NEDERLAND-ENGELAND Kerkdiensten van gisteren Lijn 3 twee weken in Heemstede ingekort ZATERDAG 6 JULI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Een en al avontuur Oorlogsliefde DE BEURS Gangster Show Litter air-anekdotisch Licht en schaduw Repr 'i ses Vaardigheidsdiploma's voor gymnastiek Koersfluctuaties op van 1 tot de Amsterdamse beurs en met 5 juli m Waarschuwing voor zwaar verkeer Dubbele brievenbussen in grote steden Medische verzorging tijdens weekeinde UIT STAD EN STREEK Militair kampioenschap wielrennen op 13 juli Geen schadeloosstelling voor werken in Duitsland H!IU<£OM Nieuwe aula voltooid Lampionoptocht op 31 augustus ZANDVOORT Rode-Kruismedewerkers onderscheiden Geslaagd BENNEBROEK Drs. Klapwijk neemt op 15 september afscheid Maandag 8 juli, 8 uur naar het Stadion AMSTERDAM Groot Internationaal Speedway Programma 1957 Burgerlijke Stand van Hillegom LISSE Diploma's uitgereikt Cinema Palace: „De Graaf van Monte- Christo" is een heerlijk avontuurlijk ver haal van Dumas, dat in zijn verfilming niets aan avontuurlijkheid heeft ingeboet. Het verhaal zal velen wel bekend zijn: een jong zee-officier wordt op de dag van zijn verloving op grond van een anonieme brief gevangen gezet. Onwetend over de politieke achtergrond van zijn gevangen houding blijft hij jaren cellulair in een gevangenis, waar hij contact krijgt met de eveneens gevangen abbé Faria door een gat in de muur. Als deze stervend is, wijst hij de zee-officier de plaats aan, waar een enorme schat begraven is op het eilandje Monte Christo. Door zich op het bed van de dode te leggen wordt de aanstaande graaf van Monte Christo in een zak ge naaid en als lijk in zee geworpen, waar hij zich met een mes bevrijdt. Hij vindt de schat en vestigt zich in Parijs, waar hij zich wreekt op de mannen, die hem in de anonieme brief indertijd aanklaagden. Die gaan er allemaal aan, ook de schurk dus die alles beraamde om te kunnen trouwen met de verloofde van de zee officier. De film, die ruim drieënhalf uur duurt, blijft onafgebroken boeiend. Jean Marais als de graaf speelt net overdreven genoeg om het fantastische element van het ver haal aanvaardbaar te maken. De kleuren zijn niet vermoeiend. Wie van avonturen houdt, waarin schatten worden gedolven, duels gevochten, het goed beloond en het kwaad gestraft, en ridderlijkheid de vals heid verdelgt, zal oprecht genieten van dit rijk gevarieerde boeiende avontuur. (Rembrandt) In de Amerikaanse film „Eens spreekt het geweten" schildert regisseur George Easton een aangrijpend beeld van de soldatengemeenschap op een klein eiland in de Stille Oceaan, ver bui ten het gevechtsgebied gelegen, waar en kele Geallieerde eenheden in de tweede wereldoorlog na wekenlange slopende frontdienst een kort verlo'f genieten alvo rens opnieuw in de strijd geworpen te worden. Het is een panorama van een vreemde, neurotische samenleving, waar iedereen zijn geschokte „oorlogszenuwen" tot rust tracht te brengen door wilde drinkgelagen en haastige avontuurtjes. Maar achter al die opgeschroefde vrolijk heid proeft men de algemene geestelijke ontreddering, de nachtmerrie van het door- AMSTERDAM Aangezien Wallstreet donderdag ge sloten is gebleven moest het Damrak het vrijdag stellen zonder de Amerikaanse koersen. De beurs moest dus geheel op eigen kompas varen en dus was het be grijpelijk dat men voorzichtig te werk ging. Er kwam bij dat wegens het week einde de orders al dun gezaaid waren zo dat de. markt over de gehele linie uiter mate rustig gestemd was. Niettemin kon den de koersen zich uitstekend handhaven en was vrijwel nergens enige reactie, te bespeuren. Met name voor internationale fondsen bleef het optimisme gehandhaafd, althans, alle leidende soorten waren aan de vaste kant zonder opmerkelijke stij gingen. Er scheen enige vraag van Engelse zijde in de markt te zijn gekomen waardoor Kon. Olie, Unilever, Philips iets boven het vorige niveau uitkwamen en A.K.U. zich uitstekend handhaafde. Alleen K.L.M. kon moeilijk meekomen. In de scheepvaart was de affaire ge ring maar was de stemming goed prijs houdend. Bijzonder nieuws ontbrak echter, dit werkte in-activiteit in de hand. Cul tures handhaafden zich uitstekend in een overigens zeer rustige markt. Amsterdam Rubber was