W.H.O. rapport bewijst het grillige karakter der polio Leeg woonhuis Krijgt U gasten? OPZEELAND WONINGRUIL Herenhuis HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE KINDERVERLAMMING IN CIJFERS „Hummeltjes Honk" wordt 12 juli geopend Schikking met de politie bij kleine overtredingen Zondag kampioenschappen zwemmend redden Collectief leiderschap in Rusland blijft Zjoekov sterke man naast Kroesjtsjev Terreur onder critici in Schippersknecht in Lobith aangehouden DrOtto Hahn: China groeit Ho Tsji Minh begint aan zijn negen landen-reis „Niemand zal oorlog met kernwapens overleven" Pionier van kernsplitsing wenst moreel antwoord Scheepvaart uit klinkklaar fruit WAAR WILT U WONEN? TWEE RUIME HERENHUIZEN ZATERDAG 6 JULI 1957 19 GENèVE (UP) Voor het Wereldcon gres over de kinderverlamming (poliomye litis) dat maandag in Genève zal worden geopend, heeft de World Health Organisa tion (Wereld-gezondheidsorganisatie) een statistiek gepubliceerd waarin de ziekte gevallen in 61 landen over een periode van vijf jaar (van 1950 tot 1955) verwerkt zijn. Uit deze statistiek blijkt dat 1952 het slechtste jaar is geweest, met 105.092 ziek tegevallen en 7301 sterftegevallen. In de jaren 1953 en 1954 had Nederland het laag ste sterftecijfer van de gehele wereld, res pectievelijk 8 en 3 doden per 100.000 in- wonders tengevolge van polio. Van de vijf jaar waarin de WHO haar cijfers verzamelde, bleek 1952 het meeste ziektegevallen te hebben opgeleverd in Europa en de V.S., terwijl voor het gebied van de Stille Oceaan 1951 het dieptepunt was. Opgèmerkt werd dat het aantal ziekte gevallen hoogstwaarschijnlijk veel hoger is dan opgegeven, omdat kinderverlam ming dikwijls niet als zodanig herkend of opgegeven wordt. Wel zal het aantal doden in de vijf jaren, meer dan 30.000, ongeveer juist zijn. Uit de statistiek blijkt verder dat voor namelijk kinderen en jonge mensen wor den getroffen. Verder blijkt dat in de ge hele periode meer mannen dan vrouwen aan kinderverlamming overleden. De totaal telling voor het aantal ziekte gevallen en doden per jaar is: Jaar Ziektegevallen Doden 1950 69.870 5822 1951 63.199 5039 1952 105.092 7301 1953 35.719 5511 1954 72.549 4272 1955 63.253 2709 (nog niet volledig). In 1950 was in Europa Noorwegen, met Zweden, het zwaarst getroffen land, met 303 (en 224) doden per 100.000 inwoners. In 1951 werd Noorwegen opnieuw zwaar ge troffen (628 doden per 100.000 inwoners) en in 1952 was het Denemarken, waar 607 van iedere 100.000 inwoners stierven. In 1953 was het opnieuw Noorwegen (324 per 100.000 inwoners) en in 1954 was Zwitser land het centrum, met 227 doden per 100.000 inwoners. De landen waar het laagste percentueel sterftecijfer genoteerd werd, waren: in De wethouder van onderwijs te Haar lem, de heer- D. J. A. Geluk, zal vrijdag middag 12 juli, het nieuwe schoolgebouw van de gemeentelijke kleuterschool „Hummeltjes Honk", gevestigd aan de Brederodestraat 22, officieel openen. De minister van-Justitie, prof. Samkal- den, heeft geantwoord op in het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer geuite be zwaren tegen het treffen van een schik king met de politie bij overtredingen. Als praktische bezwaren waren genoemd dat het voor zulk een politie-transactie ver eiste sociale klimaat in Nederland ont breekt, dat