FRAMBOZEN ETALEUR Haarlems Dagblad 10c/o Prijsverlaging IS Haarlemse korporaal veroordeeld tot negen maanden gevangenis KUNSTGEBITTEN „CONFEZIONI" LUCHTIG EN GEMAKKELIJK Auditeur-militair houdt pleidooi voor wederinvoering maximum-snelheid pomp bediende Boekhouder gevraagd U SLAAT IEDEREEN „Penguin" Badminton racket Sporthuis Haarlem HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 18 KRIJGSRAAD IN ARNHEM Brits vakverbond verkoopt aandelen in de „Herald" Raadsels rond de dood van Crabb onopgehelderd Binnen half jaar ontruimen Franse troepen Tunesië Nehroe zou Israels recht op vrije doorvaart erkennen Lacoste zal nieuw statuut voor Algerije voorstellen Sumual achter autonomie beweging op N-Celebes? Oppositie in Ghana klaagt over premier Nkroemah LAATSTE NIEUWS Dodelijk ongeluk bij T.T. training te Assen Scheepvaart Over oliebranders voor centrale LEGE WONING TE KOOP MET STUKKEN..." flinke Administratieve kracht (mnl. of vrl.) typiste zoekt typewerk HEILGYMNAST(E) - MASSEUR(EUSE) verwarming gesproken heb je 't al gehoord dat..." „Néén...gelukkig hou ik mij niet op met al die verhaaltjes!" Technisch bedrijf Lammerse-Haster COSTUUM, COLBERT, PANTALON, REGENJAS, OVERMEMD enz. Reclame is de motor voor uw bedrijf Adverteren is de beste vorm van reclame VRIJDAG 28 JUNI 1957 De krijgsraad te Arnhem heeft donder dag een twintigjarige korporaal uit Haar lem veroordeeld tot negen maanden ge vangenisstraf en vijf jaar intrekking van het rijbewijs; de auditeur-militair had een jaar gevangenisstraf en vijf jaar intrek king van het rijbewijs geëist. De korporaal werd ervan beschuldigd op 30 maart nabij Assen, waar hij in garnizoen lag, met een gehuurde auto een wielrijder, de veertig jarige A. Scheffer, met dodelijk gevolg te hebben aangereden. Verdachte reed met een snelheid van honderd km en verloor in de bocht de macht over het stuur, zodat hij de van de andere zijde naderende rechtshoudende wielrijder niet meer kon ontwijken. „Wegpiraat" is voor deze beklaagde niet eens een voldoende kwalificatie, zei de auditeur-militair, majoor mr. Van den Berkhof, in zijn requisitoir. Deze jonge man heeft blijk gegeven van een mentali teit, die grenst aan die van een moorde naar. De auditeur betreurde het, dat de wet geen hogere straffen toelaat dan een jaar gevangenisstraf. Verdachte schijnt in druk te hebben willen maken op een meisje, dat in zijn auto had plaats geno men. Hij moet wel zeer hardleers zijn, want enige tijd na het ongeluk moest hij krijgstuchtelijk worden gestraft wegens te hard rijden met een jeep. De raadsman drong aan op een voor waardelijke veroordeling. Verdachte heeft eerder op onvoorzichtige dan op misdadige wijze gereden, meende pleiter. In het toelichtend gesprek na de zitting, (Van onze correspondent in Londen) Het Britse vakverbond heeft de controle op het socialistische dagblad „Daily Herald" opgegeven. Tot dusver was het vakverbond tezamen met de uitgeverij Odhams Press Ltd. verantwoordelijk voor het blad. Het vakverbond bezat 49 percent en Odhams 51 percent der aandelen. Thans gaat de controle over op de Odhams met dien verstande dat het blad voor de arbei dersbeweging