Mannetje Grommelebrom Hier DE ONZICHTBAREN De macht in Sovjet-Unie pijptabak van Douwe Egberts Agenda voor Haarlem Aambeien? in handige tabakszak Kort en bondig 4 Iberische samenwerking verstevigd Reactie op gevolgen der Europese integratie Verstotenen in Roemenië waren óók al dogmatisch Internationaal onderzoek leverde nieuw element op Chloorgas ontsnapt uit lekkende tankwagens Zweedse stadswijk ontruimd UNO-procedures moeten herzien worden Japanse burgers als schietschijf gebruikt? Geheim dossier over de moord van soldaat Girard Verkorting van de diensttijd in België Vele Japanse vissers in Russische gevangenschap ONS VERVOLGVERHAAL DOOR ALFRED KOSTNER J HEMOTABS WOENSDAG 10 JULI 1957 Nu er juist weer een nieuwe strijd om de macht in Rusland is gele verd is het wen selijk nog eens te zien hoe nu for meel en feitelijk de machtsverhou dingen in Rusland liggen. Daar toe het nevenstaande overzicht. Slechts de com munistische partij geniet in de Sov jet-Unie erken ning. Deze partij wijst de kandida ten aan voor de vertegenwoordi gingen in de Op perste Raad, of Opperste Sovjet. Deze Opperste Sovjet is 't hoog ste gezagsorgaan van Rusland. Daarmede heeft de partij dus een vaste greep op de regeringsmacht. De partij zelf heeft echter geheel andere leiders en organen dan de staat. Een verwijdering uit een hoge partijfunctie behoeft dus niet automa tisch een verwijdering uit een regeringspositie met zich te brengen. Formeel berust de hoogste macht in de partij bij het partijcongres. Indien nu het partijcongres niet werkt, en het komt slechts sporadisch bijeen, dan is de hoogste macht in de partij het Centrale Comité van de partij. In feite heeft dit Centrale Comité dus de macht in handen. Het Comité bestaat uit 3 organen, het secretariaat, het Presidium of Politburo (in onze berichtgeving steeds als het Presidium aange duid) en het Orgburo. Van deze drie is het Presidium wel het belangrijkste daar deze „afdeling" belast is met de partijpolitiek en tevens de Raad van Ministers van advies dient. Daarmede kan het Presidium haar stempel op de buitenlandse politiek drukken. Daarom is het voor de wereld zo belangrijk welke mensen nu lid zijn van het Presidium. De ministers van de regering zijn officieel verantwoordelijk aan de Opperste Raad, maar in de praktijk hebben zij terdege rekening te houden met het Presidium, onderworpen als zij moeten zijn aan de partijtucht. Aangezien alle amb ten in de Sovjet-Unie worden bekleed door leden van de partij, is het logisch dat een positie van minister nog lang niet een bewijs van werkelijke macht is. De werke lijke macht berust dus bij de positie die de bewuste persoon inneemt in het Centrale Comité, of bij de mate waarin hij daarin gesteund wordt. Wat de organen van de staat nu betreft is de Opperste Raad het hoogste gezagsorgaan van de staat. Deze Opperste Raad bestaat uit twee kamers, de Raad der Nationaliteiten en de Raad van de Unie. Het is dus een twee kamer-systeem. Een systeem echter waarbij allen slechts lid zijn van één partij! Alle hogere organen van bestuur en van rechtspraak, naleving van de gestelde wetten, worden door deze Raad samengesteld en onder controle gehouden. De Raad kiest ook het Presidium van de Opperste Raad, dat het presidentschap over de Sovjet-Unie uitoefent. Dit Presidium is verantwoordelijk tegenover de Opperste Raad. Deze Raad benoemt ook het hoogste orgaan tot het afhandelen van regeringszaken, de raad van ministers. Tal van leden van deze ministerraad zijn ook lid van een der organen van het Centraal Comité der partij. Met een slechts 5 percent van de bevolking omvattend ledental oefent de communis tische partij op bovenomschreven wijze haar gezag in de Sovjet-Unie uit. Na de ontmoeting die generaal Franco en de Portugese premier dr. Salazar giste ren in de Spaanse stad Ciudad Rodrigo gehad hebben, is in Madrid een commu niqué uitgegeven, waarin gezegd wordt dat beide staatslieden zijn overeengekomen, de militaire en politieke aspecten van het Iberische blok verder te versterken en de economische banden tussen de twee naties nauwer aan te halen. Er werd niets meege deeld over vraagstukken, als het herstel van de monarchie of een mogelijk toetre den van Spanje tot de NAVO, waarvan Portugal reeds lid is. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken Castiella en zijn Portugese ambtge noot Paulo Cunha, benevens de Spaanse ambassadeur in Portugal, Nicholas Franco (een broeder van de caudillo) en de Por tugese ambassadeur in Madrid namen aan de besprekingen deel. Er zou vooral onder handeld zijn over een nauwere economi sche samenwerking, daar men zowel in Spanje als in Portugal zich zorgen maakt over de terugslag van de Europese inte gratie op hun economische leven, die voor- ai in Spanje voelbaar wordt. LONDEN (UP) Het orgaan van de Roemeense communistische partij, „Scan- teia" heeft een artikel gewijd aan de ver wijdering van Josef Chisinevski en Miron Constantinescu uit het Politburo, vorige week zaterdag. „Beide mannen ondermijn den de partij en trachtten verwarring te stichten", aldus partijsecetaris Gheoghiu- Dej. Zij zijn „intriganten en strebers", wentelen verantwoordelijkheid af op an deren", „hun opvattingen zijn verouderd en dogmatisch", „zij hebben een bourgeois- mentaliteit en -trots en zijn arrogant en verwaand". Blijkens een bericht van radio-Boeka- rest, „Scanteia" citerend, hebben Chisi nevski en Constantinescu hun uitstoting „rechtvaardig" genoemd en toegegeven, in het verleden fouten te hebben gemaakt. Een van deze fouten was „een serviele houding" voor de thans van het politieke toneel verdwenen Anna Pauker. Westelijke diplomaten in Boekarest zijn van mening dat Gheorghiu-Dej beide man nen vroeger zijn naaste medewerkers heeft „opgeofferd" om een uitstoting van de stalinisten, in de hand gewerkt door de uitstoting van Molotov c.s., te voorkomen. CHICAGO (UP) Een groep geleerden uit drie landen heeft heden de ontdekking van element 102 bekend gemaakt. Tot deze internationale groep behoren geleerden uit de Verenigde Staten, Engeland en Zweden. Het nieuwe element werd ontdekt door bombardement van curium, element 96, met koolstof-ionen. Winston M. Manning, directeur van de afdeling chemie van het Argonne-labora- torium in de Verenigde Staten, zeide dat dit de eerste maal is, dat enig kunstmatig gecreëerd element opgeleverd is door een internationale groep onderzoekers. Amerikaanse en Britse geleerden heb ben voorgesteld het nieuwe element Nobe- lium te noemen, naar het Zweedse insti tuut, waar het meeste werk ervoor ver richt is. De groep zeide, dat de ontdekking van dit element en de bestudering van zijn eigenschappen de fundamentele kennis der wetenschap wat betreft de materie ver rijkt heeft. STOCKHOLM (UP.) Op het emplace ment van de Zweedse spoorwegen in Fa- gersta, een stadje in Midden-Zweden, zijn twee tankwagons van een ontspoorde trein lekgeslagen. Uit de tanks ontsnapt het zeer giftige chloorgas, zodat de bewo ners uit de wijken langs het emplacement geëvacueerd moesten worden. Leger, po litie en B.B., met gasmaskers uitgerust, hielpen bij de ontruiming. Na de deraillering ontdekte spoorweg personeel dat de twee tankwagons door de botsing lekgeslagen waren. Ijlings werden zoveel wagons als mogelijk was uit de na bijheid weggesleept en werd alarm ge slagen. Tegen de avond was nog niemand tot bij de lekkende wagons kunnen doordringen, en de spoorlijn waarop het déraillement plaats vond, is voor alle verkeer gesloten. Verwacht wordt dat het verkeer pas van avond kan worden hervat, als de wagons leeg zijn en de giftige chloordampen zich verspreid hebben. Experts van de fabriek, waarvoor de zending chloor bestemd was, zijn naar de plaats van het ongeluk gedirigeerd maar hebben niet anders kunnen doen dan op een veilige afstand de lucht opsnuiven. Ja, natuurlijk hadden de jongens spijt van hun mooie hal. Terneergeslagen liepen ze naar huis; ze waren ook bang geworden voor de dreigende stok van mannetje Grommelebrom. Toen de vader van één der jongens hoorde, wat