Defilippis was in eindsprint te Ales drie nationalen te snel af Nederland aan de leiding door knappe overwinning op Italië PIET VAN EST LEIDDE ONTSNAPPING IN Na dertien etappes nog maar 67 renners in vermoeiende strijd DE KLASSEMENTEN l CIRCUIT ZANDV00RT OM DE EUROPESE HONKBALTITEL NAAIMACHINES 7 Frankrijk vrijwel zeker van de landenprijs PERPIGNAN Haarlemse renners rijden München-Gladbach MVV vraagt twee ton voor Van Wissen Grote Prijs van Amsterdam op stadion-wielerbaan Pinguins bijna Nederlands kampioen softbal Jeugdkorfbaltoernooi van HKC „Aurora" Ford mag drie jaar niet in Engeland voetballen Koersen op Duindigt Rina Gay versloeg Spencer Hollandia HZV bestaat op 19 juli 35 jaar ZONDAG 14 JULI - 1 UUR Van der Aar winnaar van de zomercompetitie Uitslagen van de waterpolocompetitie DONDERDAG 11 JULI 1957 Darrigade keek een beetje sip woensdagmiddag in Ales. De rapste sprinter van de Franse nationale ploeg had juist een nederlaag geleden, die gevoelig aankwam. Als eerste renner van een kopgroep van tien, geformeerd uit coureurs van acht verschillende equipes, was hij met zijn superieure tred de vlakke kleine wielerbaan van het stadion opgestoven en een nieuwe triomf van de tricolores leek onaf wendbaar. Want Darrigade was ver gezeld door twee ploeggenoten Sta- blinski en Bauvin, die tot taak had den de weg naar de kop hermetisch af te sluiten. Ieder een doorzag dit plannetje, maar het gelukte niet en dat was uiterst pijnlijk voor Darrigade. De coalitie werd namelijk verbroken door de eerzuchtige Defilippis, die in deze ronde al teveel een figurantenrol had moeten vervullen. De Italiaan glipte behendig langs Bauvin, pas seerde vervolgens Stablinski buitenom en vloog al in de voorlaatste bocht langs Darrigade, die door deze manoeuvre volkomen ontredderd werd. De Fransman vocht nog even terug, maar veel effect had dat toch niet meer. Op de laatste meters werd hij zelfs nog gepas seerd door Stablinski, een derde plaats dus voor Darri gade. Piet van Est, de dappere animator van de aanval, die de vluchtelingen een voorsprong van bijna elf minu ten opleverde, werd de dupe van het falen van Darrigade. De sterke Brabander had in de eindsprint voortdurend zijn blikken op de Fransman gericht. Het was voor hem het enige juiste dat hij kon doen. Hij eindigde daardoor tenslotte nog als vierde en dat was beslist meer dan waarop was gehoopt. Zijn broer Wim drong zich bij de sprint van het peloton naar voren en werd twaalfde. De rit door de gevreesde „Crau", een der warmste streken van Frankrijk, heeft de algemene lyn in de Ronde niet kunnen wijzigen. De aanval van de tien vluchte lingen was voor de hoogst geplaatsten in de algemene rangschikking geen bedrei ging. Het heeft er slechts toe bijgedragen, dat de strijd nog minder interessant werd. Want in het algemeen ploegenklassement groeide de voorsprong van de équipe van Bidot tot een uur en drie kwartier en het is daardoor onmogelijk geworden, dat de Franse ploeg van de top wordt verdreven. De supprematie van de nationalen drukt als een zware last op de Ronde. Het Franse publiek wenst uiteraard een Franse triomf en in dat opzicht heeft de heer Goddet geen enkele reden tot klagen. Maar uit sportief oogpunt gezien heeft deze grillige Tour geen enkele betekenis meer. De prestaties zijn niet meer gericht op de opbouw van een goede klassering, de ploegleiders en de renners beogen nog slechts successen in de etappes. De ronde is niet langer een wedstrijd over twee en