Ook tweede „Gymnastraeda" voldeed aan verwachtingen Sport in het kort DWT na gelijk spel kampioen van de tweede klasse B |R\5SE CT Wielerwedstrijden in het Olympisch Stadion De heer De Korte liep de Vierdaagse voor 25ste maal Maurits gaat niet naar het betaald voetbal Twee jeugdige Denen overleden op sportveld Derde en vierde klasse van district II KNVB Ook Tony Marchi gaat naar Italië Morgen in Haarlem Nederlands honkbalnegental tegen Mannheim Hawks Floyd Patterson behoudt zwaargewichttitel Indonesisch voetbalteam trekt zich terug Nederlandse tennissters staan achter in Evian Ben van Dijk de sterkste wielerveteraan van Nederland Cricketuitslagen HCB Ibbotson op mijl verslagen „Kikvorsen" spelen tegen de Rest van Nederland DE WATERPOLOC OMPETITIE Sorento bleef Ria Olivier net de baas op Mereveld De Nieuw Loosdrechtweek Franse kandidaten voor wereldkampioenschap Gunstige loting van het Nederlands bridgeteam DINSDAG 30 JULI 1 9 5 7 ADVERTENTIE maggi tomatensoep PER ZILVERZAKJE Hoewel vier jaar geleden gehouden, ligt „O* fris in het' geheugen van allen, die be rokken zijn bij de lichamelijke opvoeding en de sportieve gymnastiek van het Ne derlandse volk, de eerste „Gymnaestrada", iiet grote demonstratieve gymnastiekfestijn ju 1953 te Rotterdam gehouden. En niet alleen insiders, ook tallozen die niet direct bij de lichamelijke opvoeding betrokken zijn, zullen zich nog die indrukwekkende demonstraties herinneren, die zo'n grote doorwerking hadden op bekendheid en waardering voor de lichamelijke opvoeding ju Nederland. De goede lichamelijke conditie verkrijgt men niet vanzelf. Zo moeten ook de licha melijke vaardigheden doorlopend geoefend worden om op peil te blijven teneinde geen verslapping in de hand te werken. Dit aan den volke te tonen is de opzet van de Gymnaestrada", zoals deze in Rotterdam in 1953 zijn pi-emière beleefde. Daarnaast is deze „Gymnaestrada" een unieke gele genheid voor insiders om een overzicht te krijgen van wat er op een bepaald mo ment in de wereld op het gebied van de lichamelijke opvoeding te zien is, niet in de laatste plaats door een begeleidend congres betreffende problemen der theorie en practijk van de lichamelijke opvoeding. De opzet. van de initiatiefnemers was, ten minste eenmaal per vier jaar een „Gymnaestrada" te doen plaats vinden. Én het mag als een grote verdienste be schouwd worden, dat na Rotterdam in derdaad binnen de vastgestelde periode •en tweede manifestatie tot stand kwam, ditmaal in Zagreb, de hoofdstad van de Joegoslavische staat Kroatië. Weerspiegeling In een zo jonge instelling als de „Gym naestrada" vindt men nog weinig tradi ties. Het is daarom makkelijk te begrijpen dat het organisatiecomité in Zagreb zijn programma geheel spiegelde aan het Rot terdamse van 1953. Aanvankelijk hadden 27 landen ingeschreven voor Zagreb, tegen 16 in 1953, een bewijs temeer van de grote waarde die alom in de wereld aan deze propagandistische manifestatie wordt ge hecht. Helaas veroorzaakten de gebeurte nissen van november 1956 in Hongarije een terugslag in de belangstelling, omdat een groot aantal landen de internationale toestand te riskant achtte om een reis over grote afstand naar een land als Joegoslavië te ondernemen. Ook de bestuurders van de Nederlandse organisaties, die hadden ingeschreven voor de tweede „Gymnastrada" besloten, na rijp beraad, hun inschrijving te annu leren, hoezeer men dit ook betreurde. Ne derland kon toch als initiatiefnemer bij