Rijwielhuis „WILHELMINA" Sportrijwielen vanaf f 135.70 Meisjes- en Jongensrijwielen CALVÉ GESLAAGD!! OVERGEGAAN!! OF IVIET VACANTIEÜ v.a. f 2.- p. week POEDERKOFFIE echte, pure koffie Joodse auteur Sjolem Asch overleden DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs omdat 't zomer is, vakantietijd! VLEESSALADE 1.10 ZALMSALADE 1.05 HUZAREN SALADE 0.70 KANT en KLAAR VLEESSALADE HUZARENSALADE ZALMSALADE HAARLEMMERMEER Vrachtauto ramt pui BENNEBROEK Gouden huwelijksfeest Burgerlijke Stand van Bennebroek LISSE Eénrichtingverkeer op Heereweg ZANDVOORT Leden van O.S.S. leggen vaardigheidsproeven af Examens Draaiorgelfeest in tuin van „Unicum" Scheepvaart Dan voor een RIDWIEL naar GROTE SORTERING o.a. SIMPLEX - BURCO - BALAKO PLAATS EEN GROENTJE WINKELVERKOOPSTER BON voor gratis brochure Waar U ook bent, thuis of op reis, Amsterdam mi Vraagt U ook eens naar onze lüp! '^i-fouo n«> giïah SCHEVENINGEN HARINGKADE 67a TELEFOON 553122 DONDERD AG 11 JULI 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gistermorgen is een vrachtauto op de Aalsmeerderdijk in Hoofddorp by het remmen geslipt en in de richting van de huizen gereden, waarby het gevaarte door een voortuin de voorkamer van één der woningen binnenreed. De wagen werd bestuurd door een 22- jarige chauffeur uit Nieuw-Vennep, die voor een voor hem rijdende vrachtwagen moest afremmen. Door deze manoeuvre slipte de zware wagen en draaide in de richting van de Ringvaart. De bestuurder gooide het stuur naar links om, waardoor de wagen op de huizenrij afkwam. Met een geweldige slag boorde de voorkant van de auto zich door de gevel van één der huizen, waarna hij in de voorkamer tot stilstand kwam. Gelukkig bevond zich op dat ogenblik niemand thans. De pui en een groot gedeelte van het meubilair wer den vernield. Er deden zich geen onge lukken voor. Op 24 juli zal het echtpaar IJzenbout- Brasser aan de Meerweg in Bennebroek het gouden huwelijksfeest vieren. Het echtpaar woont reeds vele jaren in Benne broek en zal ongetwijfeld de komende weken veel belangstelling voor het gou den feest ondervinden. De buren hebben er trouwens al voor gezorgd, dat aan het feest luister wordt bijgezet. Zij hebben een erepoort gebouwd, waarin het gebruike lijke schild met tekst-in-gouden-letters hangt. De bruid is 72 jaar en de bruidegom 78. GEBOREN: Cornells Johannes Maria, zoon van J. A. Prins en C. M. van Rooijen; Cornelis, zoon van P. H. Garts en C. C. Lagendijk. OVERLEDEN: D. Fluit-Sonneveld, v. 47 j.; H. v. Duijn Nottelman, m. 62 j. ongeh. De randweg te Lisse is omleidingsweg geworden. De verkeersborden zijn nu ge plaatst en alle verkeer uit de richting Lei den is nu verplicht via Laan van Rijcke- vorsel, Gladiolenstraat en Oranjelaan naar Haarlem te rijden. De mogelijkheid is opengelaten om over de Heereweg door te rijden tot aan de Zwanendreef. Het was woensdag opmerkelijk hoeveel automobi listen de vier borden met een hoofse min achting voorbij reden. De avond tevoren, toen de borden er nog maar amper ston den, liet de politie