Lisse zendt tankwagens met drinkwater Afscheids-receptie van directeur van Da Costakweekschool Zoafe Engelse dames elkaar ontmoeten in the lunchroom... SCHOOLBOEKEN Boekhandel VEKO 11 „Repelsteeltje" in de openlucht Concours voor Haarlemse kleinkunst-amateurs Zangkoor opgericht van „De Blinkert" Na „Repelsteeltje" f „DOORNROOSJE" op 10 augustus a.s. Kort nieuws Morgen sportdag voor alle Heemsteedse lagere scholen Burgerlijke Stand van Heemstede Burgerlijke Stand van Bloemendaal Bij sprong met schietstoel, weigerde parachute Droge putten in Roversbroekpolder Dronken automobilist rijdt fietser aan Burgerlijke Stand van Haarlem UURWER&REPARATIES HORLOGERIE „SUISSE Plaquette in kleuterschool aan Franz Schubertlaan Henri de Greeve voert nieuw solospel op Tour der Verenigde Naties start maandag 22 juli Mej. W. Ostermeiier veertig jaar bij Hin Examens DONDERDAG 11 JULI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Woensdagmiddag kon dan „Repelsteel tje" onder auspiciën van ons blad in het Bloemendaalse Openluchttheater worden opgevoerd. De onweersbui kwam in te genstelling tot een week geleden lang voor de voorstelling en te half drie ver toonde het Openluchttheater zich aan ons oog precies zoals we het ons hadden ge dacht: als een bijenkorf vol gewemel van tweeduizend kinderen her en der een moeder en vader boven hen uitstekend. Men moet dat gezien hebben om te begrij pen, dat alleen al die aanblik een feest- vuurtje ontsteekt. Iedereen is blij. Ieder een is opgetogen. En heel die grote korf zoemt van verwachting naar het ogenblik waarop het sprookjesspel zal aanvangen. Wij dienen bij een beoordeling van An neke Elro's gezelschap, zoals het zich in de voorstelling van woensdag manifesteer de, rekening te houden met het feit dat het niet gesubsidieerd wordt. Dat betekent: een bezetting, welke kleiner is dan men zich zou wensen. Dat vindt zijn weerslag in de voorstelling. Op deze kleine bezetting is de sprookjesbewerking, in dit geval „Re pelsteeltje" geschreven. Verhalenderwijze moet soms worden medegedeeld wat men liever als handeling op de planken had ge zien. De actie wordt geremd door een epi sche inslag, ook al omdat de intrige niet zeer gecompliceerd is en weinig stof tot een sterke dramatische ontplooiiing biedt. En vervolgens probeert men bewust een ingewikkelde handeling te vermijden. De kinderen moeten kunnen begrijpen wat er voorvalt. Al deze factoren tezamen maken, dat details wijder worden uitgesponnen en onbelangrijke figuren sterk worden aange- ADVERTENTIE Het grote succes, dat Radio-Luxemburg verleden jaar in het Concertgebouw te Haar lem verkreeg met een oproep aan amateurs op het gebied van de kleinkunst, is voor de stichting „Haarlems Bloei" aanleiding ge worden in het zomerprogramma een klein- kunst-concours op te nemen, opdat velen in het openbaar getuigen kunnen van hun pres taties, welke het beroepswerk soms evenaren Het Haarlemse amateur kleinkunst-con- cours zal worden gehouden op het schilder achtige Prinsenhof (ingang bij de leeszaal) op zaterdag 3 augustus, dinsdag 6 augustus en vrijdag 9 augustus, des avonds tussen half negen en kwart over tien. Een deskundige jury, samengesteld in overleg met de stichting „De oprechte ama teur" zal de prestaties beoordelen. Deelne mers dienen zich te onderwerpen aan een voorselectie op nader aan te geven datum Op 9 augustus zullen de best geplaatsten var de vorige avonden in de finale komen. D: prijzen hebben een waarde van totaal 250 maar de aanstaande winnaars zullen mee: waarde hechten aan het feit dat d' AVRO bereid is de finale in haar radiopro gramma op te nemen. De regie is in hander van de heer Wim de Ree, die verleden jaa: het initiatief nam tot de koffieweek. Het Prinsenhof zal feestelijk verlicht wor den. Een gemakkelijk uitneembaar podiur wordt tegen de muur van het gymnasiun geplaatst. Alle amateurs op het gebied va: de kleinkunst (vocaal, instrumentaal, voor dracht, goochelen etc.) kunnen zich tot uiter lijk dinsdag 23 juli opgeven bij het kan toor van de stichting „Haarlems Bloei" (in dividueel of in klein ensemble)in het Stad huis, waar zij een inschrijvingsformulier kunnen krijgen. Gespannen keken de honderden toe- schouwertjes in het openluchttheater naar deze aardige scène uit „Repelsteeltje". zet. Zolang dat niet ten koste gaat van de dramatisering van het feestelijke gegeven is dat niet erg. Ik moet opmerken dat zo wel het eerste als het tweede bedrijf van „Repelsteeltje" nogal eens uitweidingen vertoonden, die niet bepaald ter zake de den, maar hun komische effecten hielden enigerlei verveling verre. Hoogstens werd de spanning merkbaar .elastisch. Na de pauze kwam er een duidelijker evenwicht. Het laatste bedrijf bereikte een voorbeeldi ge climax. Het hartelijk medeleven van het enthousiaste auditorium bewees hoe dat insloeg! Het troepje, dat zich aan de opvoering wijdde, deed dat kennelijk met alle zin en plezier. Anneke Elro zelf was een zeer lie ve Angelica, die haar prins best verdiende, zelfs al maakte de prins geen hartverove- rende indruk. Zijn tekst was niet bepaald heldhaftig en de afwezigheid van een pruik benadeelde zijn verschijning. Een fors gespeeld en van intonatie puik persoon bleek Angelica's vader in de recht toe recht an-vertolking van J. Edering. Zijn impro visaties zijn vaak geestig, maar ook wel eens te vrijmoedig. Zelfbeperking daarin zal zijn talent nog duidelijker doen blijken. Zeer goed vond ik Willy Rotermundt als Angelica's moeder, hartelijk en beschaafd. De buurvrouw werd door Ida Baggerman bijzonder grappig getypeerd. Jos Molen kamp gaf een hansworst van een schout het genoegelijk aanzien. Willy- Rijnvis maakte van Repelsteeltje een niet duide lijk pregnante verschijning, matig vergele ken bij de overige rollen. De kinderen genoten. Ook de kinderen van de schrijver dezer regelen. Hij zal voor hen dan ook wel een onbegrepen cri ticus, zij het misschien een begrijpend va der wezen. P. W. Franse In de recreatiezaal van het verzorgingshuis van het bejaardencomplex „De Blinkert" te Haarlem was woensdagavond onder leiding van het bestuurslid van de „Stichting voor de Vrienden van De Blinkert", de heer J. de Haan, oud-secretaris van de Algemene stich ting voor Huisvesting van Bejaarden te Haarlem, een aantal dames en heren bij eengekomen om tot oprichting van een ge mengd zangkoor te komen onder leiding van de heer H. J. Hermans, organist van de Re monstrantse kerk. Er bleek voor dit plan van de heer De Haan al duidelijk het nodige enthousiasme te bestaan, zodat tot oprichting van het koor kon worden overgegaan, waar voor zich ruim twintig dames en heren als leden opgaven. Het bestuur hoopt, dat zich spoedig meer gegadigden voor dit koor zul len aanmelden, hetzij van het verzorgings huis, hetzij van de bewoners van de huisjes daaromheen. De heer De Haan had echter nog meer pij len op zijn boog. Hij memoreerde, dat de „Stichting Vrienden van de Blinkert" enige tijd geleden tot stand was gekomen, teneinde de bejaarden op cultureel terrein de nodige ontspanning te