Het Publiek is voor deze f 175.- JAMES DE LUXE C. A. Schipper, directeur van de Heemsteedse Sportparken recipieerde Accordeonlessen KAARTSYSTEMEN KUNSTGEBITTEN Er is niets verontrustends Opticien Vink-Spekstraat nummer EEN Jubileum Heemsteedse sportparken DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs voor slechts halve villa HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Lagere omzetten in eerste halfjaar op de beurs Dronken matroos maakt het in de cel te bont J. M. Hankel vierde zilveren jubileum Slechte reclame M. H. F. J. Baljon 25 jaar in dienst bij Kerko Scheepvaart Oordeel nu zelf over dit eerlijke aanbod, U een voordeel brengt van eens dat KORSTJENS Frambozen Wie komt ons helpen met plukken? GPCïMJE HAARLEMS JEUGDTHEATER STENCIL- *0 werk VLUG EN GOED!! CHAUFFEUR ervaren HOOFDJUFFROUW FABRIEKSARBEIDERS JONGSTE BEDIENDE DINSDAG 2 JULI 1957 Zoals te verwachten viel, heeft de direc teur van de Heemsteedse Sportparken, de heer C. A. Schipper, maandag ter gelegen heid van zijn zilveren jubileum een bij zonder grote belangstelling mogen onder vinden. Deze vele en hartelijke blijken van sympathie bereikten hem stellig niet alleen uit ambtelijke kringen, want door de aard van zijn functie is dit jubileum vanzelf sprekend evenmin onopgemerkt gebleven in de sportwereld van Heemstede, Haar lem en andere gemeenten. Zoals gebruikelijk waren de jubilaris en zijn echtgenote des morgens reeds op het raadhuis ontvangen door de burgemeester van Heemstede; mr. A. G. A. ridder van Rappard, die de heer Schipper namens het gemeentebestuur hartelijk met dit zilveren dienstverband complimenteerde. Na het overhandigen van het traditionele geschenk in enveloppe, hebben zij zich daarna nog geruime tijd geanimeerd onderhouden. Daarop heeft des middags in de grote zaal van het Hervormd Jeugdhuis aan de Herenweg de receptie plaats gehad, welke gebeurtenis door de vele toegezonden bloemstukken een bijzonder feestelijk ca chet verkreeg. Hieronder bevonden zich onder meer fraaie manden van het ge meentebestuur van Heemstede; de wet houder, directeur en personeel van Open bare Werken; het gemeentebestuur van Bennebroek; de N.Z.H.V.M.; de exploitan- te van het Sportpark-restaurant en de Heemsteedse Reddingsbrigade. Het eerste bezoek op deze receptie werd afgelegd door een deputatie van de Heem steedse gemeente-ambtenaren, welke de jubilaris bij monde van de gemeente secretaris. de heer T. M. Schelling, namens het jubileumfonds een fraai tapijt kwam aanbieden. Voor mevrouw Schipper be stond het huldeblijk uit een bloemstuk. Vervolgens meldde zich de burgemeester van Heemstede in gezelschap van zijn echt genote. Thans was burgemeester Van Rap- perd omgeven door het grootste gedeelte van het stichtingsbestuur der Heemsteedse Sportparken, waarvan hij in zijn toespraak de heer Schipper de ziel en de drijvende kracht noemde. Verder wees spreker op de grote plaats, welke de jubilaris bij de ge meente en de sportwereld heeft ingeno men, om vervolgens de aandacht te vesti gen op zijn voorbeeldige ijver, grote toe wijding en tactvolle omgangsvormen. Alle maal eigenschappen, die de heer Schipper bij uitstek voor deze verantwoordelijke functie geschikt hebben gemaakt en waar bij zijn niet geringe verdiensten volgens spreker op een dag als vandaag moesten worden beloond. Dit geschiedde dan door middel van een grote werphengel met toe behoren, waarbij mevrouw Schipper even eens een bloemstuk werd aangeboden. De oud-gemeentesecretaris van Heem stede, de heer N. Vos, kwam hierna een bijzonder hartelijke brief voorlezen van de heer H. M. van Unen, voorzitter van het bestuur van de bad - en zweminrichting „Groenendaal", die deze dag met vakantie elders vertoefde. De heer Vos verklaarde aan de inhoud hiervan weinig te kunnen toevoegen, zodat hij volstond met het over handigen van een artistieke wandlamp. Koersen vrij sterk opgelopen In het verstreken