Gedeputeerde Bouwman vanmorgen ten grave gedragen Bouw nieuwe gereformeerde kerk in Bloemendaal kan doorgaan Ruim 600 woningen voltooid en duizend in voorbereiding Een dubbel gedenkwaardige leerlingenuitvoering Kapitaalschaarste werkt vertragend op bouw van premiewoningen Laatste openbare optreden van de dirigent Toon Verhey Wijziging rooilijn thans goedgekeurd DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Wonitigbouzvverslag Haarlem eerste helft 1957 Automobilist schampt hond van blinde Staaltje van verkeers- onfatsoen op Leidsevaart in Haarlem Export bloembollen in eerste helft van 1957 J. A. C. Bleeker nam afscheid Burgerlijke Stand van Haarlem UIT STAD EN STREEK Ziekentriduum in Bloemendaal begonnen Haarlems Muziekinstituut Inzameling voor Hongaren ZANDVOORT Postduiven vlogen HAARLEMMERMEER Actie van padvinders VIJFHUIZEN Bejaardenclub trok er een dagje op uit Scheepvaart DINSDAG 9 JULI 1957 In de eerste helft van dit jaar zijn in Haarlem 607 woningen voltooid. Op 1 juli waren er 1008 in aanbouw en waren er plannen in voorbereiding voor 1868 woningen. Deze cijfers zijn ontleend aan het dezer dagen verschenen woningbouwverslag van B. en W. van Haarlem, die zich hebben voorgenomen een dergelijk verslag te doen verschijnen aan het einde van elk kalenderkwartaal Met het oog hierop zijn tevens de cijfers vermeld van de bouwactiviteit sinds de laatste verslagdatum op 1 februari van dit jaar. Zo zijn sinds deze laatste datum 475 woningen voltooid. Hiervan waren 317 woningwetwoningen (423 sinds 1 januari) en 158 woningen in de premie-, her bouw- en vrije sectorbouw (184 sinds 1 januari). Wat het bouwrijp maken van de grond voor de uitbreidingsplannen betreft, kan worden meegedeeld, dat de grond in Sinnevelt thans volkomen bouwrijp is, dat in Delftwijk de ophoging volledig en de aanleg van de riolering voor driekwart is vol tooid, dat voor Parkwijk de ophoging voor 95 percent is voltooid en de riolering is gegund en dat de ophoging in Schalkwijk wordt voorbereid. Het voor 1957 toegestane bouwvolume bedraagt 1324 woningen. Hiervan zijn 180 woningwetwoningen en 147 premiewoningen goedgekeurd en 110 woningwetwoningen en 621 premiewoningen in behandeling. Van het totaal van 1324 woningen zijn dus in totaal 1058 woningen goedgekeurd of in behandeling, zodat er nog plannen kun nen worden ingediend voor 266 woningen. Van de in de eerste helft van dit jaar voltooide huizen behoren er 146 tot het complex van 181, dat in opdracht van de r.-k. woningbouwvereniging St. Bavo- Oost aan de Hannie Schaftstraat werd gebouwd. Het complex is hiermee geheel opgeleverd. Het complex van 224 wonin gen, dat in opdracht van de woningbouw vereniging Volkshuisvesting in Delftwijk werd gebouwd is met de voltooiing van 112 woningen in dit jaar eveneens geheel opgeleverd. Hetzelfde geldt voor het com plex van 88 woningen in Delftwijk van de woningbouwvereniging „Onze Woning", waarvan in 1957 tachtig woningen zijn vol tooid. Tenslotte zijn 77 woningen voltooid, die behoren tot een complex van 225 dat in opdracht van de woningbouwvereniging „Eigen Haard" in Delftwijk wordt ge bouwd. In de premie- en vrije sector zijn 45 wo ningen van de Hogerveka van een complex van 78 woningen aan de Mr. Jan Gerritsz- laan voltooid. Van de door Biesterbos bij het station Bloemendaal te bouwen hon derd woningen zijn er dit jaar 28 voltooid. Het complex van 25 woningen, dat Mat- ser aan de J. Maetsuyckerlaan heeft ge bouwd is in de eerste helft van dit jaar voltooid. Hetzelfde kan worden gezegd van de 24 woningen van „Onze Woning" in Delftwijk. Van de kleinere complexen of door par ticulieren zijn 62 woningen voltooid. In aanbouw Van de in aanbouw zijnde huizen werd in de woningwetsector aan twee com plexen begonnen: 120 woningen van „St. Jozef" in Delftwijk en 60 van de gemeente aan de Stephensonstraat. In de premie bouwsector werd aan vier complexen be gonnen: 25 van Patrimonium (plan-Zan- stra)" in Delftwijk, 34 van „Tuinwijk- Noord" in Sinnevelt, 16 van Thunnissen in Oosterduin én 78 kleinere complexen van particulieren op diverse plaatsen. Voorts waren in aanbouw: 148 woningen van „Eigen H.ard" in Delftwijk, 192 van „Patrimonium" in Delftwijk, 