bieden. De kosten hiervan kunnen echter niet uit de exploitatierekening bestreden worden. De Federatie van Woning bouwverenigingen te Haarlem, die indertijd het initiatief heeft genomen tot de bouw van dit bejaardendorp, heeft al kans gezien 350 bijeen te brengen voor de aanschaffing van een televisietoestel, maar natuurlijk is dit bij lange na niet genoeg. Misschien zijn vele bewoners bereid voor dit algemeen belang bescheiden giften bij te dragen en verder hoopt het bestuur op de steun van hen, die zich in Haarlem en omgeving voor de ont spanning van bejaarden interesseren, zodat er, indien mogelijk, vóór 1 augustus een tele visietoestel in de eetzaal geplaatst zou kun nen worden. Voorts zijn er plannen voor han denarbeid en voor aanvulling van de biblio theek, maar voor dit alles is geld nodig, ten einde de oudjes een zo prettig mogelijke levensavond te bezorgen. Het gironummer van de penningmeester, de heer L. H. Heijligers, Velserstraat 22 te Haarlem luidt: 150761. pXX!<X«C030C>X>^XXXXX^«X)OCCOOCOCOXCOOOODCOOCCCCCOOCOCO Natuurwacht. De burgemeester van Heemstede zal de nieuwe leden der Heem- steedse Jeugdnatuurwacht installeren op maandagmiddag 15 juli in het Minervathea- ter. ?j Het grote plezier dat de kinderen van 3 3 onze lezers gisteren hebben beleefd aan 9 de voorstelling van „Repelsteeltje", 3 8 heeft ons er toe gebracht deze zomer 3 nogmaals een kindervoorstelling te 9 geven. 9 In samenwerking met het Openlucht- 9 theater-Bloemendaal hebben wij een 8 opvoering georganiseerd van 't sprookje o p „Doornroosje", wederom door Anneke Elro en haar kindertoneel, op zaterdag- p middag 10 augustus. Reserveer vast deze 9 9 dag voor uw kinderen. Mededelingen 3 omtrent kaartverkoop e.d. zullen wij H ongeveer een week vóór de datum van '1 8 de opvoering in ons blad publiceren. p 8 DIRECTIE HAARLEMS DAGBLAD/ jj 8 OPRECHTE HAARL. COURANT 8 8 CX>DC>OOOOOOCOOOOOOOC>OOOCOOCOOOOOOCCOCXXXXX)OCOOOOCOCOOOOCO Samenwerking hersteld Morgen, vrijdag 12 juli, zal in de Heem- steedse sportparken een sportdag worden gehouden voor de leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klassen van alle Heem- steedse lagere scholen. Daarmee is de sa menwerking met de rooms katholieke scholen, die zich enkele jaren geleden te rugtrokken, hersteld. Aan de van die zijde gemaakte bezwaren is namelijk tegemoet gekomen. Ongeveer vijftienhonderd kinde ren zullen aan deze sportwedstrijden deel nemen. De leiding berust bij de vakonder wijzer voor de openbare lagere scholen, de heer C. Smal, die daartoe samenwerkt met zijn collega's van de bijzondere scho len. De Heemsteedse raad heeft voor dit evenement bij begrotingswijziging duizend gulden beschikbaar gesteld. ONDERTROUWD: H. de Bruijne en I. H. Koiter; S. Joustra en M. E. de Graaf; B. Sikkenk en H. Hofstee. GETROUWD: R. Broekhuizen en I. L. de Voogd. GEBOREN: Willem, zn. v. W. Zwemmer en F. G. Nix; Jacoba Agatha Evelien Ma ria, dr. v. J. N. M. van der Asdonk en H. M. Janus; Nicolaas Anthonius Godefridus, zn. v. N. Born en C. H. M. Bos. OVERLEDEN: Wed. H. G. Budding-Roe- lofs, 86 jr.; Wed. A. A. Buijs-Van der Goot, 82 jr.; Mevr. H. C. Harinck-De Haan, 76 jr.; Wed. W. J. Vrugt-Nieman, 89 jr. OVERLEDEN: J Kwant 88 jr.; L. J. M. van der Aart 6 mnd.; G. Sluis 83 jr.; J. H. C. Hoed 72 jr.; R. Kroon 82 jr. GETROUWD: J. J. M. Brantjes en A. H. M. Graas. ONDERTROUWD: F. R. T. Koelemij en T. F. Langeveld; J. C. Pothof en S. A. Haaxman. GEBOREN: C. M. Terpstra-Hoetmer, dr.; A. J. Koppen-Van den Raad, dr.; G. C. Versluis-Brandhof, zn.; A. van