SPOEL OM die melkfles! OM HET ERFGOED De avonturen van Wang en Li De onzichtbaren Nederlands geschenk voor het Israëlische Rode Kruis Voetballen Kort en bondig Christelijke vrienden brachten geld bijeen voor een moderne ambulance étOED, dat u aan Panami hebt gedacht! ZATERDAG 22 JUNI 1957 Weekmarkt in Sassenheim start volgende week KERKELIJK LEVEN Examens „Evipan"-assistenten vrijgesproken Niet laten 'koeken'/ nee: Metéén onder de kraan ermee Prinses Margriet opende in Zwolle een school voor schipperskinderen Kerkelijk Nieuws De sanering van de kleine bedrijven Brand in opslagplaats van leerhandel te Waalwijk I ONS VERVOLGVERHAAL DOOR JULES VERMAELE Voor alle bedden reparaties HAARLEMS MATRASSENHUIS H. DE GRAAFF Agenda voor Haarlem Donderdag 27 juni zal de weekmarkt in Sassenheim 's middags om half twee offi cieel worden geopend. De markt zal voortaan iedere donderdagmiddag van één tot zes uur op het brede gedeelte van de Hortuslaan worden gehouden. Voor het hoofdgebouw van het Israëlische Rode Kruis te Jeruzalem, heeft onlangs een groep Nederlanders en Israëliërs onder een strak-blauwe hemel en een felle zon, een nieuwe ambulance van het Israëlische Rode Kruis bewonderd, waarop in het He breeuws en het Nederlands het opschrift staat: „Een gift van Christelijke vrienden uit Holland". En dan: „Ik de Heer ben Uw Heelmeester. Ex. 15.26". De Nederlandse gezant in Israel, jonkheer Bas Backer wees er in een korte toespraak op dat deze gift een getuigenis is van de vriendschaps banden tussen Nederland en Israel en dat de Nederlandse gevers, die onbekend wil len blijven, hopen, dat ondanks verschillen van afkomst en godsdienst, mensen van goede wil overal ter wereld, de wegen van internationale samenwerking zullen vin den. Nadat dominee S. P. Tabaksblatt in perfect Hebreeuws de Israëliërs toegespro ken had, verlieten de gasten het gloeiend- hete plein voor een koele dronk in het hoofdgebouw van het Israëlische Rode Kruis. Het Joodse Rode Kruis werd in 1930 in de Britse Mandaatstijd tijdens de bloedige onlusten in Palestina opgericht. Sedert dien heeft deze organisatie, die door de Israëlische regering als de enige officiële Er is over de beruchte voetbalwedstrijd Oostenrijk-Nederland, enkele weken gele den in Wenen gespeeld, heel wat geschre ven. In de sport- en dagbladen hebben uitvoerige verslagen en nabeschouwingen gestaan. Een Haarlemse predikant, dr. G. Snijders, heeft er zelfs in zijn kerkblad over geschreven. Dat mag vreemd klinken, zoals het u wellicht wat wonderlijk aan doet om boven dit artikel te constateren, dat het kerkelijk leven zelfs aan een voet balwedstrijd gekoppeld kon worden. Toch is dit alles zo merkwaardig niet als het lijkt. Er is de laatste tijd langzaam maar zeker iets veranderd in de kerk. Vroeger bewoog zij zich alleen op het zui ver geestelijke terrein, zich afsluitend van de cultuur in al haar uitingen. Nu wil de kerk, zich bewust van haar plaats midden in de wereld, naar alle kanten open staan. Zo kijkt zij ook uit naar de sport met be grip voor de positieve waarde daarvan en tegelijk met de critische instelling, die aan de kerk eigen is en die haar door de bin ding aan de bijbel is opgelegd. Om nu op Oostenrijk-Holland en het artikel van ds. Snijders terug te komen, wij willen enkele gedachten van deze pre dikant aan u voorleggen. Over zijn waar dering voor de sport schrijft hij het vol gende: „Wij willen zeer dankbaar zijn voor de onbetwist positieve waarden van de sport Zelf- heb ik zoveel gelukkige uren op sportvelden doorgebracht, dat ik er geen kwaad woord over wil horen. Jonge men sen in hum veelvergende studietijd vinden op de grasmat een prima ontspanning. Zij worden gehard tegen kou, hun spieren worden geoefend, zij leren een verlies te dragen, en, als zij met 5-2 achterstaan, zien zij soms kans, toch nog met 5-6 te winnen! Zij