Zandvoorts amusementspaviljoen op formele gronden „drooggelegd" Echte Wales Antraciet „DE SPAARNESTAD" Ridsfabriek te Haarlem wordt binnenkort geveild Westduitse concerns zijn ernstige reflectanten voor hotelcomplex Ruwe zee maakte zeilwedstrijden bij Zandvoort onmogelijk A anmeldings formulier Andere badplaats deed eigenaar al aanbod, zich daar te vestigen Wim Sonneveld met nieuw radio-programma Amsterdamse Beurs HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Nog vijf dagen Vooriaarsprijzen Nog dertig minder-validen in centrale werkinrichting De Schelp" wordt verkocht B. en W. willen tweede trommelauto aanschaffen Tweede zomerconcert „Crescendo" Grondaankoop voor nieuwe dorpsuitbreiding Zomeravondconcert H.H.K. Burgerlijke Stand van Haarlem Nieuwe vloerbedekking in Prinses Marijkescbool Jongens smijten 9s nachts flessen stuk op straat Twee jongetjes aangereden Geslaagden diploma strandwacht C H. J. van Es veertig jaar bij Openbare Werken Examens Scheepvaart UIT STAD EN STREEK MAANDAG 24 JUNI 1957 Sinds vorige week is het pas op 7 juni geopende Zandvoortse paviljoen „Wiener Bonbonnière" op last van de Zandvoortse autoriteiten „drooggelegd". Wil men in jeze nieuwste Zandvoortse aanwinst op aniusemcntsgebied het internationale ca baretprogramma meemaken, dan zal men jich slechts kunnen laven met een kopje koffie, een glaasje limonade of een ijsje. Het genot van de drank, die sinds enkele jaren weer best is, of van een goed glas «Ü'n moet de bezoeker worden onthouden. De voorgeschiedenis van deze droogleg ging is mogelijk wel uniek voor ons land. Toen de eigenaar van het paviljoen, de „eer Pas te Amsterdam, een paar maanden geleden aan het Zandvoortse gemeente bestuur van zijn plannen berichtte, werden deze van harte toegejuicht en werd alle mogelijke medewerking toegezegd. Deze medewerking werd inderdaad verkregen, want het gemeentebestuur begreep maar a[ te goed, dat in het amusements-arme Zandvoort de komst van 'n dergelijk pavil joen moet wox-den toegejuicht. De eigenaar kreeg de beschikking óver de vergunning volgens-de-drankwet van de heer Mustert, welke vergunning rustte op hotel „De Schelp", doch niet werd gebruikt. Dankzij deze vergunning kon men bij de opening van het paviljoen bestellen, hetgeen men wenste. Overigens viel het op, dat bij deze ope ning zo weinig officiële personen aan wezig waren. B. en W. lieten zich niet ver tegenwoordigen; slechts één raadslid als mede één vertegenwoordiger van de stich ting „Touring Zandvoort" gaven van hun belangstelling blijk. Verscheidene dagen kon dank zij de vergunning sterke drank worden getapt. Toen echter begonnen de moeilijkheden. De politie dreigde het Oostenrijkse perso neel op zeer korte termijn over de grens te zetten, doch de eigenaar kon aantonen, dat alle voor een werkvergunning nood zakelijke formaliteiten waren verricht, zo dat het uitwijzingsbesluit werd ingetrok ken. Op maandag 17 juni werd de ver- gunning-ingevolge-de-drankwet echter weer teruggebracht op hotel „De Schelp", dit omdat naar dé mening van de korps chef van politie de vergunning na sep tember als hotel „De Schelp" wordt op geheven anders zou moeten worden inge trokken. De houder van de vergunning achtte het daarom wijselijker de vergun ning niet op het paviljoen te doen over gaan. De eigenaar van het paviljoen heeft hierop onmiddellijk een aanvrage inge diend om een vergunning tot het schenken van zwak-alcoholische dranken. Ook dit „Verlof A" bleef tot nu toe uit. De politie liet weten, dat het amusementsgebouw wat betreft de luchttoevoer niet aan de bij de drankwet gestelde eisen voldoet. Eerst zouden de ramen opschuifbaar moeten worden gemaakt, welke eis verwondering wekte, daar het paviljoen een plafond van gordijnstof heeft, waardoor zoveel frisse lucht naar binnenkomt, dat het plafond door de wind heen .en weer wordt be wogen. Een ontheffing op de drankwet kon échter niet worden verleend. Hoewel meestal slechts enkele dagen zijn geirjoeid met het aanvragen van een „Verlof - A"- vergunning, duurt het in dit geval veel langer. Bemiddeling