de eerste manifestatie buitenslands moei lijk verstek laten gaan. Acht: maanden la ter in Zagreb is de "beslissing van decem ber 1956 nog meer te betreuren, omdat Nederland in het gezelschap van 14 lan den dat uiteindelijk in Zagreb bijeen was, zeer sterk werd gemist. Staalkaart De „Gymnaestrada" in Zagreb is zeker niet minder geslaagd dan de Rotterdamse vier jaar geleden. Opnieuw werd een staal kaart van de mogelijkheden, de bedoelin gen en de idealen van de lichamelijke op voeding en de gymnastiekbeoefening ten toon gespreid. De vakmensen hebben weer gekeken, gediscussieerd en genoteerd, en voorzien van talrijke ideeën, die hun tot op heden onbekend waren, gingen zij naar huis terug om het nieuwe in praktijk te brengen. In Zagreb waren de volgende Oosteuro- Voordat de wereldkampioenschappen in België gaan beginnen, zullen de kandidaten voor de sprint- en stayertitels nog eenmaal in het Olympisch Stadion aan de start ver schijnen en wel op woensdagavond om 8 uur. In een wedstrijd achter grote motoren, welke ditmaal over 100 km gaat, zullen uitkomen de kampioenen van Nederland, België en Duitsland, respectievelijk Wier stra, Depaepe en Petry, de Belg Verschue- ren (3 x wereldkampioen), de Spanjaard Timoner (ex-wereldkampioen) en de Ne derlanders Vreeswijk, Koch en Mehagnoul. De prof-sprinters Maspes (Italië), Harris (Engeland), Gaignard (Frankrijk) en de Nederlanders Van Vliet, Derksen en Schot man zullen starten in matches a deux, waarvan de winnaars in de halve finales worden geplaatst en de verliezers een her kansing krijgen. Voorts zullen de Neder landse amateurs, die naar de wereldkam pioenschappen worden uitgezonden, nog eens uitkomen in sprint- en achtervolgings wedstrijden, terwijl een individuele wed strijd voor amateurs het programma zal completeren. De W.S.V. „Jan Passtoors" heeft met 13 leden aan de 41e Vierdaagse in Nijmegen deelgenomen. Allen hebben de marsen met succes volbracht. De deelnemers waren: S. Bandstra 6 x, D. Beumer 4 x, mevr. F. H. Bonel 1 x, F. D. Kuiper 9 x, mej. R. Oly- dam 13 x, H. van Oorschot 13 x, mevr. C. M. van Oorschot-Bakker 8 x, J. J. Rotte veel 12 x, J. W. Schorfhaar 16 x, mej. A. M. van Tongeren 7 x, E. A. Vierhout 3 x, Joh. de Vries 1 x, P. Wiedijk 17 x. De heer W. J. de Korte uit Heemstede, do nateur van „Jan Passtoors", heeft de Vier daagse dit keer voor de 25ste maal vol bracht. De heer De Korte, die thans 62 jaar 's, liep de Vierdaagse voor het eerst in 1925. Tot en met 1939 12 maal als infante rist met een bepakking van 17V2 kg op de afstand van 40 km en 2 x als burger op de 5» km. Vanaf 1947 eveneens als burger op de 40 km. Hij was de eerste gouden kruis drager in Haarlem. Tijdens de bijeenkomst van de Vereni ging van Goudenkruisdragers Vierdaagse werden door de voorzitter, jhr. mr. Feith waarderende woorden gesproken en werd de heer De Korte als herinnering een zil veren asbak overhandigd. xxdcooooooc oooocoooooccooo Een van onze medewerkers die aanwezig was bij de tweede „Gym- naestrada", die deze maand in de fj Joegoslavische stad Zagreb werd ge- houden, geeft in dit artikel zijn in- drukken weer van dit vierjaarlijks 8 te houden gymnastiekfestijn, waar- g aan dit keer jammer genoeg geen Nederlandse afvaardiging deelnam, jjj ooocx>oooooto5^oooco^dcxxcooc«xoooccocoooodocoocooooococ' pese staten vertegenwoordigd: Polen met 115, Tsjecho-Slowakije met 300, Hongarije met 122, Rusland met 95, Oost-Duitsland met 40 en Joegoslavië zelf met 5800 deel nemers. Dit verschafte een voortreffelijke kijk op hetgeen achter het ijzeren gordijn op het gebied van de lichamelijke opvoe ding wordt ondernomen. Het feit is reeds lang bekend, dat in de Oosteuropese lan den grote waarde wordt gehecht aan de physieke conditie van de bevolking, om welke reden dan ook, doch nimmer werd een overzicht geboden als in Zagreb het geval was. Om kort te gaan: de Oostelijke afvaar digingen beheersten de .