F1T7I LINDBERGH REISBUREAUX Kerkdiensten DKW Tal van auto's ontvreemd tijdens avontuurlijk „uitje" Muggen werden aan strenge medische controle onderworpen Amsterdammers trachtten in Haarlem gestolen wagen te verkopen Fa. C. van Maren SLOT DEFECT? ZATERDAG 27 JULI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Examens ULO krijgt de naam van wethouder Oudheusden- school Haarlems Dagblad/O.H.C.- beker voor Muggenronde Paard slaat op hol Twee gewonden Tuinfeest voor bejaarden tot september uitgesteld Burgerlijke Stand van Haarlem In Het Huis Van Looy" Expositie van moderne kunst uit gemeentelijk bezit door burgemeester geopend VAKANTIESPELEN OP MAANDAG 29 JULI Sladio Moors Volgende wëek collecte voor „Meer en Bosch" Medische verzorging tijdens weekeinde V ak anti e satire Harde vuisten Charmante spionnen Prolongaties en reprises Dierenvrienden gevraagd pe politiekorpsen van zeven gemeenten in ons land zullen' zich in de komende wa ken bezig moeten houden met de gevol gen van één avondje-uit van twee Amster dammers. Hun „boemeltje" strekte zich uit van vorige week zaterdag tot maandag middag. Tijdens dit uitje stalen zij vier auto's en deden zij in vier gevallen pogin gen tot autodiefstal. Het begon allemaal met het avondje-uit van twee Amsterdammers, een 34-jarige reclameschilder en een 27-jarige vertegen woordiger. Nadat zij zaterdagavond in de hoofdstad enkele café's hadden bezocht, kwamen zij op het idee naar Rotterdam te pan, waar zij een vriendin hadden. Het was al laat in de avond, zodat zij niet meer met de trein konden gaan. Enkele auto's, die hen wel aanstonden, weigerden zonder contactsleutel te functioneren. Uit één der auto's werden de papieren meegenomen. De reclameschilder stelde toen voor de wagen van zijn patroon te „lenen", hetgeen geschiedde. In Wassenaar liep de auto echter warm, zodat de rit daar eindigde. Liftend ging het tweetal terug naar Am sterdam om vandaar (het was inmiddels zondagmiddag geworden) naar Den Haag te reizen. Het Rotterdamse vriendinnetje, twintig jaar en ongehuwd, voegde zich daar bij hen. Slechts papieren De eerste drie auto's, die men in Sche- veningen trachtte te stelen, waren niet in beweging te krijgen. Slechts de papieren van een Duitse personenauto en wat kle dingstukken uit de andere wagens werden meegenomen. De vierde auto liep wel. Daarmee werd naar Haarlem gere den, waar de vertegenwoordiger een ga ragehouder kende die de gestolen auto misschien wel wilde kopen. De garagehou der zelf voelde er niets voor, maar was be reid met de vertegenwoordiger mee te gaan om het elders te proberen. De recla meschilder en het vriendinnetje moesten de wagen uit. Op weg van de ene garage naar de andere greep de Haarlemsche po litie echter in: de vertegenwoordiger werd aangehouden. De reclameschilder en de Rotterdamse juffrouw waren inmiddels op eigen houtje verder gegaan. Zij vonden in Bloemen daal een fraaie auto, die de dienst niet weigerde. Alvorens er mee af te reizen, schilderde de reclameschilder op het num merbord eerst netjes het nummer van de Duitse personenauto, waarvan men in Scheveningen de papieren had gestolen. Toen ging het naar Rotterdam, waar een nieuwe vriend, een 28-jarige classi ficeerder, werd opgehaald. Gedrieën reed men vervolgens naar het zuiden van het land. In Leende (N.-Br.) weigerde de auto, die werd achtergelaten, hetgeen betekende dat er naar een volgend slachtoffer ipoest worden uitgezien. Het werd gevonden in Maastricht: een flinke personenauto, die zonder mankeren naar Haarlem wilde rijden. Daar wilde men bij de garagehou der wel een deel van de opbrengst van de eerste auto in ontvangst nemen, maar men hoorde, dat de zaak mis was gegaan. Dan maar weer omgekeerd: terug naar Den Haag. Donderdagmorgen'kreeg dé po litie aldaar een telefoontje, dat één van de gestolen auto's In de Kranestraat voor een logement stond. De auto bleek echter al weer weg te