den Haak- Heemskerk, zn.; A. T. Kruijtzer-Les, dr.; A. J. Kuypers-Witteman, dr. ADVERTENTIE ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 Het 50 kV-onderstation van het Ge meentelijk Energiebedrijf aan de Lin- naeuslaan in het Zuiderhoutpark te Haarlem is thans vrijwel voltooid. Evenals bij andere openbare gebouwen het geval is werd door de gemeente raad ook in dit geval twee percent van de bouwsom bestemd voor het aan brengen van een kunstwerk. In dit geval kreeg de kunstenaar Lex Horn uit Amsterdam de opdracht 'n mozaïek te maken in een der muren van de controlekamer, het hart van het bedrijf. Hij koos daartoe een uitbeelding van de elektriciteit, zoals die zich in con crete vormen in het dagelijks leven aan ons oog voordoet. Zo ziet men op het linker gedeelte een onweerswolk met bliksemschicht boven het land en een monteur, die in een mast van een bovenleiding aan het werk is. Aan de rechterkant vormt de zon als bron van energie het hoofdmotief in een land schap, waarin een hoogspanningslei ding domineert. De verbinding tussen beide fragmenten wordt gevormd door een elektrische centrale en een tele fooncel, beide onmisbare elementen in de moderne samenleving. Het mozaïek is uitgevoerd in marmer in verschil lende tinten in een muur van zwart geglazuurde baksteen. Temidden van een villawijk in heterogene stijlen vormt dit bedrijfsgebouw van architect D. Heiloo een opmerkelijke proeve vav zowel constructief als compositorisch bijzonder gave architectuur Na vliegongeluk in Vlaanderen Naar aanleiding van het ongeluk met een Nederlandse straaljager boven West- Vlaanderen, waarover wij gisteren schre ven en waarbij de luitenant-vlieger F. van Sprundel en de Haarlemse sergeant-vlieger M. van Ingen Schenau zich met een schiet stoel wisten te redden, hadden wij een ge sprek met de laatste. „We waren net acht minuten onderweg" vertelde de Haarlemse sergeant, „toen die botsing kwam. Ik snap niet hoe het ge beurd is. De luitenant had juist de leiding van de formatie overgenomen, we draaiden een bocht en toen voelde ik plotseling, dat we elkaar raakten. Ik kwam in een vrille en schoot me met de schietstoel door de „hoed" van de kist heen". Hij paste daarmee een recent voor schrift toe. Voordien moest de kap van de cockpit eerst verwijderd worden, voor de schietstoel in werking gesteld mocht wor- worden. Even boven het wolkendek op tiendui zend voet hoogte ontdekte de jeugdige Haarlemse vlieger, dat de parachute wei gerde zich automatisch te openen. „Ik gaf een trap tegen de stoel en de chute werkte prima. Het ging allemaal razend snel; het was de eerste keer dat ik een sprong maakte". Helemaal feilloos ging het overigens toch niet. De stoel raakte verward in de koorden van de parachute. De vlieger trok zich omhoog en probeerde het toestel er uit te slingeren, maar het lukte niet. „Met een razende vaart schoot ik omlaag", zegt hij, „met stoel en al. Maar ik kwam behoorlijk terecht, midden in een suikerbietenveld, midden in de rimboe van het dorp Moer kerken". Even later zag hij het toestel met een klap in de akker storten, nog geen vier honderd meter van hem vandaan. De staart was eraf en de vleugeltips spoten kleine vlammetjes uit. Er was niemand op de akker te zien. De Haarlemmer zag ook de Woensdrechtse luitenant niet meer. Hij is toen maar te voet, een beetje stijf van de val, op zoek gegaan naar de bewoonde wereld. „De eer ste die ik tegen kwam, was een boer, die cp zijn blote voeten rondscharrelde. Hij keek me aan, alsof