GEMEENTE B. Krijgt U gasten 0 PZEELAND Boedelveiling PLAST1C0L0R AANKOMEND BEDIENDE Woningruil HAARLEM ZATERDAG 13 JULI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Kwee Djie Hoo benoemd tot consul-generaal te New York Andere film Moordprimeur Smijtwerk in woestijn Scherts-huwelijk Sentimenteel Rauw en navrant Dierenleven Reprises LISSE Burgerlijke Stand van Lisse Opnieuw duinbrand bij Zandvoort Voorwegschool behoudt de wisselbeher Raad van Bloemendaal komt donderdag biieen Idla in Bloemendaal Kort nieuws Geen beschuldigingen door majoor K. tegen lt.-gen. Bos M. K. Hoefnagel veertig jaar in dienst P.T.T. Om ae tennistitels van het district Haarlem Rustige „Oranjedag" in Noord-Ierland IRA-tegenbetogers kregen geen kans Chaplin over zijn nieuwste film aank. smidsknecht OPRUIMING Kunsthandel JOS DE GRAAFF NET MEISJE P. HOOGEVEEN ZN VOLKSWAGENS. HUWELIJK Gemeub. huis Fa. P. Essenius Zn. 1 ADSPIRANT-SCHRIJVER machine-bouwkundig tekenaar calculator AGENT-VERTEGENWOORDIGER LEO MEIJERS Sanitair- en Metaalhandel N.V. a De Koningin en de Prins hebben giste ren in paleis Soestdijk de gouverneur- generaal van Canada, de heer Vincent Massy, ontvangen. Na de lunch werd deze foto gemaakt op het bordes van het paleis. Van links naar rechts: mevrouw en de heer Thomas A. Stone, de Canadese ambassadeur in Neder land, de Koningin en de heer Massy, Prins Bernhard en de schoondochter en de zoon van de heer Massy. De heer Kwee Djie Hoo, hoofd van de diplomatieke vertegenwoordiging van In donesië in Nederland, is benoemd tot con sul-generaal te New York en zal ons land op 30 juli verlaten. Als tijdelijk zaakge lastigde treedt vanaf die datum op de heer Abdul Hakim Lubis, ambassaderaad. (Frans Hals) De film „De Vlie gende Hollander, het leven van Anthony Fokker", die wij onlangs uitvoerig heb ben besproken en die vrijdag en zater dagmiddag in het Frans Halstheater heeft gedraaid, is, wegens bijzondere om standigheden, door de directie met in gang van hedenavond vervangen door „De koning der gangsters" (18 jaar) met Paul Douglas en Ruth Roman. Wij heb ben nog geen gelegenheid gehad deze film te zien, zodat hier nog geen bespre king kan volgen. De titel „Als de stad slaapt" boven de film, welke Studio deze week brengt wekt al verwachtingen over zaken, die het daglicht niet kunnen verdragen. En te recht, want zodra de hierin optredende vrouwenmoordenaar, die in nachtelijke uren al verscheidene slachtoffers heeft ge maakt, zijn eerste moord bij daglicht wil plegen, wordt hij gevat. Opmerkelijk hier bij is, dat het niet de recherche is, die hem op het lijf springt, maar een geroutineerde stadsverslaggever van dat slag, dat blij kens dit soort Amerikaanse films de poli tie telkens weer lesjes schijnt te geven. Deze nieuwsjager heeft het bovendien be staan zijn eigen verloofde als lokaas voor de misdadiger op te stellen, na hem in een opzienbarende televisie-uitzending te heb ben uitgedaagd. Het onheilspellende ge schuifel van de geestelijk gestoorde langs de huizen wordt afgewisseld door indruk ken van de concurrentiestrijd tussen de verschillende uitgaven van een groot pu- bliciteitsconcern, die allemaal de primeur van de vangst willen hebben. Nergens be reikt deze film een moment, dat de naam van de regisseur, niemand minder dan Fritz Lang, deed verwachten. De moorde naar is zo dom om de gewelven van de ondergrondse in te vluchten: hij had toch uit zoveel voorgaande sensatiefilms kun nen leren, dat men dóór altijd gepakt wordt? (Roxy) In „Tien van het vreemde lingenlegioen" wordt de liefhebber van het gooi- en smijtwerk alles geboden, wat hij maar verlangt. Nu en dan stijgt de spanning tot een hoogtepunt, maar dan volgt onmiddellijk een lachwekkende si tuatie. Daarvoor zorgen tien mannen uit het vreemdelingenlegioen, die tijdelijk