Weinig uitvallers in Nijmegen Hier Makassar uitgeschakeld als copra-haven van Celebes Gezagsherstel van Djakarta heeft pijnlijke economische gevolgen Zege van de Hollanders op Friezen staat vrijwel vast Groot voor f 20.000 naar Stormvogels De heer Van Heek geen voorzitter van KNVB Haarlemse wielrenners naar Denemarken Nieuw Nederlands record 4 x 200 m estafette Geen gecombineerde races op circuit van Zandvoort Incogniti in Amsterdam all out voor 132 runs Haarlem-dames namen revanche op Het Gooi Parlementair commentaar Ook tandartsen akkoord met arbitragevoorstel 6 Buckley verbeterde wereld record voor raceboten Ronde van Santpoort Project goedgekeurd van 2.500.000.000 lire Ruim 470.000 keer telefoon voor nummer 41 De stand in competitie van Haarlemse Cricketbond Tour de France-ploeg in Utrecht gehuldigd DOUWE EGBERTS Nieuwe directeur van de K.R.O. Euroverdragen ook in het Franse parlement aanvaard WOENSDAG 24 JULI 1957 De Kaagweek Ook dinsdag1 zijn de Hollanders erin ge slaagd in de Regenboogklasse met ruim verschil over de Friezen te zegevieren. De voorsprong is thans zo groot, dat de over winning voor de Hollanders zo goed als vaststaat. In de Valkenklasse liep Tandjong Priok weer iets verder uit op De Kaag. De meeste spanning brengt de teamwedstrijd in de Pampusklasse tussen Curacao en De Kaag. Curacao won ditmaal en staat met 7.1 punt voor. De 48-jarige Britse advocaat Norman Buckley heeft dinsdag het wereldrecord voor raceboten (1200 kg-klasse), dat hij maandagavond gevestigd had (163,12 km per uur), reeds verbeterd en gebracht op 182,73 km/uur. Hij deed dit met de „Miss Windermere 3" een boot met een motor van 245 pk. Het oude record stond sedert bijna 20 jaar op naam van de Italiaan Rossi (146,59 km/uur). Buckley zal in september deel nemen aan de wedstrijden om de wereld titels die op het meer van Lugano worden gehouden. Hij zal dit jaar geen pogingen doen om het nieuwe record te verbeteren. Woensdag 31 juli wordt op het bekende traject nabij de Burgemeester Enschedé- laan de zevende wielerronde van Sant poort verreden. Deze ronde wordt ook nu weder georganiseerd door de plaatselijke harddraverij-vereniging in s amenwerking met de HSV De Kampioen uit Haarlem. Cees Groot, de middenvoor van Heeren veen, zal komend seizoen voor Stormvogels spelen. De transfersom bedraagt f 20.000. Heerenveen heeft voor de vrijgekomen plaats in de voorhoede de speler H. Alle man van EBOH overgenomen. Naar wij vernemen heeft de heer H. J. P. van Heek uit Losser, die was aange zocht voor het voorzitterschap van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond, be sloten niet op het verzoek in te gaan. De heer Van Heek acht het in verband met zijn drukke werkzaamheden als directeur van een textielfabriek niet mogelijk die tijd aan de KNVB te geven, welke de voor zittersfunctie vergt. Jl I j98gg£^/ In Enschedé Tijdens internationale atletiekwedstrij den, die in Enschedé zijn gehouden, heeft een damesploeg bestaande uit Hannie Bloemhof, Joke Claus, Ine Spijk en Ria van Kuyk het Nederlands record 4 x 200 meter estafette nationaal verbeterd. Deze gemengde ploeg liet een tijd van 1 min. 39,7 sec. noteren. Het oude record stond met 1 min. 41 sec. op naam van een natio nale ploeg bestaande uit L. Sluyters, F. Blankers-Koen, Nel