Saaie veertiende rit leverde alleen succes op voor Voorting Nederland door ruime zege op zwak Spanje vlak bij Europese honkbaltitel SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE TWEEDE ETAPPE-ZEGE VOOR HASSENFORDER DE KLASSEMENTEN Wim van Est niet opgewassen tegen Franse combinatie Hoog tempo PERPIGNAN T egenwind Nieuwe commissie voor onderzoek in zaak-Sal Studententeam ontmoet zaterdag Flamingo's Grote Prijzen voor Harris en Depaepe Fin Salsola verbeterde wereldrecord 1500 m. RENAULT FREGATE Garage „DEN HOUT" BADPAKKEN GRETHA DE BRUIJN Duitsland protesteerde Twee records voor Herman Willemse VRIJDAG 12 JULI 1957 £)e veertiende etappe van de Tour de France van Alès naar Perpignan begon bijzonder snel want de regio naal Ruby ontketende direct een vlucht, die de beslissing van de gehele rjt (over 246 km) bracht. Maar al werd door de kopgroep de gehele weg zo hard gejaagd dat de finish 20 minu ten te vroeg was bereikt, ondanks al deze elementen die op levendigheid zouden kunnen duiden, was het toch weer een dode rit. De zoveelste dode rit van deze dode Tour, die voor de tweede maal een sprintzege voor Has- De Nederlanders, die dit jaar wel erg matig voor de dag komen en die kennelijk als plo.eg te veel hebben geleden door het verlies van in het bijzonder Daan de Groot, hebben zelfs in deze matte etappe weer nieuwe verliezen geleden, Voorting, die in het eerste groepje achter Ruby was meegegaan, plaatste zich als zesde. Hij steeg daardoor van de 33ste naar de 28ste plaats, maar de achterstand bedraagt 55 min. en 46 sec Wim van Est verloor twee plaatsen. Hij duikelde van de vijfde naar de zevende plaats. Voor Stolker, Kersten en Piet van Est heeft de rit van donderdag ook nieuw verlies opgeleverd en in het ploegenklas- sement is de zesde plaats van Nederland wankel geworden, nu Noord-Oost-Cen traal onze ploeg passeerde en België slechts één minuut achterstand heeft. Ruby was ook enkele dagen geleden als eerste uit de grote groep gevlucht. Hij was na een lange solo weer ingehaald en door bijna alle renners tenslotte voorbij gelopen. Toen Ruby kort na Alès ineens demarreerde en een minuut voorsprong nam op het peloton was er natuurlijk nie mand, die geloofde aan een poging, waar mee men rekening diende te houden. Er was echter een viertal renners, dat de achtervolging een geschikte gelegenheid vond, zelf in de aanval te gaan en deze opzet slaagde volkomen. Gerrit Voorting, de Portugees Da Silva, de Italiaan Tosato en de Parijzenaar Hoorelbeeke gingen op een gegeven mo ment achter de vluchteling van de Noord- Oost-Centraal-ploeg aan. Er kwam even een felle beroering in de hoofdmacht. De Belg Adriaenssens, de groene trui-man Thomin en de Franse nationalen Fores- tier, Anquetil en Stablinski trokken met Stolker aan hun wiel een honderd meter naar voren, maar lang duurde dat niet. In hoog tempo joeg het viertal van Voor ting door. het dorre landschap langs An- duze en Quissac en na 35 km had het kwartet Ruby te pakken. Ook in het peloton werd met de straffe, zoele wind schuin achter, hard op de pedalen geduwd en toen de aansluiting met Ruby in de voorhoede eenmaal een feit was, bedroeg de voorsprong op de hoofdmacht slechts 45 seconden. De snelheid van de achter volgers had echter toch veel hoger geleden en toen de animator van de aanval eenmaal het tempo had overgenomen, groeide de afstand tussen kop en peloton met sprongen. De Neder landers, de Italiaan, de Portugees en de