KNAC acht huidige Zandvoort niet veilig circuit genoeg Vijf uitvallers in Vierdaagse Apeldoorn NECCHI... MET RENTEWINST 4% rente Grote overwinning van Hollanders op Friezen in Regenboogklasse Kleine nederlaag van nationaal honkbalteam tegen „The Sabres" Tweede dag werd moeilijk voor de Vierdaagse wandelaars jVA V wil nóg meer verbeteringen dan door commissie voorgesteld Weer grote belangstelling van de bevolking Renault Frégate Urbanus opnieuw de beste Nederlander KAAGWEEK, LAATSTE DAG 7 Onderzoek Wel motorraces Nederlandse wielerploeg voor Waregem Pellenaars voor de sport commissie van KNWU HVG vroeg 200.000 KFC-er Kruyver gaat niet naar Ajax Ajax vrijgeloot voor de eerste ronde Mr. H. Wilton gaat heen als voorzitter KNLTB GARAGE „DEN HOUT" Royale overwinning van Flamingo's op Incogniti Promotiewedstrijden water polo vastgesteld Protesten uit SLS-rit werden toegewezen pONDERDAG 2 5 JULI 1957 pe nationale sportwagenraces van de zo berichtten wy gisteren die 18 augustus op het Zandvoortse circuit zouden worden gehouden, zullen geen doorgang vinden. De sportcommissie van de KNAC acht het by de huidige toestand van het circuit niet langer verantwoord, om hier automobiclwedstryden, en zeker wedstrijden voor niet-professionals te la ten verrijden. De KNAC geeft thans het volgende com mentaar. „De snelheden bij automobiel wedstrijden zelfs de snelheden die met gewone serie-automobielen bereikt kun nen worden zijn de laatste jaren zo hoog opgelopen, dat de limiet van het menselijk reactievermogen gevaarlijk dicht wordt genaderd. Dit klemt te meer bij wedstrijden voor amateurs, die uiter aard een minder getraind reactievermo gen hebben dan beroepscoureurs. Dit over wegende heeft de sportcommissie van de KNAC moeten concluderen, dat het Zand voortse circuit, zeker voor amateurraces, niet meer voldoet aan minimaal te stellen veiligheidseisen, hetgeen trouwens bij de laatst gehouden races van de Nederlandse Autorensport Vereniging nog eens op tra gische wijze in het licht is gesteld". „De KNAC heeft daarom op 14 juni een nauwkeurig onderzoek doen instellen naar de conditie van het circuit. Dit onderzoek werd verricht door een commissie ad hoe, bestaande uit ir. J. Kniphorst, voorzitter van de sportcommissie, Piet Nortier, de coureur Hans Davids en de heer J. H. van Haaren, sportcornmissaris van de KNAC, terwijl ook de heer H. Hugenholz, directeur van het circuit van Zandvoort erbij aanwezig was". „Op 17 juni j.l. heeft deze commissie aan de Stichting Touring Zandvoort laten we ten, welke veranderingen zij minimaal noodzakelijk achtte, om bij de nationale sportwagenraces onaanvaardbare risico's te voorkomen. Het is om financiële redenen (niet om technische) onmogelijk gebleken deze verbeteringen vóór 18 augustus te realiseren. De sportcommissie heeft daarop moeten besluiten tot afgelasten van de ra ces en heeft daarbij de Nederlandse Auto rensport Vereniging geheel achter zich gevonden. Het bestuur van de NAV heeft de KNAC meegedeeld, dat men nog verder gaande verbeteringen wenselijk acht dan de door de commissie ad hoe geformu leerde". De veiligheid van het circuit is ter uit sluitende beoordeling van de KNAC, als de nationale automobielclub. De KNAC meent, dat met deze veiligheid niet ge transigeerd mag worden en zal dan ook zeker voor amateurraces op Zandvoort geen toestemming geven zolang de door haar noodzakelijk geachte verbeteringen niet