vast op 77. H.V.A. kwam op 123 en Verenigde Deli op 94. Claims Billi- ton werden geadviseerd op f 130. Staats fondsen stil en prijshoudend. Prolongatie ZV\ percent. (ANP). NEW YORK In een herhaling van de sterke avans die voorafging aan de beurssluiting wegens Onafhankelijkheidsdag stegen de koersen vrijdag tot nieuwe jaarhoogtepunten met individuele stijgingen van vier dollar of meer en een toeneming van de totale aan- delenwaarde met ongeveer een miljard dollar. Metaal- en staal-, chemische en farma ceutische. geselecteerde olie-, glaswaarden en een reeks individuele fondsen maakten scherpe stijgingen tijdens een vrij nauwe markt, die de afwezigheid weerspiegelde van de velen, die een lang weekeinde aan de vrije dag gekoppeld hadden. De omzet bedroeg 2.240.000 aandelen te gen 2.720.000 op woensdag. Het industriegemiddelde kwam van 513.25 op 516.89, het hoogste sinds 16 augustus 1956 en niet ver van het hoogste niveau 521.05, dat op 6 april 1956 werd bereikt; het spoorweggemiddelde kwam van 147.47 op 148.36 en dat voor openbare nutsbedrijven van 70.95 op 71.39. (UP) gemaakte oorlogsleed en de doodsangst om wat er verder te gebeuren staat. Tegen deze achtergrond van zelfbedrog en zelf- verdoving tekent Easton ons de elementen van een liefde tussen twee uitersten: een jonge, verwende vrouw, die Rode Kruis- vrijwilligster is geworden om haar leed als oorlogsweduwe te vergeten, en een ruwe vechtjas uit de heffe des volks, die zichzelf door zijn eerzucht en zijn fysieke moed heeft opgewerkt tot hoofdofficier. Het verhaal van deze verhouding is stel lig niet vrij van sentimentaliteit, maar Deborah Kerr en William Holden spelen dit liefdespaar met zoveel beheersing, dat zelfs de cliché's aannemelijk worden. Een sublieme, ontroerende film, niet in het minst om de vele voortreffelijke bijrol len en om de suggestieve uitbeelding van de sfeer achter het front. (Frans Hals) In „Hun laatste nacht" kan men een van die Franse gangster films aanschouwen, waarin knap vakman schap een heel doorzichtig gegeven toch nog allure verschaft. Het draait allemaal om een misdadige dokter, die in zijn don kerste uren de liefde wint van een lera res je. De afloop is triest en ongelukkig. Er zat ook niet veel anders in. De film blijft boeien ondanks de bijna traditionele af loop der affaire, waarvan de geserreerdheid de beste en doorslaggevende eigenschap is. Jean Gabin en Madeleine Robinson ver tolken hun rollen met verve. L i d o Een Duitse showfilm, die ge- noegelijk amusement verschaft, al benadert ze het peil niet van „Wir machen musik", treft men aan met „Du bist Musik". De show doet onder voor het aardige gegeven, dat een pikante parodie is op zeker vorste lijk huwelijk in Monaco. Omdat de over drijving precies binnen de perken is ge houden kan men er veel plezier in schep pen en daarnaast de hoofdrolspeelster Ca- tharina Valente vooral waarderen in haar muzikale clownerieën. L u x o r Na de première op de ope ningsdag van de Haagse Filmweek hebben wij uitvoerig over Premingers „Saint Joan" geschreven. Wij betoogden dat de film al leen een litterair-anekdotische waarde heeft voor zover ze poogt Shaws visie op Jeanne d'Arc in beeld te brengen. Daarin slaagt ze niet, omdat ze de toneelrealiteit niet tot filmwerkelijkheid kan verdichten. Ze is zo kennelijk overbodig dat de scènes, waarin „St. Joan" steunt op echte filmische kwaliteiten, nauwelijks enig gewicht in de schaal leggen. Men verlangt er dan ook al leen maar naar het stuk in de bezetting van de film op het toneel te zien. De ac teursprestaties zijn namelijk zeer prijzens waardig. (R o x y) Het komt er dit keer op aan dat men sterke zenuwen heeft wil men de spectaculaire griezelhistorie doorstaan, die „X, de onbekende" is gedoopt. De film is gemaakt met het effectbejag, dat de trou we bezoekers van dit theater zo appre ciëren. Met veel gevoel voor de werking van licht en schaduw, vol actie, al ligt het et" wel eens dik op. Van maandag af kan men John Wayne bewonderen in „Luchtduivels boven de Pacific". (Studio) Tot en met maandag de zeker waardeerbare, maar niet in dichter lijke schoonheid het oorspronkelijke even arend filmwerk „Odyssee" met te sterke persoonlijke interpretaties van Kirk Dou glas en Silvano Mangano. Van