eerste halfjaar van 1957 zyn de omzetten aan de Amsterdamse Effectenbeurs over het algemeen ver be neden die van de eerste zes maanden van 1956 gebleven. Dit blijkt uit de officieel geregistreerde cijfers, welke aantonen, dat in aandelen in het eerste halfjaar is ver handeld voor een nominaal bedrag van f 226.672.777 vergeleken met f 268.719.285 in het overeenkomstige tijdvak van het vorige jaar. Ook in obligaties is minder omgezet: no minaal f 256.337.855 tegen vorig jaar f 305.537.424. Daarentegen werden heel wat meer certificaten van Amerikaanse aan delen omgezet: in het eerste halfjaar van 1956 slechts 31.335, dit jaar 86.345. Hoewel de handel aan het Damrak voor al de laatste weken veel te wensen over laat, ten dele ook doordat het buitenland minder belangstelling toont voor de aan koop van onze grote internationale fond sen, hebben de koersen zich in het eerste halfjaar in vrij sterk opgaande richting bewogen. Dit blijkt uit het algemeen in dexcijfer ANP-CBS, basis 1953 is 100, dat op de eerste beursdag van dit jaar 203,26 -Cwas en op de laatste beursdag van juni 234,55. In juni waren de omzetcijfers als volgt: aandelen f 41.120.609, obligaties f 37.828.022, certificaten 13.438 stuks. Namens de- commissie „Koninginnedag" mocht hij dit geschenk nog aanvullen met het onlangs verschenen boekwerk over de Kennemer duinen. De burgemeester van Bennebroek, de heer D. Th. a Th. van der Hoop van Sloch- teren stelde op zijn beurt de prettige con tacten vast, welke de jubilaris tussen de gemeentenHeemstede en Bennebroek on derhield; om de heer Schipper verder zijn hartelijke dank te betuigen voor de steeds zo gul verstrekte adviezen op sportgebied. Deze sprekers vormden de inleiding tot een druk bezoek en het onder woorden brengen van gelukwensen door diverse af gevaardigden van vele instanties en vere nigingen, welke toespraken meestal met het aanbieden van een geschenk werden besloten. Wegens deze grote belangstelling is het schier onmogelijk de afgevaardigden allen met name te vermelden, evenmin als de organisaties die zij vertegenwoordigden. Vandaar dat wij moeten volstaan met een willekeurig overzicht en wij noemen dan wethouder A. J. van Houten, ir. J. Lim- borgh, directeur van de gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven; de heren ir. Th. Mebius, directeur, H. G. Pe- terse, adjunct-directeur en H. Walet, tech nisch ambtenaar van Openbare Werken; de heer A. Berentsen, hoofd-inspecteur van politie; de heer A. G. Degenaar, arts te Heemstede; het raadslid mevrouw Van der Meulen-Houwer; jhr. Van der Poll; de heer O. A. Brink, namens de gymnastiek- en sportvereniging „Heemstede"; adjudant Last en brigadier Salomons, namens de politie-sportvereniging; de heren B. van Rhijn en J. M. Bakker, namens de Heem steedse zwem- en poloclub „H.P.C."; de heer H. Hessels, namens het personeel der bedrijven, waarvan de heer Schipper di recteur is en de Heemsteedse Reddingbri gade, enzovoort. De laatste spreker was de heer A. van der Aart, voorzitter van de Haarlemse Voetbal Bond, die nog door een aantal andere bestuursleden werd ver gezeld. De heer Van der Aart wees erop, dat de jubilaris de belangen van de ge meente nimmer bij die van de sport heeft achtergesteld, waarvoor men hem ook in de kringen van de H.V.B. uitermate dank baar is. Vandaar dat het bestuur met al gemene stemmen heeft besloten de heer Schipper het bondsinsigne uit te reiken; een onderscheiding welke slechts voor wei nig personen is bestemd. Uiteraard werden alle sprekers steeds door de heer Schipper beantwoord, waar bij de jubilaris telkens blijk gaf bijzonder door de hem bewezen hulde getroffen te zijn. De Haarlemse politie heeft in de loop van maandagavond een twintigjarige Am sterdamse matroos wegens openbare dron kenschap ingesloten. De zeeman ging echter in de cel zo te keer, dat hij ver nielde wat kapot te maken was. Ónder- meer verbrijzelde hij