deze transactie weer schrijf werk op straat met zich brengt en dat vrijwel geen controle mogelijk zal zijn op de werkzaamheden der transigerende po litiemannen. De minister verklaart, dat eerst een proef wordt genomen in een grote stad, in enkele middelgrote steden en in enkele ge bieden ten plattelande. Over de aan te wijzen proefgebieden zal overleg worden gepleegd met het plaatselijk bestuur en de plaatselijke politieautoriteiten, alsmede met het Openbaar Ministerie. De mogelijkheid tot transactie zal in de experimentele fase beperkt worden gehouden. De minister denkt daarbij aan sommige veel voor komende, gemakkelijk op te sporen en uit bewijsoogpunt geen moeilijkheden op leverende verkeersovertredingen, en aan eenvoudige overtredingen van plaatselijke politieverordeningen. De opsporingsambtenaar behoeft slechts een eenvoudige „kennisgeving van oproe ping" op straat op te maken, hetgeen geen schrijfwerk van betekenis vereist. Wat betreft het gemaakte bezwaar, dat vrijwel geen controle mogelijk zal zijn op de werkzaamheid van de opsporingsambte naren, zegt de minister, dat met een sy steem, waarbij slechts gekozen kan worden uit een klein aantal gefixeerde transactie bedragen, voldoende verzekerd is. dat in tern bij de opsporingsdiensten een deugde lijke controle kan worden uitgeoefend In geval van tegenspraak van de ver dachte hoe ongefundeerd deze ook moge schijnen zullen de stukken in handen van het Openbaar Ministerie worden ge steld. In de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem worden zondag door de Haar lemse Reddingsbrigade voor Drenkelin gen, de jaarlijkse wedstrijden gehouden om de kampioenschappen van de Konink lijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Door leden van verscheidene reddingsbrigades uit het land is voor deze wedstrijden ingeschreven. Des morgens wordt de wedstrijd 150 meter gekleed ge zwommen, waarvan 125 meter schoolslag en 25 meter vervoer van een drenkeling in kopgreep. Voorts worden er wedstrijden gehouden in het werken met de reddings- lijn. De middagwedstrijden beginnen om twee uur met een estafette zwemmend redden door ploegen van vier personen. Daarna volgt popduiken en onderwater zwemmen. Vervolgens wordt het wed strijdprogramma onderbroken voor een demonstratie met de autocabine door de organiserende vereniging. Verder vermeldt het wedstrijdprogramma: het redden van een drenkeling, 25 meter zwemmen en daarna de drenkeling over een afstand van 25 meter vervoeren. Bij het popduiken voor ploegen van drie personen zullen twaalf ploegen hun krachten meten. Ver volgens gaat de jeugd te water voor een wisselslagestafette gekleed zwemmen. Eni ge estafettes en persoonlijke nummers vormen het laatste deel van het program ma waarna de prijsuitreiking zal plaats hebben in het Mendel College. 