dinsdag tot vrijdag de opera-bewerking „La forza del destino". In de middagvoorstellingen nog een week lang de film over „Pijnloze be valling". (Minerva) De overwegend span nende film „Trapeze" draait tot en met zondag. Maandag valt het mooie Franse filmwerk „Het balboekje" te bewonderen. Van dinsdag tot vrijdag tenslotte „High Society". Donderdag en vrijdag zijn in Haarlem onder leiding van de afdeling Haarlem van de Vereniging van leraren en onderwijzers in de Lichamelijke Opvoeding de vaardig heidsdiploma's afgenomen. Er hadden zich 1909 leerlingen van negenenvijftig (negen entwintig openbare en dertig bijzondere) scholen gemeld. Tien percent der leer lingen verscheen niet, welk percentage de organisatoren onnodig hoog noemen. Er waren 1070 jongens en 839 meisjes inge schreven. 7% der leerlingen slaagde voor het diploma eerste graad, 33% voor het diploma tweede graad, 40% voor het di ploma derde graad en 10% werd afgewezen. In zeven gymnastiekzalen en op het ter rein aan de Kleverlaan kwamen de leer lingen bijeen om aan het verkrijgen van het diploma deel te nemen. Dank zij de goede voorbereiding en de medewerking van velen verliep de organisatie vlot. vrijdag 5 juli 1957 Alg. Kunstzijde Unie Van Berkei's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Fijenoord Kon. Petroleum Uolland-Amerika Lijn Kon Ned Stoomboot Mij Ned Scheepvaart 'Jnie Van Ommeren Amsterdam Rubber H VA Ver Deli Maatschappijen (Wo Staffellening 1947 3% Invest, cert. Nederland 3°/o Nederland 196264 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.)Aandelen 9.391.098, Deze week (voorl.)Aandelen 8.455.101, Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 28 juni 195»/2 199% 196% 208% 208% 208% 1% 191 194% 193% 3% 306 312% 312 10 285 289 287% 292 y2 303% 303% 23% 469 482% 479% 9% 248 249 y2 249 3 219,50 228,60 228,40 8,50 179% 183% 181% 2-% 148)4 152% 151 3 161 167 16654 7 264 269 264 5 74% 77 76% 122% 125% 123% 2% 91 94% 94% 7/i« 86% 87Vie 8627/s2 89»/i6 907/i# 90'/m V 82 89,3/i# 90-% 8913/I« Obligaties f 8.523.143,- Obligaties 11.763.372,- Zwaar verkeer naar Heemstede kan Leidsevaart niet gebruiken Wegens de werkzaamheden bij de spoor weghalte Heemstede-Aerdenhout zal met ingang van dinsdag 9 juli lijn 3 tijdelijk in Heemstede worden ingekort tot het Spoorplein bij genoemde spoorweghalte. De dienst op het traject tussen Heemstede- Aerdenhout en het Valkenburgerplein zal tot omstreeks 20 juli niet kunnen worden uitgeoefend. Abonnementen op lijn 3 zijn gedurende deze periode ook geldig op het trajectge deelte Haarlem (Station)Heemstede (Valkenburgerplein van de stadslijn 1 en op het gedeelte ValkenburgerpleinSta tion Heemstede-Aerdenhout van de zo- merlijn HeemstedeZandvoort. Deze stremming wordt veroorzaakt door het werk aan het wegdek op de hoek van de Leidsevaart en de Zandvoortselaan. Tot nu toe werd aan de westelijke weghelft gewerkt en werd al het verkeer over de oostelijke helft geleid, hetgeen reeds tot grote moeilijkheden aanleiding gaf. Dinsdag begint men aan de oostelijke weghelft en is de westelijke weghelft zoven gereed dat licht verkeer (personenauto's) er wel gebruik van kan maken, maar zwaar verkeer beslist niet (vrachtauto's en bussen). Dit hangt ermee samen, dat de beide weghelften gevoegd moeten wonden en dat ook een verkeerszuil en een ver keersgeleider verplaatst en opnieuw ge steld dienen te worden Een en ander betekent dan ook, dat in feite niet alleen het busverkeer, maar elk vrachtverkeer gedurende twee weken via de hoek van de Leidsevaart (noordzijde) en de Zandvoortselaan (richting Heemste de-centrum) onmogelijk zal zijn. Alleen het verkeer, komende uit Haarlem richting Zandvoort zal worden doorgelaten, maar al het „zware" verkeer richting Heemstede -centrum zal onherroepelijk worden terug gestuurd. Dit geldt ook voor het verkeer, dat van Heemstede de Leidsevaart op wil. De Heemsteedse en Haarlemse politie zullen daartoe borden met aanwijzingen plaatsen op de Zandvoortselaan., hoek Zandvoorter Allee (waar men nog bijtijds terug kan) en bij de Emmabrug en de Schouwtjesbrug op de Leidsevaart. De P.T.T. wil, te beginnen met Den Haag, in grote steden dubbele brievenbussen plaatsen waarin de stadspost en de inter lokale post gescheiden blijft. Onder P.T.T.