door directies van grote Horecabedrijven in Zandvoort heeft niet mogen baten. De politie-autoriteiten wilden niet van hun standpunt wijken en bleven erbij, dat de drankwet stipt dient te worden gehandhaafd. Intussen heeft de eigenaar van „Wiener Bonbonnière" afgelopen weekeind van een andere badplaats in ons land de aanbie ding gekregen, het etablissement naar die plaats over te brengen. Het gemeentebe stuur van die badplaats had namelijk reeds gehoord van de moeilijkheden, waarmee de eigenaar van het paviljoen in Zand voort heeft te kampen. Voor een stand plaats en een volledige vergunning in die andere badplaats was reeds gezorgd! De heer Pas wil echter nog geen gebruik ma ken van het vriendelijke aanbod, omdat hiermede voor dit seizoen teveel kosten gemoeid zouden zijn. De bezoekers van „Wiener Bonbonnière" zijn thans dus genoodzaakt koffie, thee, chocolademelk, limonade of ijs te besteilen ADVERTENTIE „SEVEN SISTERS' „CORNNIC" 20/30.... 20/30.... f 13.60 12.40 Ook alle andere soorten en afmetingen uit voorraad leverbaar BRAMDSTOFFENMANDEL FRIESE VARKENMARKT 6—10 (Spaarne bij viaduct) Telefoon 14164 en 13904 welke dranken zonder vergunning wor-. den geschonken en moeten in een an dere gelegenheid plaatsnemen voor een hartiger dronk. Sommige handige bezoe kers blijken echter zelf iets „in de fics" mee te nemen en hierop nu en dan buiten de zaal „aanspraken" te doen. De eigenaar van het paviljoen is van mening, dat volgens de drankwet formeel juist is gehandeld. Hij had echter ver wacht, dat soepelheid ten aanzien van de toepassing zou zijn betracht, hetgeen tot nu toe niet is gebeurd. Voor een badplaats van allure, die Zandvoort zo graag wil zijn, is deze gang van zaken wel zeer kleintjes. Krediet gevraagd voor tijdelijke inrichting van gebouwen Nu als gevolg van de bestedingsbeper king de centrale arbeidsinrichting voor minder-validen aan de Schalkwijkerweg te Haarlem nog niet kan worden afgebouwd, ligt het in de bedoeling, de bergloods, het ketelhuis en de garage van dit complex tijdelijk tot werkplaats in te richten, zodat het aantal tewerkgestelden met dertig minder-validen kan worden uitgebreid. De kosten van de inrichting worden geraamd op ongeveer elfduizend gulden. Voor aan koop van materiaal zal een bedrag van f 25.000,— nodig zijn, welk bedrag ruim schoots zal worden gedekt door de voor derden te verrichten arbeid, waarvoor een vergoeding van f 34.000,zal worden ont vangen. B. en W. stellen le raad voor een krediet van f 36.000,voor het boven omschreven doel uit te trekken. De vraag, wat met hotel „De Schelp" te Zandvoort na 1 september zal gaan gebeu ren, houdt nog steeds vele gemoederen bezig. Zoals bekend, zal dit hotel met zijn 170 kamers per september vrijkomen, om dat de huidige bewoners uit Indonesië gerepatrieerden dan verdwenen zullen zijn, daar het rijk liet hotel als ontvangst centrum heeft opgeheven. Het fraaie hotel complex verkeert weliswaar in een sterk verwaarloosde toestand, doch biedt nog vele mogelijkheden. De huidige huurder, de heer N. W. Bou- wes, stelt na 1 september geen prijs meer op dit complex, waarom het te koop werd B. en W. van Hillegom hebben aan de gemeenteraad voorgesteld een tweede trom melauto aan te schaffen. De gemeenteraad zal hierover in zijn vergadering van vrijdag middag beslissen. De thans in gebruik zijnde trommelauto is zo intensief in gebruik, dat geen tijd overblijft voor revisie. Door de toe name van het aantal woningen loopt het schema voor het ophalen van het huisvuil trouwens in de war. Voorts ontstaat vertra ging door wegopbrekingen. B en W. zeggen de raad toe. te zullen zoeken naar de juiste oorzaken van het in de war lopen van het ophaalschema en maatregeleen te nemen om de bedrijfsefficiency te verhogen. Als de auto thans wordt besteld, zal deze pas het einde van volgende jaar in bedrijf kunnen worden gesteld. Met de aanschaf is een be drag van 38 700 gemoeid. De r.k. Harmonie Crescendo zal dinsdag avond om half negen in de Hoftuin te Hille gom haar tweede Zomeravondconcert geven. Het programma vermeldt: o.a Folkloristische Parafrase van Gerard Boedijn, de Keizer- wals van John Strauss en Espana-Cani van Merquina .Hanniken. Verder wordt mede werking verleend door de Drumbaond. Bouw van bejaardencentrum en lagere technische School Een gedeelte van de gronden ten zuiden van de Elsbroekerlaan te Hillegom zal worden bestemd voor de toekomstige uit breiding van de bebouwing. Een vrij grote woonwijk met bijkomende voorzieningen is op deze grond geprojecteerd. Hier zullen ook een bejaardencentrum en een r.