uit een gevangenis zijn ontslagen om te voor komen, dat een horde Arabieren de stad zal overvallen. Met allerlei lachwekkende listen lukt het de soldaten de overval te verijdelen. Voor het zover is hebben zij een Arabische prinses geschaakt en haar huwelijk in duigen doen vallen. En na een lange tocht door de woestijn, waarbij de soldaten steeds door Arabieren op de hie len worden gezeten, bekent de prinses haar liefde aan de sergeant van het legioen. Van maandag af draait Roxy „De dokken van New Orleans", een film, waar in de ergerlijke terreur, die een bende af persers bedrijft in een der grootste havens ter wereld, aan de kaak gesteld wordt. Wie van filmische rauwkost houdt, kan hier terecht. (Rembrandt) De film „De bruid is niet bleu" vormt een sprekend bewijs van het gezegde, „Van een huwelijk komt een huwelijk", al is de afloop in de film enigszins anders, dan men geneigd zou z'jn te denken. Een jong, knap meisje, dat bij twee oude tantes in de provincie woont, komt in contact met de hoofdredacteur van een vrouwentijdschrift en diens zakelijke verloofde. De man vraagt het buiten meisje (Brigitte Bardot), ofzij voor het blad wil poseren als „cover-girl". Nu, dat wil het jonge ding maar al te graag. Van het een komt het ander en het slot is, dat zij samen met een jonge man een publiciteitspaar vormt, dat re gelmatig op de omslag van het blad ver schijnt. Totdat men zelfs zo ver wil gaan een scherts-huwelijk op touw te zetten lussen de jongelui om een prachtige re portage te krijgen. Op het beslissende moment loopt de jongeman weg en neemt de hoofdredacteur de rol van brui degom op zich. Dit is dan de voorloper v'an het echte huwelijk tussen de twee, waarbij de ex-verloofde van de kranten man eenzaam achterblijft. Een luchtig niemendalletje, geheel opgebouwd om de welgeschapen figuur van de hoofdrol speelster. (Minerva). Zoals wij al bij de pre mière van „The Eddy Duchin Story", be gin van dit jaar schreven, is dit een nogal sentimentele „musical", handelend over het leven van de pianist Eddy Duchin, die m de Amerikaanse „show business" een nazend-snelle carrière maakt Zijn vrouw overlijdt, kort na de geboorte van een zoon, aan een vreemde ziekte. Eddy stort zich dan in zijn werk, en wil zijn zoontje jarenlang zelfs niet zien, totdat hij in de oorlogstijd tot inkeer komt. Hij wint de liefde van het kind, trouwt met diens gouvernante, maar hoort dan van een dok ter zijn eigen doodvonnis: binnen een jaar moet hij sterven: weer een onopgehelderde ziekte. Maar man, vrouw en kind zijn flink. Dat is het einde van de film. (L i d o). Een nieuwe Mexicaanse variant op een oud en beproefd filmthema: het leven in een vrouwengevangenis. Tegen een achtergrond van massa-hysterie, on recht en haat ontwikkelt zich de centrale intrige, een nogal melodramatisch con flict tussen twee jonge gedetineerden, van wie de een natuurlijk een onschul dig veroordeelde uit de betere kringen, de ander een verbitterde achterbuurtmeisje is, dat ondanks haar afdwalingen het hart op de goede plaats blijkt te dragen. Nieu we perspectieven opent deze rauwe, na vrante probieemfilm niet, maar er vaJt subliem camerawerk en voortreffelijk spel te genieten, waarbij vooral de typeringen van de sadAtirche bewaakster en de lu gubere gevangenisgekkin. Het surplus aan hevig centiment kennelijk afgestemd cp een zuiderlijker temperament dan het onze neemt men bij zoveel kwaliteiten gaarne op de koop toe. Luxor. Met „Afrikaanse leeuw" heeft Walt Disney weer een meesterproeve toe gevoegd aan zijn reeks natuurfilms, waar van „Bevervalei", „De woestijn leeft" en „De prairie verdwijnt" de bekendste zijn. Drie jaar lang heeft zijn filmersteam in Afrika met groot geduld en grote moed op de beelden gejaagd, die stuk voor stuk „prijswinnaars" zijn en die