TYPEN PONT prima chauffeur chauffeur-besteller Haarlemse politie naar Vierdaagse Groentjes Veiling in Lisse beticht van knoeierijen in boekhouding Anton Heilier speelde „koralen van Leipzig" Amsterdamse Beurs Wek de gal in uw lever op Grote verrassingstocht GEERLING HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAiNT 7 toegevoegd. QewLQ enx gezovyct Voor de Economische politierechter Scheepvaart een flinke hulp MAANDAG 22 JULI 1957 Het concert, dat de organist Prof. Anton ,[ejller zaterdagavond in de Grote Kerk ,e Haarlem heeft gegeven, kan gerekend lorden tot de gedenkwaardigste kunst manifestaties gedurende de Haarlemse zo- meracadernie voor orgel van dit jaar. Het betrof hier de uitvoering van acht tien koraalbewerkingen van Johann Sebas- tiaan Bach, die doorgaans als de „koralen van Leipzig" aangeduid worden. Zij zijn echter naar alle waarschijnlijkheid niet te Leipzig geschreven, maar gecomponeerd „edurende de tijd, dat Bach öf in Weimar li in Köthen werkzaam was. De koralen ,jjn wel in 1749 door Bach zelf bij elkaar gebracht ten getale van zestien. Bach's schoonzoon Altnikol heeft daaraan na de dood van de meester nog twee koralen In deze koralen, of liever koraalbewer kingen, openbaart zich enerzijds Bach's grootheid als magistraal contrapuntist. An derzijds doen zij de kunstenaar kennen als de gelovige mens, die zijn subjectieve ge richtheid ten aanzien van de zin der koralen en de directe tekstbetekenis niet onderdrukte. In hoeverre Bach om aan die gerichtheid uitdrukking te geven een concretiserende klanksymboliek heeft toe gepast of dat er in de koraalbewerkingen sprake is van de reflex van een innerlijke bewogenheid, is een probleem, dat Albert Schweitzei en André Pirro ten gunste der symboliek hebben opgelost, maar dat an deren willen neutraliseren door de muziek als zuiver subjectieve reactie op het muzi kale en religieuze gegeven: het koraal, te beschouwen. Bij het luisteren naar de voordrachten van Anton Heiller heb ik mij losgemaakt van alle eventuele symbo liek en in de wijding van onze over weldigend schone kathedraal de muziek ondergaan als een onnavolgbaar klanken- wonder, maar ook als een onverklaarbare verschijningsvorm, die de weg naar het hart nam en die de mystieke relatie tot stand bracht tussen de mens en een hogere macht. Het is de liturgische zin van deze koraalbewerkingen, die ook op dit con cert zijn werking liet gelden en die ons tot het besef bracht, dat eigenlijk de ere dienst de plaats is, waar deze muziek met haar door de melodie opgeroepen woord associatie moet worden ondergaan. Dat er bij de ononderbroken uitvoering van deze achttien koraalbewerkingen voor de toe hoorders ten slotte een spanning möèst komen tussen objectief muzikaal beluiste ren en tussen religieus ondergaan, was be grijpelijk. Want nooit zijn deze orgel werken bedoeld geweest voor een inte grale uitvoering, maar wel als integrerend bestanddeel van een godsdienstoefening. Toch heeft dit orgelconcert op het zeer geïnteresseerde auditorium c n diepe in druk kunnen maken. Het voorspel, dat de blind geworden Bach enkele dagen voor zijn dood aan zijn schoonzoon Altnikol dicteerde, werd de afsluiting van een orgelconcert, waarop de vertolker Anton Heiller zich opnieuw heeft doen kennen als een groot kunstenaar in zijn volmaakte be heersing der orgelspeltechniek, zijn zin voor klankkleur en zijn gevoel voor Bachs muziek in haar eigen, onaantastbare schoonheid, P. Zwaanswijk ADVERTENTIE ZYi °/o Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil pref. Phi 1 ipsGl oei 1 Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl Amer Lijn N. Scheepv Unie Phs. v Ommeren H. V A Verg. Deli Mijen Amsterd Bank Ned. Handel Mij Rotterd Bank Twentsche Bank Anaconda Coppei