Franse nationaal Stablinski kon tien minuten voorsprong nemen Ovatie voor de door tegenslagen getroffen Nederlander De Jongh Politiekampioenschappen atletiek aan Kleverlaan groot succes Derde testmatch eindigde in draw Ruw Duitsland won met klein verschil van Spanjaarden HVGB verloor van Neptunus; DWT en RDZ speelden gelijk EENZAME TOCHT NAAR MARSEILLE Van Est thans derde in puntenklassement DE KLASSEMENTEN Goed georganiseerd sportfestijn Amerikaanse scheidsrechters namen de leiding over Bestuur K.N.H.B. naar Mannheim DE WATERPOLOC OMPETITIE OVRA en WIK wonnen bekerwedstrijden OM DE EUROPESE HONKBALTITEL DCO-dames wonnen met ruim verschil in Frankrijk WOENSDAG 10 JULI 1957 Een donderende ovatie rolde van de tribune van het stadion van Marseille. Er kwam een Nederlander bin nen. Niet als eerste; de winnaar van Je etappe CannesMarseille (239 km), de Franse nationaal Stablinski was al ruim 23 minuten eerder langs het hokje van de tijdwaarnemers over de streep geschoten. Het was ook niet de eerste Nederlander, want Wim van Est had zich in de eerste groep van het peloton gehandhaafd en was als negende, met 14 minuten achterstand, binnengekomen. Het was De Jongh, die wij tien kilometer voor Mar seille hadden ingehaald, terwijl hij huilend van narigheid a!« een kreupele met een been fietsend over de hobbe lige keien voortzwoegde. Even dachten wij aan een ernstige blessure van het toch al zo dik omzwachtelde linkerbeen. Maar toen wij naast hem reden zagen we wat er was gebeurd. Twaalf kilometer voor de finish was zijn linkertrapper bij de as afgebroken en met het linker- In het stadion hadden de toejuichingen en het applaus voor de etappewinnaar en voor Anquetil, die de gele trui behield, geklonken. Maar toen De Jongh stampend en snuivend als een ploegpaard zyn laatste ronde over de betonnen ellips reed, brak de hel los. Fotografen stormden toe, radioreporters wilden alles van De Jongh weten en op het middenterrein stond Louison Bobet, de ongekroonde wielerkoning van Frankryk, de man die weet wat een dergelijk defect betekent, als een bezetene in zijn handen te klappen, de gehele laatste ronde lang. Hy liep onmiddellijk op de Nederlander toe om hem te complimenteren met het staaltje doorzettingsvermogen, dat deze had getoond. Het was voor de Nederlanders in de karavaan het dramatische element in deze etappe, die verder eigenlijk heel weinig bijzonders heeft gebracht. Stablinski, de man die nog niets anders had gedaan dan het verrichten van hulp diensten aan zijn ploeggenoten, die wielen had afgestaan aan Forestier, aan Anque til, aan Privat, wanneer deze „plat reden", die water had gehaald en altijd maar weer naar achteren was gestuurd om eventuele achterblijvers naar het peloton terug te slepen, deze harde, sterke renner, kreeg dinsdag verlof om het eens alleen te proberen. Hij stond in het algemeen klassement toch op 1 uur en 9 minuten achter Anquetil. Toen de Fransman er een kilometer na de start in Cannes vandoor ging, en An- glade van de Zuid-Oost-ploeg, die in de etappe van zondag op het randje van op geven was geweest, zijn wiel pakte, was er geen sterveling in het peloton die rea geerde; immers ook Anglade (op 1 uur en 12 min. achter de gele trui) kon geen kwaad doen. Het werd een vlucht van een stoere doorzetter, want al is de hoofd macht nog zo lankmoedig, men moet toch eigenlijk wel wat in zijn mars hebben om bijna 240 km met aanvankelijk de steun van de zwakkere broeder, alleen het werk te doen en