door een intel ligente compositie een indrukwekkende film zijn geworden. Het rijk van de leeuw heeft talloze dierensoorten en alle heeft Disney in practige acties verfilmd. Het is adembenemend te zien, hoe het dierenleven verloopt als geen mens er aan te pas komt. Het is alsof men in de tijd wordt terug geplaatst naar gebieden, waar het wreedste en edelste, het schoonste en het lelijkste, liefde en haat, moed en lafheid, alle een zinvolle functie zijn in het mysterie der natuur. Hier komen geen stemmingen te pas; alles is even toegespitst op leven en in leven blijven. De film is gemaakt in de omgeving van de Kilimanjaro in centraal- Afrika. De kleuren zijn prachtig en de tekst, die de beelden samenbrengt in één spannend verhaal, is sober en toch zo veel zeggend, dat men nog meer geboeid blijft binnen het mysterie van dood en leven in het wilde dierenrijk. „De Blauwe Mensen van Marokko", ook een Disney-film, gaat aan „Afrikaanse Leeuw" vooraf. In het kader van een iets te nadrukkelijk ver- haaltje-om-het-verhaal krijgt men een in druk van het nomadenleven van een ma- rokkaanse stam. Ook dit is een zeer fraaie film. Cinema Palace vertoont nog een week Alexandre Dumas' romantische ge schiedenis van „De Graaf de Monte-Cristo" in de kleurige Franse filmversie van Ro bert Vernay, die wij vorige week lof toe zwaaiden als een spannende avonturenfilm die ondanks zijn grote lengte blijft boeien GESLAAGD Aan de kweekschool voor voorbereidend onderwijs te Leiden slaagde mejuffrouw F Tissing uit Lisse voor de hoofdacte. Voor het diploma medisch secretaresse-dokters assistente slaagde in het Academisch Zie kenhuis te Leiden mejuffrouw N. Kers bergen uit Lisse. GEBOREN: Christianus Johannes Maria, zn van Ch. J. C. Zoet en van A. G. Maas kant, Leidsevaart 10a; Alida Jacoba Maria, dr van M. J. v. d. Lans en van J. M. v. Leeuwen, Stationsweg 90; Cornelius Petrus Maria, zn van P. P. Wildenburg en van M. Warmerdam, le Poellaan 24. ONDERTROUWD: Th. J. Meijer te Lisse en M. C. van der Eist te Lisse; N. M. van der Voort te Lisse en Q. A. Duivenvoorde te Lisse; W. E. Steenbeek te Lisse en A. J. P. Nieuwenhuis te Lisse; A. P. Hogervorst te Lisse en A. M. Wijsman te Lisse; C. Jansen te Lisse en M. E. Tijssen te Lisse; L. K. Hoekman te Haarlemmermeer en M. van der Stelt te Lisse. GEHUWD: L. de Jong te Sassenheim en G. Hollander te Lisse; L. D. de Vries te Hillegom en M. de Groot te Lisse; J. van Beek te Haarlemmermeer en H. Th. van der Voort te Lisse. Vanmorgen omstreeks elf uur is achter de Corodex-fabrieken in Zandvoort een duinbrand uitgebroken, tengevolge waar van ongeveer een halve hectare duinbe planting in vlammen is opgegaan. Toen de Zandvoortse brandweer ter plaatse kwam, was de brand door het per soneel van de Corodexfabrieken, daarbij geassisteerd door de Zandvoortse politie, al grotendeels geblust. De oorzaak van de brand is niet bekend. Sportdag Heemsteedse scholen Niet minder dan ongeveer vijftienhon derd leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klassen van alle Heemsteedse lagere scholen hebben vrijdag deelgenomen aan de sportwedstrijden, die voor het eerst se dert enkele jaren weer in de Heemsteedse Sportparken werden gehouden. Deze wed strijden bestonden des morgens uit een atletiekvierkamp; onderverdeeld in vèr- springen, hardlopen, hindernisbaan en bal- werpen; met uitzondering voor de leer lingen van de vierde klassen, die niet aan het verspringen hebben deelgenomen. Het verloop van deze vierkamp heeft uiter aard de gehele morgen in beslag genomen; ondanks het feit, dat de jeugdige atleten elkaar geregeld op vier banen konden be kampen. Na de pauze werden de wedstrij den voortgezet met een bal-estafette voor meisjes en touwtrekken voor jongens. De school, waarvan de drie klassen gezamen lijk de