-k. lagere technische school worden gebouwd. Teneinde thans reeds de gronden, waarop dat uitbreidingsplan zal worden gereali seerd, in handen te krijgen, stellen B. en W. de gemeenteraad voor een langs de Elsbroekerlaan gelegen boerderij, waarbij een oppervlakte van zeventien hectaren land, te kopen van mevrouw Van der Loo- Heyncn te Wassenaar. De koopprijs be draagt f 220.000. De boerderij, die thans nog wordt verpacht zal in de loop van 1958 zo goed als pachtvrij komên. B. en W. stellen voorts voor twee per celen grond in het uitbreidingsplan Wee- restein te verkopen aan een Haagse ex ploitatiemaatschappij, die hierop drie dub bele woonhuizen en een blok van vier woningen wil bouwen. Op donderdagavond zal de H.H.K. een zomeravondconcert geven in de Hoftuin te Hillegom onder leiding van de heer J. Zon neveld. Dit wordt een populair concert. De dii'igent zal de solo spelen op een oude originele posthoorn. O nderwijsvoor stellen Haarlem, 22 juni 1957 ONDERTROUWD, 22 juni: W. van Alphen ?n G. C. Tigchelaar; W. D. Addink en H. Teeuwen. GEHUWD, 22 juni: D. Ponsen en C. L. Hofman; R. Vinckx en I. Brainich von Brai- lich Felth BEVALEN van een zoon, 21 juni: M. M. Goedhart—Heijselaar; J. M Bon—Van Wort; H. J. A. ZuiderwijkZeinstra; M. R. Heeg- stra—De Boer; C. M. Kroon—Koedooder; 22 juni: A. C. Taling—Romp. BEVALLEN van een dochter. 21 juni: H. J. van Luit—Achten; A. Bliek—Van e'en Toren; 22 juni: C. M. Slikker—Baarslag. OVERLEDEN. 20 juni: W. Visee, 59 j., Rijksstraatweg; H. G. Schrama, 77 j., Kam- perlaan; 21 juni: J. G. van Veen. 82 j., Nach tegaalstraat; A. Weber. 79 j., Bankastraat; C. Maas—Smak, 66 j., Roerdompstraat. In de vi'ijdagmiddag om vijf uur te hou den vergadering van de Hiilegomse ge- meéntei'aad zal ondermeer een voorstel worden behandelu tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van een nieuwe vloerbedekking in de Prinses Ma- rijkeschool. P-< vloer van het schoolge bouw vertoonde krimpnaden en daarom ligt het in de bedoeling een linoleumvloer- bedekking aan te schaffen, waarmee een bedrag van zevenduizend gulden is ge moeid. Daar de in de derde, vierde, vijfde en zesde klas in gebruik zijnde banken zeer vei'ouderd zijn, wordt voorgesteld voor deze klaslokalen nieuwe éénpersoonsban- ken aan te schaffen. In totaal zullen 168 banken nodig zijn, hetgeen een bedx-ag van ruim tienduizend gulden vergt. B. en W. stellen de raad verder voor mede te werken aan het herstel van de meisjesschool in de St. Joseph-parochie. De funderingen van het schoolgebouw zijn verzakt, waardoor herstel thans noodzake lijk is. De kapconstructie van het gebouw moet worden verzwaard en aan plafonds en mui-en dienen voorts reparaties te wor den uitgevoerd. Voorts wordt medewerking gevraagd voor enkele voorzieningen in de kleuter school van de St. Joseph-parochie: de aan leg van een zandbak, verandering van wasbakken in de lokalen en de aanschaf van nieuwe gordijnen. aangeboden. Sindsdien hebben zich reeds vele reflectanten gemeld. De heer S. At- tema, makelaar te Zandvoort heeft een taxatierapport uitgebracht en schatte het gehele complex op 700.000,Uit binnen- en buitenland ki-eeg de eigenaresse, een maatschappij in Leidscndam, reeds aanbie dingen, doch een beslissing werd nog niet genomen. Gedacht wordt aan de vestiging van een vakantieoord voor een concern in binnen- of buitenland. Ernstige reflec tanten zijn thans een maatschappij van verbonden autobus-ondex-nemers en reis- bureaux in Westduitsland, een staalwaren- concern in het Ruhrgebied, terwijl ook de namen worden