Huurverhoging gaat volgende week in R.A.F. bestookt forten in achterland van Oman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 'MORRIS HET WEER B. en W. van Amsterdam zien voor IJ-tunnelbouw „nog wel enige reden tot optimisme" Grote projecten in uitvoering Wetsontwerpen thans ook door Eerste Kamer goedgekeurd Britse afgezant beraadslaagt met de sultan in de hoofdstad Muscat Geen uitstel van aanbesteding Nieuwe functie van Pervoekhin J. J. VAN KOOTEN Stewardess van de Neutron" overleden Gratificatie voor deel van P.T.T.-personeel Opnieuw regen Historische zitting van de Tunesische consultatieve T andartsenconf liet Voor twintig mille aan camera's gestolen Het woord is aan... Moskou verscherpt de anti- Westelijke propaganda Felle taal over Oman in A rabische uitzendingen Motorrijder verongelukt Verkeersongelukken DIT JAAR: 650 DODEN j Tengevolge van verkeersonge- j Twee mannen verdronken Solex de eerste en de beste v.a. 349.50 72e JAARGANG No 13 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur; Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 25 JULI 1957 Haarlems Dagblad 302e JAARGANG No 166 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman V Bij de K.L.M. is bericht ontvangen uit Biak. dat daar gisteren in het hospitaal is overleden mej. D. J. Klein Klouwenberg, de stewardess van de verongelukte „Neu tron". De ouders van mej. Klein Klouwen berg waren zaterdag in Biak aangekomen. Met de Superconstellation „Meson" is de heer H. C. Moulijn van de K.L.M. uit Biak op Schiphol aangekomen. De heer Moulijn verbleef in Karachi toen de „Neutron" verongelukte en was de eerste K.L.M.-official die na het onge luk in Biak aankwam. Hij zei, dat het on derzoek naar de vliegramp in volle gang is. Bij de passagiers van de „Meson" was de marinier Jaap Labeur uit Zaandam, één van de zeven marinemannen, die veertien dagen geleden in Biak aankwa men in de veronderstelling, dat zij met de .Neutron" naar Nederland zouden gaan. Maar zij moesten plaats maken voor men sen die meer haast hadden. „Wij hoorden pas de volgende morgen van het ongeluk en u begrijpt dat er toen wel wat in ons is omgegaan", aldus marinier Labeur. Een tiende gedeelte van het PTT-per- soneel, ongeveer 5700 man, zal eind ok- De Eerste Kamer heeft gisteren de wijziging van de Huurwet, waardoor de oude huren met 25 percent verhoogd worden, met 56 tegen 8 stemmen aangenomen. Het wetsontwerp tot instelling van een Grootboek Woningverbetering en blokkering van de helft der huurverhoging werd met 40 tegen 24 stemmen goedgekeurd. Zonder hoofdelijke stemming verenigde de Eerste Kamer zich met het derde wetsontwerp inzake de voorzieningen voor de reservering van gelden voor woningverbetering. Eveneens zonder hoofdelijke stemming nam de Kamer een door vrijwel alle frac ties gesteunde motie aan over de huren van nieuwe woningen, nadat de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid had verklaard, geen bezwaar tegen deze motie te hebben, waarin de regering wordt verzocht, er nauwlettend op toe te zien, dat een eventuele verhoging van de huur der woningwetwoningen, waarvoor steun uit 's rijks kas is verleend op voet van de be schikkingen Verminderde Bijdragen Wo- ningwetbouw 1950 en 1950 I en van de be schikking Bijdragen Woningwetbouw 1950, in elk geval wordt beperkt tot wat strikt noodzakelijk is, ten einde een evenwich tige verhouding tot de huren van oudere tober of begin november een gratificatie woningen tot stand te brengen. I i..1. n r- C\r\f\ 1 T Tl 711 n ontlirAArrl 1 r-\ rl rs crw ontvangen, die ligt tussen de 75 en 200 gul den. Voorheen bedroeg het percentage personeelsleden dat voor een extra-uit kering in aanmerking kwam, vier. Men gaat thans in de richting van de prestatie beloning. Dit jaar zullen in verband met deze uit breiding geen extra-periodieke verhogin gen worden gegeven. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A: DAM TEL 717162 SCOOTER - BROMFIETSKLEDING In zijn antwoord aan de senatoren die over de voorstellen het woord hadden ge voerd, had minister Witte met nadruk ver klaard dat de huurverhoging en de blok kering van de helft daarvan onderdelen waren van het regeringsprogramma, waaraan de leden van het kabinet zich niet kunnen onttrekken. Als de huurverhoging zou worden afgewezen, zou hij de verant woordelijkheid voor het huisvestingsbeleid niet langer kunnen aanvaarden. Minister-president dr. Drees onder streepte deze verklaring later nog door te zeggen, dat de vorming van een kabinet niet mogelijk zou zijn geweest, indien vooraf geen overleg was gepleegd met de voorzitters der Tweede Kamerfracties. Zij zouden niet bereid zijn geweest hun gees tesverwanten te adviseren in het kabinet zitting te nemen, indien geen verzekering was gegeven omtrent de uitvoering van bepaalde door hen verlangde programma punten. De leden van het kabinet zijn ge- BAHREIN (UP) De Britse politieke vertegenwoordiger in het gebied van de Perzische Golf, Sir Bernard Burrows, vliegt vandaag van zijn hoofdkwartier in Bahrein naar Muscat, de hoofdstad van het sultanaat Oman en Muscat, voor een on derhoud met sultan Bin Taimoer. De sul tan zou de hulp van Britse troepen willen inroepen ter bestrijding van de rebellen. Straaljagers van de R.A.F. hebben de rebellen gisteren met mitrailleur-vuur be stookt in de oude forten in het achterland van Oman, nadat deze geen gehoor had den gegeven aan de oproep in pamfletten de wapens neer te leggen. Vandaag zullen vliegtuigen van Bahrein, Aden en Sjarjah aan de Perzische Golf uit, nieuwe aanval len doen met kanonnen en raketten. Het legertje van de sultan van Muscat en Oman bestaat uit tweeduizend Arabische dienstplichtigen onder leiding van Britse officieren die het Britse leger met tijdelijk verlof hebben verlaten. De Britse regering voelt er niet voor geregelde strijdkrachten naar dit gebied te sturen en hoopt, dat de R.A.F. voldoende indruk zal achterlaten. Niettemin gelooft men niet, dat de aanval len van de R.A.F. een einde aan de opstand kunnen maken. Geringe uitwerking Twee forten waren al ontruimd, voor dat de aanvallen van de Britse luchtmacht begonnen en de rebellen kunnen zich in het woeste gebied rond Nizwa gemakkelijk verschuilen, totdat de aanvallen over zijn. De rebellen zijn beter bewapend dan zij ooit geweest zijn. Volgens sommige Britse bronnen zouden zij landmijnen, automa tische pistolen en automatische geweren hebben. Uit de oasis Boeraimi, die een „wrijf punt" is tussen de sultan en koning Saoed van Saoedi-Arabië, omdat daar vlakbij een woestijnstrook ligt, die wellicht een groot olie-veld bevat, bereiden Oman-verken ners, onder Brits bevel, zich voor om zich bij de troepen van de sultan te voegen. Die verkenners vormen de dichtstbij-ge- legen grotere strijdmacht voor Obri, een stad in het achterland van het sultanaat, waar vier Britse officieren en tweehon- "Kcorexxxxx>ccoooc>ooooocxxx*xrax>ooocoocco<xxxxxxxxx*x> xxx VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Over het algemeen veel bewol king met voornamelijk in de noordelijke helft van het land regen. Overwegend matige wind tussen west en noordwest. Wei nig verandering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee xxxx<axcccccooocc«xxxxx>ccoccocccco DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S derd Arabische dienstplichtigen door een veel grotere strijdmacht van de rebellen worden belegerd. Britse woordvoerders hebben verklaard, dat een kolonne ver kenners ter ontzet in vrachtauto's uit Boe raimi zal vertrekken, mocht de situatie in Obri verslechteren. Drie Britse fregatten patrouilleren