beste prestaties hadden geleverd, zou na afloop van de wedstrijden uit han den van de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, de hier voor uitgeloofde wisselbeker in ontvangst nemen. De burgemeester moest de in span ning ov^r de uitslag verkerende jeugd ech ter mededelen, dat aan dit voornemen geen gevolg kon worden gegeven, omdat de winnaar op dit moment voorlopig nog niet bekend zou zijn. De leerkrachten, die zich met de omvangrijke taak der puntentel ling hadden belast, meenden dit te kunnen doen met behulp van een telmachine, welk apparaat echter minder betrouwbaar bleek te zijn dan de organisatoren. Dit verhin derde de burgemeester echter niet zijn grote voldoening onder woorden te bren gen over het verloop van deze dag en het feit, dat hieraan weer door alle Heem steedse scholen werd deelgenomen. Van daar dat de burgemeester eindigde met de wens, dat deze sportdag opnieuw een jaar lijks terugkerend evenement zou worden. Na enige uren ingespannen cijferen kon daarna de volgende uitslag worden vast gesteld: 1. Voorwegschool, met 24 pt. (wisselbeker); 2. St. Aloysiusschool, met 23'4 pt.; 3. Dreef- school, met 211/e pf. De prijzen voor de beste klassen konden als volgt worden toegekend: Meisjes: verspringen: Crayenesterschool, met een gemiddelde afstand van 3.18 m.; hardlopen: Voorwegschool, met een gemid delde van 9.78 sec.; hindernisloop: Craye nesterschool, met een gemiddelde van 22.63 sec. en balwerpen: St. Antoniusschool, met een gemiddelde van 28 m. Jongens: verspringen: St. Jozefschool, met een gemiddelde afstand van 3.35 m.; hard lopen: Voorwegschool, met een gemiddelde van 12.77 sec.; hindernisloop: Nicolaas Beetsschool, met een gemiddelde van 20.03 sec. en balwerpen: Dreefschool, met een bijzonder fraai gemiddelde van 39.31 m. Des middags toonden de meisjesleer lingen uit de vierde klasse van de Nico laas Beetsschool en die uit de vijfde en zesde klasse van de Bos en Hovenschool zich de sterksten met de balestafette. Bij het touwtrekken zegevierde de vierde klas se van de Dreefschool. Donderdag 18 juli komt de gemeenteraad van Bloemendaal in openbare vergadering bijeen in het raadhuis te Overveen. Voor gesteld wordt de zittingsduur van de leden van het bestuur van het Openluchttheater met 'n jaar te verlengen. Voorgesteld wordt te benoemen of opnieuw te benoemen als vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur in het bestuur de heer A. van Geluk, als vertegenwoordigster van de stichters mevrouw C. H. van de Stadt-Knapp en als kunstlievend persoon mr. H. M. Planten. Als adviserende leden worden voorgedra gen mr J. W. de Jong Schouwenburg (ge meentebestuur), de heer W. A. Fischer (stichters) en J. B. Schuil (kunstlievend persoon). Meer hotelruimte De vroegere villa Hartenlustlaan 1 (op de hoek van de Noorder Stationsweg) wordt reeds gebruikt door hotel Ilpenhove, dat aan de andere zijde ligt. Architect H. W van Kempen heeft bij de dienst publieke werken een plan ingediend om Hartenlust laan 1 te verbouwen en uit te breiden. Wegens gebrek aan hotelruimte achten B. en W. het van belang aan het plan mede werking te verlenen. Daarom is het nodig de verordening bebouwingsschriften aan te vullen. Opheffing startplaats B. en W. stellen de raad voor de stort plaats aan de Noordlaan op te heffen. Aan gezien binnen afzienbare tijd de woningen langs de Noordlaan en de Dr. J. van Deven- terlaan gereed zullen zijn is een veelvuldi- ger gebruik van de stortplaats te verwach ten. Afgezien van de sterke stijging van de kosten, die aan het onderhoud van de stortplaats verbonden zijn. is het college van oordeel dat een vrije vuilnisstortplaats met. een omvang als de onderhavige lang zamerhand verkregen heeft, ontoelaatbaar is in de onmiddellijke nabijheid van een dicht bevolkte woonwijk. Vermoedelijk