128 van „Zorgvliet" in Delftwijk, 62 van Biesterbos nabij station Bloemendaal, 33 van de Ho gerveka bij de Mr. Jan Gerritszlaan, 48 van de „Kleine Middenstander" in Sinne velt en 64 van de Bouwkas aan het Ramp- laankwartier. In voorbereiding Voor 311 woningen is van de minister de vereiste premie ontvangen. Het gaat hier om 232 woningen van Nemavo in Sinne velt, 33 van Thunnissen in Oosterduin en 46 van kleinere projecten. Hoewel aan de bouw van deze woningen geen administratieve belemmeringen meer Vanmorgen werden wij opgebeld door een bewoner van de Pijlslaan in Haarlem, die ons met nog van verontwaardiging trillende stem het volgende staaltje van onfatsoen in het verkeer vertelde. Onze zegsman bevond zich maandagavond tegen elf uur bij de tramhalte op de Leidsevaart nabij de Schouwtjesbrug. Op de vlucht heuvel stond een blinde met zijn geleide hond op de tram naar Zandvoort te wachten. Plotseling kwam in volle vaart een per sonenauto uit de richting van de stad aanrijden, welke rakelings langs de vluchtheuvel joeg en daarbij de kop van de herdershond schampte. De viervoeter bloedde ernstig en werd met zijn baas door behulpzame voorbijgangers naar een na- bijzijnde winkel gebracht, waar men de eerste hulp verleende. De hond was ge heel van streek en zijn zelfvertrouwen juist zo belangrijk voor een geleidehond kwijt. De blinde was uiteraard ook over stuur door dit voorval. De woeste automobilist heeft, voor zover hij het ongeluk al opmerkte, zich van de zaak niets aangetrokken en was verdwe nen nog voordat de beduusde omstanders de gelegenheid hadden het signalement van de wagen in zich op te nemen. Het Produktschap voor Siergewassen Meldt dat Nederland in de eerste helft van dit jaar 6.343.792 kilogram bloembollen heeft uitgevoerd ter waarde van f 26.778.309 tegen 8.123.821 kilogram ter waarde van f 27.024.905 in de eerste helft van 1956. De Verenigde State: waren wat de waarde betreft wederom de grootste afnemer met f4.812.869, maar in de eerste helft van 1956 bedroeg de uitvoerwaarde f5.712.902. De waarde van de uitvoer naar West-Duits- land gaf een stijging te zien van 3.885.955 tot f4.562.189, de waarde van de uitvoer naar Frankrijk en Engeland was eveneens hoger met f4.369.345 en f3.295.994. De waarde van de uitvoer naar Italië is ge daald van f2.419.868 tot f2.387.557. De uitvoer naar Zweden is gedaald namelijk van f 1.581.833 tot f 1.461.410. in de weg staan, wordt het naar het verslag zegt helaas steeds duidelijker, dat de bijzondere schaarste aan kapitaal voor een aantal premiewoningen een be langrijke vertragende factor is. Voor 731 woningen zijn de plannen door gezonden. Hieronder vallen: 234 van Ho gerveka in Sinnevelt, 128 van Nemavo in Sinnevelt, 110 van St. Bavo-Noord in Delftwijk, 49 van G. Zoon en Co in Delft wijk (torenflat), 55 van het Nationaal Be leggingscentrum in Delftwijk (torenflat), 65 van Biesterbos aan de L. Reaellaan, 51 van Nem; vo (plan-Zwiers) in de Zuider hout en 39 kleinere complexen. De plannen voor deze woningen zijn door de gemeente goedgekeurd en doorge zonden aan de provinciale directie. Thans wacht men op de goedkeuring van de pro vinciale- of centrale directie. De 826 woningen, die bij de architect of de gemeente in bewerking zijn, omvatten: 158 in Parkwijk (plan-Zanstra), 266 in Parkwijk (plan-architectencombinatie), 312 in Parkwijk (plan-Klein), 60 in Park wijk (plan-Zwiers) en 30 kleinere pro jecten. De Oudercommissie van de Vv. --delschool aan de Juliana van Stolberglaan te Aer- denhout heeft het hoofd van deze school, de heer J. A. C. Bleeker, die de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt, maan dagavond in de gymnastiekzaal in de ge legenheid gesteld afscheid te nemen van de ouders en de oud-leerlingen. Gesproken hebben de wethouder van onderwijs, mejuffrouw dr. M. E. Nolte, namens het Bloemendaalse gemeentebe stuur; mr. A. Bos als oud-voorzitter van de oudercommissie; ir. J. W. Ie Nobel als voorzitter van de oudercommissie en een oud-leerling. Van het gemeentebestuur ontving het scheidende schoolhoofd enige woordenboeken en van de ouders en oud leerlingen een geschenk onder enveloppe voor een buitenlandse reis. De heer en mevrouw