Kernproeven-verbod wacht niet meer op ontwapeningsakkoord Westduitse Bondsdag wijst de ontworpen atoomwetgeving af OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Rijksbezuiniging in 1957122 miljoen HET WEER C.D.V. wil zich niet tot vreedzaam gebruik beperken MORRIS"^ Grote Westelijke concessie Als men het maar vast over eerste fase van ontwapening eens wordt Contrast Het woord is aan Aziatische griep verloopt goedaardig in ons land Zonnevlam waargenomen Zeer warm Minister Zijlstra sprak met middenstanders over het prijsstabilisatiebeleid Twee kinderen vermoord in Bristol Onlusten in Tibet met gifgas bedwongen? „Viren kunnen kanker gezwellen vernietigen" Opzienbarende verklaring van Nobelprijswinnaar Stanley Twee verdrinkingsgevallen Verkeersongelukken I DIT JAAR: 560 DODEN Tweejarig kind overreden Montagehal te Nijkerk door brand verwoest Belgische stakingen slepen zich voort Meer dollars voor Israel Senaat voteert het volle pond 71e JAARGANG No 299 WOENSDAG 3 JULI 1957 302e JAARGANG No 147 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Mark Twain: Als men de waarheid vertelt, hoeft men niets te onthouden. Dinsdagavond om zes uur is op de Schip- holweg in Haarlem-Oost een autobus van de n.v. Maarse en Kroon, die personeels leden van de Fokkerfabrieken van Schip hol naar Haarlem vervoerde, in een sloot gereden. Van de zevenenveertig passa giers werden er twintig gewond. Na in ziekenhuizen te zijn verbonden, zijn er negentien huiswaarts gekeerd. Een foto van de situatie na het ongeluk. Vooi- meer gegevens zie men pagina 5. (Van onze correspondent in Londen) Engeland, de Verenigde Staten, Frank rijk en Canada hebben gisteren by monde van di' Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, hun voorstellen in gediend voor een tijdelijke -chorsing van de nucleaire explosies als een eerste stap op de weg naar de bewapeningsbeperking. Het westen kan de stopzetting van ie bomproeven overwegen omdat de Sovjet- Unie in beginsel de noodzaak voor inspec tie heeft aanvaard. De verklaring wordt in Londen toegejuicht wegens haar soepel karakter, waardoor een oplossing kan worden bevorderd. Voor het eerst heeft het westen aangekondigd, dat de schor sing van de bom-proeven niet behoeft te wachten op de afsluiting van een alge mene ontwapeningsovereenkomst. In Bermuda hadden president Eisen hower en premier MacMillan nog besloten dat de proeven moesten doorgaan zolang er geen ontwapeningsovereenkomst was. Dit standpunt is thans losgelaten. Het westen is bereid om het risico te aanvaar den, dat in een bespoediging van de stop zetting van de bomproeven gelegen is. In een brief aan de Tweede Kamer heeft de minister van Financiën ge gevens verstrekt over de bijdrage, die het rijk via de staatshuishouding levert tot het streven naar beperking van de bestedingen. In het kader van de bestedingsbeperking zal door de staat op zijn eigen huishouding in 1957 in totaal 122 miljoen worden be zuinigd. Hiervan heeft betrekking op consumptieve uitgaven (in hoofdzaak lonen, salarissen en materiële uitga ven) 52 miljoen en op uitgaven voor investeringsdoeleinden 70 miljoen. De belangrijkste posten van het bedrag ad 70 miljoen, waarmede de investeringen van het rijk in 1957 zullen worden beperkt, zijn de weg- en waterbouwkundige wer ken (25 miljoen), cultuurtechnische wer ken (14 miljoen), investeringen van staats bedrijven (10 miljoen), bijdragen ten be hoeve van aanvullende werken (10 mil joen). De minister heeft deze mededelingen gedaan op verzoek van de commissie van rapporteurs inzake de wetsontwerpen tot tijdelijke verhoging van de vennootschaps belasting, tijdelijke wijziging van de om zetbelasting en wijziging van de personele belasting en van de financiële verhouding tussen het rijk enerzijds en