-personeel is een prijsvraag uitgeschreven, om korte veelzeggende op schriften te bedenken, die het publiek in één oogopslag duidelijk moeten maken, in welke van de twee gleuven de post moet worden gedeponeerd. HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend tele fonisch, firma Mathot, tel. 11990. Apotheken: Park-apotheek, Kieverpark- weg 13, tel. 11793; Cèntraal-apotheek, Grote Houtstraat 78, tel. 10500; Bos- en Vaart-apotheek, Bos en Vaartstraat 26, tel. 13290. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, tel. 14524. BLOEMEND AAL: Artsen: 'Dokter H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, tel. 23449. Over- veen: Dokter D. K. Heeringa, Militaire- weg 18, Overveen, tel. 24480. Aerden- hout: dokter C. Kroon, Burg. Den Tex- laan 12, Aerdenhout, tel. 26073. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 25769, bgg 10920; zuster H. J. G. Lugt- hart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Bennebroek, tel. 02502618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 13 juli voor spoedeisende gevallen geopend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaal seweg 85, tel. 22181; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 025608284 en de Aerdenhout Apo theek, Zandvoortslaan 164, Aerdenhout, tel. 26772. ZANDVOORT: Artsen: Dokter B. Entzinger, Brederode- straat 1, telefoon 2181; Dokter H. K. van Es, Kostverlorenstraat 4, tel. 2058. Wijkverpleegster: Zuster S. M. de Wilde, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, Haarlem, telefoon 14524. Apotheken: Gedurende het zomerseizoen (maanden juli en augustus) zijn de beide te Zandvoort gevestigde apothe ken, t.w. de Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, tel. 2389 en de Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073, alle dagen, óók de zondagen, geopend van 8 uur v.m. tot 10.30 uur n.m. In de week van 6 t/m. 12 juli nachtdienst van 10.30 uur n.m. tot 8 uur v.m. Apotheek Wijnne, Haltestraat 8, tel. 2389. Echter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. De nachtdienst wisselt op zaterdagavond om 22.30 uur. BENNEBROEK: Artsen: Dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 02502—430. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 02502618. LISSE: Artsen: Dokter A. J. Duymaer v. Twist, Hereweg 295, tel. 3453. HALFWEG: Artsen: Dokter H. Hoestra, Kerkhof laan 87, tel. 454, Zwanenburg. HAARLEMMERMEER: Nieuw-Vennep: Dokter Van der Weg, te lefoon 280; Hoofddorp: Dokter Nannin- ga, tel. 6620; Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek; Zwanenburg: dokter H. Hoek stra, tel. 454. HEEMSTEDE: Artsen: J. J. van Luin, Bronstee weg 76, telefoon 34445 en W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, telefoon 34606. Wijkverpleging: Zr. L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, telefoon 34673 (en in de week van maandag 8 tot en met zaterdag 13 juli, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout apotheek, Zand voortselaan 164, telefoon 26772 (en van zaterdag 6 tot en met vrijdag 12 juli, des avonds na zes uur). HILLEGOM: Artsen: Dokter J. J. Versluys tel. 5121. Nieuws in het kort Liederenavond. In het Huis met de Sleu tels aan de Bronsteeweg 76 in Heemstede geeft de bariton Hans van der Leeuw dins dagavond een liederenavond. Hij wordt aan de vleugel begeleid door Miep van Luin. Het programma vermeldt „Drinklied" en een aria uit „Alexanders Feast" van Han del, de aria „Io ti lascio, o cara, addio" van Mozart. „Orest auf Tauris", „Der ent- sühnte Orest" en „Fahrt zum Hades" van Schubert, „Egidius" van Henk Badings, „Melopée" en „Polonaise" van Lex van Delden en negro-spirituals. Op zaterdag 13 juli wordt voor de twee de maal de wegwedstrijd gehouden voor het officiële militaire kampioenschap. Na een officieuse proef in 1955, waarbij De Jongh winnaar werd, verleende de K.N.W. U. het vorig jaar voor het eerst toestem ming voor het rijden van een wegwedstrijd om het officiële kampioenschap. Deze eer ste titel werd veroverd door Cor van Engeland. Daar de militaire overheid meer faciliteiten biedt voor de sportbeoefening, is de inschrijving dit jaar groter dan te voren. Tot de deelnemers behoren onder meer Braat (Helmond), Captein (Amster dam), Van der Putten (Den