twintig dagen, maar zij is gedegradeerd tot 22 afzonderlijke wedstrijden. De oorzaak daarvan is enerzijds het ontbreken van werkelijke kopmannen, anderzijds het hoge percentage uitvallers. Woensdag werd het aantal renners teruggebracht tot 67 en de krachten van de ploegen zijn daar door aanmerkelijk verminderd. Alleen de sterke Franse équipe is nog voltallig. De overige formaties hebben alle tenminste vier uitvallers. De gemengde Luxemburgse ploeg zelfs acht. Het geringe aantal renners maakte het voor iedere ploeg onmoge lijk om weerstand te kunnen bieden aan de tricolores. Mogelijk zou een samen bundeling van de krachten van de buitenlandse équipes nog enig effect kunnen gorteren, maar in dit stadium is de aandacht van de ploegleiders daarop beslist niet gericht. Daarvoor zijn de belangen teveel verdeeld. De Nederlandse équipe tracht In dit stadium de goede positie van Wim van Est in het individuele en punten klassement te verbeteren. Wim van Est staat in de invidiuele rartgschikking nog op de vijfde plaats, maar z}jn voorsprong op Bauvin is door de ontwikkeling in deze etappe zeer kwetsbaar geworden. Het puntenklassement biedt meer perspectieven. De Brabander klasseerde zich als tweede van het peloton. Hij verdrong daardoor Plcot van de tweede plaats en won een punt terug op Thomin, de drager van de groene trui. Zijn achterstand op de Franse regionaal is nu 17 punten. De dertiende etappe heeft dus het mo notone karakter van de Tour niet kunnen doorbreken. Opnieuw werd de aanval vroeg ingezet. Ditmaal door Piet van Est, die in de voorgaande ritten zijn krachten gespaard had voor een goede prestatie. Piet sprong enkele kilometers na de start uit het peloton weg. Hij kreeg gezelschap van Stablinski en Darrigade. De Fransen wensten kennelijk geen risico's te nemen. Het trio duwde ijverig op de pedalen, met als voornaamste tegenstander de felle schrale wind. Het werd voor hen geen eenzame strijd, want spoedig daarop ont vluchtten opnieuw enkele renners het pe loton. Dat waren Bauvin, de Spanjaard Lorono, Defilippis, de regionaal Grous- sard en Adriaenssens, en nog enkele kilo meters verder sloten zich Barone en Favre bij de vluchtelingen aan. Verdere reacties van het peloton bleven daarna uit. De hoofdmacht werd voortdurend gecontro leerd door de dappere De Jongh en Kers ten, die iedere aanval op Piet van Est af remden. De voorsprong van de kopgroep groeide dan ook voortdurend. Na 20 km was zij 1 min. 40 sec., na 30 km 3.30 en na 66 km precies 8 minuten. Op dat mo ment begon de regionaal Anglade zich te verzetten. Hij won enkele tientallen secon den op het peloton, maar een bedreiging voor de kopgroep is hij toch geen moment CCCOXCGOOOOOOCCOOCOOCCCOOCOOOOOOOOCXXXXXXXXOOOOOCXXXXXJC 8 Q X De uitslag van de dertiende etappe van g R Marseille naar Ales over 159 km. luidt: R 1. Defilippis (It.) 5.02.54; 2. Stablinski (Fr.) g 8 z-t.; 3. Darrigade (Frankr.) z.t.; 4. Piet van g 8 Est (Ned.) z.t.; 5. Barone (lie de France) z.t.; 8 6. Groussard (West) z.t.; 7 Favre (Zwits. z.t.; 8 8. Bauvin (Frankr.) z.t.; 9. Adriaenssens 8 (België) z.t.; 10. Lorono (Spanje) z.t.; 11. Schellenberg (Zwits.) 5.13.34; 12. Wim van 8 Est (Ned.) z.t.; 13. Thomin (West) z.t.; 19. ex aequo het grote peloton waarin o.a. An- quetil, Bergaud, Forestier, Privat (allen Frankr.), Janssens, Planckaert (beiden Bel- 8 gië), Nencini (It.), De Jongh, Kersten, Stol- ker, Voorting (allen Nederland) allen 5.13.34. Friedrich (gem. Lux. ploeg). Trochut (Zuid-West) en Pintarelli (Italië) staakten de strijd. Het algemeen klassement na de dertiende etappe luidt: 1. Anquetil (Frankr.) 