Bleeker hebben op de afscheidsavond Aal van blijken van vriendschap ondervonden. ONDERTROUWD 8 juli C. Mulder en A. C. van Druten; M. Klompmaker en M. Steenkist. GEHUWD 8 juli P. M. Wijngaard en M. Schouten; E. F. Kluss en J. M. F. Serné; L. M. Wubbe en E. M. Janssen; F. P. M. Paanakker en E. A. Hölsken; A. B Veeze en E. Knegt. BEVALLEN van een z o o n 6 juli M. E. Akkerman-Keeman; G. Bosman-Broekhof; M. van Bekkum-Gerrits; L. J. E. Poort- vliet-Pruijs; W. van den Heuvel-Van Dam; J. Hovenkamp-De Jonge; 7 juli D. A. Bo- gaart-Zwaanswijk; M. Niesing-Visser; M. F. de Nobel-De Prez; P. J. de Graaf f- Moerkerken; A. J. Sieraad-Maerten W. A. H. Verbrugh-Leferink; L. Halsema-Van Laar; 8 juli M. C. L. Frielink-Jogt; M. Suurmond-Van Tricht; E. Hagen-Smit. BEVALLEN van een dochter: 6 juli C. C Willemse-Slebe; J. M. Roskam -Mose man; J. M. F. Bossema-Brandt; M. M. van der Peet-Groen; M. J. Stiphout-De Boer; 7 juli C. J. Post-Van den Hoven; M. P. Bijster-Houthuijzen; E. M. L. van Lent- Schulte; 8 juli B. J. M. Faber-Steernan. OVERLEDEN 5 juli W. A. P. Smit, 69 j., Tetterodestraat; M. H. Jacobs, 66 j., Kennemerplein; 6 juli J. Bunt-Stuit. 76 j., Verspronckweg; Th. Lampe, 57 j., Kam perlaan; 7 juli C. van Heuzen, 50 j. A. C. Krusemanstraat; M. van Heerikhuizen- Ten Tusschedé, 73 j., Gasthuisvest. Nieuws in het kort Aanrijding. Vanmorgen omstreeks half twaalf is een 11-jarig meisje door een auto aangereden, toen zij vanuit de Bos boom Toussaintlaan de Valkenburgerlaan in Heemstede in verboden richting op fietste. Zij werd bij deze manoeuvre door een auto geschept, waarbij zij viel en enige schaafwonden opliep. Recital. Op uitnodiging van de stich ting culturele kring ,,'t Helm" in Zandvoort ,zal de pianist Hans Henkemans een recital geven op vrijdag 19 juli in gebouw „Zomer- lust". Het programma bevat werken van Debussy. Een dag later. De Haarlemse wethouder van Onderwijs, jeugd-, kunst- en sportzaken en vreemdelingenverkeer, de heer D. J. A. Geluk, zal in plaats van woensdagmiddag 10 juli op donderdagmiddag 11 juli om twee uur uur spreekuur houden. Schoolsport. Donderdag 11 juli wordt op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan te Haarlem voor de leerlingen van de Centrale School I aan het Welte vredenplein in Haarlem-Noord een sport dag gehouden, 's Morgens zijn er wedstrij den in het hardlopen, hoogspringen, hand bal- en kastiebalvèrwerpen terwijl tus sen de zes klassen ook een handslagbal- toernooi wordt gehouden. In de middag uren kunnen de meisjes en jongens eikaars krachten meten in verschillende soorten zwemwedstrijden die in de gemeentelijke zweminrichting aldaar plaats zullen heb ben. Expositie. Donderdag- en vrijdag avond wordt in de Centrale School I aan het Weltevredenplein in Haarlem-Noord een tentoonstelling gehouden van werk stukjes, die door de leerlingen van deze school tijdens de handenarbeid-, hand werk- en tekenlessen zijn vervaardigd. Vandaag is een begin gemaakt met het Eucharistisch ziekentriduum, dat tot en met donderdag in de kerk van de Aller heiligste Drieëenheid te Bloemendaal ge houden wordt. Daar is de Prima Primaria- zetel van het wereld-ziekenapostolaat ge vestigd. Dit jaar nemen er 205 zieken aan deel, die vanochtend vroeg daarheen ge bracht zijn, ten dele dank zij de mede werking van vijftig particuliere autobe zitters. Elke middag worden zij naar huis gebracht. De technische leiding van het vervoer berust bij de heer W. J. Wilms Floet. De kerkelijke leiding bij pastoor dr. A. A. Olierook van de Bloemendaalse parochie en de algehele leiding bij me vrouw A. C. van Kranendonk Duffels Tomeij te Bloemendaal en mejuffrouw M. Beune uit Heemstede. Honderd vijftig zieken zijn afkomstig uit Haarlem; de overigen komen uit de omgeving, waar onder zeven patiënten van „Brederode- duin" en tien patiënten van het Provin ciaal Ziekenhuis te Santpoort. Dinsdagmorgen werd begonnen met de zegening van de zieken, gevolgd door een hoogmis, die werd opgedragen door mgr. J. M. Groot, vicaris-generaal van het bis dom Haarlem. Het altaar was met witte anjers versierd. Tijdens deze hoogmis verleenden het parochiëel kerkkoor „St. Benedictus" en het jongenskoor mede werking. De predikatie werd