tot stand zijn gebracht. De NAV heeft overigens reeds eigener beweging aan de KNAC laten welen, dat zij vol gend jaar de organisatie der NAV-races niet ter hand zal nemen, als niet voldaan is aan alle gevraagde verbeteringen. De sportcommissie van de KNAC heeft verder besloten geen pogingen te onderne men de nationale sportwagenraces op een later tijdstip in 1957 te organiseren. Het is praktisch uitgesloten, dat de nodige vei ligheidsmaatregelen op een zodanig tijd stip zullen zijn gerealiseerd, dat de races nog voor het einde van het race-seizoen kunnen worden gehouden, mede gelet op de noodzakelijke tijd van voorbereiding. De KNAC wijst er tenslotte op, dat de huidige onbruikbaarheid van Zandvoort voor amateur-automobielwcdstrijden geen onbruikbaarheid impliceert voor motorra ces. De eisen die aan een circuit moeten worden gesteld zijn bij beide soorten wed strijden verschillend. De KNMV deelt mede, dat zij de inmid dels op het Zandvoortse circuit aangebrach te verbeteringen voldoende acht voor mo torwedstrijden. De nationale motorraces op 18 augustus zullen dus doorgaan. Bij die gelegenheid zal een proef worden genomen met een race voor ultra-lichte motoren met een cylinderinhoud tot 50 cc. De Nederlandse wielerploeg voor de wed strijd om het wereldkampioenschap op de weg (professionals), die op zondag 18 augustus naby Waregem in België wordt gehouden, is door de sportcommissie van de KNWU als volgt samengesteld: Wim van Est, Piet van Est, Daan de Groot, Piet de Jongh, Piet Maas, Frans Mahn, Van der Pluym en Wout Wagtmans. Reserves zijn Jaap Kersten en Ap Donker. Leider van de ploeg is de heer Van Eek. Voor het het nummer achtervolging ama teurs is naast Geldermans thans definitief aangewezen H. van Bruggen uit Amster dam, aangezien Van houwelingen (Sassen- heim) zich eveneens heeft teruggetrokken. Van Houwelingen en Henk Buis uit Haarlem worden van heden af voorbereid, onder leiding van Leon van der Stuijft, voor het amateur wielercriterium dat in september in Leipzig zal worden gehouden. De sportcommissie van de KNWU deelt het volgende mede: Naaf aanleiding van de tegen Kees Pellenaars ingebrachte be schuldiging heeft de leider van de Tour de France-ploeg zonder enige terughou dendheid opening van zaken gegeven tegenover het dagelijks bestuur van de sportcommissie van de KNWU. Hoewel het op het ogenblik nog te vroeg is om reeds een definitief oordeel te vellen, is inmiddels aan de hand van de overge legde correspondentie wel overtuigend ko men vast te staan dat de aantijging inzake het niet uitbetalen door Pellenaars van een premie iedere grond van waarheid mist. Pellenaars heeft de KNWU verzocht zich te willen belasten met de afrekening van de gelden van de zo juist beëindigde Tour de France. Aldus de mededeling van de sportcommissie van de KNWU. De Amersfoortse eerste divisieclub HVC heeft Bas Paauwe, de zoon van de vroe gere Nederlandse elftal-speler, die sedert een jaar HVC traint, aan Alkmaar ver kocht voor een bedrag van vijftien mille. Aanvankelijk had HVC f 25.000 gevraagd, doch hierop ging Alkmaar niet in. Om dé persoonlijke belangen van Paauwe jr. niet te schaden, heeft men de koop gesloten op eerstgenoemd bedrag. De voorhoedespelers Vreekamp en Van Eeden gaan over naar Wageningen. Voor hen krijgt HVC. een gezamenlijk bedrag van f 12.500. Ook HVC is in onderhandeling met twee spelers uit Suriname. Een hunner is per vliegtuig al onderweg naar Nederland. De Surinamers hebben als eis gesteld, dat zij beiden worden gecontracteerd en niet één hunner afzonderlijk. Wout Heinen zal voor HVC blijven uit komen. 