genoemd van het Bayer- concern in West-Duitsland en de Neder lands i-eisvereniging. Een aanbieding van een tussenpersoon, op wiens verzoek de taxatie door de heer Attema geschiedde, en die onder meer de naam noemde van „Pro Juventute", bleek op zwendel le berusten. Deze persoon werd intussen, mede in verband met andere duistex-e praktijken, achter slot er. grendel gezet. Definitief valt dus over de toekomstige bestemming van hotel „De Schelp" nog niets te zeggen. Men zal daax-bij niet uit het oog dienen te verliezen, dat het op knappen van het gebouw, om het als va kantieoord te kunnen gebruiken, een be dx-ag zal vergen van driehonderdduizend gulden, zodat de gehele affaire van koop en opknappen ongeveer een miljoen gul den zal vergen. Dat men tot een dergelijke belangrijke transactie maar niet zo een- twee-drie besluit, ligt voor de hand. De gehele behandeling van deze zaak woi'dt ook door het gemeentebestuur van Zand voort met belangstelling gevolgd. Gehoopt wordt, dat de uiteindelijke bestemming zal zijn een vakantie-oord. De ontwikke ling wijst er op. dat voor deze koop vol doende grond bestaat. Ergerlijke baldadigheid Bewoners van het Stationsplein en van de Kruisweg in Haarlem schrokken in de afgelopen nacht wakker door een geweldig gerinkel. Ontsteld renden zij naar het raam en zagen een viertal jongens, dat her en der flessen in het rond smeet, zo dat de straat bezaaid -lag met scherven. De flessen hadden de jongemannen, die in leeftijd variëren van vijfentwintig tot achttien jaar, omstreeks half vier uit een mand van een bloemenkoopman aan het Stationsplein gehaald. De flessen werder niet alleen op straat gegooid, maar ook te gen het gebouw van de VVV aan het Sta tionsplein gewox-pen. Hiei'op trokken de jongens naar de Kruisstraat waar een reclameglasplaat met behulp van de fles sen werd vernield. Een van de omwonen den belde hierop de politie op, die zich met een radiowagen in allerijl naar de plek spoedde, waar de baldadige jongelui „opei-eerden". De jongens hadden er echter lucht van gekregen, dat de politie hen ov het spoor was en namen de benen in de richting van de Schoterweg. Zij kwa men echter niet ver en werden in de kraag gepakt. Wegens baldadigheid werd procesverbaal tegen hen opgemaakt. Naar wij vernemen heeft de Herstelbank het initiatief genomen tot de binnenkort le houden veiling van de terreinen, gebou wen en apparatuur van de chemische fa briek Rids te Haarlem. Zoals wij hebben gemeld had de Haar lemse rechtbank op 22 januari van dit jaar voor anderhalf jaar, ingaande 23 juni 1956, surséance van betaling vex-leend aan de n.v. Rids en haar beide dochteronder nemingen, de n.v. O.C.I.O. in Ossendrecht en de n.v. Colora in Zandvoort welke on dernemingen tezamen ongeveer negen mil joen aan schulden hadden. De bewindvoerders hebben zich veel moeite gegeven om andere ondernemingen voor het voox-tbestaan van het Haax-lemse moederbedrijf, de trotylfabriek in Ossen drecht cn de kleurstoffenfabriek in Zand voort te interesseren en hoewel van tijd tot tijd scheen, dat buitenlandse gegadig den zich wel tot deze tx-ansactie aangetrok ken voelden, heeft men, zeker voor wat de Ridsfabriek te Haarlem betreft, geen definitieve oplossing kunnen bereiken. De Herstelbank, die op de Rids een hypothe caire vordering heeft van 775.000 gulden, heeft thans besloten tot verkoop van het bedrijf over te gaan. Dit betekent nog niet de liquidatie van de naamloze vennoot schap, omdat het van de uitslag van de veiling afhangt of de sui'séance in een fail lissement dient te worden omgezet of dat de surséance kan worden opgeheven. Na de veiling behoudt Rids n.v. nog activa in de vorm van voorraden, deelnemingen en goodwill. De toekomstmogelijkheden van de kleur stoffenfabriek Colora in Zandvooi-t levert wat minder moeilijkheden op, omdat dit Toen een driejai-ig jongetje zaterdagmid dag omstreeks twee uur plotseling achter een geparkeerde vrachtauto de Zomerkade in Haarlem oprende, liep het tegen een personenauto op, werd over de motorkap geslingerd en vervolgens tegen het