er gebeurd was, ging hij naar man netje Grommelebrom. „Wat moet je?", vroeg mannetje Grommelebrom. De vader vroeg de bal terug; hij zou wel zorgen, dat de jongens ergens anders gingen spelen. Maar mannetje Grommelebrom begon weer hevig uit te varen en schreeuwde, dat hij dat ding in de kachel had gegooid18-19 LONDEN (UP). - De Australische pre mier, Robert G. Menzies, heeft maandag avond gepleit voor drastische wijzigingen in de procedures der UNO om van dit wereldorgaan „een waar wereldparlement in de democratische zin van het woord" In een rede voor de „Australia Club" in Londen verklaarde hij, dat de UNO met twee maten meet, hetgeen gebleken was bij de kwesties omtrent het Suezkanaal, de Hongaarse opstand en de behandeling van de Brits-Frans-Israelische actie in Egypte door de UNO. Menzies zei, niet in te zien waarom het rapport van de UNO-subcommissie inzake Hongarije voorlopig „in de ijskast" moest worden gelegd, totdat de Assemblée tegen het einde van het jaar het rapport op „haar gemak" in behandeling zal nemen. Hij vond deze procedures „ongezond" en was van mening dat zij gewijzigd dienen te worden op basis van recht voor. allen. Menzies verklaarde, dat het eigenlijke werk van de Assemblée wordt verhinderd doordat de kleine landen voor de stemmin gen blokken vormen. Hierdoor „hebben de grote 'mogendheden moeite, zich van hun verantwoordelijkheid terzake van de hand having van de. wereldvrede te kwijten". WASHINGTON (UP) Het Ameri kaanse ministerie van Defensie heeft een geheim dossier over William S. Girard, die beschuldigd iS'van moord óp een Japanse vrouw, ter inzage, van United Press ge geven. Uit dit dossier blijkt, dat Girard be weerd heeft dat hij „vanaf de heup" over het hoofd van de Japanse vrouw, die door hem gedood zou zijn, geschoten had. Girard zei voorts, dat hij niet geloofde dat de lege patroonhuls die hij afschoot, ic-mand had kunnen verwonden. Het dossier bevat echter ook een ver klaring van Girards vriend, de soldaat Victor M. Nickel, volgens welke Girard „van de schouder af" geschoten had, na recht op de vrouw te hebben gericht. Nickel, die bij Girard was toen deze het fatale schot loste, vertelde voorts, dat hij en Girard de vrouw en andere Japanse burgers naar hen toe hadden gelokt, zodat Girard „een schot op hen af kon vuren". Afschriften van het dossier zijn naar het Amerikaanse hooggerechtshof gezonden dat thans beraadslaagt, of Girard door een krijgsraad dan wel door een Japanse rechtbank dient te worden berecht. De Japanse justitie eist, zoals eerder gemeld is, de uitlevering van de moordenaar. Geen consequenties voor andere NA VO-landen De minister van Buitenlandse Zaken heeft geantwoord op vragen van het lid van de Tweede Kamer de heer Fens (K.V.P.) over de verkorting van de mili taire diensttijd in België. De Belgische re gering heeft de NAVO bericht, dat zij vast besloten is, de Belgische bijdrage aan de Atlantische verdediging in geen enkel op zicht te verzwakken, zo deelt de minister mede. De NAVO-raad heeft van deze verzeke ringen slechts nota kunnen nemen, daar van een formeel goedkeuringsrecht van de raad niet kan worden gesproken. Met betrekking tot de vraag of het ge ven van de toestemming voor het ver korten van de diensttijd aan een der bond genoten de mogelijkheid opent voor ver korting van de diensttijd bij de andere bondgenoten, verklaart de minister dat van een toestemming in dit verband niet kan worden gesproken. Wel is deze mate rie ten nauwste verbonden met de door de bondgenoten aanvaarde verplichtingen tot het leveren van de nodige bijdrage tot de gemeenschappelijke NAVO-verdediging" en als zodanig aan overleg onderworpen. Uit de Belgische stap kan geen enkele gevolg trekking gemaakt worden ten aanzien van mogelijke gelijksoortige maatregelen el ders. Uit de Belgische verklaringen moet wor den afgeleid, dat de Belgische regering aan haar NAVO-verplichtingen blijft vol doen, maar dat de Belgische defensie-in spanning voor de territoriale verdediging zal verminderen. TOKIO (UP) In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 56 Japanse vissersboten met 572 opvarenden door Russische pa trouilleschepen opgebracht. Na korter of langer tijd werden 509 vissers vrijgelaten en 31 boten terugge zonden. Thans verblijven nog 63 vissers en 25 boten in de Sovjet-Unie. In de overeenkomstige periode van het vorige jaar werden 53 schepen opgebracht en 545 vissers in hechtenis genomen. ADVERTENTIE '1 Coopvaert Een keur van uitgezochte baaitabakken werd door Douwe Egberts verwerkt tot een nieuwe melange: Coopvaert De ideale baai voor liefhebbers van een zachte en geurige pijp tabak. Proef zelf eens hoe lekker Coopvaert is. I Zachter en geuriger roken! Handiger, zuiniger stoppen! Profiteer ook van het plezier van de practische plastic verpakking. Geen verspilling van kostelijke tabak en de waarborg, dat zelfs de laatste pijp Coopvaert vers is. DOUWE EGBERTS KONINKLIJKE TABAKSFABRIEK JOURE (Fr.) - UTRECHT 15. 1-Iet getrappel van onze paarden alarmeerde de hon den, die met blinkende tanden en woedend blaffen om ons heen sprongen. Met onze zware jachtzwepen weerden wij de half-wilde dieren af, terwijl de bewoners van het kamp stenen naar de honden wierpen en hen met felle zweepslagen trachtten terug te drijven. Ten slotte dropen de dieren af. Slechts één reusachtige hond liet zich niet wegjagen. Het bleef op enige afstand om ons heen draaien, nijdig grommend en met wild-fonke- lende ogen. Wij letten echter niet verder op het beest en reden door. Op de omringende bergen verhieven zich de spits toelopende obo's. Zij vormden een huldeblijk voor de goede geesten en een bescherming tegen de demonen. Het woedende geblaf van de honden en het welkom geroep van de nomaden hadden Komoroffs paard onrus tig gemaakt. Het danste nerveus rond. De Rus had al zijn aandacht voor het dier nodig en bleef enigszins achter, terwijl ik en de Mongolen reeds afgestegen waren en de eerste begroetingswoorden met de nomaden wisselden. Tenslotte voegde Komoroff zich bij ons. Op dat moment begon de merkwaardige grote hond, die zich niet had laten wegjagen, plotseling fel te huilen en rende met grote sprongen achter Komoroff aan. Wij grepen naar stenen, die overal verspreid lagen, en schreeuwden zo hard wij konden. Snel trok ik mijn browning, maar ik kon niet schieten zonder Komoroff zelf in gevaar te brengen. Ik holde zo snel mijn benen mij dragen konden een eind opzij om Komoroff buiten de vuurlijn te krijgen, maar moest even later erkennen, dat ik het niet zou halen. Of Komoroff door ons ge schreeuw gewaarschuwd was of dat hij de hond achter zich had gehoord, wist ik niet, maar ik zag tot mijn opluchting, dat hij juist op het moment, dat het wilde dier zich voor de sprong afzette, naar opzij uitweek. Het dier kwam reeds los van de grond en probeerde nog, zwevend in de lucht, de richting van de reusachtige sprong te corrigeren, hetgeen echter niet gelukte, zodat hij dicht naast Komoroff op de grond terecht kwam. Op hetzelfde ogenblik gaf de Rus het dier zo'n geweldige schop, dat het over de kop duikelde. Een fractie van een sconde later stond het monster echter weer op de poten en dook met kwijlende bek ineen om ten tweede male toe te springen. Waarom trok Komoroff toch niet zijn browning? Ik begreep het niet. Het was een afschuwelijk moment. Wij (Vertaald uit het Duits. Oorspronkelijke Nederlandse titel: IN DE BAN VAN TEMOEDSJIN) allen wisten, dat zulk een furieus beest met zijn nachtmexrie-achtige tanden een ongewapend mens zon der meer zou kunnen verscheuren. Dit keer week Komoroff niet terzijde. Met één voet naar achteren geplaatst, wachtte hij de aanval af, dook in een en greep toen de toespringende hond stevig bij hals en buik. De kracht van de sprong bracht Komoroff wel even aan het wankelen, en het leek er op, of hij een moment door de knieën ging, maar direct daarna stond hij weer stevig op beide benen, hief het spartelende dier hoog boven het hoofd, smeet het met ongelooflijke kracht neer en trapte vervolgens met zulk een felheid