Bijverdienste Nette jongen gevraagd Westelijke verklaring over de Duitse hereniging getekend OPERA ITALIANA KUNSTGEBITTEN moderne flat in Amsterdam-Z. GLASPLATEN HANDIG MEISJE JAKO ANEGANG 22, HAARLEM, TEL. 19743 taats mijnen HYPOTHEEK Geen basis voor onderhandelen met Moskou, zegt Westduitse oppositie grieven aart dc redactie Camera's ïfytylU Te koop KROON LINNEN LAKENS ekerheid, werk welvaart ook voor u 9 Timesspot met Ike Lucta di Lammermoor La Bohème Parelvissers Rigoletto Manon Lakmé Paljas Spionne op de Westduitse ambassade in Moskou Telefoniste hervatte haar vroegere activiteit Internationaal agentschap voor kernenergie Programma orgelconcert Koninklijk gezin in Nice Watersnood eist 34 levens op Java Leden van de lijfwacht in Guatemala gearresteerd Scheepvaart Mode-atelier Lé Berkhout IV! E N ERVA TE™3«45D!' H U W E L 13 K VAN VLIET zoekt WOONRUIMTE WOENSDAG en DONDERDAG voorlichtirtgs-avond cveêracutt ui EEN VR. KANTOORBEDIENDE AANKOMEND BEDIENDE (manl.) dINSDAG 30 JULI 1957 BERLIJN (DPA/Reuter/AFP) De V/estduitse minister van Buitenlandse Za- -en dr. Von Brentano, en de ambassadeurs van'Gpbot-Brittannië, Frankrijk en de V.S. hebben de twaalf punten omvattende ver- Haring over de beginselen van de gemeen schappelijke politiek hunner landen aan bande de hereniging van Duitsland in de met vlaggen versierde zaal van het West- berlijnse stadhuis getekend. De ambassa deurs van Groot-Brittannië, Frankrijk en de V.S. spraken de hoop uit, dat Duitsland snoedig zal worden herenigd en dat onder handelingen met de Sovjet-Unie met kans op succes kunnen beginnen. De Ameri kaanse ambassadeur, David Bruce, zei dat de Sovjet-voorstellen van Europese vei- Ijaheidsstelsels gebaseerd waren op besten- dfging van de verdeling van Duitsland en handhaving van „het marionettenregime in Oost-D'iitsland". De Franse ambassa deur, Maurice Couvé de Murville, zei, dat er geen grotere bijdrage tot de vrede in de wereld kan worden geleverd dan de her eniging van Duitsland zoals voorgesteld in de westelijke verklaring. De Britse ambas sadeur, Sir Christopher Steele, zei dat een best van soepelheid bij beide partijen voorwaarde is voor succes van onderhan delingen. De Westduitse minister van Buitenland se Zaken, Von Brentano, verklaarde, dat er ben andere weg naar vereniging van Duitsland in vrijheid bestaat dan de in de (Verkort weergegeven) Amusement in de badplaats. Tot mijn grote verwondering las ik onlangs, dat men orn de vreemdelingentrek naar Zand- voortte bevorderen, blijkbaar niets anders weet dan „Straperlo"-etablissementen te vestigen. In de eerste plaats is het daarin te bieden „amusement" maar geschikt voor beperkte kring, in de tweede plaats zijn de evenementen toch wel op meer cultureel niveau te brengen, zoals bijvoor beeld, door het geven van promenade-con certen, waarbij lichte muziek en goede kleinkunst worden uitgevoerd. Daarvoor kan men beter gelegenheden bouwen. Ver der kunnen diverse soorten strandwed- strijden, bloemenfeesten, bad-modeshows en vuurwerkfestijnen worden georganiseerd. Waarom wordt in eigen land niet meer in tensieve propaganda gemaakt, waarmee men allicht de tienduizenden landgenoten buiten de randstad Holland, die nooit een zeestrand hebben gezien, voor Zandvoort en Zuiö-Kennemerland kan interesseren? Men moet dan evenwel die mensen goed kope reisgelegenheid bieden, waarbij de spoorwegen een handje zouden moeten hel pen met het weer verkrijgbaar stellen van meerdaagse retours, vakantiekaart^n, enz. In deze ben ik het niet