gehouden*door pater Gilbertus Lohuis, die daarin "zinspeelde op de feestdag van vandaag, namelijk het feest van de martelaren van Gorcum. Pater Lohuis wijdde tevens aandacht aan de speciale bedoeling van deze triduum- dagen, die door de r.k. zieken worden be schouwd als een voorbereiding tot het eeuwige leven. De eind-uitvoering van Haarlems Mu ziekinstituut, die maandagavond in de ge meentelijke Concertzaal plaats had, gaf enerzijds reden tot vreugde over de presta ties van leerlingen, die in de jaren van hun jeugd het pad der muziek met zoveel suc ces hebben betreden. Maar stemde ander zijds tot weemoedige overdenking, omdat de dirigent Toon Verhey nu voor het laatst in het openbaar optrad en wel met het ver sterkte schoolorkest van het instituut, dat onder zijn directie drie zeer jeugdige leer- lingetjes en een zeer ver gevorderde, zeventienjarige leerlinge van de piano lerares Frieda Hoogerwerf zou begeleiden. In een inleidende toespraak gaf de direc teur van Haarlems Muziekinstituut, de heer Nico Hogerwerf, uitdrukking aan zijn dankbaarheid jegens Toon Verhey, voor wat hij voor de orkestklasse had betekend. Maar ook bleek de heer Hoogerwerf zeer erkentelijk te zijn voor het belangrijke pedagogische werk, dat Frieda Hoogerwerf aan het instituut verricht. Toon Verhey nam op deze avond afscheid van het concertpodium, waar hij het Haar lemse muziekleven jarenlang zo voortreffe lijk had gediend. Tezamen met het orkest der Haarlemse Orkestvereniging, later om gedoopt in Noordhollands Philharmonisch Orkest, bracht Verhey uitvoeringen tot stand, die men wel als legendarisch zou kunnen beschouwen en die elke twijfel over de capaciteiten van ons Haarlemse orkest wegnamen. In onze stad zijn die uitvoeringen onder Verhey's leiding nog lang niet vergeten en men herinnert zich nog heel goed hoe bijvoorbeeld de „Onvol tooide" van Schubert, de symfonie in G van Haydn, de grote symfonieën van Mozart en Brahms, de „Valses nobles et sentimenta- les" van Ravel openbaringen van geconcen treerde muzikale schoonheid waren, waar van de betekenis als maatstaf voor orkest uitvoeringen in onze stad nog jarenlang zal gelden. Nu nam Verhey afscheid met een school orkest. Dit hield in, dat hij nog eenmaal zijn krachten gaf ten behoeve van de jeugd, aan wie de toekomst is. Want volgens men selijk inzicht moet men wel tot de conclusie komen, dat de drie meisjes, die in vreed zame samenwerking een uitvoering gaven van het Pianoconcert in G (K.V. 453) van W. A. Mozart, waarbij ieder een der drie samenstellende delen voor haar rekening nam, in die toekomst een belangrijke taak in ons muziekleven in handen gegeven zal worden. De grondslag hiervoor bleek stevig gelegd te zijn en met technische zekerheid konden de uitvoeringsmogelijkheden der muziek tot grote geestdrift van de toehoor ders zonder overmatige inspanning over wonnen worden. De reeds vermelde vierde leerlinge van Frieda Hoogerwerf kwam met het zeer veel eisende concert in bes van Peter Tsjai- kofsky haar talent bewijzen. Dit vergde een toepassing van alle in het technische arse naal verzamelde speelelementen en hier over had de optredende leerlinge een ruime beschikkirg. Mede dankzij een uitstekend geheugen'„"werïr-.stdu^een vertolking" be reikt, die er zijn mocht en die een groot respect afdwong. Na de pauze wijdde een trompetleerling van Nico Hoogerwerf Jr. met succes zijn krachten aan het stralende Trompetconcert van Jos. Haydn met zijn expressieve an dante. De orkestklasse, nu onder leiding Onder overweldigende belangstelling is vanmorgen op het r.k. kerkhof van de H. Bavo te Heemstede wijlen de heer L. J. P. N. A. Bouwman, in leven lid van Gede puteerde Staten van Noordholland en be stuurslid van vele instellingen en organi saties op maatschappelijk, politiek en cul tureel gebied, ter aarde besteld. Een lange rij van medelevenden volgde achter de na bestaanden de onder talrijke bloemstukken bedolven baar naar de laatste rustplaats van wijlen de heer Bouwman, die vorige week donderdag op 67-jarige leeftijd is overleden. Om half elf werd in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door mgr. mr. A. Diepenbrock, daarbij geassisteerd door pastoor H. A. Drost en