. Zandstra en G. Haakman. ONDERTROUWD: H. P. Dekker en J. A. M. Klinkenberg; P. v. d. Meer en M. P. Schnie- dewiind: J. Enthoven en M S. C. v. Til; P. Meewissen en P. A. Lij ten. GEHUWD: L. v. Dijk cn H. Sissing: Chr. v. d. Vliet en M die Jonghe. OVERLEDEN: H. H. Leijendekker, vr„ 76 j.; C. A. H. Bussé. vr„ 72 j.; G. H. Beusman, vr., 79 j.; E. Scholte, m., 87 j. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11403 Het kerk- en armbestuur van Lisse's oud ste parochie de St. Agathaparochie heeft donderdagavond in de veilingzaal van de „Hobaho" te Lisse een kerkeveiling ge houden, die f 14.500 heeft pogebracht. De heer K. Barmhoorn opende de bijeenkomst en zei te hopen, dat pastoor Schneiders, die voor het eerst een kerkeveiling in de bollen streek meemaakte, er veel plezier van zou mogen beleven. In de catalogus waren "ijf- honderd meest uiteenlopende artikelen te vinden, zoals bloembollen, tafelkleden, ser viezen, flessen drank, kazen, kippen, gerook te paling, zakken aardappelen eneen stoere bok. Kapelaan Tweehuysen had veel belangstelling voor deze vertegenwoordiger van de fauna, maar de concurrentie was hem toch te slim af. De veilingmeesters, de heren J. Plug en H. Zwetsloot van de Hobaho wis ten er met hun kwinkslagen de stemming in te houden cn zodoende de kooplust levendig te houden. GEBOREN: Marina Jaonina, d. v. G. Scheepmaker en J. S. Rietmulder: Petrus Johannes Theodorus, z. v. G. A. Walraven en M. Turenhout: Johannes, z. v. M. van dei- Stelt en W de Smit. ONDERTROUWD: L. D. de Vries te Hil legom en M. de Groot Lisse; J. van Beek, te Haarlemmermeer en H. Th. van der Voort te Lisse; L. de Jong te Sassenheim en G. Hollander te Lisse: H. J. D. M. Wekkin- te Hillegom en W. J. M. van der Zwet te Liose; G. P. van Nieuwkoop te Best en J. Gulde mon d te Lisse. GEHUWD: C. Heijns te Sassenheim en J. P. Westerlaken te Lisse: G. van Gelder te Heemstede en J. C. Kleijhorst te Lisse. Voor een aandachtig gehoor heeft de heer J. Bakker van de Kath. Midden standsbond in het bisdom Haarlem gister avond in „De witte Zwaan" te Lisse ge sproken over de noodzaak zich voor te bereiden op minder florissante omstandig heden in de toekomst. Een tijd van hoog conjunctuur wordt altijd gevolgd door een van laagconjunctuur. „Als het binnen af zienbare tijd inderdaad eens zo ver mocht' komen, dat de zaken minder vlot gaan dan moet men de problemen aan kunnen", zo zei de heer Bakker. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de katholieke middenstandsvereniging in Lisse, de heer J. Randsdorp, die herinner de aan het i nleggen der busroutes door de N.Z.H.V.M. Toen de meerderheid van de raad zich tegen deze plannen verzette en de directeur van de N.Z.H.V.M., de heer Jurrissen te kennen gaf, dat de vervoer maatschappij wel door het dorp wilde blij ven rijden, dacht de middenstand de zaak voor een belangrijk deel gewonnen te heb ben. De beslissing van de hoofdinspecteur van het Verkeer om de bussen tóch in bei de richtingen over de Randweg te leiden, was teleurstellend voor de Lissese midden stand. Nadat de secretaris, de heer J. Langeveld, in een vlot gesteld verslag had laten horen hoe de afdeling Lisse het afgelopen jaar heeft gereild en gezeild en de penning meester, de heer N. W. Castien, had kun nen melden dat er een klein batig saldo was, waardoor de reserve is gestegen tot f 853,80, kreeg de heer J. Bakker het woord. Het bestuur had hem verzocht de afdeling een „opdoffer" in de goede zin van het woord te willen geven. Spreker behandelde de vestigingswet, die goed ge werkt heeft. De middenstand is daardoor op een hoger plan gekomen. De jongeren moesten gaan studeren en de middenstand is zich mede daardoor bewust geworden van de taak, die men als zakenman heeft. Dat alles is echter niet genoeg. We moeten