langs de kust om te voor komen dat er wapens worden binnenge smokkeld. BEIROET (AFP) In Arabische diplo matieke kringen te Beiroet (Libanon) is gezegd dat de kwestie-Oman mogelijk spoedig voor de Veiligheidsraad gebracht zal worden, vanwege de „Britse interven tie" aldaar. Tussen het secretariaat van de Arabische Liga en de ledenlanden zou overleg over een beroep op internationale instanties worden gepleegd. Washington terughoudend Een officiële woordvoerder van het Ame rikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat de Ver enigde Staten, voor zover hem bekend is, geen verzoek tot Groot-Brittannië zullen richten geen aanvallen te doen op het gebied van Oman. Hij verklaarde voorts dat de Verenigde Staten geen protest hebben ingediend bij Saoedi-Arabië en dat dit land geen verlof heeft gevraagd wapens, die het van de Verenigde Staten heeft gekregen, te verschepen. Van officiële zijde wordt in het openbaar met kracht ontkend dat de opstandige stammen met Amerikaanse wapens zijn uitgerust, maar waarnemers zijn het er vrijwel over eens, dat de volgelingen van de opstandige iman in het bezit zijn gekomen van Ame rikaanse wapens, die krachtens een ver drag aan Saoedi-Arabië zijn geleverd. TUNIS (Reuter) De consultatieve ver gadering van Tunesië is vandaag bijeen gekomen om te spreken over de toekom stige staatsvorm. Politieke waarnemers verwachten, dat premier Bourguiba af schaffing van de monarchie zal voorstel len. De 94 afgevaardigden van de verga dering zullen in het Bardo-paleis, Bourgui ba, naar men algemeen aanneemt tot de eerste president van Tunesië kiezen. Bourguiba werd de vergadering binnen geleid door voorzitter Djellouili Fares, die de historische zitting opende. Het volledi ge corps diplomatique was aanwezig, met aan het hoofd zijn doyen, de Franse am bassadeur Georges Gorse. De eerste spreker was Ahmed Ben Sa- lah, eerste vice-president van de vergade ring en oud-leider van de Tunesische vak bond. Hij zei, dat de soevereniteit naar het Tunesische volk „moet terugkeren". Een grote menigte opgewonden Tune- siërs hoorde via luidsprekers wat er in het paleis werd gezegd. De vijf Tunesische dagbladen waarvan er drie in het Frans verschijnen en twee in het Arabisch hebben hun voorzichtigheid van de laatste dagen laten varen en gebruiken het woord republiek in koppen en artikelen. Journa listen, die tot de zitting van heden wer den toegelaten, droegen identificatie-in signes met het opschrift „Eerste dag van de republiek". bonden aan dit programma, waarop zij vrijwillig tot de regering zijn toegetreden. Bij afwijzing van de huurvoorstellen zul len zij dan ook de consequenties moeten trekken. Ook de ministers Hofstra, Suurhoff en Zijlstra zijn nog aan het woord geweest. Minister Hofstra wilde niet ontkennen, dat de kaspositie van het rijk weinig rooskleu rig is. Het is echter niet de bedoeling van de blokkering daarin te voorzien. De ge blokkeerde gelden zullen wèl een functie hebben in de nationale economie: de be sparingen worden met de geblokkeerde be dragen verhoogd. De rentevergoeding van drie percent voor de geblokkeerde gelden achtte de minister niet onbevredigend. Minister Suurhoff zei, dat het uiterst moeilijk is huurverhogingen en loonron- den te laten samenvallen, omdat huurver hogingen bij wetswijziging moeten ge schieden. Het zal om administratieve rede nen niet mogelijk zijn, de verhoging der sociale uitkeringen ook reeds per 1 augus tus te doen ingaan. Het geven van voor schotten is practisch onuitvoerbaar. Minister Zijlstra was het niet eens met de opvatting van zijn partijgenoot prof. Hellema, dat de prijsstabilisatie door de huurverhoging in gevaar wordt gebracht. Het bedrijfsleven heetf zich bereid ver klaard de oncompensatie te dragen. De slag om de prijsstabilisatie blijft echter een moeilijke zaak. Dat de problemen door de huurverhoging moeilijker worden, moest de minister toegeven. (Men zie ook pagina 5) De Stichting Autonome Ziekenfondsen en de Bond van R.