't Gooi had een bod op hem ge daan. Maar de Amersfoortse club wilde zijn aanvalsleider alleen laten gaan voor tenminste twee ton! Een arbitragecommissie van de K.N.V.B., samengesteld uit de heren mr. Stol (Den •Haag), Notten (Maastricht) en Zon (Rotter dam), heeft uitspraak gedaan inzake het geschil tussen Ajax en PSV over de trans fer van de KFC-speler Kruyver. Naar aan leiding daarvan werd het navolgende com muniqué verstrekt: „Op grond van de geldende bepalingen van de K.N.V.B. is de arbitragecommissie van oordeel, dat de door Ajax gesloten z.g. voor-overeenkomst met Kruyver van KFC niet kan worden erkend. Thans zal het der halve PSV mogelijk zijn het door haar met Kruyver gesloten contract te effectueren." (Ajax en PSV hebben onlangs verklaard zich onvoorwaardelijk bij een uitspraak van de commissie te zullen neerleggen.) Europese voetbalbeker Voor het toernooi om de Europese voet balbeker 1957/'58 hebben 23 nationale kampioensteams ingeschreven, alsmede bekerhoudster Real Madrid. Zij zijn inge deeld in drie groepen (west-, centraal- en oost-Europa). Nederland wordt vertegen woordigd door Ajax. De Amsterdammers zijn voor de eerste ronde vrijgeloot. De wedstrijden voor de eerste ronde (een uit- en een thuiswedstrijd) moeten voor 30 september gespeeld worden, in de perio de 1 oktober-30 november wordt de tweede ronde afgewerkt, de kwartfinales zijn ge- Projekteerd voor de periode van 1 decem ber tot 28 februari en de halve finales moe ten tussen 1 maart en 1 april worden ge houden. De datum voor de finale zal later worden vastgesteld. Real Madrid, twee jaar achtereen win naar van de beker, werd vrijgesteld van een wedstrijd voor de eerste ronde. De heer mr. H. Wilton, sinds 1954 voor- ittcr van de KNLTB, heeft medegedeeld 3at hij zijn functie wenst neer te leggen. Aanvankelijk zou dit in het najaar zijn, hoch volgens „laatste berichten" zou hij hereid zijn tot de volgende jaarvergadering (maart 1958) het voorzitterschap te blijven vervullen. Naar ons is medegedeeld zijn drukke werkzaamheden van particuliere aard de voornaamste redenen, dat de heer Wilton zijn functie wenst neer te leggen, aldus „Lawntennis". „Kijk", zei de heer Harmse, een 68-jarige inwoner van Amsterdam, ons op de laatste kilometers, die hij op de tweede dag van de Nijmeegse vierdaagse moest afleggen, „kijk, je moet voor je plezier kunnen lopen. Je moet fit binnenkomen, dan beleef je ple zier aan een Vierdaagse, anders beslist niet." De Amsterdammer, die mei zijn patriar chale baard, zijn wandelstokje en zijn open sandalen zich een faam heeft verworven, had gelijk. Hij kwam fit binnen, maar daar had hij dan ook ruim 400 trainingskilo meters voor gelopen. Onverstoorbaar schoof hij tussen de rijen toeschouwers door naar het Keizer Karelplein. Wij hebben echter deze dag ook andere tafereeltjes meegemaakt. Wij zagen deel nemers, die weliswaar de „finish" haalden, -doch -die de laatste kilometers^ strompelend moesten afleggen, die de N.B.v.L.O.