1950: België (28 per 100.000), in 1951 Dene marken (2 per 100.000) in 1952 Schotland (23 per 100.000) en in 1953 en 1954 Neder land (respectievelijk 8 en 3 per 100.000 in woners). Verwachting in Washington: (Van onze correspondent in Washington) Nadat het stof van de eerste wilde gis singen en speculaties met betrekking tot de paleisrevolutie in Moskou was neerge slagen, meent men te Washington, dat de voornaamste redenen voor de ontslagen uit het partijpresidium gelegen zijn in bin nenlandse problemen, hoofdzakelijk ver band houdend met de industriële decen tralisatie en de ontwikkeling op agrarisch gebied. Als gevolg van deze interne revo lutie is volgens de heersende mening te Washington Kroesjtsjev's persoonlijke macht aanzienlijk verstevigd. Men neemt echter aan, dat het collectieve leiderschap voortgezet zal worden en dat Kroesjtsjev niet dezelfde absolute macht, die Stalin destijds heeft uitgeoefend, heeft verkregen. In dit verband wordt speciaal gewezen op de promotie van maarschalk Zjoekov tot volwaardig lid van het partijpresidium en hij wordt zelfs al beschreven als gelijk staande met Kroesjtsjev. Enkele Amerikaanse Rusland-experts hebben de overtuiging, dat de liberale ele menten in de Sovjet-Unie versterkt wer den. Moskou's besluit om een einde te ma ken aan de verplichte leveringen van een deel der opbrengst van de lapjes eigen grond door de collectieve boeren met in gang van volgend jaar, wordt als een be vestiging van deze verandering gezien. Met betrekking tot de gevolgen op het vlak der buitenlandse politiek is de me ning in Amerika verdeeld. Terwijl enkele experts een vermindering van de spanning verwachten en menen dat het terzijde schuiven van Stalin's minister van Buiten landse Zaken, Molotov, betekent dat de politiek van vredelievende co-existentie heeft getriomfeerd over de tactiek van de koude oorlog, door Stalin ingevoerd, neemt men in regeringskringen de veel voor zichtiger houding van afwachten aan. De politieke kringen in Washington menen, dat zij niet lang hebben te wach ten om te weten te komen wat de buiten landse politiek van het gereorganiseerde Sovjet-leiderschap wil nastreven. Zij ver wachten dat de ontwapeningsbesprekingen te Londen spoedig duidelijk zullen maken in hoeverre de beschuldigingen in de ver klaring van het Kremlin, dat de ontslagen leiders zich verzet hebben tegen de poli tiek van ontspanning en versteviging van de wereldvrede, op hun waarde bekeken kunnen worden. ■-■gaw 'ryrM? Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse .Zaken te Washington deed gisteren een beröëp op" het Krè'mlin' om haar goede bedoelingen te bewijzen door praktische maatregelen te nemen ter oplossing van belangrijke wereldpro blemen als ontwapening en hereniging van Duitsland. Verdacht van valsheid in geschrifte in Hoofddorp Naar wij vernemen is de schippers knecht uit Hoofddorp om wiens opsporing en aanhouding anderhalve maand geleden door de rijkspolitie te Hoofddorp was ver zocht, omdat de schippersknecht zich aan valsheid in geschrifte zou hebben schuldig gemaakt, gisteren in Lobith gearresteerd en naar Hoofddorp overgebracht. Zoals wij op 16 mei berichtten was de opsporing en aanhouding verzocht na een aanklacht, die door een notaris uit Hoofd dorp tegen de schippersknecht was inge diend. Men heeft heel wat moeite gehad de man, die per schip van de ene plaats naar de an dere reisde, te vinden. Zo had de politie de tip gekregen, dat hij zich in Nijmegen zou ophouden. De daar aangehoudene bleek echter de broer van de gezochte te zijn. Een bezoek, dat een aantal rechercheurs in Rotterdam aan een schip bracht, verwekte veel consteraatie, omdat de schipper (die evenmin de gezochte bleek te zijn in de ver onderstelling verkeerde met inbrekers te doen te