kapelaan J. Bakker. Het parochiale zangkoor onder leiding van de heer L. Neelissen zong een Gregoriaanse requiemmis met orgelbege leiding van de heer Joop Schneider. Onder de vele aanwezigen bevonden zich ondermeer: de Commissaris der Koningin in Noordholland, dr. M. J. Prinsen en de Naar wij vernemen hebben Gedepu teerde Staten van Noordholland thans hun goedkeuring gehecht aan de door de Bloe mendaalse gemeenteraad gewijzigde rooi lijnbepaling met betrekking tot de ach tergevel van de gereformeerde kerk aan de Vijverweg. Hiermede is een belangrijke voorwaarde vervuld om te komen tot de bouw van een nieuwe gereformeerde kerk ter ver vanging van het bestaande bedehuis. Aanvankelijk meende men met een een voudige uitbreiding daarvan te kunnen volstaan, maar in de loop van de voorbe reiding bleek, dat men beter een nieuwe, grotere en vooral op de eisen van het he dendaagse kerkelijk leven afgestemde kerk zou kunnen bouwen. Daartoe werd door de Bloemendaalse architect H. W. van Kem pen, die in Oud-Schoten de Hervormde Sionskerk bouwde, een ontwerp gemaakt, dat door de kerkelijke autoriteiten en de schoonheidscommissie werd aanvaard. De nieuwe kerk zal plaats bieden aan 546 personen, maar het is mogelijk dit aantal nog met honderd uit te breiden. De gaanderij wordt bestemd voor het orgel en het koor. De inrichting en situering van het liturgisch centrum zullen alle onder delen van de eredienst tot hun recht doen komen. Het orgel wordt achter de ge meente geplaatst teneinde een betere on dersteuning van de gemeentezang te ver krijgen. Het was te verwachten, dat de architect van deze gelegenheid zou gebruik maken om de accomodatie van Radio-Bloemen- daal, een belangrijke activiteit immers van de Bloemendaalse gereformeerde kerk, eveneens op het peil te brengen dat daar voor noodzakelijk is. Tot nu toe werd de uitzending uit een primitieve ruimte ver zorgd. Het nieuwe kerkgebouw zal drie zendcabines met opneem- en afspeelappa ratuur en een ruimte voor de administra tie bevatten. De verbetering van de zend mast, waarmee ongeveer vijftig mille ge moeid is,* zal echter op zich moeten laten wachten. Dat geld ook voor de vervanging van het orgel. Voorlopig zal men zich met het oude orgel behelpen, totdat ook daar voor de gelden aanwezig zijn. Het thans bestaande kerkgebouw aan de Vijverweg, dat in 1917 werd opgericht, wordt gesloopt. Het is met zijn 285 zit plaatsen voor een gemeente van achthon derd zielen veel te klein geworden, zodat er twee ochtenddiensten moeten worden gehouden en de avonddiensten overbezet zijn. De kerkgangers moeten dan vaak plaats nemen in de portalen, op de treden van de preekstoel of in het uiterste geval zelfs naar huis terugkeren. griffier mr. M. A. Stufkens, het voltallige college van Gedeputeerde Staten, leden van Provinciale Staten, leden van Eerste en Tweede Kamer, onder wie professor mr. C. P. M. Romme, dr. A. M. Lucas en Jac. Groen Azn., bestuursleden van de Katholieke Radio Omroep en de St. Adel- bertvereniging, drs. Chr. van Wijngaarden, hoofd van de afdeling maatschappelijk werk ten behoeve van de probleemgezin nen van het Ministerie voor Maatschappe lijk Werk, mr. Th. Semeyns de Vries van Doesburgh, officier van justitie bij de ar rondissementsrechtbank in Den Haag, enige burgemeesters, onder wie de burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, en de burgemeester van Heem stede mr. A. G. A. ridder van Rappard, de putaties van de reserve rijks- en gemeen tepolitie, van „Steun Wettig Gezag" en de Luchtwachtdienst, directies van bedrijven, waaraan de heer Bouwman leiding heeft gegeven, bestuursleden van de stichting „Het Noordholland Philharmonisch Or kest" en andere organisaties. Bloemstukken waren er onder andere van het provinciaal bestuur van Noordhol land, de Katholieke Radio Omroep, de St. Adelbertvereniging, het Noordhollands Philharmonisch Orkest, „Steun Wettig Gezag", de stoomvaartmaatschappij „Ne derland", de Nederlandse Spoorwegen, de K.L.M., Lissone Lindeman en andere overheids- en particuliere instellingen. Na de plechtigheden in de parochiekerk volgde de absoute op de begraafplaats van de H. Bavo door mgr. mr. A. Diepenbrock. In gebouw „Nieuw