ontdekken, dat zij op zichzelf niets presteren, maar samen met hun clubgeno ten een machtig geheel vormen kunnen. Zij leren eigen zelfzucht op te geven en een ander de kans van de dag te bieden. Er waren tijden, dat men in de kerk ten on rechte aan kwam zetten met het woord, dat de lichamelijke oefening van weinig nut is. Wij verzetten ons tegen iedere af goderij, ook wanneer men van sport af goderij zou willen maken, maar sport op zichzelf heeft onze zegen!" Ds. Snijders haalt dan een aantal van zijn jeugdherinneringen op, die op de sport betrekking hebben en komt dan in de tegenwoordige tijd terecht. Voor de be- roepssport heeft hij weinig waardering. Hij vreest, dat de sportiviteit er door geschaad wordt, want als het geld er aan te pas komt en de geldzucht een rol gaat spelen, staat de deur open voor allerlei onzuiverheid. Er staat in de bijbel: de wortel van alle kwaad is de geldzucht. En dan: Oostenrijk- Holland. „Velen van u hebben door de radio of via televisie de strijd (inderdaad!) gehoord of gezien. Wat is dat voor een soort geluid, dat van de tribunes klinkt: huilen, loeien, fluiten, balkenEen troep bloeddorstige monsters kan geen luguber der lawaai voortbrengen. De scheidsrechter werd er blijkbaar doodsbang van, en uit een soort lijfsbehoud zwichtte hij, en gaf het stierenvechterspubliek de zin: een strafschop. Waar wij ons tóch over ver blijden mogen? Over de oprechte veront waardiging, die deze gang van zaken in de Oostenrijkse en in alle Nederlandse kringen heeft gewekt. Er is in deze strijd een zede lijk besef geschonden, en men heeft het gemerkt. Er zijn geboden overtreden en men heeft erop attent gemaakt. Er zijn regels van sportiviteit met voeten getreden, en een machtig protest heeft geklonken. Hebt eerbied voor uw tegenstander. Daar is men het toch wel over eens ge worden. Laat u door geen enkel ge schreeuw of geloei er van afbrengen, een juiste beslissing te nemen. Durf het aan, om vierkant tegen het bloeddorstig ver langen der massa in schijn van werkelijk heid te onderscheiden en naar dat inzicht te handelen. Je mag geen kwaad met kwaad vergelden. Als de ander tot onge oorloofde middelen zijn toevlucht neemt hebt u zelf niet het recht een zelfde kwaad te hanteren. Men mag niet om een hier gewenst doel te bereiken gemene middelen aanwenden. Liever eerlijk verliezen, dan met oneerlijke trucs winnen. Men mag niemand leed of letsel toebrengen. En op de tribune moet men niet meehuilen met de wolven in het bos". De Haarlemse predikant eindigt zijn na beschouwing met er op te wijzen, dat het evangelie in het Weense stadion op ver scheidene manieren werd vermoord. In de brief aan de christelijke gemeente in Efeze, geschreven door de apostel Paulus, komt aan het slot een gedeelte voor waar boven staat „de geestelijke wapenrusting". Daar in staan spelregels, die óók voor de mo derne sportbeoefening nog altijd geldig moeten zijü. Paulus gebruikt daar de woorden liefde, waarheid en gerechtig heid. Het is ioe hopen dat de tegen wedstrijd straks in Amsterdam een revanche wordt in de volle zin van het woord. Revanche namelijk op êe overtreding van de huma nistische en christelijke wetten onzer, samenleving, ook van die der sportieve ontmoetingen. instantie voor eerste hulp bij ongelukken is erkend, aan veertigduizend mensen een Rode Kruisdiploma uitgereikt. In 1956 be zat het Israëlische Rode Kruis 156 ambu lancen en 44 onderafdelingen. Twintig duizend vrijwilligers gaven bloed. In 560 dorpen bevindt zich een Rode Kruis-dokter met een staf van vijf gediplomeerde vrij willigers in een speciaal daarvoor inge richte Rode Kruis hulppost. Niet erkend Het embleem, een rode Davidsster op een wit fond werd in 1949 niet door het Internationale Rode Kruis erkend, aange zien men in Genève streeft naar een uni form en universeel symbool. De Israëlische organisatie voldoet