80.13.28; 2. Forestier (Frankr.) 80.17.30; 3. Janssens (Belg.) 80.24.30 4. Picot (West) 80.25.18 5. Wim van Est (Ned.) 80.27.25 op 13.57; 6. Bau vin (Frankr.) 80.27.28; 7. Rohrbach (N.O.C.) 80.29.39; 8. Jean Bobet (lie de France) 80.30.21; 9. Lorono (Spanje) 80.31.36: 10. Ba rone (lie de France) 80.32.06 11. Defilippis (It.) 80.33.15; 12. Planckaert (Belg.) 80.33.22; 13. Nencini (It.) 80.34.12: 14. Malie (Frankr) 80.35.30; 15. Schellenberg (Zwits.) 80.38.33; 29. Piet van Est (Ned.) 81.19.51; 33. Voorting (Ned.) 81.25.35: 43. De Jongh 81.39.23; 49. Kersten 81.55.09; 60. Stolkcr 82.19.54. Het dagploegenklassement is als volgt: 1. Frankrijk 15.08.12; 2. Italië 15.20.02; 3. ex aequo West, lie de France, België, Neder land (met Piet van Est, Wim van Est, De Jongh), Zwitserland en Spanje in 15.30.02; 9. ex aequo Zuid-West, Zuid-Oost, Noord-Oost- Centraal in 15.40.42. Aangezien er in de ge mengde Luxemburgse ploeg slechts twee renners zijn overgebleven komt deze ploeg 6 niet meer op de lijst van het ploegenklasse- 8 ment voor. S Het algemeen ploegenklassement luidt als 8 volgt: 1. Frankrijk 238.58.13; 2. Italië 240.42.25: 8 3. West 240.46.58; 4. Ile de France 241.01.19; 5. België 241.08.56; 6. Nederland 241.24.18: 7. 8 Noord-Oost-Centraal 241.48.32; 8. Zuid-West 8 242.00.05: 9. Zwitserland 242.07.01; 10. Zuid- 8 Oost 242.10.41; 11. Spanje 242.55.22. 5 Het puntenklassement na de dertiende 5 e'appe luidt: 1. Thomin (West) 189 pnt.; 2. 8 Wim van Est (Ned.) 206 pnt.; 3. Picot (West) 5 214 pnt.; 4. Forestier (Frankr.) 215 pnt.: 5. •.Schellenberg (Zwits.) 226 pnt.; 6. Christian 5. 'Zwits.) 238 pnt.; 7. Anquetil (Frankr.) 239 8 Pnt-: 8. Planckaert (België) 291 pnt.; 9. Bau- R vin (Frankr.) 305 pnt.; 10. Nencini (It.) 323 Pnt.; 15. Voorting (Ned.) 387 pnt. R De prijs voor de grootste pechvogel is toe- R gewezen aan de Duitser Friedrich die van h de meest strijdlustige aan Barone (Ile de 5 France). geworden. Hij zag spoedig het dwaze van zijn plannen in. Ook Siguenza van de Zuid-Oost-ploeg waagde nog een kans. Eenzaam reed hij vele kilometers door het troosteloze landschap. Het tempo was inmiddels zeer laag ge bleven, ruim 30 kilometer per uur, aan merkelijk beneden de snelheid waarop het tijdschema was geprojecteerd. Het kostte de kopgroep dan ook geen moeite om een ruimere voorsprong op te bouwen. Veertig kilometer voor de finish was deze zelfs «ceceax meer dan dertien minuten. Het verschil werd daarna iets geringer door de pogin gen van enkele renners in het peloton om hun positie in de slotfase te verbeteren. Wim van Est, bijvoorbeeld, probeerde nog te demarreren, maar de controle was te scherp. Ten aanzien van het toekennen van de prijs van de meest strijdlustige renner zijn in deze ronde al een aantal merkwaardige beslissingen genomen. Ook woensdag was de uitspraak opmerkelijk. Piet van Est had de premie ten volle ver diend: hij had de aanval ingeleid en daar na zeer veel werk in de kopgroep gedaan. Maar er werd anders beslist: Barone kreeg de meeste stemmen. De Haarlemse wieleramateurs Vaars en Asma, en Jansen uit Heemstede, nemen op zaterdag 13 juli deel aan baE.n -.