Haag), Schalk Verhoef (Rotterdam) en Wuurman (Am sterdam). In totaal zullen ruim 100 ren ners om 13.30 uur in Woerden van start gaan voor de wedstrijd over 153 km, welke eveneens in Woerden eindigt. In Woerden zelf worden intussen wed strijden gehouden voor amateurs en profs. De profwedstrijden, waaraan Van Vliet, Schulte, Potzernheim, De Bakker, Post, Koch, Vreeswijk en Mahn zullen deelnemen bestaan uit een omnium met een klasse mentswedstrijd, een afvalwedstrijd en sprin twedstrij den. Tevens zal Van Vliet gehuldigd worden ter gelegenheid van zijn aanstaand afscheid uit de actieve wielrennerij. De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft in een nota aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat er zijns inziens geen vol doende aanleiding aanwezig is om Neder landers, die een aanvrage om uitkering terzake van Duitse rentenverzekering we gens het werken in Duitsland in oorlogs tijd na 31 december 1951 hebben ingediend, schadeloosstelling te geven voor een mees tal gering geleden nadeel. Er kan zelfs in de meeste gevallen geen sprake zijn van nadeel, aldus de staatssecretaris, want de Sociale Verzekeringsbank is zeer soepel in het accepteren van zogenaamde Duitse tijdvakken, waardoor deze ruimer en met minder bewijsmateriaal (dat bovendien vaak geheel ontbreekt) tot hun recht kun nen komen dan bij waardering door de Duitse verzekeringsorganen zou ge schieden. H-. 'ganyoc - u ,-s 6 - Zonder een officiële plechtigheid is de nieuwe aula op de algemene begraafplaats in Hillegom in gebruik genomen. Met het gereedkomen van deze aula is een einde gekomen aan de onhoudbare situatie, die bij gebrek aan een behoorlijke plaats van samenkomst bij de begrafenissen bleek. De Dienst van Openbare Werken heeft in snel tempo aan de voltooiing van het ge bouw gewerkt. Het C.C.N.F. te Hillegom heeft plannen, om evenals verleden jaar een lampionop tocht te organiseren op 31 augustus. Jon gens en meisjes van acht tot achttien jaar kunnen individueel of in groepsverband hieraan deelnemen. Verleden jaar was de deelname zeer groot en men verwacht, dat ook nu weer velen mee zullen lopen. De lampions worden gratis verstrekt. Mooie prijzen worden weer beschikbaar gesteld. Op 16 juni zal des avonds om acht uur in hotel Sistermans een vergadering worden gehouden, waartoe opgeroepen zullen worden de besturen van speeltuinvereni gingen, sportverenigingen en diverse jeugdcommissies om over de organisatie van de optocht te spreken. Tijdens een in hotel Keur gehouden bij eenkomst van de vrijwel voltallige kolonne van de Zandvoortse afdeling van het Ne derlandse Rode Kruis heeft de kringcom missaris van het Nederlandse Rode Kruis voor Noordholland, de heer G. S. Corver, onderscheidingen uitgereikt aan enkele Zandvoortse kolonneleden. De heer H. de Jong ontving de zilveren medaille voor grote dienstbaarheid. Reeds jaren treedt de heer De Jong als secreta ris van de afdeling op. De voorzitter, de heer Joh. C. Jung Sr., en de kolonneleden Cor de Jong en S. Molenaar ontvingen de bronzen medaille voor tien jaar trouwe dienst. Het diploma makelaar in onroerende goederen werd behaald door de heer J. Attema te Zandvoort, werkzaam bij de dienst van Publieke Werken aldaar. De heer Fred. Longayroux te Zandvoort behaalde het vak-diploma speelgoederen. Elly Aay slaagde voor het examen gym nasium B aan het Lorentzlyceum te Haar lem en Piet de Blaauw (16 jaar) behaalde het einddiploma H.B.S.-A te Haarlem. Drs. C. Klapwijk zal zondagmiddag 15 september om vijf uur afscheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Bennebroek en tien dagen later woensdag 25 september 's avonds om acht uur, na vooraf te zijn bevestigd door ds. J. Kleine van Apel doorn, zijn intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Apeldoorn, waar hij de opvolger wordt van ds. R. J. Goris. ADVERTENTIE GEBOREN: Adrianus Johannes Gerhard, z. v. J. J. Lommerse en J. A. M. Schulte Kuperjans; Cornelis Wilhelmus Maria, z. v. C. J. de Jong en E. v. Meijgaarden; Ronald Willem, z. v. W. P. v. d. Wolf en A. Bouma. ONDERTROUWD: N. v. Raaphorst en D. de Jong; J. J. H. Bokhove en M. Huijssoon; J. D. Bons en R. G. Haarbrink; W. M. Rood- zand en C. Kool; A. M. Faas en P. Th. De- na ij ere. OVERLEDEN: Th. v. d. Reep, 