Bethlehem Stee! U S Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Gesplitst 1 4 Slotkoers vrijdag 85 87 188 356 191 300 263 281 29414 155 45614 244% 1053K 222,40 72% 136,- 17814 16314 25814 11614 90 197 >4 15714 165% 165 Vu 68 Vs 51 69% 46% 90 3814 Heden 13.45 uur 86 89 J4 18814 358 191 300 263 281 296 155* 461 244 1070 224,90 72 136,50 177 164 259 117 90 197 15714* 165 165%* 68 5014 7014 46% 90 38% Voor de economische politierechter te Haarlem, mr. H. G. Rambonnet, diende vandaag een zaak, die enkele uren in be slag nam en waarin zich zeven verdach ten uit de bollenstreek hadden te ver antwoorden. Hoofdverdachten waren twee directeuren-bestuursleden van een coöpe ratieve bloembollenveiiing in Lisse, respec tievelijk 61 en 44 jaar en woonachtig in Hillegom en Sassenheim. De andere ver dachten waren inkopers en een admini strateur van de veiling. Zij stonden na mens de veiling terecht wegens ..knoeie rijen", zoa's de politierechter het uitdruk te. De veiling had aan kwekers, die alleen bloemen mogen telen, gelegenheid gege ven bloembollen op de veiling te verhan delen, zodat het zogenaamde A-teoltrecht werd overschreven en de desbetreffende verordening van het Produktschap voor Siergewassen werd overtreden. In totaal waren van ruim zestig kwekers op A- teeltreeht geteelde bollen geveild, waarmee een bedrag van bijna vierhonderdduizend gulden was gemoeid. De administratie was aan deze praktijken aangepast. Verscheidene bloemenkwekers verklaar den ter zitting van de politierechter, dat zij door een van de directieleden of door een vertegenwoordiger van de veiling in 1955 en 1956 waren benaderd met de vraag, of zij bollen op de veiling wilden brongen. Op de mededeling van de kwekers dat zij alleen bloemen mochten telen, was geant- ervan geen last zouden ondervinden Diverse kwekers hebben de bloembollen op blanco inbrengnota geveild, ook werd een andere naam oo de nota's geolaatst. ondermeer die van een de^ directeuren. Een Janboel Een controleur van de Algemene In spectiedienst had klachten over het veilen van A-bollen vernomen. waarna bij een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld. Naar de controleur verklaarde was hiermee wel een half jaar gemoeid, omdat de admini stratie van de veiling niet deugde. Op vele inbrengnota's was geen naam van de ver koper te vinden, in diverse gevallen was deze naam in het geheel niet in do admi nistratie terug te vinden. Doelbewust waren de namen van de kwekers die alleen bol len voor dë bloementeelt mogen kweken, uit p> boekhouding geweerd „Wat de A-kwek»rs was die ad ministratie een janboel", a'dns de contro leur. Vele andere veilingnota's stonden op naam van H. Regeman, een gefingeerde naam. waarin de afgekorte veilingnaam is verborgen. Oo andere veiHngnola's was de naam van de A-kweker doorgeschrapt en daarvoor in de plaats was dan de naam H. Regeman ingevuld. Allereerst hadden de twee directeuren zich te verantwoorden, waarbij voorname lijk het woord werd gevoerd door de 61- jarige directeur tevens voorzitter van de veiling. Deze ontkende echter, dat de vei ling getracht zou hebben de verordening van het Produktschap voor Siergewassen te overtreden. Hij stelde, dat het gebruike lijk is dat veilingnota's dikwijls blanco zijn, daar de verkoper uiteraard zijn tranS- Evenals vorige jaren zal een detache ment van de Haarlemse politie deelnemen aan de Vierdaagse te Nijmegen die van daag begint met een défilé. Het detache ment staat onder leiding van brigadier W. A. van Soest. Aanvankelijk zouden zeventien politiemannen naar Nijmegen Saan, maar een van hen, een motoragent, is wegens een ongeval niet in de gelegen heid deel te nemen. i Voor het eerst is het Haarlemse politie korps met een vlag vertegenwoordigd en vanavond zal