verder aan alle regle menten van het Internationale Rode Kruis. Zolang echter verscheidene mohamme daanse landen zoals Turkije, Egypte, Irak en Syrië de rode halve maan en Perzië de rode leeuw als Rode Kruis-symbool mo gen voeren, doet Israel ongaarne afstand van een symbool, dat nauw met zijn ge schiedenis verbonden is. Men geeft de hoop niet op, dat Israels verzoek ingewil ligd zal worden. Het Israëlische Rode Kruis stuurde ver scheidene keren hulp in de vorm van per soneel, verband en medicijnen naar het buitenland. Tijdens de overstromingsramp in Nederland van februari 1953, verzamel den duizenden in Israel, kleren, dekens en medicijnen, die via het Israëlische Rode Kruis naar Nederland verscheept werden. Tijdens en na de Sinaï-oorlog in oktober 1956, werkten Egyptische en Israëlische artsen samen in veldhospitalen van het Israëlische Rode Kruis. Ds. Tabaksblatt bezocht Israel in 1956 in opdracht van de Hervormde Raad van Kerken in Israel, een organisatie, die na de tweede wereldoorlog in Nederland ont stond. „De bedoeling is" zo vertelde ds. Tabaksblatt „misverstanden tussen joden en christenen op te heffen. Wij hebben hier geenmissionaire taak aangezien wij menen, dat wij enkel ongelovigen behoren te bekeren. Wij voeren gesprekken met Israëliërs, zowel in Nederland als in Israel. Eén van onze gesprek-partners in Neder land is bijvoorbeeld rabbijn Soetendorp van de liberaal-joodse gemeene te Amster dam". Toen er te Tiberias, in de Schotse kerk en het hieraan verbonden ziekenhuis met 46 bedden, tijdelijk geen pastorade zorg was, werd ds. Tabaksblatt verzocht deze kleine christelijke gemeente zes maanden te dienen. Reeds voor zijn tweede bezoek aan Israel, hadden christelijke vrienden, zeventienduizend gulden voor een ambu lance verzameld, die bij de Kaiser-Frazer fabrieken te Haifa besteld werd. Ds. Ta baksblatt bezocht in 1956 op uitiiodiging van het Israëlische Rode Kruis verschei dene hulpposten en stelde toen vast dat er gebrek was aan ambulancen en medische uitrusting. In het jaar 1955—1956 werden hiervoor giften ter waarde van 296.700 dol lar uit het buitenland ontvangen. De nieuwe, modern uitgeruste, ambu lance heeft sedert de sobere plechtigheid van enige dagen geleden, in de omgeving van Jeruzalem, in arabische en joodse nederzettingen, reeds voortreffelijke dien sten verricht Mirjam Gerzon Van links naar rechts: ds. Tabaksblatt, Jonkheer Bas Backer en Herbert Samuel (zoon van de bekende Lord Samuel). LEIDEN. Kandidaatsexamen rechten: mejuffrouw W. E. Bal, Rotterdam; mejuf frouw L. E. J. M. Kruytzer, Leiden; mejuf frouw M. I. J. M. van Waesberghe, Voor burg; mejuffrouw M. van Deth, Den Haag; G. F. Lörtzer, Den Haag; J. Plantenga, Den Haag; C. R. F. Kalff, Den Haag; Th. A. van Niecrop, Amsterdam; M. J. van Emde Boas, Apeldoorn. ROTTERDAM. Geslaagd voor het kandi daatsexamen economische wetenschappen: T. P. Bufceux van der Kamp, Den Haag; R. A. Muylaert, Oirsbeek; W. G. Roelof, Rot terdam; A. van Trooyen, Rotterdam; J. Mep- pelink, Rotterdam; B. Baard'. Den Haag; J. König, Rotterdam. Gepromoveerd tot doctor in de economische wetenschappen: J. D. de Haan, Den Haag. AMSTERDAM (Gemeente Universiteit) Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Over de behandeling van fracturen van het trochanterblok en omgeving" de heer J. Blitz, geboren te Am sterdam. Doctoraalexamen scheikunde: mej. G. G. Brugginfc en de heer F. Wiliebrands, beiden te Amsterdam. Doctoraalexamen aardkunde: J. Y. v. d. Zwart Amsterdam; P. H. Beekman, Casbricum; R. J. Elsinga, Haarlem. Doctoraalexamen economie: J. van Santen, Amsterdam; W. Kluft, Katwijk aan Zee. Doctoraalexamen kunstgeschiedenis: mejuffrouw K. Langedijk, Amsterdam. Kan didaatsexamen sociale aardrijkskunde: J. W. Ch. Schrijner en A. F. Mulder, beiden te Amsterdam. AMSTERDAM. Geslaagd voor het kan didaatsexamen wis- en