„Gymnaestrada". Hoewel de Zweedse en de Finse ploegen ontegenzeggelijk superieur werk leverden, de Duitse en Italiaanse en andere groepen met ere. optraden, de Polen en de Honga ren, de Tsjechen en vooral de Russen heb ben deze „Gymnaestrada" „gemaakt". Wonderbaarlijk Wat de twee laatstgenoemde ploegen presteerden op het gebied van zuiver gymnastisch kunnen, zowel als op het ter rein van presentatie, regie en „show", grensde aan het wonderbaarlijke. De de monstraties waaraan de Russen deelna men trokken veelvouden van de bezoekers aantallen der overige demonstraties. In de drie grote stadionuitvoei'ingen, die gemid deld door ca. 25.000 mensen bezocht wer den, maakten zij in ruime mate gebruik van hun superieure optreden. Al met al heeft deze „Gymnaestrada" bewezen, dat het idee, waaruit deze ma nifestaties geboren zijn, een zeldzaam goed idee is geweest, en iedereen die hetzij als deelnemer, hetzij als belangstellende met de „Gymnaestrada"* te maken heeft gehad ziet reeds verlangend uit naar het volgende festijn in de nog kleine reeks. Op dat opnieuw met onverminderde kracht gehamerd zal worden op het reeds zo oude aambeeld van de „gezonde -geest in het ge zonde lichaam", opdat deze frase niet lan ger een wens, maar een bestaande toestand zal aanduiden. Op de maandagavond gehouden jaarver gadering van de voetbalvereniging Maurits heeft de voorzitter, de heer P. Kramers, me degedeeld, dat de overgang van Maurits naar het betaalde voetbal geen punt van overwe ging heeft uitgemaakt. Het bestuur van Mau rits is tegen betaald voetbal, zowel om prin cipiële als om financiële redenen. Zondag zijn twee jeugdige Denen over leden op het handbalveld. De 20-jarige mili tair Leif Poertner speelde in Ulbjerg, Noord- Jutland. Toen hij de bal probeerde te be machtigen viel hij neer en overleed kort daarna. Het tweede slachtoffer, de 19-jarige Carl Christiansen, werd onwel terwijl hij na een. wedstrijd in Hornbaeck naar de kleed kamers liep. De doktoren hadden hem aan geraden niet te spelen, maar Christiansen had hun advies niet opgevolgd. Wereldkampioenschap Gisteren vermeldden wij de indeling van de amateurelftallen in district I van de KNVB. De samenstelling van de derde klasse B en de vierde klasse A van district II lui den: 3e Klas B 4e Klas A Alphen Celeritas ASC Hillegom Concordia-H Rijswijk DOCOS Ripperda Foreholte Roodenburg Lisse TYBB Meerburg VIOS SJC WP SVLV VVSB Teijlingen Westerkwartier THB Wilhelmus Warmunda De aanvoerder van de Engelse voetbal club Tottenham Hotspur, Tony Marchi, zal het komend seizoen voor de Italiaanse eer ste divisie club Lanerossi uitkomen. De transfersom bedroeg 42.000 pond sterling (ongeveer 448.000 gulden). Hiervan krijgt Marchi, die enkele malen in het Engelse B-team speelde, 7.000 pond sterling (onge veer 74.000 gulden). Parade van de deelnemers aan de tweede Gymnastraeda, die in de Joego slavische stad Zagreb werd gehouden. Woensdagavond 31 juli speelt het Ne derlands honkbalteam op het terrein van Haarlem een oefenwedstrijd