een voorsprong op een gegeven moment van 20 min. te verkrijgen. Dat deze voorsprong tenslotte tot twaalf minuten werd teruggebracht, kwam door de strijd, die in de tweede fase van de etappe in het peloton eindelijk tussen de groten losbrandde. Maar die strijd begon pas heel laat, niet eerder dan toen Toulon, waar de Mont Faron op zijn slachtoffers lag te wachten, in zicht kwam. En goed beschouwd begon in Toulon een etappe apart. Maar wanneer we de rit door de zee-alpen en langs de vele kleine bad plaatsjes aan de heerlijke groen-blauwe zee als een rit op zichzelf moeten bespre ken, dan wordt het een verhaal dat met een sportverslag niets meer te maken heeft. Wij hebben in deze dagen al enkele malen gesproken over een wandeltocht, welnu, dit was geen wandeltocht meer, dit was een fietstocht van een groep uitge laten schooljongens, zonder leiding, die er er op uit waren de boel eens heerlijk op stelten te zetten, zonder zich te bekom meren over de tijd die zij er voor nodig hadden. Terwijl Stablinski en Anglade al na 15 km een voorsprong van een minuut hadden en terwijl deze marge groeide tot 5, tot 10, tot 15 minuten, reed het peloton lachend voor de gapende, dommelende en puffende volgers uit. Er waren renners, die hun fietsen in groepen in de berm smeten om in vol ornaat, brillen en petten op, kopje onder te gaan in het water van de Middellandse Zee en om elkaar daarna nog wat met water te gooien en onderste boven te duwen en om vervolgens als druipende poedels weer grinnikend in het zadel te kruipen. Toen kwam de Mont Faron. „Hup Hol land, laat je niet kisten, hup Wim van Est", stond ergens op een bord langs de weg in de buurt van een groepje vakantie gangers gekalkt. Wim zal zich van deze aanmoediging niet veel hebben aangetrok ken, maar een feit was, dat hij steeds vooraan in het peloton was te vinden. En hij klom mee met Janssens, Anquetil, Bergaud, Forestier en Nencini de Mont Faron op. Hij handhaafde zich op de smal- De Tour de France, waarvan het par- cours door de renners voor de helft was afgelegd, is tot dusverre financieel zeer gunstig geweest voor de Franse nationale formatie van Marcel Bidot. De heer Goddet keerde in de eerste j> helft een bedrag van 136.000 gulden uit. Ruim 50.000 gulden daarvan ging naar 8 de tricolores, hetgeen overeenkomt met h 5 37 percent van het totaal. 5 De Nederlandse winst was aanmer- p kelijk minder, slechts 6900 gulden (vijf percent). Het geringste waren de ver- 8 5 diensten van de Gemengde Luxem- 8 burgse ploeg. Zij bedroeg 1450 gulden, s: Stablinski heeft het saldo van zijn ploeg nog aanmerkelijk verhoogd. Door 8 zijn geslaagde vlucht kregen de trico- 8 lores de prijs voor een etappe-over- winning (2000 gulden), een bergprijs p' (1000) voor Bergaud, de prijs voor het 8 Ploegen etappe-dagklassement (2000 gulden) en talrijke premies. Daarbij V komt nog de rente van de gele trui die door Anquetil wordt gedragen. De na- tionale ploeg is dus rijk na deze ronde, p i want ook in de algemene rangschik- 8 kingen neemt zij overheersende posi-8 g ties in. *3°o°ooco3ococcoocc<xxxocxx>ooaocoDcoxxx>ocsooooocxxxjoooo» been steunzoekend op het frame was de dappere Bra bander met het andere been trappend doorgegaan. Pel- lenaars was met zijn wagen vooraan gebleven en mecani cien Joossen had positie gezocht in de buurt van Voor- ting en Kersten, die een moeilijke rit reden. Er was geen hulp meer mogelijk voor De Jongh, er was geen radiowagen in de buurt, die een oproep voor een