zijn, maar de Rotterdamse ADVERTENTIE snel betrouwbaar O verveen - Tel. 23523 Haarlem. Voor het middenstandsexamen zijn te Haarlem geslaagd: Johannes de Valk, N. C. J. v. d. Vecht, C. L. Vedder, Jac. van Veen, A. J. van Veenendaal, H. A. Veenman, A. M. P. Veenstra, F. J. Vee rings, D. G. Verboom, W. J. A. Verburg, J. C. Verhulst, A. M. Verkerke, B. Vis, C. A. Visser, P. Vlaar, D. Voerman, C J. Voe telink, S. H. Vogel, C. B. M. Vocrham, C. H. J. v. d. Vossen, J. L. Vreeken, B. A. M. Vreeswijk, W. T. de Vries, H. J. Waanders, B. W. v. d. Woord, L. C. Wabeke, M. T. G. Walthaus, R. Warmerdam, R. H. Warmer dam, T. Wassenaar. S. v. d. Wateren, R. H. v. d. Wees, J. M. L. v. d. Weiden, E. Werle, L. J. Westmaas, A. Schoon-Hoog- lugt, B. W. Weijers, J. G. H. Weijers, J. G. Wilderom, L. Wildschut, J. P. Wilhelmus, P. H. van Willegen, J. B. A. Willemse, J. van Wonderen, A. H. van Wijk, J. H. van Wijk, R. van Zalen, M. J. N. Q. M. Zand wijk, Jan v. d. Zee, M. C. Zeestraten, B. G. Zwaai, W. J; v. d. Zwaard, C. Zwemmer, C. J. Zwemmer-Kreijger, M. C. Prins, P. A. Molenkamp, C. Nat, H. E. Rosbach, C. A. Sabel, C. A. Terstal, H. Teske, C. P. Zwetsloot, K. B. F. M. Zwetsloot, J. P. H. Zijlstra. Hoogste puntenaantal van de examen- Plaats Haarlem is behaald door mej. P. Kroon, Gen. Cronjéstraat 74 rood, Haar lem. (Voor zes vakken behaalde zij 58 pnt). Afgewezen vijf kandidaten. De examens zijn geëindigd. Haarlem. Voor de hoofdakte-examens zijn geslaagd voor de gehele akte: mej. H. J- v. d. Plaat te Huisduinen en de heren: W. F. Pauw te IJmuiden, H. J. Plekker te Amsterdam, R. D. Schouwvlieger te Am sterdam, M. B. Birkenfeld te Den Helder, G- A. v. Eldert te Amstelveen, J. A. M. Kwakman te Haarlem, C. A. G. Noten boom te Amsterdam. Voor gedeelte A: J. R- van Oordt te Zwanenburg. Voor ge deelte B: mej. O. E. van Santen te Heem stede en de heren T. Souwer te Haarlem, C- A. Schreuder te Haarlem, P. J. N. Scha- vemaker te Haarlem, W. Rood te Opmeer, C. Roos te Beverwijk, D. L. v. Rooijen te Amsterdam, R. Roozendaal te Amsterdam, P. Rus te Alkmaar. Utrecht. Geslaagd voor het examen Frans m.o.-A J. G. Thissen te IJmuiden. Amsterdam: Geslaagd voor het examen Engels m.o.-a: A. D. M. Pols, Haarlem. vriend en de Rotterdamse juffrouw waren er nog. De reclameschilder had het tweetal achtergelaten en was zijns weegs gegaan. Ook voor hem naderde echter het einde van de omzwerving. Een surveillerende politieman reed hem in de Rijswijkse- straat te Den Haag klem tegen de stoep rand. Inmiddels was de vertegenwoordiger van Haarlem naar Den Haag overge bracht, zodat het viertal daar in een poli tiecel zit uit te blazen van de vele weder waardigheden. De politie ontwart de kluwen en zoekt uit welke auto in welke plaats thuishoort. De heer A. de Waard te Badhoevedorp heeft zich met een brief tot de gemeente raad van Haarlemmermeer gewend met het verzoek om een weg in Badhoevedorp de naam te geven van Wethouder Oudheus- denweg. De gedachte is B. en W. uiterst sympathiek, maar zij meenden dat het het meest passend zou zijn de naam van wijlen wethouder Oudheusden te verbinden aan een instelling behorende tot die tak van gemeentelijke overheidszorg, het onderwijs, welks belangen hij met zoveel toewijding en liefde op voortreffelijke wijze heeft be hartigd. Het college was dan ook voor nemens bij het gereedkomen van het nieu we gebouw van de openbare school voor u.l.o. te Hoofddorp voor te stellen aan deze school de naam te geven van Wethouder Oudheusdenschool. B. en W. stellen de raad voor aan de heer A. de Waard te berichten dat om die reden aan zijn verzoek niet kan worden voldaan. ADVERTENTIE AMSTERDAM Tel. 49956 HAARLEM 17229 ARNHEM 21662 Voor diverse uitstekend verzorgde hotelreizen per luxe touringcar zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Vraagt het uitvoerig programma. Het begint ernst te worden voor de zestig deelnemertjes aan de derde