bij de opening van de Vier daagse in het Goffert-stadion een deputa tie uit het detachement aan het vaandel- defilé deelnemen. Vanmorgen om kwart voor negen heb ben de politiemannen zich afgemeld bij de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne. Deze heeft in de tuin van het hoofdbureau aan het Florapark de deel nemers toegesproken en de beste wensen uitgesproken voor de komende dagen. Ver volgens heeft de heer Fontijne de vlag overhandigd. Zij draagt de Haarlemse kleuren (rood en wit) en in de linker bovenhoek is het embleem van de Nij meegse Vierdaagse aangebracht. Op de vlag staan de woorden Haarlemse politie. acties aan zijn concurrenten niet uit de doeken wil doen. Voorts worden wel an dere namen gebruikt. Dat bloembollen van A-kwekers worden ingebracht, is ook mo gelijk, omdat deze kwekers weliswaar niet de voor de bloementeelt bestemde bollen mogen verhandelen, maar wel de op de veiling gekochte bloembollen. „Als ik weet, dat A-bollen worden ingebracht, laat ik ze niet veilen", aldus de directeur. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, meende te weten dat verdachte bestuurs lid is van het Produktschap voor Sierge wassen. „Hebt u de consequenties aan vaard en uit eigen beweging voor het be stuurslidmaatschap bedankt?" informeerde de officier. Verdachte antwoordde dat hij de kwestie met de voorzitter van het Pro duktschap, dr. A. Verhage, had besproken: deze had hem afgeraden te bedanken. Enkele kwekers, die A-bollen hadden geveild, getuigden ter zitting. Eén deelde mede, dat hij de naam van een der direc teuren op de veilingnota mocht gebruiken. Toen de directeur-voorzitter protesteerde, reageerde de getuige* scherp met: „Je moet Aagtekerk, 20 v. Rotterdam, 21 te Antwerpen. Alioth, 20 v. Rotterdam, 21 te Bremen. Alnati, 21 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Averdijk, 21 te Rotterdam. Axeldijk, 21 v. Rotterdam n. New Orleans. Aalsum, 25 te Kobe verw. Aardijk, 21 v. Port Said n. Halifax. Abbedijk, 21 v. Antwerpen n. Lissabon. Abbekerk, 20 v. Genua n. Port Said. Alamak, 21 te Victoria. Albireo, 21 te Gibraltar. Ariadne, 22 te Amsterdam. Alcor, 21 v. Las Palmas n. Antwerpen. Aldabi, 21 te Ilheos. Alphard, 21 te Buenos Aires. i Alpherat, 21 te New York. Ampenan, 21 te Mobile. Arkeld k, 22 te Houston. Alphacca, 21 v. Montevideo n. Santos. Aardijk, 20 te Suez v. Djibouti. Averdijk, 20 te Antwerpen v. Le Havre. Aldabi, 25 te Bahia, 11/8 te Rotterdam verw. Alhena, 21 te Buenos Aires v. Rotterdam. Bengkalis, 22 te Algiers. Bali, 20 v. Pt. Swettenham n. Belawan. de schuld niet op ons afschuiven". De rechter achtte het overigens onjuist, dat men onder een andere dan zijn eigen naam kan veilen. Voorts stonden terecht een 47-jarige vei lingmeester, drie inkopers van resp. 51, 52 en 22 jaar en een 38-jarige chef-boekhou der. De inkopers verklaarden, dat zij geen opdracht hadden om bollen van A-kwekers in te kopen. De verklaringen van de chef boekhouder waren zeer vaag. Naar zijn mening klopte de boekhouding wel. „Ik heb de camouflage zelf opgezet", aldus de boekhouder, die trachtte duidelijk te ma ken, dat hij een bepaalde systematiek moest aanbrengen in de veilingnota's, die niet op naam stonden. Hij zou nooit op dracht hebben gegeven om namen op de veilingnota's onduidelijk te maken. De officier van Justitie achtte de over tredingen bewezen en eiste strenge straf fen. Tegen de veiling requireerde hij een boete van f 15.000.een waarborgsom van f 20.000,met een proeftijd van twee jaar en publikatie van het vonnis in het weekblad voor Bloembollencultuur. Tegen de 61-jarige directeur-voorzitter, woonach tig te Hillegom, eiste de officier f 5000, boete, sub. zes maanden gevangenisstraf, een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De 