nieuwe fiets naar voren kon zenden. De Jongh moest het alleen opknappen en hij deed het alleen. Hij bofte eigenlijk nog, dat het maar twaalf kilometer was. Het Franse wielerpubliek, deskundig en geestdriftig als het is, zag het drama onmiddellijk en het begreep, dat deze krachts inspanning van een renner, die al een dikke 225 km in de hitte en over een aantal moeilijke heuvels achter de rug had, iets bijzonders betekende. Langs de weg wees men elkaar op de ongelukkig trappende oranjeman. Er weerklonken kreten en men juichte hem aanmoedigend toe. De politiemannen, die voor de afzetting zorgden, moesten velen tegenhouden, die de weg opstormden om De Jongh te willen duwen. Anquetil le, bochtige weg met een stijgingspercen tage van soms 15%. Hij ging met inbegrip van de eerste twee, Stablinski en Angla de, die met onderling verschil van 1 min. en 6 sec. en een voorsprong van 16 1/2 mi nuut op het peloton doorkwamen, als vijf tiende met een kleine achterstand op Bergaud over de top. De Mont Faron deed zijn plicht als scherprechter. De duizenden in de kleine straten van de marine-basis Toulon hadden een vrijwel compact pelo ton het steile bergcircuit zien opgaan. Een paar honderd meter verder, in dezelfde stad, aan dezelfde boulevard, zag men de renners in een ver uiteengerukte sliert weer terugkomen van boven. Anglade lag toen 3 min. 30 sec. achter op Stablinski, het peloton op 18 min. 45 sec., 3 min. later volgde een groepje met Hassenforder en Adriaenssens, op 23 1/2 minuut kwamen Piet van Est en De Jongh in een klein peloton beneden, Voorting en Ker sten lagen op 24 minuten en Stolkèr, hele maal achteraan, op 27 minuten en 45 sec. De strijd was getekend. Verschuivingen Maar er zouden nog vele verschuivingen komen voor Marseille was bereikt. An glade werd ingelopen door de Duitser Friedrich en de klimspecialist van de na tionale ploeg Bergaud en moest zich later in het peloton laten terugvallen. Terwijl De Jongh en Piet van Est op de soms vin nige hellingen van de volgende cols terug vielen en daarachter Voorting en Kersten met moeite de pedalen konden rondkrij- gen, terwijl Stolker meer tegen zichzelf dan tegen de kilometers en de bergen vocht, begon het peloton te trekken. Bij de ravitaillering van Gemenos (186 km) was de hoofdmacht nog bijeen, maar daar na, bij de beklimming van de Espigoulier, De Jongh een col van de tweede categorie, begon er licht te komen tussen twee groepen. Voor in zat Wim van Est met Anquetil, Nen cini, Forestier, Janssens, Barone, Da Silva, Deffillippis en Bauvin. Daarachter met steeds groter wordend verschil een groep met Darrigade, Thomin, Adriaenssens, Bobet, Privat en Mahé als hoofdfiguren. Intussen was Stolker over zijn dieptepunt heengekomen en was hij over het groepje met Voorting en Kersten heengegaan. Maar Piet van Est en De Jongh bereikte hij niet meer. Hij werd 49ste op 9 1/2 mi nuut achter De Jongh en op 33 min. ach ter de winnaar. Voorting en Kersten wa ren met een achterstand van 44 min. 50 sec. nog precies op tijd binnen. Op de volleybalvelden van „Flora" aan de Van Oosten de Bruynstraat in Haar lem zijn maandagavond de finales ge speeld van de bekerwedstrijden van de NeVoBo. Het betrof hier de B-afdeling, want in de A-afdeling legden Die Raeckse en Eclecta reeds beslag op de bekers. Bij de dames versloeg OVRA het Hillegomse Sizo met 15-7 en 15-13. Het team van WIK won bij de heren van het reserveteam van OVRA na een spannende strijd met 15-10, 16-18 en 15-13. In het verenigingsgebouw van Flora had hierna de prijsuitreiking plaats, waar na men gezellig bij elkaar bleef en een forum vragen op sportgebied beant woordde. De uitslag van de twaalfde etappe van Cannes naar Marseille luidt: 1. Stablinski (Frankr.) 