Haarlemse Muggenronde. Over ruim een week zal aan de Planetenlaan in Haarlem-Noord name lijk het startschot klinken van de 350 km lange rit over de Af/ Veluwe die behal- ty? ve een fietstocht N langs allerlei klei- \M/ ne wegen ook een [y ^S3 wedstrijd zal be- ~V7r\\~ O tekenen met een 9\ p| groot aantal fraaie -T nï prijzen. N De voorberei dingen voor deze tocht zijn in een vergevorderd stadium ge komen en er zijn nog slechts enkele klei nigheden te regelen voordat de karavaan zich in beweging zal zetten. Vrijdagmid dag zijn alle jongens in het gebouw van de Geneeskundige Dienst aan de Nieuwe Gracht in Haarlem aan een grondige me dische keuring onderworpen. Alle jongens werden doorgelicht en bovendien onder gingen zij een strenge sportkeuring waar bij dus uitgemaakt werd of ze alle zestig lichamelijk in staat zullen zijn de lange tocht naar behoren te volbrengen. Dat is één belangrijk punt van de voor bereidingen. Een andere kwestie is de rij wielkeuring ,die volgende week zal plaats hebben. De vorige ja rep li/#.d£^§ug$eljjk- heid van enkele fietsen namelijk wel iets te wensen over en hoofdagei^Gees,., vap Geem is in het geheel niet van plan even als vorige jaren per dag tientallen fietsen van nieuwe banden te voorzien of een do zijn nieuwe trappers te monteren. De keu ring zal dus streng zijn. Voorts moeten volgende week de stro zakken worden gevuld, bovendien moeten er nog een wasmachine en een centrifuge van een of andere vriendelijke Haarlem mer worden opgescharreld, zodat de jon gens wanneer dat nodig mocht zijn, hun shirts kunnen laten wassen en tenslotte volgt dan op zondag 4 augustus het uitrei ken van de truien, petjes en fouragezak- jes aan de jongens, waarna de volledige leidersploeg zich zal gaan bezighouden met het laden van de vrachtwagens en het bespreken van de laatste probleempjes. Op 5 augustus in de morgen volgt dan de start die het slot zal zijn van ruim een half jaar voorbereidingen en die tevens het begin zal vormen van een heerlijke va kantie voor zestig Haarlemse jongens. Vrijdagavond omstreeks zeven uur heeft een op hol geslagen paard op de Schalk- wijkerweg in Haarlem grote beroering te weeg gebracht. Toen het paard, dat voor een met melk beladen wagen gespannen was, op hol sloeg, viel de bestuurder, een 53-jarige veehouder, van de bok en werd overreden. Zijn 23-jarige dochter trachtte het paard nog tot stilstand te brengen door aan de disselboom te gaan hangen. Dit ge lukte echter niet. Het meisje werd onee- 'Véervijfho'ndr d mè'feFVriéege^eurd. Tiet paard schrok van het gerammel van de 'melkbussen" én begonsteeds harder te lo pen. Toen het dier bij de boerderij van de veehouder was aangekomen, draafde het tussen twee stenen paaltjes het erf op, galoppeerde enige keren om de boerderij heen en werd tenslotte door een zoon van de veehouder in een weiland tot stilstand gedwongen. Het meisje liep slechts een aantal schaafwonden aan haar gezicht, armen en benen op. Zij was echter geheel overstuur en werd ter observatie in de Mariastich- ting opgenomen. Haar vader kwam er niet zo goed af; hij moest met een gecompli ceerde onderbeenbreuk (een van de wielen van de wagen was over zijn been gereden) naar de Mariastichting worden overge bracht. Het paard is waarschijnlijk geschrok ken, toen de wagen een trottoirband op de Schalkwijkerweg schampte. Het tuinfeest voor ouden van dagen, dat aanvankelijk donderdagavond 25 juli op de Schotersingel in Haarlem zou worden gegeven door leerlingen van de dans- en balletstudio van mevrouw To Venema en dat wegens de slechte weersomstandighe den moest worden uitgesteld, is thans de finitief verschoven naar een nog nader be kend te maken datum in eind augustus of begin september. Men heeft eerst nog getracht het feest gisteren te laten plaats hebben, maar ook toen is de regen spelbreker geweest. Het is wegens vakantie van vele der deelne- menden niet mogelijk gebleken