Tour der Verenigde Naties liet slordige indruk achter PÈTROLE HAHN FIETSEN PER TREIN Produktiviteit MfeL Lente en herfst gaan samen Bij overstekenuitkijken Hartelijke ontvangst in Thorbeckebuurt Improvisaties door zes deelnemers aan de Zomeracademie Van mensen en dingen onder de Daraiaatjes ZILVER EN BLOEMEN Examens OM GOED GEKAPT TE ZIJN VOGELLEVEN IN DE POLDERS Limiir Burgerliike Stand van Haarlem Jef Last doctor in de filosofie VRIJDAG 26 JULI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT i De Tour der Verenigde Naties, een jeugdronde voor jongens van vyftien tot zeventien jaar, die georganiseerd wordt door de Arnhemse krantenverkoper Joop Legerstee heeft gistermiddag Haarlem aangedaan. In de Thorbeckebuurt was namelijk de finish van de vierde etappe, die liep over een afstand van ongeveer negentig kilometer, aan het slot waarvan een sprintwedstrijd werd verreden die op nieuw gewonnen werd door Gerrit Lute. Deze Castricumse jongen bereikte ook in Emmcloord en Den Oever het eerst de eindstreep. Gerrit Lute kwam in het bezit van de leiderstrui. De etappe van Den Oever naar Haarlem heeft weinig nieuws opgeleverd. In een rustig tempo bereikte men Sint Pancras waar gegeten werd en vervolgens trok de karavaan van honderd jongens, begeleid door een tiental auto's via Alkmaar en Heiloo naar Castricum, waar door de heer Legerstee een kopgroep werd samenge steld. Van elke ploeg werden de twee beste sprinters uitgekozen en daarbij mochten zich de jongens afkomstig uit Haarlem aansluiten. Dit groepje vertrok omstreeks vier uur in de richting Beverwijk en ver volgens fietste men via de Sluisweg in IJmuiden door naar Driehuis en Santpoort. Omstreeks half zes arriveerden de kop lopers in Haarlem waar in de binnenstad een complete sprintwedstrijd ontstond, aangezien de jongens uiteraard allemaal het eerst de finish wilden bereiken. Daar bij raakte men elkaar kwijt zodat de „hoofdmacht" verdeeld in de Thorbecke buurt arriveerde. Gerrit Lute was, zoals gezegd, de snel ste en hij mocht dan ook een uur later, toen ook het peloton binnen was, uit han den van de 73-jarige Haarlemmer D. Rin gers („ome Daan") de dagpremie, bestaan de uit een sportstuur, in ontvangst nemen. Bovendien werden de jongens in het buurthuis onthaald op koffie en koek. Het lag in de bedoeling dat de jongens ver volgens weer afscheid van Haarlem zou den nemen, omdat men in een boerderij bij Halfweg, waar de karavaan onderge bracht zou worden, de speciaal uit Arn hem aangevoerde maaltijden zou gebrui ken. Om half tien waren de jongens echter nog steeds onderweg omdat een aantal leiders de boerderij niet kon vinden. De jongens uit Castricum en Haarlem brachten de nacht in hun ouderlijke hui zen door. Vandaag vertrokken de jongens voor de De orgelbespeling in de Grote Kerk te Haarlem was donderdagmiddag toever trouwd aan een zestal deelnemers aan de Internationale Zomeracademie voor orgel. Men hoorde Emmi Graf uit Bazel en Cécile Barth uit Zürich ieder met een Toccata van Frescobaldi, daarna Regina Hiller uit Wenen met een aantal koraalvariaties van Böhm en Hanni Widmer uit Solethurn met vier koraalvoorspelen van Bach, be nevens Sven-Olof Ohlsson uit Stockholm met een psalmmelodie met twee variaties van zijn landgenoot Gunnar Thyrestan en dan nog een drietal improvisaties, name lijk door Hanni Salis en Ohlsson, de eerste met een prelude en fuga, de tweede met een toccata (de thema's waren opgegeven door Cor Kee) en tenslotte een pastorale over een tweetal thema's van