7.42.52 met bonificatie 7.41.52; 2. Friedrich (gem. Lux. ploeg) 7.54.56 met boni ficatie 7.54.26; 3. Bergaud (Frankr.) 7.54.56; 4. Forestier (Frankr.) 7.56.44; 5. Nencini (It.) z.t.; 6. Janssens (Belg.) z.t.; 7. Anquetil (Fr.) z.t.; 8. Barone (He de France) z.t.; 9. Wim van Est (Ned.) z.t.; 10. Siguenza (Zuid-Oost) z.t.;41. De Jongh (Ned.) 8.06.17; 42. Piet van Est (Ned.) 8.07.19; 49. Stolker (Ned.) 8.15.44. In het etappeklassement staan onze land genoten Voorting en Kersten met enkele an dere renners op de 59ste plaats ex aequo met 8.27.42. Tognaccini (Italië) startte niet in Cannes. Aizpuru (Spanje) en Huot (Zuid-West staak ten de strijd. Het algemeen klassement luidt: 1. Anque til (Frankr.) 74.59.54; 2. Forestier (Frankr.) 75.03.56; 3. Janssens (Belg.) 75.10.56; 4. Picot (West) 75.11.44; 5. Wim van Est (Ned.) 75.13.51 op 13.57; 6. Rohrbach (N.O.C.) 75.16.05; 7. Jean Bobet (lie de France) 75.16.47; 8, Planc- kaert (Belg.) 75.19.48; 9. Nencini (It.) 75.20.38; 10. Mahé (Frankr.) 75.21.56; 11. Bauvin (Fr.) 75.24.34; 12. Schellenberg (Zwitserl.) 75.24.59; 13. Christian (Zwits.) 75.25.59: 14. Lauredi (Zuid-Oost) 75.26.31; 15. Dotto (Zuid-Oost) 75.28.24; 32. Voorting 76.12.01; 36. Piet van Est 76.16.57; 44. De Jongh 76.25.49; 49. Kersten 76.41.35; 61. Stolker 77.06.20. De uitslag van het dagploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 23.33.32; 2. Zuid-Oost 23.50.12: 3. ex aequo België en Italië 23.54.45; 5. lie de France 23.59.18; 6. Westploeg 24.03.51; 7. ex aequo Noord-Oost-Centraal en Zwitser land 24.05.20, 9. Zuid-West 24.09.53; 10. Neder land (Wim van Est, De Jongh, Piet van Est) 24.10.20; 11. gemengde Lux. ploeg 24.18.52; 12. Spanje 24.21.24. Het algemene ploegenklassement is als volgt: 1. Frankrijk 223.50.01; 2. Italië 225.13.23; 3. West 225.16.56; 4. Ile de France 225.31.17; 5. België 225.38.54; 6. Nederland 225.54.16 7. Noord-Oost-Centraal 226.07.50; 8. Zuid-West 226.19.23; 9. Zuid-Oost 226.29.59; 10. Zwitser land 226.35.10; 11. Spanje 227.25.20; 12. ge mengde Luxemburgse ploeg 228.38.42. Na de twaalfde etappe luidt het algemeen bergklassement: 1. Bergaud (Frankr.) 38 pnt.; 2. Nencini (It.) 35 pnt.; 3. Janssens (België) 29 pnt.; 4. Anquetil (Frankr.) 18 pnt.; 5. Stablinski (Frankr.) 16 pnt. De Nederlanders De Groot en Voorting staan ex aequo met 3 pnt. op de 19de plaats. Het puntenklassement luidt: 1. Thomin (West) 176 pnt.; 2. Forestier (Frankr.) 193 pnt.; 3. Wim van Est (Ned.) 194 pnt.; 4. Picot (West) 198 pnt.; 5. Anquetil (Frankr.) 206 pnt.; 6. Schellenberg (Zwits.) 215 pnt.; 7. Christian (Zwits.) 218 pnt.; 8. Planckaert (België) 270 pnt.; 9. Nencini (It.) 276 pnt.; 10. Bauvin (Frankr.) 297 pnt.; 17. Voorting. (Ned) 365 pnt. Anglade verkreeg de prijs voor de meest strijdlustige renner, die voor de grootste pechvogel werd toegekend aan Huot van de Franse Zuid-Westploeg. Aan de Politie-sportvereniging Haar lem was ditmaal de organisatie opgedra gen van de politie-kampioenschappen at letiek in het district West van de Neder landse Politie-sportbond. De Haarlemse vereniging heeft zich uitstekend van haar taak gekweten en het atletiekfestyn, dat dinsdagmiddag op het gemeentelijk sport terrein aan de Kleverlaan werd gehouden mag in alle opzichten