mede tengevolge van het winderig weer bestond er slechts weinig belangstelling voor de eerste uitvoering door de esthetische-gymnastiekgroep van professor Ernst Idla uit Zweden in Bloe- mendaals Openluchttheater, die vrijdag avond als onderdeel van het Holland Fes tival gegeven werd. Tot de aanwezigen be hoorde ondermeer de heer Sven Dahlmann, de Zweedse gezant in ons land. Ook de consulaire dienst was vertegenwoordigd. Blijkens het applaus is het getoonde zeker in de smaak gevallen. Het openingsprogramma wordt heden avond en zondagmiddag herhaald. Zondag avond bevat het optreden van de veertig meisjes ook enige andere nummers, onder meer een gedeelte uit de grote bewegings compositie waarmee in 1953 het zevenhon derdjarig bestaan van de stad Stockholm werd gevierd. Gebruikte auto's. De Bovag de bond van ondernemers in automobiel- en garagebedrijven heeft een aparte sectie opgericht voor de handel in gebruikte auto's. Deze sectie zal de Sega heten. In het bestuur van deze sectie hebben de meeste leden zitting van de vorig jaar op gerichte en weer opgeheven bond van ondernemers in gebruikte automobielen, de Boga. Deze bond is destijds in de Bovag opgegaan. Naar Bonn. Minister dr. S. L. Mans- holt zal 16 en 17 juli in Bonn de gast zijn van zijn Duitse ambtgenoot, dr. H. Lubke. De beide ministers zullen over verschil lende vraagstukken van gedachten wis selen, die van belang zijn voor de land bouw der beide landen. Hogere straffen. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de straf bepalingen voor handelingen, die in strijd zijn met de wet inzake accijns op gedis tilleerd. Het boetemaximum wordt volgens dit ontwerp verhoogd tot f 5.000,Boven dien wordt voor bepaalde overtredingen een gevangenisstraf van maximaal een half jaar mogelijk gemaakt. Nieuwe hangar. Op 18 juli zal han gar 10 op Schiphol, een der grootste vlieg tuighangars in Europa, officieel door de waarnemende burgemeester van Amster dam aan de president-directeur van de K.L.M. worden overhandigd. De K.L.M. zal de hangar gebruiken voor de revisie van een deel van haar Douglasvloot, die uit 30 vliegtuigen bestaat. De gehele K.L.M.-vloot bestaat thans uit 95 toestel len van verschillende typen. De hangar zal de naam „Albert Plesman" krijgen. De doop zal worden verricht door Albert Plesman jr., een zoon van dr. Plesman. Tandem voor ambassadeur. Leden van de American Businessmen's Club te Amsterdam hebben gisteravond (in het Amstelhotel) kennis gemaakt met de nieuwe ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland en diens echtgenote, de heer en mevrouw Philip Young. Onder grote hilariteit werd een fraaie splinter nieuwe tandem compleet met Am-ikaanse en Nederlandse vlaggetjes aangeboden aan de heer en mevrouw Young, die eens gezegd hebben ons land per rijwiel te willen leren kennen. In het bericht over de eervol verleende ontslagen aan luit-generaal J. H. L. Bos en aan luit.-generaal J. H. Backer, werd vermeld dat majoor K., tegen wie een strafzaak aanhangig is gemaakt, beschul digingen zou hebben geuit tegen generaal Bos. Het betreft hier een brief, welke majoor K., zoals hij heeft beweerd, bij de Koninklijke Marechaussee zou hebben gedeponeerd. Deze brief is nooit gevonden. Majoor K. is daarop in de gelegenheid gesteld zijn beschuldigingen opnieuw op schrift te stellen. Tot op heden, zo wordt van bevoegde zijde verklaard, heeft hij van die gelegenheid geen gebruik gemaakt. Officieel bestaan er dus geen schriftelijke aantijgingen tegen luit.-generaal Bos, zo dat daarnaar ook geen onderzoek kon wor den ingesteld. Een militair-collega van luit.