op de nek van het dier, dat wij het breien van de wer vels hoorden. En dit alles geschiedde met zulk een snelheid, dat onze ogen het nauwelijks hadden kunnen volgen. De zwaar gewonde hond trok nog even met de poten, toen Komoroff al rustig, als was er niets gebeurd, op ons toe kwam lopen. „Dat had slechter kunnen aflopen", zei ik herademend en stak de hand uit. „Ach", antwoordde hij lachend, „een Mongoolse hond!". Met een afwerend gebaar maakte hij er zich van af. Het was de nomaden echter duidelijk aan te zien, dat de zelfverzekerde rust en het krachtdadige snelle han delen van de Rus diepe indruk op hen hadden gemaakt. Snel werd onze bagage afgeladen en pas toen de paarden en de begeleiders verzoi'gd waren, ging ik, het zwarte vilten gordijn voor de ingang terzijde duwend, met Komoroff één der jurtten binnen. De jurtte was van binnen met rode zijde bekleed, waarop witte figuren waren bevestigd, een lang leven, veel geluk en grote ïrijkdom symboliserend. In het mid den was met enkele stenen een stookplaats gemaakt, waarboven aan een ijzeren haak een ketel hing. De grond was met een dikke laag vilt bedekt, waaroveiTieen nog een kleurrijk kleed lag. Tegen de wanden stonden enkele oude, met snijwerk versierde, houten kisten en daartussen stond een beeld van een godheid, waarin iedere Godheid vereerd wordt, die de familie wil be schermen en de kudden voor wolven en ziekten bewaren. Vlak vóór het beeld brandde een lampje en kleine ge bedsvaantjes sierden de wand rond dit beeld. Natuurlijk ontbrak ook de zak van paardehuid niet, waarin de Mongolen uit paardemelk koemis maken. Iedere dag werd uit deze zak zo veel zure melk gehaald, als men nodig had, en iedere avond weer bijgevuld met verse melk, die buitengewoon rijk is aan melksuiker. Deze wordt gedurende de nacht zuur en gaat dan met de overige inhoud tot gisting over. Laat men de koemis ouder dan drie dagen worden, dan verkrijgt men een drank, waarvan de bedwelmende kracht die van bran dewijn nabij komt. De echtgenote van onze gastheer zat gehurkt op de voor vrouwen bestemde plaats naast het vuur, dat vrolijk opvlamde en lette er zorgvuldig op of de man nen het wel gemakkelijk hadden. Het schijnsel van de vlammen wierp grillige figuren op haar kleurrijke kleed en de met donkere stenen versierde zilveren oorringen en armbanden tingelden zachtjes als zij zich bij het ver richten van haar huishoudelijke plichten bewoog. De bijtende rook van het met mest gevoede vuur vulde al gauw de gehele jurtte, zodat onze ogen begonnen te tranen. De Mongolen hadden er kennelijk niet de minste last van. Komoroff stopte zijn pijp en reikte daarna de tabakszak aan onze gastheer, die hem met grote vreugde aannam. De vrouw zette intussen water voor de zo zeer geliefde thee op en volgde zwijgend ons gesprek, dat vaak door vrolijk lachen onderbroken werd. Toen het water in de ketel begon te zingen, haalde de gastheer uit één der kisten een houten nap, die van binnen met zilver be slagen was. Hij spuugde er eens krachtig in en wreef daarna met een zijden doek, die verre van schoon was, totdat de nap begon te blinken. Bij deze bezigheid stond hij zo, dat men wel naar hem moest kijken en opmer ken, hoe geëerd hij zich voelde door de aanwezigheid van de beide vreemdelingen. Zijn vrouw had intussen de thee door een stuk zijde gezeefd, schapevet, natron en melk toegevoegd, en daarmede was de drank op Mongoolse wijze bereid klaar. De bewoner van de jurtte vulde vervolgens de zo juist door hem gereinigde nap en wilde mij die aan bieden. „Pardon", zei ik, wijzend op Komoroff, „hij is de voornaamste" en duwde de hand die mij de nap wilde aanreiken, terug. De Rus wist natuurlijk even goed als ik, dat hij de dronk niet mocht afwijzen, zonder de Mon gool te beledigen. (Wordt vervolgd). Vertraagd. Het stoomschip „Cot- tica", op thuisreis van Suriname naar Ne derland, dat op woensdag 10 juli te Am sterdam werd verwacht, zal pas in de nacht van vrijdag 12 op zaterdag 13 juli aankomen. Groene Kruis. Het algemeen bestuur