natuurkunde: mejuf frouw M. Th. Bakker, Amsterdam; mejuf frouw E. H, L. van Sleesen, Hdlvei-sum, en de heer P. A. van Zwieten, Heemstede. Het Haagse gerechtshof heeft arrest ge wezen in de zaak tegen de drie assistenten van het voormalige „Evipan"-instituut, dat was gevestigd aan de Claes de Vrieslaan te Rotterdam. Aan de drie verdachten was het onbevoegd uitoefenen van de tandheel kunde ten laste gelegd. De procureur- generaal bij het gerechtshof had hen „be oefenaars van de tandrooikunde" genoemd en geldboeten geëist van respectievelijk 1500, /750 en ƒ500. De drie assistenten hadden in het insti tuut tot taak gehad gipsafdrukken te ma ken van de kaken der cliënten. Alle tan den en kiezen werden daarna onder nar cose getrokken door de arts T., de leider van het instituut. De kantonrechter te Rot terdam had het drietal tot lagere geldboe ten veroordeeld, de rechtbank sprak hen echter vrij. De Hoge Raad verwees de zaak naar het Haagse hof. De verdachten be riepen zich erop, dat zij in 1952 voor pre cies gelijke feiten waren vrijgesproken. Het gerechtshof heeft hen thans eveneens vrij gesproken. De soldaten van de mandarijn renden het huis binnen, waar Wang en Li zojuist waren binnengevlucht. „We zullen ze hier te pakken krijgen!", riepen de achtervolgers. „Maar hoe ze ook in alle hoeken zochten... nergens was een spoor van de jongens te ontdekken... Ze keken in kasten en kisten, in alle vertekken; maar het leek wel, of de vluchte lingen in rook opgelost waren!" 103-104 ADVERTENTIE Prinses Margriet heeft vrijdagmiddag de naar haar genoemde school voor schippers kinderen te Zwolle geopend. Tevoren had de Prinses een bezoek gebx-acht aan het in ternaatschip voor schipperskinderen, dat in het Almelose kanaal ligt en dat eveneens haar naam draagt. Terwijl Prinses Margriet het internaat schip bezichtigde, wandelden de kinderen onder wie ook leden van s.chippersjeugd- verenigingen bevonden, in optocht naar hun nieuwe school. In de stoet marcheerden een muziekkorps en een drumband mee. Toen even later prises Mai-griet aankwam bij de school verrichte zij de openingsplech tigheid door de schooldeur te ontsluiten met een zilveren sleutel. Nadat de kinderen hun plaatsen hadden ingenomen, wandelde de Prinses door de klassen, waarna zij af scheid nam. De kinderen op de school krijgen les volgens een verkort leerplan. In vier jaar moeten zij een hoeveelheid leerstof opne men,waarvoor andere kinderen zes jaar tijd hebben. Dit is gedaan om de kinderen zo kort mogelijk aan het gezin te onttrek ken. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lunteren (2de pred.pl.) J. J. Poot de Delft; te Eibergen L. de Vrijer te Makkum. Bedankt voor Leiden (vac. N. Kleermaker) C. A. Korevaar te Rotterdam. Benoemd tot hulppred. te Oosterwolde (Fr.) H. Roemeling, hulppred. te Dender- monde (België); idem te Nijehaske (Fr.) N. de Zwart, cathecheet-pastoraal medewer ker te Ierseke; idem te Den Ham (O.) J. Kleinrensink, cathecheet-pastoraal mede werker aldaar. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Bunschoten-Spakenburg (als miss. pred. voor Bordeo) G. Mulders te Ulrum. Het hoofdbestuur van de Gelderse Mij. van Landbouw staat op het standpunt, dat de sanering van de kleine bedrijven, welk systeem van uitkoopregeling ook wordt gevolgd, volledig op vrijwillige basis dient te geschieden. Klemmende argumenten acht het hoofdbestuur aanwezig voor een nog gunstiger „uitkoopx-egeling" in ï-uil- verkavelingsgebieden. Men is namelijk van ooi-deel, dat het gezonder is om op deze wijze de minimum-bedrijfsgi-ootte zo goed mogelijk te realiseren, dan met veel geld (van overheid en belanghebbende) nog moeilijk levensvatbare bedrijven te creëren. Hiermede zijn noch de belangheb benden, noch de streek als zodanig gebaat. Ook voor de sociaal-maatschappelijke vooruitgang zal een gezonde economische