Timmer en Gerda Koudijs. Het werd op 27 augustus 1944 in Hilversum gemaakt. Een aanvraag voor erkenning zal worden ingediend. De Spartan Ladies uit Londen bezetten de tweede plaats in 1 min. 42,9 sec. De geslaagde recordpoging vormde het hoogtepunt van de atletiekwedstrijden. De uitslagen luidden: Heren 100 meter: 1. A. MacLean (Jamaica) 11,2 sec.; 2. F. Bezemer (Cialfo, Arnhem) 11,2 sec.; 3. S. Moverley (Huil) 11,4 sec. 200 meter: 1. A. MacLean (Jamaica) 22,7; 2. S. Moverley (Huul) 22,9; 3. F. Be zemer (Cialfo, Arnhem) 23,- sec. 800 meter: 1. Shirley (Londen) 1.54.5; 2. P. Stevens (Londen) 1.54.8; 3. J. Niehoff (Sparta, Nordhorn) 1.56,-. 1500 meter: 1. R. Dinkley (Londen) 3.55.4; 2. J. Reeve (Londen) 3.56.6; 3. K. de Ruyter (AV '34, Apeldoorn) 3.57.4. Hoogspringen: 1. G. Adam (TV Gronau) 1,72 m; 2. D. Lant (Huil), 1.67 m. Vèrspringen: 1. B. Prinsen (Marathon '50, Hengelo), 6.44 m; 2. H. Prumer (Ein- tracht, Ahaus) 6,40 meter. Dames 100 meter, le serie: 1. Hannie Bloemhof (Palthene, Arnhem) 12.1 sec.; 2. Sheila Hoskin (Londen) 12,3; 3. Ine Spijk (RKEAV, Enschedé) 12,3. 2e serie: 1. Ria van Kuyk (Olympia '48, Den Haag) 12,2 sec.; 2. Els Witkamp (GAC, Hilversum) 12,3 sec.; 3. J. van Wijngaarden (Tion, Enschedé) 12,7 sec. 200 meter, le serie: 1. Hannie Bloemhof (Palthene, Arnhem) 24,6 sec.; 2. Mary Hoscox (Londen) 25,3 sec.; 3. Ria van Kuyk (Olympia '48, Den Haag) 25,4 sec. 2e serie: 1. Ine Spijk (RKEAV, Enschedé) 25,6 sec.; 2. M. Fenton (Londen) 26 sec.; 3. P. Mutter (RKEAV, Enschedé) 26 sec. 800 meter: 1. R. Ashbey (Londen) 2.17,1; 2. C. Beentjes (DEM, Beverwijk) 2.22.5; 3. L. M. Potasse (De Kometen, Arnhem) 2.24.7 Voor Olympische Spelen Het Italiaanse ministerie van openbare werken heeft de projekten goedgekeurd die aanleg behelzen van installaties voor de Olympische Spelen van 1960 in Rome. Met de verwerkelijking van deze plannen is een bedrag van 2.500.000.000 lire gemoeid. In de projecten is de bouw begrepen van1 een stadion met een capaciteit van 50.000 plaatsen ter aanvulling van het reeds bestaande stadion met 100.000 plaat sen, een zwemstadion met 25.000 plaatsen en een wielerstadion. Al deze gebouwen zullen worden opgetrokken op de grond van de vroegere wereldtentoonstelling ten zuiden van de eeuwige stad. Het nieuwe stadion, te bouwen op de plaats waar eertijds het Torino-stadion stond, zal 900.000.000 lire kosten zo ook het wielerstadion. Het zwemstadion is be groot op 700.000.000 lire. Nu de Tour de France voorbij is heeft de P.T.T. in Den Haag de stand opgemaakt van het aantal telefonische verbindingen, die tijdens de ronde van Frankrijk op het plaatselijke nummer 41, waarop men het laatste nieuws van de tour kon beluisteren, werden verwerkt. Reeds de eerste dag bleek, dat de 20 lijnen, die de P.T.T. hier voor had gereserveerd, onvoldoende wa ren. Op die dag kwamen 18.000 verbindin gen tot stand. Naar ruwe schatting kregen 5 a 6000 abonnees geen contact. Dit was voor de P.T.T. aanleiding het aantal lijnen te verhogen tot 25. Op vrijdag 28 juni wer den 25.000 verbindingen genoteerd. Een dag later, zaterdag 29 juni, 18.700. Totaal in drie dagen dus 61.700. In de week van 1 tot en met 6 juli, toen inmiddels het net tot 50 lijnen was uitge breid, werden 137.000, de week daarop 136.500 en van 14 tot en met 20 