-generaal J. G. Backer deelt ons mede, dat de laatste niet reeds twee jaar. geleden pensioenge rechtigd is geworden zoals van officiële zijde is meegedeeld maar op 15 sep tember 1956. Vrijdag 19 juli hoopt de heer M. K. Hoef nagel, hoofdemployé bij de P. T. T., wo nende Saturnusstraat 24 te Haarlem, het feit te vieren, dat hij veertig jaar in dienst der P. T. T. is. Na in dienst te zijn getreden in Dordrecht, volgde in februari 1924 over plaatsing naar Bennebroek. Daar was hij tien jaar werkzaam, overplaatsing volgde naar Aerdenhout met standplaats Haarlem. Op 1 juli 1938 werd de jubilaris bevorderd tot assistent eerste klasse en werd hij belast met werkzaamheden in de algemene dienst te Haarlem. Zijn benoeming tot hoofd-em- ployé geschiedde in februari 1948, en hij werd belast met leiding en toezicht op de afdeling expeditie aan het postkantoor Bal juwslaan. In het verenigingsleven is de heer Hoef nagel geen onbekende. Na enige jaren voor zitter te zijn geweest van de bond van P. T. T. ambtenaren „Door Plicht tot Recht", afdeling Haarlem, nam hij de laatste jaren een bestuursfunctie waar van penningmees ter van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel, afdeling Haarlem. De heer Hoefnagel houdt op 19 juli om elf uur in de kantine van het postkantoor aan de Baljuwslaan receptie. Zondag worden op de banen van Ein- denhout de halve finale en de finales ge speeld van het open A-, B- en C-toernooi, met als inzet het kampioenschap van het district Haarlem. Wanneer het weer de tennissers gunstig gezind blijft kunnen de wedstrijden' zondag om tien uur beginnen. De diverse finales worden over de dag verspreid. De uitslagen van vrijdag luidden: Dames enkel A: Mej. R. Smids sl. Mej. J. Verwaal 6-2 0-6 en 6-3; Mevr. Steffelaar sl. Mej. Vink 6-4 en 6-4. Heren enkel A: G. Groen sl. H. Borger- ding 5-7 6-1 en 6-3; N. v. d. Horst sl. A. v. d. Hoff 6-1 en 6-1; J. F. de Vilder sl. F. Muschter 5-7 6-3 en 6-3. Heren dubbel A: H. Steffelaar en T. de Hartog sl. P. Hiddinga en J. Wijkhuizen 3-6 6-2 en 6-1; H. v. d. Ree en J. van Wely sl. Dr. Steffelaar en J. Oudes 6-2 en 6-1. Gemengd dubbel A: Mej. Okker en v. d. Horst sl. Mevr. en de hr. Hiddinga 6-3 en 6-2. Heren enkel B: M. v. Berckel sl. G. Beijen 6-1, 2-6 en 6-3; Bloemink sl. Schicht 6-0 en 6-2; J. de Boer sl. Rempt 6-2 en 6-0. Gemengd dubbel B: Mej. Fruitema en W. Ong sl. Mej. Jansen en G. Gaus 6-4 en 6-4; Mevr. Thilung en J. v. d. Hoff sl Mevr. Ocenasek en J. Verspoor 6-3. 4-6 en 6-3. Dames enkel C: Mej. Cobelens sl. Mej. v Amerongen 6-1 en 6-2; Mej. A. Krouwels sl. Mej. Akotte 7-5 1-6 en 6-2; Mej. Roos berg sl. Mevr. Jacobs-v. Zon 6-2 en ö-O. Heren enkel C: Dooddeheefver sl. J. Blom 6-4 4-6 en 7-5; v. Leuven sl. Heringa 7-5 en 7-5; Dr. Zonderland sl. B. Rietveld 6-1 en 6-1; Dooddeheefver sl. N. Kors 6-3 en 6-2. Heren dubbel C: P. de Groot en Slewe sl. Konigel en Kleintjes 9-7 en 6-2; Perry en Schendstok sl. Bestnard en Heringa 6-4 en 6-2. Gemengd dubbel C: Mej. v. d. Broek en Vorstman sl. Mevr. en de hr. Peeraer 6-4 en 6-4. BELFAST (UP) In Noord-Ierland hebben vrijdag honderdduizend „Oranje mannen" hun jaarlijkse optochten gehou den. De „Oranjemannen" vieren ieder jaar de overwinning die prins Willem van Oranje in 1690 over de Engelse (katholieke) koning James II behaalde bij de rivier de Boyne. Naast een politiek, speelt ook een godsdienstig sentiment mee. Zoals in voorgaande jaren ook het geval was - soms met minder succes - heeft de politie dit jaar uitgebreide voorzorgsmaat regelen getroffen, om te voorkomen dat op deze dag de verhitte gemoederen tot uit barsting zouden komen. De grens werd zwaar bewaakt en er werden nog zestig „preventieve" arrestaties verricht. De republikeinen hebben zich in voor gaande jaren tot grote tegen-betogingen laten verleiden, die dikwijls uitliepen in straatgevechten, waar de politie maar nau welijks raad mee wist. Maar dit jaar ge beurde er niets, mede tengevolge van de regen, die de hele dag de