geslaagd worden genoemd. Een groot aantal, ook vrouwelijke po litiefunctionarissen gaf van zijn belang stelling blyk. Deelnemers uit Den Haag (HPSV en Luctor), Gouda (GPSV), Delft (GPSV), APGS en de vijfde divisie KM uit Am sterdam, Hermandad uit Rotterdam, RSDA (Amsterdam), de PSVB (Baarn), de Rijks politie Alkmaar, alsmede deelnemers uit Voorburg en Velsen streden met hun Haar lemse collega's van de PSVH om de vele prijzen, die bestonden uit medailles. Over het algemeen werd er goede sport geboden op de talrijke nummers. Natuurlijk werden geen wereldschok kende tijden of prestaties geleverd, maar het bleek toch dat het gros van de politie mannen tot bevredigende prestaties in staat is. De uitstekende weersomstandigheden maakten het verblijf op het in prima staat verkerende gemeentelijke sportterrein tot een genot en er bestond voor dit sport festijn dan ook ruime belangstelling. De aanwezigen kwamen volledig aan hun trek, want op de diverse nummers heerste vol doende spanning en in enkele gevallen werd eerst op de eindstreep een beslissing geforceerd. Onder de deelnemers noteerden we en kele bekenden uit de atletiekwereld, on dermeer: Lutkeveld, Oreel, Hoogland en de bekende lange afstandloper Van Ginkel. Deze laatste vooral vestigde een uitnemen- &°ocoococccocxx>x>3coccox>2o^^ de indruk op de 5000 meter, welke afstand In een enerverende strijd, die drie uur duurde, heeft Spanje het hoofd moeten buigen voor Duitsland. Aan vankelijk zag het hier niet naar uit. Want na drie innings had Spanje reeds een 7-0 voorsprong, verkregen door goed slaan en veldfouten van de Duitsers. In de gelijkmakende derde innings scoorde Duitsland twee pun ten tegen. Werper Jurgen Heimig kreeg daarna meer controle en bracht redding in menige hachelijke situatie, waardoor Spanje zes innings lang geen speler meer over de thuisplaat kon brengen. Na zes innings was de stand 7-3 en toen in de zevende en achtste innings het veldwerk van de Spanjaarden onnauwkeuriger werd, grepen de Duitsers hun kans. Dat De wedstrijd NeptunusHVGB die voor de eerste klasse heren in Amersfoort werd gespeeld begon gelijkopgaand Een doorbraak van Halsema werd door Rol met een HVGB-doelpunt afgewerkt. HVGB kwam met twee-nul voor doordat Rol een schot van Dekker met de voet het Neptunusdoel inwerkte. Hierna kwam Neptunus opzetten. Rol werd tweemaal het water uitgestuurd en de Amersfoorters zetten de achterstand om in een drie-twee voorsprong. Na de rust werd het vier-twee voordat HVGB weer aan bod kwam en de achter stand door Rol en Boon werd weggewerkt. Verder liet Neptunus het niet komen. Men gooide er nog een schepje op. De HVGB-verdediging kwam zwaar onder druk en zo eindigde de strijd met een ze ven-vier overwinning voor Neptunus. Donderdagavond acht uur wordt in de zweminrichting aan de Kleverlaan de revanchewedstrijd gespeeld. Voor de reserve eerste klasse heren gingen de reserves van HVGB op bezoek bij Neptunus 2. Met de stand twee-twee werd het tweede gedeelte van de strijd begonnen. Het werd een zes-drie overwin ning voor de gastheren. De vierde overwinning heeft DWT ge boekt in de tweede klasse B heren van de zomercompetitie. In Huizen werd namelijk gespeeld tegen De Vest, dat zwaar op de proef werd gesteld. Door goed samenspel en snel opgezette aanvallen stichtte DWT geregeld verwarring in de De Vest-ver- dediging, waardoor DWT met het ingaan van de rust met vijf-nul voorstond. Ook in de tweede helft bleef DWT het De Vest-doel bestoken. Bij de stand nul-zeven werd door Ronday de eer voor De Vest gered, waarna DWT nog tweemaal het De Vest-doel doorboorde. DWT won de strijd met negen-één. De stand is: Neptunus 5-8; DWT 5-8; VZV 5-6; De Vest 6-4; Kroosd. 