behouden blijft. De reden voor de nieuwe regeling vormen de moei lijkheden, waarin de „Daily Herald" ver keert. Er is al eerder sprake van geweest, dat de „Herald" een fusie zou aangaan met de liberale „News Chronicle", maar dat plan is van de baan. „In dienst van het vaderland" Van onze correspondent in Londen) LONDEN (UP) Hoewel het lijk dat in het begin van deze maand bij Ports mouth in zee werd gevonden geïdentifi ceerd is als het stoffelijk overschot van de kikvorsman Lionel Crabb, blijven de vra gen open hoe hij de dood vond, wie hem opdracht gaf te duiken bij de Russische kruiser, die Boelganin en Kroesjtsjev naar hun land terug zou brengen, en hoe die opdracht luidde. Volgens de Britse admiraliteit was hij niet teruggekeerd van proefnemingen met een nieuw onder-water-apparaat, in de Stokes Bay in het gebied van Portsmouth. In Britse kranten is het vermoeden uitge sproken dat Crabb voor de Amerikanen had gewerkt. De raadsman van de familie heeft echter verklaard, dat Crabb in dienst van het vaderland en van niemand anders is omgekomen. De Russen hebben destijds in Moskou verklaard, dat zij een kikvorsman hadden waargenomen in de nabijheid van de Sov jetschepen. Sir Anthony Eden. destijds minister-president, verklaarde in het La gerhuis, dat het niet in het openbaar be lang zou zijn de omstandigheden te ont hullen, waaronder Crabb de dood had ge vonden, maar hij voegde eraan toe, dat wat er gedaan was, gebeurd was zonder toestemming of voorkennis van ministers. Op deze wijze werd Crabb gedesavoueerd, hoewel nooit is ontkend, dat hij niet op last van lagere organen heeft gehandeld. Bij het gerechtelijk onderzoek is namens de admiraliteit nog eens bevestigd, dat Crabb in april 1955 de marine had verla ten en er sindsdien los van stond. Op vijf bases na TUNIS (AFP) De Tunesische premier Bourguiba heeft in een radio-uitzending verklaard, dat Frankrijk en Tunesië tot overeenstemming zijn gekomen over een terugtrekking van de Franse troepen bin nen een half jaar. Alleen de bases Auine, Abes, Gafsa, Sfax en Remada zullen Frans blijven. De premier getuigde dat dit ak koord zal bijdragen tot een gezondere ver standhouding tussen Frankrijk en Tune sië. Hij verklaarde voorts dat men niet eerder over besprekingen met Frankrijk aangaande gemeenschappelijke verdedi ging en een militair verdrag zou denken voordat alle Franse troepen, afgezien van Bizerta, het Tunesische grondgebied zullen hebben verlaten. LONDEN (AFP) „Ik ben van mening, dat Israel het recht heeft van het Suez- kanaal gebruik te maken". Dit heeft pre mier Nehroe van India, naar uit welinge lichte bron wordt vernomen, op de confe rentie van premiers van het Gemenebest te Londen verklaard. Het standpunt van de Indische premier, zo meent men in con ferentiekringen, betekent een aanzienlijke wijziging van zijn houding. Nehroe critiseerde het verdrag van Bag dad, dat volgens hem de oorzaak van de moeilijkheden in het Nabije-Oosten is en daarom ontbonden moet worden, en het plan van Eisenhower voor het Nabije Oosten. De premiers beëindigden gistermiddag een uitvoerige analyse van de toestand in het Nabije Oosten. tegenover