44-jarige direc teur, woonachtig te Sassenheim, hoorde een eis van 5000,boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf tegen zich eisen, alsmede voor beide directeuren pu blikatie van het vonnis in het weekblad voor bloembollencultuur. Tegen de chef-boekhouder eiste de offi cier f 1500,subs, drie maanden gevange nisstraf en tegen de drie inkopers en de veilingmeester f 250.boete, subs. 1 maand. Na het requisitoir van de officier kwam de verdediger, mr. L. Sprey uit Lei den, aan het woord voor het pleidooi. De rechter deed onmiddellijk uitspraak. De veiling werd veroordeeld tot f 10.000. boete en storting van een waarborgsom van f 10.000.alsmede publikatie van het von nis. De directeur-voorzitter kreeg een boete van f 2000,subs. 2 maanden opgelegd, en de 44-jarige directeur f 1500,boete, subs. 2 maanden. Ook het vonnis van beide di recteuren moet worden gepubliceerd. De chef-boekhouder werd tot f 300 subs. 1 maand veroordeeld en de veilingmeester alsmede drie inkopers tot f 75 sub. 15 dagen. De heer en mevrouw DF LA HAVZE— v. BUTTINGHA WICHERS geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun zoon ABRIAAN. ;ws> Baarn, 20 -juli 1957. Tijd.: Ziekenhuis. Torenlaan J. J. Schreuder Zenuwarts AFWEZIG TOT 28 JULI P A Roorda Arts PRAKTIJK HERVAT PRAKTIJK HERVAT: Dr. A. Sikkel Vrouwenarts Dr. A. J. Sikkel-Buffinga Vrouwenarts M. Herdink Arts PRAKTIJK HERVAT ZOiVIER-SPOEDCURSUS duur ca. 2 maanden Aanvang direkt Haarlem.' Oude Grarht 71 INST C. R. V. Linn Tandarts GEEN PRAKTIJK tot 20 augustus, behalve voor terugbestelde patiënten. C. A. van der Burg Tandarts, Bloemendaal. Van dinsdag 23 juli t/m. Vrijdag 2 aug. 's middags GEEN PRAKTIJK Spreekuur aHéén dinsd., donderd. en vrijd. 10-10.30 u. zonder schadelijke laxeermiddelen en u zult 's morgens kiplekker uit bed springen Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. Het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam wordt vergiftigd, u bent humeurig, voelt u rnidr en loom. De meeste laxeermiddelen z(|n slechts lapmiddelen. Neem CAR TERS LEVERPILLETJES - on schadelijk, plantaardig en zacht- om de liter gal op te wekken, die uw lichaam dagelijks nodig heeft. U zult zich weer een ander mens voelen. Vraag Carters Leverpilletjes, f. 1.20 per flacon. IJMOND TOURS. op 24 juli. Inlichtingen: Indischestr. 4, Haarlem, tel. 25536. Oranje straat 101, IJm. tel. 4454. De Kippenwinkel van GESLOTEN t/m. 31 juli Bij vonnis van de Arr. Rb. te Haarlem d.d. 2 juli 1957 is in staat van faillissement ver klaard KAREL GERARD WONDER, constructieteke naar, won. a. d. Leidsevaart 466 rd., Haarlem, met be noeming van de E.A. Heer Mr. H. J. M. Cokart tot Rech- ter-Commissaris en onder pet. tot curator. Door de E. A. Heer Rechter commissaris is bepaald: 1. dat de schuldvorderingen bij de curator moeten zijn ingediend vóór 9 augustus 1957 en 2. dat de verificatievergade ring zal worden gehouden op zaterdag 7 september 1957 des voormiddags om 10.15 uur in het Paleis van Justi tie aan de Jansstraat no. 81 te Haarlem. 22 juli 1957. Kenaupark 30, Haarlem. Mr. G. H. Veenhoven curator, GEMEENTE BLOEMENDAAL PUBLIKATIE. Het hoofd van het gemeen tebestuur van Bloemendaal brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 23 juli 1957 ter gemeentesecretarie te O verveen (afdeling alge mene zaken) des morgens tussen 8.3012.30 uur gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage ligt een ont- werp-besluit van de raad dezer gemeente, als bedoeld in artikel 43 der woningwet, tot wijziging van de verorde ning bebouwingsvoorschrif- ten en wel in dier voege, dat aan artikel 3 der verorde ning onder wijk Bloemen daal wordt toegevoegd: „Har. tenlustlaan, oostzijde van de Zuider Stationsweg af tot Noorder Stationsweg en