beide Franse regionalen passeerden Cor- conne (37 km) met een voorsprong van 1^ minuut. Geen Franse nationalen dus in de kopgroep. Maar erg lang zou dit niet duren. Mahé was een van hen, die na 55 km een aanval uit het peloton op touw zette. Hassenforder en Roland van Noord- Oost-Centraal, Groussard van de West- Ploeg, de Italiaan Padovan c.i de Oosten rijker Christian van de Zwitserse ploeg sprongen met hem mee en na 12 km was de achterstand op het vijftal aan de kop overbrugd. Nog voor Montpellier waar velen duizenden in dikke rijen langs de route stonden, was binnengetrokken, lagen de elf man in gesloten formatie bij een. Pal naar het zuiden ging het nu, naar de ravitailleringsplaats Sete (100 km), nog steeds door de droge woestijn, waar nauwelijks enige schaduw was te vinden en de wind geen verkoeling, alleen maar stof bracht. De voorsprong groeide lot 5,5 minuut en na 85 km tot 10,5 mi nuut. Sete werd door het elftal gepasseerd met een voorsprong van bijna 13,5 minuut. De kopgroep bestond dus uit drie ren ners van Noord-Oost-Centraal: Hassen forder, Roland en Ruby; twee Italianen: Tosato en Padovan; onze landgenoot Voor ting en verder Hoorelbeeke van lie de France; Mahé van de nationale Franse Ploeg; Groussard van de Westploeg; Chris tian van de Zwitserse equipe en de Por tugees Da Silva. Na de snelle rit langs de smalle stran den ging het weer het land in en nu moes ten de renners tegen de wind in rijden, maar in schuine formatie over de gehele breedte van de weg met telkens een andere man op kop, bleef het hoge tempo gehandhaafd en terwijl in het peloton nog Op de foto ziet men de Fransman Hassenforder, die als eerste de finish in Perpignan passeert. steeds geen aanstalten werd gemaakt de nu toch wel ernstig wordende vlucht tot staan te brengen, groeide het verschil na Beziers (145 km) uit tot 17 min. en 20 sec. Byna 50 km lang bleef deze situatie be houden. Steeds verwachtte men een actie van de Franse nationalen, die met Mahé wel wat zwak waren vertegenwoordigd by de vluchtelingen. Maar Anquetil, noch Forestier vonden het nodig eerder dan veertig kilometer voor het einde iets te ondernemen. Toen begon het peloton zich te splitsen. Anquetil, de gele truidrager Darrigade en Privat demarreerden met een groot aantal anderen. Wim van Est voelde zijn kans om zich in het puntenklassement een nog betere positie achter Thomin te verwerven, toen hy bemerkte dat de senforder opleverde. Wij hebben in de karavaan opnieuw de man gemist, die iets groots deed, die in samenspel met zijn ploeggenoten de gehele etappe dirigeerde, zoals Coppi en Louison Bobet en al die andere grote mannen van de voorgaande jaren dat konden. Zo'n man rijdt niet in de Ronde van dit jaar, althans niet meer sedert de hitte van de eerste week enkele matadoren deed afstap pen. Eén renner trok er tussenuit, vier anderen haalden hem in en later kreeg nog een zestal andere coureurs aansluiting. Van dit kopgroep je van elf renners won Hassenforder de sprint, dat is eigenlijk de gehele ge schiedenis van bijna 250 km. fietsen om vette prijzen door 's-werelds sterkste wegspecialisten. groene truidrager zelf niet meeging. Hy trok mee naar voren met de meute en Piet van Est en De Jongh kwamen er ook bjj. Stolker en Kersten bleven in de achter hoede. Paul le Drogo, de ploegleider van de Westelijken, was het helemaal niet eens met deze verdeling. Hij kwam Thomin in duidelijke taal vertellen dat deze zich nooit en te