Inspectie-plannen aan de Sovjet-Unie voorgelegd HET WEER 'MORRIS OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De twee Duitse uitbrekers zijn nog spoorloos Britse troepen zullen aan de strijd in Oman deelnemen Pineau 's verwachting dat Dulles niet zou optreden ging niet in vervulling Bewaking in de Scheveningse gevangenis wordt verscherpt Dulles hoopt dat het optreden spoedig afgelopen zal zijn" Mokkende arbeiders in Hongarije Nog een veroordeling in de zaak-Röhm Droog weekeinde Handdruk ten besluite Arabische Liga waarschuwt tegen erkennen van Israel Koning Haakon VII viert zijn 85ste verjaardag Demonstratie in Londen Communistische voorsprong op N.U. wordt kleiner Hatta aanvaardt invitatie van communistisch China Het woord is aan Vijf doden in het verkeer Verkeersongelukken DIT JAAR: 684 DODEN Vijf kinderen verdronken Zaterdagmiddag „D o o r n r o o s j 10 augustus om halfdrie in het Openluchttheater 72e JAARGANG No 21 ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1957 302e JAARGANG No 174 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 et Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (Reuter) De Franse mi nister van Buitenlandse Zaken Pineau is kennelijk niet goed ingelicht geweest over de gang van zaken op de ontwape ningsconferentie in Londen. In tegen stelling tot zijn stellige verklaring, dal- minister Dulles de bijeenkomst van de ontwapeningscommissie vrijdag niet zou bijwonen, heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken gisteren de lei ding van de Amerikaanse delegatie van Stassen overgenomen en namens de vier westelijke leden van de commissie de Sovjet-Unie een uitgebreid plan voorge legd om grote delen van Europa, Azië en Noord-Amerika te land en van uit de lucht te inspecteren teneinde een ver rassingsaanval te voorkomen. De eerste reactie van de Sovjet-afgevaardigde, Valerian Zorin, was niet gunstig. Hij zei, dat het plan aanleiding geeft tot ge voelens van verrastheid en twijfel. De voorstellen zouden echter, naar zijn •/eggen, zorgvuldig worden bestudeerd. De subcommissie voor ontwapening zal dinsdag weer vergaderen. Onze correspondent te Londen meldt rader: Dulles stelde de Russen voor de volgende keus: het beste zou zijn, als zij instemden met een inspectiezone die het gehele con tinentale grondgebied der Verenigde Sta len, Alaska, de Aleoeten, heel Canada en heel de Sovjet-Unie omvat. Is dit echter teveel gevraagd dan zijn er nog andere mogelijkheden. Te weten een zone, die zich uitstrekt over alle gebieden van de Sovjet- Unie, Canada, Alaska, Groenland en Noor wegen ten noorden van de poolcirkel, plus een gebied in de Stille Oceaan tussen 140 graden westerlengte, 160 graden ooster lengte en 50 graden noorderbreedte. Zou Rusland een van deze zones aanvaarden, dan zal er bovendien een inspectiezone in Europa worden ingesteld. Ook hier zijn er twee mogelijkheden. Het liefst zien de wes terse mogendheden een zone in de vorm van een driehoek met de top aan de Noordpool, die geheel Europa van de westkust van Ierland tot de Oeral omvat en de basis heeft in een lijn, die loopt over het zuiden van Spanje en Italië en het noorden van Turkije. Zijn de Russen hiertoe niet bereid, dan kan men trachten het eens te worden over een kleinere Europese zone, die echter „een behoorlijk deel van de Sovjet-Unie en de landen van Oost-Europa moet omvat ten". Deze zones zouden zowel vanuit de lucht als door militaire deskundigen op de grond moeten worden geïnspecteerd. Con troleposten zouden worden gestationeerd op belangrijke weg- en spoorwegknooppun ten, vliegvelden en havens. De leden van deze controleteams moeten volledige vrij heid van beweging hebben. De Russen hebben indertijd deze voor stellen gedaan: een inspectiezone in de vorm van een ovaal en zich uitstrekkend van Hull tot Riga en de Turks-Bulgaarse grens, alsmede een zone die het westelijk deel van de Verenigde Staten tot aan de Mississippi en het oostelijk deel der Sovjet- Unie omvat. Zorin zei, dat inspectie van het Noord poolgebied weinig zin heeft „daar er zich geen levende ziel, laat staan een militaire installatie bevindt". Bovendien maakte hij er bezwaar tegen, dat geen van de door het westen voorgestelde zones NAVO- en ZOAVO-bases in Afrika, Japan of Pa kistan omvat, zodat vandaar uit altijd een onverhoedse aanval op de Sovjet-Unie mogelijk is. Zorin herhaalde de Russische eis, dat allereerst een algemeen verbod tot het houden van proeven met kern- wanens noodzakelijk is. Minister Dulles, die gisteravond naar OSNABRüCK (Reuter) Udo von Woyrsch, een vroegere adjudant van Himmler, is in Osnabrück tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld erens zijn aandeel in de „nacht van de lange mes sen" (30 juni 1934), toen de S.A.