Berkenrode" bestond gelegenheid tot condoleren. fonds" (waarin wordt samengewerkt door fonds" (waarin wordt samengewerkst door de diaconièën der Hervormde Kerk, de Ge reformeerde Kerken, de Christelijk Gere formeerde Kerk en de Gereformeerde Kerken onderh. art. 31 K.O.) houdt een huis-aan-huis actie om pakketten met schoeisel en kleding te versturen naar Hongarije. Men zamelt kleding in (zowel voor volwassenen als voor kinderen). Ook worden graag giften ontvangen om de vrachtkosten te dekken. De Zandvoortse postduivenvereniging „Pleines" nam zondag deel aan de wed vlucht van Limoges af over een afstand van 770 km. Zaterdagmorgen om halfacht gelost, arriveerde de eerste duif zondag morgen om 5 uur 58 minuten. Maandagmiddag waren verschillende vogels nog niet in het hok teruggekeerd. De uitslagen waren: H. Lansdorp 1, 4; Corn. Koper 2, 3, 8; C. K. Draijer 5, 12; A. C. Molenaar 6, 7, 11; A. J. Spolders 9, 10; G. Driehuizen 13, 14. van Anton de Beer zorgde hierbij voor een goed passende achtergrond van fijne orkestklank. Aan het slot van de avond maakte deze orkestklasse, weer onder directie van Anton de Beer, een goede indruk met de fraaie symfonie (K.V. 319) van W. A. Mozart, hetgeen een mooi besluit was van een gedenkwaardige leerlingen uitvoering. P. Ztvaanswijk De beide Hoofdd rpse padvindersorga nisaties zullen van zaterdag af een ver lotingsactie houden. De baten die de r.-k. padvindsters uit de opbrengst -.er ver loting zullen trekken worden aangewend voor de aanschaf van nieuw materiaal en verbetering van het bestaande, omdat deze groep met een ernstig materiaalgebrek heeft te kampen. De padvindersgroep „De Meervogels" zal haar deel van de op brengst besteden ter verwezenlijking van de plannen om te komen tot de bouw van een troephuis, aangezien zij deze zomer voor het laatst gebruik mag maken van de zolder. VARKENSMARKT LEIDEN Aangevoerd 175 vette varkens, notering per kilogram levend gewicht: zware varkens 1.671.69, lichte varkens 1.70172, slagersvarkens 1.72—1.76, zeugen 1.50— 1.55. Handel redelijk. AMSTERDAM De eerste beursdag van deze week leverde slechts een geringe affaire. De monetaire maatregelen die Engeland ge nomen heeft, lokten weliswaar geen ver kopen van die zijde uit op de Amsterdam se beurs, van kooplust was echter ook geen sprake. Gezien het feit, dat Londen de laatste weken in ruime mate door aan kopen de markt in Unilever- en Philips- aandelen heeft gestimuleerd, waren deze fondsen, door het uitblijven van arbitrage- kooporders lager, mede tengevolge van middenkoersaanbod. Philips schommelde tegen de 300 pet. aan en leed een verlies van ongeveer 3 punten. Unilever deed in de morgenuren nog 482 pet, maar opende 's middags op 476 1/2 waarna het fonds inzakte tot 474 tegen vrijdag 480. AKU, een half puntje lager, hield zich uitste kend. K.L.M. lag goed in de markt en kon een dubbeltje winst noteren. Kon. Olie ontmoette lichte vraag voor Zwitserse re kening en trok na een opening van f 229,30 aan tot f 230,— (vorige slotprijs 228,40), maar tegen het slot zakte de koers weer tot de openingsprijs, hetgeen een halve gulden beneden New-Yorkse pariteit be tekent. In de scheepvaart trokken Van Nievelt en Scheepvaart Unie de aandacht; zij kon den een winst van 2 punten noteren. De overige fondsen bleken vrijwel onver anderd. Van de Indonesische sector valt heel weinig te melden. De koersen be wogen zich rond het vorige slot Staats fondsen eerder een fractie lager bij ge ringe omzetten. Claims Billiton werden 125,— bieden 127) geadviseerd. Pro longatie 3 3/4 pet. (ANP). NEW YORK De koersen stegen verder, met op de voorgrond vliegtuigbouw-, chemische en farmaceutische en geselecteerde indivi duele fondsen. Door winstnemingen sloten enkele fondsen, die de gehele dag zeer krachtig waren geweest, beneden hun hoogste dagkoers. Een scherpe vraag te gen beurseinde naar de vliegtuigbouwaan- delen deed de koersen in deze groep op lopen en versnelde de handel zozeer, dat de tickers een weinig achterliepen toen de beurs sloot. Dit verloop bij de vliegtuig- bouwgroep werd veroorzaakt door de Rus sische weigering van het westerse voor stel om kernproeven tien maanden op te schorten. De omzet bedroeg 2.840.000 aandelen, dat is 600.000 meer dan vrijdag en de omvang rijkste sinds 11 juni. Indekkingen a la baisse waren van invloed op de omzet van enkele fondsen. Het industriegemiddelde sloot 1,52 ho ger op 518,41, het hoogste gemiddelde sinds 9 augustus 1956 en nog slechts drie punten verwijderd van het recordniveau. Het gemiddelde voor spoorwegen sloot 0,94 hoger op 149.30 en dat voor openbare nutsbedrijven 0,39 hoger op 71,71. Het ge middelde voor de 65 fondsen nam met 0,73 toe tot 178,50. (UP). 