een ruitje en bracht beschadigingen aan de wanden aan. De politie vond voldoende aanleiding om de matroos niet alleen een proces-verbaal wegens openbare dronkenschap doch ook wegens vernieling te geven. Nadat de zeeman was vrijgelaten, werd hij om ongeveer twee uur 's nachts op heterdaad betrapt bij het stelen van een bromfiets uit een karnlokaal van een melkfabriek aan de Zijlweg. Een melk rijder heeft de man in de kraag genakt en hem aan de politie overgeleverd. De ma troos ontkent echter van plan geweest te zijn, de bromfiets te stelen. Hij is weer ingesloten. Maandag was het vijfentwintig jaar ge leden, dat de heer J. M. Hankel. wonende Haitsma Mulierstraat 66 te Haarlem, in dienst trad bij de graveerinrichting-stem- pelfabriek Jilles A. Dal en Zoon om in de geheimen van fotografie en chemiegrafie te worden ingewijd. Thans is de jubilaris chef van de machinale graveerafd«ling. De personeelsvereniging JADEZ heeft een feestelijke bijeenkomst gehouden in res taurant Gebr. Brinkmann. De heer Jilles A. Dal sr., sprekende namens de directie, bracht hulde voor de trouw en toewijding gedurende 25 jaar aan het bedrijf betoond en bood een clubfauteul en "en geschenk in enveloppe aan. De heer R. v. d. Berg, voorzitter van de personeelsvereniging, overhandigde uit naam van het personeel een hanglamp en een tafelkleed aan. De voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Werkgevers in het Graveerbedrijf bood een oorkonde aan. Reeds enige weken geleden hebben wij er door een artikel in ons blad de aan dacht op gevestigd, dat 1 juli 1932 de stichting „Heemsteedse Sportparken" in het leven werd geroepen; welk zilveren jubileum zondag 14 juli met een grote na tionale sport- en atletiekdag zal worden gevierd. Thans zijn wij in staat het vol ledige programma te publiceren, dat hier voor door de organiserende Kennemer Turnkring, als onderdeel van het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Verbond werd samengesteld. Dit programma is verdeeld in de des morgens van half negen af te houden gym- nastiekwedstrijden in eenennegentig on derdelen; bestaande uit klassikale even- wichtsbalk, ringenzwaaien, brug met on gelijke leggers, paardspringen, klassikale laagbrug, rek-turnen, kastspringen en oefeningen op de lange mat voor meisjes; ritmische oefeningen zonder en met hand gereedschap, ringenzwaaien en even- wichtsbalk voor dames en hoogbrug, rin gen stil, tafelspringen en oefeningen op de lange mat voor heren. Deze wedstrijden moeten om twaalf uur geëindigd zijn, om dat alle deelnemers zich na de lunch om één uur aan de Wagnerkade dienen op te stellen voor een mars door Heemstede. Met muzikale medewerking van het Heemsteeds fanfarekorps „Eensgezind Ex celsior", de r.-k. harmonie „Sint Michaël" en de tamboerkorpsen van de gymnastiek verenigingen „Bato" en „Concordia" uit Haarlem, zal deze optocht dan de volgen de routes nemen: Wagnerkade, Jan van Goyenstraat, Heemsteedse Dreef, Juliana- laan, Binnenweg, Raadhuisstraat, Raad huisplein, Valkenburgerlaan en Sportpark laan naar de Heemsteedse Sportparken, Gisteravond om tien voor negenen wer den de bewoners van het Emmapleinkwar- tier in Haarlem-West „onthaald" op een oorverdovend stukje muziek uit een radio- versterkerauto van het Haarlems Speel- tuinverbond, dat op deze lawaaierige wijze propaganda wil maken voor zijn komende collecte. Wij geloven, dat men daarmee precies het tegenovergestelde doel bereikt, want de „Stem van de Reus", die hier minutenlang op blijkbaar volle capaciteit allerlei „vrolijke" deuntjes en opwekkende teksten uitblerde, was - op dit tijdstip - allerminst een welkome attractie. Vele kleintjes, die op deze heerlijke koele avond vroeg naar bed gestuurd waren om het te kort aan nachtrust van de afgelopen smoorhete avonden in te halen, werden ruw in hun slaap gestoord door het af schuwelijke lawaai, terwijl ook de ouderen, die rustig in hun tuin of