ik van de maan kwam", zegt de sergeant Van Ingen. Na een kwartiertje pikte een passerend automobilist de gestrande op en toen hij hem bij de dokter deponeerde, ontdekte de sergeant, dat de luitenant ook al bin nen was. Hij had intussen de vliegbasis al gebeld en liet door de arts zijn snijwonden in het gezicht en aan de benen verbinden. „Het is niet ernstig" zei de arts en de dok ter van de vliegbasis kon die diagnose en kele uren later gelukkig bevestigen. „Bij een autobotsing kom je er vaak minder goed af" geloofde de sergeant Van Ingen Schenau. Als u dit leest zit hij al weer in de lucht. In de aula van de Da Costakweekschool aan de Koepellaan te Bloemendaal werd woensdagmiddag een zeer druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het feit, dat de directeur van deze school, drs. D. Fokkema, die benoemd is tot pedago- gisch-didactisch stafmedewerker van het Christelijk Pedagogisch Studiecentrum (C. P.S.) te Den Haag, afscheid nam van be stuur, leerkrachten, leerlingen, collega's en vrienden. Tevens was op deze receptie gelegenheid kennis te maken met de nieuwbenoemde directeur, drs. W. J. de Tombe te Haarlem, die reeds sedert 1 januari 1948 als leraar pedagogiek en psy chologie aan de school verbonden is. Hjj trad reeds op als adjunct-directeur. De voorzitter van het schoolbestuur, dr. H. van der Loos, Nederlands Hervormd predikant te Haarlem-Noord, sprak van een plechtig en tevens feestelijk afscheid van drs. Fokkema. Hij is thans eenenzestig jaar oud en heeft achttien jaar aan het hoofd van de Da Costakweekschool gestaan, in welke tijd hij vier schoolgeneraties heeft meegemaakt, die nu al als geharnaste strij ders in de onderwijswereld hun taak ver richten. Zij hebben veel aan de heer Fok kema te danken. „Men heeft wat van u verwacht en u hebt wat gegeven en met de jonge mensen aan uw zorgen toever trouwd, veel bereikt" zei dr. Van der Loos, die zijn toespraak eindigde met een aan haling uit Gorter's „Mei", waarbij hij drs. Fokkema vergeleek met een jonge veldheer in blauw en goud, waarbij het goud ge tuigde van een diepe kennis, verworven tijdens een rijke, gerijpte ervaring. Ten slotte richtte dr. Van der Loos zich met een woord van welkom tot de heer De Tombe en diens echtgenote. Waardering Mevrouw B. J. Visser-Teeuwsen, secre taresse van het bestuur, richtte zich even eens met waarderende woorden tot de oude en de nieuwe directeur. Namens het be stuur bood mevrouw Visser de heer Fok kema een geschenk onder couvert en de beide dames bloemen aan. Dr. Van der Loos las vervolgens diverse telegrammen en gelukwensen voor, waarbij telegrammen waren van verhindering we gens ambtsbezigheden van de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller en van de wethouder van onderwijs, mejuffrouw dr. M E. Nolte. Tal van sprekers voerden nog het woord, onder wie de heer H. Schilp uit Leiden namens het Christelijk Pedagogisch Studie centrum, de heer J. J. Siljée uit Oegstgeest namens de Vereniging van Leraren van Protestants Christelijke kweekscholen en de heer J. van der Meulen, directeur van de Rijkskweekschool te Haarlem. De heer A. J. Anes sprak als directeur van de Gereformeerde kweekschool te Am sterdam en de heer R. Stouthamer, hoofd van de Koningin Wilhelminaschool te Overveen, namens de leerscholen voor de De gemeente Lisse is deze week begon nen met de bewoners van de Roversbroek polder van drinkwater te voorzien door een tankwagen naar de polder te zenden. Zoals wij reeds enkele malen hebben be richt, zijn de