wegdek gesmakt. Het ongeluk liep nog vrij goed af. Met schaafwonden aan zijn benen en gezicht werd het slachtoffertje naar de Mariastichting overgebi'acht. Ongeveer om half één zaterdag werd op de hoek van de Westergracht en de Oranjeboomstraat in Haarlem een vijf jarig jongetje, dat eveneens onvoorzichtig de straat overstak, door een motor aange reden. Het werd met een wond aan zijn linkeroor in het St. Elisabeths Gasthuis opgenomen. De bestuurder van een i ersonenauto heeft zaterdagavond om acht uur in het Florapark in Haarlem geen voorrang ver leend aan een bestelauto, waardoor een botsing ontstond. Niemand werd gewond, de materiële schade was gering. Getuigen van het ongeluk wordt verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. Op 1 januari werd door de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van Dren kelingen de mogelijkheid geopend tot het hehalen van de diploma's Strandwacht A. B en C. Het laatste diploma geeft bevoegd heid om als instructeur op te treden. Zater dag werd in Bloemendaal het eerste examen voor diploma C afgenomen. Van de zeven kandidaten slaagden er zes, nameliik mejuf- fx-ouw Th. Bx-uinincks van de Rotterdamse brigade; mevrouw F. JansenDe Jager, mevrouw J. C. VosVan den Anker en de heren W. Jansen, J. van de Pol en H. Vos. allen van de Bloemendaalse Reddingsbxd- gade. Zatei-dag 29 juni zullen vijf kandidaten in Katwijk hun proeven van bekwaamheid voor dit diploma afleggen. Op 1 juli zal het vecx-tig jaar geleden zijn, dat de heer H. J. v. Es technisch hoofdambte naar bij Openbare Wei-ken te Haaiiem. in ge meentedienst trad. De heer Van Es is een geziene figuur, die aan de totstandkoming van vele bouwwerken heeft meegewer' t. Op 1 juli. des middags van half vier tot half zes zal, de jubilaris in het Militair Tehuis, Jansweg 34, Haarlem, recepiëren. HAARLEM. Aan het Christelijk Lyceum „Mai-nix van Sint Aldegonde" te Haarlem slaagden voor het eindexamen h.b.s.-a dames A. Badings, S. I. Buiter, A. B. Ingwer- sen, K. K. van der Kuyp, C. C. Verhoog, en de heren Jacq. Fi-onohof. D. van den Brink, J. J. te Pas, J. P. Prikkel, T. Reinink, J. J. Suui-mond, P. J. Volkert, J.,K. West en J. A. van Zijp. Afgewezen: geen. Hoewel de zon scheen en de wind slechts zwak was, vertoonde de branding in Zand voort zondagmorgen vroeg reeds vele witte schuimkoppen en toen omstreeks het mid daguur de vloed kwam opzetten, werd dit er niet beter op en sloegen hoge golven over de banken. Langs het strand lagen aan de zuidzüde vijftien „Flying Junioren", de kleinste zeil boot, die ons land kent, keurig opgetuigd, te wachten om zee te kiezen, indien althans door het hoofd van de kustwacht, de heer P. van der Mije, daartoe toestemming zou worden gegeven, iets, waar zelfs ervaren zeezeilers sterk aan twijfelden. In restaurant Kiefer aan de Zuidboule vard kwamen omstreeks half één de zeil- enthousiasten bijeen om dit oordeel te ver nemen. Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema, de directeur van stichting „Touring Zandvoort", de heer J. Th. B. Hugenholtz en de dagelijkse bestuursleden van de stichting, de heren J. Koning en J. Longayroux waren hierbij eveneens tegen- woox-dig. Met grote stelligheid moest hier toen de heer P. van der Mije verklaren, dat het, gelet op de conditie van de zee, volslagen onmogelijk moest worden geacht om met de kleine zeilbootjes zee te kiezen. Het zou zelfs voor de motorvlet onmogelijk zijn, door deze branding heen te komen, zodat men bij ongevallen niet in staat zou zijn hulp te verlenen. Hoewel deze uitspraak vanzelfsprekend door de zeilers werd betreurd, moest men erkennen, dat men geen ander oordeel had verwacht, hoewel aanvankelijk nog wel de idee werd geopperd, met een of twee boot jes een demonstratie te gaan geven, iets wat evenwel later weer onuitvoerbaar werd geacht. Men besloot daarom, de boten weer op de auto's te laden en deze in Akersloot te water te gaan laten. In een geestige toespraak verklaarde daarop Zandvoorts burgemeester, dat dit woord van hem meer een afscheidsspeech dan een welkomstwoord