voor de open ramen zaten, deze stoornis als een erger lijke inbreuk op hun avondrust ervoeren. Wie er voor deze gang van zaken verant woordelijk is (de radiowagen had „permis sie" tot negen uur) willen wij in het mid den laten. Te hopen is echter - óók in het belang van het Speeltuinverbond! - dat aan deze rumoerige vorm van reclame, althans na zeven uur 's avonds, radicaal een eind gemaakt wordt. waar deze gymnastiekdag om twee uur zal worden voortgezet met demonstraties, te geven door de deelnemers, die des mor gens een eerste prijs hebben behaald. Deze demonstraties worden dan onder broken voor een interessante ontmoeting tussen een combinatie van de dames hockeyclubs „Alliance" en „Rood en Wit" met „SCHC" uit Bilthoven. Als aardige bijzonderheid kon nog worden vermeld, dat de keuze op deze laatste club mede is gevallen, omdat de echtgenote van de bur gemeester van Heemstede; mevrouw L. C. A. C. van Rappard-Mundt, in haar meisjes jaren van deze vereniging lid is geweest. Deze nationale sport- en demonstratie dag belooft op dit gebied voor Heemstede en omgeving een evenement te worden, omdat hiervoor reeds negentien grote ver enigingen hebben ingeschreven. Hierdoor zullen ruim zeshonderd dames- en heren gymnasten elkaar in de Heemsteedse Sportparken komen bekampen. De meest bekende verenigingen hiervan zijn „Con cordia" en „Bato" uit Haarlem; „Olympia" uit Amsterdam; „De Halter" uit Alkmaar en „Brunhilde" uit Leiden. De overige deelnemende verenigingen komen onder meer uit Beverwijk, Santpoort, Velsen, Zandvoort, Rotterdam, Bussum, Wasse naar, Amstelveen, Harderwijk, Hilversum en Heiloo. Na afloop van deze sportdag, zal het be stuur der stichting „Heemsteedse Sport parken" om ongeveer vier uur onder voor zitterschap van burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard in het Sportpark- restaurant ter gelegenheid van dit zilveren jubileum nog een receptie houden. Het restaurant zal hiervoor van een passende versiering worden voorzien. Vandaag is het vijfentwintig jaar gele den, dat de heer M. H. F. J. Baljon in dienst trad bij de n.v. Kerko. te Haarlem. De heer Baljon vervult de functie van hoofdvertegenwoordiger en is ook buiten de branche een bekende figuur, speciaal als beoefenaar van verschillende takken van sport, zoals de vliegsport, cricket, ten nis en voetbal. Het jubileum is in intieme kring gevierd. De directeur van Kerko, de heer C. J. NolteJt sprak de jubilaris toe en overhan digde een geschenk namens de onderne ming in aanwezigheid van het volledige personeel. Een lunch besloot de viering van het zakenjubileum. AMSTERDAM In de beurszaal hing nog volop de hitte van het weekeinde die drukkend werkte op de activiteit van de beursbezoekers en die een lome stemming veroorzaakte. Ook in het telefonische verkeer met het buiten land ondervonden arbitrageanten de in vloed van de warmte, want in vele gevallen kregen zij ten antwoord dat de hittegolf het werk op de kantoren belemmerde. Van affaire viel dan ook aan het Damrak heel weinig te bemerken. Het buitenland liet volkomen verstek gaan en het publiek toonde niet de minste belangstelling. Van daar dat de markt bijzonder ongeanimeerd verliep en geen enkel aspect opleverde dat de aandacht trok. Hiermee zette de beurs de eerste werkdag van het tweede halfjaar wel uiterst lusteloos in. Juist heeft men kennis genomen van de omzetcijfers over het eerste halfjaar die over de gehele linie lager zijn dan in 1956 en daarmee een wei nig opgewekt beeld geven van de effecten handel van het lopende jaar. De komende emissie van converteerbare obligaties der Billiton Mij. is het voor naamste onderwerp van gesprek. Woensdag begint de claimhandel en men hoopt dat deze een beetje levendigheid zal teweeg brengen. Taxaties voor de claims hoort men van 80 tot 100, maar men realiseert zich dat dit een slag in de lucht is. De prijs is precies in overeenstemming met de aan