nimmer door zijn grootste be lager, de Nederlander Wim van Est mocht laten verdringen. Monsieur Le Drogo gaf zijn chauf feur opdracht de ploegleiderswagen naast de eerste groep te trekken. Daar heeft hij de medewerking van alle Franse ren ners gevraagd om Thomin gelegenheid te geven zich alsnog aan te sluiten en die gelegenheid heeft hij kennelijk gekregen. Wim van Est vertelde later aan de finish, dat hij, nadat de wagen van Le Drogo zich weer had laten afzakken, ineens voelde dat het tempo lager werd. Het was voor hem alleen onbegonnen werk te gaan jagen en hij moest lijdelijk toezien, dat Thomin inderdaad met succes zijn sprong naar het eerste peloton kon ondernemen. Deze twee hebben elkaar voortdurend in de gaten gehouden, maar Thomin won de strijd, want in dezelfde groep over de streep schietend werden Thomin en Van Est respectievelijk als zestiende en als negentiende geklasseerd, waarmee de Fransman dus weer een paar punten uit liep. Voorting werd in de kopgroep het slacht offer van het Franse samenspel. De weg naar de kop bleef voor hem gesloten en toen Rolland op het juiste moment een gat sloeg, kon alleen Hassenforder erin duiken om zijn sprinterscapaciteiten te botvieren. Het was de tweede sprintzege van Hassenforder. De uitslag van de veertiende etappe luidt: 1. Hassenforder (N.O.C.) 6.17.23 (met boni ficatie 6.16.23); 2. Padovan (It.) 6.17.23 (met bonificatie 6.16.53); 3. Groussard (West) z.t.; 4. Hoorelbeke (lie de France) z.t.; 5. Chris tian (Zwits.) z.t.; 6. Voorting (Ned.) z.t.; 7. Ruby (N.O.C.) z.t.; 8. Tosato (It.) z.t.; 9. Da Silva (gem. Lux. ploeg) z.t.; 10. Rolland (N.O.C.) z.t.; 11. Mahé (Frankr.) z.t.; 12. Darrigade (Frankr.) 6.33.38; 20. Wim van Est (Ned.) z.t.; 25. ex aequo een grote groep ren ners, waarbij zich de Nederlanders De Jongh en Piet van Est bevonden. Allen in 6.33.44; 56. Stolker 6.43.57; 62. Kersten z.t. Het algemeen klassement luidt: 1. Anquetil (Frankr.) 86.47.12; 2. Forestier (Frankr.) 86.51.14 op 4.02; 3. Mahé (Frankr.) 86.52.53 op 5.41; 4. Christian (Zwits.) 86.56.56 op 9.44; 5. Janssens (Belg.) 86.58.14 op 11.02; 6. Picot (West) 86.59.02 op 12.10; 7. Wim van Est (Ned.) 87.01.09 op 13.57; 8. Bauvin (Frankr.) 87.01.12 op 14.-; 9. Rohrbach (N.O.C.) 87.03.53; 10. Bo bet (lie de France) 87.04.05; 11. Lorono (Sp.) 87.05.20; 12. Barone (lie de France) 87.05.50; 13. Hoorelbeke (lie de France) 87.06.47; 14. Defilippis (It.) 87.06.54; 15. Planckaert (Belg.) 87.07.06 28. Voorting 87.42.58 op 55.46; 32. Piet van Est 87.53.35 op 1.06.23; 41. De Jongh 88.13.07 op 1.25.55 53. Kersten 88.38.46 op I.51.34; 61. Stolker 89.03.31 op 2.16.19. Het ploegenklassement van de veertiende etappe luidt: 1. Noord-Oost-Centraal 18.51.09; 2. Italië 19.07.55; 3. Frankrijk 19,24.45; 4. ex aequo West, Zwitserland, lie de France, Ne derland (Voorting, Wim en Piet van Est) 19.24.51; 8. Zuid-West 19.41.10; Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 258.22.58; 2. Italië 259.50.20; 3. West 260.11.49; 4. Ile de France 260.26.10; 5. Noord- Oost-Centraal 260.39.41; 6. Nederland 260.49.09; 7. België 260.50.08; 8. Zwitserland 261.31.53; 9. Zuid-West 261.41.15; 10. Zuid-Oost 261.56.41; II. Spanje 262.35.34. Het puntenklassement luidt: 1. Thomin (W.) 205 pnt.; 2. Wim van Est Neder1.) 225 pnt.; 3. Picot (West) 231 pnt.; 4. Forestier (Frankr.) 233 pnt.; 5. Schellenberg (Zwitserl.) 