werd. Spreker hoopte echter, dat de ruwe zee geen aan leiding voor de zeilers* zou zijn om te zeggen: „dat is eens, maar nooit meer". Het gemeentebestuur en stichting Touring Zandvoort blijven echter enthousiast voor de plannen van de „Flying Junior club". Spreker moest zich ten volle refereren aan het oordeel van de heer Van der Mije. Aan Madame Mariëtte Posteau uit Gent, die speciaal voor de wedstrijd naa„ Zandvoort gekomen was, werd door de burgemeester als aandenken aan haar verre reis een fraaie prent in lijst overhandigd, voorstel lend het oude vuurbaken te Zandvoort. Mr. Van Fenema eindigde daarop met de hoop uit te spreken, dat men nog dit seizoen in Zandvoort zou terugkeren en dat dan uit de demonstratie .een jaarlijks weerkerend wedstrijd-evenement zou mogen groeien, waartoe het gemeentebestuur alle moge lijke medewerking zal verlenen. De secretaris van de „Flying Junior club", de heer C. Th. Gülcher uit Naarden, dankte de burgemeester voor diens waarderende woorden en verklaarde, dat zijn club thans de weg naar Zandvoort gevonden had. Spreker bracht dank voor alle medewer king, die Zandvoort had betoond bij het voorbereiden van de wedstrijden en ein digde onder luide bijval met' de woorden: „Wij komen binnenkort in Zandvoort terug met nog véél meer bootjes, daarvan kan men in Zandvoort verzekerd zijn". Nadat vervolgens in het restaurant de lunch was gebruikt, werden de bootjes weer afgetuigd, boven op de auto's geladen, waarna het gezelschap vertrok naar Aker sloot. slechts een kleine vennootschap betreft, welke in het geheel van het Ridsconcerrx niet van overwegend belang kan worden genoemd. Wat de trotylfabriek O.C.I.O. in Ossen- dx-echt aangaat, waar de staat der Neder landen een preferente vordering heeft van vijf miljoen, kan woi-den gezegd, dat met enige Nederlandse chemische industrieën ondex-handelingen over een overneming worden gevoex-d. Combinatie van meer dan één onderneming is hier noodzakelijk, om dat geen enkele Nederlandse chemische industrie in staat is zich zelfstandig voor dit bedrijf te interesseren. Hier hangt al les af van de mate, waarin het ministerie van Oorlog als voornaamste betrokkene bereid is geduld te oefenen. Wij herinneren eraan, dat op 5 april aan het personeel van de Ridsfabriek te Haar- lem ontslag werd aangezegd. Ten behoeve van derde is de exploitatie nog enige tijd voortgezet. Nieuws in het kort Aegis, 22 te Dordrecht. Algenib, 21 v Rotterdam n. Bremen. Aagtedijk, 22 v. Port Said n. Suez. Aalsdi.jk, 23 te Newport News. Albireo, 23 te Abadan. Alkaid. 22 te Antwerpen. Alphard. 23 te Rio de Janeiro verw. Amerskerk, 22 v. Aden n. Suez. Amsteldiep. 23 in Kielerkanaal verw. n. Lobito. Andiik, 23 v. Antwerpen n. Lissabon. Appingcdijk, 23 te Vitoria. Argos, 23 v. Malta n. Limasol. Axeldijk. 22 v. Havana n. Antwerpen. Argos, 22 te Malta. Alkaid, 22 te Antwerpen. Amerskerk. 22 te Aden. Andijk, 22 te Antwerpen. Amstelkroon, 22 te Curacao. Aldabi, 9/7 v. Buenos Aires n. Róttérdam. Alhena. 22 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alnati, 26 te Antw.. 23 te R'dam verw. v B. Aires. Alhena, 22 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Ameland, 23 v. Rotterdam n. Curasao. Aagtedijk. 2-1 v. Suez n. Aden. Alcyone. 22 te Amsterdam. Amstclvaart, 25 te Port Lincoln verw. Bonaire, 22 te Amsterdam. Bali, 23 te Balikpapan. Banggai. 23 te Savannah. Bawean, 23 te Singapore. Bengalen, pass. 23 Guardafui n. Singapore. Bloemfontein. 23 te Antwerpen. Bogowonto. 22 v Tj. Priok n. Surabaja. Boissevain. 22 v Montevideo n. Rió de Janeiro. Borneo. 24 te Suez. Banda. 22 v Suez n. Bahrein. Bengalen. 22 te Aden. Bantam. 22 te Belawan v Port Said. Breda. 22 720 m. w.z.w. Flores n. Curacao. Bloemfontein. 28 v. Amsterdam n. Durban. Bonaire, 22 v Paramaribo te Amsterdam. Billiton, 22 te Genua Boskoop, 28 v. Cristobal n. Amsterdam. Caltex Rotterdam, 23 te Rastanura. Charis. 20 v Aruba n La Guaira. Caltecn Rotterdam. 23 te Rastanura. Camerounkust, 24 te Takoradi. Celebes, 22 v Port Said n. Belawan. Congokust. 