de pers gaf de auditeur-militair, mr. B. H. van Everdingen, als zijn mening te kennen, dat verkeersongelukken als deze in hoofdzaak te wijten zijn aan het feit, dat in ons land de maximumsnelheid is afgeschaft. Elke week berechten we voor deze krijgsraad dodelijke verkeersongeluk ken, zei overste Van Everdingen. Telkens blijkt de oorzaak van die ongevallen ge legen te zijn in de mentaliteit van de auto bestuurders, die menen dat ze, nu er geen maximum-snelheid bestaat, ongelimiteerd hard mogen rijden. Mr. Van Everdingen verklaarde zich in dit gesprek voorstander van herinvoering van de maximum-s.nel- heid voor de bebouwde kommen, zulks in navolging van tal van andere landen, waar men weer tot een dei*gelijke reglemente ring is overgegaan. TOULOUSE (Reuter) De minister voor Algerije, Robert Lacoste, heeft don derdag op het congres van de Franse socia listische partij in Toulouse verklaard, dat hij van plan is een voorstel te doen voor een nieuw statuut voor Algerije, gelijk aan het statuut dat door de regering-Mollet is gegeven aan Frans West- en Equatoriaal- Afrika. Hij betoogde, dat de socialisten hun steun aan de Algerijnse politiek moeten blijven geven. De opstandelingenleiders willen alleen maar onderhandelen als zij algehele onafhankelijkheid toegezegd krij gen en zij vestigen hun hoop op de volgen de zitting van de Algemene Vergadering der UNO, zo zei hij. Lacoste protesteerde tegen critiek, die de reeds ingevoerde hervormingen in Al gerije kleineert. „Ik weiger hervormingen, waarvoor mensen zich hebben willen laten ombrengen, onbelangrijke hervormingen te noemen", zo zei hij. Zuivering ALGIERS (UP) De Franse troepen in Algerije hebben een gebied van 4000 vier kante kilometer ten noorden van Constan- tine geheel van de buitenwereld afgeslo ten, en zijn thans bezig met een groot scheepse zuiveringsoperatie tegen ver schillende kampen van de Algerijnse op standelingen, die zich in het afgesloten ge bied bevinden. Duizenden Algerijnen zijn uit het gebied geëvacueerd, waarna het dicht ging en de bevolking er niet meer naar toe mocht. Volgens de eerste berichten zouden 300.000 Arabieren uit het driehoekig ge bied zijn geëvacueerd, maar het hoofd kwartier van de Franse strijdkrachten in Algerije heeft verklaard, dat het er mis schien 10.000 zijn. Wat zich precies af speelt, daarover is nog niets van officiële zijde gemeld. DJAKARTA (UP) Luitenant-kolonel Ventje Sumual, de voormalige militaire commandant van Oost-Indonesië speelt een belangrijke rol in de onafhankelijk heidsbeweging op Noord-Celebes, aldus berichten in de Indonesische pers. Sumual zou hebben deelgenomen aan de militaire conferentie, het afgelopen weekeinde, waarop zonder goedkeuring van de regering te Djakarta Noord- Celebes tot een „autonome provincie" werd geproclameerd. Oost-Indonesië werd op deze conferentie in zes in plaats van vier provincies verdeeld. Het is echter niet bekend of de besluiten van de conferentie buiten Celebes kunnen worden doorge voerd. Zoals bekend is, werd kolonel Sumual na de revolte in Oost-Indonesië door de centrale regering van zijn functie ont heven. ACCRA, (Reuter) De minister zonder