241 pnt.; c<xoc©3xx>xx»ococxxccaxoccc*}xxxx>3oxxxcoccooc>scccooeo Er is door de KNVB een nieuwe com missie samengesteld voor het onderzoek in de zaak-Sal. Deze commissie zal alles wat samenhangt met deze zaak aan een nauwgezet onderzoek onderwerpen. Zij is samengesteld uit de heren: mr. J. H. Lop- steyn uit Deventer, voorzitter, M. Sajet uit Hilversum, erelid van de KNVB en oud- bondsbestuurder en M. Welle uit Utrecht, afdelingsbestuurder van Utrecht. Als se cretaris zal de heer L. Brunt optreden. Voor de cricketwedstrijd tussen het Nederlands studententeam en dat van de Flamingo's op zaterdag 13 juli op het HCC-terrein te Den Haag te spelen, zijn de elftallen als volgt samengesteld: Nederlands studententeam: A. Schuur (HCC) captain, W. Honnebier (Haarlem), W. van Manen (HCC), P. van Arkel (HCC), M. van der Most (HCC), P. Wijkhuizen (Rood en Wit), K. van Staay (HCC), R. Borgers (HCC), K. Fischer (VRA), W. Bos man (Quick Den Haag), M. en R. Bruine- steyn (HBS). Flamingo's: mr. H. van Manen (HCC), S. Grijseels (VOC), mr. H. Glerum (VRA), M. Stolk (Hermes DVS), P. van Katwijk (HBS), jhr. L. C. de Villeneuve (HCC), W. van der Vlugt (HCC), C. Bakker (HCC), M. Maas (Haarlem), P. Maas (Haarlem) en H. van Weelde (ACC). De Engelsman Harris heeft evenals het vorige jaar de grote sprintersprijs van Am sterdam gewonnen. In de finale, die a quatre werd gereden, noteerde Harris de snelste tijd van de avond over de laatste tweehonderd meter, nl. 11,8 sec. De uit slag van de finale luidt: 1. Harris, 11,8 sec., 2 Van Vliet, 3. Maspe; 4. Derksen. De Grote Prijs voor de stayers werd een zege voor de Belg Depaepe, voor Wierstra en Petri. Adrie Voorting werd achtste. De Fin Olavi Salsola heeft tijdens in ternationale atletiekwedstrijden te Aabo, een plaatsje in het westen van Finland, het wereldrecord op de 1500 meter met niet minder dan 0.4 sec. verbeterd. Hij no teerde 3 min. 40.2 sec. Het oude record stond op naam van de Hongaar Istvahn Roszavolgyi, die op 3 augustus 1956 in Tata 3 min. 40.6 sec. voor zich liet afdrukken. Ook de landgenoot van Olavi Salsola, zijn naamgenoot Olovi Sa- lonen verbeterde het wereldrecord. Salo- nen noteerde dezelfde tijd als de winnaar 3.40.2. Een derde Fin, eveneens Olavi, na melijk Vuorisalo, kwam eveneens onder het wereldrecord van Istvahn Roszavolgy. Vuorisalo noteerde 3 min. 40.3 sec. ADVERTENTIE 12 maanden volle garantie inclusief arbeids loon. Prijzen vanaf f 7.990.—. Vraag eens nadere inlichtingen bij WAGENWEG HAARLEM Met glunderende gezichten zijn de spelers van het Nederlandse honk balteam donderdag van het veld ge stapt. Weer hadden zij een zege ge boekt. Ditmaal moest de Spaanse formatie er aan geloven. Met 101 versloegen de Nederlanders hun tegenstanders. Aangezien Duitsland donderdag de laatste wedstrijd tegen Italië met 62 won en in totaal zes punten verzamelde, hangt het Euro pees kampioenschap af van de wed strijd van vrijdag: NederlandBelgië. Winnen onze landgenoten dan prolon geren zijn tun titel. Verliezen zij, dan is een beslissingswedstrijd noodzake lijk tegen Duitsland. België heeft in dit toernooi ernstig teleurgesteld en heeft uit drie wedstrijden nog geen overwinning kunnen boeken. Maar de Nederlanders zullen hun tegen standers niet onderschatten, want als er één land is, dat tegen de Neder landers een eervol resultaat kan be halen, dan is het België. -M'-i/ïiKoH MOTORSPORT Zondag zijn er op het circuit van Zand- voort internationale motor- en zijspan- races waarbij het publiek een groot aan tal binnen- en buitenlandse