Marie- Claire Alail door Louk Nelissen. Het lijkt mij, gelet op de pedagogische opzet van de zomeracademie en gezien het feit dat men hier met jonge, nog groten deels in de leerjaren verkerende musici te doen had, onjuist een critische beoorde ling der afzonderlijke programmanummers te geven. In zeker opzicht zou dit trou wens onbillijk zijn daar men bij geen der deelnemers een vertrouwdheid met het instrument kon veronderstellen, die pas het resultaat is van een langdurige om gang ermee. Deze factor telt juist wel zeer zwaar bij het orgel, dat zo sterk in samen stelling en timbre van registers zijn eigen aardigheden heeft en waarbij de indivi dualiteit van de speler zich misschien min der, maar die van het instrument des te meer laat gelden. De medewerkers aan dit Programma waren dan ook zo verstan dig om zich aan een betrekkelijk een voudige registratie te houden. In de eerste twee improvisaties viel vooral de keuze van de harmoniek te waarderen, zoals die in de aard van de opgegeven thema's be sloten lag. Polyfone combinaties, het plaat sen van stem tegen stem, bleven nog wel eens in de bedoeling steken. In de laatste, meer homofoon opgezette improvisatie was de klankkleur, bepaald door samenklank en registratie, het meest opvallende ele ment, terwijl de vorm weinig overtuigend was. Een vrij talrijk publiek heeft dit pro gramma, dat een gunstige indruk gaf van het niveau der deelnemers aan de Zomer academie, met aandacht gevolgd. Sas Bunge Na aankomst in Haarlem verzamelden de jongens van de Tour der Verenigde Naties zich voor het hiiis van de heer D. Ringers aan de Harmenjansweg waar de winnaar van de sprint, Gerrit Lute, een prijs ontving. vijfde etappe in alle vroegte uit Halfweg voor een rit naar Utrecht, waarbij onder weg in het Olympisch stadion in Amster dam een ploegentijdrit gehouden zal wor den. Volgende weck vrijdag zal de Tour in Arnhem eindigen. Slordig De verkeerspolitie in Haarlem toonde zich, zo vernamen wij, weinig enthousiast over de organisatie van de Tour der Ver enigde Naties. Pas om kwart voor vier vernam men dat er honderd jongens in aantocht waren en het gevolg was dat men tijdens de drukste uren van de dag het verkeer moest stilleggen om de karavaan te laten passeren. Ook elders in Noord holland, in Hippolytushoef, Alkmaar, Cas tricum, Beverwijk en Velsen werden de politie-autoriteiten pas op het laatste mo ment of in het geheel niet ingelicht, het geen een ietwat slordige indruk maakte. Aan de finish op de Harmenjansweg was de aankomst geregeld door de buurt bewoners, die bovendien voor een groot aantal prijzen hadden gezorgd. De af zetting door de buurtbewoners de politie was spijtig genoeg te laat gewaar schuwd liet echter te wensen over waardoor de 2K>-jarige Marinus van N door een zestienjarige wielrijdster werd aangereden en zijn linker beentje brak, hetgeen een triest slot was van deze rit door Noordholland, die organisatorisch helaas het een en ander te wensen overliet. De heer Legerstee krijgt echter in de komende dagen ruimschoots de kans zich te revancheren. Haarlem. Bij de hoofdakte-examens te Haarlem zijn geslaagd voor de gehele akte de dames B. Morsink te Haarlem en M. van Dam te Westzaan; de heren B. W. v. Aalderen te Amsterdam en A. IJ. de Jong te Haarlem, C. M. Sep te Amsterdam, A. Verbeek, W. Meijer, J. B. Nelissen te Ben- nebroek, A. J. van Oord te Barsingerhorn, H. F. Tesselaar te Alkmaar, F. J. Mahieu te Den Helder. Voor de afdeling A: mej. Miedema te Amsterdam en de heren G. Hopman