het bij het geven van waarschuwingen. Maar woensdag ging zij over tot het maken van processen-verbaal. En tientallen gingen „op de bon". In hoofdzaak waren dit forensen, die hier al jaren rijden en niet op de nieuwe borden hadden gelet. Overigens is het de vraag, hoe lang het wegdek van de randweg berijdbaar zal zijn. Daar de bodem ter plaatse veel veen bevat, is aan de weg veel ten koste gelegd. Nu het zware verkeer over deze weg rijdt, zal herbestrating vermoedelijk spoedig noodzakelijk zijn. In het gymnastieklokaal van de Wilhel- minaschool te Zandvoort werden de door het Koninklijk Nederlands Gymnastiek- verbond voorgeschreven vaardigheids- proeven door leden van de Zandvoortse gymnastiekvereniging „Oefening staalt spieren" onder leiding van de heer J. Ja german afgenomen. Een twaalftal juryleden heeft beoor deeld, of de jongens en meisjes van OSS aan de eisen voldoen. Na afloop kon voor zitter B. Brink met genoegen constateren, dat er van de 36 meisjes en 8 jongens die zich aan het examen hadden onderworpen, slechts twee afgewezen moesten worden. Ook de door de bond aangewezen gecom mitteerde, de heer C. Smal, sprak zijn be wondering uit over dit prachtige resultaat. HAARLEM In het gebouw van de Haarlemse Kegelbond zijn geslaagd voor het mulo-diploma A de dames M. J. van ICordelaar, A. Jagt, M. A. Wentzel, A. W. Bergsma, T. Volmer, A. v. Slooten, T. Dries- sen te Velsen, T. v. Schieveen, A. J. Pater, J. Vellinga, M. A. Meijer, H. P. de Leeuw, B. G. Klos, J. W. Boer, M. J. Schreuders, J. F. Kooien, M.W. Kroonstuiver, C. Rekkers D. C. v. Kalken, A. J. C. Vermeulen te Haar lem, G. H. van Duyn, J. G. Romeijn G. van Veelen, A. M. C. Stam, P. P. Oort te Bever wijk. P. van Keimpema te Haarlemmer meer, S. L. Knook te Haarlemmermeer, A. C. van Turennout te Lisse, M. Koper, C. S. van der Stoep, H. M. van der Belt te Heemstede, N. van der Zwet-Slotemaker te Velsen, M. H. Epker en T. J. Koper te Zandvoort. Voor diploma A zijn geslaagd de heren H. J. Kerkhoven, J. C. Moolenaar te Lisse, P. S'. Hoope, J. A. G. Lenaers, H. van Schooten te Beverwijk, H. Officier. L. E. van Trappe, H. E. P. M. Coenen, W. M. Drost, B. W. Maris te Bloemendaal, H. M. C. van Coevorden te Aerdenhout, A. P. Walstra, F. J. Piets, B. Klein, J. Heuper man. H. P. M. van der Hoeven, P. E. Bren- del, R. de Graaff, J. F. D. van Leeuwen, W. C. Dielemans, H. Bekker, J. A. van Wijngaarden, L. Bekkers, J. H. van der Booren, E. A. Borst, D. S. Meulenberg, W. Aardema, H. P. de Jong, B. K. Klap te Haarlem, A. Jacobs, J. F. Paap. H. van Willigenburg te Zandvoort, J. van Eldik te Velsen, F. S. Hoep, J. N. Flink, L. Herkes te Heemstede, P. J. Hes, R. Tomassen, A. Opdam, D. Vonk A. Schweitzer, A. R. van Vuuren, P. J. Kloosterman, C. de Kool, J. van Hooff te Velsen, J. Redeker te Over- veen, G. H. A. de Graaff te Halfweg, R. Slagt te Haarlemmermeer, J. den Dekker, D. Vonk, J. C. Schreuder te Zwanenburg, J. Ouwehand te Hoofddorp, G. van Aspe- ren te Schoonhoven en H. Langhout te Aalsmeer. Verder zijn geslaagd: C. Mica-Van der Plas, A. Braakman, W. Overbeek, A. M. Allard, E. de Brie, H. S. Bender, A. C. E. Douwes, E. J. van den Heuvel te Haarlem, G. van Eek te Vogelenzang en Ph. Bakker te Beverwijk. Haarlem. Bij de lijst van geslaagden voor het eindexamen middelbare meisjes school aan het r.k. lyceum „Sancta Maria" is verzuimd te vermelden, dat veertien kandidaten zijn afgewezen. De Jiddische schryver Sjolem Asch is woensdag op zevenenzeventigjarige leef tijd in Londen overleden. Hy was uit Is rael naar de Britse hoofdstad gekomen voor een bezoek aan zyn dochter. Sjolem Asch werd op 1 januari 1880 in de Poolse stad Kutno geboren. Op veer tigjarige leeftijd werd hij Amerikaans staatsburger. In 1953 verhuisde hij naar Londen, omdat, naar hij zei, de onver draagzaamheid van de joden in de Ver enigde Staten hem het werken onmogelijk maakte. In februari van het vorige jaar vestigde Asch, die zionist was, zich in Israel. In 1900 werd zijn eerste verhaal getiteld „Mojsjele" gepubliceerd. Vier jaar later verscheen zijn roman „A Sjtetl" (Het Stadje), waardoor hij een belangrijke plaats in de nieuwe joodse letteren kreeg. Daarna verwierf hij zich door een groot aantal romans, novellen en toneelstukken, zowel voor de hedendaagse als over his torische onderwerpen betreffende het leven van de joden, een grote populari teit, die ook buiten de joodse kring reikte. Zijn werken zijn vertaald in vele talen, ook in het Nederlands („De Nazarener", „Motke de dief" en „Een pogrom") en zijn toneelstukken werden opgevoerd door de beste gezelschappen van Duitsland („God van Wrake" door Max Reinhardt), Rus land en Polen voor de eerste wereldoorlog. Sommige werken van Asch vonden meer belangstelling bij de niet-joodse dan bij de joodse lezers, zoals bijvoorbeeld „De Nazarener", dat eerder in vertaling ver scheen dan in het oorspronkelijke jid- disch. In 1946 werd in New York zijn boek „Het Brandende Braambos" gepubliceerd, dat een reeks verhalen bevat uit het leven van de joden in Polen onder de Duitse bezetting. Hij heeft kortgeleden de Israëli sche ambassadeur in Londen, Eliahu Elath, verteld, dat hij voornemens was een boek over Israel te schrijven, het land waar Asch, naar eigen zeggen „eindelijk de vrede heeft gevonden" die hem tijdens zijn omzwervingen door de hele wereld niet is toegevallen. AMSTERDAM Het bericht uit Amerika, dat de omzet ten en resultaten van de Shell Oil in het tweede kwartaal 1957 niet veel zullen af wijken bij die van 1956 tengevolge van een verminderde vraag en de onstabiele prijs van het produkt in verschillende afzetge bieden van de Shell, vei-oorzaakte in New York een lagere koers voor het fonds, ter wijl ook andere oliewaarden koersverlie zen incasseerden. Een en ander was van invloed op de markt in Amsterdam voor aandelen Kon. Olie, die flink werden aan geboden, waartegenover bijna geen vraag aanwezig was. Londen was hier vrijwel de grote verkoper. De aandelen werden be langrijk beneden New Yorkse pariteit ver handeld op f 226,40 waardoor een verlies van ongeveer f 