de avond eerder te houden dan eind augustus. Deze enorme beker die een hoogte heeft van ruim veertig centimeter is door de directie van Haarlems Dag- blad/O.H.C. beschikbaar gesteld voor de winnaar van de derde Haarlemse Muggenronde die gehouden zal wor den van 5 tot en met 10 augustus. Het rennertje dat als eerste in het algemeen klassement eindigt zal deze beker mee naar huis mogen nemen. Hij mag de trofee echter slechts één jaar in zijn bezit houden want de bedoeling is dat de beker als wis- selprijs elk jaar weer aan de beste Haarlemse Mug zal worden uitge reikt. ■XOOOCOD(XOCCOOOOC»DOOOOOOOCCOCOCraX030COC»CX)OOOCCOOCXXXX ADVERTENTIE DE EERSTE COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING uA ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang var. haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers HAARLEM, 26 juli 1957 ONDERTROUWD: 26 juli: W. G. Kapi tein en I. van den Berg; J. A. van Vliet en H. J. M. Pelser. GEHUWD: 26 juli: J. Douona en F. B. Stienstra; D. J. Bongertman en J. M. Diek; J. Hendriks en A. B. Lammers. BEVALLEN van een zoon: 23 juli: A. G. Hoomoedt-Pruissen; 25 juli: A. G. Groeneveld-van Berkel; 26 juli: G. M. van Rijn-Janssen. BEVALLEN van een dochter: 25 juli: D. Oorthuis-Onck; 26 juli: T. Spoor-Heem- stra. OVERLEDEN: 24 juli: M. J. van Nieu- wenihuijzen, 63 j., Hazepaterslaan; J. E. van der Woude-Pauel, 84 j., Gasthuisvest; 25 juli: H. H. Clots, 61 j., Hazepaterslaan; A. M. Mes, 60 j., Kleine Houtweg; M. E. M. van der Meijden, 2 w., Molijnstraat; C. Sok van Zurk, 41 j., Kamperlaan. ZONDAG 28 JULI 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. J. Boere, van DrieL 7: Ds. W. M. van Asperen. Woensdag 8: Avond* stilte. Spr. Ds. H. S. J. Kalf, van Benne- broek. Henny Postma, alt. Klaas Bolt, or ganist. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. H. P. Swets, van Rijk (H'lm.meer). Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. K. H. L. van Selms, van Dordrecht. Ooster- kerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen Bevestiging van Ambtsdragers. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. R. Hengstmangers. 10.30: Jeugddienst. Can- didaat J. H. Meesters, van Scheveningen. Gebouw Vrljz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. W. Chr. Smits, van Edam. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk Dhr. J. Burger. 10.45: Broeder C. J. Oosten rijk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. J. W van Nieuwen- huijzen, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Eglise Wallonne, 10 h. 30: Service présidé par le Consistoire. Deutsche Ev. Ge- meinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Pfarrer P Stein. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veer- straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Bethel Pen tecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. 15: Dienst met H. Avondmaal. Dinsdag 19.30: Bij belstudie o.l.v. evangelis C. Ch. Hermes. Vrijdag 19.30: Bidstond in de Spoorstraat 4 rd. Alle-Dag-Kerk, Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbe- spreking, Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evang. op Geref. grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. C. A. Polderman, van Utrecht Woensdag 7.30: Ds. A. J. Timmer, van Hui zen. Stads Evangelisatie, Lange Herenstr. 6 10: A. Vries, Evangelist te Den Helder 7: J. F. Snoeks. Woensdag 8: J. Jansen. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. 10: Broeder Niemeier Alfen a. d. Rijn. 5: Dezelfde. 8: Jeugdsa- menkomst. Donderdag 8: Bijbelbespreking en Bidstond. Zaterdag 7.30: Openluchtsa menkomst aan de Dreef. Vrije Evang. Ge meente, Parklaan 21. 6.30: Ds. A. H. v. Gent. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst, daarna Fami lieavond. Zondag 7: Ds. Schutz. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstr. 10.30: Dr, G. J. Lindijer, van Amsterdam. Ver. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. C. Soutendiik. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 9.30: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. D. J. Roos Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Dr. F. L. Bos. van Vlaardin- gen. 5: Ds. J. A. Tiemens, van IJmuiden. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. F. L. Schalkwijk, van Poerwokerto. Geref. Kerk. Begijnhofkapel 9 en 4.30: Ds. Bos. Geref. Gemeente. Ridder straat 29. 10 en 5: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. Hegeman. Geref. Gem., L. Margaretha- straat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gemeente in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissin gel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptisten Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Dhr. G. Planting. 20.15: Jeugdsamen- komst. Dinsdag 20: Zusterhulp. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssa menkomst. 6.45: Openluchtsamenkomst 7.30: Verlossingssamenkomst. onder leiding van Kapitein P. Vons. Vergadering van Ge lovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen schap. Geen samenkomst wegens vakantie. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evange lie Gemeente (Pinkstergemeente) Elim-ka- pel, Paul Krugerstraat 36 10: Openbare sa menkomst. Pastor C. Eylander, uit Amerika. 7: Opwekkingssamenkomst. Verschillende sprekers o.a. Pastor _C- Eylander. Donderdag 8': Gébèdssamerikfemst' (voor GerriéehteTëdën) Zaterdag 7.309: Openluchtdienst in het Julianapark Z.Z. Imroanuël-k&pel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. J. E v. d. Brink, hoofdredacteur Kracht v. Omhoog, Gorin- chem. 10: Zondagsschool. 6.45: Openhichtd. a. d. Krocht 7.30: Samenkomst. Donderd. 8: Bidstond. Vrijdag 7: Jeugddienst van 8-13 j. 7.30: Jeugddienst van 1430 j. Pinksterge loofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: Dhr. Th. Ottenbros. 5: Dhr. S. Priester. Gemeente van Christus, Soruitenbosstraat 9 10.15: Aanbiddingsdienst, bijbelse preek. 8: Bijbelstudie voor allen o.l.v. R. Richardson. Donderdag 8: Ged. Oude Gracht 47, zaal 2, Evangeldsatiesamenkomst. Voor gratis bij belcorrespondentie B. Phillips, Du Faystr. 9,. Amsterdam-Z. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendadags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apos tolische Gemeente, Jacobijnëstraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefeningen. Jehova's Getuigen Kamerlingh Onnesstraat 83. 6 tot 7 uur. Vrijdag van 7.309.30. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. M. N. Schrale, van Rotter dam. Jeugddienst. 7: Dr. G. Ph. Scheers, H. Doop. Immanuëlkerk. 10: Ds. J. H. van Grieken, van Arnhem. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-W.) 10.30 en 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Zuiderkapel afd. Noord, Vereni gingsgebouw Volkstuin „Zonder werken niets". Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. A. H. Agtereek, evangelist te Am sterdam. Maandag geen jeugd evangelisatie. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst, Dhr. J. Sevensma, evang. te Amsterdam. Vrijdag geen Bijbelbespreking. Geref. Kerk, Kloppersingelkerk, Klopper singel 55—57. 9.30: Ds. H. Holtrop. 5: Ds. F. L. Bos. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. F. L. Bos. 3.30: Ds. G. E. Meuleman. Noord- Schotcrkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. G. E. Meuleman. 5: Ds. H. Holtrop. Geref. Kerk in gebouw N. P. B., Berkenstraat 10. 9: Lees dienst. 2.45: Ds. Bos. Chr. Geref. Kerk, Flo- resstraat. 10.30 en 5: Ds. J. C. Maris. Jehova's Getuigen, geb N. P. B., Berkenstr. 10. 6.45 745. Woensdag 7.30—9.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wlhielminaplein. 8.30: Ds. van Nieuwen- huijzen. 10: Prof. Dr. A. A. van Ruler, Utrecht. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels, H. Av. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuyzen. Kapel Irene,. Meer en Bosch. 10: Dhr. Van der Steeg. Ned. Prot. Bond geen dienst. Doopsgez. Kring, in „De Olijftak", 10.30: Dr. J. Maarse, em. pred., Krommenie. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Ds. F. L. Schalkwijk, miss. pred. van Poerwokerto. 5: Ds. A. M. Boeijinga, van Heiloo. Pinksterkerk 10: Ds. A. M. Boeijinga 5.30: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk. 10 en 5: Prop. Schoonebeek, van Utrecht. Jehova's' Getuigen, Binnenweg 79 c, 23: Gezamen lijke Bijbelstudie. Woensdag 7.308.30: Praktische toerusting voor de prediking van het évangelie. Maandag, Ir. Lelylaan 63. 89: Huis-Bijbelstudie. Donderch, Craye- nestersingel 7. 8—9: Huis-Bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mevr. Ds. H. Du- four van Hall, Doopsgez. uit Bentveld. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. D. J. Spaling, van Workum. 10.30: Mej. Ds. J. Burgersdijk. Open Deur-dienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. P. Homburg, van Vlissingen. 3.30 en 7.30: Ds. G. Toornvliet. (Belangstellenden) Vrü Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers, Haarlem-N. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. L. G. Pleijsant. van Leeuwarden. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Jac. Poort. In het museum „Het Huis Van Looy" is vrijdagavond door de burgemeester van Haarlem mr. O. P. F. M. Cremers een ex positie geopend van moderne kunst uit Haarlems gemeentelijk bezit. De expositie blijft tot 9 september geopend. De burgemeester uitte zijn dankbaarheid jegens allen, die hebben bijgedragen aan de totstandkoming van het moderne kunst bezit van Haarlem, dat vanaf het begin in 1946 gegroeid is tot een omvang van drie honderd werken. Van deze driehonderd v/erken zijn er thans ongeveer honderd, van vierenveertig kunstenaars, geëxpo seerd. De burgemeester gewaagde van zijn gepaste trots betreffende het aandeel, dat het gemeentebestuur in deze groei heeft gehad. Duidend op de steeds toenemende om vang van het moderne kunstbezit te Haar lem, stelde de burgemeester de vraag: „Waar moet dat heen?". „Ik wou dat ik het wist", zei de spreker; „natuurlijk naar een museum voor beeldende kunst". De eerste burger van Haarlem verklaarde ver volgens dat de bestedingsbeperking en de daaruit voortgekomen gemeentelijke finan ciële nood de bouw van een nieuw museum niet toelaat; „maar houdt u ervan verze kerd, dames en heren kunstenaars, dat het plan levend bij ons blijft". Met een dank woord aan de heer H. P. Baard, die het arrangement der kunstwerken verzorgde, besloot de burgemeester zijn openings toespraak. Openingsdag van de vakantiespelen, ge organiseerd door het Haarlemse Speel- tuinverbond. Om half tien vertrek vanaf de speeltuinen voor een stertocht naai de Kleverlaan, waar ballonnen worden opgelaten. Om twee uur optreden van het circus van de Stichting Club- en Buurthuizen. Het programma van de r.k. speeltuinen is als volgt: Speeltuin Kindervreugd (Godfr. van Bouil lonstraat): bezoek aan Grote Kerk en beklimmen toren, voor jongens en meis jes van 10-13 jaar. Elba (Ged. Schalkburgergracht): wedstrij den in de tuin voor kinderen van 9-13 jaar. Zaanenoord (Zaanenstraat): spel in de tuin. Hof van Eden (Geusevesperstraat): om negen uur gecostumeerd feest, om tien uur voetbalwedstrijd en 's middags spel in tuin. Noordervreugd (Ambachtstraat): autobus tocht naar Kennemerduinen; vertrek om half tien. (ADVERTENTIE) «m ouds bekend - TeL 14605) Offirlee] Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM De jaarlijkse collecte voor „Meer en Bosch", de inrichting van de Christelijke vereniging tot verpleging van lijders en lijderessen aan vallende ziekte in Heem stede, wordt dit jaar van 29 juli tot en met 3 augustus gehouden. De volgende week zullen mensen huis aan huis gaan met een lijst, waarop men kan intekenen. Zaterdag 3 augustus zal de