en E. G. Kerst te Santpoort. Voor afdeling B: de heren: H. J. Vervoort te Castricum, M. A. J. van Westen te Cas tricum,J. Wijnker te Heerhugowaard, H. F. Oudheusden te Zandvoort aan Zee, J. C. M. Pannekeet te Haarlem, J. H. Mulder te Heemstede, R. Töning te Haarlem, A. J. Kipshagen te Sijbekarspel. Utrecht. Voor het examen m.o. (A) Frans is geslaagd E. L. Paleari te Haarlem. Delft. Geslaagd voor het kandidaatsexa men bouwkundig ingenieur J. Cannegieter te Haarlem. Haarlem. Voor de handenarbeidexamens te Haarlem zijn geslaagd voor de nieuwe akte de dames E. M. van Eick te Amster dam, O. I. Th. Duiser te Bussum, de heren J. J. G. Brueys te Amsterdam, P. Doves te Zaandam, A. M. J. Bookelman te Amster dam, C. van den Bosch te Uitgeest, de da mes E. A. M. de Wolf te Amsterdam, H. J. de Vries te Amsterdam, E. W. Tempelaars te Amsterdam, B. J. M. Jansen op de Hoar te Amsterdam, H. T. J. M. Klünnen te Zeist, W. C. G. v. d. Geer te Amersfoort, J. M. P. Késsel-Krook te Beverwijk, J. M. A. Kok te Amsterdam, E. M. Mokkenstorm te Oegstgeest, M. de Vlieger te Katwijk aan Zee. Haarlem. Voor het middenstandsexamen 1957 zijn geslaagd: G. Kops, C. van Nieu- wenhuijzen, C. Noort, E. J. Norde- Schnück, M. J. Oldenburg, F. Onderweegs, H. W. Otte, J. J. H. Otte, C. J. H. Paarde- kooner, E. M. Pannekeet, F. B. v. d. Peet, V/. G. J. Pennings, H. Peters, H. Y. Piek, W. Piller-Kuykens, W. A. v. d. Plas, H. H. Ploeg, J. J. J. Post, A. Redeker, A. M. R. Reinders, N. G. A. M. Rhee, M. J. in der Rieden, I-I. van Riessen, T. L. A. Rohling, W. M. Rood-Stoelers, M. -J. van Rooden, R. Rosbach, G. P. Rutte, W. J. Rutte, W. de Rooy, H. Ruygvoorn, J. J. M. Rijnja, R. B. V. Schelvis, J. Schermerhorn, M. A. Schoorl, I. Schultheis, J. A. Seijsener, T. Silvis, M. J. Sintenie, F. C. Slot, J. P. van Smaalen-Opstal, J. B. Smit, C. A. J. Spit hoven, H. J. H. Spruyt, C. v. d. Stad, J. H. v. d. Stadt, J. A. Stassen, R. Stellingwerf, G. N. Stephanus, H. H. Stokman, J. E. H. Stokman, I. H. N. Stork, A. P. Straver, H. J. Stuurman, H. J. H. Suidgeest, L. L. Sü- ter, J. P. A. v. Tatenhove, W. H. A. Teeu- wen, P. J. M. Tel, T. Telder-Bruin, J. C. Thoolen, M. G. J. van Trigt, H. J. Tromp, J. J. Uitendaal, P. A. Vader. Afgewezen 16 kandidaten. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL Bevallen: L. Hoogewerff-Biezeveld, dr; G. Smeets-Rol zn. Ondertrouwd: H. G. C. H. Liedtke en Sj. Visser; G. J. Kooren en C. Beekman; J. H. Richardson en H. Meppelink. Getrouwd: A. J. Wieg en J. M. A. Fodor; H. Wagener en M. Wildt Meyboom; H. C. Vermeulen en J. W. Krijt; N. J. van der Linden en B. A. Nieuwpoort. Overleden: mevr. A. de Jong-Bakker, 73 jaar. ADVERTENTIE Een friction PETROLE HAHN wordt aanbevolen vóór Uw permanent of vóór Uw watergolf. Discreet geparfumeerd. PETROLE HAHN garandeert gezond, soepel en zijdeachtig haar, vergemakkelijkt het kappen. Verlang het bij Uw kapper. tegen haaruitval en hoofdroos. IMP.: N.V. GROOTHANDEL IN PARFUMERIEËN TOILETARTIKELEN v/h FIRMA A. MAAS O.Z. VOORBURGWAL 239 AMSTERDAM Eind juli en begin augustus begint in de natuur de merkwaardige periode, waarin twee uitersten elkaar „overlappen": het in de lente begonnen nieuwe leven gaat dan samen met de voorbereidingen voor de ko mende winter. De opmerkzame wandelaar kan hiervan overal voorbeelden vinden. De uitbundige vogelzang in bos en veld is ineens opvallend minder geworden. Bo ven de weiden tussen Haarlem-Oost en de Haarlemmermeerpolder daverde de lucht enkele weken geleden van 's morgens vroeg