portefeuille van het nieuwe dominion Gha na, Baako, heeft donderdag in de nationale vergadering gezegd, dat het Britse volkslied voortaan bij geen enkele gelegenheid in Ghana meer gebruikt zal worden. Het „God save the Queen" was het volkslied van het Verenigd Koninkrijk aldus de minister. Vol gens de minister van Financiën, Ghedem, volgt Ghana in deze het voorbeeld van Zuid-Afrika, Ceylon en andere landen. Reuter tekent bij dit bericht aan, dat het volkslied van Ghana wel reeds gespeeld wordt, maar dat de tekst ervan nog niet bekendgemaakt is. De oppositie in de onlangs gestichte on afhankelijke staat Ghana, de voormalige Goudkust, die deel uitmaakt van het Britse gemenebest, heeft bezwaren geuit tegen het uitgeven in Ghana van munten en post zegels met de beeltenis van de minister president, dr. Nkroemah. Zij wil in de plaats daarvan de beeltenis van koningin Eliza beth gebruikt zien, aldus meldt de Lon- dense „Times". De leider van de oppositie, dr. Bosia heeft op een door de premier in een Londens blad gepubliceerd artikel geantwoord met een verklaring waarin uiting wordt gege ven over bezorgdheid „omdat de premier in zijn artikel de mening verkondigt, dat het volk van Ghana zo dom is dat het niet begrijpen kan dat het onafhankelijk is, wanneer het niet de beeltenis van dr. Nkroe mah op munten en postzegels ziet, niet zijn standbeeld in een straat van Accra kan aanschouwen en hem niet in het kasteel, de voormalige gouverneurs-residentie, ziet wonen". De oppositie, aldus de verklaring van dr. Bosia, ziet in déze dingen een bevorde ring van de persoonsverheerlijking welke gemeen is aan dictatuur en communisme Dit alles was niet de wens van het volk. De oppositie tekent hiertegen protest aan. „De democratieën in het gemenebest", aluds de verklaring, „zullen willen aannemen dat de oppositie gronden heeft voor haar beschul diging dat dr. Nkroemah, wanneer hij de kans ertoe zou krijgen, met zijn partijgan gers een dictatuur in Ghana zou vestigen' Tydcns de -training op het circuit der T.T. te Assen is hedenmorgen de Duitse motorrijder Joseph Kncbel met z'n B.M.W. zijspaneombinatie uit een bocht gevlogen en dodelijk gewond. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is hij overleden. Zijn mederijder Rolf Amfaldern werd ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Knebel reed by een bocht tegen een stro- wal en kwam met zijn machine in een sloot. Zijn bijrijder werd uit de zijspan geslingerd. Arkeldijk. 27 v. Port Said n. Halifax. Andijk, 26 v. Lissabon n. Havana. Arnedijk, 27 v. Rotterdam te Antwerpen. Alwaki, 28 te Port Swettenham. Ampenan, 27 te Halifax. Alphacca, 28 te Rio de Janeiro. Alpherat. 27 v. Buenos Aires n. Montevideo. Abbedijk, 27 v. Liverpool n. Londen. Amerskerk, 27 v. Port Said n. Genua. Amstelstad. 27 v. Masulipatnam n. Madras. Arendskerk, 28 te Kaapstad. Alphard, 27 te Santos. Agamemnon, 27 te Maraeaibo. Alioth, 27 te Salvador. Arnedijk. 