-K. Ziekenfondsen in Ne derland hebben aan minister Suurhoff medegedeeld, dat beide organisaties bereid zijn arbitrage te aanvaarden op basis van de op 18 mei door de minister gedane aan beveling. Het zonder meer laten vaststellen door derden van een honoreringsregeling heeft echter ten aanzien van de structuur en de ontwikkeling van het ziekenfondswezen consequenties, die voor deze organisaties onaanvaardbaar zijn. Zij verklaren voorts, dat de tandheelkundige hulp onderdeel van de door de ziekenfondsen te verlenen hulp dient te zijn. Zolang geen oplossing van het conflict mogelijk blijkt, dient naar hun mening de premie voor de vrijwillige zie kenfondsverzekering tijdelijk verlaagd te worden. De leider van de Vietminh, Ho Tsji Minh, laat zich vertederen door een klein Pools meisje onder blijmoedig toezien van Wladislaw Gomoelka, secretaris-generaal der Poolse „Arbei derspartij", en Aleksander Zawadzki, manifest. president van de Poolse republiek. Dit tafereeltje speelde zich af op een podium in Poznan, waarlangs eenheden van het Poolse leger defileerden ter gelegenheid van de 13de verjaardag van het Poolse onafhankelijkheids- „B. en W. van Amsterdam moeten tot hun leedwezen mededelen, dat de re gering heeft vastgehouden aan haar standpunt dat het technisch overleg inzake de IJ-tunnelbouw tot overeen stemming moet hebben geleid, voordat nadere beslissingen kunnen worden ge nomen. Op 23 juli is een breed technisch overleg begonnen op de grondslag van het bestaande tunnelprojekt, waarvan het eerste resultaat in een gemeenschap pelijk communiqué is vastgelegd. B. en W. hebben zich bijzonder verheugd over de warme belangstelling, die van zovele zijden in en buiten Amsterdam voor de Ij-tunnel aan de dag is gelegd. Zij ver trouwen dat de getoonde burgerzin on verzwakt zal blijven bestaan". Dit heeft de loco-burgemeester van Am sterdam, mr. a. de Roos, woensdagavond namens B. en W. meegedeeld in een over zicht van de gang van zaken met betrek king tot de tunnelbouw in een raadsver gadering. Besprekingen B. en W. hebben, zo zei mr. De Roos verder, na het raadsbesluit van 29 mei op grond van de aangenomen motie-Romme in de Tweede Kamer, de vereiste stappen ondernomen om de zaak van de tunnel Grote projecten in het kleine Neder land. Boven een blik op de brug bij Schellingwoude over het Buiten IJ, waar de overspanning de kroon zet op het werk van twee jaar. In september zal de brug voor het verkeer worden opengesteld. Nu lijkt ze eer een chaos van staal en steen. Een chaos lijkt ook het eind van een dijkstuk. het werkterrein aan het Haringvliet, waar het westelijk dijkstuk van 1500 meter van de ringdijk voor de bouwput der afwateringssluizen nu boven water is. In stroomloos water kan nu de andere helft van de ringdijk afge bouwd worden. Men ziet op de foto het opspuiten tussen de kraagstukken aan weer op gang te brengen. Op 18 juni had een bespreking plaats met de minister van Verkeer en Waterstaat over de bij het te verwachten technische overleg te volgen procedure. Met de ministers van Finan ciën en van Binnenlandse Zaken is ge sproken over de mogelijkheid om te komen tot overeenstemming over de financiering binnen een voor de regering aanvaardbaar bestedincwrhpma. B. en W. hebben toen de overtuiging gekregen, dat de bouw voort gang zou kunnen hebben en daarom inge volge een raadsbesluit het Grootboek IJ- tunnel uitgegeven en een lening uitge schreven. Overeengekomen werd dat de in schrijving op de lening op 0 mli zou wor den gehoudpn. Toen werd het regerings communiqué uitgegeven, waarin de rege- rir zei het te betreuren, '-.at