tot na het invallen der duisternis van de zang van leeuweriken en graspie pers, die zich thans nog slechts nu en dan laten horen. Dit is eveneens het geval in de bossen tussen de stad en de duinen, waar overdag soms een enkele tjiftjaf of een eenzame fitis de enige zijn, die her inneren aan het klankfestijn van kort ge leden. Maar in de vroege morgenuren schieten ze nu en dan nog uit hun slof, alsof het een meidag is. Toch zijn er ook nu nog vogels die in de „gezinszorgen" zitten. Verscheidene broeden nog en andere brengen hun jon gen groot. In de polders rennen de pasge boren kievitkuikens over de nu kale hooi landen als in het prille voorjaar, terwijl hun volwassen broers en zusters van de eerste legsels in april en mei in grote groe pen boven de weiden vliegen. Het aantal van deze rondzwierende vo gels is echter soms plotseling opmerkelijk kleiner. Het kan gebeuren, dat men ze de ene dag met tientallen soortgenoten op een weiland ziet zitten, waar ze gezellig - el kaar steeds toeroepend - hun voedsel op zoeken. En de volgende dag zijn ze opeens weg, als de voorlopers van de grote herfst- trek. Dit is ook het geval met grutto's en scholeksters. Terwijl de oude grutto's op een landhek of op het topje van een tele graafpaal langs de weg alarmerend schreeuwen om de pasgeboren jongen te waarschuwen voor dreigend onraad, trek ken andere volwassen vogels al weg in de richting van hun zuidelijke overwinte- ringsgebieden. Een vogelsoort, die in dit jaargetijde al tijd sterk in aantal toeneemt, is de spreeuw. Traditiegetrouw staat de „spreeuwensocië teit" in de eendenkooi bij Vijfhuizen weer in het middelpunt der belangstelling bij deze vogels. Hoewel er nu nog niet de enorme massa's heentrekken, die men straks in september en oktober kan zien, maken toch nu reeds elke nacht zo'n slor dige vijfentwintigduizend spreeuwen ge bruik van deze slaapplaats. Hun aantal neemt dagelijks toe, naarmate meer jonge vogels volwassen worden en op eigen wie ken gaan drijven. De huismussenbevolking in de Haarlem mermeer en de IJpolders voert in deze da gen een teruggetrokken bestaan. De pol- dei-s hebben zich weer in hun zomerkleed gehuld. Brons, geel en goud overheersen op de velden met rijpend graan, dat door- spikkeld is met witte kamille, rode klap rozen en blauwe korenbloemen als één massaal, levend veldboeket. Daartussen liggen de groene akkers met aardappelen en bieten, afgewisseld door de zachte pas teltinten van bloeiende papavervelden en de grauwe, geploegde stukken, waarvan de vroege gewassen - zoals karwij - al zijn geoogst. Dit gebied is op het ogenblik het para dijs van de mussen, die nu hun kostje niet meer langs de huizen opscharrelen, maar een prinsheerlijk leventje leiden tussen de rijpende halmen met een overvloed aan voedsel. Doch de tijd is niet ver meer dat de vogels hier zullen worden verdreven, als straks de boer met graanmaaier en combine het veld intrekt om zijn oogst binnen te halen. Dan wordt, onder het geratel der maaimessen en het gegrom der motoren, het zomerseizoen in de polder definitief afgesloten. Op het bagage- en rijwiel depot aan het Stationsplein in Haarlem is het de laatste dagen een drukte van be lang. Vakantiegangers stro men in een uitgelaten stem ming naar binnen met de fiets aan de hand. Buitenlan ders beladen met koffers en rugzakken. Dagjesmensen, die hun overtollige bagage voor een dag in bewaring ge ven. Mensen, die een jaar lang hebben gespaard om een reisje naar het buitenland te kunnen maken. Het perso