-spreuk „Willen is kunnen" in de praktijk brach ten, echter niet op de wijze waarop deze bond dat bedoeld heeft. ,Zij kwamen bin nen. Maar of het ook voor hen een plezier tocht is geweest? Wij betwijfelen het Het is weer druk geweest langs de wegen, drukker zelfs dan op de eerste dag. Om 6 uur in de morgen zaten de Nijmegenaren Schoenen?onzin, het gaat ook op al voor hun huizen om de Vierdaagselopers klompen vindt deze Vierdaagse- uitgeleide te doen. En ook daarna - ditmaal tippelaar. liep het parcours door het Land van Maas ren tussen de gelederen van een detache ment van in Duitsland gelegerde Cana dezen. Gelukkig heeft het slechts een uurtje flink geregend, daarna klaarde de lucht op en toen de wandelaars op de Graafseweg, Nijmegen tot op enkele kilometers gena derd waren, brak zelfs de zon door, die voor een feestelijk slot zorgde. Daarvoor kreeg de zon echter assistentie van de tienduizenden, die zich langs de wegen hadden geschaard en van de mili taire drumband die de Vierdaagselopers tot de rand van de stad tegemoet kwamen en hen daarna voorgingen naar de afmeldings- post op de wedren. De verwachtingen bleken juist, het aan tal uitvallers was groot: namelijk 87. Don derdag zullen er dus nog 11.875 mogen starten. Vanmorgen vroeg verschenen 75 deel nemers niet aan de start. Doordat daags tevoren 87 uitvallers waren genoteerd is het totaal-aantal wandelaars teruggebracht tot 11.800. Er viel veel regen toen dit aantal zich op mars begaf voor de route, die door heuvelachtig terrein naar Groesbeek voert. De stemming van de deelnemers, die in plastic jassen en capes gestoken waren, leed evenwel niet onder de plasregen. en Waal ten westen van Nijmegen - zaten overal de mensen langs de weg. De in woners van dorpjes als Beuningen, Ewijk, Afferden, Druten, Bergharen, Wychen, om er maar enkele te noemen, de inwoners van de boerenhoeven en de kersenplukkers, die even hun werk in de steek hadden gelaten, toonden belangstelling voor dit kleurige schouwspel van voorbijgaande wandelaars. ADVERTENTIE PRACHTIGE WEGLIGGING - ELEGANT Verbruik: 13 liter op 150 km Prijs vanaf ƒ7.990.— Het Nederlandse honkbalteam heeft woensdagavond op het gezellige UVV-ter- rein in Utrecht bewezen dat de ploeg niet ten onrechte de Europese honkbaltitel uit Mannheim heeft meegenomen. Weliswaar leden de beste Nederlandse honkballers tegen een combinatie van in Soesterberg gelegerde Amerikaanse militairen, „The Sabres", in zes innings een drie-vier ne derlaag, maar deze cijfers geven de ver houding in het veld slechts in zeer ge ringe mate weer. De Amerikanen bouwden namelijk door het vrij matige werpen van de „derde" Nederlandse pitcher, Brands, op gemakkelijke wijze een nul-vier voor sprong op die echter, toen Urbanus op de plaats verscheen, ingelopen werd tot drie- vier. De Nederlanders gingen duidelijk op een gelijkspel of een overwinning af toen de wedstrijd wegens de invallende duister nis na zes innings als geëindigd beschouwd werd. Overigens toonde het nationale team nog steeds in topvorm te verkeren want het veldwerk was zonder meer uitstekend, terwijl daarbij de slagprestaties zeker niet achterbleven. Al met al dus een bijzonder nuttige oefening voor de wereldkampioen schappen die in september in Detroit ge houden worden. Vooral Urbanus zal dan een van de steunpilaren voor het Neder landse negental betekenen, want ook woensdagavond was hij weer bijzonder op dreef, zowel als werper als aan slag waar bij hij met twee voortreffelijke twee-lionk- slagen een groot aandeel in de Nederland se score had. De Amerikanen bleken in de eerste in nings, onder het toeziend oog van enkele duizenden toeschouwers rond