juli nog maals 136.500 abonnees van het tournieuws voorzien, een gemiddelde van 19.500 aan sluitingen per dag. Op zaterdag .13 juli werd, met 4200 ver bindingen, het dieptepunt bereikt. Het hoogtepunt was op donderdag 11 juli, toen in de etappe Ales-Perpignan onze landge noot Voorting met drie andere renners het peloton was ontvlucht en een flinke voor sprong had genomen. Er waren toen 28.400 nieuwsgierigen. Globaal is er in de periode van 27 juni tot en met 20 juli to taal 471.000 keer, uiteraard alleen door Haagse abonnees, nummer 41 gedraaid. De jaarlijkse gecombineerde sportwagen- en motorraces van de KNAC en de KNMV, die vastgesteld waren op zondag 18 augus tus aanstaande, zullen niet doorgaan. De KNAC heeft zich namelijk uit de organi satie van de races teruggetrokken omdat men van mening was dat het circuit van Zandvoort niet voldoende veilig was, ook niet na de aangebrachte verbeteringen. De KNMV zal nu proberen op dezelfde datum alsnog wedstrijden voor motoren te orga niseren. Bij de directeur van het circuit, de heer J. B. Th. Hugenholtz, is nog geen officieel bericht ontvangen van de zijde van de KNAC. Berichten over het zich terugtrek ken van de KNAC kwamen als een ver rassing bij de circuit-directie, aangezien praktisch overeenstemming was bereikt over de aan te brengen verbeteringen, die tussen 3 en 8 augustus zullen worden uit gevoerd. De KNMV, aldus de heer Hugen holtz, acht het circuit in ieder geval vol doende veilig voor motorraces. Tegen Flamingo's Gisteren is in Amsterdam de tweedaagse cricketwedstrijd begonnen tussen de Fla mingo's en het Engelse touringteam, de In cogniti. Na de ruime nederlaag van de En gelsen tegen een NCB-elftal in Haarlem op maandag, had men een herstel ver wacht, doch zover is het gisteren nog niet gekomen. De Incogniti wonnen de toss en gingen batten, doch scoorden zeer langzaam. Na een openingsstand van 23, bespeelde alleen Baker de Nederlandse aanval met vertrou wen. Voor de laatste wicket was er verder nog een stand van 26 runs. Het totaal van de Engelsen werd 132. De Rood en Witter J. P. de Ruig deed twee heel fraaie vangen op short leg. In de dubbele cijfers kwamen :Sagat (13), Stece (12), Baker (41), Battcock (18), en Harris (11). De bowlingcijfers waren: M. Maas 4-35 (34 overs), H. J. van Weelde 1-30 (20 overs), A. Terwiel 1-15 (16% over), P. Marseille 4-29 (17 overs) en De Ruig 0-5. De bowlers van het Engelse team kwa men heel wat beter voor de dag dan maan dag. Battcock noch Mittchel bowlden een „losse" bal. Mittchel kwam bovendien af en toe met een verrassende googlie. Het batten van Schuur (20), De Ruig (16) en Marseille stond op hoog peil. Grijseels maakte gebruik van de changebowlers. De bowlingcijfers waren: Mittchel 5-28 en Battcock 2-29 in respectievelijk 18 en 24 overs. In de cricketcompetitie van de HCB is Rood en Wit C nog steeds ongeslagen. Het bezet de bovenste plaats met een kleine voorsprong op de Rood en Wit elftallen A en D. BMHC 2, dat op de vierde plaats staat, is vrijwel kansloos, zodat het kam- pioensc^rap'welhaast zeker bij Rood-err Wit terecht zal komen. Rooè-én^'^/it' B is na"dè nedérlaag van zaterdag wat afgezakt en zal nog moeten oppassen, hoewel de voorsprong op CVHW 2, dat de onderste plaats van Haarlem 3 heeft overgenomen, nog vrij