voor de trip om het wereldkampioenschap tegen de Amerikaanse legerploeg Mannheim Hawks. De wedstrijd begint om half zeven. Het Nederlandse negental behaalde enkele weken geleden in Mannheim (Duitsland) op fraaie en overtuigende wijze wederom de Europese honkbaltitel. Door dit resultaat zul len de Nederlandse spelers ook dit jaar weer in september naar Detroit in de U.S.A. ver trekken, om aldaar Europa te vertegenwoor digen bij de Global World Series. De Euro pese kampioensploeg is momenteel nog in uitstekende conditie, doch teneinde de goede vorm geheel te bewaren en een goed op el kaar ingesteld negental binnen de lijnen te brengen, speelde een Nederlandse vertegen woordiging verleden week tegen een ver sterkt Sabres team uit Soesterberg, welk ne gental bovendien nog met enkele sterke Amerikaanse spelers uit Duitsland was aan gevuld. Ook de Haarlemse honkballers zullen ech ter nog van een bijzonder interessant duel kunnen genieten, want woensdag 31 juli des avonds om half zeven speelt het officiële Nederlandse negental op het terrein van de HFC „Haarlem" aan de Planetenlaan te Haarlem-Noord tegen het Amerikaanse team The Mannheim Hawks. Dit in Duitsland gelegerde negental be hoort tot de sterkste zodat een interessante ontmoeting kan worden verwacht. Floyd Patterson heeft zijn titel van we reldkampioen zwaargewicht maandagavond behouden door een overwinning door tech nische k.o. in de tiende ronde op zijn uitda ger Tommy ((Hurricane) Jackson. Indonesië heeft zich maandag terug getrok ken uit het toernooi om het wereldkampioen schap. Het besluit is er een van politieke aard: De regering in Djakarta had er bezwa ren tegen dat het Indonesische team een der wedstrijden tegen Israel in Tel Aviv moest spelen. Indonesië had in de voorronde al tegen Communistisch China gespeeld. Door een ongunstiger doelgemiddelde werden de Chi nezen uitgeschakeld. Indonesië zou daarna twee keer moeten aantreden tegen Israel, eenmaal in Djakarta en eenmaal in Tel Aviv. Het heeft getracht dit te voorkomen door aan Israel voor te stellen beide wedstrijden op een neutraal terrein te laten houden, maar Israel weigerde dit. Teneinde de ge voelens van vriendschap van een aantal landen van het Afrikaanse-Aziatische blok niet te kwetsen, zo werd door welingelichte kringen in Djakarta medegedeeld, besloot Indonesië daarop zich terug te trekken. Zonder te spelen (Turkije had zich reeds voor Indonesië teruggetrokken) heeft Israel nu de finale van de Afrikaans-Aziatische groep bereikt. Het zal daarin uitkomen te gen de winnaar van de ontmoeting tussen Egypte en de Soedan. Slechts één land van deze groep gaat over naar de eindronde van het toernooi. In Evian is een begin gemaakt met de tweedaagse tenniswedstrijd tussen de da mesteams van Frankrijk en Nederland. Na de eerste dag hebben de Franse speelsters met 61 de leiding. De gedetailleerde resultaten luiden: Enkelspel: mevr. Coste (Fr.) versl. mevr. Pe ters (Ned.) 6—2 6-1: mej. De la Courtie (Fr.) versl. mej. Wienese (Ned.) 911 64 60; mej. Kermina (Fr.) versl. mevr. Thung (Ned.) 108 6—4; mej. Bouchet (Fr.) versl. mej. J. Marin- kelle (Ned.) 6—3 6—4; mej. Nenot (Fr.) versl. mej. F. Marinkelle (Ned.) 63 62. Dubbelspel: mevr. Dubois en mevr. Coste (Fr.) (Fr.) versl. mevr. Peters en mevr. Thung (Ned.) 6—2 3—6 4—6; mej. De la Courtie en mej. Bou chet (Fr.) versl. mej. F. en J. Marinkelle (Ned.) 6—1 6—1. Haarlems oudste wielrenner, de 47-jarige Ben van Dijk, is de sterkste