hebben. xx»oooooooononrnonnoof*xrioononooonocoooocxiooooooooooooo( WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXXXX«CXX«OOOOCCOÜOOJOCCOOC»COOCXXXX)OCü<XXXXX (Reuter en AFP) "Volgens te Hong kong ontvangen berichten zijn vier voor aanstaande Chinese hoogleraren van de universiteit van Sjanghai heftig gecrïti- seerd wegens hun rechtse neigingen. In de bijeenkomst te Sjanghai werd vooral Wang Tsjoe Tsjing aangevallen omdat hij een belangrijke rol zou spelen in de anti-com munistische activiteit. In de Chinese pers is een bekentenis ver schenen van een tweede rechtse minister, die critiek heeft geleverd op de communis tische partij. Het is Lo Loeng Tsji, minister van Bosbouw, wiens bekentenis echter door de afgevaardigde uit het parlement Yang Tsji (gedelgeerde van de provincie waar deze minister woont) verre van eerlijk en volledig werd genoemd. Na het lezen van artikelen in de Britse en Amerikaanse pers na afloop van het twintigste partijcongres in Rusland was hij naar hij zeide gaan twijfelen aan het com munisme. Deze twijfel was nog toegenomen door de gebeurtenissen in Polen en Honga rije en door de vlucht van duizenden intel lectuelen naar het westen. De afgevaardigden uit Kiangsi zijn van oordeel, dat minister Lo niet heeft be kend, dat hij de communistische partij wilde terugdringen. Waarnemers zijn van mening, dat er net zolang druk op Lo zal worden uitgeoefend, totdat hij een meer bevredigende „bekentenis" aflegt. „U heeft gezucht!" Prof. Koe Sjih Sjoeng van de universi teit van Peking heeft vrijdag getracht zelfmoord te plegen, toen zijn collega's van de democratische partij hem lang durig ondervroegen over "ijn activiteit. De 'mo.g'eraar wierp zich met het hoofd tegen oen ufiegr. waardoor hij zwaar werd ge wond. Onder moer hadden zijn collega's hem verweten, dat hij in 1939 een onder scheiding van Ts.vang Kai Sjek had ge kregen, toen hij door een Japanse spion was gewond. Ook zou hij tweemaal heb ben gezucht, terwijl hij keek naar aan plakbiljetten op de muren van het socia listische instituut van Peking. Dagelijks worden er door de kleine democratische partijen „beschuldigings- bijeenkomsten" gehouden, waarop partij genoten die critiek hebben geleverd op de communisten en de regering aan de kaak worden gesteld. Na verloop van tijd be kent het merendeel der beschuldigden het- °°pn van hen wordt verlangd. HONGKONG (Reuter) President Ho Tsji Minh van het communistische Noord- Vietnam is vanochtend per vliegtuig uit Hanoi naar Peking vertrokken, op weg naar Noord-Korea. Na zijn bezoek aan dit land zal het staatshoofd een rondreis maken met verbliiven in Tsjechoslow 'ije. Polen, Oost-Duitsland, Joegoslavië, Hon garije, Albanië, Bulgarije en Roemenië. LINDAU. De Duitse nobelprijswinnaar dr. Otto Hahn heeft vandaag in een onder houd met United Press verklaard, dat in geval van een atoomoorlog „alle leven zal ophouden te bestaan. Niet één percent van de mensen, absoluut niemand, zal deze oorlog overleven", zei dr. Hahn letterlijk. Dr. Hahn heeft tegen het eind der tweede wereldoorlog de kernsplijting en de moge lijkheid tot het ontsluiten van de energie der atoom ontdekt. Door zijn uitvinding konden de V.S. de eerste atoombommen vervaardigen. De aanleiding tot zijn uitspraak is de opmerking van prof. Jordan dat een zeker deel