het veld en twee enorme televisiecamera's weinig ont zag te hebben voor Brands die met zijn .strakke en weinig gevariëerde ballen het 'direct al moeilijk kreeg. Er werd lustig op hem geslagen en dat leidde spoedig tot het eerste werk voor de scorer toen Reardon door een fraaie, harde tweehonkslag van Nickles gemakkelijk kon binnenkomen (nul-één). Het Nederlandse antwoord was schuch ter. Van Lieshout (T1W), De Nieuwe (EDO) en Houtkamp (HCK) raakten de afwisselende ballen van werper Bonar te vroeg of te zacht en ook in de tweede in nings kon men niet tegenscoren. De eersie helft van de derde innings verliep voor Brands wel bijzonder pijnlijk. Door ferme tikken kwamen Lawson, Rapinelli en Reardon op de honken en door stootsla- gen, die door de combinatie Brands-De Nieuwe vaak niet begrepen werden werd het in deze slagbeurt nul-vier. Coach Keulemans plaatste Urbanus op de plaat en de OVVO-er loste de verdere moeilijkheden, veroorzaakt door twee sntl lopende Amerikanen op de honken, be kwaam op. Nederland begon direct te werken aan het terugwinnen van het verloren terrein. Kops (EDO) kwam door een veldfout van de Amerikanen op de honken en vervol gens plaatste Urbanus de bal over de leng te van het veld buiten de afrastering, waardoor Kops gemakkelijk kon binnen komen. De enorme tik van Urbanus werd echter slechts met twee honken gehono reerd omdat men van tevoren, met het oog op de enigszins kleine afmetingen van het veld, had besloten geen homeruns toe te staan. Urbanus zorgde even later echter toch voor het tweede Nederlandse punt toen hij door een ietwat ruwe aangooi van Bonar naar het derde honk geraakt werd. Coach Keulemans begaf zich in een heftig debat met de Amerikaanse hoofdscheids- rechter en het resultaat van dit gepraat was dat Urbanus zonder meer over de thuisplaat kon stappen. In de vierde innings bleef de stand on gewijzigd (twee-vier), maar nadat de drie slagmensen van „The Sabres" door Urba nus snel waren uitgeschakeld begon Luk- kien (Schoten) vrolijk aan het verder wegwerken van de achterstand. Hij plaat- Het Apeldoornse Vierdaagse! eger, dat op de tweede dag profiteerde van uitzonderlijk goed wandelweer, had woensdag Kort na Nijmegen meldden zich de eerste slechts één uitval- VI ER DAAGSE APELDOORN-3e en 4e dag uitvallers. Veelal wandelaars, die dinsdag reeds erge last van hun voeten hadden. Toen Wychen - waarvoor de meeste groe pen de helft van het aantal af te leggen kilometers erop zat - werd binnen getrok ken, werd het duidelijk, dat er veel uit vallers zouden komen op deze tweede dag. Het is een moeilyke dag geworden. Want de regen is dan toch gekomen. De grauwe wolken, die al enkele dagen boven het Gelderse landschap hingen, hebben in de morgen hun last laten vallen. De bezitters van regenkleding kwamen er nogal goed af, doch de overigen kregen het moeilijk. Met jassen, capes, grondzeilen en stroken plastic werd gepoogd de regen te weren, doch dat gelukte slechts ten dele. Dat de NATO-gedachte ook werkelijk leeft bij onze militairen merkten we even na Wychen, toen we een aantal leden van de Koninklijke Luchtmacht zagen marche- Blftke Ier. Het was de oudste deelnemer, de 80-jarige heer G. J. Coenraadts uit Utrecht, die zich tijdens het dragen van kof fers bij zijn aan komst in Apel doorn had vertild en daarvan de ge volgen in het heu velachtige terrein rondom Hoenderloo ondervond. 