58 jaai\ Onder grote belangstelling van de zijde der ouders werden vrijdagavond in „De Nachtegaal" te Lisse de diploma's aan de leerlingen van de r.k. Handelsavondschool voor de bollenstreek uitgereikt. Legden vo rig jaar 21 cursisten het eindexamen af, thans waren het er 31. De voorzitter van de Commissie voor Rfjksgecommitteerden, de heer J. W. A. Lefeber, reikte de diplo ma's uit, waarbij hij zich waarderend over het doorzettingsvermogen van de cursisten uitte. De leerlingen die bijzondere prestaties hadden geleverd, kregen een boekwerk aangeboden. Namens de scholieren van de vijfjarige cursus sprak mejuffrouw Jos Lubbe uit Lisse, die eerst op latere leeftijd de cursus was gaan volgen, een dankwoord tot de docenten. Zij overhandigde hun ieder 'n doos sigaren. Hetzelfde deed me juffrouw Rina Hulsebosch uit Hillegom na mens de cursisten van de driejarige leer gang. Nadat de directeur, de heer J. Ragas, en de waarnemend directeur, de heer Floor, hadden gesproken, sprak de heer J. Slobbe namens de ouders tot de leraren een dank woord. Het diploma van de 3-jarige cursus der R.K. Handelsavondschool te Lisse behaal den de dames M. Clemens te Haarlemmer meer, C. Hulsebosch te Hillegom, M. Koop en P. Vreeburg te de Zilk en C. Paardekoo- per te Lisse; de heren A. Assendelft, H. Sij senaar, J. Stokman te Hillegom, A. Bruij- nen te Zwanenburg, A. Duineveld, J. Kap- tein, P. Kuilboer, D. de Lange, J. v. d. Meer, J. Wijnands, allen te Lisse en J. Meeuwen oord te Noord wij kerhout. Afgewezen wer den 3 candidaten. Geslaagd zijn voor de 5-jarige cursus de dames C. van Dril, J. Lieverse, J. Lubbe, C. Warmerdam te Hillegom, M. v. Gerven en A. v. Stein te Lisse en de heren B. Bakker, J. Beelen, B. Steenvoorden, P. Warmerdam en M. Weijers, allen te Hillegom, L. van Brekel, G. van Dijk, A. Mense en II. Slobbe te Lisse en J. Everaardt te Haarlemmer meer. Afgewezen werden 2 kandidaten. Voor het examen typen slaagde te Am sterdam mej. Willy in 't Veld. Voor het examen van de tweejarige cur sus der Stichting tot bevordering van de studie van het Bank- en Effectenbedrijf slaagde de heer G. M. Vonk uit Lisse, die werkzaam is bij de Twentsche Bank N.V. te Haarlem.. sa» f* - - r- i ZONDAG 7 JULI 1957. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg, H. Doop. 7: Ds. W. Nijenhuis,: van Loosduinen, Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. W. Banard, van Amsterdam. Oosterkerk. Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen, H. Doop. Ba- kenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. J. E. van Epen. 10.30: Geen dienst zie Grote Kerk 7 uur. Gebouw Vrijz. Her vormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. J. Burger. 10.45: Ds. R. Bijl Aula Chr. Lyceum. Emmakade. 10.45: Ds Joh. Bronsgeest. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan. 4.30: Ds. R. Bijl. Janskapel. Jansstr. 36. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord. Mole- naerstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade. Gaat naar doopdienst in de Oosterkerk. West, Leidsestraat. 10: Dhr. J. de Smalen. Centrum, tijd. in d'Appelaer, 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne. 10 h. 30: Pas de service. Church of England, Kin derhuissingel. Evening serve, 7.30 p. m. Holy Communion. 8.30 p. m. Christian Science. First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. Zaterdag open luchtsamenkomst Dx-eef. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: E. Ch. Hermes. Dinsdag 19.30 Bidstond o. 1. v. Br. Matray. Donderdag 14. Zustersamenkomst t.h.v. Zr. L. Weber-Im- mink, Havenstraat, H'sted. Vrijdag 19.30 Bijbelstudie. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking Broederkerk. Parklaan 34. Herv. Evang. op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Hr. W. v. Oostende, van Onstwedde. Woens dag 7.30: Ds. P. J. J. Lamens, van Kamerik Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. De Waal Malefijt, Amsterdam. Woensdag 8: J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Rev. G. Brucks, Doorn. 5: Dezelfde. H. Av. vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst. Don derdag 8: Bijbelbespreking en Bidstond Vrüe Evang. Gemeente. Parklaan 21 6.30: Voorg. Ds. A. H. v. Gent. O. R. G. Centrum Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat 10.30: Ds. D. Solinger, van Purmerend.. 