betogers door drenkte. In Belfast was de route waarlangs de processie trok, door de politie met touwen afgezet, en vanochtend vroeg werd al spe ciaal op de stations gesurveilleerd. De mars van de „Oranjemannen" werd door verschillende republikeinen met ge- jouw begroet. Hier en daar werden drei gende gebaren gemaakt, maar nergens hoefde de politie - die versterkingen had gemobiliseerd - in actie te komen. De gouverneur van Noord-Ierland, lord Brookborough, verklaarde trots te zijn op de zelfbeheersing van de Noord-Ieren. Hij verklaarde dat het gedrag van de betogers hoogst uitdagend is geweest. MOKONE. De Zuidafrikaanse voet baller Mokone, die ook in Engeland voor Coventry City heeft gespeeld, zal in het nieuwe seizoen voor de Almelose voetbal vereniging Heracles uitkomen. Hij heeft het contract reeds getekend. De voorhoede van Heracles zal verder versterkt worden door de ex-PEC-speler Schuman en Droste, die van TVC (Tubbergen) is overgenomen. ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN. Aan de internationale militaire zwemkampioen- schappen, die van 1 tot en met 8 september in Cannes worden gehouden, zal ook wor den deelgenomen door een Nederlandse militaire ploeg. „A King in New York" In de Verenigde Staten bestaat geen vrijheid tot meningsuiting, die bestaat al leen in Europa, aldus Charley Chaplin tijdens een persconferentie in zijn villa nabij Nice. De persconferentie was voor namelijk gewijd aan een bespreking van zijn nieuwe film „A King in New York". De film is niet „politiek", zei Chaplin, al leen in de laatste minuut, wanneer de „Ko ning" een redevoering houdt tot een com missie, die gelijkenis vertoont met de Mc- Carty-commissie. Een Franse verslaggever vroeg Chaplin of 't waar is, dat Amerikaanse filmmaatschappijen gedreigd hebben de Franse distributeurs van de „A King in New York" te boycotten aangezien de film niet in de Verenigde Staten vertoond zal worden. Chaplin antwoordde, dat hij daar niets van wist. „Maar indien het waar is, dan is het zuiver bluf. Er is een tekort aan films, zelfs in de Verenigde Staten, vooral nu met de concurrentie van de televisie. Ik geloof, dat zij alle goede films nemen, omdat zij het moeten. „In ieder geval", zo vervolgde hij, „ben ik blij zo belangrijk te zijn, dat een enkele film van mij de hele filmindustrie zorgen baart. Het kan me werkelijk niets schelen, omdat mijn groot ste markt Europa is. Zeventig percent van mijn filminkomen is altijd van Europa ge komen". Ondanks vragen van Franse verslagge vers weigerde Chaplin de Amerikaanse bioscoopbezoekers of critici te critiseren. Men vroeg hem of het Amerikaanse pu bliek „dommer" was dan het Europese. „Nee", antwoordde hij, „Amerikaanse bios- coopgangers hebben geen gebrek aan hu mor, en het peil van hun critiek is hoger dan dat in Europa". Tenslotte zei hij, dat „A King in New York" veel te veel heeft gekost, maar dat het de redelijkste film is, die hij ooit heeft gemaakt. BLAATJW. De voetbalverenigingen Heerenveen en Alkmaar zijn tot overeen stemming gekomen over de transfer van Blaauw. Heerenveen zal een transfer-som van 17.000.ontvangen plus de op brengst van een wedstrijd AlkmaarHee renveen, waarvan een bepaald bedrag wordt gegarandeerd. ARTENIO CALZAVARA De Italiaan Calzavara kwam in Milaan in het bezit van de Europese bokstitel in het half- zwaargewicht Hij won op punten van de Europese kampioen, de Duitser Hecht. De partij ging over 15 ronden. Gevraagd: tot zelfs gepensioneerde. Elektr. Smederij W. Moole- naars, Prinsen Bolwerk 56 zwart. Aangeb. Ben.huis in Voorzorgstraat voor huis met 4- kamers. Brieven no. 6097. Schilderijen, Lijsten, Fotostandaards. Halve prijzen. GIERSTRAAT 53. Alle omlijstingen. Wij kunnen voor het sei zoen een plaatsen. Hotel Het Witte Huis, de Koog, Texel. Telef. no. 