van het mensdom de atoomoorlog zou overleven en na enkele duizenden jaren opnieuw met het vraagstuk van de over bevolking zou kampen. „Die uitlating moet u niet al te ernstig opvatten", zei dr. Hahn. Dr. Hahn, een der achttien onderteke naars van het „manifest van Göttingen", zei dat het „een morele vraag is" of de mens bereid is „het risiko te aanvaarden om door zijn kernproeven morele of fysie ke monsters te doen ontstaan". Cijfers ge ven op deze vraag geen antwoord en het ..Manifest van Göttingen" is volgens dr. Hahn een poging van hem en zijn collega's in Göttingen om een moreel, een menselijk antwoord te gevjen op een vraag, die niet met berekeningen kan worden beantwoord. Dr. Hahn heeft het jaarlijks congres van Nobelprijswinnaars bijgewoond dat onder auspiciën van graaf Lennart Bernadotte op het kasteel Mainau te Lindau georgani seerd is. Andere sprekers ROME (UP) De secretaris-generaal van de NAVO Paul Henri Spaak heeft zich oo een persconferentie in Rome ontpopt als een sterke tegenstander van een verbod op kernwapens als dit verbod niet gepaard zou gaan met afschaffing van de conven tionele wapens. „Er bestaat groot gevaar, dat wij het risico van een conventionele oorlog vergroten, als wij zouden overgaan tot ontwapening op gebied van kernwa pens". zo zei hij. Hij sprak met afschuw over de mensen, die bet hebben over het terugbrengen van de oorlog tot „menselijke proporties" door het uitbannen van kernwapens. „Deze mensen moeten na de laatste oorlog gebo ren zijn", zei hij. „Op het ogenblik is een oorlog op grote schaal niet waarschijnlijk", omdat alle regeringen wel beseffen, dat men nu niet meer kan spreken over het winnen van een oorlog in de oude beteke- kenis van het woord", zei Spaak. Alcor, 5 te Rio de Janeiro. Alcyone. pass. 5 Kp. Race n. Hampton Roads. Alblasserdijk, 5 te Rotterdam v. Antwerpen. Axeldijk, 6 te Rotterdam verw. Amerskerk, 5 v. Genua n. Marseille. Artemis. 5 te Curacao v. Amsterdam. Alphacca, 5 te Montevideo. Antonia. 6 te Tjilatjap. Almkerk, 5 v. Amsterdam n. Z.O.-Afrika. Axeldijk, 6 te Rotterdam. Amst.elland, 6 te Recife. Arkeldijk, pass. 5 Azoren n. Halifax. Bengalen, 5 te Labuan v. Aden. Blit.ar, 5 te Massawa verw. v. Aden. Baud, 5 te Makassar v. Buleleng. Boskoop, 5 te Balboa. Breda, 5 te Pta. Cardon v. Pto. Cabello. Bennekom, 5 te Antwerpen. Blijdendijk, 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Beninkust, pass. 6 Finisterre n. Dakar. Hoogkerk, 5 te Amsterdam. Bengkalis. 6 te Amsterdam. Bloemfontein, 5 v. Las Palmas n. Kaapstad. Britsum, 6 te Balikpapan. Caltex Nederland, pass. 5 Kp. De Fer n. Sidon. Camerounkust, 6 te Lagos. Celebes. 5 v. Belawan n. Penang. Cradle of Liberty, 4 20 m. n. Malta n. Port Said. Carillo, 5 te Cortes v. Havana. Camitia, 19 te Curacao verw. Cinulia, 10 te Durban verw. Clavella, 12 te Vizagapatnam verw. Corilla, 17 te Durban verw. Crania, 8 te Rotterdam verw. Castor, 3 te Amsterdam n. Hamburg. Caltex Leiden, pass. 5 Aden n. Pernis. Callisto, 5 v. Stettin n. Buenos Aires. Congokust, 5 te Takoradl. Dongedijk, 5 v. Cristobal n. Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 5 Gibraltar n. Rastanura. Friesland KRL, 6 te Aden. Gaasterland, 5 te Cadiz. Giessenkerk, 5 te Aden v. Sydney. Guineekust, 5 te Le Havre. Gabonkust, 5 v. Freetown n. Duinkerken. Grootekerk, 5 te Antwerpen. Heemskerk, 5 te Genua v. Rotterdam. Houtman, 6 te Surabaja v. Singapore. Hathor, 5 te Rotterdam n. Algiers. Hera, 4 v. Ciudad Trujillo n. Guanta. Isis, 5 v. Curasao n. Aruba. Kalydon, pass. 5 Bona n. Turku. Koratia, 5 v. Singapore n. Miri. Kaimana, 6 te Makassar v. Surabaja. Kaloekoe, 6 te Fakfak verw. v. Merauke. Katelysia. 5 te Mamonal. Kara, 5 Kaapstad verw. Kopionella, 7 te Lorenco Marques verw. Kosicia, 10 te Curasao verw. Krebsia, 9 te Geelong verw. Krebsia, 5 dw. Albany n. Geelong. Larenberg, 6 te Barrow verw. Liberty Bell, 6 te Port Said. Leopoldskerk, 5 te Khorramshahr. Louis Lantz, 5 35 m. z.w. Casquets n. Emden. Langkoeas, pass. 5 Ceylon n. Belawan. Meerkerk, 6 te Genua. Murena, 4 v. Balikpapan n. Manilla. Metula, 5 te Singapore v. Balikpapan. Maas, 5 te Sibenik v. Beyrouth. Mentor, 5 te Maracaibo. Malea, 7 te Bunju verw. Musilloyd, pass. 5 Malta n. Port Said. Mariekerk, 5 v. Newcastle n. Brisbane. Munttoren, 5 v. Fao n. Singapore. Maashaven, 5 v. Bahia Blanca n. Buenos Aires. Maaslloyd, pass. 6 Finisterre n. Rotterdam. Mitra, 6 v. Pta. Cardon n. Brisbane. Montferland, 5 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Oldekerk, 5 te Antwerpen. Ondina, 5 te Cabimas v. Curacao. Oostkerk, 5 v. Cochin n. Aden. Oranje, 5 v. Southampton n. Port Said. Oranjestad, 5 v. Dover n. Madeira. Oranjefontein, 5 te Amsterdam. Ovula, 5 te Balikpapan verw. Omala, 5 v. Berre n. Genua. Ondina, 5 v. Cabimas n. Landsend. Polyphemus, 5 v. Rejangrivier n. Balikpapan. Prins Frederik Hendrik, 6 te Glasgow. Purfina Nederland, 5 v. Genua n. Kuwait. P. G. Thulin, 5 te Seven Islands v. Rotterdam. Pieter S, 5 te Vlissingen verw., gesleept door sleepboot Scaldis. Prins Willem V, pass. 4 Vlissingen n. Bremen. Prins Alexander, 6 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje. 6 te Rauma. Poelau Laut, 5 v. Panama n. Japan. Prins Willem II, 5 v. Toronto n. Montreal. Peperkust, 6 te Amsterdam. Polydorus, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Radja, pass. 5 Kp. Finisterre n. Kielerkanaal. Scherpendrecht, pass. 5 Ceylon n. Rastanura. Schouten, 6 te Singapore. Straat Cook, 6 te Lor. Marques. Stanvac Lirik, 7 te Calcutta verw. Saidja, 5 te Bukom v. Pladju. Sambas. 5 te Singapore v. Bangkok. Saroena, 5 te Pladju v. Djakarta. Sidajoe, 5 te Surabaja verw. Stanvac Talang Akar, 6 te Sungeigerong verw. Soestdijk, 4 320 m. w. Seillys n. New York. Statue of Liberty, 4 55 m. z.o. Rasmadraka naar Philadelphia. Solon, 6 te Mobile. Sibigo, 5 dw. Sandwich Cape n. Brisbane. Stad Schiedam. 5 65 m. z.w. Oporto n. Vl'dingen Seven Seas, 7 te Cowes verw. Stad Alkmaar, 5 v. Rotterdam n. Italië. Stad Leiden, 5 v. IJmuiden n. Pepel. Statendam, 6 te Rotterdam. Schelpwijk, 5 v. Rotterdam n. Curacao. Stad Alkmaar, 5 v. Rotterdam n. Piombino. Senegalkust, 6 te Takoradi. Stad Delft, 5 v. West-Hartlepool n. Narvik. Tabian, 6 te Penang. Teiresias. 6 te Singapore. Ternate, 5 rede Aden. Tjitjalengka. 6 te Singapore. Tomori, 5 v. Aden n. Port Said. Trajanus, 5 te Lattakia. Tiberius, 5 v. Port of Spain n. Amsterdam. Telamon, 6 te Baltimore verw. Talisse. 6 v. Port Said n. Abo. Taria, 5 v. Pta. Cardon n. Rio de Janeiro. Tero, 5 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Van Noort, 4 in Stra&t Doerian n. Tj. Priok. Van Riebeeck, 5 te Semarang v. Tj. Priok W. Alton Jones, pass. 5 Kp. St. Vincent n. Mena. Westland. 