5-0. Dames De ontmoeting DWT 1RDZ 1, die voor de eerste klasse dames in de zweminrich ting aan de Houtvaart in Haarlem werd gespeeld was meer spannend dan specta culair. Er werden veel overtredingen ge maakt, maar de scheidsrechter kon het heft in handen houden, al moest er dan nogal eens een vrije worp worden toege kend. Kort na het begin verhuisde er een RDZ-speelster naar de kant en Ton Scheerder buitte de spelersmeerderheid uit om DWT de leiding te bezorgen Kort hierna kreeg Paula van Bruggen een vrije worp, Do Turkenburg zwom uit de DWT- achterhoede naar voren, kreeg de bal goed voor en bracht meteen de DWT-voor- sprong op twee-nul. Met de hervatting van het spel werd door de RDZ een aanval opgezet waaruit Truus Keizer de RDZ-achterstand ver kleinde. Een kans om kort hierna met het nemen van een strafworp de stand in evenwicht te brengen liet zij voorbij gaan door tegen de lat te schieten. Het was echter na de rust dat Truus Keizer met een achterwaarts schot de DWT-keepster verraste (twee-twee). Toen beging Ton Scheerder (DWT) een overtre ding waarvoor zij de kant werd opgezon den. DWT bleef ondanks de speelsters minderheid in de aanval en het werd een zware strijd voor het RDZ-doel. Toen ston den er al spoedig twee RDZ-speelsters op de kant waardoor DWT een speelsters meerderheid verkreeg die uitgebuit werd en Paula van Bruggen DWT wederom de leiding bezorgde om kort daarna, met volledige ploegen in het veld de DWT- voorsprong op vier-twee te brengen. Ver keerd overnemen in de DWT-verdediging werd door Anne Vermeer gebruikt om de DWT-voorsprong te verkleinen, een halve minuut voor het einde verkreeg RDZ door een overtreding van Ton Scheerder (DWT) een speelstersmeerdheid en Anne Vermeer zorgde er voor dat de punten gedeeld werden. Eindstand vier-vier. Voor de reserve tweede klasse B dames werd gespeeld de wedstrijd DWT 4—Haar lem 2. Het was de laatste wedstrijd voor Haarlem 2 dat met acht-een won en hier door ongeslagen het kampioenschap van deze afdeling heeft behaald. De uitslagen van de competitie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond luid den: Dames derde klasse A: VZV 1DAW 1 2-0. Reserve tweede klasse A: DWT 3 HDZ 2 9-1. Heren tweede klasse B: Kroos duikers 1VZV 1 1-2 Competitie Kring Haarlem KNZB. Dames eerste klasse: Watervrienden 1DWR 2 1-3. Heren eer ste klasse: Watervrienden 1Hillegom 1 2-3. Derde klasse: Watervrienden 2 Hoofddorp 2 1-1. Spanje werper Baquero verving door Cornelias mocht niet meer baten. En toen de Duitsers voor de laatste maal aan slag gingen was de stand 7-7. Het publiek had zich in de laatste innings reeds geducht geroerd en het trachtte door achter de thuisplaat met doeken en stokken te zwaaien, Co rnelias te hinderen. Ook werden spreekkoren gevormd, men brulde „Deutschland, Deutschland" en dit alles geschiedde onder leiding van Amerikaanse militairen. In de laatste slagbeurt werd Schmidt al spoedig uitgemaakt, een misverstand tus sen de Spaanse werper en catcher Philipp was de oorzaak dat twee Duitse spelers tot respectievelijk het tweede en derde honk doordrongen. Een stootslag van Grunzinger betekende toen een Duitse 8-7 overwinning. De wijze waarop dit laatste punt werd gescoord kon wel eens de laatste wedstrijd van de Spaanse catcher