10.30: Ds. G. Kroes, Jeugdgebouw Schoterweg hk. Pijnboomstraat. Donderdag 10.30: Ds. G. Kroes, Wees- en Oudeliedenhuis. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. G. A. Maathuis, Heerlen. Remonstr. Geref. Ge meente, 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, van 's Gra- venhage. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 9.30: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. C. Griffioen. Zuid-Oosterkerk, Ri chard Holkade 125. 9.30: Ds. H. Sweepe, van Scheveningen. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum- Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. C. C. Griffioen, van Voorthuizen. 5: Ds. H. Sweepe Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. Geels. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstr. 29 10 en 5: Leesdienst. Maandag 7.30: Dhr. van Haaren. Ger. Gem., L. Margarethastraat 13. 10 en 4.30: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Dr. C. Steenblok. Oud-Geref. Gemeente in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Wiltink. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woens dag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. van Dam. Doop en H. Av. 19: Dezelfde v«r «cier iverx iu en 4- n, 10.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Bij- H. W. Eerland. Oud-Geref. Gemeente 9 30 en bellezing en Bidstond. 1 3: Leesdiensten. en Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 5: Verlossingssamen komst wordt uitgezonden over de radio o.l.v. Brig. H. Lahuis. 7.30: Openluchtsamen komst o.l.v. Kapt. P. Vons. Vergadering van gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Bijbelbespreking, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Dhr. H. Meyer, uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Sa menkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10 en 7: Openbare samen komsten. Pastor C. Eylander, uit Amerika. 12-13 geen zondagsschool. 5.30: Openlucht- dienst i. h. Julianapark Z.Z. Maandag en dinsdag 8: Bijzondere diensten met Pastor C. Eylander, uit Amerika. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. J. Versteeg Haarlem, H. Av. 10: Zondagsschool. 6.45: Openluchtdienst a. d. Krocht. 7.30: Dhr. J. Verwoert, van Rhenen. Donderdag 8: Br. en Zr. Contact. Vrijdag 7: Jeugdd. voor jonge ren 8-13 j. 7.45: Idem voor ouderen 13-30 j. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: Dhr. Th. Ottenbros. 5: Dhr. E. Schuur man. 10.30: Zondagsschool, Colensostr. 2. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9. 10.15: Aanbiddingsdienst, preek. 8: Bijbel studie o.l.v. B. Richardson. Maandag 7: Jeugdbijèenkomst Duvenvoordestr. 61 zw. Woensdag 3: Kindersamenkomst. Idem. Don derdag 8: bijbelstudie o.l.v. B. Richardson, Ged. Oude Gracht 47, zaal II. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelmina- straat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Jehova's Getuingen, Kamerlingh Onnesstr. 83. 6 tot 7. Vrijdag 7.309.30. Soefi-Beweging aula Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. 11: Universele Eredienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. W. van Limburgh. 7: Dr. G. Ph. Scheers, H. Av. Immanuëlkerk 10: Dr. G. Ph. Scheers. H. Doop. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-W.) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Doop. 7: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. H. J. D. R. Theesing. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel Indischestraat. 9.30: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk. Klopper singelkerk, Kloppersingel 55—57. 9.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. E. Hendriks. Sionskerk Eksterstraat. 8.45: Ds. J. E. Hendriks. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Nrd.-Schoterkerk, Spaarn- rijkstraat. 9.30: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig Geref Kerk, in gebouw N. P B. Berkenstraat 10. 9 en 2.45: Ds. Bos. Jeho va's Getuigen, geb. N. P. B„ Berkenstraat 10 6.457.45. Woensdags 7.309.30. Chr. Geref. Kerk, Floresstr. 10: Ds. J. F. H. van der Bom, uit Australië. 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. Ka pel Nieuw Vredenhof. 8.30: Ds. van Dijl. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest. Kapel Irene Meer en Bosch. 10: Dhr. Ds Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, Dg., Heemstede. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. D. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Pinksterkerk. 10: Dr. A. Dondorp, 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Heren weg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehova's Getuigen, Binnenweg 79 c. 2 tot 3: Gezamen lijke Bijbelstudie. Woensdag 7.30—9.30: Prak tische toerusting voor de prediking van het Evangelie. Maandag, Ir. Lelylaan 63. 8 tot 9: Huis-Bijbelstudie. Donderdag, Crayenester- singel 7. Van 8 tot 9: Huis-Bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. P. N. Kruiswijk, Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. .10.15 bevestiging ambtsdragers. 5 en 7: H. Avondmaal. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Contactdienst. Ds. G. van Leeuwen, van Amsterdam. 10.30: Dr. J. H. Stelma en Ds. J. O. Norel, bevestiging en intrede van Ds. Norel als kinderzorgpastor van Noordholland Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. J. J. van Hille, Rem. Amsterdam. Geref. Kerk. 8.45 en 10.30: Ds. G. Toornvliet, H. Av. 3.30: Dezelfde. 7.30: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar Zuid. (Belangstellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. G. P. de Veij Mesdagh, v. 's Gravenhage. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwartier, Beatrix- school en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 5: Ds. van Leeuwen, uit de Kaag. Ned. Prot. Bond. 10: Eerw. Heer N. G. A. Pols, uit Harderwijk. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K Krabbe. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. Jehova's Getuigen. Nutsgebouw. v. d. En delaan. 2.30 tot 3.30: Gemeenschappelijke Bijbelstudie. 8 tot 10: Praktische opleiding voor de predikingsdienst. Donderdag, Oost- eindelaan 42. 8 tot 9: Huisbijbelstudie. Don derdag, Gele Vinkestraat 61, Nieuw-Vennep 8 tot 9: Huisbijbelstudie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 7: Ds. D. C. van Wijngaarden, voorber. H. Av. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. W. Sipkema, van Aalsmeer. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. 6.30: Ds. J. de Lange, van Rijk. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. A. van Boven. H. Av. 6.30: Ds. W. van Beem, van Lijnden, Dankzegging. Abbenes. 9.30: Ds. J. A. Kromhout, van Halfweg, H. Av. 6.30: Ds. J. A. van Boven, H. Avondmaal en Dankzegging. Bethelkapel 10: Cand. Wester, van Oegstgeest. 7: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé, H. Av. 7: Dezelfde. H. Av. en Dankzegging. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk, Dorps kerk. 10: Ds. D. ter Steege, H. Doop. 19: Ds. A. Oskamp, Heemstede. Adventskerk (Zie- kenhuiskerk) 10: Ds. G. H. van Willens- waard, H. Doop. Jeugdhuis. 10.30: Jonge- jeugdkerk. Dhr. G. J. Kwakkel. IJmuiden. Chr. Geref. Kerk, Pniël-Kapel, Pastorieweg 10: Ds. J. C. Maris. 4: Ds. J. F. H van dei- Bom, uit Australië. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Dr. H. van der Loos, pred te Haarlem-N. Medew. v. h. Kerkkoor. 19: Geen dienst. Woensdag 20: Avondwijding en concert door het Hervormd kerkkoor olv dhr. H. E. Dees. Spr. Ds. A. D. van Dijl, te Heemstede. Gebouw Woodbrookers, Bent veld. 10.45: Da. J. H. Buijs, vicaris. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. C. J. Bleeker, uit Amsterdam. Geref. Kerk Ju- hanaweg. 9 en 10.30: Ds. A. de Ruiter. 17: Ds. H. W. Wierda, van Haarlem-N. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Gedurende de maanden juli en augustus geen samenkomsten. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. H W Wal vaart, van Sassenheim.Voorber. H.'Av' 10.30: Dezelfde. Voorber. H. Av. en H. Doop ?sv.F- Roos)en, van Zutphen, jeugddienst.' Ned. Prot. Bond. Ds. L. A. v. d. Voori van Heemstede. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds K Schouten. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds' J. J. Verleur. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds' L. Kieboom. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4- Ds

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11