westzijde van de Rustenbur- gherweg af tot Kerkplein". Gedurende deze termijn van vier weken kunnen belang hebbenden bij de gemeente raad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Overveen, 19 juli 1957. Het wnd. hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, A. VAN GELUK. GEMEENTE BLOEMENDAAL PUBLIKATIE. Het hoofd van het gemeen tebestuur van Bloemendaal brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 23 juli 1957 ter gemeentesecretarie te Overveen (afdelingal? mene zaken) des morgens tussen 8.3012.30 uur gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage ligt: a. het bij raadsbesluit van 18 juli 1957 vastgestelde par tieel uitbreidingsplan in on derdelen „Donkerelaan II" met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften en tekening voor enige percelen grond, gelegen aan de Don kerelaan te Bloemendaal. b. het bij raadsbesluit van 18 juli 1957 vastgestelde par tieel uitbreidingsplan in on derdelen „Midden Duin en Daalseweg" met de daarbij behorende bebouwingsvoor schriften en tekening voor een perceel grond, gelegen aan de Midden Duin en Daalseweg aan de voet van ,,'t Kopje" te Bloemendaal; c. het bij raadsbesluit van 18 juli 1957 vastgestelde par tieel uitbreidingsplan in on derdelen ..Vogelenzang III (2e gedeelte)" met de daar bij behorende bebouwings voorschriften en tekening voor de gronden gelegen ten westen van de Vogelenzang - seweg tussen de Kerkweg en de Deken Zondaglaan te Vogelenzang. Binnen zes weken na afloop van bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij ge deputeerde staten van Noord holland bezwaren tegen deze partiële uitbreidingsplannen indienen. Overveen, 19 juli 1957. Het wnd. hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, A. VAN GELUK. Banggai, 21 v. Port Said n. Karachi. Beninkust, 21 te Takoradi. Banggai, 20 te Port Said. Bennekom, 19 430 m. z.w. Azoren n. Pt. of Spain. Boissevain, 23 te Mauritius v. Durban. Bintang, 20 te Genua v. Marseille. Bloemfontein, 22 te Pt. Elizabeth, 27 te Durban verw. v. Amsterdam. Boskoop, 30 te Le Havre, 2/8 te A'dam verw. Caltex Lelden. 20 te Rotterdam. Caltex Rotterdam, 20 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Utrecht, 21 te Rotterdam. Castor, 20 v. Amsterdam n. Madeira. Crania, 20 v. Rotterdam n. Londen, Camerounkust, 21 v. Dakar n. Amsterdam. Ceronia, 22 te Balikpapan. Cistula, 22 te Fedalah. Cistula, 21 te Fedala v. Curagao. Carrillo, 21 te New Orleans v. Pto. Cortes. Coryda, 21 te Sydney v. Geelong. Castor. 18 te Amsterdam n. Paramaribo. Delfland, 21 te Amsterdam. Dongedijk, 21 te Rotterdam. Duivcndrecht, 21 te Rotterdam Delft, pass. 21 Azoren n. Amsterdam. Esso Amsterdam, 21 te Rotterdam. Eenhoorn, 22 te Piraeus. Eos, 22 te Genua. Esso Nederland, 21 v. Mena A1 Ahmad! n. Suez. Esso Rotterdam, 20 te Antwerpen. Etrema, 22 te Recife. Felipes, 22 te Pladju. Eemland, 20 v. Adam, 21 te Bremen. Guineekust. 19 te Hamburg v. Antwerpen. Groote Beer, 20 v. Quebec te Rotterdam verw. Graveland, 20 te Santos. Garoet, 21 te Bombay Gadila. 23 te Singapore verw. Grootekerk,pass.21Straat Messina n. Port Said. Hathor. 21 te Alexandrië. Hector. 21 v. Tanger n. Antwerpen. Helena, 20 te Bridgetown. Helder, 21 te Amsterdam. Helicon. 21 te Amsterdam. Houtman. 21 te Shanghai. Heelsum. 20 70 m. z.o. Kp. Hatteras n. Le Havre Ivoorkust, 20 te Accra. Joseph Frering, 21 v. Monrovia n. IJmuidcn. Jupiter, 20 v. Rotterdam n. Algiers. Japara KRL, 19 340 m. z.z.w. Colombo n. Aden. Jagersfontein, 31 te Amsterdam verw. v. Durban. Job. v. Oldenbarnevelt, 2/8 v. R'dam n. N. York Kabylia, 20 v. Rotterdam, 21 te Falmouth. Karimun, 22 te Le Havre. Kennemerland, 21 te Bahia. Kopionella, 22 te Abadan. Koratia, 21 v. Aden n. Rotterdam. Kota Agoeng, 22 te Tj. Priok. Kota Inten. 