delenkoers van maandag van 271. De claimprijs komt overeen met 118 voor de nieuwe obligaties (voor conversie zijn nodig 2 obligaties 550, samen 255 pet. plus 16 pet. voor aankoop van de claims, samen 271 pet). Internationale fondsen waren goed prijs houdend: K.L.M. zeer vast, ruim 128, Philips beter op beschouwingen uit Ame rika over dit fonds, olie ruim 220, Scheepvaart merendeels iets boven vrijdag, vooral Scheepvaart Unie, op 163. Cultures ongeanimeerd eerder luier, waarbij de be schouwing enover de nieuwe deviezenrege- ling geen invloed meer uitoefenen. Staats fondsen ongeanimeerd. Prolongatie 3 >4 pet. (ANP). NEW YORK De aandelen van specialiteiten-vervaar digende industrieën - zoals Haveg Indus tries dat 14 1/4 dollar opliep - traden op de voorgrond tijdens een vaste, over het algemeen rustige aandelenmarkt. De voor naamste aandelengroepen fluctueerden weinig, gezien het gebrek aan enig in vloedrijk nieüws, waardoor het gemiddel de van de 65 fondsen slechts 0,19 hoger sloot op 173.99. De omzet bedroeg 1.840.000 aandelen tegen 1.770.000 op vrijdag. Haveg, dat vorige week 18 3/4 dollar hoger sloot, trok de grootste belangstelling door een stijging tot een nieuw hoogtepunt van 81. Dobeckmun steeg met drie dollar tot 45, toen de bekrachtiging van de fusie met Dow Chemical bekend werd. Dow zelf daarentegen daalde met 1 3/4 dollar tot 62 7 8. Stijgingen van een dollar of meer wer den bij de chemische fondsen geboekt voor Du Pont de Nemours, bij de olies voor Gulf en Sun Oil, bij de glaswaarden voor Corning en Owens Illinois. Dalingen van een dollar of meer deden zich voor in de chemische fondsen bij Eastman Kodak, in de olies bij Skelly en Texas Co., in staal bij Lukens en in de vliegtuigbouw bij Dou glas en United Aircraft. De metaalwaarden weerspiegelden lagere prijzen voor de grondstoffen; Kennecott, National Lead, Magma en American Smel ting daalden ongeveer een dollar of meer. Het industriegemiddelde bleef op 503,29; dat voor spoorwegen kwam van 146,46 op 146.49 en dat voor openbare nutsbedrijven van 69,84 op 70,28. (UP). 3'/* °/o Nederl. '47 3 °/n Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil pref. Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M •Holl. Amer. Lijn.. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ómmeren H. V. A Verg. Deli Mtjen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 86% 903/m 197 355 191 k 306 272 285 294 156 470V2 248 1056K 220,40 75% f 129,- I8OV2 164 269 125 93 V, 203 y* 159 y* 170 174 68ö/i«' 195 68'A 42% 87V* 37 K Heden 13.45 uur 86% 90 19914 355 191 306 272 286 292'z's 156* 472 248 1053 219,60 77 129,— 183 165 266 'A 12414 92 20314 15914 170 174* 68 19414 6814 42% 87 3714 Amstelveen, 1 rede Karachi Attis, 1 te Houston. Alcor, 1 te Santos v. Montevideo. Amsteldiep, 1 te Las Palmas. Alpherat, 2 te Santos. Arthemis, 4 te Curasao verw. Alblasserdijk, 2 v. Le Havre n. Antwerpen. Almkerk, 2 te Amsterdam. Bengalen, 2 te Singapore. Blitar, 1 v. Djeddah n. Aden. Bloemfontein, pas. 1 Ouessant n. Las Palmas. Bantam, i te Sungeigerong. Baud, 1 te Surabaja v. Semarang. Barents?., 1 te Menado. Bengkalis, 2 v. Antwerpen n. Southampton. Bonaire 1 terug te Amsterdam. Caltex Delft, pass. 1 Bahrein n. Karachi. Camerounkust, 29 op rede Accra. Concepclon, 1 te Ascuncion. Ceronla, 1 te Dunedin v. Auckland. Cistula, 1 te Curagao. Congokust, 2 te Lagos v. Port Hacourt. Caltex Pernis, pass. 1 Gibraltar n. Sidon. Dorestad, 29 v. Perthamboy n. Cabimas. Delfland, 4 te Rotterdam verw. Doris 2 te Rotterdam. Esso Den Haag, 1 v. Antwerpen n. Rastanura. Esso Nederland, 2 te Fawley. Eemland, 31 v. Ilheos n. Las Palmas. Esso Nederland, 2 te Fawley. Enggano 3 te Port Pirie verw. Felipes, 2 te Tjilotjap. Friesland KRL, 1 rede Port Sudan. Friesland SSM, 1 te Sunderland. Gaasterkerk, 2 te Genua. Guineekust, pass. 30 Las Palmas n. Le Havre. Gaasterland, 1 te Rio de Janeiro. Gordias, 1 v. San Juan