basis aanwezig dienen te zijn, zonder hier- bij eenzijdig de nadruk te willen leggen op de economische factoren, aldus het hoofdbestuux-. In Waalwijk is brand uitgebroken in een opslagplaats van de lederhandel van Hel- voirt-De Nijs. In de opslagplaats, waarin vluchtige stoffen lagen opgeslagen, greep het vuur snel om zich heen. De brand weer van Waalwijk kon niet vex-hinderen dat de gehele opslagplaats uitbrandde. In een gedeelte van het gebouw had de Waal- wijkse kunstschilder Theo van Delft zijn werkatelier. Een aanzienlijk aantal van zijn schilderijen kon worden gei-ed. De tegenoverliggende.^fabripk Timtpr kreeg ianzj,óAlij-kó (-.waterschade. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in. het duister. De totale schade wordt geraamd op enkele honderdduizen den guldens. Het bedrijf is tegen schade verzekerd. ADVERTENTIE De zon aan het strand kan lelijk blakeren. Maar hij kan U niet deren als U zich even, pssst, pssst, hebt ingespoten met Panama, het nieuwe zonfilter. Het Panama zonfilter houdt de verbrandende zonnestralen tegen en laat alléén de bruinmakende door. De handige spuitbus geeft geen vettige boel in Uw badtas. mooi bruin ^zonder zonnebrand Haal, vóór (J met vacantu gaat een bus PANAMA (op oliebasis of vetvrij) bij Uw apotheker of drogist. handig zuirrtg zindelijk 27. Daar heb je nou eidelijk mijnheer Vermaele, be gon ze met haar gewone hartelijkheid, wel, wel ge hebt lang op ou laten wachten. Heb de al gegeten? In de keuken zaten Drost, Ethel en tot mijn verwon dering ook Reginald. Ethel kwam met uitgestoken han den op me af. Alles is in orde, mijnheer Vermaele, het is een Goddelijke bestiering. Reginald is geheel niet op reis geweest. Zo vertelde ze. Ze hadden hem verborgen ge houden op het kasteel, totdat gisteren bekend werd, dat hij van verdere rechtsvervolging was ontslagen. O ja, nou nóg wat, riep juffrouw Drost, ge waart toch wat kwijt? Ja, inderdaad, zei Ethel, kijk eens wat ik van u gevonden heb. Ik wist wel dat artiesten nonchalant zijn, maar zo Wat hield ze daar voor me? Hoe was dat mogelijk? Het wasmijn portefeuille Die vond ik op mijn kamer, zei Ethel, met de kiekjes die u mij hebt laten zien, er nog naast. Juffrouw Drost lachte hartelijk om het gezicht dat ik trok. Ha ha ha!, hij staat te kijken als Jut over het landhek. Ik lachte ook maar, bedankte Ethel enigszins ont hutst en beschaamd en vroeg toen: Is jonker Louis er al? Jawel, zei Drost, maar of u eerst even bij in specteur Pieck op de ontvangkamer wil wachten. Daar zit ook nog een ouwe dame. Nou ja, dat we nog even zouden moeten wachten was niet zo vreemd, maar het werd toch weer raadselachtig, toen ik op de ontvangkamer, behalve Inspecteur Pieck, ookMie Kakkex-lak aantrof, terwijl twee mare chaussees op de achtergrond bij het raam stonden. We hebben op u gewacht, mijnheer Vermaele, zei Pieck, gaat u mee? U ook, madam? De marechaus sees volgden zwijgend. Het was de eerste maal, dat ik Pieck min of meer nerveus zag. Wat betekende dat alle maal? Zal ik u niet eerst even aandienen? vroeg Drost. Nee, mijnheer Drost, antwoordde de inspecteur kortaf. We gingen de trap op, de inspecteur voorop en zo kwamen we voor de deur van de studeerkamer, waar op dit moment de onderhandelingen plaats vonden: Lo ter eenre en twee Engelse heren ter andere zijde ten overstaan van notaris Dorgelo. Pieck inspecteerde het gezelschap achter zich met een snelle blik en gaf toen drie harde kloppen op de deur. Uit de kamer klonk een verstoorde stem: Ja, wie is daar? De inspecteur wierp de deur open en sprak luid: „Jonkheer, hier zijn enige goede kennissen van u. Hij wenkte ons binnen te komen. Brandend van ongeduld en nieuwsgierigheid trad ik binnen en keek in het ge zicht van.... Emile Perrault Decosse, oftewel: Zwarte Gerrit! Mie Kakkerlak sloeg de handen voor de ogen en snikte: „Zjeraarke, mijn jonge, hij