wielerveteraan van Nederland. Dat is alom bekend in de nationale wielrennerij. Hij heeft dit in de officieuze titelstrijd der veteranen, welke zondag in de omgeving van Rotterdam werd gehouden, nog eens duidelijk bevestigd. Van Dijk zegevierde er in de eindsprint van een vijfman sterke kopgroep; room ""Voordat de helft van dit zogenaamde kampioenschap (81 km), waarvoor veertig renners aan de start verschenen, was afge legd, was er door toedoen van de Amster dammer Van der Neut, een kopgroep van vijf man Van der Neut, Van Dijk, Van der Beemt, Van Krimpen en De Bruin tot stand gekomen. Deze vijf hebben het ver dere verloop van de strijd beheerst. Van hen bleek vooral Van der Neut bijzonder op de overwinning gesteld te zijn. Verschillende malen heeft hij geprobeerd om zich van de snellere finisher Van Dijk te ontdoen, maar is daarin niet geslaagd. In de beslissende eindsprint bleef de Haarlemmer tenslotte met een wiellengte verschil meerdere van de ruim zeven jaar jongere Amsterdammer. De uitslag luidde: 1 B. van -Dijk, Haarlem, 2 A. v. d. Neut, Amsterdam, 3 M. v. d. Beemt, Etten; 4 B. v. Krimpen, Rotterdam; 5 P. de Bruin, Roosendaal; 6 J. Hooijdonks, Zundert; 7 J. Bakker, Amsterdam. Na de finish werd Van Dijk door de voor zitter van het organiserende „Sportief" in de „rood-wit-blauwe" trui gestoken. Haarlem 3BMHC 2 eindigde in een draw. Haarlem: 151-5, J. Fortgens 36, G. Goossens 19, J. Meyer 55 n.o., G. Strik 15 n.o., P. Doelwijt 2-45, Ph. Schouw 2-70, B. Bouwman 1-21. BMHC: 76-8 (tijd), N. Al lan 15, W. Oberman 16, B. Bouwman 22, J. Fortgens 4-23, F. Lanting 4-25. Rood en Wit ARood en Wit B, gewon nen door A met 35 runs. Rood en Wit A: 99. F. van Buchem 48, H. Frijns 14, N. Beets 2-34, F. van Muiswinkel 3-19, L. Steffelaar 3-17, C. van Baaren 2-0. Rood en Wit B: 64, F. van Muiswinkel 28, L. Steffelaar 18, H. Frijns 5-17, C. van Baasbank 3-15, D. van Doorninnck 1-3. Rood en Wit CHaarlem 5, gewonnen door Haarlem. Rood en Wit: 139-6. C. van Schouwenburg 19, E. van Liemt 39, H. West 18, W. Koot 21, E. van Schouwenburg 11, M. Vissers 2-29, R. Schlatmann 1-34, R. Heydeman 1-25. Haarlem: 142-5. R. Hey- deman 46, R. Schlatmann 74 n.o., W. Koot 3-48. Door deze uitslagen moest Rood en Wit C, dat zijn eerste nederlaag leed, de boven ste plaats afstaan aan Rood en Wit A. BMHC, dat achter drie Rood en Wit elf tallen de vierde plaats bezet, raakte nog meer achter op de leiders. Haarlem 3 heeft door het gelijke spel zijn positie iets ver beterd. Tijdens atletiekwedstrijden in Dublin is de wereldrecordhouder op de mijl Derek Ibbotson door de Ier Ronnie Delany ver slagen. Delany won de mijl in 4 min. 5,4 sec. Hij ging met bijna twee meter voor sprong op Ibbotson als eerste over de fi nish. Tot besluit van de nationale zwemkam- pioenschappen, die het aanstaande week einde worden gespeeld tussen „De Kikvor sen" en een team van „de Rest van Neder land". De ploeg van „De Kikvorsen" wordt geformeerd uit spelers, die geselecteerd zijn voor het Nederlands team, dat aan het toer nooi om de Trofeo Italia deelneemt (Zagreb 13 tot 18 augustus). In de combinatie „Rest van Nederland" worden de overige spelers van de selectieploeg opgesteld. Van de drie wedstrijden die maandag- avond in de zweminrichting aan de Hout- vaart in Haarlem voor DWT waren vast gesteld zijn er twee gespeeld daar VZV 2 verstek liet gaan. De dames van DWT j boekten een overwinning en de heren van i DWT| deelden met De Kroosduikers de