neel van het bagagedepot werkt op topcapaciteit. Naast de vaste staf van twintig man zijn voor de zomer maanden twaalf werkstuden ten,, scholieren die er iets bij willen verdienen en los-ar- beiders ingeschakeld. De chef van het depot, de heer H. Kneynsberg, behan delt de klachten, de corres pondentie en de onregelma tigheden. „Het is overstel pend druk", vertelt hij. „Er zijn dagen bij, dat we meer dan twaalfhonderd fietsen te verwerken krij gen. En dan al die klachten nog. Van fietsen, die niet op tijd of helemaal niet zijn aan gekomen. Bagage, die is zoekgeraakt. Noem maar op". Dan ratelt de telefoon. Een geagiteerd gesprek volgt. Blijkbaar klopt er ergens iets niet. „Is het moeilijk om de fouten weer te herstel len?" „Och nee", merkt hij lachend op, „alles komt wel weer op z'n pootjes terecht". „Vaak komen fietsen, die voor Haarlem bestemd zijn, bijvoorbeeld in Heerlen aan. Dat is te wijten aan de on leesbare opschriften van de labels. In de loop der jaren leer je wel, wat je moet doen om de fouten te herstellen: de heer Kneynsberg doet dit werk al eenenveertig jaar. „Over en weer worden tele grammen verstuurd. Er wordt links en rechts opge beld. Ach, meestal komt het wel voor elkaar". Terwijl de heer Kneyns berg een heel relaas doet van het vele werk, dat gedaan moet worden, voordat de fietsen en de bagage op de plaats van bestemming zijn gearriveerd, worden op het eerste perron honderden en nog eens honderden fietsen gesorteerd. Onafgebroken suist de fietsenlift omhoog. Omhoog en weer omlaag. Volgestouwd met fietsen. Fietsen voor Appelscha, voor Heerlen, voor Groningen, voor Marseille. De fietsen gaan eerst naar achtentwin tig plaatsen in Nederland, van waar zij naar de defini tieve plaats van bestemming worden vervoerd. Al deze plaatsen hebben een nummer dat ook op de rijwielwagon staat. Zo gaan bijvoorbeeld de fietsen, bestemd voor Epe, eerst naar Apeldoorn. Er wordt op het Haarlemse station in t^ee ploegen ge werkt. De ene ploeg is van zes uur; 's morgens tot vijf uur 's middags in touw; de andere van vier uur 's mid dags tot middernacht. In de avonduren is er volop werk te verrichten. Want dan rij den de fietsentreinen. Don derdag, vrijdag, zaterdag en maandag zijn voor de men sen van het depot de drukste dagen. Dan wordt er niet alleen veel bagage en een overvloedige hoeveelheid fietsen gebracht, maar dan moeten ook, en wel in de kortst mogelijke tijd, een groot aantal expresse-stuk- ken worden bezorgd. „Dat valt niet altijd mee, want we hebben maar vier motorbak fietsen, waarmee al die stuk ken vaak meer dan twee honderd per dag zo snel mogelijk naar de geadres seerden moeten worden ge bracht", vertelt de chef van het depot. Dan moet hij zijn verhaal voor de zoveelste keer onderbreken. Twee op gewonden dames stuiven binnen. „Ik wil de chef spre ken", roept één van hen uit. „Onmiddellijk". De heer Kneynsberg staat de dames te woord. „Wat heeft u op uw hart mevrouw?", vraagt hij vriendelijk. „Onze bagage uit Nice is nog steeds niet aangekomen", vertellen zij bezorgd. Een opgewonden re laas volgt. „Ja, en er zaten heel belangrijke dingen in die ene koffer". De chef van het depot sust de gemoede ren. „We zullen alle mogelij ke moeite doen. Heus, maakt u zich nog maar niet be zorgd. Morgen hoort u wel meer van mij". De dames verdwijnen weer om even la ter, bijna juichend, het kan toor weer binnen te rennen. De middenstanders krijgen meer en meer belangstelling voor de bevordering der pro duktiviteit, maar men neemt