straatcollecte worden gehouden. Juist door de vakanties is het voor de vereniging moeilijk voldoende mensen te krijgen voor de lijstinzameling en de straatcollecte. Zij, die over vrije tijd be schikken en tot het welslagen van de col lectes willen bijdragen kunnen zich op geven aan het kantoor van „De Macht van het Kleine", Boschhuis, Dreef 40. Haarlem. Verder kan iedereen, c.ie het werk ten behoeve van epileptici wil steunen, giften afdragen bij lijstinzameling en straatcol lecte. Een woord van aanbeveling voor deze traditionele collecte lijkt ons nauwe lijks nodig. De naam, die „Meer en Bosch" op het gebied van verpleging van lijders aan vallende ziekte heeft, spreekt voor zichzelf. HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend tele fonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: Jan Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Apotheken: Noorder-apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 23821; Apotheek Rem mers, Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038 BLOEMENDAAL: Artsen. Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, tel. 25589. Overveen: Dokter W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Overveen, tel. 22884. Aerdenhout: Dokter W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, te lefoon 27888. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgerweg 16, Bloemendaal, tel. 24413 en zuster A. G. Haagsma, Spiege lenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26994, bgg. 27343. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 3 augustus voor spoedeisende gevallen ge opend de Elswout Apotheek, Bloemen daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en de Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, Aerdenhout, tele foon 26772. HEEMSTEDE: Artsen: R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6, telefoon 36550 en A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, telefoon 35008. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), telefoon 39818 (en in de week van maandag 29 juli tot en met zaterdag 3 augustus, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand voortselaan 164, telefoon 26772 (en van zaterdag 27 juli tot en met vrijdag 2 augustus, des avonds na zes uur). (P a 1 a c e) Op donkere vakantieda gen zal het voor velen een uitkomst zijn om in Palace de vakantie van de Parijse familie Vink mee te beleven, in de titel aangeduid als „De familie Moordslee". Het is een voortreffelijk geslaagde vakantie satire van Robert Vernay, waarin Sophie Desmaret en Pierre Destailles respectie velijk de moeder en de vader typeren in een bewogen gezinsleven, waarbij de emo ties vele malen tot het kookpunt stijgen. Dat de film mede is uitgebracht onder auspiciën van verschillende verenigingen ter bevordering van de verkeersveiligheid en tot behoud van het natuurschoon in Frankrijk, laat zich verstaan, wanneer men zich even realiseert hoe hier spelender wijs de gevaren van overvolle autowegen, van vuur in de kurkdroge bos en hei aan geduid worden en de vakantiespreiding wordt bepleit. Voor deze familie loopt het allemaal goed af: het gekochte afdankertje rijdt, rijdt zelfs nog na een botsing, ver oorzaakt door de neiging van pa, er alles mee te passeren waarbij hij door de twee jongetjes werd aangevuurd. Het komt zelfs zo ver, dat hun oude hit (die één op twee rijdt) door een dolle Amerikaan voor een fabelachtig bedrag wordt opgekocht en dat dezelfde Amerikaan een keramiebu- siness met hem gaat opzetten aan de Cóte d'Azur. Zelfs de dolste dingen in dit kos telijke filmwerk zijn in principe wijs ge kozen (bijvoorbeeld, dat het gezin zo van zijn vakantie geniet in de tuin van een gevangenis, waar het tijdelijk voor een verhoor wordt vastgehoudenHet slot van de film drukt nog even een waardig stemDel op het geheel: de ontroerde echt genote snuit op een bijzonder onelegante wijze haar lichtelijk besproete