eens met de vaak gehoorde opvatting, dat de economische positie van de N.S. dit niet toelaat. Want toen de toestand veel slechter was, zoals in de tweede helft van de dertiger jaren, waren er wel allerlei tariefsreducties. ABONNé Duurdere suiker. Met verbazing las ik in Haarlems Dagblad dat de suiker nu acht cent per kilo meer moet kosten. Ons als ouden van dagen is een huurcompen- satie van drie percent met terugwerkende kracht tot 1 januari 1957, uit te betalen in juli 1957. Nu is het eind juli en wij hebben nog geen drie percent huurcom- pensatie ontvangen, maar wel is de melk prijs omhooggegaan, wordt de suiker duurder en moeten wij volgende week hogere huur betalen. Dit alles moeten de ouden van dagen maar voorschieten, want het is de vraag hoe lang wij nog op het geld moeten wachten. Men gelieve voor de ouden van dagen enige spoed te be trachten. EEN OUDE VAN DAGEN verklaring geschetste. Hij dankte de wes telijke regeringen voor de uitgesproken „onverbrekelijke solidariteit met de zaak van het gehele Duitse volk". Hij zei te menen, dat een vier-mogendhedenconfe- rentie als in mei door bondskanselier Adenauer geopperd, „in de afzienbare toe komst in ernstige overweging genomen kan worden", doch dat zij zorgvuldig voorbe reid zou moeten worden. Von Brentano verklaarde op een pers conferentie dat de vier-mogendhedenver- klaring het verloop der ontwapeningsbe sprekingen te Londen zou moeten bevor deren, in plaats van het te belemmeren. De minister antwoordde bevestigend op de vraag of de verzekeringen, die de westelijke mogendheden in geval van een Duitse her eniging aan de Sovjet-Unie willen geven, ook op het vraagstuk der Duitse grenzen zullen slaan. Hij wees er op, dat de West duitse regering herhaaldelijk heeft ver klaard uitsluitend een vreedzame oplossing van het grensvraagstuk na te streven. Een Oostberlijnse verslaggever vroeg waarom in de verklaring geen melding was gemaakt van een terugtrekking der bezet tingsstrijdkrachten in Duitsland. Von Brentano antwoordde: „Zolang de veilig heid van een groot gedeelte van Europa afhankelijk is van de aanwezigheid van Amerikaanse troepen, verdient het de voor keur de bestaande toestand niet te wijzi gen". Teleurstellend BONN (DPA) De leider van de West duitse sociaal-democratische partij, Ollen- hauer, heeft verklaard, dat de verklaring „teleurstellend" is. Zij is weinig meer dan een herhaling van vroegere verklaringen, waarvan algemeen bekend is dat zij een oplossing van het vraagstuk der hereniging geen stap naderbij brengen, aldus Ollen- hauer. De voorzitter van de fractie der chris ten-democratische unie in de Westduitse bondsdag, Krone, noemde de verklaring een „duidelijke en overtuigende uiteenzet ting van de gemeenschappelijke politiek der' vrije wereld ten aanzien van Duits land". Het woord is nu aan Moskou, zo zei Krone. Ook de vrije democraten hebben critiek op de verklaring. Zij noemden het een „verkiezingskomedie van Von Bren tano en een diplomatiek windei". Elke deskundige kan bij de eerste oogopslag zien, dat de verklaring „geen werkelijke basis" voor besprekingen met de Sovjet- Unie biedt, aldus de vrije democraten. Niets nieuws MOSKOU (AFP) „Nog een stuk pa pier over de Duitse kwestie, waarin niets nieuws staat", aldus een commentaar van radio-Moskou op de verklaring. Uit het stuk blijkt, dat „de westelijke mogend heden blijven vasthouden aan hun opvat tingen, die slechts leiden tot moeilijkheden en de voortzetting van de bewapenings wedloop", aldus de Russische reactie. „On