aan, dat zij nog niet vol doende op de hoogte zijn met alles wat met dit be langrijke vraagstuk verband houdt. Willen zij er meer van vernemen, dan kunnen zij zich in verbinding stellen met de consulent voor de middenstand in de provincie Noordholland, de heer P. Dondorp, Dreef 34 te Haar lem, die bereid is het vraag stuk op bijeenkomsten van belanghebbenden aan de or de te stellen. Het komt nog dikwijls voor, dat men de woorden efficiency, specialisatie, pa rallellisatie en produktiviteit leest en ze als „ingewikkel de dingen" overslaat. Op voering van de produktivi teit kan voor de midden stander betekenen verbete ring van de kwaliteit en uit breiding van de hoeveelheid te verkopen artikelen. Mogelijk denken vele mid denstanders, dat de produk tiviteit in hun bedrijf niet kan worden opgevoerd, om dat zij niet in dezelfde mate als de industrie kunnen me chaniseren. Er bestaan voor hen echter mogelijkheden, aldus deelde men ons van de zijde van het departement van Economische Zaken mee en belangstellenden kunnen zich tot de heer Dondorp wenden. „Ze zijn terecht. Kijk, kijk, daar staan ze". „Zo gaat het nu de hele dag", vertelt de chef en voegt er peinzend aan toe: „Ik wist het eigen lijk wel, dat die koffers hier allang waren. De nummers kwamen mij al zo bekend voor". In de fietsenloods van het bagagedepot kunnen ruim duizend fietsen staan. En de meeste dagen is dat ook het geval. Duizenden fietsen, die door de Nederlandse Spoor wegen met de grootst moge lijke zorg worden vervoerd ten gerieve van de vakantie gangers. Wagonladingen vol. En 's nachts rijden door het hele land ellenlange fietsen treinen. Elke nacht opnieuw. Zaterdag is de heer F. van Norde uit de Leidsestraat in Haarlem vijfentwintig jaar getrouwd. Op die dag zul len de bloemetjes nu eens niet buiten, maar binnen worden gezet. Dat mag ook wel, want veertig jaar ach tereen staat de heer Van Norde voor dag en dauw op om met z'n bloemetjes, pot jes en plantjes naar de bloemenmarkt te trekken. Een bekende figuur op de Haarlemse markten, deze bloemenkoopman. Een fi guur, die met de markt is op gegroeid. Er zijn maar wei nig kooplieden, die hem niet kennen. Frans noemen ze hem. Vroeger stond hij met zijn kraam op het Verwulft, op de plaats, waar nu een groot warenhuis staat, 's Avonds moesten de kra men daar in allerijl worden afgebroken, omdat de tram er anders niet door kon. „Er is wel veel veranderd in de loop van de jaren", verzucht de zilveren brui degom en zijn echtgenote knikt instemmend. In ver vlogen dagen verkochten de bloemenkooplieden maar drie soorten bloemen. Nu heeft de klant een keus uit wel tweehonderd soorten. „Of hij er een speciale verkoop techniek op na houdt?" „Ja, met een praatje breng je je waar wel aan de man. Verder moet je ervoor zor gen, dat je kraam er ver zorgd uitziet. Als de bloe men een beetje aardig zijn uitgestald, dan trek je de kopers". Dat bloemenschik- ken heeft hij terdege in de praktijk kunnen leren, want in vroeger jaren had hij ook een bloemenzaak in de Voor zorgstraat. „Maar over bloe metjes gesproken. Dat is mijn mooiste bloem". La chend wijst hij naar zijn echtgenote, die bloost van wege het compliment. Onge twijfeld zullen vele collega's van de zilveren bruidegom zaterdag naar de Leidse straat trekken om bloemen koopman „Frans" en zijn echtgenote van harte te feli citeren. En bloemen zullen op die dag eveneens in over vloedige hoeveelheden aan wezig zijn. „Desnoods zet ik er zelf m'n hele huis mee vol", zegt de heer Van Nor de