4 40 m. z.z.w. Madeira n. Recife. Westerdam, 8 te Rotterdam verw. Willemstad, 5 te Grenada. u Woeh'sdrëcht, 5 v. Bachaquero h. Landsènd. Wonorato, 5 v. Cebu n. Singapore. Waterman,- 6 te Rotterdam. IJssël; 6 t'é Charleston. Zaankerk, Dass. 5 Sabang n. Aden. Zuiderzee, 4 300 m. n.o. Pernambnco n. Kaapstad Zonnekerk, pass. 5 Vlissingen n. Hamburg. Zuiderkerk, 5 te Genua v. Marseille. Zijpenberg, 5 v. Vltoria n. Engeland. KLEINE VAART Alcetas, 3 v. Messina n. Venetië. Anker. 5 te Amsterdam v. Hampton Roads. Amyntas, 5 5 m. n.w. Finisterre n. Amsterdam. Admiraal Courbet. pass. 5 Kiel n. Shoreham. Alcetas. 5 op Adriatische Zee n. Venetië Arnhem. 5 20 m. n.w. Le Havre n. Casablanca Amigo, 5 v. Amsterdam n. Skagen. Badzo, G v. Londen n. Rotterdam. Bab T, 2 v. Kristinehamn n. Zaandam. Bloemgracht, pass. 5 Kiel n. Abo. Binnenhaven, 5 v. Pt. Lyautey n. Rouaan. Bermuda. 5 dw. Southwald n. Middlesbrough. Casana, 5 75 m. n.o. Texel n. Rouen. Draco, 5 v. Amsterdam n. Rotterdam. Daniël, 5 v. Esbjerg n. Huil. Dombureh, 5 dw. Ooorto n. Casablanca. I Deni. 5 te Outergabbart n. Limfiord. Driebergen. 5 60 m. z.z.w. Beachyhead n. Brussel. F.ljo, 3 te Odda. Elsa, 4 v. Sundsvall n. Zaandam. Fivel, 5 20 m. z.w. Vikingbank n. Leith. Fiducia, 5 3 m. z. Smithknoll n. Maassluis. Frieda Bloksyl, 5 te Dudgeon n. Maassluis. Fiat, 5 v. Hamburg te Gent. Geestdijk, 5 te Cromer n. Boston. Harold. 5 25 m. dw. Egmond n. Pernis. Hondsbosch. 6 v. Rotterdam n. Londen. Hoogland, 5 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Inspecteur Mellema. 4 te Smalls n. Barry. Import, 5 bij Goeree n. Rotterdam. Jan Kreumer, 6 v. Rotterdam n. Londen. June, 5 bij Maasboei n. Maassluis. Jaba, 5 v. Southampton op de Tees. Jell, 5 voor Waterweg n. Dordrecht. Julia Mary, 5 20 m. z. Kp. Vigo n. Leixoes. Kaap Falga, 3 v. Rundvik te Amsterdam. Kaap St. Vincent, 4 v. Rotterdam te Gent. Koh I Noor, 5 in Finse Golf n. Hamina. L'inbaansgracht, 5 te Hamina v. Helsinki. Midas. 4 v. Istanbul n. Izmir. Marie Louise, 7 v. Londen te Rotterdam verw. Pavo. 30 v. Ostrand te Hauklpudas. Perregaux, 5 20 m. n.w. Kp. Silero n. Fedala. Pr. Bernhard, 5 40 m. w. Tersch.bank n. Gdynia. Piet Schipper, 5 v. Perth te Inverkeiting verw. Rio, 5 60 m. w.z.w. IJmuiden n. Rochester. Reest, 5 350 m. n.w. Alexandrië. Tilly, 4 v. Antwerpen n. Walkom. Tempo, 6 v. Rotterdam n. Huil. Thaletas, pass. 5 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Willem Barendsz, 5 v. Wisbech n. Sandvik. Zephyr, 5 v. Antwerpen te Helsingborg verw. SLEEPVAART Barentszee, Noordzee en Witte Zee met „Ioan- nis", 4 20 m. z.o. Wight n. Nordenham. Clyde met Oceaan, 4 540 m. w.z.w. Acapulco n. Hikari met kruiser Moreno. Hudson, 5 v. Hoek v. Holl. n. Pieter S, bij Goeree. Maas, 4 v. Hoek v. Holl. naar Margaretha op 80 m. z.w. Wight.- Rode Zee 4 170 m. o. New York n. New York. Titan, 4 90 m. w.z.w. Monrovia n. Lagos. AM u naarefn LAcoen ZCCKT, als VWVttJUWESN «CNSTMEISJa wocxü «ff eft, of een naai - machine ter oibr/hms. op ais uw DOCHTER. ceh TWEEOSHANOS piano v^alhebben, Kies can x. SMOSTT BI OOfPKCOPME «enoce Voor de algehele verzorging van uw haard, kachel of ketel natuurlijk: „YEAR ROUND SERVICE-BUREAU' Billijk en goed SONTSTRAAT 6, HAARLEM Tel. 27787 TE KOOP: nog één van de in aanbouw zijnde Middenstands woningen aan de Vollenhovenstraat te Haarlem. Bevr. W. J. Nag- tegaal, Prins Mauritslaan 95, Overveen. Tel. 14004. SIGARENZAAK met woning ter overn. agb. f 6300, winkelvoorraad te gen fact, prijs. Huur f 14.20 p. w Inl. J. van Gelderen, Makelaar N. B. M., Zijlweg 67, tel. 20542. te koop in Haarlem-Nrd. f 13.500. 