27 te Antwerpen v. Rotterdam. Argos, 27 te Limassol v. Malta. Attis, 27 te Mobile v. Maraeaibo. Arkeldijk, 27 v. Port Said n. Halifax. Amstelmeer, 30 verm. te Moji. Bawean, 26 v. Singapore n. Manilla. Billiton, 27 v. Genua n. Marseille. Blijdendijk, 28 te Rotterdam. Banda, 29 et Rastanura verw. Batjan, 28 te Singora. Banggai, 27 te Baltimore. Boissevain, 27 te Santos v. Rio de Janeiro. Boskoop, 27 op rede Acajutala. Breda, 27 te Curacao v. Amsterdam. Bontekoe, 28 te Tj. Priok. Beninkust, 27 te Amsterdam. Cottica, pass. 26 Barbados n. Madeira. Caltex Pernis, 27 v. Rotterdam n. Sidon. Celebes, pass. 27 Soeotra n. Belawan. Clavella, 28 te Abadan. Cistula, 28 te Trinidad v. Belem. Calamares, 27 te Libertador v. Mobile. Charis, 27 te Port Au Prince v. Maraeaibo. Caltex Leiden, 27 te Rastanura. Daphnis, 27 te Guanta n. Cartagena. Delft, 27 te Las Piedros. Eemdijk, 26 v. Rotterdam n. Londen. Eos, 27 te Amsterdam v. Antwerpen. Eenhoorn, n.28/29 te Rotterdam verw. Esso Amsterdam, 27 te Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 27 Finisterre n. Antwerpen. Eemland, 27 te Vitoria. Friesland KRL. 28 te Port Said. Garoet, 26 te Bandarshapur. Ganymedes, 28 te Le Havre. Gaasterland, 27 v. Recife n, Bahia. Grootekerk, 27 te Hamburg. Hathor, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Houtman, 27 v. Hongkong n. Singapore. Hoogkerk, 28 te Antwerpen. Helicon, 27 te Guanta v. Maraeaibo. Helena, 27 te Rotterdam n. Pernis. Hera, 26 160 m. z.o. Kp. Hatteras n. Cp. Haitien. Hilversum, pas. 26 Cocos eil. n. Kwinana. Isis, 27 v. New York n. Curacao. Johan van Oldenbarnevelt, 27 te New York. Kalydon, pass. 27 Perim n. Landsend. Karimun, 26 v. Colombo n. Djibouti. Kalydon, 27 dw. Perim n. Landsend. Kalinga, 27 v. Miri n. Singapore. Kieldrecht, 27 v. Calcutta n. Chittagong. Kellia, 27 v. Aruba n. Buenos Aires. Laertes, 27 v. Surabaja n. Semarang. Lekkerkerk, 27 v. Abadan n. Basrah. Lindekerk, 28 v. Rotterdam n. Basrah. Lissekerk. 27 te Mombasa v. Abadan. Laertes, 27 v. Surabaja n. Semarang. Mapia 27 te Tj. Priok. Montferland, 26 v. Buenos Aires n. Montevideo. Meerkerk, 27 v. Aden n. Suez. Merwelloyd, 28 te Colombo. Molenkerk. 27 v. Aden n. Karachi. Mapia, 27 te Tj. Priok. Maashaven, 28 te Bahia Blanca. Maaslloyd, 28 te Genua. Muiderkerk, pass. 27 Gibraltar n. Duinkerken. Mylady, 27 v. Vaasa n. Velsen. Moordrecht, 6 m. o. Malta n. Mena. Norinda, 27 te Amsterdam n. Curasao. Nestor, 28 te Maraeaibo. Overijsel, 27 v. Hongkong n. Shanghai. Oranjestad, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Oranjeiontein, 26 v. Las Palmas n. Southampton. Osiris, 27 te Paramaribo. Oranje, 27 te Amsterdam. Pr. Johan Willem Friso, 26 v. Rdam n. Bremen. Phrontis, 26 v. Londen n. Hamburg. Prins Casimir, pass. 26 Kp. Race n. Montreal. Polydorus, pass. 28 Gibraltar n. Amsterdam. Pygmalion, 26 240 m. w. Ouessant n. Amsterdam. Prins Willem v. Oranje, 27 in Kielerkanaal naar Helsinki. P. G. Thulin, 27 v. Rotterdam n. Seven Islands. Pieter S, 27 v. Rotterdam n. Swansea. Pygmalion, pass. 27 Lizardhead, 29 te A'dam verw. Papendrecht. 27 te Havana v. Cabimas. Peperkust, 27 te Dakar v. Freetown. Pr. Willem V, 26 600 m. w. Ouessant n. Le Havre. Ridderkerk. 