groot is. Haar lem 3 doet het de laatste wedstrijden niet slecht en is op de goede weg. De stand is nu: Rood en Wit C 5 3 2 0 8 1,60 Rood en Wit A 6 3 2 1 8 1,33 Rood en Wit D 5 2 2 1 6 1,20 BMHC 2 8 3 3 2 9 1.13 Haarlem 5 5 13 15 1,— Haarlem 4 7 2 2 3 6 0,86 Rood en Wit B 5 2 0 3 4 0,80 Haarlem 3 5 1 1 3 3 0,60 CVHW 2 6 1 1 4 3 0,50 Zaterdag a.s. worden gespeeld de wed strijden: Haarlem 4BMHC 2, Rood en Wit CHaarlem 5 en Rood en Wit B Rood en Wit A. Dinsdagavond zijn de Tour de France renners in het Utrechtse stadion gehul digd, waarbij 5.000 toeschouwers aanwezig waren. Zij reden een wedstrijd achter han delsmotoren, waarbij de toegevoegde ren ners Post en Nopie Koch het hen zeer moeilijk maakten. De uitslag van de finale was: 1. Koch achter Poppes 15 km. in 14 min. 8 sec.; 2. P. de Jong op 100 meter; 3. Wim van Est op 150 meter; 4. Post op 250 meter; 5. Stolker op 300 meter. Sprint amateurs: 1 Captein (Amsterdam) 3 pnt., 2. Gerritsen (A'dam) 4 pnt., 3. Schep (A'dam) 5 p., 4. Schutte (A'am) 6 p. De waterpolocompetitie Het Gooi, één van de sterkste water- poloploegen van de dames tweede klasse B, was dinsdagavond te gast bij Haarlem in Stoop's bad in Overveen. Door revan che te nemen op de in de uitwedstrijd ge leden nederlaag hebben de Haarlem dames de kampioensillusies van hun gas ten verzwakt. Door snelheid had het Gooi enig overwicht, maar de Haarlem-verdedi ging gaf geen gelegenheid hieruit voordeel te putten. Ook de Haarlem-keepster Len Hölsken deed goed werk door enige schoten keurig te stoppen. Bij een benauwde situatie voor het Gooi-doel zwom de keepster uit haar doel en Corry Holm schoot de bal in. Het Gooi forceerde de gelijkmaker uit een ver schot van Corry Schimmel. Na de rust zette Het Gooi alles in om de leiding te nemen. Met de Haarlem-midvoor Corry Holm vrijliggend voor het Gooi-doel stop te de Haarlem-keenster het schot van Corry Schimmel. Snel werd daarna door Haarlem een tegenaanval ingezet. Door Corry Holm werd het twee-een. Wederom zette Haarlem daarna een Gooi-aanval in een tegenaanval om, hetgeen drie-één be tekende na een ver schot van Tineke Steensma. Het Gooi gaf de moed echter niet op en de Haarlemverdediging kwam onder druk. Uit een hoekworp kreeg Rietje Rossier de bal op haar hand en tikte deze in 't Haar lem-doel, waarna de strijd ten einde was. Het was de laatste wedstrijd voor Haar lem, dat uit acht wedstrijden zeven pun ten heeft behaald. de ideale zachte baaitabak in de verpakking die U wenst De uitroeping van Noord-Celebes tot een autonome provincie heeft ruïneuze gevolgen voor het economische leven van Makassar, de in het zuiden liggende hoofdstad van Celebes. Noord-Celebes heeft namelijk de uitvoer van belangrijke exportartikelen, on der andere copra, zelf ter hand genomen. De stroom van copra gaat thans namelijk langs de haven van Bitung, in Noord-Cele bes, een moderne oceaanhaven, die nog slechts betrekkelijk kort geleden gereed is gekomen. Voor Makassar heeft dit tot gevolg, dat rtfim tienduizend havenarbeiders zonder emplooi zijn gekomen. Het gemeentebestuur ziet zich daardoor geplaatst voor de nood zaak om maatregelen voor deze arbeiders te treffen. Dat men niet verwacht, dat in de toe stand spoedig een verandering zal komen, blijkt uit het plan om de arbeiders thans op te