der het reactionaire regime van de West duitse bondrepubliek kan er geen - sprake zijn van vrije verkiezingen", zo, voegde radio-Mösï^ou hieraan"töër COO<XX»DOOCCCCCOOCCOOOCOOCOOOOCOOC<XX»OaXXDCC»CCOCCCOCO- LONDEN (UP) De Londense „Times", het voorbeeld van een rustige nieuwsverteller heeft vandaag vriend (j en vijand verbaasd met een spotprent van Eisenhower, overgenomen uit de „Washington Post" en getekend door H Herblock. Het is een prent van een Amerikaanse p slee met overdreven bumpers en het registratienumn.:r „Ike 57". Op de plaats van de lampen en de richting- p aanwijzers staan aanduidingen als „pas- seer", „stop", „draaien", „keren", „ja", en „neen", „weet niet", en „naar de c andere kant". Uncle Sam en enkele leden van de regering volgen, verhijs- terd, in een andere wagen. Onder de r prent staat: „Wat, denk je, zou hij nu weer bedoelen?" Operafragmenten in originele costuums GEM. CONCERTGEBOUW - VRUDAG 2 AUG - 8 UUR Mooiste en meest ontroerende aria's, duetten, kwartetten en sextet uit van de beroemde componisten Verdi, Puccini, Massenet, Donizetti, Bizet en Délibes, door solisten van de grote Italiaanse Opera theaters, Marisa Morel, Luigi di Stefanis, Nancy Riccardi, Efrem Casagrande, Gastone Presset, Adriano Ferrario, Gino Orlandini. Extra medew. van 60 zangers en zangeressen van „POLYHYMNIA" ringen o.a het beoemde slavenkoor uit „Nabucco" van Verdi ^rijzen 2.20 tot 3.70. Kaartverk. van woensdag af, dag. 10 tot 3 u KARLSRUHE (UP) Een Duitse, Russischsprekende telefoniste, die van 1947 tot 1952 voor de Russische geheime dienst werkte en in Moskou, waar zij tele foniste van de Westduitse ambassade werd, opnieuw actief werd, is door een rechtbank te Karlsruhe veroordeeld tot veertien maanden gevangenisstraf met af trek van zes maanden voorarrest. De telefoniste, die in Rusland geboren is, werd vorig jaar augustus aangesteld bij de ambassade in Moskou. Een half jaar gele den werd zij teruggeroepen naar West- Duitsland. Haar werd ten laste gelegd dat zij de Russische geheime dienst inlich tingen had verstrekt over de veiligheids dienst van de ambassade, over de admi nistratie, en over de leden van het per soneel. Na 1952 was zij met haar spionagewerk opgehouden, verklaarde de telefoniste, maar toen zij - in Moskou door de Russi sche geheime dienst benaderd werd, ver leende zij haar medewerking weer. Gisteren in werking getreden WASHINGTON (UP) Het internatio nale agentschap voor kernenergie is wer kelijkheid geworden doordat president Eisenhower het wetsontwerp betreffende het Amerikaanse lidmaatschap van deze organisatie maandag heeft getekend. Vol gens de statuten treedt de organisatie in werking wanneer 22 landen het verdrag hebben geratificeerd, waaronder de drie grote atoommogendheden. De ratificatie-oorkonde werd door de Sovjet-Unie reeds in april gedeponeerd. De Britse regering volgde en gisteren waren de Verenigde Staten de derde grote mogendheid. Ter gelegenheid van de onder tekening zei president Eisenhower onder meer: „Er zou wellicht reden zijn ons geluk te wensen, ware het niet dat nog veel ar beid moet worden verricht eer het agent schap zijn taak naar behoren kan verrich ten". Dit geldt in het bijzonder voor de ontwapening en internationale samenwer king, „opdat de nieuwe macht, waarover het mensdom thans beschikt, voor schep pende- en niet voor vernietigingsdoelein den aangewend worde". Het agentschap kan werken met een sprankje vertrouwen en voorziet in een grote behoefte," zo be sloot de president. ITet