26 v. Las Palmas n. Antwerpen. Radja, 27 v. Port Said n. Gibraltar. Rondo, 29 te Singapore verw. Stad Dordrecht, 26 te Rotterdam. Stad Rotterdam, 26 dw zuidpunt Ierland naar Birkenhead. Straat Malakka, 27 te Singapore. Singkep 27 v. Port Swettenham n. Singapore. Slamat ,29 te Singapore verw. Schelpwijk, pass. 27 Kp. Bon n. Rotterdam. Stad Haarlem, 27 v. Birkenhead n. Wabana. Stad Maassluis, 27 v. Melilla n. Rotterdam. Sloterdijk, 30 te Antwerpen. Stad Schiedam, 27 ie Bona. Statue of Liberty, 26 180 m. o.n.o. Aden n. Mena. Str. Malakka, 27 te Singapore v. P. Swettenham. Soestdijk, 27 te Hamburg. Stad Vlaardingen, 27 te Emden. Sarpedon, 28 te Antwerpen. Stad Gouda, 29 v. Narvik te Rotterdam verw. Stentor, 26 1250 m. o.n.o. Barbados n. Barbados. Tjisadane, 26 te Port Elizabeth. Tamo, 28 te Santos. Tiba 27 v. Buenos Aires n. Santos. Tjipanas, 28 te Lorenco Marques. Tomocyclus, 27 v. Pta. Cardon n. Haifa. Triton, 27 te La Guaira v. New Orleans. Telamon, 25 v. Carupano n. Baltimore. Trajanus, 28 te Piraeus. Vlist, 27 v. Rotterdam n. Houston. Waterman, 26 v. New York n. Rotterdam. Willemstad, 25 v. Aruba n. Puerto Limon. Weltevreden, 28 te Penang. Woensdrecht, 29 te Mamonal. Wonosari, 27 v. New York n. Beyrouth. Wonogiri, 27 te Bremen. Witmarsum, 27 te Bremen. Zaanland, 27 v. Amsterdam, 28 te Bremen. Zuiderkruis, 27 v. Cristobal n. New York. KLEINE VAART Ardeas, 27 dw. Kp. Espichel n. Amsterdam. Boreas, 27 te Amsterdam n. Kopenhagen. Bebox, 27 te Hamina. Beja, 27 15 m. w. IJmuiden n. Hernosand. Borneo, 27 te Vame n. Dieppe. Brinda, 27 te Burlings n. Fenit. Castor, 25 v. Oskai-shamn te Kalmar. Dacapo, 27 bij Goeree n. Rotterdam. Daje Böhmer, 27 te Rotterdam n. Lissabon. Elbe, 27 te Antwerpen n. Rotterdam. Elsa, 25 v. Ostrand te Hernosand. Franka II, 27 110 m. n.w. Tersch. n. Marikven. Flevo, 26 v. Barcelona n. San Feliu. Geeststroom, 27 5 m. v. Newarp n. Boston. Hado, 27 8 m. z.w. Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Hoflaan, 27 te Beachyhead n. Rotterdam. Inspecteur Melema, 27 te Landsend n. Dublin. Ilias, 24 te Gothenburg n. Amsterdam. Joost, 25 v. Sodertalje n. Hamina. Kaap St. Vincent, 25 v. Skutskaer n. Rotterdam. Leliegracht, 27 te Helsinki. Marylyn, 27 te Amsterdam n. Le Havre. Midas. 26 v. Patras n. Piraeus. Manto, 27 40 m. n.n.w. Oporto n. Oporto. Merwehaven, 27 30 m. n.o. Casquets n. Casablanca. Nero, 27 te Hamburg n. Amsterdam. Oceaan, 27 v. Gothenburg te Antwerpen verw. Olwe, 27 te Dunkirk v. Middlesbro. Philetas, 27 te Rotterdam n. Malta. Plato, 26 te Aarhus n. Amsterdam. Pavo, 25 v. Lübeck n. Ostrand. Prinsengracht, 27 te Abo. Solent, 27 v. d. Tyne te Gent verw. Spoorhaven, 27 13 m. z.w. Dungeness n. H'burg. Strabo, 27 30 m. w. lie De Bas n. Rotterdam. Tom van der Heide, 1/7 v. Famagusta te Liver pool verw. Tilly, 25 v. Norsundet n. Zaandam. Urmajo, 27 v. Rouaan te Bremen verw. Ubbergen, 27 bij Goeree n. Rotterdam. Urmajo, 27 bij Borkum n. Bremen. Viking, 27 20 m. o. Smithknoll n. Amsterdam. Wiebold Böhmer, 27 te Rotterdam n. Le Havre. Zeehaan, 27 30 m. w. Memel n. Gdynia. SLEEPVAART Barentszee, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Blankenburg, 26 v. Terneuzen n. Le Havre. Clyde met Oceaan, 26 260 m. z.w. Nicaragua n. Hikari. Cycloop, '27 te Maraeaibo v. Houston. Hudson, 26 v. IJmuiden n. Zeebrugge. Rode Zee, 26 v. Fayal te Halifax. Titan, pass. 26 Las Palmas n. Lagos. direct vers uit de kwekerij zonder wurmen. Thuisbe zorgd bij 5 doosjes tegelijk. Tel. K 2560—8449 Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief. Spoed-reparatie in 1 uur. GR. HOUTSTRAAT 122 Tel. 13126 Wij hebben in voorraad: Gazelle, Fongers, Rudge, Raleigh, gebr. rijwielen. gegarandeerd. A. KOELEMEIJER Breestr. 