vangen en om te scholen voor andere bedrijven, waarvan de kosten op 15 mil joen rupiah worden geschat. De verloren gegane economische beteke nis voor Makassar van Noord- en Midden- Celebes blijkt duidelijk uit de produkü'e- cijfers van dit rijke copragebied. Per maand produceert Noord-Celebes twintigduizend ton copra en Midden-Celebes vierduizend, welke produktie nu vrijwel geheel via de haven van Bitung wordt afgevoerd. Deze export geschiedt grotendeels in barterlian- öel, waartoe in Bitung de binnenlopende schepen goederen voor de opbouw van Noord- en Midden-Celebes aanvoeren. Van Makassar uit wordt thans nog slechts een geringe hoeveelheid copra naar Java vervoerd. De verplaatsing van de copra- export naar het Noorden is ongetwijfeld een gevolg van de „verdrijving" van over ste Ventje Sumual. Hij werd - zoals bericht is - uit zijn functie van territoriaal com- Elf leden van de Eerste Kamer hebben gisteren het hunne gezegd over de wets ontwerpen inzake de huurverhoging. Veel al roept het begrip elftal gedachten aan sportiviteit op, doch helaas was dit in overwegende mate niet het geval met het optreden van deze senatoriale ploeg. In me nig opzicht was voor de wijze, waarop al thans enigen van dit elftal het spel meen den te mogen spelen, weinig bewondering te koesteren. Prof. Molenaar (V.V.D.) koesterde de opvatting, dat hij er best een kabinets crisis voor over zou hebben om de huur- verhogingsontwerpen te doen mislukken Het is echter voor iedere objectieve be oordelaar duidelijk, dat, welke bezwaren er ongetwijfeld ook tegen allerlei details van de thans aan de orde zijnde voorstel len mogen bestaan, een kabinetscrisis waarlijk niet zal bevorderen, dat er voor die ontwerpen iets beters in de plaats zal komen. Daarom zou het niet verantwoord zijn een dergelijke crisis uit te lokken of te bevorderen. Het was wel aardig om te zeggen, dat de Eerste Kamer indertijd niet bij de kabi netsformatie noch bij het toen'inzake de huurverhoging bereikte compromis betrok ken is geweest. Maar daarmee heeft zij nog geenszins aanspraak op een vrijbrief om zich nu maar niets van de hele zaak aan te trekken en rustig het kabinet ten val te brengen. De Eerste Kamer heeft nu een maal niets van doen met hetgeen aan de orde komt bij de vorming van een kabinet. Haar in ons staatsbestel ingenomen plaats brengt met zich mee, dat haar rechten en bevoegdheden anders en ten dele aanmer kelijk beperkter zijn dan die van de Twee de Kamer. Tot verwerping van wetsontwerpen mag de Eerste Kamer slechts overgaan (zo wil het ongeschreven staatsrecht) indien vast staat, dat deze indruisen tegen de volks wil iets waarvan in het onderhavige geval moeilijk gesproken kan worden dan wel, dat zij „onder invloed van de waan van de dag" door de Tweede Kamer zouden zijn aangenomen, hetgeen even min in dit geval is vol te houden. In het algemeen kan een debat, gelijk dinsdag in de Eerste Kamer heeft plaats gehad, slechts bijdragen tot versterking van sommiger opvatting, dat het de voor keur zou verdienen tot afschaffing van de Eerste Kamer over te gaan. Te meer be staat er reden voor deze opmerking, nu, zoals reeds uit het aantal sprekers blijkt, onze senatoren in sterkere mate dan wen selijk te achten valt, bezig zijn geweest metTweede Kamertje te spelen! mandant