renners aan de start zal zien verschijnen. De werke lijke cracks ontbreken echter zodat het een strijd zal worden tussen een groep geheel gelijkwaardige renners. Deze races, die georganiseerd zijn door de KNMV beginnen om één uur. GYMNASTIEK De voorbereidingen voor de op zondag ochtend a.s. in het Heemsteedse Sportpark te houden wedstrijden zijn zo ver gevor derd, dat thans een goed overzicht is te maken over de mogelijkheden van de deelnemende verenigingen bij de ver scheidene wedstrijden. De deelneming uit de Kennemer Turn kring omvat elf verenigingen, terwijl bui ten de KTK negen verenigingen inschre ven. Onder deze negen verenigingen be vinden zich meerdere, die in de turn- wereld een zeer goede reputatie hebben. Zij noemen wij onder andere De Halter Alkmaar, specialiste in het toestelturnen bij dames en heren, (de gebr. Klaas en Guus Boot), de damesvereniging Brun- hilde uit Leiden onder leiding van mej. Tonnie Steffelaar voor ritmische oefe ningen, evenwichtsbalk en ringen; Olym- pia Amsterdam met mannen turnen van hoog gehalte; de Hilversumse gymnastiek vereniging met ritmische gymnastiek, evenals THOR uit Rotterdam. DOVES Heiloo is de laatste tijd uitge groeid tot een zeer bekende vereniging op het gebied van toestelturnen dames en meisjes en zal zonder twijfel attractief werk laten zien. Verder nog de Baarne GV en ODIN uit Amstelveen met meerdere groepen in de aspiranten wedstrijden en Keizer Otto uit Naarden met dames-toestelturnen. Maar ook de Kennemerverenigingen mogen hier qua prestaties niet onvermeld blijven. Zo zal BATO Haarlem zowel met de aspix-anten als met de dames en heren een geduchte concurrent zijn bij de toe stelnummers en zullen onder andere de dames B. Drommel en R. de Wolff, leden van het Nederlandse Keurkorps wel voor de nodige punten zorgen. Ook Concordia heeft bij de aspiranten en bij de volwassenen krachten, die een zeer behoorlijke toesteloefening kunnen laten zien en komt deze vereniging verder uit in de wedstrijd ritmische gymnastiek met handgereedschappen. GIOS (Haarlem, Sparta (Velsen) en Turnlust (Beverwijk) hebben vooral bij de aspiranten zeer goede toestelturners(sters) terwijl laatstgenoemde vereniging ook zeer serieus werk levert in de ritmische sfeer. Olympia (IJmuiden), de Velser GV, VOLO (Haarlem) en de Turnvereniging IJmuiden hebben het behalve in enkele wedstrijden ritmische gymnastiek in hoofdzaak gezocht in de jeugdwedstrijden. Tenslotte noemen wij nog OSS Zand- voort met meisjes voor ringenzwaaien en de GV Heemstede, welke laatste vereni ging uiteraard ook deelneemt en voor zes wedstrijden heeft ingeschreven. Bezien wij de deelneming aan de ver scheidene wedstrijden, dan is de deel neming van voldoende tot zeer goed te noemen, zoals blijkt uit het volgende: ringenzwaaien meisjes vijftien groepen; brug ongelijk meisjes elf groepen; paard- springen meisjes en kastspringen jongens respectievelijk twaalf en acht groepen; lange mat jongens en heren, beide drie groepen; ringen dames en ringen heren respectievelijk negen en vier groepen; rit mische oefeningen zonder handgereed schap vier groepen; mét handgereedschap zeven groepen; evenwichtsbalk dames zeven groepen. Daar voor geen der wedstrijden een oefening is voorgeschreven, is met geen mogelijkheid enige voorspelling te doen over de vermoedelijke rangorde en over de verenigingen, die met de fraaie prijzen (onder andere van het gemeentebestuur van Heemstede, van de KTK en van de GV