's Morgens waren 915 wandelaars en wandelaarsters gestart, hetgeen vier min der was dan op de eerste dag. Het totale aantal uitvallers is nu vijf. De wandelaars hebben allen Uchelen, Hoenderloo en Beekbergen aangedaan. De „veertigers" en „vijftigers" maakten daar- :3e dag .4edag bij een omweg via Loenermarkt. Vandaag gaat de tocht langs de Stringen, waarna de route via een andere weg dan op de tweede dag langs Hoenderloo en Uchelen leidt. Er waren in vergelijking met vorig jaar slechts weinig klachten over blaren en brandende voeten. De Amerikaan Lawson kan hei tweede punt voor de Sabres scoren: Achter vanger De Zwart krijgt de bal namelijk onzuiver aangegooid. ste een fraaie honkslag en even later werd hij door een tweede tweehonkslag van Urbanus binnengebracht. Drie-vier dus. „The Sabres" bleken ook in hun zesde en laatste slagbeurt geen vat te kunnen krijgen op Urbanus en hierna zette Keulemans achtereenvolgens Jole. Herre Kok en Smidt in om de geringe achterstand te nivelleren. Toen bleek echter dat ook de Amerika nen die met twee spelers uit Duitsland versterkt waren niet voor subliem veld werk behoefden terug te deinzen. De Ne derlandse top-hitters verdwenen één voor één van het veld waardoor deze wedstrijd in een kleine nederlaag voor de natio nale ploeg eindigde. Vermelding verdient nog de uitstekende vang die Houtkamp (HCK) buiten het veld maakte. De televisie-groep was er na een uurtje al mee uitgescheden omdat de overigens aardige reportage bij de invallende duister nis geen nut meer had. De werpersresultaten waren: Brands: 2x drie-slag, Ox vier-wijd, vier honkslagen tegen. Urbanus: 4x drie-slag, lx vier-wijd, twee honkslagen tegen. Bonar 5x drie-slag, Ox vier-wijd, drie honkslagen tegen. Het scoreverloop was: „The Sabres": 103000 4 Nederland: 002010 3 De op het veld van VRA in Amstelveen gespeelde tweedaagse cricketwedstrijd tus sen de Flamingo's en de Incogniti CC is door de Nederlanders gemakkelijk gewon nen. Was het batten van de gasten in het algemeen teleurstellend, het bowlen daar entegen was dikwijls zeer sterk. Dit blijkt wel uit het feit dat de Nederlanders, die de eerste dag tegenover de 132 van de Incog- niti's reeds zeven wickets voor 106 runs verloren, op de tweede dag niet verder kwamen dan 140 all out. De tweede innings was echter geheel voor de Nederlandse aanval, want toen het scorebord 84 runs aanwees, waren alle Engelsen van de mat verdwenen. Max Maas zette de Engelsen voor onoverkomelijke problemen. 77 runs waren voldoende voor de Flamingo's om de Engelsen een nederlaag toe te brengen. Dat totaal bereikten zij voor het verlies van 4 wickets, waardoor een royale zege be haald werd. Bij de Nederlanders waren Marseille en Maas zeer goed op dreef bij het bowlen, terwijl De Ruig en Marseille goed batten lieten zien. Battcock, die bij de gasten tweemaal not out bleef, was met Harris de meest succesvolle batsman en tevens de beste bowler, al viel het bowlen van Mit chell ook zeker niet tegen. De gedetailleerde cijfers luiden: batting eerste innings Incogniti's 132 all out, waar van: Sagar 13, Steen 12, Baker 41, Harris 18 en Battcock 11 not out. De bowlingcijfers van de Flamingo's luidden: Marseille 4-29, Max Maas 4-35. Henk van Weelde 1-30 en Terwiel 1-15. Batting eerste innings Fla mingo's 140 all out, waarvan: Schuur 20, De Ruig 16, Marseille 41 not out en Grijs- seels 26. Bowlingcijfers van de Incogniti's: Batt cock 4-37, Mitchell 