-edstrijden op de wielerbaan van München-Gladbach (Duitsland). Asma rijdt een achtervolgingswedstrijd tegen een Duitser, Vaars en Jansen nemen aan sprintwedstrijden deel. Voorts starten Vaars en Asma in een koppel wedstrijd over zestig kilometer, waarvoor Jansen gekoppeld is aan Verstraeten uit Eind hoven Er zijn besprekingen gevoerd tussen de Eindhovense club PSV en de MVV-speler Van Wissen, voor wie zich ook Ajax en Feijenoord reeds geïntereseerd hebben. De besprekingen met PSV zijn gunstig verlopen, maar naar verluidt zou MVV te transfersom inmiddels verhoogd hebben tot twee ton. In dat geval zal Van Wissen waarschijnlijk voor MVV behouden blijven daar PSV niet van plan is een dergelijk bedrag te betalen. 1 Een definitieve beslissing zal evenwel pas later worden genomen. Defilippis Vanavond om acht uur zullen op de wielerbaan van het Olympisch Stadion de meest vooraansaoande renners weder om aantreden voor de jaarlijks terugkeren de wedstrijden om de Grote Prijs van Amsterdam, welke prijs door het gemeen tebestuur van Amsterdam wordt aangebo den. Eigenlijk zijn er twee grote prijzen, na melijk één voor stayers en één voor sprinters. De renners zijn afkomstig uit zeven landen: Italië, Frankrijk, België, Austra lië, Duitsland, Engeland en Nederland. De deelnemende sprinters zijn: Maspes (wereldkampioen), Van Vliet (wereld recordhouder), Harris (tweede in het we reldkampioenschap), Derksen (kampioen van Nederland), Gaignard (kampioen van Frankrijk), Debakker (kampioen van Bel gië), Potzernheim (kampioen van Duitsland) en Schotman (derde in het kampioenschap van Nederland). Er wordt gereden in mat ches k deux, a trois en a quatre. De win naar van de Grote Prijs 1956 was Harris (Engeland). De stayers rijden twee manches van 40 km. De deelnemers zijn: French (wereld kampioen), Godeau (kampioen van Frank rijk), Depaepe (kampioen van België), Petri (tweede in het kampioenschap van Duits land), Wierstra (kampioen van Nederland), Koch (winnaar Grote Prijs der Zes Naties), Vreeswijk (tweede in het kampioenschap van Nederland), Voorting (Haarlem). De winnaar van de Grote Prijs 1956 was French (Australië). Het programma wordt aangevuld met wedstrijden voor amateurs en nieuwelin gen. In de eerste klasse van de softbalcom- petitie is ook het TYBB-negental er op eigen terrein niet in geslaagd tegen het nog steeds ongeslagen leidende Heem- steedse Pinguins beide winstpunten te veroveren. Voor de thuisclub was het be gin reeds bijzonder hoopvol, want reeds in de eerste innings werd op fraaie wijze een 10 voorsprong genomen. In de volgende innings werden de TYBB-verwachtingen echter reeds teniet gedaan, want vooral door prima slagwerk en uitstekend profiteren van enkele grove fouten in het veld van de thuisclub kon het bezoekende Pinguins reeds een veilige 61 voorsprong nemen. Pinguins deed het in de volgende innings nog beter en door enkele bijzonder fraaie honkslagen werd de score opgevoerd (121) alvorens de thuisclub een einde kon maken aan de moeilijkheden. Nog even sloeg TYBB terug (123) en ofschoon de drie volgende innings vol komen gelijk opgingen met de Pinguins- speelster Peta Reyinga wederom als de grote uitblinkster, kon de thuisclub de spanning er niet meer in brengen. Ook in de laatste Heemsteedse slagbeurt werden er niet minder dan vier punten gescoord door de Pinguins-dames, zodat het einde kwam met een volkomen ver diende 163 overwinning van de Heem- steedse ploeg. Door dit resultaat is Pinguins nog steeds ongeslagen aan de leiding gebleven en het negental heeft nog slechts één zege nodig uit vier wedstrijden om beslag te leggen op de Nederlandse kampioenstitel. Het wegens de weersomstandigheden op 30 juni afgelaste