Heemstede) naar huis zullen gaan. Des middags vinden verscheidene de monstraties plaats, te verzorgen eendeels door'de verenigingen, die bij de wedstrij den het hoogst geplaatst werden, ander deels door geselecteerde groepen dames en heren uit de KTK met brug ongelijke leggers en hoog rek, en zal voor afwisse ling door een combinatie uit Rood en Wit en Alliance uit Heemstede een dames hockeywedstrijd gespeeld worden tegen SCHC uit Bilthoven met als slot een alge mene opmars van alle aanwezige gym nasten voor de prijsuitreiking. ROEIEN Zaterdag en zondagmiddag zal de Ko ninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" wederom de jaarlijkse Onder linge Roei wedstrijden houden. Hiervoor hebben zich niet minder dan 76 ploegen ingeschreven. In het hoofdnummer, de oude vier heren, zullen vijf ploegen aan de start verschijnen. Voor het hoofdnum mer bij de dames, eveneens de oude vier, hebben zich zes ploegen ingeschreven. In beide nummers is een aantrekkelijke strijd te verwachten. De wedstrijden worden zo als gebruikelijk gehouden op het Z.B. Spaarna waar de start ter hoogte van „Spaar en Hout" en de finish bij het club gebouw is. Zaterdagavond zal dan het tra ditionele diner worden gehouden waar vele leden en oud-leden zullen aanzitten. CRICKET Het cricketprogramma voor zondag luidt: Eerste klasse A: ACC—HCC I, HCC II— VRA, Rood en Wit—Hermes DVS, VOC— Haarlem; eerste klasse B: ExcelsiorQuick (Den Haag), Quick (Nijmegen)Kampong, SpartaPWtweede klasse A: CRICRood en Wit II, Quick (Den Haag) II—VCC; tweede klasse E: BMHCAjax (L.), CVHW —Rood en Wit IV, WV II—Haarlem II; derde, klasse E: Rood en Wit VIHilver sum II. H. C. B. Het programma van de zaterdag voor de cricketcompetitie van de HCB te spelen wedstrijden luidt: CVHW 2Rood en Wit A; Rood en Wit BHaarlem 4; Rood en Wit C—BMHC 2. HONKBAL Hoewel het eerste klasse honkbal-compe titie-programma door de afwezigheid van de Mannheim-vertegenwoordigers uit de diverse verenigingen nog steeds niet kon worden vastgesteld, zal het Haarlemse publiek ook deze week toch eerste klasse honkbal kunnen zien. Op het gemeentelijk sportterrein Noor dersportpark in Haarlem-Noord speelt Sportclub Haarlem namelijk zaterdagmid dag om half vier de competitiewedstrijd reeds tegen Kennemerland. Deze ontmoe ting is voor beide clubs bijzonder belang rijk, want niet alleen kan de Sportclub zich door een zege verder van het Amster damse ABC verwijderen, doch bovendien zal een Kennemerland-zege dit negental het plaatsje in de kopgroep doen behouden. Behalve deze wedstrijd vragen bovendien nog enkele ontmoetingen in de overgangs klasse A en B de volle aandacht. Zo gaat het reserve-negental van Schoten op be zoek bij het nog ongeslagen leidende HEDW en zal proberen de leiders de winst punten te ontfutselen, hetgeen de HCC- reserves zullen proberen in de uitwedstrijd tegen OWO 2 aan de Kruislaan in Am sterdam. Ook RCH krijgt het moeilijk in de uit wedstrijd tegen het met Amerikaanse spe lers versterkte Utrechtse UW-negental. De Haarlemmers zullen alles in het werk stel len om de volle winst echter uit deze ont moeting te halen. Bovendien is in de overgangsklasse A nog een aantrekkelijke plaatselijke ontmoe ting vastgesteld, want HFC „Haarlem" ontvangt zondagmorgen op eigen terrein Rooswijk. Het honkbalprogramma luidt: ZATERDAG Eerste klasse: 15.30 uur Sportclub Haarlem Kennemerland. Overgangsklasse A: 16 uur DWVSparta 2, 16 uur WV HEDW—Schoten 2. Overgangs klasse B: 16 uur OWO 2HHC 2, 16 uur UW—RCH. Tweede klasse A: 15.30 uur APGSEDO 2, 16 uur ShellJOS. Tweede klasse B: 15 uur RCH 2Kennemerland 2. Tweede klasse C: 16.30 uur DOSUSC. Tweede klasse D: 16 uur AnimoWGA 3, 16.30 Hilversum—De Hazenkamp, 10 uur De Spartaan 2Holland. 