de gemeenten en provinciën anderzijds. Het virologisch laboratorium van de af deling interne geneeskunde in Leiden heeft meegedeeld dat het Aziatisch influenza- virus sinds zaterdag bij vijf patiënten in Nederland is geïsoleerd. Nieuwe uitbrei dingen van de ziekte zijn gemeld uit Bus- sum, Utrecht, Naarden, Amsterdam, Rot terdam en Egmond aan Zee. De ziekte ver loopt grotendeels goedaardig. Vanmorgen is op de Sterrewacht te Utrecht een zonnevlam van betrekkelijk uitzonderlijke grootte waargenomen, die in de komende dagen door zijn uitstraling wel licht aanleiding kan zijn tot het optreden van noorderlicht in onze dampkring. De vlam vertoont een zelfde structuur als die van vrijdag j.I., die een zelfde gevolg had. OObOÖCX30COCCOOOOC)COCC<X>COCCCOOOOOOOOOOOOOCCOCCOO(>:OiXOC' VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Warm tot zeer warm met zon nige perioden maar ook plaat selijk onweer. Zwakke tot ma tige wind tussen oost en zuid. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S (Reuter en UP). De Westduitse Bondsdag heeft dinsdag een verstrek kende beslissing genomen, door een amendement op de grondwet, waarin de produktie en het gebruik van kern energie voor vreedzame doeleinden worden geregeld te verwerpen.Die ver werping vond haar reden in die laat ste toevoeging over „vreedzame doel einden" die als amendement op het amendement door de juridische commissie van de Bondsdag waren aangebracht. Deze beperking van het gebruik van kernenergie blijkt geens zins naar de zin van Adenauer te zijn geweest, die zijn partijgenoten van de C.D.U. dan ook onder enige druk ge zet schijnt te hebben om het amende ment dat nog wel van zijn eigen regering afkomstig was, zij het zonder die toevoeging betreffende vreedzame doeleinden ook in tweede instantie geen kans te geven. Adenauer zou volgens Reuter te verstaan hebben gegeven dat aanneming van het amendement de uitrusting van de West duitse strijdkrachten met kernwapens in de weg zou kunnen staan. Het amendement moest met een meerderheid van twee der de worden goedgekeurd, maar voor de tweede keer in vyf dagen kon het niet genoeg stemmen krijgen, omdat meer dan 90 afgevaardigden verstek lieten gaan. Het amendement kreeg evenals de vorige maal twee stemmen te weinig. De tegenstemmers zijn van mening, dat de formulering het gevaar inhoudt dat Duitsland te eniger tijd niet in staat zal zijn atoomwapens aan te schaffen. En ook de industriële toepassingen van de kern energie zouden niet voldoende tot ont plooiing kunnen komen, menen zij. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD, BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Engelse suede Dames - Herenjasjes De minister van Economische Zaken prof. Zijlstra heeft een gesprek gehad met ver tegenwoordigers van de gezamenlijke cen trale middenstandsorganisaties en van de raad voor het Midden- en Kleinbedrijf, waarin ook de werknemers zijn vertegen woordigd. Dit gesprek ging over een aantal problemen, die naar de mening van de or ganisaties in de middenstand zijn gerezen als gevolg van het prijsstabilisatie beleid. Volgens een door het ministerie van Economische Zaken verstrekt communiqué heeft de minister er begrip voor getoond, dat in het midden- en kleinbedrijf als ge volg van de recente lasteverzwaringen moeilijkheden kunnen zijn opgetreden. Overeengekomen werd, dat nadere onder zoekingen per bedrijfstak nodig zijn om vast te stellen of en waar deze moeilijk heden optreden. Aan de hand van de re sultaten van deze onderzoekingen kunnen dan, met inschakeling van de centrale or ganisaties, op korte termijn besprekingen worden gevoerd tussen daarvoor in aan merking komende bedrijfstakken en het ministerie van Economische Zaken. Waarschijnlijk zal de regering nu in Amerika gaan