pun- tep^'&iet welke uitslag DWT khrrvjno'eh is geworden- van de tweede klasse B. De eerste klasse (dames) wedstrijd DWT- j Neptunus (Amersfoort) was een rustige strijd, waarin de gasten traag speelden en DWT revanche nam op de in Amersfoort geleden vijf-twee nederlaag. In de eerste helft verkreeg DWT een voorsprong van twee-nul door doelpunten van Annie Metse laar en Tonny Scheerder, waar tussen door de DWT verdediging enige Neptunus-aanval- len tot staan bracht. Na de rust ging het spel gelijk op. Na op- zwemmen van Tonny Scheerder ging de bal De uitslagen van de op Mereveld gehou den draverijen luidden: Aduardpx-ijs (2140 m.): 1. Vic Erebus 1.31.-; 2. Uncle Mars 1.31.-; 3. Union 1.28.9. W. f8,60, p. f2,70, f2,50, f 11,60, k. f 10,60, c. f6. Bafloprijs (2200 m.): 1. Queen Belwin 1.30,-; 2. Us Mar ja Koff 1.30.5; 3. Sandra 1.30.8. W. f21.90, p. f3,30, f 1,80, f2, k. f6,50, c. f3,50. Mereveld-Hamburg-prijs. Ie serie: 1. Pearl Spencer 1.22.9; 2. Sekurit 1.27.3; 3. Quick Fire 1.23.9. W. f4,10, p. f2, f5,70, f3,70, k. f32,80, c. f21,80. 2e Serie: 1. Shadow 1.25,3; 2, Ruth Buf- fington 1.26.3; 3. Trebonius 1.27.1. W. f 7,50, p. f 2.10, f 2, f 3.80, k. f 15.10, c. f 7.40. Finale: 1. Pearl Spencer 1.24.9, 2. Us Hompie 1.27.6, 3. Speedy Lady 1.27.1. W. f3, p. fl ypn, f 1.70, f5.90, k. f6.40, c. f5.60. Record der 4-jarige prijs (1610 m): 1. Uranium H 1.25.8, 2. Umber 1:26.3, 3. Urubu S 1.25.5. W. f9.50, p. f2.80, f4.10, f3,10. K. f 13.50, c. f 11.70. Delfzijlprijs (2600 m.): 1. Sofien B 1.29.1, 2. Tabor Harvester D 1.29.2, 3. Ras cal Hanover 1.28.-. W. f21.30, f4.40, f2.40, f3.30, k. f25.20, c. f5.70. Eenrumprijs (2200 m.): 1. Rosa B 1.25.9, 2. Sonja Belwin 1.26,-, 3. Palph Erebus 1.25.7. W. f4.30, p. f2, f2.20, f2.70, k. f8.10, c. f7.90. Hoogezand-Sappemeex'prijs (2200 m.): 1. Quite Heny 1.23, Sirona 1.24, 3. Sunny Boy 1.24.3. W. f3.30, p. f 1.30 f 1.20, f 1.30, k. f8.40, c. f3.80. Groningenprijs (2200 m.): 1. Sorento 1.24.7, 2. Ria Olivier 1.24.8, 3. D'Israel LB 1.25.4. W. f4.90, p. f 1.90, f 1.90, k. f5.70. Totalisator: omzet f 202.563.50. naar Annie Metzelaar, die meteen de bal het Neptunus-doel inzond. Tenslotte werd door mevrouw Steenbeeke kort voor het einde de eer voor Neptunus gered: drie-een. Het was de laatste wedstrijd voor DWT, dat uit de 10 wedstrijden zeven punten binnen haalde. ii-"- M=,n.,r Heren De ontmoeting-DWT-Kroosduikers heeft een spannend verloop gehad. DWT moest er winst uit boeken om beslag op de kam pioenstitel te leggen. Voor Kroosduikers zat er een moge lijkheid in om een beslissingswedstrijd te forceren om de onderste plaats van de rang lijst. Kroosduikei-s moest dan de volle winst behalen. Maar zover heeft DWT het niet la ten komen. Kort na het begin gaf de Kroos duikers-keeper al blijk dat hij niet gemakke lijk te passeren was, waarna de DWT-kee- per op de proef werd gesteld. Ook hij stopte een schot, speelde de bal naar Molenaar en via de hand van Botman kwam de bal bij Roozekrans, die meteen tussen lat en keeper door schoot. Kort hierna schoot Roozekx-ans vanaf de linkervleugel onhoudbaar in de rechterhoek en stond DWT met twee-nul voor. Hiei-na ging Kx-oosduikers meer in het offensief. Een Kroosdxxikers-aanval werd vlak bij het DWT- doel tot staan gebracht, waarna Roozekrans de bal vanuit de achterhoede over de arm van de Kroosduikers-keeper het doel in liet glijden. Toen kwam de DWT-verdediging wederom onder druk en werd nog voor het ingaan van de rust door