regenputten in de polder drooggevallen, waardoor de bewoners het drinkwater van ver moesten halen. B. en W. van Lisse hebben gunstig gereageerd op een verzoek van het polderbestuur om hulp. Maandag is reeds met de eerste dis tributie van water een begin gemaakt. Een tankwagen met aanhanger brengt het water naar de Roversbroekdijk, waar het via nieuwe slangen van de Lissese brandweer in de regenputten bij de enkele meters lager gelegen huizen en boerde rijen kan lopen. B. en W. hebben besloten, dat zolang de droogte-periode duurt het drinkwater op deze wijze te doen aanvoeren. Voorts is besloten alsnog op korte termijn na te gaan, of het mogelijk is een voor de wa tervoorziening afdoende oplossing te tref fen met minder kostbare voorzieningen dan enkele jaren geleden door de n.v. Keu ringsinstituut voor waterleidingartikelen werd voorgesteld. Er is namelijk nieuw buizenmateriaal in de handel verschenen, dat minder kosten vergt. Thans zal worden nagegaan, hoeveel van Politie-radiowagen vindt, na uitgebreide speurtocht, dader Na een uitgebreide speurtocht met de radio-auto is de Haarlemse politie er in ge slaagd een 35-jarige koopman aan te hou den, die ervan wordt verdacht onder in vloed van sterke drank met zijn bestel auto een 15-jarige fietser in de Ferseus- straat te hebben aangereden. Woensdagavond werd van deze aanrij ding mededeling gedaan aan het afdelings bureau van de politie in Haarlem-Noord. De auto, die de jongen had aangereden, zou in een zig-zag koers hebben gereden. De jeugdige fietser is gelukkig niet ge wond, maar zijn fiets werd vernield. Om standers hadden het nummer van de wa gen genoteerd en met dit gegeven is de radio-auto van de Haarlemse politie de gehele avond door de stad op zoek gegaan. Omstreeks één uur werd de bewuste wa gen gevonden, geparkeerd voor een wo ning in het Rozenprieel. De bewoner, een 35-jarige koopman, werd aangehouden en werd meegenomen naar het bureau, waar hij echter ontkende die avond met zijn auto te hebben gereden. De inmiddels op geroepen getuige van de aanrijding in de Perseusstraat herkende de man echter, waarna hij toegaf die avond verscheidene cafés te hebben bezocht en onder invloed met zijn auto te hebben gereden. De politie heeft het rijbewijs van de koopman ingevorderd en verzoekt getui gen van de aanrijding en in het bijzonder de bestuurder van een personenauto en een fietser, die gisteravond in de Van Eg- montstraat overlast van de manoeuvres van de bestelauto hebben ondervonden, zich met haar in verbinding te stellen. de ongeveer veertig huizen in de Rovers broekpolder op het waterleidingnet kun nen worden aangesloten. Hiermee zijn voor de bewoners niet onaanzienlijke kos ten gemoeid. Bij vroegere besprekingen is gebleken, dat een aantal bewoners zelfs niet bereid bleek om een betrekkelijk ge ring bedrag bij te dragen in het slaan van de waterpompen, daar zij over behoorlijk water konden beschikken. Overigens releveren B. en W. wat in de afgelopen jaren gedaan is om tot een betere drinkwatervoorziening in de Ro versbroekpolder te komen. Het bleek, dat geen pompen konden worden geslagen, omdat de kwaliteit van het opgepompte water onvoldoende was. In 1952 werd be rekend, dat de aanleg van een waterlei dingbuis met veertig aansluitingen globaal tachtigduizend gulden zou vergen. Het ge meentebestuur heeft daarna aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland verzocht de Roversbroekpolder tot onrendabel ge bied te verklaren, waardoor een rijksbij drage in de kosten van de