16 uur TIW 2Allen Weerbaar. Derde klasse A-B: 15 uur EHS 2Kenne merland 3, 15 uur Rood Wit 2TYBB 2, 16 uur Rooswijk 2HCK 3. Vierde klasse A t.m. C: 16 uur THB 2 SC Haarlem 4, 15 uur Schoten 4HHC 4 16 uur Terrasvogels 2—TYBB 3, 15 uur DSS 2 —HCK 4. ZONDAG Overgangsklasse A: 10 uur HFC Haarlem— Rooswijk, 14 uur Thor—The Catchers. Over gangsklasse B: 14 uur NeptunusDEC 14 uur De SpartaanRFC. Tweede klasse A: 10 uur ABC 2WGA 2, 10 uur TIW 3—TOG. Tweede klasse B: 10 uur BloemendaalRood Wit 12 uur SC Haarlem 2—DSS, 14.30 uur HCK 2—THB. Tweede klasse C: 15 uur De Hazenkamp 2 Pacifico, 14.30 uur PSVLaakkwartier, 14 uur SVVSchiedam. Derde klasse A-B: 10 uur TerrasvogelsSC Haarlem 3, 14 uur RCH 3DIO, 10 uur Scho ten 3HFC Haarlem 2. Vierde klasse A t.m. C: 10 uur DIO 2 Schoten 5, 14 uur HalfwegBloemendaal 2, 12 uur HCK 5—VI. Vogels, 12 uur Geel Wit— EHS 3. KORFBAL Zondag 14 juli houdt de korfbalvereni ging „Haarlem" op het sportterrein aan de Kleverlaan haar jaarlijkse sportdag. In de ochtenduren hebben onderlinge atletiek wedstrijden plaats voor de senioren en as piranten. Des middags worden onderlinge wedstrijden gespeeld, terwijl ook de vete ranen in het veld komen. Kops Reeds-in, de eerste slagbeurt tegen Span je scoorden onze landgenoten twee punten. Daaruit bleek dat het,veldwerk van de Spanjaarden niet feilloos was. Want mét reeds twee spelers „uit" faalde kortestop Detrell tweemaal op grondballen van De Nieuwe en Kok. En Barrio greep mis op een tik van Regeling. Het optreden van Brands boezemde reeds direct vertrouwen in. Want ofschoon hij na Barrio te heb ben uitgeschakeld tweemaal vier wijd gooide bezorgde hij zijn beide volgende tegenstanders een nul met drieslag. In de volgende slagbeurten kreeg Nederland ge regeld spelers op de honken. Onze landge noten slaagden er echter niet in dit over wicht in punten uit te drukken. Daar voor speelde de slagformatie te ontactisch en greep zij niet naar het wapen van de stootslag met twee of drie honken bezet. Zo kon Spanje nog steeds zij het met moeite het gevaar afwenden: in de vierde innings door een dubbelspel en in de vijfde door tweemaal achter elkaar een speler op de thuisplaat een nul te be zorgen op een gedwongen loop. Inmiddels had Spanje in de derde in nings de achterstand verkleind door een vrije loop van Barrio en een fout van Kops op een slag van Pueyo. In de zesde Nederlandse slagbeurt kwam echter de genadeslag voor de Spanjaarden. Hun toch reeds in verwarring gebracht binnenveld zag zich gepasseerd door een fraaie twee- honkslag van Kops, waarna werper Arri- bas misgreep op een stootslag van Brands. Keulemans werd geraakt door een gewor pen bal en de honken waren vol. Jole sloeg daarop de bal hoog in het midden veld en Cornelias miste de hem geboden kans. De Nieuwe sloeg opnieuw een bal in het middenveld en de Spaanse catcher faalde op de aangooi van Barrio, hetgeen het tweede punt in deze slagbeurt op leverde. Na een honkslag van Kok werd Arribas ver vangen door Lacalle, doch Regeling begroet te de nieuwe werper met een honkslag, die zowel Jole als De Nieuwe over de thuis plaat bracht. Het begon op een debacle ADVERTENTIE ENORME SORTERING van