3.50 werd geleden. Philips trok na 297 aan tot 298 en moest zodoende met een verlies van 2 punten ge noegen nemen. AKU lag goed in de markt en vrijwel onveranderd. Daarente gen opende Unilever flauw op 464 (47 l'/i). maar kon zich in het verdere beursver- loop herstellen tot 468. -KX.Mr-wederom een paar dubbeltjes lager. In scheepvaarten was er belangrijk min der belangstelling dan dinsdag. De. markt 'was hier over het algemeen lager en ver liezen van 1 tot 2 punten werden geno teerd. In staatsfondsen ging bijna niets om. De koersen waren nauwelijks prijs houdend. Van de cultuurwaarden lag HVA aangeboden op 119'/2 (122). Mogelijk dat de bekend geworden tweede kwartaalpro- duktiecijfers van de maatschappij voor haar ondernemingen op Sumatra in 1957 op de koers van invloed waren. Ook Deli Mij. en Amsterdam Rubber verloren 1 pet. Ter beurze werd bekend dat Zweden het bankdisconto met een vol percent verhoog de tot 5 percent. Voor de introduktie van de certificaten van de Inland Natural Gas Co. Ltd. ge vestigd te Vancouver, Canada, bestond goede belangstelling. De eerste verhandel- dag van de certificaten was op basis van 12 7/8 dollar Amsterdamse usance neer komende op ongeveer f 490. Claims Billi- ton nog steeds aangeboden werden geadvi seerd op f113 (120). Prolongatie 3% per cent. (ANP) NEW YORK Het industriegemiddelde onderging een avans, die het van 516,37 op 519,81 bracht. De spoorwegwaarden boekten hun beste koerswinst van het jaar; het gemiddelde kwam van 149,92 op 152,42. Deze stijging werd beschouwd als een bevestiging van de industriële. Bij de spoorwegen werden individuele stijgingen genoteerd van bijna vijf dollar. De industriële avans werd gedragen door staal, chemische, farmaceutische en verscheidene speciale fondsen. Het gemiddelde van de openbare nuts bedrijven sloot 0,15 lager op 71,30 door talrijke kleine verliezen. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% Nederl. '47 86'/io 86% 3 "/o Nedl. 1962/64 89% 895/io A. K. U 197% 198% Calvé Delft 360 361 Van Gelder Zonen 190/* 190 K. N. Hoogovens 305 305 Nederl. Ford 271)4 272 N. Kabelfabriek. 280 280 gew. Philips Gloeil. 297/4 298 pref. Philips Gloeil. 157 157* Unilever 468)4 471 Wilton Fijenoord 245% 245 Dordtsche Petrol. 1071% 1080 Konkl. Petroleum 226,40 229- A'dam Rubber 74% 75 K. L. M 128,— 132,50 Holl. Amer. Lijn. 183 183 N. Scheepv. Unie 169 170 Phs. v. Ommeren 262V2 264 H. V. A 121 120 Verg. Deli Mijen 92 92 Amsterd. Bank 199 199l/s Ned. Handel Mij. 156% 156 Rotterd. Bank 166 166 Twentsche Bank 169 169* Anaconda Copper 69% 69 exd. Bethlehem Steel 198 200% exd. U. S. Steel 69% 72 General Motors 43l3/ie 44 V» Shell Union 91 91% Tidewater 39% 39% Vorige koers De kring van Draaiorgelvrienden, afde ling Haarlem, heeft dinsdagavond in de tuin van het herstellings- en verplegings- oord „Unicum" in Heemstede een draai orgelconcert gegeven. Het draaiorgel „Ju piter" was vo:r deze gelegenheid belange loos beschikbaar gesteld. Het werd een zeer gezellige avond, niet alleen door de draaiorgelmuziek, waarnaar