watervoorzie ning zou kunnen worden verkregen, doch de provincie en het rijk zijn op dit ver zoek niet ingegaan. B. en W. zijn van me ning, dat de gemeente aan het probleem van de watervoorziening in de-: polder steeds serieuze aandacht heeft geschonken HAARLEM, 10 juli 1957 ONDERTROUWD: 10 juli: J. J. M. Kom pier en A. M. P. van Lent; G. A. Dorré en G. M. Th. Veringa; H. W. van Dam en G. Fierst van Wijnandsbergen; C. F. Kossen en J. M. Philippo; W. de Groot en J. J. van Aalst; J. P. M. Piek en T. Smith; T. de Groot en A. J. van Dam; A. Oldert en J. G. Waijboer; J. van der Werf en A. van Regteren; W. E. Verzijl en A. R. Brauck- mann; R. L. A. Broekhuizen en M. Ronde; J. H. J. van der Eisen en B. M. Verbeek; J. G. Does en G. Bottelier; H. M. Valen- kamp en A. Chr. Imanse; J. F. Smit en A. L. Andersen; G. Galama en M. Casten- miller; B. J. Pieters en A. M. P. Feije; W. P. Broeken en J. H. Korthouwer; A. J. Akkerman en J. de Vogel; G. de Boer en J. M. Busman; H. A. L. M. Mudde en E. P. J. M. Hoogveld; C. A. Meyer en S. M. M. Bronkhorst. GEHUWD: 10 juli: A. Bom en Tj. van Dijk; R. Jacobs en D. M. C. Fortuijn; L. Kisjes en A. M. Meesters; J. P. de Boer en G. M. de Lange; P. J. van Meel en H. J. Gokke; F. A. Rooijers en A. M. van Galen; C. G. van Velzen en W. Brouwer; A. Dams en H. Heijerman; G. Galenkamp en A. Hoogteijling; R. Reurink en H. Stoevelaar; B. Vrenegoor en J. Halderman; A. A. Ver heem en C. E. M. Hetem; H. Schouten en M. van der Wart. BEVALLEN van een zoon: 9 juli: J. van Gelder-Blom; A. M. Flohil-Van Thiel; 10 juli: G. Bakker-Vriend. BEVALLEN van een dochter: 9 juli: K. H. van Aken-De Graaf; E. M. Termets- Moeskops; R. Cramer-Hooglugt; L. Ver hoeven-Van Sikkelerus; W. J. van der Meij den-Klein Schiphorst. OVERLEDEN: 8 juli: C. A. Mulder, 74 jr., Batavierenplantsoen; G. Lina-Hoetmer, 59 jr.; Teding van Berkhoutstr.; 9 juli: J. M. van Grieken-Geerling, 80 jr., Wagen weg; J. M. Lageweg-Selhorst, 80 jr., Me- rovingenstraat. 1 kwekelingen. De heer H. J. Smit, muziek leraar van de Da Costakweekschool sprak namens de collega's, die het unaniem be treuren, dat de directeur de school gaat verlaten. De heer Fokkema stond altijd voor iedereen open, hij bezit de gave om te luisteren en is daarbij een idealist met een sterk geloofsoptimisme, aldus spreker. Tenslotte voerden nog een oud-leerling, de heer Spaans en een leerlinge uit de vijfde klasse, mejuffrouw Cokkie Olivier, het woord. De laatste schetste op treffende wijze, wat de scheidende directeur voor zijn kwekelingen betekend heeft. Alle sprekers heetten ook de heer De Tombe welkom en zagen met hem als nieuwe di recteur de toekomst met vertrouwen tege moet. De heer Fokkema dankte, zeer getroffen door alle hulde hem betoond, de sprekers voor hun vriendelijke woorden. Ook de heer De Tombe bracht dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Afscheid voor de ouders Woensdagavond was in de aula van het Marnix van St. Aldegonde Lyceum aan de Planetenlaan te Haarlem-noord, ge legenheid voor de ouders om afscheid te nemen van de heer Fokkema en kennis te maken met de nieuwe directeur, de heer De Tombe. Daar voerde drs. G. Vromans, als voorzitter van de oudercommissie het woord, die gewaagde van het zo nodige contact tussen de scholen onderling en tussen het lager en voortgezet onderwijs en het bedrijfsleven. Hij bood namens de ouders de heer Fokkema een enveloppe met inhoud aan, aan de heer De Tombe een concordantie van de bijbel, en de bei de echtgenoten van de directeuren bloe men aan. De