lachend. De vijfde en (voorlopig) laatste aflevering van de se rie verkeersregels bij over steekplaatsen, houdt zich be zig met kruispunten, waar het verkeer geregeld wordt door een verkeersagent of met behulp van verkeers lichten. Voor de voetganger geldt bij deze situaties de gulden regel, dat hij (of zij) slechts mag oversteken als het ver keer op de rijbaan, die overgestoken moet worden, stil staat. De toestand is helaas nooit zo eenvoudig, dat de rijbaan helemaal voor het verkeer is afgesloten. Onge duldige voetgangers moppe ren wel eens, dat zij, als zij zich zorgvuldig aan de regels zouden houden, nooit in staat zijn over te steken. In het geval, zoals dat op het IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH plaatje is afgebeeld, immers mag het verkeer in de straat BB doorgaan. Op de ande re rijbaan staat het verkeer tijdelijk stil. Overstekende voetgangers moeten echter rekening blijven houden met het afbuigende verkeer. Wij zien bijvoorbeeld fietser C rechtsafslaan en fietser A, die uit dezelfde richting als C kwam is linksafgeslagen. De enige oplossing is, dat voetgangers en bestuurders van voertuigen hier met elkaar rekening houden. Voetgangers blijven dus bij het oversteken ook als de weg „veilig" is uitkijken en automobilisten en andere rijbaangebruikers zullen de bochten voorzichtig moeten nemen, zodat zij geen arge loos overstekende voetgan gers „scheppen". ONDERTROUWD: 25 juli: B. J. Bos en B. Visser. GEHUWD, 25 juli: W. de Groot en J. J. van Aalst; A. Riemers en D. van Schup- pen; J. G. Does en G. Bottelier; N. J. J. Bink en A. B. P. Peters; J. de Wilde en S. Gaberthtiel. BEVALLEN van een zoon: 24 juli: C. J. Berck Beelenkamp-Van Egmond; E. Brou- wer-Frumau; M. J. Felix-Van der Weij- den; H. Steendam-Van Zeist; 25 Juli: C. M. van der Velde-Kuchler; A. Behrens- Steenman.. BEVALLEN van een dochter: 24 juli: C. Leijen-De Paus; 25 juli: D. van den Aard weg-Van der Heijden. OVERLEDEN, 23 juli: H. P. Misset, 81 jr., Professor van der Waalsstraat. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: P. Smits en M. Smid; P. E. Kam en P. S. Bakker; P. H. van Huizen en M. Heil; L. van der Linden en J. Trouwen. GETROUWD: Th. C. van der Wateren en C. H. Broers; J. A. de Groot en W. G. Boot; S. Joustra en M. E. de Graaf; G. van Drie en G. de Haan; H. L. II. I-Iuzemeier en H. G. Smits; B. Sikkenk en H. Hofstee. GEBOREN: Marinus Jacobus, zn. v. F. F. C. Heule en P. Eenhoorn; Anna Berthe, dr. v. M. J. Schreuder en A. A. C. Hette- ma; Paulus Adrianus Maria, zn. v. P. M. Beker en G. A. M. Th. Kolle; Jeroen Marie, zn. v. G. H. Drontmann en H. M. L. Hoots- mans; Frank Onno, zn. v. G. H. Veenhoven en A. Bokhoven; Maria Johanna, dr. v. G. J. Willemse en C. C. Bakker. OVERLEDEN: Wed. E. Beersma-Paap, 75 jr.; J. C. Hetem, 80 jr.; S. H. Kuhle- maijer, 87 jr.; mevr. M. E. Reuvers, 83 jr. De Nederlandse schrijver Jef Last za morgen aan de Hamburgse universiteit cum laude promoveren tot doctor in de filosofie. De titel van zijn dissertatie luidt: „Die wandlung in der beurteilung Lu Hsüns und ihre ursachen". DR. SMITS VAN WAESBERGIIE BUITENGEWOON HOOGLERAAR De gemeenteraad van Amsterdam heeft met algemene stemmen dr. J. M. A. F. Smits van Waesberghe S. J. benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de eenstem mige muziek en de muziektheorie der middeleeuwen aan de gemeente-universi teit. Dr. Smits van Waesberghe was tot dusver privaat-docent aan deze universi teit.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7