met plezier werd geluisterd, doch ook door de ver schillende spelletjes, waaraan prijzen wa ren verbonden. Er was een luister wedstrijd voor de patiënten en een wedstrijd in draaien voor de zusters, welke werd beoor deeld door de heer P. Maas. Atje Ray S, 10 te Rotterdam. Alpherat, 9 v. Vitoria n. New York. Amstelbrug, 10 v. Fremantle n. Port Firie. Antonia, 11 te Pladju. Arendskerk, 10 v. Las Palmas n. Antwerpen. Agamemnon, 10 te New York. Angolakust, 10 te Pointenoire. Algenib, 10 v. Las Palmas n. Rlo de Janeiro. Alphacca, 10 te Baires v. Montevideo. Anker, 10 v. Amsterdam n. Hampton' Roads. Almkerk, 10 v. Las Palmas n. Kaapstad. Ameland, 9 v. Corpus Christi n. Oldkilpatrick. Abbekerk, 11 te Amsterdam. Amstelsluis, 11 v. Rotterdam op proeftocht. Beninkust, 11 te Dakar. Boskoop, 10 te Curagao. Basilea, 10 v. Bremen n. Hamburg. Bintang, 10 v. Amsterdam n. Antwerpen. Bennekom, 9 te Amsterdam n. Curagao. Britsum, 15 te Albany verw. Bali, 12 te Singapore verw. Caltex Rotterdam, pass. 10 Gibraltar n. R'dam. Cinulia, 10 te Durban v. Willemstad. Congokust, 12 te Monrovia verw. v. Takaradi. Charis, 10 te New Orleans. Caltex Leiden, 10 v. Port Said n. Rotterdam. Caltex Nederland, 11 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 10 v. Port Said n. Rotterdam. Cistula, 20 te Casablanca verw. Cradle of Liberty, pass. 11 Aden n. Mena. Dinteldijk, 9 v. Panama n. Los Angeles. Dalerdijk, 10 te Balboa. Doris, 10 te Amsterdam n. Madeira. Eemland, 9 te Las Palmas. Erinna. 10 v. Singapore n. Bangkok. Esso Den Haag, 10 te Port Said v. Antwerpen. Eos, 11 te Rotterdam. Esso Nederland, 11 te Port Said. Esso Rotterdam, 10 te Port Said. Friesland KRL, 11 te Ummsaid. Gabonkust, pass. 9 Las Palmas n. Duinkerken. Guineekust, 9 te Amsterdam. Gaasterkerk, 10 te Rotterdam. Giessenkerk, 11 v. Port Said n. Marseille. Gooiland, pass. 11 Finisterre n. Bremen. Hispania, 9 v. Bilbao n. Rotterdam. Hermes, 10 400 m. o. Miami n. Cape Haitlen. Hydra, 9 380 m. w.z.w. Fayal n. Amsterdam. Hilversum, 10 4423 m. v. Perz. Golf. Hera, 10 v. Carupano n. Paramaribo. I-Ielena, 11 v. Funchal n. Bridgetown. Ilos, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Isis, 10 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Ittersum, 10 v. Takoradi n. Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 te Amsterdam. Japara KRL, 11 te Belawan. Jupiter, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Kalydon, 10 30 m. z.o. Wight n. Turku. Koratia, pass. 10 Singapore n. Rotterdam. Kalinga, 11 te Aden. Kosicia, 10 te Curagao. Karimata, 1 v. Singapore n. Priok. Koningswaard, pass. 9 Dungeness n. Curagao. Kara, 11 te Durban. Kopionella, 10 v. Lorenco Marques n. Abadan. Keizerswaard, 10 v. Gibraltar n. Rotterdam. Laagkerk, 9 rede Calcutta. Liberty Bell, pass. 10 Perim n. Mena Al Ahmadi. Llssekerk, 10 v. Mombassa n. Aden. Leersum, 10 dw. Kp. St. Vincent n. Cardiff. Loosdrecht, 11 te Antwerpen. Leto, 10 te Rotterdam. Lekhaven, 10 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Mylady, 10 te