polsen of men daar bereid is zolang splijtbaar materiaal te leveren, hoewel de Amerikaanse regering bij een eerdere gelegenheid verklaard heeft, dat men dit alleen kan doen wanneer Duitsland een wet heeft die het gebruik van zulk materiaal aan banden legt. Westduitsland heeft zulk een wet niet, en zal deze vóór de verkiezingen in septem ber hoogstwaarschijnlijk ook niet meer krijgen. Voor de industrie en voor de we tenschap is dit een terugslag waar aller minst op gerekend is. Adenauers advies (AFP) De christen-democratische fractie is onmiddellijk na de verwerping van het amendement bijeengekomen om met de Bondskanselier te overleggen over de toestand. Adenauer stelde op deze bij eenkomst voor de woorden „voor vreed zame doeleinden" weer te schrappen. Hij was van oordeel, dat een beperking van de bevoegdheid op het gebied van de kernenergie West-Duitsland zal schaden bij zijn internationale onderhandelingen, zowel in de NAVO als in de Westeuropese Unie. (Reuter) De ontwikkeling van de kernenergie in West-Duitsland kan voor lopig worden voortgezet krachtens in de deelstaten van kracht zijnde wetten. BRISTOL, (UP) De Engelse politie maakt jacht op een patiënt van het zieken huis voor geesteszieken in Bristol die ver dacht wordt van moord op twee kleine kinderen. Dinsdagochtend vond men in de tuin van het ziekenhuis de lijkjes van June Sheasby, zeven jaar, en haar vijfjarig broertje Royston, die al elf dagen vermist waren. Volgens de politie zijn zij ver moord. Men zoekt nu naar een patiënt, die op de dag, dat de kinderen verdwenen, nog in het ziekenhuis verbleef, maar de volgende dag op erewoord voor familie bezoek was vrijgelaten. Hij had maandag avond moeten terugkeren maar is niet ver schenen. Zijn familidie in Bristol woont, had hem evenmin gezien. June en Royston waren op 20 juni ver dwenen. Een week lang zochten politie mannen, brandweerlieden en duizenden vrijwilligers de rivieren en bossen nabij de woning van de Sheasby's af. Kikvors mannen doken in de rivieren en kanalen, maar —en vond geen spoor van de beide kinderen. Eindelijk ontdekte een politieman die de terreinen van het ziekenhuis afzocht, vers omgewoelde aarde. Erin gravend vond hij het lijk van June. Verder zoeken bracht het lijk van Royston aan het licht. Beiden bleken gewurgd te zijn. GANGTOK (UP) Handelaars die uit Tibet in Gangtok (India) zijn aangeko men, hebben dinsdag verklaard dat de Chinese communisten tijdens onlusten in Tibet gifgas hebben gebruikt om opstan dige Tibetanen tot gehoorzaamheid te dwingen. De handelaars uit Tibet vertel den dat ongeveer een jaar geleden in de provincie Kham onlusten uitbraken, waar bij communisten en Tibetanen in botsing kwamen. De Chinezen hebben toen door bommenwerpers bommen laten uitwerpen die gifgas bevatten. De slachtoffers van deze bommen kregen eerst uitslag, hadden daarna maagklachten en overleden ten slotte allen. De handelaars vertelden ook, dat de Chi nese troepen zich thans uit Tibet terug trekken. LINDAU, (Reuter). De Ame rikaanse Nobelprijswinnaar profes sor Wendell Stanley heeft op een in Lindau, West-Duitsland, gehouden bijeenkomst van Nobelprijswinnaars verklaard dat bepaalde viren mogelijk spoedig zullen worden gebruikt in de strijd tegen de kanker. Hij deelde mee dat bepaalde virussoorten cellen van kankergezwellen aanvallen en ver nietigen. De volgende en beslissende stap zou zijn een virus te isoleren, dat deze eigenschap bezit, zonder de ge zonde cellen aan te tasten. Jongetje uit Haarlemmermeer van autoband gevallen waarop hij dreef De tienjarige Piet Glas uit L i s s e r d ij k (Haarlemmermeer) is dinsdagavond om streeks half zeven in de Ringvaart ver dronken. De jongen, die niet kon zwem men, was aan het spelevaren op een auto band. Vermoedelijk is hij