n. Antwerpen. Graveland, 1 v. Amsterdam n. Bahia. Hector, 1 te Tunis. Hera, 30 te Cape Haitien v. New York. Hydra, 30 60 m. z.w. Barbados n. Amsterdam. Hilversum, 2 te Kwinana. Iberia 2 te IJmuiderf. Joseph Frering 2 te IJmuiden. Koningswaard, 2 te Rotterdam. Karimun, pass. 1 Kp. Guardafui n. Djibouti. Korovina, 2 te Curagao. Kertosono, 2 te Durban. Kota Baroe, 2 te Tj. Priok. Kota Gede, 1 v. Padang n. Port Said. Karimata, 29 te Penang v. Belawan. Liberty Bell, pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Lutterkerk, 1 te Kuweit. Laurenskerk, 1 v. Mufattah n. Mombassa. Loenerkerk, 1 te Marseille v. Amsterdam. Louis Lantz, 1 150 m. o. Kp. St. Vine. n. Emden. Lawak, pass. 1 Kp. Guardafui n. Djibouti. Leopoldskerk, 2 v. Basrah n. Khorramshar. Molenkerk, 1 te Karachi v. Aden. Mijdrecht, 1 te Finnart. Mentor, 29 v. New Orleans n. Maracaibo. Malvina, 6 te Colombo v. Singapore. Minjak, 1 te Sumbawa. Moordrecht, 1 61 m. z.z.o. Suez n. Mena. Muiderkerk, 1 te Duinkerken v. Marseille. Meerkerk, 2 v. Port Said n. Genua. Mylady, 1 te Velsen. Maasdam, 1 te New York. Maaslloyd, 2 te Barcelona. Macoma, 1 v. Karachi, 4 te Bombay verw. Oranjefontein, 1 v. Southampton n. Antwerpen. Osiris, 30 te Puerto Ordaz. Oranjefontein, 2 te Antwerpen. Pieter S, verm. 2 v. Swansea n. Rotterdam. Purfina Nederland, 1 te Genua. Peperkust, 30 dw. Las Palmas. Papendrecht. 1 v. Havana n. Corpus Christie. Prins Alexander, 1 v. Le Havre n. Antwerpen Polydorus, 2 te Amsterdam. Pygmalion, 2 te Rotterdam. I Rempang, pass. 1 Ouessant n. Antwerp,e.p. Ridderkerk 1 te Antwerpen. Raki, 29 rede Bombay. Rotti, 1 te Port Said. Roepat, 1 te Bahrein. Riouw, 2 te New York. Saroena 3 te Tj Priok verw. Stad Rotterdam 1 v. Birkenhead n. Wabana. Stanvac Selo, 1 te Singapore v. Sungeigerong. Stad Leiden, 2 te IJmuiden v. Pepel. Stanvac Benakat, 2 te Penang v. Sungeigerong. Soestdijk, 1 te Antwerpen v. Bremen. Sibajak, 1 te Rotterdam. Sloterdijk, 2 te Rotterdam. Schelpwijk, pass. 1 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Schouten, 2 te Penang. Stad Maassluis, 1 kp. Finisterre gepass. n. R'dam. Statue of Liberty, 1 v. Mena Al Ahmadi naar Philadelphia. Trajanus, 30 te Alexandrië. Tiberius, 30 te Port of Spain. Tero, 1 te Antwerpen. Themisto, 1 v.Wabana, 10 te Rotterdam verw. Tomori, 1 360 m. o.z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Teiresias, 2 te Belawan. Teucer, 1 v. New Orleans n. Beaumont. Tjinegara, 3 te Durban verw. Tjipanas, 2 te Durban. Westland, 30 30 m. z.w. Beachyhead n. Recife. Waiwerang, 1 te Surabaja v. Tj. Priok. Westertoren, 1 te Curagao. W. Alton Jones, 29 300 m. w.z.w. Landsend naar Rotterdam. Willem Ruys, 2 te Singapore. Willemstad, 1 v. Cristobal n. Aruba. IJssel, 1 te New York. Zuiderkerk pass. 1 Kp. St. Vincent n. Marseille. Zuiderzee, 29 600 m. o. Paramaribo n. Kaapstad. Zeeland, 1 v. Calcutta n. Tj. Priok. Zuiderkruis, 3 te New York verw. KLEINE VAART Ardeas, 1 dw. Dungeness n. Amsterdam. Att S, 1 10 m. n.w. Goeree n. Rotterdam. Alcetas, 29 60 m. w. Palermo n. Palermo. Appingedam, 29 ln Waterweg n. Lissabon. Arctic, 1 v. Rotterdam te Boston. Att S, 1 v. Swansea te Rotterdam verw. Badzo, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Coeta, 1 15 m. n.w. Noordhinder n. Amsterdam. Cornelia B III, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Carebeka, 1 te Holtenau verw n. Portsmouth. Diana V, 1 te Karlskrona n. Londen. Elsa, 28 v Hernosand te Sundsvall. Elsenburgh, pass. 1 Casques n. Duinkerken. Flevo, 29 v. Londen n. Delfzijl. Favoriet, 1 80 m. w. Texel n. Londen. Erasmus, 2 te Sugsund. Erkalin, 1 v. Gdansk te Aberdeeen. Fendo, 1 v. Tyne te Kirkcaldy verw. Fedala, 1 v. Dublin te Rotterdam. Gruno, 1 te Vasteras n. Sharpness. Gerry S, verm. 1 v. Velsen n. Rotterdam. Gruno, pass. 1 Vlieland n. Sharpness. Harold, 1 v. Aalesund te Stettin. Inspecteur Mellema, 28 v. Mostaganem te Dublin. Ilias, 29 80 m. n.n.o. Pitboei