vooruit werd gelopen op de besprekingen. Dit regerings- communinué was inmiddels voor de geld gevers, waarmee het contract over de le ning had Dlaats gehad, aanleiding aan B. en W. te berichten, dat naar hun oordeel de voortgang van de tunnelbouw op losse schroeven was komen te staan, ^pdat zij zich niet meer gebonden achtten aan hun toezeggingen. B. en W. hebben onder die omstandigheden besloten tot opschorting van de inschrijvingsdatum der lening. Veel critiek Leden van alle raadsfracties voerden hierna over de verklaring van B. en W. het woord. Vele sorekers uitten critiek op bepaalde onderdelen van het overleg, voor al ten aanzien van de regering. De heer L. Seegers, de woordvoerder var. de com munisten. meende dat alleen een groot scheepse campagne van de gehele Amster damse bevolking nut zou hebben om de regering duidelijk te maken, dat de hoofd stad „dit niet neemt". Een door hem in gediende motie van deze strekking werd door de raad met 32 tegen 6 stemmen ver worpen. Alleen de communisten stemden voor. De heer J. M. den Uyl, sprekend namens de P.v.d.A.-fractie noemde het regerings communiqué naar aanleiding van de uit gifte van de LJ-tunnellening „bijzonder onelegant". Ook de heer R. Th. Ie Cavelier van de WD-fractie had veel critiek op het regeringsbeleid. De loco-burgemeester zei dat er voor Amsterdam, ondanks het dieptepunt, nog wel enige reden tot ontimisme is. Binnen een half jaar De wethouder voor de Publieke Werken, mr. G. van 't Huil, zei in zijn antwoord tot de sprekers, dat het overleg van zijn dienst met de Rijkswaterstaat tot december 1956 voor B. en W. geen enkele reden heeft ge geven tot klagen over de samenwerking. De directeur-generaal van de Rijkswaterstaat heeft op een gegeven moment deze bespre kingen stopgezet. Daarna is er geen overleg meer geweest tot dinsdag, toen men op het hoogste niveau is gaan praten over het zo genaamde Plan-V van Publieke Werken. Ten aanzien van een vraag over de aan besteding, die is vastgesteld op vrijdag, deelde de wethouder mee, dat er geen aan leiding is deze uit te stellen, omdat gewij zigde situaties bij iedere aanbesteding altijd op een later tijdstip besproken kunnen woi'den met de aannemers. De wijze waarop het technisch overleg met Rijkswaterstaat is begonnen en die waarop de minister daarbij de leiding heeft genomen, geven volgens de wethouder geen plaats voor de verwachting, dat er grote moeilijkheden zullen ontstaan. Spreker zei een vast vertrouwen te hebben in een goed einde van dit overleg. Hij merkte op, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat na een technisch overleg van drie of vier maanden binnen een half jaar de bespre kingen kunnen worden afgerond, waarbij hij ook dacht aan het contact over de finan- cieel-economische zijde van het probleem. In de afgelopen nacht is ingebroken in een warenhuis in de Grote Marktstraat in Den Haag. De dieven hadden het voor zien op de camera-afdeling. Zij namen 40 kostbare foto- en filmcamei-a's mee tot. een gezamenlijke waarde van ongeveer 20.000 gulden. Zij hebben glazen platen van ongeveer 8 mm dikte, die de uitstalkasten afsloten, doorgesneden en uit de sponningen ge nomen. De stukken glas hadden zij netjes op een toonbank neergelegd. Het moeten deskundigen op het gebied van camera's geweest zijn, want zij hebben de kost baarste zorgvuldig uitgezocht en de minder dure laten staan. Hoe zij binnen zijn ge komen, kon nog niet worden vastgesteld. Shakespeare Al zijt ge zo rein als sneeuw, gij zult de tong der laster niet ontgaan. LONDEN (UP). - Vrijwel gelijk met het uitbreken van de opstand in Oman is de anti-westelijke en anti-Israelische toon in de Arabische uitzendingen van radio-Mos kou aanzienlijk verscherpt. In Britse diplo matieke kringen wordt de hernieuwe fel heid der propaganda