door de golfslag, die een voorbijvarende motorboot veroor zaakte, van de band gegleden. Hoewel twee Lisserdykers hem betrekkelijk spoe dig op het droge hadden en geruime tijd kunstmatige ademhaling werd toegepast, mocht het niet gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Dinsdagavond is de 80-jarige heer R. Robijn uit Leeuwarden in de Langesloot onder Eernewoude verdronken, toen hij achterover uit een raceboot viel. Hij verloor zijn evenwicht toen hij rechtop in de boot ging staan. Het stoffelijk overschot werd een uur na het ongeval opgehaald. Hij behoorde tot een gezelschap vissers, die per motorboot uit Grouw terugkeerde. j Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om j het leven gekomen 560 personen, van wie 144 kinderen. Een 29-jarige wielrijdster, die op een stuurstoeltje haar tweejarig zoontje met zich voerde, is te Amsterdam in de Mo- lukkenstraat bij de Insulindeweg, vermoe delijk doordat zij de macht over het stuur kwijtraakte, gevallen, juist op het moment dat een bus van het gemeentelijk vervoer bedrijf haar passeerde. Het kind werd door het rechterachterwiel van de bus overre den en overleed ter plaatse. De vrouw, die een shock opliep, werd na behandeling in het ziekenhuis naar huis vervoerd. Omstreeks kwart voor tien dinsdag avond is een felle brand uitgebroken in een montagehal te Nijkerk. Het stenen ge bouw, waarin transporteurs en landbouw machines worden gemaakt stond zeer snel in lichterlaaie. De hal brandde geheel uit. Een 25-tal transporteurs en zes broed machines werden een prooi der vlammen. De schade wordt geschat op enkele tien duizenden guldens. In een gemeenschappelijke verklaring stellen de westelijke mogendheden voor dat een groep deskundigen het inspectie systeem nader zal uitwerken. Voor Enge land betekent dit een werkelijk offer om dat de Britten, die pas met de H-bom- produktie begonnen zijn, nog veel van proefnemingen moeten leren. Belangrijk zijn de door het westen in een -erklaring bekendgemaakt voorwaarden, welke aan de stopzetting van de proefexplosies moeten worden verbonden. Natuurlijk moet er overeenstemming zijn over begin en duur van de periode, waarin geen proeven zullen plaatsvinden. De tijdsduur is een punt van onderhandeling, maar dit hoeft geen moeilijkheid op te leveren. De overeenkomst inzake opschorting van de proeven moet worden vastgekoppeld aan de eerste fase van het plan tot beperking van de bewapening. Dit moet omvatten beperking van dc strijdkrachten en wapenvoorraden. waarop eveneens inspec tiemaatregelen van toepassing moeten zijn. Dit betekent, dat de westelijke mogend heden een beëindigen van de bom-proe ven wensen te beschouwen als een onder deel van een plan tot vermindering van de klassieke bewapening. Maar er behoeft niet gewacht te worden tot dit plan ge heel is uitgewerkt. Het westen is altijd van opvatting ge weest, dat er geen sprake kan zijn van afschaffing van kernwapens zonder dat een einde wordt gemaakt aan het militaire overwicht van de Sovjet-Unie. Er moet overeenstemming worden bereik; over de stopzetting van de produktie van kern materiaal voor militaire doeleinden en over een controle-systeem in verband daarmede. Stassen, de Amerikaanse afgevaardigde, noemde gisteren 1959 als een mogelijke datum voor de stopzetting van de ver vaardiging van kernwapens. Hij zeide, dat de Russen dat jaar hadden voorgesteld. Het denkbeeld is thans om de proeven stop te zetten, zodra hierover overeen stemming is bereikt. De stopzetting van de produktie moet 'an op een later tijdstip volgen om gelegenheid te geven voor voor bereiding van een controlesysteem. Om tijd te sparen wordt thans voorgesteld, dat een commissie van deskundigen zo spoedig mogelijk een systeem zal ontwer pen voor de controle inzake de bom