neus. Dan wordt het doek tot ieders intense leedwe zen weer helemaal wit. (R o x y) In het Wilde Westen terro riseren drie broers een oioniersstadje en de wijde prairievelden. Zij beschouwen de Indianen als uitvaagsel en deinzen er niet voor terug het recht zelf in handen te nemen en onschuldige Indianen te ver moorden. De „Bloedige vergelding" komt echter. In de streek heeft zich een jonge, notige rancher gevestigd, die Indiaans bloed in de aderen heeft en niet kan ver beten. dat zijn moeder een Indiaanse was. De rancher houdt zich eerst afzijdig, maar de broers-met-harde-vuisten maken het hem zo lastig, dat hij hun zijn stootkracht moet tonen. Bijna wordt de rancher ge lyncht, verdacht van moord op één der 3 broers. Later doorboort hij de twee over gebleven broers met zijn revolverschoten in een tweegevecht. En na een spannende striid vindt hij een meisje aan zijn zijde. Van maandag tot en met donderdag wordt vertoond: „De dief van Damascus", een kleurrijk verhaal over Oosterse ro mantiek en wreedheid. (F rans Hals) Alle elementen van een goed soionageverhaal komen voor in de film „Verdacht huis" alleen het verhaal zelf is daarbij niet geheel uit de verf gekomen. De geschiedenis begint vrij verward met een overdaad aan figurerende personen, voordat men bemerkt, dat het verhaal zich afspeelt aan de Rivièra, waarbij het gaat om het bezit van uiterst geheime docu menten die twee groepen elkaar betwis ten. Aan de éne kant staat een jonge, knappe kolonel met een zeer charmante as sistente. Aan de andere kant een niets ont ziende schurk met enige, zo mogelijk, nóg charmantere helpsters. Daar tussen in een wat zielige figuur, waarvan niemand weet, wat hij eraan heeft en die later dan ook de dood vindt. Is het verhaal dus niet voldoende uitge werkt om waarschijnlijk te worden, de film zelf is met veel gevoel voor vakman schap gemaakt en weet in de meeste scènes uitermate te boeien, niet in de laatste plaats dank zij het acteervermogen van de spelers. Dat zijn er heel wat deze week. De pro longaties vinden we in L i d o, waar de spanning blijft voortduren dank zij „Strijd tegen verdovende middelen". Van een ander karakter is de spanning, opgewekt in Luxor door „Afrikaanse leeuw, maar de film mag er evenzeer zijn. En de reprises? Allereerst Rem brandt. Daar maakt „Sissi" haar ren tree. Een glorieus rentree vermoeden we, gezien de belangstelling voor deze lieve, romantische geschiedenis. In Studio kan men hartelijk lachen. Daar rijst Jacques Tati voor ons op als een unieke postbode in zijn film „Het is feest vandaag". En of! Ook in Minerva kunnen we lachen. Tot maandag in het kluchtige genre om „Heb je 'm door?" Van maandag tot vrij dag tijdens de matinee vanwege Laurel en Hardy als „Dansmeesters". Spanning is er 's avonds. Tot woensdag wordt namelijk „De politie volgt het spoor" ingezet met de onvergetelijke Louis Jouvet. Dan volgt „Desirée" naar de veelgelezen roman. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST' I.ANGE VEERSTRAAT 10 - TEL 1145* Het hondenverblijf in het asiel van de Haarlemse Dierenbescherming aan de Ridderstraat voldeed al een tijdje niet meer aan de eisen, ornaat het regenwater door het lekkende dak naar binnen kwam. Aanstaande dinsdag wordt een begin ge maakt met de vernieuwing van het dak. Gedurende deze verbouwing, die ongeveer een maand in beslag zal nemen, zal het onmogelijk zijn dieren in het asiel te her bergen. Het bestuur van de dierenbescher ming vraagt nu, of er Haarlemmers zijn, die gedurende de verbouwingswerkzaam heden een hond in huis willen opnemen. Er zijn verscheidene aardige en mooie die ren, die een goed tehuis zeker waard zijn en de vereniging en de dieren zouden er zeer mee gebaat zijn, als kandidaten voor het tijdelijke bezit van een hond zich vóór dinsdag bij de Dierenbescherming, Ridder straat 11 zouden willen aanmelden.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3