Vaasa verw. Maas, 14 te Lissabon verw. Mataram, 10 v. Sungeigerong n. Cheribon. Modjokerto, 10 te Tj. Priok verw. Myonia, 11 te Balikpapan. Mentor, 9 v. Willemstad n. Mobile. Maureen, 11 te Houston verw. Musilloyd, pass. 10 Port Sudan n. Belawan. Maasdam, verm. 11 v. Southampton n. Le Havre. Marnelloyd, pass. 10 z. Ceylon n. Calcutta. Mapia, 11 te Surabaja. Moordrecht, 10 v. Mena Al Ahmadi n. Kwinana. Merwede, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Nias, 10 te Los Angeles v. Astoria. Nieuw Amsterdam, 10 te New York. Nestor, 10 v. Paramaribo n. Amsterdam. Ommenkerk, 9 v. Colombo n. Rangoon. Ootmarsum, 10 v. Jacksonville n. Le Havre. Oranjestad, 10 v. Madeira n. Trinidad. Oberon, 10 te Pto. Cabello. Orion, pass. 10 Gibraltar n. Tunis. Osiris, 9 570 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Oranje, 11 te Port Said. Oranjefontein, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Oranje, 11 te Suez. Parkhaven, 9 v. Rio de Janeiro n. Santos. Pr. Frederik Hendrik, 9 v. Glasgow n. Montreal. Prins Willem IH, 9 v. Le Havre n. Bremen. Purfina Nederland, 10 te Port Said. Prins Willem V, 10 te Rotterdam. Prins Alexander, pass. 10 Scillys n. Quebec. Prins Willem George Frederik, 10 te Montreal. P. G. Thulin, 10 v. Philadelphia n. Seven Islands. Prins Willem II, 10 v. Montreal n. Le Havre. Prins Willem IV. 10 v. Cleveland n. Hamilton. Polydorus, 10 te Tilbury. Porthos, pass. 10 Dover n. IJmuiden. Pygmalion, 10 te Amsterdam n. Barbados. Radja, 10 te Gdynia v. Gibraltar. Rondo, 10 te Belawan. Rempang, 10 te Amsterdam. Schiedijk, 10 te Rotterdam. Stad, Schiedam, 9 te Vlaardingen. Stad Haarlem, 9 v. Wabana n. Glasgow. Stad Vlaardingen, 9 v. Narvik n. Emden. Salatiga, 11 te Cebu. Stad Alkmaar, 11 te Gibraltar. Stad Maassluis, 11 te Narvik. Stad Rotterdam, pass. 10 Gibraltar n. Rotterdam. Straat Lombok, 10 v. Melbourne n. Sydney. Senegalkust, 10 te Lagos. Statue of Liberty, 9 140 m. n. Commoro Isl. naar Philadelphia. Statendam, 10 v. Le Havre n. Southampton. Straat Banka, 10 dw. Sharksbay n. Surabaja. Stentor, 8 te Demarara n. Nickerie. Schouten, 11 te Cebu. Slamat, 11 te Penang. Soestdijk, 11 te New York. Sommelsdijk, 10 v. New York n. Antwerpen. Statendam, 10 v. Southampton n. New York. Steven, 9 v. Montreal n. Casablanca. Straat Mozambique. 10 v. Durban n. Mauritius. Teiresias, 11 te Tandjong Priok verw. Tara, 11 te Bremen verw. Teiresias, 10 te Djakarta v. Singapore. Themis, 10 te New Orleans n. Maracaibo. Tjipanas, 10 te Dar Es Salaam. Trajanus, 9 v. Rhodes n. Savona. Tiberius, 9 840 m. n. Barbados n. Amsterdam. Tamo, 10 v. Santos n. Montevideo. Theobaldius, 10 40 m. n.o. Belawan n. Balikpapan. Tawali, pas. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Teucer, 11 te New York. Van Riemsdijk, 10 te Singapore n. Djakarta. Vivpara, 10 v. Amsterdam op proeftocht. W. Alton Jones, 9 330 m. w.n.w. Pt. Said n. Mena. Westland, 9 290 m. n. St. Paulsrock n. Recife. Wieldrecht, 10 v. Rotterdam n. Rastanura. Wonosari, 11 te Beyrouth. Zaanland, 9 te Amsterdam. Zijpenberg, pass. 10 Fern. Noronha n. Cardiff. KLEINE VAART Alcetas, 9 te Rijeka n. Bari. Adine, 12 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Anne Christine, 10 v. Las Palmas te Antw. verw. Astra, verm. 10 v. Londen n. Antwerpen. Bierum, 10 te Par v. Belfast. Brouwersgracht, pass. 10 Brunsbüttel n. A'dam. Bab T, 9 25 m. n.o. Pitboei n. Zaandam. Bern, 10 v. Bordeaux te Immingham verw. Daniël, 10 v. Huil n. Goole. Draco, 9 v. Le Havre n. Bilbao. Eljo, 9 te Rotterdam v. Odda. Elsa, 9 v. Sundsvall te Zaandam. Flevo, 11 v. Alicante te IJmuiden verw. Franka II, 11 te Manchester verw. Geziena Henderika, 10 v. Belfast n. Swansea. Hulst, 10 v. Kingslynn te Antwerpen verw. Jonan, 10 v. Goole n. Amsterdam. Joost, G v. Hamina te Zaandam. Kaap Falga, 8 v. Antwerpen n. Ornskoldsvik. Kaap St. Vincent, pass. 7 Holtenau n. Stockholm. Plato, 9 te Aalborg n. Aarhus. Prior, 10 v. Londen n. Esbjerg. Pavo, 8 v. Haukipudas n. Zaandam. Ponza, 8 v. IJmuiden n. Ostrand. Prior, 10 v. Londen n. Esbjerg. Spurt, 10 v. Bordeaux te Dordrecht. Stella Maris, 10 v. Rotterdam te Newcastle verw. Tilly, pass. 6 Holtenau n. Walkom. Noorderlicht, 12 v. Kemi te Bridgewater verw. SLEEPVAART Barentszee, Noordzee en Witte Zee met „Ioan- nes", 9 te Nordenham. Barentszee, 9 v. Nordenham n. Plymouth. Ebro, 9 te Sunderland. Hudson, 9 v. Hoek v. Holl n. Gothenburg. Maas, 10 te Maassluis. Noordholland, 9 330 m. w. Madeira n. Paramaribo. Noordzee, 10 v. Nordenham n. Maassluis. Thames, 9 v. Maassluis n. Plymouth. Witte Zee, 10 v. Nordenham n. Maassluis. ('t wonder van Haarlem KROCHT 6 tegenover de HEMA De betaling regelen wij prettig met u, ZONDER BANKTUSSENKOMST vanaf 2.50 p.week Levensmiddelenbedrijf Fa. W. ZWANENBURG EN ZONEN vraagt NETTE VERKOOPSTER Goed salaris, prettige werkkring. Vakantie wordt geregeld. - Santpoorterstraat 54. Haarlem. CLICHèFABRIEK POLYGRAPH vraagt JONGEMAN voor de expeditie. Bij voorkeur in bezit van motorrijbewijs. Aanmelden: Schouwtjeslaan 23, van 10 tot 4 uur. In onze winkel aan de Amsterdamstraat 50 te Haarlem is een plaats vrijgekomen voor een Aan een flinke, aktieve kracht bieden wij een gezellige, afwisselende werkkring in een vriend schappelijke en opgewekte sfeer met een behoor lijk loon en wedstrijdtoelagen als extraatje. Boven dien vrije bedrijfskleding en ook voor dit jaar een vakantie-regeling. U kunt zich aanmelden bij de chef, de heer G. Woninck, van 9 tot 5 uur in de winkel. 1. Z II L S T R A Hz. N.V. GROOTLEVENSMIDDELENBEDRIJF Olieverwarming? Vraag 't de expert! Haas Sohn geeft U gratis acSvies Wanneer U het nieuwste, het modernste denkt te k'iezen, is voor lichting onontbeerlijk. Als 't om oliestook gaat, moet U daarvoor bij Haas Sohn zijn. Stuur de bon, dan sturen de Haas Sohn experts U graag alle gegevens óver en afbeeldingen van de befaamde Haas Sohn collectie. Haarden en kachels van Duits, dus extra- degelijk, fabrikaat. Stuur aan Haas en Sohn, Herengracht 254, Amsterdam C. NAAM - STRAAT C 1 3 PLAATS

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3