23 te Port Harcourt. Corilla, 25 te Abadan verw. Corvda, 23 dw. Cairns n. Sydney. Cottica. 23 te Trinidad. Crania, 22 v Curacao n. Rotterdam. Ceronia, 22 485 m. o.n.o. Brisbane n. Auckland. Cistula, 22 te Belem v Recife. Concepeion, 20 v. Rio Grande n. Montevideo. Delft. 23 te Curacao. Esso Nederland, 24 v. Port Said n. Landsend. Eemland. 24 te Santos. Elisabeth B. 24 te Cristobal. Friesland KRL, 23 dw Sicilië n. Beyrouth. Friesland SSM, 24 te Huil. Grootekerk. 22 te Rotterdam. Graveland, 23 te Amsterdam. Gaasterkerk. 23 v Aden n. Port Said. Ohanakust, pass. 23 Las Palmas n Le Havre. Gabonkust, 23 v Duala n. Lagos. Gaaslerkerk. 23 te Aden<verw. Groote Beer. 29 te Rotterdam verw v Montreal Heelsum, pass 22 Key West n. Houston. Hector, 21 v Rotterdam n Algiers. Heemskerk. 23 te Amsterdam. Hispania. 22 te Bilbao. Hoogkerk, rass. 23 Gibraltar n. Duinkerken. Houtman. 24 te Hongkong. Heelsum. pass. 22 Key West n. Houston. Hera. 22 te New York v Philadelphia. Hermes 22 v Kingston n Baltimore. Hispania, 22 te Bilbao Hathor. 23 te Rotterdam. Hersilia. 22 v. Amsterdam n. San Juan. rttersum. 24 te Dakar. Iberia. 22 te Rotterdam. Ivoorkust, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Java. 24 te Leixoes. Japara KRL. 21 rede Tj. Mani. Johannes Frans, 22 te Seven Islands. Jagersfontein, 26 te Durban verw. v. Amsterdam Johan v. Oldenbarnevelt, 27 te New York verw. Karimata, oass. 23 Ceylon n. Belawan. Kloosterdijk, pass. 23 Vlissingen n. New York. Kota Baroe. 23 te Belawan. Katelysia. 22 v. Rotterdam n. Curacao. Kryptos. 21 te Amsterdam. Kopionella, 22 te Abadan. Kellia. 22 te Balboa. Kinderdijk, 22 te Baltimore v. Philadelphia. Leopoldskerk, 24 v. Abadan n. Basrah. Lindekerk, 24 te Amsterdam. Loenerkerk, 23 v. Amsterdam n. Perz. Golf. Lieve Vrouwkerk, 21 te Khorramshar. Lekhaven. 24 te Rotterdam verw. Laertes, 22 te Semarang v. Rejangrlvier. Lawag. 22 te Dar Es Salaam. Loosdrecht, 22 te Port Sudan verw. Liberty Bell, 22 te Philadelphia. Leta, pass. 23 Beachyhead n.Wabana. Lutterkerk, 23 te Bahrein. Merwellovd, 22 te Penang. Macoma, 23 v. Abadan, 28 te Karachi verw. Malvina, 23 v. Singapore, 25 te Miri verw. Mataram, 24 te Pandan. Modjokerto, 23 te Balikpapan. Moordrecht,23 te Port de Bouc. M.vonia, 22 v. Singapore n. Balikpapan. Maasland. 22 te Amsterdam. Metula, 22 te Pladju. Modjokerto. 23 te Balikpapan verw. v. Surabaja, Musi, 22 te Padang. Maas, 22 te Piraeus. Merwelloyd, 22 te Penang. Marpessa. 22 v. Aruba n. Havana. Mentor, 21 v. Mobile n. Houston. Maasdam, 1/7 te New York verw. v. Rotterdam. Muselloyd, 24 te Rotterdam. Naes Commander, 22 te Mena Al Ahmadi. Naess Commander, 22 te Mena. Nieuw Amsterdam, 29 te R'dam verw. v. N. York. Noordam, 24 te Rotterdam. Notos, 23 v. Amsterdam n. Lissabon. Omala. 23 v. Iskenderun n. Tripoli. Orion, 23 te Wismar. Oldekerk. 22 te Amsterdam. Oranje. 27 te Amsterdam verw. v. Tj. Priok. Oranjefontein. 3/7 te A'dam verw. v. Durban. Oranjestad, 25 v. Cristobal te Amsterdam verw. Prins Willem V, pass. 21 Kp. Race n. Le Havre. Peperkust, 22 v Abidjan n. Freetown. Polydorus, 23 v. Port Said n. Amsterdam. Prins Alexander, pass. 23 Kp. Race n. Le Havre. Prins Frederik Hendrik, 24 te Zeebrugge. Prins Philips Willem, 24 te Detroit. Prins Willem III. 22 v. Toronto n. Montreal. Purfina Nederland. 24 te Suez. Pygmalion, pass. 22 Azoren n. Amsterdam. Pieter S, 23 te Rotterdam. Parkhaven, 22 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Kindervoorstelling. Woensdag 26 juni zal het Aerdenhouts Kindertoneel in l.et Openluchttheater te Bloemendaal een kin dervoorstelling geven van „De betoverde prinses". De baten komen ten goede aan het bouwfonds voor een clubhuis voor de Caprera-groep van het Nederlandse Pad- vindstersgilde te Bloemendaal. Geen spreekuur. Mejuffrouw dr. M. E. Nolte. wethouder van onderwijs te Bloe mendaal, is dinsdag verhinderd haar weke lijks spreekuur te houden. Kennemerduinen. De onder auspiciën van de Vereniging voor Internationale Rechtsorde (VIRO) te houden veertiendaag se internationale werkkampen in het natio nale park „De Kennemerduinen" te