Schreurs drie-een. In de tweede helft is DWT niet meer aan het maken van doelpunten toegekomen. Na twee doorslag ballen van Siedenburg werd de stand dx-ie- drie. Daarbij bleef het. DWT gaat nu voor pi'omotie spelen voor een plaats in de eerste klasse. Eerst moet uit en thuis een wedstrijd gespeeld worden tegen de kampioen van de tweede klasse A. De winnaar van deze strijd krijgt tegen de winnaar van groep IV een uit- en thuiswed strijd te spelen om een plaats in de eerste klasse. De stand van de tweede klasse B is: DWT 8 5 2 1 12 31—14 Neptunus Z'dam 7 4 1 2 9 2210 VZV 7 3 2 2 8 15—16 De Vest 8 2 1 5 5 18—35 Kroosdyikers 8 1 2 5 4 16—27 Wijziging De wedstrijd DWT 3Haarlem 2 voor pro motie naar de eerste klasse op donderdag dagavond in de zweminrichting aan de Kle verlaan in Haarlem, gaat niet door, maar wox-dt vanavond (dinsdag) om kwart over zeven gespeeld in Stoop's bad in Overveen. De „Abarth", een nieuwe Italiaanse auto met een machine van 750 cc, evenaarde zes wereldrecords en over trof er twee. De wagen, die gereden iverd door Paltronieri, bereikte een gemiddelde snelheid van meer dan 177 km per uur. lliÉ^ iÉHll iÉIÉsitl Onder goede weersomstandigheden zijn maandag de wedstrijden van de Nieuw Loosdrechtweek voortgezet. Op deze derde en laatste dag werden ook de winnaars der hoofdprijzen bekend. De uitslagen luiden als volgt: Flying Dutchman: 1. en hoofdprijs Mustang, st. Jac. Kraan, Braassemei-meer; 2. She, st. H. de Vries, Vinkeveen; 3. More Speed, st. F. Meeuwissen, Het Witte Huis. 12 m2 klasse A: 1. Aeolus, st. G. Visser, Het Nieuwe Diep; 2. Meteor, st. B. Kraan, Braasse- mermeer (tevens hoofdprijs); 3. Piasjager, st. B. Verhagen, Aegir. Valkenklasse: 1. Jaxeur, st. J. Prins, Het Witte huis (tevens hoofdprijs); 2. Bounty 2, st. E. Rolf van den Baumen, De Kaag; 3. Nix, st. G. van Harten, Het Witte Huis. 1G m2 Streenklasse: 1. John William, st. R. Sie- brand, Z.C. 37; 2. Margot, st. H. Molenaar, D.Z.C.; 3. Akadi, st. W. v. d. Horst, Aalsmeer. Hoofdprijs: Ingrid, st. J. Bodegraven, N.Z. Finnklasse: 1. Boisot, st. G. Mackor, het IJ (tevens hoofdprijs); 2. N.N., st. B. Maas jr., K.W.V., Loosdrecht. Olympiajollen A: 1. Mustang, st. W. Stelling werf, Het Witte Huis; 2. Witte Raaf, st. H. Wil- lems, De Schinkel (tevens hoofdprijs); 3. Jaita, st. J. Prins, Het Witte Huis. Vrijheidsklasse A: 1. Annemarie, st. I. Roose, Het Wite Huis; 2. Speediest, st. C. de Haas jr., Het Witte Huis (tevens hoofdprijs); 3. Klein Duimpje, st. G. Hauber, Het Witte Huis. Pampusklasse: 1. Bries, st. W. Blok, Het Witte Huis; 2. Stormvogel, st. C. Saur, Het Witte huis (tevens hoofdprijs); 3. Tobbedanser, st. O. Bes- seling. K.W.V., Loosdrecht. 12 voetsjollen: 1. The Squares, st. P. de Kos ter, De Kaag; 2. Positron, st. A. Duit, Ondine; 3. Kolonel, st. R. Steensma, H.J.C. Hoofdprijs: Kaagbaby, st. H. Reyers, De Kaag. Jeugdklasse A: 1. Borboleta, st. P. de Zwart, Het Witte Huis; 2. Doc, st. D. E. Dudok van Heel. K.W.V., Loosdrecht; 3. Allegro, st. G. Nater, De Kaag. Hoofdprijs: Red Star, st. B. Saur, Het Witte Huis. 12 m2 klasse B: hoofdprijs: Hurricane, st. T. Vlek, Het Nieuwe Diep. 16 m2 Puntklasse: hoofdprijs: Pourquoi Pas, st. N. Wolfswinkel, Het Witte Huis. Vrijheidsklasse B: hoofdprijs: Toy, st. H. van Horssen, De Kaag. Olympiajollen B: hoofdprijs: Ockeloentje, st. J. Ockers, Het Witte Huis. Sternklasse:, 1. en hoofdprijs: Crazy, st. J. v. d. Winden, Unie van Watertoeristen. Jeugdklasse B: hoofdprijs: Erceetje, st. J. Hid- de Maas, K.W.V., Loosdrecht. De Franse Wielerbond heeft de 12 renners aangewezen, waaruit de ploeg voor de wed strijd om het wereldkampioenschap op de weg (professionals) zal worden geformeerd. Behalve de tien renners, die reeds eerder waren kandidaat gesteld (Louson Bobet, An- quetil, Darrigade, Forestier, Dupont, Gau- thier, Privat, Mahé, Géminiani en Huot) ko men nu ook Jean Stablinski en Rohrbach in aanmerking. De sportcommissie zal de equipe van acht renners woensdag definitief samenstellen. De loting, die thans in Wenen heeft plaatsgevonden voor de Europese bridgekam- -pioenschappen. gaf een vrij gunstig program ma voor het Nederlandse herenteam te zien. Achtereenvolgens zullen zij moeten spelen tegen Spanje, Denemarken, Finland, Ierland, Libanon, Noorwegen, Zweden, Polen, IJs land, Zwitserland, Frankrijk, Oostenrijk, En geland, Duitsland, België en Italië. Er worden op de meeste dagen 60 spellen gespeeld, terwijl er twee dagen (zaterdag 24 en donderdag 29 augustus) 80 spellen ge speeld moeten worden. Dit betekent 's och tends, 's middags en 's avonds spelen. Nederland lootte donderdag 29 augustus des ochtends vrij. De dames, die 's middags om 5 uur en 's avonds om half tien telkens een halve wedstrijd (20 spellen) zullen spelen, lootten achtereenvolgens tegen Finland, Oosten rijk, België, Duitsland, Ierland, Noorwegen, Frankrijk, Denemarken, Zwitserland, Enge land en Zweden. MANDI NAAR ZUID-AMERIKA. De Hongaar Gyula Mandi, die van 1948 tot 1956 trainer van het Hongaarse elftal is geweest, heeft een contract voor een jaar getekend voor de Zuid-Amerikaanse club F. C. America in Rio de Janeiro. SCARBOROUGH. In de eerste ronde van het internationaal tennistoernooi voor profs, dat in Scarbourough wordt gehou den, heeft Joop de Mos met 6—0, 6—1, 61 van de Engelsman Field gewonnen. De Nederlander G. van Beem werd uitge schakeld door de Joegoslaaf Radovanovic. De cijfers waren: 63, 64, 62. URUGUAY—PARAGUAY. Voor de voor ronden van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal 1958 is in Monte video de wedstrijd UruguayParaguay ge speeld. Uruguay won met 20, de rust stand was 10. Paraguay had zich reeds geplaatst in de eindronden die in 1958 in Zweden worden gehouden. TONNY BERGMANS. De Nederlandse wielrenner Tonny Bergmans uit Aalst is eerste geworden in een wegwedstrijd voor professionals over 189 km, die in Hoeper- tinge (België) werd gehouden. Hij had een kleine voorsprong op een grote groep ren ners. GUTIERREZ. De 26-jaxüge Mexicaan Donathiu Gutierrez, lid van de Olympische zwemploeg, heeft de bijna 29 km lange zwemmarathon CapriNapels gewonnen. Hij versloeg de favoriet, de Argentijn Al fredo Camarero, met 20 meter voorsprong. De tijd van Gutierrez was 8 uur 58 min. 48 sec. BRAZILIë. Brazilië heeft de finale be reikt van het toernooi om de Davis Cup beker (Noordamerikaanse zone). Het won zaterdag in Montreal ook het dubbelspel in de ontmoeting tegen Israel. Daardoor werd de stand 30. DUILIO LOI. De Europese kampioen in het lichtgewicht, de Italiaan Duilio Loi, heeft in Genua een puntenoverwinning be haald op Jack Subero uit Trinidad. Het was een monotoon gevecht, dat over tien ronden ging. G V A V. GVAV zal volgend seizoen vier nieuwe spelers in de gelederen hebben. Na Kuyper en Fransen (beiden Velocitas) en Van der Hoeven (Emma) is thans diens clubgenoot Hardenbol door de Groningei's gecontracteei'd.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9