n. Amsterdam. June, 29 te Newarp n. Boston. Joost, 27 v. Sodertalje te Hamina. Jonan, 1 bij Texel n. Zaandam. Kaap Falga, 27 v. Rundvik n. Amsterdam. Koh I Noor, 1 te IJmuiden verw. Malta, pass. 1 Kiel n. Kingslynn. Markab, 1 v. Stettin te Sharpness verw. Marietje Böhmer, 1 v. Hamburg te Amsterd. Muphrid N, 1 v. Rotterdam te Flensburg. Marianne, 1 v. Gothenburg n. Antwerpen. Merwehaven, 1 15 m. z.z.w. Kp. St. Vincent naai Casablanca. Minerva, II 1 30 m. w. Beachyhead n. Huil. Neeltje B, 1 25 m. w. Beachyhead n. Rotterdam. Nieuwehaven, 1 v. Rotterdam te Malmö. Netta, 29 30 m. o.n.o. Kp. Gata n. Casablanca. Neeltje B, 2 v. Newport te Rotterdam verw. Olwen, 1 40 m. o. Startpoint n. Falmouth. Oostzee, 1 5 m. Z. Malta n. Tripolis. Plato, 30 bij Borkumrif n. Amsterdam. Phidias, 30 30 m. n.o. Algiers n. Limasol. Ponza, 27 v. Hudiksvall n. Zaandam. Pavo, 29 v. Ostrand n. Haukipudas. Spurt, 1 v. Barrydocks te Bordeaux. Swift, pass. 1 Rouaan n. Parijs. Tilly, pass. 29 Brunsbüttel n. Zaandam. Thaletas, 1 20 m. o. Kp. Bougaroni n. Oran. Tom v. d. Heide, 1 v. Famagusta te Liverp. verw. Vrouwepolder, 2 v. Gent te Stockholm. Vanessa, 2 v. Huil te Kopenhagen verw. SLEEPVAART Barentszee, 30 te Brest. Blankenburg, 29 te Maassluis. Ebro, 30 60 m. z. Lissabon n. Sunderland. Gele Zee, 30 180 m. o.z.o. Jamaica n. Maracaibo. Hudson, 30 te Antw, 1 n. Maassluis. Loire, 29 v. Guantanamo n. Amuaybaai. Maas, 29 te Maassluis. Noordzee, 29 te Brest. Poolzee, 29 v. Trinidad te Mobile. Rode Zee, 30 v. Halifax n. New York. Thames, 30 te Antwerpen. Titan, pass. 30 Dakar n. Lagos. Witte Zee, 29 te Brest. V*eéens Verdeeld uit -Engeland n f 1A r»rv I mi -w Dit stond onlangs in de krant naar aanlei ding van een rijwiel handelaar, die adver teerde met,.goedkope" Engelse merkrijwielen, terwijl voor de recht bank bleek dat er slechts sprake was van een in Nederland'ver- vaardigd Engels model rijwiel met de een of andere Engelse fanta- sienaam. Door rechtstreekse Import uit Engeland de originele met Sturmey Archer 3-versnellingsnaaf U ziet met alleen dat U 50 gulden bespaart, maar bovendien koopt U een origineel Engels merkrijwiel en geen Engels model met de een of andere fan- tasienaam' Wist U dat de James Cycle Co Ltd te Birmingham - met meer dan 50 jaar ervaring op het gebied van fabri cage van rijwielen - reeds tientallen jaren geleden haar rijwielen naar Nederland exporteerde? Eindexamen! Het mooiste geschenk voor Uw zoon of dochter is natuurlijk een James de Luxe, het Engelse merk rijwiel met de typische Engelse frame- constructie. met de prettige ..zlt" die U zo'n voor Nederlandse begrippen onge kend comfort biedt. De James de Luxe is gebouwd voor het glooiende Engelse landschap en loopt dus extra licht en soepel En let U eens op de luxe uit voering.... werkelijk een rijwiel om jaloers op te worden. Betaal terwijl U de fiets reeds hebt en er van kunt genieten! Wij kunnen ons best voorstellen dat niet iedereen een bedrag van f 175.-direct tot zijn beschik king heeft. Na betaling van de 20n/o wet telijk voorgeschreven vooruitbetaling behoeft U slechts f 12.75 per maand te betalen Door deze zeer prettige financie ringsregeling is een James de Luxe rij wiel voor iedereen bereikbaar geworden. En let U verder eens op deze voordelen: ÜB Sturmey Archer 3-versnellingsnaaf B model oliebad kectingkast B verchroomd verstelbaar stuur |g| oersolide sportieve knijpremmen 15 Dunlop binnen- en buitenbanden groot model Engelse zadeltas iep geprofilieerde spatborden O roestvrije spaken en nippels B zwaar verchroomde velgen Ril diepglans zwart gemoffeld VrAAG Uvy °r'gineel u? FR,JVV'e'handelaar 1AMES df *>e'and geivL °m de *u,den bij JUXB en J^TP°rteerde rl/wie,. b" -»*!.