programma van het orgelconcert, dat door Piet Kee hedenavond in de Grote Kerk te Haarlem zal worden gegeven, vermeldt de volgende werken: Toccata van J. J. Froberger; Ciaconna in f kl. t. van J. Pachelbel; Sonata nr. IV in e kl. t. van Joh. Seb. Bach; Fantasia en fuga in c kl. t. van C. Ph. E. Bach; Fuga in as kl. t. van J. Brahms; Drie kleine orgelwerken van Reda en Toccata en fuga in d kl. t. van M. Reger. Uitgesteld. De zang- en muziekavond, die hedenavond door het koor „Eben- Ilaëzer" en-'de-Hsoi-mayters op het terrein rond de Oostërkërk aan de Zomervaart Tri Haarlem voor bejaarden zou worden ge geven, moet wegens omstandigheden wor den uitgesteld tot een nader vast te stellen datum. Koningin Juliana, prins Bernhard en de drie oudste prinsessen hebben hun intrek genomen in de villa „La Clarière" te Beauvallon in de omgeving van Nice. De villa ligt op driehonderd meter afstand van de Middellandse Zee. De koninklijke familie kwam op het vliegveld van St. Raphael aan in een vliegtuig, dat door de Prins bestuurd werd. Het koninklijk ge zin reist incognito. De aankomst geschied de zo onopgemerkt dat zelfs de bewoners van de villa naast „La Clarière" niet wis ten dat de Nederlandse koninklijke fa milie het huis naast het hunne had be trokken. (UP). DJAKARTA (ANP) Twaalf personen zijn om het leven gekomen tijdens over stromingen in het regentschap Tjilatjap (midden-Java). Volgens uit Semarang ont vangen berichten, zijn tot dusver 68.000 personen naar veiliger oorden overge bracht. In West-Java kwamen in het re gentschap Tjiamis 22 personen om het le ven door overstromingen, die veroorzaakt werden door de aanhoudende tropische regens. GUATEMALA (Reuter) De regering van Guatemala heeft de arrestatie bekend gemaakt van een majoor, een luitenant en zes andere leden van de presidentiële lijf wacht, op verdenking van medeplichtig heid aan de moord op president Carlos Castillo Armas. Volgens UP zijn er in to taal honderd personen gearresteerd. Maan dag zijn duizenden langs de baar van Cas tillo getrokken. De voorlopige president, dr. Luis Arturo Gonzales, heeft de staat van beleg voor het gehele land voor de duur van dertig dagen afgekondigd. Hij vertrouwt dat zijn voorlopige regering met steun van het leger de orde zal handhaven en een constitueel bewind voortzetten. Zes politieke partijen hebben in een ge zamenlijke verklaring bekendgemaakt, dat zij tezamen de strijd tegen het communis me zullen voortzetten, zich onvoorwaarde lijk aan de grondwet zullen houden en trouw zullen blijven aan het nationale le ger. Voor de duur van de staat van beleg mogen de politieke partijen niet optreden. Alle personen, die in het laatste halve jaar van het bewind van de communistisch georiënteerde president Arbenz minister of bevelvoerend officier in het leger zijn geweest, zijn niet verkiesbaar als president. (UP) Een onderzoek heeft volgens de autoriteiten uitgewezen, dat de moorde naar geruild had met een van de paleis wachten. Batu, pass. 29 Gibraltar n. Beyrouth. Bussum, 30 te Mcna Al Ahmadi. Britsum, 29 1270 m. o.n.o. Mauritius n. Falmouth. Bintang, 29 te Djeddah. Castor, 29 684 m. w.z.w. Madeira n. Paramaribo. Caltex Nederland, 30 te Kopenhagen. Camerounkust, 30 te Amsterdam verw. Esso Nederland, 30 te Suez. Felipes, 30 te Pladju v. Telukanson. Daphnis, 30 te Amsterdam. Dores, 30 v. Port of Spain n. Paramaribo. Eenhoorn, 29 te Bourgas. Caltex Rotterdam, 29 v. Sidon n. Rotterdam. Groote Kerk, pass. 29 Guardafui n. Fremantle. Guineekust, 30 te Amsterdam. Gaasterland, 