Barrio in dit toer nooi betekenen. Want op een bijzonder ruwe wijze werd hij tegen de grond ge lopen. Spanje 403000000 7 Duitsland 002100221 8 De stand luidt thans: Duitsland Nederland Italië Spanje België 21-20 9-0 8-2 19-17 15-33 Maatregelen In een bijeenkomst hebben de vertegen woordigers van de bij de F.E.B. aangesloten landen zich beraden over de maatregelen die dienden te worden genomen om verdere incidenten in het toernooi om het Europese honkbalkampioenschap te voorkomen. De wedstrijd NederlandItalië zal op woens dag in zijn geheel worden overgespeeld. De ontmoeting NederlandDuitsland werd voor Nederland met 9-0 gewonnen ver klaard en de Duitse spelers Claus Heimig en Hoffmann zijn voor de duur van het toernooi geschorst, evenals de Duitser Schweitzer, die aangewezen was als offi ciële scorer en die zich daadwerkelijk met het incident had bemoeid. Tevens werd een noodcomité benoemd, dat verantwoordelijk is voor verdere organisatie. Het bestaat uit de Spanjaard Balleste, de Italiaan De Vitis en de Belg Panaye. Na de vergadering van F.E.B. kwam ge noemd comité bijeen en het resultaat was onder meer dat voor de verdere wedstrij den een beroep zal worden gedaan op Ame rikaanse beroepsscheidsrechters, die in samenwerking met de Europese arbiters de leiding zullen hebben van de wedstrijden. En zo zagen wij dinsdagmorgen bij de ontmoeting BelgiëItalië de heren Cowart, scheidsrechter in de Amerikaanse minor league, en White, scheidsrechter voor de legerwedstrijden in actie, terwijl de sterke arm was vertegenwoordigd door de Ameri kaanse militaire politie. Het was het eerste duel in dit toernooi, dat een normaal verloop had, ondanks en kele aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechters. Noch de Amerikaan Strong, coach van het Italiaanse team, noch de Belgische coach hadden de moed zich te verzetten tegen de zwaargewicht Cowart. Italië won de wedstrijd verdiend, hoewel de beslissing pas in de achtste innings viel. Het werd een gedecideerde nederlaag voor de Belgische werper Robijn, die in deze innings vier honkslagen moest laten pas seren, en bij een daverende driehonkslag van Tagliaboschi werd de stand 8-2 voor Italië. In hun laatste slagbeurt konden de Belgen deze stand niet meer wijzigen. Wer per Glorioso elimineerde twee tegenstan ders op drie slag en stond slechts twee vrije lopen toe. Alleen Robijn en Maerten passeerden hem in de tweede innings met een honkslag, en dit bracht de stand op 2-2. Daarna moesten de Belgen zich tot ver dedigen bepalen, doch, zoals reeds gezegd, hij in 16.19.5 aflegde. Hij wist zijn tegen standers een ronde achterstand te bezor gen, op één uitzondering na. De Haar lemse vertegenwoordiger J. Prinsen kon geruime tijd het hoge tempo van de Baarnse politieman volgen, maar boekte toch nog een achterstand van plm. 300 meter. Zijn tijd was 17.36.5. Een dubbele zege behaalde de Hagenaar R. van Eyken. Bij het nummer vérsprin- gen noteerde hij 6.57 meter, een alleszins acceptabele prestatie en werd met uiterst gering verschil eveneens eerste op de 100 meter, waarop hij een tijd noteerde van 11.5 vóór J. Bleys van Hermandad Rotter dam, die dezelfde tijd liet afdrukken. Oreel nam het nummer kogelstoten voor zijn rekening met een worp van 13.32, op welk nummer Lutkeveld tweede werd met 11.83. Maar bij het speerwerpen was laatst genoemde eerste met 55.21. Bleys, die tweede was geworden op de 100 meter, nam met 12.23 de hinkstapsprong voor zijn rekening. Bij het hoogspringen