ontzet en vertoeft nu in Midden- Celebes, nadat hij met anderen de autono me provincie Noord-Celebes had geprocla meerd. Het bestaan van de scheidingslijn, die na deze gebeurtenissen in Oost-Indonesië schijnt te zijn getrokken, met aan de ene zijde Zuidoost Celebes en aan de andere zijde Noord- en Midden-Celebes, blijkt uit een mededeling van het hoofd van de afde ling financiën van Celebes, Andi Tjala. De- ze verklaarde namelijk volgens „Pedoman", dat de proclamatie van 2 maart door over. ste Sumual voor de opbouw van Oost-Indo- nesië afgekondigd, in Zuid-Celebes thans niet meer uitgevoerd wordt. De Nederlandsche Maatschappij tot Be vordering der Tandheelkunde kan zich verenigen met de door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid enkele "dagen geleden voorgestelde arbitrage-re geling inzake de honorering, van de tand heelkundige fiulp aan ziekenfondsver zekerden. Een voorbehoud is nog gemaakt ter. aanzien van de betalingsregeling ge durende de periode, dat het bindend advies wordt voorbereid. Het gaat hier om een voorschotregeling, totdat de honorering van de tandarts op basis van het bindend advies definitief kan worden verrekend. De Nederlandsche Maatschappij tot Be vordering der Tandheelkunde verklaart met nadruk dat het conflict met de zie kenfondsen niet in de eerste plaats een honoreringsregeling betreft. Het hoofdbe stuur acht daarom op korte termijn over leg met de ziekenfondsorganisaties nood zakelijk omtrent de regelingen, die als voorwaarden blijven gelden voor het her vatten van de medewerking aan de zie kenfondsen. Door ook van de gesaneerde patiënt bo ven een nader te bepalen leeftijd een bij betaling te verlangen voor bepaalde be handelingen, wil de maatschappij er naar streven de tandheelkundige hulp in de eerste plaats ten goede te laten komen aan de verzekerden, die de instandhouding van hun gebit op prijs stellen. Zolang men nog in vele gevallen te kampen heeft met het euvel van overstelpte tandartspraktijken, moet een dergelijke regeling terwiile van een verantwoorde tandheelkundige huln naar de mening van de maatschappij als een onvermijdelijke noodzaak worden be schouwd. Op deze wijze zou tevens een doeltreffender besteding van de beschik bare ziekenfondsgelden kunnen worden bereikt. Om dezelfde redenen heeft de Neder landsche Maatschappij tot Tevor dering der Tandheelkunde bij de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid boven dien aangedrongen op de spoedige invoe ring van het nieuwe schema voor tand heelkundige hulp, waaraan de ziekenfond sen en de Ziekenfondsraad al eerder hun goedkeuring hebben gehecht. Het stemt de maatschannii tot voldoening, dat de minis ter de bereidheid heeft getoond de spoe dige invoering van dit nieuwe schema te bevorderen. Het hoofdbestuur van de Katholieke Ra dio Omroep heeft drs. A. J. J. van der Made, tot nu toe waarnemend directeur van deze omroepvereniging, benoemd tot directeur. De heer Van der Made neemt het directeurschap waar sinds januari 1956, na het overlijden van de vorige di recteur, 'de heer P. A. M. Speet. Hij ver tegenwoordigt reeds de KRO in de be sturen van de Nederlandse Radio Unie en de Nederlandse Televisiestichting, van welke instellingen hij financieel-econo- misch commissaris is. PARIJS (Reuter/UP) De Franse