jeugdkorfbaltoernooi van Aurora heeft thans op zaterdagmiddag plaats. De deelnemende twaalftallen zijn onderge bracht in vier groepen. In de hoogste afde ling zijn ingedeeld de twaalftallen van Aurora, Haarlem, Oosterkwartier en Sport Vereent. Verder zijn er een afdeling tweede klasse en twee afdelingen derde klasse. De kampioenen van de beide derde klassen spe len tegen elkaar om eerste en tweede prijs, terwijl de nummers twee een wedstrijd spe len om de derde prijs. De vroegre midvoor van Sunderland en Wales Trevor Ford, die thans voor PSV speelt, mag gedurende 'de volgende drie sei zoenen niet als prof in Engeland uitkomen. Dit is, blijkens een mededeling van de Foot- boll Association, een van de besluiten van de commissie die een onder zoek instelt naar inbreuken op de reglemen ten door spelers en officials van Sunderland De maatregel geldt alleen voor Engeland zodat Ford daarbuiten wel mag uitkomen. Aan acht andere spelers, bij wie de Engelse international Shackleton, zijn straffen opge legd welke meebrengen dat zij voor een pe riode van zes maanden hun beneficierech ten zullen verliezen. De uitslagen van de draverijen op Duin digt luidden: Lex K-prijs, 1320 m: 1. Walkure 1.32; 2. William Hanover K 1.34.4; 3. Wala 1.33.3. W.: f3.70, PI.: f 1.70, f3.30, f2.10, Gek.: f 15.90. Cov.: f 17.10. Nilvillers D-prijs, 2040 m: 1. Vlieger D 1.28.7; 2. Vainqueur 1.29.9: 3. Victor Ema nuel 1.28.2. W.: f2.70, PI.: f 1.20, f 1.40, f 1.30, Gek.: f7.—, Cov.: f5.80. Premier Mars-prijs, 2100 m: 1. Ufer- looper S 1.26.3; 2. Vanadis 1.27.1; 3. Ura nus 1.25.7. W.: f6.50. PI.: f 1.40, f 1.30, f 1.60, Gek.: f3.40, Cov.: f8.70. Trusting Guy-prijs, 2100 m: 1. Sallv's Bertha 1.25.6; 2. Rosa B 1.24.1; 3. Royal Heny 1.25.8. W.: f4.50, PI.: f2.70, f5.70, f4.20, Gek.: f 15.20, Cov.: f 12.30. Guard-prijs, 2020 m: 1. Rina Gay 1.23.1; 2. Spencer Hollandia 1.23.1; 3. Tabor 1.23.5. W.: f6.30, PI.: f 1.20, f 1.20, f 1.40, Gek.: f5.30, Cov.: f4.50. De uitslagen van de rennen luidden: La Rafale-prijs, 2100 m: 1. Alluvio 2.19.4; 2. Clemenceau; 3. Penury. W.: f4.PI.: f 1.70, f 1.60, Gek.: f4.90, Cov.: f3.50. Corrida-prijs, 1100 m: 1. Sans Aide 1.10.7; 2. Quadroon; 3. Terratius. W.: f2.90, PI.: f 1.80, f 1.70, Gek.: f6.40, Cov.: f4.10. Femme Mystique-prijs, 1900 m: 1. Cen turion: 2. Cold Water; 3. Col D'or. W.: f2.50, PI.: f 1.80, f5.50, Gek.: f27.80, Cov.: f 12.20. Totalisator-omzet: f 84.171, Ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van de Haarlemse Zeilvereniging zal het bestuur op 13 juli een receptie houden in restaurant Brinkmann. De HZV werd 19 juli 1922 opgericht door enkele enthousiaste zeilers. De eerste jaren waren moeilijk, maar langzamer hand nam het ledenaantal toe en kon men vlak voor de oorlog een clubhuis aan de Mooie Nel bouwen dat helaas in de twee de wereldoorlog verloren ging. Pas in 1948 verrees een nieuw clubhuis aan de Haar- lemmerliede uit eigen middelen gefinan cierd en zelf gebouwd. Al jaren bestaat er een streven naar een eigen ligplaats met een zomer- en winterstalling. Door de be stedingsbeperking kan echter voorlopig nog niet aan de bouw van oen loods be gonnen worden. Reeds voor de oorlog stond de HZV be kend als de vereniging van de eigenbou wers. In de loop der jaren zijn tientallen scheepjes van stapel gelopen zowel kleine wedstrijdboten als grote kajuitjachten. Met de niet zelfgebouwde boten meege rekend heeft de HZV met zijn bijna 200 leden een vloot van een kleine 150 schepen van alle