3 CASTRICUM. Te koop we gens vertrek Middenstandswoning spoedig te aanv. met vrije vest. f 21.000 k.k. in aan bouw zijnde huizen vanaf f 25.500 en f 27.000 k.k. met garage. Bouw- en Woning- bur. PETRA, Schoutenbosch 81, tel. K 2518—635, Castri- cum. Te koop aangeb. gunstig gel. goed onderh. Woonhuis a. d. Trompstraat, Haarlem. 6 k. keuk., tuin, leeg sept. Huur- macht. vereist. G. HENSTRA, makelaar N. B. M. Staten Bolwerk 22, Haarlem, telef. no. 14368. Aannemer vraagt werk: NIEUWBOUW VERBOUW z.g. BURGERWERK Bill, tarief. Brieven no. 5979 Gevraagd: iiefst enige ervaring, motor kennis aanbevolen, goed loon, prettige werkkring. Caltex Service Station PIERRE TUNING Schipholweg, Vijfhuizen. voor 1 of 2 dagen per week. 1. Op de hoogte van door schrijf administratie. 2. Kunnende typen. Brieven no. 5982 MET EEN Voorradig geheel compleet in het grote model v.a. 5.95 klein model 3.95 Plastic veertjesvanaf 15 ct per stuk Grote Houtstraat 123 Telefoon 12215 OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT vraagt leeftijd ongeveer 1922 jaar, MULO opl. Aantrekkelijke afwisselende werkkring. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de directie. Op het couvert vermelden: „Sollicitatie". Geroutineerde aan huis. Nederlands/En gels. Brieven no. 5986. HAARLEMSE VAKSCHOOL VOOR HEILGYMNASTIEK, MASSAGE en PIIYSIO-TECHNIEK Opgericht 1920 Bovengenoemde opleiding geeft u de mogelijkheid te studeren voor Eisen van vooropleiding: HBS (A of B) - Gymnasium (A of B) - MMS - MULO. Duur van de studie: 3-jarige opleiding voor de Staats- bevoegdheid voor Heilgymnastiek en Massage. Plaatsingsmogelijkheden: Ziekenhuizen en Sanatoria, Rheuma-centra, Revalidatie-centra, Inrichtingen in binnen- en buitenland. Inlichtingen: Joan Mauritsplein 21, Overveen (tel. 24078), Grote Gasthuis te Haarlem (afd. Phys. therapie). Aanmelding voor Physio-techniek vanaf heden. Mijn vrouw en ik hadden reeds lang het plan om tot moderne ollestook over te gaan en daar door voorgoed verlost te zijn van dat ver- velende kolen- sjouwen en asla ledigen. Boven dien hadden we genoeg van die steeds stijgen de kolenprijzen. want dat zijn Jaarlijks terugkerende kosten. Mijn installateur adviseerde een hogedruk oliebrander-lnstallatie van enige duizen den guldens, inplaats van do veel bespro ken Amerikaanse Breese oliebrander, die reeds voor circa 1000 gulden compleet geïnstalleerd wordt geleverd. Maar waarom duizenden guldens méér uitgeven dan nodig is. zei mijn vrouw. In Amerika zijn honderdduizenden Breese oliebranders al jaren lang in gebruik, terwijl in Nederland de belangstelling voor het Breese product zo groot blijkt te zijn, dat jaarlijks méér dan 1000 Breese installaties worded afgeleverd. WIJ besloten dan ook bU een van onze kennissen - die