senaat heeft vanochtend vroeg met een "eer mime meerderheid het regeringsvoorstel aange nomen inzake de ratificatie van de ver dragen betreffen de Europese Economische Gemeenschap en Euratoom-verdragen. Frankrijk heeft hiermede, als tweede land enkele dagen na West-Duitsland de Euro verdragen volledig bekrachtigd. De rege ringsvoorstellen werden met 222 tegen 70 stemmen aanvaard. Op 9 juli heeft -e Nationale Vergadering de voorstellen na een nachtelijke vergadering met 342 tegen 239 stemmen aangenomen. Zelden zijn er op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zo weinig uitvallers geweest. 12.051 wan delaars startten dins dagochtend in de Waalstad en aan het einde van het par cours bleek dat slechts negentien tippelaars het te kwaad hadden gekregen met blaren of vermoeidheid. Op de tweede dag zijn 70 wandelaars niet aan de start versche nen, zodat 11.962 deel nemers woensdag morgen zijn vertrok ken voor het parcours dat door het land van Maas en Waal naar Wychen voerde. De hemel was betrokken en het was dus ideaal wandelweer. De resultaten waren: Tandjong Priok—De Kaag (Valkenklasse): 1. Orkaan, v. d. Eyk, Tandj., Priok; 2. White Coat, v. d. Elshout, De Kaag; 3. Barry 3, Paauw, Tandj. Priok; 4. Bower, Velthuys, De Kaag; 5. Sama- lona, Redekeer, Tandj. Priok; 6. Orca. Door- schodt. De Kaag; 7. Whippet, Somberg, Tandj. Priok; 8. Nisce, Ir. Herfst, De Kaag. Tandj. Priok 20.1 p., De Kaag 16 p. Stand na 2 dagen Tandj. Priok 41.1 p.. De Kaag 31.1 p. Holland—Friesland (Regenboogwedstrijd)1. Beneven turn, Hofland, Holland; 2. Cadans, Bak ker, Holland; 3. Algri. Alberda, Friesland; 4. Toreadoor, Kist, Holland; 5. Hermanna, Zijlstra, Friesland; 6. Bruiser, De Wilde, Friesland; 7. Meteoor, Gebuis, Holland; 8. Dolfijn, Vrolijk, Friesland. Holland 22.1 p., Friesland 14 p. Stand na 2 dagen: Holland 48.2 p., Friesland 23 p. Vliegende Hollanderklasse: 1. Mustang, J. Kraan, Oude Wetering; 2. Brave Hendrik, Blok, Den Haag; 3. Fontissa, Bierman, Amsterdam. 12 m2 klasse A: 1. Rakker, v. Wijk, Woubrug- ge; 2. Meteoor, B. Kraan, Oude Wetering; 3. Spotvogel, Guldemond, Leiden. 12 m2 klasse B: 1. Mack the Knife, v. d. Lin den jr., Hilversum: 2. Zwaardvis, Udo, Amster dam; 3. De Watergeus, C. Guldemond, Leiden. Finnjollcnklasse: 1. Zomerweelde, J. H. H. J. de Jong, Rotterdam; 2. Hankaropora, Leverland, Huizen; 3. NN, Huurman jr., Amstelveen. Olympiajollenklasse A: 1. Witte Raaf, Willems, Amsterdam; 2. Flossie, Lesage, Amsterdam; 3. Zomerweelde, H. J. de Jong, Rotterdam. Olympiajollenklasse B: 1. Meo Vota, Loogman, Kaag-eiland; 2. Moeder's Angst, Alofs, Naarden; 3. Taifoen, Husslage, Zaandam. Vrijheidsklasse BI: 1. Fjordane, Wolthuis, Am sterdam; 2. NN,- Blok, Den Haag; 3. Fano, Jerne, Rotterdam. Vrijheidsklasse B 2: 1. Delila, Samson, Vinke- veen; 2. Oh, eh La-Bas, Warmenhoven, Hille- gom; 3. Zwaluw, Gulcher, Rotterdam. Sternklasse: 1. Glasaal, mej. K. v. d. Stadt, Zaandam; 2. Kikker, mej. M. v. d. Stadt, Zaan dam; 3. Shamrock, mej. Smeenk, Bloemendal. 16 m2 Streepklasse A: 1. Tilicum, Bol, Aals meer; 2. Akidi, v. d. Horst, Amsterdam; 3. Jel for Bel-air, Schiet, Amsterdam. 