Over- veen, waarmede op zondag 23 juni een aan vang zou worden gemaakt, zijn voorlopig wegens gebrek aan voldoende deelneming veertien daven uitgesteld. „Ons Genoegen". De Haarlemse ge mengde zangvereniging „Ons Genoegen" heeft zaterdag onder leiding van de he°r J. Hensen op een concours voor zangvereni gingen in de Scheveningse kurzaal de eerste prijs behaald in de eerste afdeling. Ontvangst. B en W. van Haarlme zul len op dinsdagmiddag om vijf uur officieel ten stadhuize ontvangen het Grünerlokka Skole Meisjeskoor uit Oslo, welk koor als gast van 't Kinderkoor ..De Kleine Stem" te Haarlem zal concerteren. EERSTE PRIJS VOOR „UITERWEG" De fanfare „Uiterweg" in Aalsmeer heeft op het Internationaal Federatief Muziekcon cours in Bergeyk een eerste prijs behaald in de vaandelafdeling. ADVERTENTIE Wim Sonneveld net terug uit Hollywood komt in een nieuwe creatie, namelijk als „De SiSiliaan" voor de radio in het program ma van de Si-Si Vruchtenlimonade. Om van te waaaaatertanden Hij brengt dit „parelende" programma elke zondag vanaf 7 juli 11 uur 's morgens voor Radio Luxemburg op 208 meter. Pieter S, 23 te Rotterdam. Prins Johan Willem Friso. 23 te Rotterdam. Radja. 22 v. Aden n. Suez. Rempang, 22 te Genua. Rottl, 22 v. Amsterdam n. Indonesië. Roepat, 24 te Ummsaid. Rondo, 24 te Tj. Priok. Ruys, 22 te Yokohama. Riinkerk, 22 te Rotterdam. Radja. 22 te Aden v. Colombo. Raki. 22 te Bombay v. Karachi. Rijndam, 24 v. Montreal. 3/7 »e Rotterdam verw. Stad Alkmaar. 21 te Schiedam. Singkep, 22 te Belawan. Stad Delft. 22 te Wabana. Straat Lombok, 21 v. Pr. Louis n. Fremantle. Schelpwijk, 23 v. Sidon n. Rotterdam. Scherpendrecht, 24 te Nagoya. Senegalkust, 22 v. Bordeaux n. Dakar. Slamat, 24 te Ti. Priok. Stentor, 22 v. Madeira n. Barbados. Straat Cook, 24 te Beira. Straat Malakka. 24 te Penang. Straat Torres, 24 te Bombay. Singkep, 22 te Belawan v. Aden. Straat Banka. 23 te Melbourne verw. Schie, 22 v. New York n. Baltimore. Soestdijk. 23 te Rotterdam. Sibajak, 30 v. Tj. Priok te Rotterdam verw. Statendam, 26 v Rotterdam te New York verw. Ternate, 23 v. Genua n. Port Said. Titus, 23 te Cristobal. Tjisadape, 23 te Durban. Traianus, 24 te Tunis. T.iinegara, 21 v. Penang n. Durban. Teiresias. pass. 22 Guardafui n. Penang. Tjibantjet. 22 te Singapore. Tjiwangi. 22 te Belawan v. Muntok. Utrecht. 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Vlist. 23 te Rotterdam. Vasum. 23 te Mena Al Ahmadi. Westertoren. pass. 21 Azoren n. Mamonal. Waterman, 22 v. Halifax n. New York- Westerdam, 24 te New York. Willemstad. 23 te Curapao. Wonosobo. 22 v. Colombo. 26 te Belawan verw. Waiwerang. 22 te Waingapoe. W. Alton Jones. 21 330 m. n.o. Aruba n. Landsend. Waterman, 22 te Halifax Willem Ruys. 22 v. Suez n. Colombo. Willemstad, 22 te La Guaira v. Port of Spain. Waterman, 24 te New York, verm. 26 v. N. York n. Rotterdam. Westerdam, 24 v. Rotterdam te New York verw. Westland. 23 te Amsterdam. Willem Ruys, 4/7 te Tj. Priok verw. v. R'dam. Willemstad, 28 te Pto. Limon verw. v. A'dam. Zuiderkruis, 4/7 te N. York en 15 7 te R'dam verw. Zonnekerk, 22 te Rotterdam v proefvaart. Zuiderzee, 24 te Port of Spain. Zaankerk, 24 te Hongkong. Zaanland, 23 te Amsterdam. Zuiderkerk, 23 te Amsterdam. 3% Nederl. '47 3 "In Nedl. 1982/64 A. K. U CaIvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd Bank.. Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentscbe Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 87 8615/i« 90% 90%* 199% 195% 360 360 195/4 195 312/4 310 271% 271 293 294 297 290% 15414 154%* 473 459 246 246 1044/4 1010 218,— 211,30 80/4 81 120,40 f 120,50 178 177% 176 174 261% 262 127% 127 98 98 20314 203% 16014 160%* 173 174 180 180 66% 67 192 189% 68% 67 42% 42% 86% 85% 39% 39% Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal f 7.65 Handtekening: .-. doorhalen wat niet verlangd wordt Zij die zich met Ingang ran 1 Jnll 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 29 Jnnl 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné'e dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3