22 te Bangkok. Krebsia. 22 v. Lyttleton n. Dunedin. Kieldrecht, 19 v. Chalna n. Rangoon. Karimata, 16 te Semarang. Khasiella, 20 te Stanlow v. Avonmoulh. Koningswaard, 20 te Pt. Fortin v. Fredericia Kryptos, 20 te Curacao v. Amsterdam. Lekhaven, pass 21 Ouessant n. Las Palmas. Lissekerk, 21 v. Suez n. Port Said. Laertes, pass 20 z. Maladiven n. Aden. Louis Lantz, 21 te Las Palmas v. Emden. Maas, 21 te Rotterdam. Meerkerk, 20 v. Rotterdam, 21 te Hamburg. Merwede, pass 22 Kp. Finisterre n. Dakar. Maasdam, 20 v. Southampton n. Cobh. Maaskerk, 20 v. Aden n. Karachi. Maasland, pass. 21 Ouesant n. Las Palmas. Malea, 22 v. Sorong n. Kawasaki. Mataram, 22 te Tj. Mani. Mentor, 16 v. Houst on n. New Orleans. Munttoren, 21 te Singapore. Musilloyd, 21 te Penang. Myoma, 21 te Singapore. Maetsuycker, 22 te Singapore v. Fremantle. Mapia. 20 te Surabaja v. Balikpapan. Merwellovd, 20 te Marseille v. Genja. Mentor, 19 v. New Orleans n. Maracaibo. Noordam, 22 te Rotte: m. Nieuw-Holland, 20 te Singapore. Naess Commander, pass. 21 Gibraltar n. Mena. Nestor, 24 le Amsterdam verw. Nieuw-Amsterdam. 29 v. N. York te R'dam verw. Noordam, 22 v. New York te Rotterdam verw. Notos, 18 50 m. n. Algiers n. Gibraltar. Osiris, 20 te Amsterdam. Oostkerk, 22 te Genua. Oranjestad, 22 te Curasao. Ophir, 22 te Belawan v. Tj. Priok. Ouwerkerk, 20 te Newcastle v. Sydney. Oranje, 23 te Singapore 25 te Tj. Priok verw. Oranjefontein, verm. 26 v. A'dam n. Durban. Prins Willem III, 21 v. Rotterdam n. Montreal. Pr. Frederik Willem, 20 v. Quebec n. Le Havre. Prins Willem II, 20 te Le Havre. Prins Willem George Frederik, 20 te Chicago. Purfina Nederland, 21 te Kuwait. Pygmalion, pass. 19 Azoren n. Barbados. Riouw, 20 te Baltimore v. Philadelphia. Rijndam, 27 te Rotterdam verw. v. New York. Rotti, 20 te Singapore v. Belawan. Stad Amsterdam. 20 te IJmuiden. Stad Gouda, pass. 21 Lizard n. Wabana v. R'dam, Stad Rotterdam, 21 v. R'dam n. Seven Islands. Schiedijk, 20 v. Antwerpen n. New York. Sibajak, pass. 20 Flores Azoren n. Curasao. Singkep, 21 v. Surabaja n. Probolinggo. Sommelsdijk, 20 te Antwerpen. Stad Alkmaar. 20 te Melilla. Sumatra. 22 te Balikpapan. Stad Delft, 20 te Narvik v. Rotterdam. Soestdijk, 20 te Norfolk v. Baltimore. Sibajak, 27 te Willemstad verw. n. Wellington. Statendam, 28 te Rotterdam verw. v. New York. Stad Schiedam, 20 rede Melilla v. Vlaardingen. Stentor, 18 90 m. z.o. Kp. S. Antonio n. Houston. Tabinla, 22 rede Djeddah. Taria, 22 te Rio de Janeiro. Tero, 22 te Rio de Janeiro. Tiba, 22 te Antwerpen. Talisse, 20 te Abo. Tomocyclus, 20 uit Suezkanaal. Trajanus, 19 v. Savona n. Amsterdam. Tamo, 20 te Rosario v. Buenos Aires. Utrecht, 21 te Port Said. Van Riemsdijk, 20 te Probolingo. Waterman, 22 te New York. Woensdrecht, 20 te Rotterdam. Wonogiri, 21 te Rotterdam. Westerdam, 22 te New York. Willemstad. 22 te Amsterdam. Wilmarsum. 22 te Mobile. Wonosobo, 20 v. Claveria n. Los Angeles. W. Alton Jones, 19 v. Mena n. Philadelphia. Wonorato, 20 te Chittagong. Willem Ruys, 23 te Pt. Said, 1/8 te R'dam verw. Willemstad. 23 te A'dam verw. v. Pt. Limon. Zaankerk, 21 te Suez. Zonnekerk, 22 te Marseille. Zijpenberg, pass. 21 Madeira n. Cardiff. Zeeland. 20 te Port Arthur v. Curasao. Zuiderkruis, 23 v. Amsterdam n. Kaapstad. KLEINE VAART Bab T. 17 v. IJmuiden n. Ostrand. Elsa, pass. 17 Kiel n. Soernaes. Joost. pass. Kiel n. Helsinki. Kaap Falga, 13 te Domsjo v. Husum. Kaap St. Vincent, pass. 17 Brunsbüttel n. R'dam. Pavo, 14 te Zaandam v Haukinudas. Ponza, 15 te Stocka v. Ostrand. Tilly, 16 v Walkorn n. Zaandam. Draco, 19 55 m. z.w. IJmuiden n. Amsterdam. Adine, 20 v. Lissabon n. Plymouth. Appingedam, pass. 19 Vlisslngen n. Rotterdam. Eljo. 28 v. Norrkoping te Rotterdam verw. Merak, 25 v. Hamina te Rotterdam verw. SLEEPVAART Clyde. 