5 kamers en keuken etc. Inl. J. van Gelderen, Makelaar N. B. M. tel. 20542 PE-KA-RAB, Internationaal Verlofgangers- Instituut (dir. D. Stoffels) Hilversum, K 2950—6940 biedt aan en vraagt in Haar lem e. o. uitsluitend vrye gemeub. Huizen voor langer dan 2 mnd., vanaf f 300 p. m. LEEG TE KOOP Ruim en modern ingericht met garage op de Parklaan te Haarlem. Koopsom f 35.000 Inl. b. d. makelaars H. TH. FIBBE en ZN., (leden N. B. M.) Nassaustraat 14, Haar lem Tel. 13781. Luister elke zondag en drink elke dag Si-Si. Per 3/4 liter fles slecht 47 cent. Om van te watertanden. Wim Sonnevetd komt weer voor de radio. Nu als Ome Daan de Si-Siliaan „als U voelt wat hij bedoelt-" Si-Si Is zuiver als het Amsterdams van De Si-Siliaan en... even sprankelend- gezond, even luchtig. Wim Sonneveld komt weer voor de radio - nu als De Si-SiliaanVanaf morgen elke zondag van 11 tot 11.15 uur over Radio Luxemburg (208 meter). Schenk U een glas parelende Si-Si en ga gezellig luisteren! 'n Sprankelende radio-produktie van Bureau De Ant woordman met parelende teksten van Jaap v/dMerwe, sappig gepresenteerd door Wim Sonneveld als De Si-Siliaan en zonnig geserveerd door Si-Si vruchten limonade. „Om van te waaaatertande..." Si-Si is een heerlijke, gezonde sinaasappellimo nade, die bereid is met echte kristalsuiker. Uit één grote familie-fles schenkt U acht drinkdop- pen vol verkwikking. Slechts 47 cent.Vraag Si-Si! VRUMONA FABRIEKEN - BUNNIK Wij bouwen thans villa's, mdddenst.won. en flats in billijke prijskl. in o.a. Amstel veen, (winkel-woonhuizen) Apeldoorn. Baarn, Bennebroek. Bennekom, De Bilt. 't Gooi, Haarlem, 's Hertogenbosch, Landsmeer (bij A'dam). Leidschendam, Lopik (bij Utr.), Naarden, Oss, Soest, Son (bij Eindh.), Tilburg, Zaandijk, Zoetermeer. Zutphen. Vrijbl. inl. en tek. bij de N V. Bouw- en Aann.-My. Bakhuizen, Joh. Geradtsweg 109-111, Hilversum, tel. 12051 (4 lijnen) en bij de plaatselijke makelaars Vrije vestiging Ruime hypotheek Voor verhuur van Servies goed, modern glaswerk, cou vertartikelen, enz. ZIJLSTRAAT 24—30. HERENHUIS HAARLEM-ZUID in pr. st binnen afz. tijd grotend. ledig te aanv. fl. suite m. serre op 't Z„ erker a. d. str., 3 gr. en 3 kl. kam., keuken en als keuk. inger. badkc. v., 2 w.c.'s, kelder, achtërt. m. sch. (op 't Z.), kl. voortuin, fl. zolder. Gesch. v. dubb. bew, Br. P. Boekh. de Munck, Zijlweg 54, H'lem Aangeb. mooie MIDDENSTANDSWONING, Junoplant- soen te Haarlem-N. of Schieweg, Rotterdam. Gevr. MIDDENSTANDSWONING te Haarlem of omg. Minstens 3 slaapk. en badkamer. Br. onder B.Z. 3446, Adv. Bur. De la Mar, Amsterdam TE KOOP gelegen PARKLAAN resp. RIPPERDAPARK te Haarlem, bev. o.m. 3 kamers en serre beneden. O.a. zeer geschikt voor kantoren enz. en woning. LEEG TE AANVAARDEN Koopsom: f 32.000.resp. f 26.000. Inl. Niephaus Blansert, makelaars N.B.M. Telef. 10269, na kantoortijd 21882.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3