lééft. De beide Engelsen en de notaris keken elkaar ver schrikt en onthutst aan, maar Zwarte Gerrit, als door de bliksem getroffen, vloog overeind. Z'n stoel viel om, maar zijn poging om met de rug tegen de muur te gaan staan, mislukte, omdat een van de marechaussees al achter hem stond. Een revolver, die hij plotseling op hief, werd hem door een andere marechaussee uit de handen geslagen, zodat het wapen met een harde slag op de parketvloer viel. Terwijl het overige gezelschap sprakeloos toekeek, werd hij geboeid en weggevoerd. Z'n gezicht zag asgrauw en ik denk, dat hij mij voor zijn verrader aanzag, want de dodende blik die hij mij in het voorbijgaan toewierp,, zal ik niet licht vergeten. Madam Rozenschoon was flauw gevallen, maar inmid dels door Drost naar beneden gebracht. Ik begréép er nog niets van, maar toch bekroop me een ernstig voor gevoel. Waar was nu Lo Bax? Het spijt me, zei Pieck, dat ik de heren een droeve tijding moet bx-engen. Jonkheer Louis van Beu- kenstein leeft niet meer! Wie hem in die bewuste nacht in een auto heeft afgehaald, zal u nu misschien duide lijk zijn, mijnheer Vermaele Mon Dieu, ik geloof, ja ik vrees, dat ik het be grijp...." Wat een schurk, zei de notai-is. Als de koop door was gegaan, zou hij met het geld naar het buitenland zijn verdwenen en geen haan had er naar gekraaid. Knap werk, inspecteur Pieck, mijn kompliment." Kom, mijnheer Dorgelo, we hadden hem toch wel gekregen, maar zo ging het gemakkelijker. Van het be gin af kwam het me vreemd voor, dat dit ordinaire type een Beukenstein zou zijn. Toen viel het mij in, dat de moord op Zwarte Gerrit plaats had in diezelfde nacht waarin dit heerschap hier verschenen was en wel op de route, die zijn auto had moeten nemen. Dit bracht mij op een spoor en zie hier mijn ontdekking. Hij wierp twee foto's op de tafel. Deze foto is een portret van Lo Bax, de ware jonk heer Van Beukenstein. Ik kreeg het van de familie Van Di-iel, op wier erf zijn atelier stond. De andere is het portret van Zwarte Gerrit, dat ik bij de Antwerpse politie haalde. De Engelsman had ondertussen zijn paperassen maar weer opgeborgen in zijn aktetas en de ander, een oude heer, zat met een vragend gezicht van de een naar de ander te kijken, wachtend op een verklaring. En toen de notaris hem die gegeven had, schudde hij het grijze hoofd, stond op en zei: Horrible, most horrible! Daarna namen ze afscheid. En nu is de beurt weer aan mij, zei notaris Dorgelo, ik zou graag de heer Blackfield hier willen hebben om een nadere afspraak te maken, want zijn moeder, de weduwe Blackfield, is nu erfgename. Nu ja, wat zal ik er verder nog aan toevoegen. Toen alle bezoekei-s vertrokken waren, nam ik afscheid van de fam. Drost in de keuken, Reginald en Ethel ontvin gen me stijfdeftig in hun salon. Maar dat was dan ook de eerste en laatste keer, dat ik officieel op de Beuken stein ontvangen werd. EINDE iiM.\ Pijnlijke vergissing. In Tiel zijn door een vergissing vóór de ter aardebestelling twee stoffelijke overschotten verwisseld, met het gevolg dat één van deze stoffelijke overschotten later moest worden opgegra ven. Een begrafenisondernemer uit Deil moest bij een van de Tielse ziekenhuizen het stoffelijk overschot balen van een daar ovei'leden Deilenaar. In het lijkenhuisje nam hij echter het stoffelijk overschot van een Tielenaar en vei-voerde het naar Deil, waar het ter aarde werd besteld. Later is deze pijnlijke vergissing hersteld. Molen afgebrand. De molen „De Schulp" te Rotterdam van de graan- en vee- voederhandel C. en J. Treurniet en eigendom van L. Schulp is vannacht afgebrand. Hij stond langs de Schie, aan de Delfshavense- kade, maar was sinds lang van zijn wieken ontdaan en werd nog slechts elektrisch ge- dreven. Besmettelijke ziekten. Blijkens een opgaaf van besmettelijke ziekten zijn in de week van 9 tot en met 15 