30 te Ilheus v. Vitoria. Hoogkerk, 29 te Hamburg. Helicon, 28 te Amsterdam. Hispania, 30 v. Rotterdam n. Onton. Hermes, 31 te Cd. Bolivar verw. v. Georgetown. Hilversum, pass. 29 Rattrayhead. Ivoorkust, 29 v. Cape Coast n. Winneba. Ittersum, 28 te Amsterdam. Jagersfontein, 30 te Antwerpen v. Southampton. Johannes Frans, 29 v. Baltimore n. Sev. Islands. Japara KPM, 31 te Lour. Marques v. Durban. Japara KRL, 30 te Port Said v. Suez. Karaton, 30 te Ambon v. Makassar. Korenia, 30 te Singapore v. Trincomalee. Kalydon, 30 te Curasao. Kellia, 30 te Curagao. Kola Baroe, 30 v. Semarang. 31 te Surabaja verw. Kalydon, 31 te Mamonal v. Turku. Kellia, 30 te Curasao v. Buenos Aires. Kernia, 30 te Geelong v. Miri. Koningswaard, 30 te Punta Cardon v. Curasao. Krebsia, 30 100 m. z.o. Townsville n. Miri. Karsik, 3/8 te Kobe v. Nagoya. Langkoeas, 29 v. Semarang n. Balikpapan. Lissekerk, pass. 29 Gibraltar n. Duinkerken. Larenberg, 29 v. Almeria n. IJmuiden- Laurenskerk, 30 v. Mombasa n. Aden. Laertes, 30 te Suez v. Aden. Maas, pass. 29 Ouessant n. Tunis. Mataram, 31 te Tj. Priok verw. Mijdrecht, 30 te Oldkilpatrick. Mataram, 31 te Tj. Priok. Musi, 31 te Hollandia v. Biak. Mijdrecht, 30 te Oldkilpatrick n. Glasgow. Mentor, 30 te Georgetown v. Willemstad. Nias, 29 420 m. n.o. Wake eil. n. Manilla. Nestor, 29 te Rotterdam. Oranjestad, 29 v. Cristobal n. Cartagena. Overijsel, 28 v. Hongkong n. Manilla. Oldekerk, 30 te Kaapstad v. Las Palmas. Osiris, 28 650 m. n.o. Fayal n. La Guaira. Oranjefontein, 29 130 m. z.w. Finisterre n. Las Peperkust. 29 te Safi v. Antwerpen. Polyphemus, 30 te Belawan v. Singapore. Prins Willem II, 29 te Hamburg. Purfina Nederland, pass. 29 Aden n. Genua. Prins Johan Willem Friso, 26 te Rotterdam. Prins Willem IV, 30 te Rotterdam verw. Pygmalion, 30 te Port of Spain v. Barbados. Poelaula ut, 4/8 te Yokohama verw. v. Midway ell. Rotula, 29 te Singapore. Radja, 29 v. Amsterdam n. Houston. Rotti, 30 te TJ. Priok v. Semarang. Rondo, 23 100 m. z.z.w. Minikoi n. Djibouti. Palmas. Singkep, 29 v. Tj. Priok n. Colombo. Stad Alkmaar, 29 te Rotterdam. Senegalkust, 29 v. Freetown n. Dakar. Stad Dordrecht, 29 v. IJmuiden n. Setubal. Sumatra, 31 te Singapore verw. Slamat, 30 te Suez v. Djibouti. Stan vac Djirak, 30 te Sungeigerong v. Surabaja. Stanvac Lirik, 31 te Djakarta v. Sungeigerong. Soestdijk, 29 550 m. n.n.w. Azoren n. Antwerpen. Statue of Liberty, 29 140 m. o. Bermuda naar Philadelphia. Stad Schiedam, 30 te Rotterdam verw. Theobaldius, 29 v. Singapore n. Aden. Tarakan, 2/8 te Halifax verw. v. Napels. Tegelberg, 31 te Kaapstad verw. Tero, 30 te Montevideo v. Santos. Titan, 30 te Lagos verw. Tjibantjet, 30 te Tj. Priok verw. v. Hongkong. Tiberius, 31 te Antwerpen verw. v. Hamburg. Tjiluwah, 30 te Buleleng v. Makassar. Triton, 30 te Port Au Prince v. New York. Tegelberg, 31 te Kaapstad verw. v. Pt. Elizabeth. Van Cloon, 30 te Surabaja v. Belawan. Willemstad, 28 te Amsterdam. Wieldrecht, 29 te Port Said. Weltevreden, 29 te Le Havre. Waterman, 3/8 te Rotterdam verw. Willem Ruys, 1/8 te Rotterdam verw. W. Alton Jones, 29 170 m. n.o. Lourenco Marques naar Philadelphia. Zaankerk, 30 te Marseille. Zonnekerk, 30 te Port Said. KLEINE VAART Boreas, 28 v. Amsterdam n. Gdynia. Ilias, 28 te Amsterdam n. Rotterdam. Joost, 24 v. Helsinki te Kotka. Kaap Falga, 26 v. Oernskoldsvik te Zaandam. Kaap St. Vincent, pass. 25 Kiel n. Hangö. Midas, 28 te Amsterdam n. Rotterdam. Pavo, 25 v. Ostrand te Ala. Phidias, 28 te Hamburg. Plato, 27 te Barcelona