„ tot de"/^"er,<r'Jgbaar wenw INTFP0^1""5-' dernen"ch Officiële JAMES DE LUX E dealer: RIJWIELHANDEL G. VAN VELSEN Kennnemerplein 14 Haarlem Tel. 16033 HENK WESTRUS Laurierstraat 20. Lesinstrumenten beschikbaar in laden en in boekvorm. Aangepast aan UW bedrijf! Kantoorboekhandel BARTELJORISSTRAAT 32. Te koop aangeboden te Heemstede met tuin, c.v. en garage. Vrij te aanvaarden in overleg. Brieven no. 6017. HOENDERDOS' Tuinbouw producten, Santpoort, Bre- deroodseweg 80. Tel. K 2560 no. 8449. Wilt u een Jeilboot huren 'Plaats 'n Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief. Spoed-reparatie in 1 uur. GR. HOUTSTRAAT 122 Tel. 13126 Dames, laat uw voorjaars- en zomergarderobe verzor gen door Modeatelier Lé BERKHOUT Ook knippen en pasklaar maken. Mevr. L. F. Verkaart-Berk- hout, Planetenlaan 146, Haar. lem, tel. 23512. H. C. HARTMAN, Corn. v. Noordestraat 20 rd. Tel. 17189 In verband met de vele voor stellingen hebben wij plaats voor leden, 12 t/m. 17 jaar, die iets presteren op allerlei gebied. Aanmelden aan bo venstaand adres. Grote Markt 31 - Telefoon 21174 in het feit dat u ook een bril moet gaan dragen. Het enige waar u voor op moet pas sen is: Werkelijk een bril kopen die u staat. Uw ogen, uw uiterlijk, de pasvorm, de mode, alles telt mee. Niets ontgaat ons omdat wij u nog 100 'lo tevredenheid bij elke bril willen bijleveren. Leverancier aan alle ziekenfondsen. N.V. Ijsfabriek en Koelhuis 17 S V R I E S, IJmuiden vraagt voor spoedige indienstreding; voor korfe trajecten en tevens bekend met het rijden van aanhangwagens voor onze verpakkingsafdeling voor het stouwen van zwaardere kisten voor het kantoor Aanmelden: Kanaalstraat 36, IJmuiden. ONTEIGENING. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem d.d. 18 juni 1957 is inzake' mr. O. P. F. M. Cremers, wo nende te Haarlem, burge meester van Haarlem; eiser q.q. in de hoofdzaak, gerequireerde tot tussen komst; procureur mr. F. van der Goot; tegen 1. E. de Graaf weduwe van H. W. A. Roozen, te Haarlem 2. L. A. Roozen, te Haarlem 3. N. H. Roozen, te Shavonee (Ver. St.) 4. W. Roozen, te Haarlem 5. J. W. Roozen, te Benne broek 6. H. W. Roozen, te Melbour ne (Austr.) 7. A. N. Roozen, te Haarlem 8. M. J. Roozen, te Haarlem gedaagden in de hoofdzaak; gerequireerden tot tussen komst; procureur mr. H. J. Pot en tegen Jozef Kol, te Haarlem requirant tot tussenkomst; proc. mr. H. J. Pot (in de hoofdzaak) uitgespro ken ten name van de Staat der Nederlanden de onteige ning van het gedeelte van het perceel gelegen te Haar lem en aldaar kadastraal be kend als gemeente Haarlem II, Sectie T nr. 981 tot een grootte van 0.21.80 H.A. met vaststelling van het bedrag der schadeloosstelling op f 5480.met de rente, met bepaling voorts dat door en voor rekening van het Rijk het onteigende perceelsge deelte zal worden afgeschei den van het aan gedaagden verblijvende perceelsgedeelte door een op rijksgrond te graven vaarsloot, die door of vanwege het Rijk zal wor den onderhouden en verder onder de in het vonnis op genomen bepalingen, (in het incident) requirant toegelaten als tussenkomen de partij in het tussen par tijen in de hoofdzaak aan hangige geding tot onteige ning, met vaststelling van het bedrag der schadeloos stelling aan requirant, als pachter van het onderhavige perceelsgedeelte, op f 7889.28 met de rente, en is voorts (in de hoofd zaak en in het incident) be paald, dat de Staat der Ne derlanden, ingeval en voor zover tengevolge van de ont eigening en de toegewezen schadeloosstelling uiteinde lijk een hoger bedrag aan be lasting zou worden geheven dan verschuldigd zou zijn geweest, wanneer deze ont eigening niet ware uitge sproken en de schadeuitke- ring deswege achterwege zou zijn gebleven, dit (door de Inspecteur van de Be lastingen dan vast te stellen) nadelig verschil, zal vergoe den aan de gedaagden en/of de requirant, en is ten slotte (in de hoofd zaak en in het incident) de onteigenende partij veroor deeld in de kosten dezer pro cedure. Haarlem, 28 juni 1957. De Officier van Justitie, G. W. F. v. d. Valk Bouman

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3