juni 1 geval van paratyfus-b in Rottex-dam en 7 gevallen van kindervex-lamming met verlammingsver schijnselen voorgekomen. Deze werden ge constateerd in Veenendaal, Amsterdam, Bloemendaal, Grootebroek en 's Graven- ha ge en 2 in Monnikendam aangegeven. ADVERTENTIE Tol. 1.1.4.8.5 - 2.0.1.1.5 2 lijnen IN 1 DAG RETOUR Reeds 40 jaar ervaring. GROTE HOUTSTRAAT 105 ZATERDAG 22 JUNI Studio: „Liefde", 18 jaar, 7 en 9.15 u. Frans Hals: „Calypso Joe", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het geheim van het gouden zwaai-d", 14 jaar, 7 en 9.15 uur; „De sneeuw was vuil", 18 jaar, 23.30 uur. Luxor: „Op het spoor der verdwenen vrouwen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De regenmaker", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Roxy: „Rebellen van de pi-airie", 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Kitty in de grote wereld", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Minerva: „High society", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Heemsteeds Sport park: Circus Strassburger, 8 uur. Openlucht theater Bloemendaal: Pantomime-ensemble Jean Soubeyran, 8 uur. ZONDAG 23 JUNI Minerva: „High society", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Kitty in de grote wereld", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Rebellen van de prairie", 14 jaar, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Luxor: ..Op het spoor der verdwenen vrouwen", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Ca lypso Joe", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het wonder der geboorte", 14 jaar, 10.30, 11.30 en 12.30, 2, 3, 4 en 5 uur; „Liefde", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Strom- boli", 18 jaar, 11 uur; „Het geheim van het gouden zwaard", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Rembrandt: „Naar het rijk der Inca's", alle leeftijden, 11 uur; „De regenmaker". 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cultura: Wijdingsmor gen Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", 10.30 uur. Lange Herenstraat 6: W. F. Kloos uit Gouda houdt stads- e vang ei i sati e10 uur. Openluchttheater Bloemendaal: Bij goed weer jeugddienst. Ds. J. van de Blink over „Ben je werkelijk gelukkig?", 10.30 uur. Uitvoering Balletschool van Maud Kool, 20.30 uur. MAANDAG 24 JUNI Minerva: „Richard III", 14 jaax\ 8.15 uur. Cinema Palace: „Kitty", alle leeftijden. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De gevangene van Mandorra", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 u. Luxor: „Op het spoor der verdwenen vrouwen", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Calypso Joe", alle leeftijden, 2.30, 7 en 9.15 u. Studio: „Het wonder der geboorte", 14 jaar, 2, 3 en 4 uur; „Liefde", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Terug uit de hel", 14 jaar, 2. 4.15, 7 en 9.16 uur. Rembrandt: „De regenmaker", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Begijnhofkapel: Inter kerkelijk Evangelisatiecomité. Ds. A. van Gent over „God vergist zich nimmer", 8 uur. xoooxx:occoccccoocoo<xxx»oococoocoo<xx>oooo<:ooc<x»3coocc' 8 8 i Maandag vangen wij aan met de publi- fi katie van ons nieuwe vervolgverhaal. 8 liet is getiteld „De onzichtbai-en". De schrijver, Alfred Kostner, koos als motto van dit vei'haal de woorden van Gautama Boeddha: „De gebeurtenissen op aarde worden bepaald door de goede en slechte daden van de mens". Aan het slot treft men opnieuw een aan haling aan. Ditmaal van Shakespeare: „Er zijn meer dingen tussen hemel en aarde dan onze schoolwijsheid doet ver- moeden." Deze twee uitspraken onder- X kent men verrassend vaak in de gebeur- 8 tenissen, waai-over Alfred Kostner ver- i haalt. Het mysterieuze Morigolië .vormt 3 er het decor van. «OM«)OOXCOX»OOOX>X>CCOOOXmx>IOOOXXCOCOMp3ö»M055

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6