n. Tarragona. Ponza, 25 v. Stocka te Zaandam. Tilly, 26 v. Zaandam n. Sundsvall. SLEEPVAART Maas en Argus, 27 te Rotterdam v. Kirsti. Noordzee, 27 v. Ferrol te Gibraltar. Oceaan, 27 v. Honolulu. Rode Zee. 28 v. Maracaibo n. Charleston. Titan, 28 150 m. w.z.w. Abidjan n. Lagos Gele Zee, 30 te Maracaibo. Loire, 30 v. Maracaibo. Humber, 30 24.21 n. 82.21 w. Clyde, 30 23.37 n. 177.07 w. Met blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter en zusje HELEN JOAN K. Potharst E. N. Potharst-Ris Keesje 650. Mainstreet, Cromwell. Conn: U.S.A. Abbekerk, 29 v. Djibouti n. Penang. Amstelwal, 29 v. Singapore n. Rotterdam. Aagtekerk, 29 te Amsterdam. Alcor, 30 te Rotterdam. Alcyone, 28 v. Amsterdam n. Philadelphia. Alwaki, 30 te Taku v. Takubar. Artemis, 31 te Curasao v. New York. Alpherat, 30 te New York. Aludra, 8/8 te Hampton Roads verw. Aipherat; 30 te -New -York. Amstelpark, 29 v. Bombay n. Durban. ■Arristelslot, 28 v. Curasao n. Panamakanaal. Aldabi, pass. 30 St. Vincent n. Las Palmas. Beninkust, 28 v. Duala n. Lagos. Blitar, 30 te Semarang v Tj. Priok. Both, 30 te Semarang v. Tj. Priok. Barentsz, 30 te Bitung v. Gorontalo. Blijdendijk, 30 te New York v. Norfolk. Na een langdurig en zeer moedig gedragen lijden is heden van ons heen gegaan mijn lieve vrouw, onze innig geliefde moe der, behuwd- en groot moeder JOHANNA SMIT geb. Busbroek in de ouderdom van 56 jaar. E. Smit M. D. van Gelderen- Smit P. van Gelderen C. K. Smit J. Smit M. J. Smit Ronnie en Renée Bloemendaal, 29 juli 1957 Bloemendaalseweg 102. De teraardebestelling zal plaats hebben donderdag 1 augustus, v.m. 11 uur, op de Algemene Begraaf plaats aan de Bergweg te Bloemendaal. J. J. Schrsuder Zenuwarts PRAKTIJK HERVAT Heden overleed tot onze grote droefheid mijn lieve echtgenoot en onze lieve vader, behuwd- en grootvader CORNELIS MARTINUS STEENKEN accountant in de ouderdom van 60 jaar. Haarlem, C. H. STEENKEN—VUURMANS Driehuis, N. REMPT—STEENKEN L. A. REMPT en kinderen Eindhoven, C. STEENKEN A. G. IC. STEENKEN—GARDNER. Haarlem, 29 juli 1957. Santpoorterplein 16. Geen bezoek. De verassing zal plaats hebben donderdag a.s. in het Crematorium te Velsen. na aankomst van trein 11.02 halte Driehuis-Westerveld. Vertrek van Santpoorter plein 16 om elf uur. Dr J. Reurink Aerdenhout. AFWEZIG tot 21 aug. Waarn.: de artsen Kroon, Tjakkes en Ulrici. Wegens sterfgeval zal ons kantoor donderdag 1 augustus a.s. de gehele dag GESLOTEN zijn. Accountantskantoor van C. M. Steenken. Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief. Spoed-reparatie In 1 uur GR. HOUTSTRAAT 122 Tel. 13126 Wegens vakantie gesloten van 5-19 augustus 1957. Planetenlaan 146, H'lem. WOENSDAG 31 JULI en DONDERDAG 1 AUG. Alleen 8.15 uur: D E S I R E a.l. Knappe weduwe met 7 lieve dochters en eigen home, zoekt kennismaking met serieuze Haarlemse „HUIS-MUIS". Jeen financiële bijbedoelingen. - Br. Wed. Lang-Staart, „MUIZENSTAD", Den Hout (naast Dreefzicht). Voor ingezetene uit Bloemendaal wordt te huur aangeboden ^vattende grote kamer, grote slaapkamer, logeerkamer, badkamer, keuken, c.v., warmwatervoorziening en lift. Huurprijs incl. a.s. verhoging 140.— p.m. Te aanvaarden okt./nov. Tel. 790283 of 38479. In alle maten SABELIS KERREBIJN Hofleverancier Anthoniestr. 