278. Voor verhuur van Servies goed, modern glaswerk, cou vertartikelen, enz. ZIJLSTRAAT 24—30. Makelaars. Veilingmeesters Beëd. Taxateurs. Nieuwe Gracht 74. Haarlem. Parklaan 22. Donderdag a.s., aan vangende te 9.30 uur, t.o.v. Deurwaarder K. C. v. d. Mije. Ter veiling zullen o.m. komen: tweetal zeer fraaie Louis XVI Cabinetten, dito Secretaire, Ran ken- en Kussenkastje. Vloerkleden (w.o. Me- sched 315 x 400 cm.). Bankstellen, mah. Slaapkamerameubl.. Divan- en Opklapbed- den. Matrassen, z. g a. n. Naaimachines. Bad- en Keukengeyser Electrolux gaskoelkast el. Schoenmakersuit poetsmachine, Astro nomische Kijker, etc. etc. KIJKDAG: Woensdag a.s. van 10 tot 15 uur. Bijvoegingen van Kunst. Antiek en Meu bilair worden dage tijks ingewach' Tele foon Expeditie 13845 V.W. '56/57 horizonblauw, radio, roldak f 4450; V.W. '55/56 f 4000; V.W. '55 dubb. uitl. f 3850; V.W. '55 radio, roldak f 3900; V.W. '55 f 3650; V.W. '54 f 3450; V.W. '53 rol dak f 3150; V.W. '53 f 2850; V.W. '51/52 nieuw gesp. en bekleed f 2350; V.W. '51 f 1750; V.W. combi busje '55/ 56 f 4150; V.W. combi busje '53 f 3150; Lloyd '54 f 1750; Fiat stationcar '53 f 1750. Geen risico, eerst rijden, dan betalen. Eig. werkplaats. Aangesl. bij B.H.G.M. term. bet. Autobedrijf VERSLUYS, Berensteinseweg 124, einde Vaartweg Hilversum, telef. K 2950—3081. Kennismakingzoekenden v. alle leeftijden en standen! Wendt U voor serieuze hu welijksbemiddeling tot de Haarlemse afdeling van de 11 samenwerkende huwelijks bemiddelingskantoren. Tal loze dankbetuigingen ter inzage. Nederlands Bemid delingscentrum. Hoofd-ad- ministratie Postbus 6037 Amsterdam. Ontvangkan toor te Haarlem, Veenberg- plein 9. Ontvangdagen: Zat. en Zond. 25. Maandag 79. Desgewenst huisbezoek. TE KOOP: ruim Herenhuis op prima stand bij den Hout. Parterre leeg te aanv. en event. 2de etage. Koopsom f 35.000. Inl. J. G. Boeree, makelaar, Gierstraat 61. Tel. 11113 ZANDVOORT met garage en tuin te koop aangeboden. Koopsom f 5200 Te bevr. Makel. L. Busscher Dr. C. A. Gerkestraat 141, Zandvoort, tel. 2888. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wy geen Verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Het hoofd van het gemeen tebestuur van Haarlem brengt ter openbare kennis, dat van 15 juli tot en met 12 augustus 1957 op werk dagen op de gemeentesecre tarie (afdeling openbare wer ken, volkshuisvesting en be drijven) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-uit- breidingsplan „Eindenhout", wijziging nr. 2, gedeelten I en II, omvattende de gron den, ongeveer begrensd door de Eindenhoutstraat, de Wa genweg, de grens met de ge meente Heemstede en de Leidsevaart, met de daarbij behorende bebouwingsvoor schriften en toelichtende be schrijving. Eventuele bezwaren dienen binnen de termijn van ter visielegging bij de gemeen teraad te worden ingediend. Loopt u even binnen bij de Off. Dealer en het succes voor al uw verfwerk is verze kerd! Vakkundig advies! Barrevoetestraat 12 Haarlem. Inspectie der Registratie en Successie te Haarlem - Nieuwe Gracht 13 Op bovengenoemde inspectie kan worden geplaatst op arbeids-overeenkomst, leeftijd 16 tot en met 23 j. Diploma Ulo gewenst, niet vereist. Aanmelding en verdere inlichtingen ten kantore van 912 en van 24 uur. GEVRAAGD tevens Nieuw huis beschikbaar. Brieven onder no. 6084. Grote LEVENS-, VOLKS- en VARIA MIJ. vraagt wegens uitbreiding met verkoopkracht. Naast geheel vast dienstverband, behoorlijke salariëring en premievrij pensioen, DAADwerkelijke steun van inspek- teur. Waarborg a 500.vereist. Brieven onder no. 98440, Reclame-, Advies- en Advertentie bureau „Die Haghe" N.V., Plein 11, postbus 354, Den Haag. vraagt voor haar afd. administratie Soli, persoonlijk of schriftelijk: Spekstraat 10, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3