16 m2 Streepklasse B: 1. Buyzer, v. d. Waal, Rotterdam; 2. Flits, v. d. Kooy, Den Haag; 3. Stupid-Dopey, Peek, Hillegom. CurasaoDe Kaag (Pampusklasse): 1. Opti mist, Welbergen, Curagao; 2. Watervogel, Ouwer- kerk, Den Haag; 3. Lethe, De Steur, Curagao; 4. Grutto, Cosyn, De Kaag; 5. Eidu, v. d. Horst, De Kaag; 6. Gouwzee, mevr. Bielderman, Cura gao; 7. Poele-Poele, Talma, Curagao; 8. Stern, Butzelaar, De Kaag. Curagao 19.1 p., De Kaag 17 p. Stand na 3 dagen: Curagao 57.2 p., De Kaag 50.1 p. Valkenklasse Al: 1. Hervigue, mr. Mulder Grouw; 2. Merlin, Balder, Amsterdam; 3. Whip pet, ir. Zuiderbaan, Rotterdam. Valkenklasse A 2: 1. 't Spul, Kirkenier, Heilo; 2. Maaike, De Wilde, Gouda; 3. Zilvermeeuw, De Vries, Grouw. Vrijheidsklasse A: 1. Jim, Amons, Zaandijk; 2. Good Luck 2, Jager, Lemmen; 3. Vrijheid, Gaillard, Oegstgeest. Valkenklasse B: 1. Ranger, Engelhard, Den Haag; 2. Woelwater, Hahn, Vlaardingen; 3. Lieu- we D Lucas, mej. Boonstra, Amsterdam. Drakenklasse: 1. Blizzard, Buis, Amstelveen; 2. Vagans Semper, Groot, Aalsmeer; 3. Noorman, v. d. Steen. Leiden. Regenboogklasse 1: 1. Duke, v. d. Velde, Den Haag; 2. Meteoor, Gebuis, Rotterdam; 3. Algri, Alberda. Sneek. Regenboogklasse 2: 1. Kwikstaart 2, v. Stave ren, Hillegom; 2. Cadans, Bakker, Rotterdam; 3. Beneventum, Hofland, Rotterdam. 16 m2 Puntklasse: 1. Argus, Stapel, Haarlem; 2. Schillebil, Kamerling, Den Haag; 3. Libel, Korthuis, D enHaag. Pampusklasse A: 1. Westeinder, De Ruyter, Heemstede; 2. Windhaan, Zaayer, Den Haag; 3. Hollandia, Hagemans, Den Haag. Pampusklasse B: 1. Zonnepit, Tissing, Lisse; 2. Watergeus, Pauli, Den Haag. 12 voets Jollen klasse A: 1. Lucky Truck, Van Leeuwen, Oegstgeest; 2. Wervelwind, Neder- burgh, Oegstgeest; 3. Waterbaby, A. W. Reyers, Sassenheim. 12 voets Jollenklasse B: 1. Phoenix, Stapel, Rotterdam; 2. Pandora, Koene, Aerdenhout; 3. Bluffy, v. Wijnen, Gouda. 12 voets Joilenklasse C: 1. Trippelaartje, mej. Mulder, Langweer; 2. Noreg, mej. De Wit, Zaan dam; 3. Donald Duck, mej. Witsen Geysbeek, Blaricum. De vrouwen van het Israëlische leger maakten op de eerste dag een uitstekende indruk. Een groep Londense politieagenten op stap en gefotografeerd in Huissen, waar een dreumes van drie turven hoog vol belangstelling de drukte in zijn straatje bekijkt. Negen Haarlemse wielrenners van „De Kampioen" zullen vrijdagmorgen 26 juli per trein naar Denemarken vertrekken om daar aan enkele wielerwedstrijden deel te nemen. Z\j zyn daar de gasten van de Hvidorre Cykle Klub, Kopenhagen, welke vereniging in mei j.l. met 25 renners een bezoek aan de Spaar- nestad heeft gebracht. Aangezien de belangstelling van „De Kam- pioen"-renners voor de sportuitwisseling met de H.C.K. Kopenhagen beneden de verwach tingen is gebleven, zal het tegenbezoek van de negen Haarlemmers een informeel ka rakter dragen. Zij maken de reis op eigen gelegenheid Het zijn de amateurs: H. van Weeren, L. Vaars, W. Asma, H. Koger, A. Straver, J. Hoogland en J. Miedema en de nieuwelingen E. Sminia en K. Geuzenbroek, die gezamenlijk de reis ondernemen. Op zondag 28 juli starten vier of vijf van ie Haarlemmers in een „klassieke" wegwed strijd, terwijl de overigen uitkomen in bij nummers. 's Maandags nemen zij deel aan sintelbaanwedstrijden. Mogelijk komt er nog een wedstrijd bij voor hen. ADVERTENTIE coopvaert Van onze correspondent in Djakarta) (Van onze parlementaire redacteur)

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10