alle bekende firma's. STRANDCOMPLETS en SHORTS in pittige modellen. Heren- en Jongens-ZWEMBROEKEN en SHORTS in diverse kleuren. SPORTMAGAZIJN Twynderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 100 °/o SERVICE. De Duitse honkbalbond heeft alsnog schriftelijk geprotesteerd tegen de beslis sing van de FEB, inzake de wedstrijd Ne- derland-Duitsland, die onze landgenoten met 9-0 hebben gewonnen. Of dit protest enig resultaat zal opleveren is te betwij felen, daar de hoogste instantie ,in dit ge val de Europese Honkbal Federatie, de wedstrijd voor Nederland gewonnen heeft verklaard. VIJFKAMP. Nederland zal deelnemen aan het internationale militaire kampioen schap vijf kamp, dat van 12 tot en met 16 augustus in Brussel wordt gehouden. van de Spanjaarden te lijken toen Lukkien een tweehonkslag het veld in sloeg, waar mede de stand 91 was geworden. Met succes heeft Brands deze voorsprong ver dedigd en hij kwam uit de strijd met de cijfers: 16 maal drieslag, 7 maal vier wijd en vijf honkslagen tegen. Zijn grootste succes boekte hij tegen Cornelias. Deze te genstander, die in de vorige wedstrijden zeven honkslagen had gegeven uit negen slagbeurten werd door Brands vier maal met drieslag opzij geschoven. In de laatste slagbeurt stelde Spanje nogmaals een andere werper op, doch zo wel Brands als Jole brachten het op zijn werpen tot een honkslag (101). De laatste innings bleef voor de Span jaarden zonder succes. Spanje 001000000 1. Nederland 200007001 10. DuitslandItalië Het was reeds bijna donker toen een aan gooi van kortestop Jager eerder op het eerste honk was dan Caiazzo en dit be tekende, dat Duitsland met 62 had ge wonnen van Italië en daarmede de „Az- zuri" had uitgeschakeld voor de titel. Een volkomen verdiende zege overigens voor de Duitse ploeg, en in het bijzonder voor werper Jurgen Heimig, die na de schor sing van zijn broer Claus in elke wedstrijd op de plaat stond. Hij liet slechts drie honkslagen passeren, waarvan twee in de zevende innings en de laatste daarvan leverde Italië twee punten op door Ma- lerba. De Italiaanse werper Lach! schakelde weliswaar veertien tegenstanders uit op drieslag maar hij moest het hoofd buigen voor negen honkslagen, waarbij twee home-runs van Schmidt. Verder gaf wer per Caiazzo twee punten cadeau door een „overthrow" op het derde honk. De laatste Duitse slagbeurt leverde nog twee punten op, die de stand op 62 brachten en ondanks een honkslag van Glorioso kon Italië in deze stand geen wij ziging meer brengen door goed werk van Jager, een vangbal van Heller en weder om Jager. Italië 000000200 2. Duitsland 011002002 6. De stand luidt nu: Nederland Duitsland Italië Spanje België 22— 2 27—22 11—11 20—27 15—33 Willemse Tijdens de ki-ingkampioenschappen op de 1500 meter vrije slag gehouden in het 50 meter bad van Crailoo in Hilversum heeft Herman Willemse van „De Robben" twee Nederlandse records verbeterd. Over de 800 meter noteerde de Robbenman 10 min. 5.2 sec. waarmee hij niet minder dan 13,4 sec. onder het Nederlandse record bleef dat sedert 23 juli 1955 op zijn naam stond, in Utrecht gemaakt. Willemse legde de 1500 meter af in de uitstekende tijd van 18 min. 57,6 sec., het geen eveneens een nieuw Nederlands re cord betekende. Het oude staat met 19 min. 22 sec. ook op naam van Willemse, op 4 juli 1956 tijdens de internationale militai re zwemkampioenschappen in Wassenaar gezwommen. 1

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9