van de Algemene Nederlandse Vereniging „Het Groene Kruis" heeft tot opvolger van prof. Tuntler als voorzitter gekozen mr. A. Kleijn, burgemeester van Meppel. Vertrek. Maandag heeft de heer N. Samson in Alphen aan de Rijn in een speciale samenkomst met het voltallige personeel, familie en enige zakenrelaties afscheid geno men als directeur van de uitgeverij Samson n.v. Sedert 1913 was hij in de leiding van het bedrijf opgenomen. Nieuwe voorzitter. Het algemeen be stuur van de vereniging tot het houden van jaarbeurzen heeft tot voorzitter van de raad van beheer der Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs benoemd dr. G. van der Wal, die van 1940 tot 1 juli 1957 di recteur-generaal was van de n.v. De Bijen korf. Hij volgt mr. W. H. Fockema Andreae op, die sedert 1951 voorzitter is geweest. Opgezegd. De minister van Buiten landse Zaken heeft de Tweede Kamer mee gedeeld, dat aan de Hongaarse regering is opgezegd een uit 1880 daterende overeen komst tot wedei-zijdse uitlevering van mis dadigers. Deze overeenkomst werd destijds gesloten met de regering van de Oosten- rijks-Hongaarse monarchie. De overeen komst eindigt op 1 november van dit jaar. Nieuw gebouw. De K.L.M. zal in het hartje van Willemstad op Curagao een zeer modern gebouw laten optrekken, waarin zich op de begane grond een ruim passage- en vrachtkantoor zal bevinden. In drie of vier étages daarboven zal de commerciële dienst worden ondergebracht. Nieuwe burgemeester. Op 16 juli komt de gemeenteraad van Deventer in een bui tengewone vergadering bijeen om dr. N. Bolkestein, tot dusverre burgemeester van Middelburg, als eerste burger van Deven ter te installeren. Record aantal heitjes. De actie „een heitje voor een karweitje" heeft dit jaar voor de vereniging „De Nederlandse Pad vinders" f 92.074,11 opgebracht, een record bedi-ag sinds de eerste actie in 1952. Vorig jaar was het resultaat f77.680.33. Het hoogste bedrag kwam binnen van een ver- kennersgroep uit Utrecht, namelijk f 475. ADVERTENTIE neem dit tabletje en U stilt de pijn. Duizenden lijders aan aambeien zijn blij verrast over de blijvende verlichting van hun kwaal. Hemotabs is een volkomen nieuw middel in tabletvorm, gewoon in te nemen met 'n glaasje water. U heeft geen zalf of zetpillen nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevor deren genezing; ze zijn zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies regelen, zo belangrijk voor 'n volkomen herstel en lange vrijwaring van pijn. 'n Complete kuur f 1.47 Bij Apothekers en Drogisten WOENSDAG 10 JULI Cinema Palace: „De graaf van Monte Cristo", 14 jaar, 7.30 uur. Studio: „La for- za del destino", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Du bist Musik", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Eens spreekt het geweten", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Hun laatste nacht", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Saint Joan", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Luchtduivels boven de Pacific", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva; „High society", alle leeftijden, 8.15 uur. DONDERDAG 11 JULI Cinema Palace: „De graaf van Monte Christo", 14 jaar, 2 en 7.30 uur. Studio: „Pijnloze bevalling", 14 jaar, 2, 3 en 4 uur. „La forza del destino", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Du bist Musik", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Eens spreekt het geweten", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Hun laatste nacht", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Saint Joan", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Luchtduivels boven de Pacific", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „High Socie ty", alle leeftijden, 8.15 uur. Concertge bouw: Concert door het Promenade-orkest o.l.v. Hugo de Groot, m.m.v. Lucy Tilly, sopraan, Pierre Fleta, tenor en Lariy Ad- Ier, mondharmonica, 8 uur. Grote Kerk: Orgelconcert door Albert de Klerk, 3 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6