21 on Oceaan 18.44 n. 54.03 w. met „Mo reno" v. Pto Belgrano n. Hikari (Japan). Gc-le Zee, 17 v. New Orleans n. Maracaibo. Humber, 21 26.30 n. 75 28 w. naar New Orleans. Maas en Argus. 21 s.s. Beaverburn" bij rood 5 in de voormiddag losgesleept. Maas. 21 v. Hoek v. Holland n. de ..Fiducia-'. Noordholland, 21 350 m. o.n.o. Paramaribo naar Paramaribo. Poolzee, 22 te Santiago verwacht. Rode Zee. 21 19.57 n. 78,25 w. v. New Orleans n. Maracaibo. Titan. 21 210 m. z. Dakar. Zeeland, 21 v. Beaumont n. Maracaibo. GEMEENTE BLOEMENDAAL PUBLIKATIE. Het hoofd van het gemeen tebestuur van Bloemendaal brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad bij be sluit van 18 juli 1957 heeft bepaald, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding voor het gedeelte der ge meente tussen Zandvoorter- weg. Klapheklaan., Rijnegom- laan en Houtvaartkade wordt voorbereid. Overveen, 19 juli 1957. Het wnd. hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, A. VAN GELUK. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wü geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. S. STRIJBIS, Ged. Volders- gracht 41, Fourage, zout- en hooi- en strohandel zoekt voor pakhuiswerk en bezor gen. Zo spoedig mogelijk. GEVRAAGD voor directe indiensttreding om met vertegenwoordiger div. klanten in het land te bezoeken. Salaris nader overeen te komen. Brieven no. 6157 CHEMISCHE WASSERIJ vraagt Aanmelden: Fa. J. LOTTGERING, Grote Houtstraat 5a. Hulsh. peèoneeJ gevr.r FLINK MEISJE, bov. 18 j. 8-5 u„ event, vacantie-nood- hulp. Hoog loon. Warme maalt. - Hotel Roozendaal, Overveen. FLINKE HULP voor 2 och tenden p. wk. Mevr. Joustra. Garenkokerskade 43, T. 10076 GEM. SL.K.TJE m. g. v. douche, voll. pens. voor be schaafde dame of heer. Du- venvoordestr. 21, na 7 uur. KOSTHUIS met huis. verk. in Haarlem. Br. G 1228. HUWELIJK. Alleenst. per soon, 52 j.. zoekt kenn.mak. met wed. z. kinderen. Godsd. R.K. Met woning. Br. G 1213. FLINKE JONGEN v. wijk en magazijn. Vonck Levens- middelenbedr.. J. v. Goyen- str. 21. H'stede, tel. 34432 NETTE BESTELJONGEN gevr., lft. 16 j. of ouder, voor bromf. en fiets. Salaris 32.50 p.w. Aanm. Maison De Vries Zandv.laan 30-32, Heemstede HUWELIJK. Wedn., 62 j„ P.G., m.w. zoekt een nette alleenst. huisl. 'vrouw. Brie ven G 1212. LICHTE 1-PERS. KANO. Tel. 21570. MEISJESFIETS, 8—10 jaar. Br. G 1204. Zoekt u een prettige werk kring? Solliciteer dan bij ons als CONTROLEUSE voor hele of halve dagen. U vindt bij ons fris en schoon werk in een prettige omgeving tegen ruime verdienste Haak Wasverzorgers, Mr Cornelisstraat 33. naast Am bachtsschool. GEVRAAGD: een vakbekw. en een leerling-strijkster op onze chemische afdeling. N.V. 1-Iaak Wasverzorgers. Mr. Cornelisstraat 33, naast Ambachtsschool. Biedt zich aan WERKSTER van 9—12 uur. Br. G 1208. Bedrljfspér^éngeb; CARTONNAGE HUISWERK. Br. G 1210. Huizen gevraagd' Te koop gev. 1500 m2 BOUW GROND voor bungalow in de gemeente Bloemendaal, Heemstede of Bennebroek. Brieven met opgaaf van lig ging en prijs no. G 1203. Karo«?rs gevraagd Jonge vrouw zoekt ONGEM. KAMER te Haarlem. Brie ven G 1207. ETAGE, ongemeub., gezocht voor alleenst. dame, midd.b leeft, in Aerdenhout, liefst omgeving Grenslaan-Zandv.- weg. Br. G 1206. Gevr. half sept. door echtp ZIT-SLAAPKAMER, gebr. v. keuken, bij oudere rpensen. Vrouw kan tevens hulp zijn in huis. Br. G 1202. WIJ WILLEN TROUWEN. Wie helpt ons aan woonr. Br. G 1199. Dame, m.l., zoekt p. 1 sept. of 1 okt. GEM. ZIT-SLAAP KAMER m. kookgel. of warme maaltijd, goede stand Br. G 1231. Kamers aangeboden Gr. gem. PARTERRE-SUITE tuin, keuken gr. gemeub. zit-sl.k. met balk. Wester houtstraat 50. Op g. st. comf. ZIT-SLAAP- KAMER z. p. voor heer, 2 min. stat., gebr. tel. Brieven G 1185. Aangeb. FL. GEST. KAMER en vrije keuken v. dame. b.b.h.h. Br. G 1201. 