proeven. De hoofden van de vijf delegaties ter Londense conferentie zullen tevens het verband bestuderen, dat er tussen de diverse problemen dient te bestaan. Naar uit het bovenstaande blijkt, is er nog geen sprake van een gedetailleerd plan. Men heeft zich thans beperkt tot een formele verklaring betreffende de voor waarden waaronder volgens het westen de schorsing van de bomproeven mogelijk is. Dit betekent, dat er nog een lange reeks problemen moet worden ongelost voordat er sprake zal kunnen zijn van stopzetting van de bomproeven. Dit waarschijnlijk onvermijdelijk, doch wan neer de Russen deze voorwaarden aan vaarden, kan eindelijk een begin ge maakt worden met de uitwerking van het plan. Maar met de verwezenlijking zal nog veel tijd gemoeid zijn. Van belang is echter, dat Stassen heeft verklaard dat de overeenkomst inzake tijdelijke stopzetting van de proeven van kracht kan worden zonder te wachten op overeenstemming inzake details van het insperfiesvst.eem. (Van onze correspondent in Brussel) In Luik werden gisteren door de staken de metaal-arbeiders optochten gehouden en op twee grote bijeenkomsten sprak de leider van de stakingsbeweging, de socia listische vakbondsleider André Renard een vrij scherp oordeel uit over de door de regering-Van Acker gevolgde sociale politiek. Die heftige reactie is waarschijn lijk daardoor te verklaren, dat in Brabant en Vlaanderen de staking van de metaal arbeiders gisteren enige tekenen van ver zwakking begon te vertonen. Alleen in de grote metaalcentra Luik, Charleroi en Ant werpen was de staking vrij algemeen, be halve in kleine bedrijven. Er kwam gisteren geen enkel contact tot stand tussen de regering en de vakbonden. Men vreest dat de staking, zoals zij zich thans ontwikkelt, van lange duur zal kun nen worden. PARIJS (Reuter) De dreiging van een spoorwegstaking, die midden in de zomer- drukte, vrijdag in geheel Frankrijk zou uitbreken, is dinsdagavond afgewend. Re gering en vakv ^eniging van spoorwegem- ployeés zijn tot overeenstemming gekomen inzake loonsverhogingen tot een totaal be drag van 7900 miljoen franc. JERUZALEM (UP) De V.S. zullen Is rael waarschijnlijk financiële steun verle nen voor de woningbouw ten behoeve van immigranten. Dit heeft Israels minister van Financiën Levi Eshkol, na een bezoek aan de V.S. medegedeeld. Het zal echter nog enige tijd duren al vorens een beslissing hieromtrent defini tief is. Voorts komt 15 juli een missie van de Import en Exportbank in New York naar Israel om besprekingen te voeren over een lening van 75 miljoen dollar voor de uitvoering van irrigatie- en andere landbouwprojecten. WASHINGTON, (UP) De Amerikaan se Senaat heeft dinsdag eenstemmig (74-0 stemmen) haar goedkeuring gehecht aan de defensie-begroting van 34.534.229.000 dollar en daarmee bijna alle door het Huis van Afgevaardigden aangebrachte besnoei ingen teniet gedaan. Er is een wonderlijk contrast tussen wat er gisteren in Londen is gebeurd en wat zich in Bonn heeft afgespeeld. In Londen hebben de Westelijke mogend heden de grote stap, waarop al zo lang gewacht werd, ten lange laatste gedaan: zij hebben zich „in principe" bereid ver klaard, een tijdelijk internationaal verbod van proeven met atoom, en waterstofbom men te aanvaarden. Zij hebben, volgens de tot dusver gedane mededelingen over het Westelijke voorstel, zelfs maar weinig voorwaarden aan deze bereidheid verbon den en die voorwaarden lijken op het eer ste gezicht wel acceptabel voor Moskou. De Russen zullen de periode van tien maanden, die informeel voor het schorsen van de proef-explosies is voorgesteld, on getwijfeld te kort vinden. Velen in het Westen zullen dat roerend met hen eens zijn. Maar in de kortheid van de periode schuilt vermoedelijk een compromis, dat nodig was om de