3% °/o Nederl. '47 3 «/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref .Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 869/ie 89% 195% 357 194 311 278 285 291V: 159 474 247% 1092 229,70 76 130,- 180% 168% 264 122% 92% 201% 158 167% 170% 70% 198% 71 435/t« 90% 39% Heden 13.45 uur 86% 89% 195% 356 193 311 276 285 299% 159* 472 246 1090 230,- 76Vï 128, 183 169% 265Vs 122 93 202 157 168 170%* 70% 1981/» 70% 43% 92 39% De Bejaardenclub „Vijfhuizen" heeft haar jaarlijkse uitstapje gemaakt, waar toe men in staat was gesteld door de op brengst van een inzamelingsactie, die te voren in het dorp en de omgeving was ge houden. Voor deze reis, de zesentwintigste sedert de oprichting van deze club, bestond zeer veel belangstelling. Honderddertig perso nen namen aan de bustocht deel. Om ne gen uur vertrok men uit Vijfhuizen. De eerste pleisterplaats was Hollandse Ra ding, waar koffie werd gedronken. Daar na werd getoerd door de bosrijke omge ving van Bilthoven en Zeist naar Auster- litz, waar elke deelnemer een lunchpak ket ontving. In Oud-Valkeveen werd ge stopt om thee te drinken en in een hotel in Ankeveen gebruikte men het diner. De voorzitter van het organiserend comi té, de heer C. A. de Koning, hield een toespraak, waarin hij zijn erkentelijkheid uitte voor de grote belangstelling, die voor deze reis bestond. Na de maaltijd maakte de heer J. Kamper zich tot tolk van de deelneemsters en deelnemers en bedankte de leden van het comité. Om even over negen reden de drie bus sen Vijfhuizen weer binnen. Aegls, 9 te Amsterdam. Albireo, 9 v. Aden n. Port Said. Aalsdijk, pass. 8 n. Azoren n. Alexandrië. Aldabi, 8 v. Buenos Aires n. Montevideo. Algenib, 9 te Las Palmas. Alhena, 10 te Rio de Janeiro verw. Amerskerk, 8 v. Barcelona n. Antwerpen. Alwaki, 9 t, Bangkok. Argos, 8 v. Tel Aviv n. Gibraltar. Abbedijk, 8 te Rotterdam. Andijk, 8 te Le Havre v. Lissabon. Atje Ray S, 10 te R'dam verw. v. Philadelphia. Aalsum, 8 te Tegal v. Sungeigerong. Aardijk, 8 te Colombo. Albireo. 8 te Aden v. Muscat. Amstelmeer. 8 te Najoya. Alpherat, 9 te Vitoria v. Santos. Boissevain, 9 te Kaapstad. Borneo, 8 v. Amsterdam n. Bremen. Banda, 8 te Mena. Baud, 9 te Ambon verw. Brilsum, 7 30 m. z.o. Pululaut n. Geraldton. Bennekom, 9 te Amsterdam. Batu, 8 te Tampa v. New Orleans. Celebes, 8 v. Port Swettenham n. Singapore. Crania, 8 te Rotterdam v. Curasao. Concepcion, 5 v. Ascuncion n. Montevideo. Cradle of Liberty, 8 v. Suez n. Mena. Caltex Leiden, 9 rede Suez. Coryda, 9 te Sydney. Calamares, 9 te Cristobal. Crania, 8 te Rotterdam. Camphuys, 9 te Singapore verw. v. Belawan. Cameroiinkust, 8 v. Lagos n. Takoradi. Cordoba, 8 te Amsterdam. Dinteldijk, 9 te Panama. Doris, 9 v. Rotterdam te Antwerpen. DlemerdïfH. 9 te Sockton verw. v. Vancouver. Delft, 8 té Palua. Delfland. 6 te Amsterdam. Delfshaven, 8 te Baltimore v. Boulogne. Esso Den Haag, pass. 8 Malta n. Rastanura. Eemdijk, 9 te Rotterdam. Esso Amsterdam, 9 v. Sidan n. Antwerpen. Eemland, 9 te te Las Palmas. Esso Rotterdam, pass. 8 de Brothers n. Hamburg. Etrema, 8 te Punta Cardon v. Reykjavik. Felipes. 9 te Port Dickson. Gaasterland. 8 te Porto Alegre. Giessenkerk, 9 te Suez verw. Groote Beer, pass. 8 Kp. Race n. Quebec. Guineekust, 8 v. Le Havre n. Amsterdam. Hector, 8 te Beyrouth. Heemskerk, 8 v Genua n. Port Said. Hersilia, 9 te San Juan. Hilversum, 7 v. Kwinara n. Mena Al Ahmadi. Ivoorkust. 8 v. Ouessant n. Freetown. Ivoorkust, 9 te Port Swettenham n. Freetown. Java. 8 te Amsterdam n. Houston. Japara KRL, 9 te Port Swettenham. Jagersfontein, 9 te Kaapstad. Johan van Oldenbarnevelt, 9 te Rotterdam. Joseph Frering. 6 v. IJmuiden n. Monrovia. Kara. 8 v. Kaapstad n. Abadan. Karimata. 