typen. Des zomers neemt de HZV aan vele stertochten en nationale wedstrij den deel en men komt dikwijls met prij zen thuis. Ook internationaal in Frank rijk, Duitsland en Denemarken ver schenen HZV-ers aan de start. Des winters houdt de jubilerende vereniging cursussen in touwknopen, wedstrijdzeilen etc. voor haar leden. In samenwerking met de Haarlemse Jachtclub die dit jaar veertig jaar bestaat worden erop 31 augustus en 1 september nationale wedstrijden gehouden op het Spaarne en de Mooie Nel. ^T7T?rtTT?AjrpjE Intern. Motor en Zijspanraces der KNMV Prijzen van f. 1.- tot I. 6. KNMV-leden belangrijke reductie Door de wedstrijd tegen Italië met 3-1 te winnen heeft Nederland de leiding geno men met vier punten uit twee wedstrij den in het toernooi om het Europese kam pioenschap honkbal dat in Mannheim wordt gehouden. De stand luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. Nederland 2 2 0 0 4 Duitsland Italië Spanje België Kersten, Gerrit Voorting en De Jongh tijdens het lezen van de post van thuis. Het is een zware strijd tussen gelijk waardige tegenstanders geworden. Het was de wedstrijd van Hannie Urbanus, die met 13 maal drie slag en geen enkele keer vier wijd een groot aandeel had in deze over winning. Óndanks twee misgrepen van Kops kon Italië in zijn eerste slagbeurt niet scoren, want een prachtige aangooi van Geurts deed Camusi op het tweede honk sneuvelen en Urbanus zorgde met een aangooi naar het eerste honk en drie slag voor wisselen. Een schitterende aan gooi van korte-stop Cameroni was eerder op het eerste honk dan Keulemans waar na Jole in de richting van de werper sloeg. Het betekende „uit", maar toch kre gen we een speler op het eerste toen De Nieuwe geraakt werd door een wild ge worpen bal. Hij stal het tweede honk doch verder succes bleef uit, want Kok^ing uit op drie slag. Goede samenwerking tussen Regeling en Urbanus bezorgde Tagliaboschi een „nul" op het eerste honk, waarna Marin ver dween op drie slag. Mangini verging het niet beter. Binnen drie minuten was deze Italiaanse siagbeurt ten einde. Regeling trad in het slagperk. Een veilige slag bracht hem op het eerste honk, en hoewel een stootslag Urbanus deed sneuvelen be reikte Regeling het tweede honk. Hjj kwam op het derde honk toen Geurts zich opofferde. Het eerste punt werd door dit prachtige team-work gescoord toen Luk- kien de bal over het tweede honk plaatste. Kops sloeg een hoge bal die een gemakke lijke prooi werd voor werper Malerba. Ne derland leidde dus met 1-0 na twee in nings. I evenals Rimini die hem in de zevende in- I nings verving een zeer goed werper bleef de stand ongewijzigd tot Italië in de zevende slagbeurt kon scoren na een honk- slag van Tagliaboschi en een overthrow van Geurts. Een moment waarop Neder land even onachtzaam was, gaf Italië de kans om tegen te scoren (2-1). Het laatste deel van de wedstrijd werd onder stromende regen gespeeld. De acht ste Nederlandse slagbeurt opende De Nieu we met een honkslag waarna twee „nul len" vielen, die echter De Nieuwe op het derde honk brachten. Een honkslag van Urbanus volgde en het werd 3-1. Toen brak het meest enerverende deel van de strijd aan. Doch Urbanus met pri ma steun van De Nieuwe, Geurts en Rege ling, hield de tegenstanders volkomen in bedwang. Toch ging er een zucht van ver lichting op, toen Kops met een vangbal de strijd eindigde. Na Urbanus dient Geurts te worden genoemd, die met bravour zijn „titel" van beste catcher, die hij vorig jaar in Rome