1931 Haarlem. Tel. 11898 Plaats een Groentje. overweldigende collectie! WAGENWEG 86 VAN WAVEREN's KONINKLIJKE GRAAN HANDEL N.V., HAARLEM bericht, dat in de op 26 juli jl. gehouden vergadering van aandeelhouders het dividend overeenkomstig het voorstel werd vastgesteld, betaalbaar vanaf 2 augustus a.s. bij De Twentsche Bank N.V., Am sterdam, Rotterdam, Den Haag en Haarlem a.v.: 6 per pref. aandeel van f 1000,div.bew. no 46 met netto f 51, 6 per prior, aandeel van f 100,div.bew. no. 26 met netto f5,10; 6 per gewoon aandeel van f450,div.bew. no. 38 met netto f22,95. KEUR SNELTJES DENTAL MFG CO. zoekt voor haar research- en controle-laboratorium een Mulo-diploma gewenst. Harmenjansweg 21, Haarlem. Echtp. z. k., man chef hof meester grote vaart met vrije keuken. Brieven onder no. 6212. Alles voor uw PIC-NIC en VAKANTIE!! Plats du jour in blik: ('n complete maaltijd in allerlei variaties). Aardappelen puree, rijst met haché, macaroni met gulasch, gebraden kip in blik v.a. f5,75, gebraden runder- en varkenslap pen in blik, tubes room boter, koffieroom enz. Wij zijn volledig gesor teerd voor elke reis in binnen- of naar buiten land. Vraag ons geheel vrijblij vend advies voor de tientallen mogelijkheden! DE SPECIALIST VOOR HEERLIJKE HAPJES... en persoonlijke be diening: Grote Houtstr. 89 Telefoon 11456 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. LEEGKOMEND VRIJ BENEDENHUIS a/h Stuyvesantplein, bev. 3 kam., keuken, schuur en tuin. Het bovenhuis is ver huurd voor f 49.50 p. maand. Koopprijs f 18.500,Alleen voor gegadigden met vest.- verg. Br. no. 6206. 10% KORTING OP DE REEDS VERLAAGDE PRIJZEN op alle KROON LINNEN LAKENS - met 10 jaar schriftelijke garantie - goedgekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen KROON SLOPEN 138 x 230 van 7.90 voor 6.90 10% korting 0.70 U betaalt nu 6,20 150 x 240 van 8.90 voor 7.90 10% korting 0.80 U betaalt nu 7.10 180 x 250 van 11.90 voor 10% korting U betaalt nu 8.90 62x72 van 3.25 voor 2.45 10% korting 0.25 U betaalt nu 2.20 SLECHTS 2 DAGEN Verzend naar buiten franco remb. weer belangrijke verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden Wilt U meer weten over de plaatsingsmogelijkheden, de lonen, sociale voorzieningen, huisvesting, de VAK- opleiding, promotiekansen, enz., kom dan naar de over het werk bij de ondergrondse bedrijven van de Staatsmijnen in Limburg (leeftijd 18-35 jaar). HAARLEM: op donderdag 1 augustus te 19.30 uur in het Gewestelijk Arbeids bureau, Kleine Houtweg. En neem Uw vrouw of verloofde gerust mee! Voor fouten in teiefoniscb opgegeven advertenties kun nen wü geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Zeer grote verkoop-organisatie zoekt (ook in kleinere dorpen) actieve personen voor de verkoop In vrije tijd van de beste Duitse radio's, televisies, wasmachines, stofzuigers, naaimachines enz. (technische kennis NIET nodig). Zeer hoge provisie Goederen worden thuis bezorgd. Uitstekende service. Personen met verkoop-capaciteiten kunnen 1 2-duizend gulden per laar bijverdienen. Brieven no. 5472. 4 Aangeboden 1e Hypotheken tegen Gunstige condities. Vlotte afwerking. Brieven onder no. 6207 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD kunnende stenogr. en typen en die verder in staat is zelf standig te werken. Het met tact kunnen omgaan met klan ten strekt tot aanbeveling. Opgave van leeftijd en verlangd salaris onder no. 6215 aan het bureau van dit blad. Op FABRIEKSKANTOOR kan voor direct of later worden geplaatst een Leeftijd 1620 jaar. Hoog salaris. Zij die met boekhouden bekend zijn, genieten voorkeur. Brieven met volledige inl. onder no. 6214 bur. v. d. blad. voor het bezorgen per motorcarrier. Leeftijd pl.m. 17 jaar. GOUDSMIT—HOFF, Parklaan 10, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3