5-49. Batting tweede innings Incogniti's: 84 all out, waarvan Tilbury 24, Atkins 13, Harris 13 en Battcock 14 not out. Bowlingcijfers Flamingo's: Max Maas 3- 14, Glerum 2-15, Van Weelde 2-20 en Ter- wiel 3-26. Batting tweede innings Flamingo's 79 voor het verlies van vier wickets, waarvan De Ruig 37 not out en Marseille 19. Bowlingcijfers Incogniti's: Battcock 3-30 en Mitchell 1-42. De eerste waterpolowedstrijden voor promotie naar de reserve eerste klasse dames zijn vastgesteld. Op vrijdag 26 juli binden de kampioenen van de reserve twee klasse C en D: DWT 2 en RDZ 2, des avonds om acht uur de strijd aan op het terrein van De Zijl in Leiden. De kam pioenen van de reserve tweede klasse A en B: DWT 3 en Haarlem 2, zullen op donderdag 1 augustus des avonds half acht op het terrein van HVGB in de zwem inrichting aan de Kleverlaan in Haarlem hun krachten meten. ADVERTENTIE de sprookjesmachine in huurkoop slechts KUIPERS NAAIMACHINES Kleine Iloutstr. 112 - Tel. 11142 Haarlem Op de laatste dag van de Kaagweek wa- terdam; 3. Zilvermeeuw, De Vries, Grouw. Hoofdprijs mr. Mulder, Grouw, 102 p. Vrijheidsklasse A: 1. Jim, L. Amons, Zaandijk; 2. Good Luck 2, Jager, Lemmer; 3. Vrijheid. Gaillard. Oegstgeest. Hoofdprijs Heliema, Koog a/d Zaan. 128 p. Vaikenklasse B: 1. Woelwater, Hahn, Vlaar- dingen; 2. Ranger, Engelhard, Den Haag; 3. TTL, v. Asselt,. De Kaag. Drakenklasse: 1. Joy, drs. Bier, Hilversum; 2. Vagans Sempter, Groot, Aalsmeer; 3. Eska, Klomp, Voorburg. Hoofdprijs C. Groot. Aalsmeer. Regenboogklasse 1: 1. Meteoor, Gebuis, Rot- I terdam; 2. Saenden, De Wit, Heilo; 3. Algri, Al- ren de weersomstandigheden in de mor genuren niet bepaald gunstig. Er stond weinig wind en de lucht was grauw. Maar in de middag klaarde het weer op. De Hol landers behaalden een grote overwinning in de Regenboogklasse op de Friezen en in de Valkenklasse zegevierde Tandjong Priok over De Kaag. De uitslagen waren als volgt: Tandjong Priok—De Kaag (Valkenklasse); 1. Orkaan, v. d. Eyk, Tandj. Priok; 2. Whippet, Somberg, Tandj. Priok; 3. White Coat, v. d. Els- hout, De Kaag: 4. Samalona, Redeker. Tandj. Priok; 5. Barrv 3, Paauw, Tandj. Priok; 6. Orca. Doorschodt, De Kaag; 7. Boroer, Velthuys, De Kaag; 8. Nixe, Herfst, De Kaag. Tandj. Priok 24.1 p.. De Kaag 12 p. Totale uitslag: Tandjong Priok 65.2 p„ De Kaag 43.1 p. Holland—Friesland (Regenboogwedstrijd): 1. Beneventum, Hofland, Holland; 2. Meteoor, Ge- buis, Holland; 3. Algri, Alberda, Friesland; 4. Toreadoor, Kist, Holland; 5. Cadans, Bakker, Holland; 6. Bruiser, De Wilde, Friesland; 7. Dol fijn, Vrolijk, Friesland; 8. Hermanna, Zijlstra, Friesland. Holland 24.1 p„ Friesland 12 p. Totale uitslag: Holland 72.3 p., Friesland 35 p. Vliegende Hollanderklasse: 1. Mustang. J. Kraan, Oude Wetering; 2. Brave Hendrik. Blok, Den Haag: 3. Catharina Totebel, Menten, War mond. Hoofdprijs J. Kraan, Oude Wetering, 76 p. 12 m2 klasse A: 1. Meteoor, B. Kraan, Oude Wetering; 2. Spotvogel, Guldemond, Leiden; 3. Rakker, v. Wijk, Woubrugge. Hoofdprijs B. Kraan, Oude Wetering, 86 p. 12 m2 klasse B: 1. Ronny 2, v. Dorp, Vlaar- dingen; 2. De Watergeus, C. Guldemond, Leiden; 3. Mack the Knife, v. d. Linden jr., Hilversum. Finnjollenklasse; 1. Zomerweelde, J. H. H. J. de Jong, Rotterdam; 2. „Aella". Meyeringh, Gro ningen; 3. NN, Huurman jr., Amstelveen. Hoofd prijs J. H. H. J. de Jong. Rotterdam, 105 p. Ölympiajollenklasse A; 1. Witte