behaalde, verdedigde. Een bij- Urbanus De volgende Italiaanse slagbeurt was een volledig succes voor Urbanus, die met drie maal drie slag evenveel tegenstanders uit schakelde. En weer was het de beurt van de Ne derlanders. Keulemans sneuvelde op drie slag, maar Jole bereikte het eerste honk toen Cameron-' misgreep op een harde grondbal. De Nieuwe ging uit op een vang bal ver in het middenveld. Kok bereikte het eerste honk niet want de aangooi was er eerder. In de vierde Italiaanse slagbeurt faalde Kok weer, dit bracht Cameroni op het eer ste honk. Voor de tweede maal behandel den Regelin en Urbanus een stootslag, nu van Masci, voortreffelijk en de eerste „nul" was er met één speler op het tweede. Een prachtige vang van Geurts en drie slag ontnam Italië de kans gelijk te komen. De vierde slagbeurt werd weer door Regeling geopend, maar de O.V.V.O.-er had geen succes en hij verdeen op drie slag. Urba nus verging het niet beter doch Geurts profiteerde daarop van vier wijd. Daar Lukkien echter in de richting van een te genstander sloeg leverde deze slagbeurt niets op. Ondanks een honkslag van Tagliaboschi had Italië in de vijfde beurt geen succes. De Nederlanders deden het beter. Wel werd Kops uitgevangen, doch Keulemans kwam door vier wijd op het eerste honk. Toen hij probeerde het tweede te stelen gooide de Italiaanse vanger over dit honk en Keulemans kwam op het derde. Een op offeringsslag van Jole bracht de stand op 2-0 voor Nederland. Door een overwicht van de werpers want Malerba bleek ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 De zomercompetitie van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen", welke uit zes ritten bestond, is gewonnen door W. van der Aar. Hij won de rit over 85 kilometer en die over 100 kilometer. Ook Rutte won er twee, namelijk de tijdrit en de handi capwedstrijd, terwijl Koonings en Buis respectievelijk de sprint- en klassements wedstrijd in hun voordeel beslisten. De eindstand van de A- en B-klasse luidde: 1. Van der Aar 21 pnt.; 2. Hoog land 14 pnt.; 3. Tuijp 13 pnt.; 4. Rutte 12 pnt.; 5. Van Dijk 9 pnt. C-klasse: 1. Van Egmond 23 pnt.; 2. J. Walters 19 pnt.; 3. Riethof 16 pnt.; 4. Jan sen 13 pnt.; 5. Tjeertjes 12 pnt. Geurts zonder fraaie vangbal van Lukkien in het verre veld met één hand verdient zeker nog vermelding. Het scoreverloop was: Italië: 00000100 1 Nederland: 0 1 0 0 1 0 0 1 =3 Donderdag wordt tegen Spanje gespeeld, met waarschijnlijk Brands als werper. De HPC-dames hebben woensdagavond hun zegetocht voortgezet in de derde klasse van de zomercompetitie. In de zwemin richting aan de Houtvaart in Haarlem waren zij te gast bij DWR dat flink tegen stand bood. DWR moest uiteindelijk de eer aan HPC laten (3-5) dat na vijf wed strijden gespeeld even zoveel overwinnin gen heeft geboekt. De heren van DWR kregen voor de eerste klasse de ploeg van Rotterdam op bezoek. Rotterdam won ge makkelijk met zeven-twee. De ontmoeting DWR 3VZV 2, reserve derde klasse B gaf een aardige strijd te zien. Beide ploe gen waren aan elkaar gewaagd. Met het ingaan van de rust had DWR een twee-één voorsprong. De eindstand werd vijf-vier. De verdere uitslagen luidde: Heren reserve tweede klasse A: Haarlem 3 De Vest 2 2-1. Competitie Kring Haar lem. Dames eerste klasse: HPC 2DWR 2 3-0. Derde klasse HPC 3—DWR 3 4-1. He ren eerste klasse: VZV 3—HPC 4 7-1. Tweede klasse: DWT 4Haarlem 5 0-7. Derde klasse: DWR 4Haarlem 6 9-2.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11