9 te Tandjong Priok. Koratia, 8 v. Miri n. Rotterdam. Kryptos, 8 v. Amsterdam n. Curacao. Kota Inten, 7 v. Kobe n. Hongkong. Kalydon, 11 te Brunsbüttel verw. n. Turku. Krebsia, 9 te Geelong verw. Kaimana 10 te Menado verw. Koningswaard, 7 v. Fredericia n. Point Fortin. Karimun, 8 v. Port Said n. Napels. Laertes, 9 te Belawan. Leersum, 8 dw. Teneriffe n. Cardiff. Loenerkerk, 8 dw. Westpunt Kreta n. Port Said. Langkoeas, 8 te Belawan v. Suez. Maaskerk, 9 te Gibraltar. Malea, 9 te Balikpapan. Musilloyd, 8 v. Port Said n. Belawan. Maas, 8 v. Sibenik n. Lissabon. Malvina, 8 v. Colombo n. Mena Al Ahmadi. Merwelloyd, 9 v. Aden n. Suez. Murena, 9 te Manilla. Merwelloyd. 8 te Aden. Mitra, 8 te Cristobal. Myonia, 8 v. Tandjong Priok n. Balikpapan. Moordrecht, 9 te Mena Al Ahmadi.. Metula, 9 te Miri verw. v. Singapore. Oranje, pass. 8 Algiers n. Port Said. Orion, pass. 8 Oporto n. Tunis. Ouwerkerk, 8/9 v. Adelaide n. Melbourne. Oldekerk, 9 te Amsterdam. Ootmarsum, 8 te Jacksonville. Prins Johan Willem Friso, 9 te Port Alfred. Polyphemus, 8 te Balikpapan. Prins Alexander, 9 v. Rotterdam n. Montreal. Purfina Hellas, 8 te Suez v. Mena. Peperkust, 6 te Amsterdam. Purfina Hellas, 8 v. Port Said n. Portland Maine. Rondo, 9 v. Port Swettenham n. Penang. Ridderkerk, 7 v. Amsterdam n. Bremen. Radja, 8 in Kielerkanaal n. Gdynia. Sarpedon. 6 v. Amsterdam n. Bremen. Seven Seas, 8 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Dordrecht. 9 te Palermo. Saidja, 8 te Pladju. Stanvac Talang Akar, 8 te Uban. Sumatra, 8 te Manokwari. Stad Rotterdam, 8 te Melilla, v. Birkenhead. Stanvac Benakat, 8 te Sungeigerong. Statue of Liberty, 7 320 m. o.n.o. Mogadicio naar Philadelphia. Soest dijk. 7 500 m. o.z.o. Cape Race n. New York. Stentor, 7 v. Paramaribo n. Georgetown. Stad Haarlem, 8 te Wabana. Salatiga. 6 300 m. n.o. Mernardino n. Manilla. Tjimenteng, 9 te Singapore. Tjitjalengka, 8 v. Singapore n. Hongkong. Tabinta, 6 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Trajanus, 7 te Rhodes. Tiberius, 7 400 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Van Neck, 9 te Tandjong Priok. Van Noort, 7 v. Tandjong Priok n. Semarang. Van Riebeeck, 8 te Tegal v. Surabaja. Willemstad, 8 v. Barbados n. Plymouth. Wonosobo, 8 v. Singapore n. Cagayan (Philipp.). Westerdam, 8 te Rotterdam. Wonorato, 9 te Singapore verw. Wieldrecht, 9 te Rotterdam. W. Alton Jones pass. 7 Bone n. Mena. Waiwerang, 8 te Endeh v. Waingapu. Willemstad, 8 n Barbados v. Port of Spain. Westland, pass. 7 Kp. Verd. eil. n. Recife. IJssel, 9 te Savannah. Zonnekerk, 8 te Bremen. Zuiderzee, 6 400 m. o. Pernambuco n. Kaapst. KLEINE VAART Adm.De Ruyter, pass. 8 Scheven, n. Gravelines. Ahoy, 9 v. Abo te Amsterdam verw. Bloemgracht, 8 te Abo v. Rotterdam. Boreas. 7 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Batavier I, 8 dw. Oporto n. Bordeaux. Betty, 8 v. Thorshaven te Middlesboro verw. Coolhaven, 8 v. Kopenhagen te Antwerpen verw. Cornells Houtman, 8 verm, te Caen v. Stettin. Eljo, 6 v. Odda n. Rotterdam. Elsa, 4 v. Sundsvall n. Zaandam. Egbertha, 8 bij Borkum.rif n. Wismar. Flevo, 7 te Silleiro n. Antwerpen. Hasewint. 8 te New York v. Trinidad. Inspect. Mellema, 5 te Trevosehead n. Bordeaux. Ilias, 6 65 m. n. Tersch.bank n. Gothenburg. Joost, pass. 5 Brunsbüttel n. Zaandam. June, 6 te Washbav n. Boston. Kaap Falga, 6 v. Amsterdam n. Antwerpen. Kaap St. Vincent, 5 v. Gent n. Stockholm. Leliegracht, pass. 8 Brunsbüttel n. Amsterdam. Lean W, 9 v. Rouaan te Avonmouth verw. Netta, 7 bij Kp. De La Nao n. Marseille. Notos, 6 te Genua v. Savona. Olivier van Noort, 8 verm. v. Bayonne n. Im- mingham. Oceaan, 9 v. Gothenburg te Rouaan verw. Ponza, 6 v. Zaandam te IJmuiden. Prinsengracht, 8 te Amsterdam v. Mantyluoto. Prior, 8 te Londen v. Esbjerg. Robox, 8 v. Stugsund te Boness verw. Statenlaan, 8 70 m. z.z.w. Finisterre n. Caen. Spora, 9 v. Hundholmen te Par verw. Tilly, pass. 6 Brunsbüttel n. Walkom. Thaletas. 8 60 m. z.w. Ouessant. Twee Gebroeders, 8 70 m. n. Burlings n. Napels. Truus, 9 v. Hudiksvall te Zwijndrecht verw. Vrouwepolder, 8 v. Esbjerg te Rotterdam verw. Westereems, 8 v. Veitsiluoto te Antwerpen verw.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3