de middenstand een „kop groter maken", zo zei d^ spreker. Er moet in Lisse een stu dieclub komen, waar ervaren docenten les geven zowel op bedrijfseconomisch, so ciologisch en populair sociaal terrein. De heer Bakker toonde het nut van een dergelijke studieclub aan en onmiddellijk nadat hij zijn speech had geëindigd gaven zich al enkele cursisten op. GEBOREN: Theodorus Ignatius Maria, z. v. J. J. E. Böing en M. A. Wiersum; Johanna Agafcha Maria, d. v. J. N. Rutte en E. A, van Warmerdam. ONDERTROUWD: J. H. M. Nizet en J. A. Kramers; H. Th. Blommesteijn en A. G. Ubink; M. H. M. Brouwer en G. A. Wempe; A. Vroege en C. de Jonge. GEHUWD: J. A. Tabak en J. A. de Haas. P. J. J. Duin en E. W. L. ten Hove. OVERLEDEN: J. M. Reekers, oud 81 jaar. Nieuws in het kort HAARLEM Artsen: men raadplege uitsluitend per telefoon firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: Jacob Hagedoorn, Heem- steedse Dreef, Heemstede, tel. 35521. Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ekster straat 100, tel. 25860; apotheek Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043; apo theek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84, tel. 22185. Overveen: Dok ter J. A. Hollander, Zijlweg 17, Over veen, tel. 11431. Aerdenhout: Dokter W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aer denhout, tel. 27888. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelie renlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 29 juni voor spoedeisende gevallen geopend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaal seweg 85, Bloemendaal, tel. 22181; apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 02560—8284 en de Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerden hout). HEEMSTEDE Artsen: Dokter L. Wijnberg, Beethoven- laan 36, telefoon 35734 en dokter A. L. C. van Lier, Pieter Aertzlaan 6, telefoon 39875. Wijkverpleging: Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389 (en in de week van maandag 24 tot en met zaterdag 29 juni; des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 (en van zater dag 22 tot en met vrijdag 28 juni; des avonds na zes uur). HAARLEMMERMEER Hoofddorp: Dokter Nanninga, telefoon 6220. Nieuw-Vennep: Dokter Van der Weg, telefoon 280. Badhoevedorp: Dokter Den Ouden, tele foon 2368. Zwanenburg: Dokter D. H. Honingh, Baumannplein te Halfweg, telefoon 405. HILLEGOM Artsen: Dokter A. van der Kaaden, tele foon 5114. ZANDVOORT Artsen: dokter H. K. van Es, Kostver- lorenstraat 4, tel. 2058 en dokter J. van dar Meer, Julianaweg la. tel. 2499. Wijkverpleegsters: Zr. M. E. Niezen, Brederodestraat 11, tel. 2774. Verloskundige: Zr. G. Bokma, Tolweg 6, tel. 2816. Dierenarts: Jacoba Hagedoorn, Heem steedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Apotheken: Gedurende het zomerseizoen zijn de beide f te Zandvoort gevestigde apotheken, de Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, tel. 2389 en de Zeestraat-apotheek, M. J. Kerk hovenNieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073 alle dagen, óók de zondagen, ge opend van 3 uur v.m. tot 10.30 uur n.m. In de week van 22 t/m 28 juni nacht dienst van 10.308 uur apotheek Kerk hoven, Zeestraat 71, tel. 3073. BENNEBROEK Artsen: Dr. G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 02502—430. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 22, tel. 0250026994. LISSE Artsen: Dokter N. Bet, Nassaupark 4 te Lisse. HALFWEG Artsen: D. H. Honingh, Baumannplein 31, Halfweg, tel. 405. Onderlinge wedstrijden. H.A.V. „Haar lem" houdit zondag aan de Kleverlaan in Haarlem de jaarlijkse onderlinge wedstrij den, die om 10 uur beginnen en de gehele dag zullen voortduren. Jaarvergadering NeVoBo.. Maandag 24 juni houdt de afdeling Haarlem van de Ne VoBo in restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem haar jaarvergad Zonder twijfel zijn de belangrijkste agenda punten de bespreking tot instelling van een afdelingsbureau en de vaststelling van de ledencontributie. Het bestuur stelt voor de jeugdcontribiitie te verlagen en de senioren contributie te verhogen. Snip en Snap. Dinsdag 2 en woensdag 3 juli komen Willy Walden en Piet Mu-se- laar bekend als de „dames" Snip en Snap" in 't Minervatheater in Heemstede. Zij treden op in een revue. Spraaklerares. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor te benoemen tot spraaklerares bij de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst mejuf frouw A. F. Broersen. Aula te Heemstede. Voor verbetering van de ventilatie in de aula op de algemene begraafplaats te Heemstede vragen B. en W. van Heemstede de gemeenteraad een krediet van f 3000 beschikbaar te stellen. „De Princehof". Daar de vloer van de grote zaal van het wijkgebouw „De Prince hof" in De Glip te Heemstede niet,geschikt is om daarop te dansen stellen B en W. de gemeenteraad voor een krediet van f 3.000 beschikbaar te stellen voor het doen aan brengen van een dekvloer van stroken par ket. ADVERTENTIE MANCHESTER CORDUROY, TINNEROY ADVERTENTIE Haarlem (Bloemendaal) Kleverlaan 71, tel. 22955 B. en W. van Haarlem hebben een aan bieding ontvangen tot het verstrekken van een geldlening van 13.586.000 tegen een koers van 100°/o, onder aftrek van 2°/o be- reidstellingsprovisie, met een looptijd van dertig jaar en tegen een rente van 4Vi°/o De opbrengst van de lening zal dienen tot consolidatie van vlottende schuld. In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om de lening aan te gaan. (Verkort Weergegeven) Vuil in de vaart. .Herhaaldelijk zie ik, dat de mensen die aan de Crayenester- vaai't in Haarlem wonen hun tuinvuil (en soms ook wel ander vuil) in de vaart de poneren. Het is natuurlijk erg gemakkelijk dit te doen. Velen zullen het echter zeer onplezierig vinden, dat hopen gras, tak ken en wat dies meer zij, voor hun huis drijven, of tussen de waterlelies blijven hangen. Ik doe daarom een beroep op alle mensen, die langs vaarten en singels wonen, niet de rommel in het water te gooien. Indien men van gesnoeide takken een nette bundel maakt (men binde er dan een touwtje omheen), zal de vuilnisman best bereid zijn dit mee te nemen. Van het gewiede onkruid maken wij een hoop, die enigszins gecamoufleerd wordt door hoge planten. Van tijd tot tijd spitten wij een kuil, waar we het onkruid in werpen. Het lijkt me, dat iedereen dit met een beetje goede wil toch wel zou kunnen doen. W. F. B.—W. Vanmorgen omstreeks kwart over elf heeft by de kooksovens op het terrein van de Hoogovens te IJmuiden een dodelijk ongeval plaatsgehad dat aan de zestigjarige arbeider van de Havenstichting K. Klok uit Alkmaar het leven heeft gekost. Over de toedracht was vanmorgen om twaalf uur nog niets bekend. K. was weduwnaar en had geen kin deren. ADVERTENTIE Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers. Haarlem, 21 juni 1957 GEHUWD, 21 juni: H A. J. Westerkamp en M. B. Schroeder; J. D. Harder en M. C. S. Walles: W. Roodenburgen F. P. de Jong. BEVALLEN van een dochter. 19 juni: W. KroonRuighaver; D. B. van Ekeren—Broe- kers; 20 juni: W M. AmelungVan Sclv ijk; 21 juni: G. C. Miedema—Van Meurs; W. J. ThunndssenHerbermann. OVERLEDEN, 18 juni: W C. E. Smink. 71 j., Schalkwijkerweg; 20 juni: F M. Huis- intvsld. 75 j., Assendelverstraat: J. L. J HeuftHerrebos, 67 j„ Kamperlaan; G. J. Hulsebosch—Beelen. 54 j.. Kamperlaan. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal f 7.65. Handtekening: doorhalen wat niet verlangd wordt ZU die zich met ingang van 1 lull 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 29 jan! 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3