Raaf, Willems, Amsterdam; 2. Windveer, Tournier, Rotterdam; 3. Flossie, Lesage, Amsterdam. Hoofdprijs Wil lems, Amsterdam, 91 p. Ölympiajollenklasse B; 1. Ockeloentje, Ockers. Hilversum; 2. Moeder's Angst, Alofs, Naarden; 3. Meo Voto, Loogman. Kaag-eiland. Vrijheidsklasse B 1: 1. Scandal, mej. Westen, Leiden: 2. Hepie'del. Elhorst, Haarlem; 3. Fjor- dane. Wolthuis, Amsterdam. Vrijheidsklasse B2: 1. Tip-Top, Bos, Koog a/d Zaan; 2. Toy, v. Horssen, Wassenaar; 3. Gaviota, Driesens, Haren (Gr.). Sternklasse: 1. Glasaal, mej. K. v. d. Stadt, Zaandam; 2. Noreg, Amons, Zaandijk; 3. Kikker, mej. M. v. d. Stadt. Zaandam. Hoofdprijs mej. K. v. d. Stadt, Zaandam, 123 p. 16 n>2 Streepklasse A: 1. Tilicum, Bol, Aals meer; 2. Margot, Tasselaar, IJsselmonde, Hoofd prijs J. Bol, Aalsmeer, 120 p. 16 m2 Streepklasse B: 1. Buyzer, v. d. Waal, Rotterdam; 2. Yar, Roos, Den Haag; 3. Flits, v. d. Kooy, Den Haag. CurayaoDe Kaag-teamwedstrijd in de Pam- pusklasse: 1. Watervogel, Ouwerkerk, De Kaag; 2. Optimist, Welbergen, Curasao; 3. Stern, But- zelaar, De Kaag; 4. Poele-Poele, Talma, Curasao; 5. Lethe, De Steur, Curasao; 6. Grutto, Cosyn, De Kaag; 7. Eider, v. d. Horst, De Kaag; 8. Gouwzee, mevr. Bielderman, Curasao. De Kaag 19.1 p., Curasao 17 p. Totale uitslag: De Kaag 69.2 p., Curasao 74.2 p. Valkenklasse Al: 1. Heroique, mr. Mulder, Grouw; 2. 't Spul, Kirkenier, Heilo; 3. 's See- paard, Toetenel jr.. Den Haag. Valkenklasse A 2: 1. Bounty 2, Rolf v. d. Bau- men, Den Haag; 2. Whippet, Zuiderbaan, Rot- berda, Sneek. Regenboogklasse 2: 1. Duke, v. d. Velde, Den Haag; 2. Beneventum, Hofland, Rotterdam; 3. Eelko, Bergsma, Voorburg. Hoofdprijs J. Hof land, Rotterdam. 16 m2 Puntklasse: 1. Libel, Korthuis, Den Haag; 2. Schillebil, Kamerling, Den Haag; 3. Argus, Stapel, Haarlem. Hoofdprijs F. Kamer ling, Den Haag. Pampusklassc A: 1. Even, Duchateau, Sassen- heim; 2. Windhaan, Zaayer, Den Haag; 3. Sleu telbloem, Drontmann, Amstelveen. Hoofdprijs H. J. de Ruyter, Heemstede. Pampusklasse B: 1. Watergeus, Pauli, Den Haag; 2. Zonnepit, Tissing, Lisse. 12 voets Jollenklasse A: 1. Waterbaby, A. W. Reyers, Sassenheim; 2. Tecumseli, mej. Holtrop, Oegstgeest; 3. Kaagbaby, H. M. Reyers, Sassen heim. Hoofdprijs A. W. Reyers, Sassenheim. In de zesde Scheveningen-Luxemburg- Scheveningen rit (30 en 31 mei j.l.) is een protest ingediend tegen toekenning van dertig strafpunten wegens het missen van een route-controle aan de equipes Tak-A. W. A. Hilarius, Klein-Teding van Berkhout en W. E. R. Hilarius-Outshoorn. Dit protest is door de SLS-jury afgewezen. De heren Tak, klein en W. E. R. Hilarius zyn daarop in hoger beroep gegaan by de KNAC. De sportcommissie van de KNAC heeft nu hun protest alsnog toegewezen, de equipe Tak-A. W. A. Hilarius is daarmee algemeen winnaar in de superklasse van de zesde SLS-rit geworden. De equipe Van NieuwenhuizenVerlaan is in deze klasse van de eerste op de tweede plaats gekomen. Het protest werd ingediend, omdat de drie equipes die de startnummers een, twee en drie hadden, wel het betreffende controlepunt, bij Romsee in België, pas seerden, maar op een tijdstip dat de con troleur nog niet aanwezig was, terwijl hij er volgens de protesterenden reglementair had moeten zijn. De sportcommissie van de KNACK heeft daarom een uitvoerig onderzoek ingesteld naar het begin tijdstip van de bezetting van de controle.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11