heer B. Witzel sprak namens de leraren en bood een schilderij aan. Daarna spraken nog enige leerlingen van diverse klassen, die hun woorden van fraaie geschenken vergezeld deden gaan. Tot besluit voerden de leerlingen het toneelstuk „De kat en de kanarie" op, onder regie van de heer P. Mantel en met decors van de heer A. Hesmerg. ADVERTENTIE ook stopwatches en datumuurwerken VLUG EN BILLIJK Barteljorisstraat 1 hoek Smedestraat Ter ere van wethouder Disselkoen Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van het gemeentebestuur van Heemstede om in de nieuwe openbare kleuterschool aan de Franz Schubertlaan, die op dinsdag 16 juli zal worden geopend, een plaquette aan te brengen ter nage dachtenis van wethouder H. Disselkoen. Deze kleuterschool was de laatste welke nog door de in het begin van 1956 over leden wethouder van onderwijs tot stand werd gebracht. Om praktische redenen heeft men ervan afgezien deze kleuterschool officieel de naam van „Wethouder Disselkoenkleuter- school" te geven. Aan de ene kant zou dat vooral voor de betrokken jeugdige schoolbevolking een veel te lange naam worden en in de tweede plaats meent men, dat de naam van wethouder Disselkoen beter aan een groter object verbonden kan worden. In dat verband wordt ge dacht aan een plantsoen bijvoorbeeld in de omgeving van „Het oude slot" of aan een nieuwe lagere school in De Glip. Het staat in elk geval vast, dat men de verdiensten van de betreurde wethouder gaarne wil eren door zijn naam blijvend aan een object van openbare zorg te ver binden. De afdeling Heemstede van de Katholieke Middenstandsbond en van de Katholieke Arbeidersbeweging zijn gekomen tot een culturele samenwerking. Beide organisa ties zullen in het komende winterseizoen enkele gezamenlijke culturele en ontspan ningsavonden organiseren. Deze reeks wordt geopend op 24 september. Dan zal pater Henri de Greeve het spel „De bran ding van het bloed" in solospel opvoeren. De Tour der Verenigde Naties, een wie- lertocht voor jongens, georganiseerd door de heer J. Legerstee te Arnhem, zal be staan uit de volgende etappes: 22 juli Arn hem-Zwolle; 23 juli Zwolle-Sneek; 24 juli Sneek-Hippolytushoef; 25 juli Hippolytus- hoef-Haarlem; 26 juli Haarlem-Utrecht; 27 juli Utrecht-Rotterdam; 28 juli, zondag, rustdag in Rotterdam; 29 juli Rotterdam- Breda; 30 juli Breda-Eindhoven; 31 juli Eindhoven-Venlo; 1 augustus Venlo-Gen- nep; 2 augustus Gennep-Arnhem. De volgende steden en dorpen zijn met een ploeg in deze ronde vertegenwoordigd: Amsterdam, Parijs, Antwerpen, Keulen, Haarlem, Leiden, Castricum,, Utrecht Arnhem, Velp, Beekbergen. Geldermalsen, Apeldoorn, Almelo en Dieren De namen van de Haarlemse deelnemers zijn: Rudi Verhoef, Leo van Ruiten, Gerard van Ruiten, Hans Borst, Joop van Woensel en Lou Ehrhart. Na afloop van elke etappe wordt er een sprint of een tijdrit gehouden. Vandaag viert mejuffrouw W Ostermeijer, wonende Zaanenlaan 24 te Haarlem, de dag dat zij veertig jaar werkzaam is bij de Kou- senfabrieken Hin n.v. te Haarlem. Ter ge legenheid daarvan is zij vanmorgen gehul digd. Namens de directie zijn haar aangebo den een damesbureau en een herinnerings bord, dat bij jubilea in het bedrijf geschon ken wordt. Mejuffrouw Ostermeijer is de laatste ja ren als controleuse werkzaam; van haar af deling ontving zij een radiotafeltje. Wageningen. Geslaagd voor het prope deutisch examen landbouwkundig inge nieur de heren F. J. Westerling en C. de Wijs, beiden te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7