een Breese Installatie in gebruik hebben - naar hun ervaringen met de Breese te Informeren. Wij kwamen in een heerlijk verwarmd huis. Tjonge, wat gaat dat allemaal ge makkelijk met zo"n Breese installatie. Alles volautomatisch - met de kamer thermostaat regel Je de warmte zoals je zelf wilt - voili... dat is alles wat je hebt te doen, méér niet! Is een Breese installatie veilig, vroeg mijn vrouw. Natuurlijk. want elke Breese brander ls uitge voerd met dezelfde dubbele veiligheids niveauregelaar, die op mlllioenen olie verwarmingsapparaten reeds tientallen jaren werd toegepast. U ziet 't, er kan niets gebeuren. Trouwens, we gebruiken deze Breese al meer dan 3 Jaar en nog nooit is er een storing of een defect op-' getreden. Dat bewijst toch wel, dat een Breese oliebrander volledig aan alle veiligheideisen beantwoordt. We wilden natuurlijk alles weten over de brandstofkosten en toen wij hoorden, dat men met een Breese circa 100 gulden per jaar aan brandstofkosten bespaarde, stond ons besluit vast: WIJ GAAN OOK OVER TOT BREESE OLIESTOOKIk kan U zeggen, dat wij er beslist geen spijt van hebben, want we genieten nu volop van onze moderne volautomatische Breese ollestookinstallatie. die ons niet" alleen duizenden guldens in aanschaf- en aanlegkosten heeft bespaard, maar tevens jaarlijks zelfs méér dan 100 gulden aan brandstofkosten. Nu begrijpt U zeker wel. waarom ik me niet interesseer voor al die praatjes over de Breese oliebrander. BREESE IS DAN OOK DE IDEALE OLIE- BRANDER VOOR WONINGEN EN FLATS TOT 500 M3 GRATIS zenden wij U op aanvraag de zeer interessante BREESE C.V. BROCHURE toe. die zóveel belangrijke gegevens bevat over moderne olieverwarming, dat U deze beslist gelezen moet hebben.- Mocht Uw installateur de Breese ollebrander niet kunnen leveren, dan verstrekken wij U gaarne adressen van erkende Breese installateurs. JAN VAN GQIJENSTRAAT 28 HEEMSTEDE TELEF. 34374 Importeurs: D. HOENSON CO. N.V., KEIZERSGRACHT 296, AMSTERDAM- Rekent U zelf maar uit wat U kunt verdienen bij aankoop van JULIANAPARK 44 (verl. Gen. Cronjéstraat) TELEF. 10886 Moderne solide Huizen te koop a. h. Nassaupark bij bus halte te Lis-se, beg. grond: hall, w.c., gr. woon-eet- kamer, gr. betegelde keu ken met inb. koelkast en geyser, voor- en achter tuin en schuur, le verd. w.c. 3 sip.kamers en be tegelde badk. 2e verd. gr. slp.kamer en ruime zol der. Vrije vestiging en augustus gereed. Inl. op 't werk en bouwbedrijf v. BEUKERING, v. Slinge- landtlaan 8, Leiden, tel. no. 24019. ETALAGE. EN RECLAMESTUDIO vraagt voor spoedige indiensttreding all round aan komend moet dienstplicht vervuld hebben. Moet in staat zijn moderne étalages te vervaardigen en goed kunnen lakschrijven. Salaris nader overeen te komen. Discretie verzekerd. Uitvoerige brieven onder letter E aan drukkerij Cornegge, Terrasweg 31, Santpoort. Heerlijk luchtig en extra buigzaam. Een Ideale zomerschoen voor een zeer bijzon dere prijs. In bruin, zwart en grijs. Prachtige beige Good year Welt sandaal. De pasvorm en de afwer king zijn iets bijzon ders. Dit wordt be slist Uw keus voor deze&zomer.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 20