2 KAM. MET KEUKEN voor bej. echtp. of vr.-all. met verg. Br. G 1214. PUCH, 175 cc '54, wegens ziekte, z.g. staat. Na 6 uur: Schagchelstraat 38rood (C.) BUICK '48 cabr., zeer mooi, kap en bnd. als nw. Geen olie. veel access, v. part. aan part. Tel. 27753 na 6 uur. KAJUITMOTORSLOEP. 6,2x 2.25 m. Universal bootmotor Jachthaven H'stede. Motor boot Elske. 2 GROTE CLUBFAUTEUILS samen 50.—. Bloemendaal- sewe.s 167 Bloemendaal KAPTEIN M., voorvering en koppeling. Bes-Clarinet. KI. Houtweg 85. Door verhuizing t.o. aangeb. compl. EETKAMER-AMEU BLEMENT (old-finish). Na 7 uur 's avonds: Lakenkoo- persstraat 8b, Haarlem. BOEKEN KWEEKSCHOOL OND. aangeb. Marsstr. 73. 3 HERENCOST. met vest, 1 sportjasje (v. d. Steur) mt. 48-50. 1 donkerbr. winterjas. 1 d.br. demi. zwarte gelegen- h.kleding, 2 hoge hoeden-,-- waarv. 1 nieuw, 1 woll. ka merjas. Div. paren schoenen 42-43. E. Casimirl. 12, O'veen Wegens vertrek SLAAPK.- AMEUBL., haard, divan etc. Alles in pr. staat. Rijnegom- laan 45. A'hout. KORT BONTJASJE m. 42-44, 1 z.g.a.n. Herencostuum gr. maat, 1 z.g.a.n. Herenjas gr. maat. 3 wieier fietsje 10. Gasthuislaan 137. KORTE LEDEREN H.JAS en Bureau. Brouwersplein 15 KONIJNEN jongen m. of z. voedsters. Na 3 uur: Hendr. Roozenl. 22. H.W. GEMEUB. HUIS TE HUUR te Apeldoorn van 10 t.m. 17 aug. Prijs 75.—. Debussv- aan 119 LEDEREN KLEDING. Uitsl. le kwaliteit. Ook naar maat Repareren en verven. Event, termijnbet. Kerbeco, Ane- gang 21, Hrl. Tel. 13438. De Oriënt brengt: JAPAN SE TUINPARASOLS, mooie en solide (bamboe) uitvoe ring, slechts f 27.50 Paarlaar- steeg 8 MEISJES FIETS (Sp.) 7- j. f 35. Hogerwoerdstr. 24. -11 ZELDZAAM AANBOD. Nie- meijer kreeg een aanbieding van drie grote partijen su per Virginia uit Amerika en Niemeijer kocht die tabak. Dat zit nu in de Sterling shag, waardoor Sterling verreweg de kampioen is. Doe er uw voordeel mee! Prima 6 pers. AUTO, loopt zeer goed, 1-7, nw. banden, roldak, autom. versnell. rij klaar m. papieren f 525. Ver- gierdeweg 30, tel. 24439. VELLEMAN koopt alles!!! Antiek, etc. Tel. 14637. LOMPEN 30-45. kranten 5. druk 3, carton 2, L Poell. 10. Te) 21678—20785 ir --s .-rsr.iKlfii-SA* BOEKEN, Grammofoonpl. 20 ct. p. kg. Opruimingen, l'ulpenstr. 6 A rd. Haarlem. 10 KORTING op over hemden en al uw fijngoed, mits gebracht en gehaald bij Wasserij Evers, Brouwers vaart 60. BONTWERKSTER repareert en moderniseert uw bont werk. Zomerprijs! Ver- spronckweg 20. Tel. 14635. MASSAGE door masseuse van 19 uur. Nieuwe Prin sengracht 106 huis. Tel 59404 Amsterdam. MATRASSEN BIJV. EN OVERTREKKEN. Verenbed 3 delig maken. Van Meeu- men. Beddenspeciaalzaak Rijksstraatweg 71, tel. 23809. WAS DE GROTE STUKKEN NIET ZELF THUIS 1 Wij kunnen het voor u beter, met minder slijtage en goedkoper doen. Lakens en tafellakens 28 ct. p. st.. slopen 15 ct. per stuk, mits gebracht en gehaald In onze winkel. Wasserij Haak. Brakenburghstraat 7,t.o. Ambachtsschool. Bovendien 10 °/o korting bij inlevering van f 10.— cassabons. LAAT UW KLEDING chemisch reinigen en persen door prima vakmensen. Costuums 4 50. colberts f 2.75 panta lons 2.—, Iaponnen v.a f 3.25, mantels t 4.50. Bovendien 10 °/o korting bij Inlevering van f 10 aan cassabons, wanneet u het stoomgoed in onze winkel brengt en haalt. Chem. wasserij Haak. Brakenburghstraat 7 t.o. de Ambachtsschool. EEN EXTRA KORTING op het wassen en strijken van over hemden welke vrijdags en zaterdags in onze winkel ge bracht worden 1 overhemd 58 ct.; 2 overhemden f 1. 3 overhemden 1.45. Elk stuk meer 45 cent per stuk. Was serij Haak. Brakenburghstraat 7 t.o. de Ambachtsschool. Bovendien 10°/o korting bij inlevering van 10 aan kassabons

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3