tegenstellingen in het Westelijke kamp uit de weg te ruimen. Voor een zo korte tijd konden de Weste lijke onderhandelaars bovendien gemakke lijker afstand doen van voorwaarden - zo als die inzake het onmiddellijk staken der produktie van splijtbaar materiaal voor militaire doeleinden - welke zij in een overeenkomst van langere tijdsduur stellig niet gauw hadden laten vallen. Betreffende de te nemen controle-maat regelen kunnen natuurlijk nog allerlei moeilijkheden ontstaan. De Westelijke lan den hebben het Russische voorstel tot in richting van wetenschappelijke inspectie- posten in Amerika, Engeland, de Sovjet- Unie en de Stille Oceaan in beginsel aan vaard, maar willen het gehele vraagstuk van de controle door een speciale commis sie laten uitwerken. Dit zou kunnen be tekenen dat het Westen naast het systeem der inspectie-posten ook Eisenhower's sy steem van toezicht uit de lucht wil hand haven en dit zou weer aanleiding kunnen zijn tot maandenlang praten. Men kan in dit opzicht echter enig optimisme putten uit de houding van Stassen, die door het stellen van een minimum aan voorwaarden een maximum aan resultaten hoopt te be reiken. Het is dan ook in elk geval wel zo, dat, zoals Selwyn Lloyd het gisteren uit drukte, „de tijdelijke opschorting van atoomproefnemingen thans binnen de grenzen van het mogelijke is gebracht." Dat is verblijdende vooruitgang, hoe ver we ook nog van het einddoel af zijn. Weinig verblijdend is daarentegen het nieuws dat de Westduitse Bondsdag een voorstel tot grondwetswijziging heeft ver worpen omdat de vervaardiging van kern wapens in de Bondsrepubliek er in de toe komst door zou kunnen worden belemmerd. Dezelfde belemmering waarnaar, in inter nationaal verband, op de Londense confe rentie nu al maandenlang wordt gestreefd, werd door een meerderheid van de Bonds dag dus voor West-Duitsland onwenselijk geacht. Want het wetsontwerp viel niet, omdat de zeggenschap over het kern onderzoek voor vreedzame doeleinden er door aan de Bondsregering zou worden overgedragen, maar omdat door de formu lering van de tekst dit onderzoek tot „vreedzame doeleinden" beperkt zou blij ven. Welk een verschil met de Duitse hou ding bij de oprichting van de West-Euro- pese Unie in 1954. toen de regering van de Bondsrepubliek vrijwillig de belofte afleg de. nimmer atoomwapens te zullen ver vaardigen! De rol, die de Christen-Democraten bij de parlementaire behandeling van het ont- werp-grondwetswijziging hebben gespeeld, is enigszins duister; berichten uit Bonn doen vermoeden, dat er ietwat vreemd is gemanoeuvreerd om het standpunt van Adenauer's partij - dat door de socialisten tijdens de verkiezingscampagne natuurlijk gretig zal worden uitgebuit - niet al te „officieel" te maken Maar dat er niet min der dan 50 Christen-Democraten te vinden waren, die meenden dat de tekst van het wetsontwerp Duitsland's „militaire moge lijkheden" op atoomgebied in gevaar bracht, geeft toch wel een bedenkelijk beeld van wat er in die partij omgaat. Als het waar is, dat Adenauer zelf het wets ontwerp heeft laten torpederen omdat een commissie van de Bondsdag er de woorden „voor vreedzame doeleinden" aan had toege voegd, moet hij wel heel weinig vertrouwen hebben in de uiteindelijke resultaten van de Londense ontwapeningsconferentie. En de houding van het parlement, dat pas het dragen van militaire onderscheidings tekenen weer heeft toegestaan, versterkt ook in dit geval weer het vermoeden, dat het óf zich weinig aantrekt van het anti- militarisme, dat bij vele Duitse jongeren heet te leven, óf tot de conclusie is ge komen, dat die stroming niet belangrijk genoeg is om er rekening mee te houden. Het ene zou al even betreurenswaardig zijn als het ander. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1