niet toevallig geacht. De Sovjet-Unie is er kennelijk op uit om, behalve de Eisenhower-doctrine in diskre diet te brengen, ook verdeeldheid te zaaien tussen Saoedi-Arabië en de Verenigde Sta ten. Aan het begin van deze week deed radio- Moskou een felle aanval op Israel, dat van het voeren van een „agressieve avontu- rierspolitiek" werd beschuldigd. „De Ara bische staten zijn echter bij machte het te dwingen van deze politiek af te zien", zo werd gezegd. Over de opstand in Oman werd gespro ken als een bevrijdingsbeweging die het westelijke imperialisme wil vernietigen. Het is een driehoeksgevecht tussen Britse imperialisten, Amerikaanse oliebelangen en het volk van Oman. „De Amerikaanse monopolies trachten profijt te trekken uit de onrust in Arabië", aldus radio-Moskou. De Britse regering zou bevreesd zijn dat de Sovjet-Unie de strijd in Oman zal trachten te gebruiken om ernstiger, meer omvattende onrust in het Nabije-Oosten te ontketenen. DAMASCUS (UP). De premier van Syrië, Sabri Assali, heeft naar aanleiding van de opstand in het sultanaat Oman verklaard dat „het Arabische nationalisme overal in het Arabische moederland de koloniale tegenzetten zal overwinnen. De secretaris-generaal van het Syrische minis terie van Buitenlandse Zaken heeft tegen over verslaggevers verklaard dat Groot- Brittannië geen recht heeft zich te mengen in de moeilijkheden van Oman, omdat het geen defensie-verdrag heeft met het sul tanaat. De militaire interventie houdt der halve een „illegale interventie in binnen landse aangelegenheden van het sultanaat" in. aldus deze woordvoerder, die verklaar de dat de Arabische landen spoedoverleg plegen over de ontwikkeling in Oman en Muscat. Op de Hessenweg bij Zwolle, vlak bij het punt waar deze weg uitkomt op de grote weg Zwolle-Meppel, is de 43-jarige uitvoerder L. Migchels uit Steenwijker- wold met zijn motor met grote snelheid uit de bocht gevlogen, waarbij hij op slag werd gedood. Zijn vrouw, de 39-jarige L. Migchels-Oosterhof, die op de duo zat, brak beide benen. 2 lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 650 personen, van wie 126 kinderen. ■■■■■■■■■■■a Twee vrienden, de 36-jarige gehuwde J. van der Meij uit Tzum (Friesland) en de 23-jarige H. Douwsma uit Oldenhove zijn bij het zwemmen aan het Noordzeestrand op Terschelling ter hoogte van paal 12 door de stroom meegesleurd en verdron ken. Het stoffelijk overschot van de heer Van der Meij spoelde een half uur later weer aan, maar hoewel men nog geruime tijd kunstmatige ademhaling heeft toegepast, heeft men de levensgeesten niet meer kunnen opwekken. Het stoffelijk over schot van de heer Douwsma is nog niet gevonden. PARIJS (AFP-Reuter) By decreet van het Presidium van de Opperste Sovjet is het directoraat-generaal voor de economi sche betrekkingen met de volksdemocra tieën omgezet in een staatscommissie voor de economische betrekkingen met het bui tenland. Michail Perwoekhin is tot voor zitter van deze commissie benoemd, na ont heven te zijn van zijn post van minister der middelzware machinebouwindustrie. De genoemde commissie is met de minis terraad verbonden. Perwoekhin wordt als minister opgevolgd door Efim Slavsky, die tot dusver directeur-generaal voor het ge bruik van kernenergie was. Zoals bericht is. werd Perwoekhin op 3 juli van volledig lid van het Presidium van het Centrale Comité van de Russische communistische partij gedegradeerd tot kandidaat-lid. Ook verloor hij toen zijn post van eerste vice-premier, maar hij bleef minister voor de middelzware machinebouwindustrie, een functie, die naar in het Westen werd aan genomen, de leiding over de Sovjet-raad voor kernenergie inhield. ADVERTENTIE Houtplein 20 - Tel., 12000 Grote Houtstraat 140 - Tel. 12549

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1