bleef de zege in Haarlem, want Bolwijn plaatste zich eerste met 1.60 meter, doch ook de nummers twee en drie bereikten een hoogte van 1.60 meter. Dat waren Duister- winkel van de Haagse PSV en Hoogland van de PSV Haarlem. Spannend waren de beide estafettenum mers. Hermandad zegevierde op de Olym pische estafette in 4.01.5 voor APGS (4.02.2) maar na een spannende race zegevierde APGS op de Zweedse estafette in 2.10.5 vóór de Haagse PSV. Het Rotterdamse Hermandad werd gediskwalificeerd. De Haarlemmer Prinsen, die de geduchte Van Ginkel zo kranig partij had gegeven op de 5000 meter, leverde een fraaie pre statie door de 1500 meter op zijn naam te brengen in 4.28.1; het verschil met Boer- sma van APGS was miniem (4.28.2), zodat ook hier de spanning niet ontbrak. De voorzitter van de PSV Haarlem, hoofdinspecteur L. Davidzon, had aan het begin van de middag de deelnemers har telijk welkom geheten en kon aan het slot van deze geslaagde atletiek-krachtmeting zijn grote voldoening uiten voor de wijze, waarop de wedstrijden in de beste har monie en de juiste sportieve sfeer waren verlopen. Hartelijke woorden van dank richtte hij tot de diverse instanties die tot het welslagen van deze middag hadden medegewerkt en gaf daarna het woord aan hoofdcommissaris J. Fontijne, die met welgekozen woorden de prijzen aan de diverse winnaars uitreikte. De derde testmatch tussen Engeland en West-Indië is geëindigd in een draw. West- Indië eindigde de tweede innings met een totaal van 367. Engeland kreeg toen de taak 121 runs in 62 minuten te scoren om de overwinning te behalen. Maar de gast heren waren te langzaam en toen de stumps werden getrokken had Engeland 64 voor 1 gescoord, 57 runs te weinig voor de zege. Engeland heeft thans na drie van de vijf te spelen wedstrijden twee draws be reikt en een gewonnen match. Kanhai Richardson en Smith opende de Engelse innings en zij probeerden voor runs te gaan. Maar bij 13 werd Richardson door Kankai gevangen op het bowlen van Gilchrist. Smith en Graveney bleven not out. Het verloop van de tweede innings van West-Indië was: Atkinson c. Evans b. Statham 46 Goddard c. Evans b. Statham61 Smith b. Trueman 168 Ramadhin b. Ti-ueman 15 Gilchrist b. Statham 0 Valentine not out 2 Extras 12 Val der wickets: 1/22 2/30 3/39 4/56 5/89 6/194 7/348 8/352 9/365 10/367. Bowlingcijfers: Statham 41.2 overs, 12 maidens, 118 runs, 5 wickets. Trueman 35, 5, 80, 4. Het verloop van de tweede innings van Engeland luidde: Richardson c. Kanhai b. Gilchrist 11 Smith not out 16 Graveney not out 28 werd hun weerstand in de achtste innings volkomen gebroken. Dit toernooi moet voor onze zuiderburen wel zeer teleurstellend zijn, want als kanshebber gestart, kunnen ze nu slechts de eer redden in de* strijd tegen Nederland op vrijdag. Het score-verloop luidde: België 02000000 2 Italië 20000006x 8 De bestuursleden van de Nederlandse Honkbalbond, de heren Beets, Baas en Hor dijk zyn dinsdagavond naar Mannheim vertrokken om zich persoonlijk een beeld te vormen over de toestanden in de wed strijden om het toernooi van het Europees kampioenschap. Het dames-voetbalelftal van DCO heeft in Mulhouse met één-negen gewonnen van de vereniging uit die stad. De Nederlandse doelpunten werden gescoord door Jannie de Boer (5x), Coby Kraayenbosch, Coby Kalter en Femmy van der Kolk. Het DCO-elftal heeft uitnodigingen ge kregen om te komen spelen in Straats burg, Epinal en Milaan.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9