-leider Röhm en een aantal van diens volgelingen door de nazi's vermoord w rden. Hij wordt medeplichtig geacht aan het vermoorden van acht mannen. Hij zal slechts twee-en- een half jaar van ^ijn straf hoeven uit te zitten. De rest wordt afgetrokken vroegere veroordelingen. Een medebe- klaagde. voormalig hoofd van de gestapo in Silezië. werd vrijgesproken wegens ge brek aan bewijs. ^OOConcoooaxxxxjottxxToocMOOOOOCOOOOOOOOOCCOOCOOOCOC* co VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Droog weer met zonnige perio den, maar voornamelijk in het noordoosten van het land ook af en toe veel bewolking. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen noord en oost. Weinig verandering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. Woamm DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ Washington is teruggekeerd, gaf bij zijn vertrek het volgende commentaar: „De Sovjet-Unie heeft er altijd op gestaan, dat wij moeten proberen de kernwapens af te schaffen. De moeilijkheid is echter, dat men van wetenschappelijke zijde heeft aangetoond, dat er geen manier bestaat dit met zekerheid te garanderen. De Rus sen geven dat toe. Daarom willen wij geen overeenkomst aangaan, die niet kan wor den gecontroleerd". De subcommissie voor de ontwapening, die bijna een half jaar in Londen heeft vergaderd, zal zijn zittingen waarschijn lijk nog drie weken voortzetten om de westerse voorstellen nader toe te lichten en zal daarna verslag uitbrengen aan de ontwapeningscommissie van de UNO te New York. Nederlands oordeel (ANP) Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft desgevraagd verklaard, dat Nederlandse regeringskringen de jongste ontwapeningsvoorstellen van het westen belangrijk achten en hopen, dat ze door Rusland aanvaard zullen worden. „In dat geval zouden zij de weg kunnen openen naar een vermindering van de spanning als gevolg van de bewapeningswedloop", zo verklaarde hij. Pineau naar Washington LONDEN (UP) De Franse minister van Buitenlandse Zaken Christian Pineau zal op 7 september in Washington aan komen voor besprekingen met minister Dulles. Het doel van dit bezoek is niet bekendgemaakt. Men meent echter dat het in verband staat met het uitgestelde be zoek van president Coty aan de Verenigde Staten, dat nu in september zou worden afgelegd. Na afloop van de bijeenkomst van de subcommissie voor ontwapening van de UNO te Londen, waar hij de iveste- lijke plannen voor inspectiezones van uit de lucht had ingediend, drukte de Amerikao-nse minister van Buitenland se Zaken John Foster Dulles zijn Britse collega Selwyn Lloyd de hand. De leider van de Franse delegatie Jules Moch staat links en in het midden, achter minister Lloyd, ziet men de aanvoerder van de Amerikaanse afvaardiging Harold Stassen BONN (UP) De Westduitse regering is verontwaardigd getoond over opmerkin gen, die de Arabische Liga over de even tuele erkenning van Israel door Bonn heeft gemaakt. „Arabische correspondentie", het orgaan van de Arabische Liga dat in West-Duits- land wordt uitgegeven, heeft gewaar schuwd tegen de toenemende communisti sche invloed in Israel. „En met een derge lijk land wil de christelijk Westduitse re gering diplomatieke betrekkingen aankno pen", zo heet het. Van Westduitse zijde is dit een inmenging in de binnenlandse aan gelegenheden van West-Duitsland ge noemd. „Arabische Correspondentie" wijst er te vens op dat Israel het enige land van het Nabije Oosten is waar een communistische partij officieel bestaat. p 1 w-iyy/vw De twee Duitsers, de 22-jarige Ludwig Frese en de 20-jarige Lutger Johannes Wilke, die uit de gevangenis in Scheve ningen wisten te ontvluchten, zijn nog steeds onvindbaar. Het vermoeden be staat dat zij zich in de duinen schuil houden. Het spoor van de beide mannen eindigt in De Zilk, waar zij de auto achterlieten, die zij in Katwijk hadden gestolen. Als zij zich inderdaad in de duinen verbergen, dan zullen zij echter moeten proberen op de een of andere manier aan voedsel te komen. De kans, dat hun dat zal gelukken, is niet groot, omdat de politie overal zeer scherp naar hen uitkijkt. prof. Samkalden, naar aanleiding van de recente ontsnapping van gevangenen, niet alleen in Scheveningen, maar ook in Haar lem en Amsterdam, de bewaking laten verscherpen. De minister heeft verklaard, dat het personeel in de gevangenis in Sche veningen geen blaam treft. Iedere gevan genis heeft zijn kwetsbare punten. Die, welke in Scheveningen aan het licht zijn gekomen, waren niet bekend. De aanwezig heid van de hoop steenkolen bijvoorbeeld, Inmiddels heeft de minister van Justitie, 99' BAHREIN (Reuter) Britse troepen worden op het ogenblik over land en door de lucht naar het kustgebied van Muscat gebracht voor een aanval op het hoofd kwartier van de opstandige imam van Oman te Nizwa. Het kustgebied, waar reeds aanhangers van de pro-Britse sul tan verzameld zijn, wordt door drieduizend meter hoge bergen gescheiden van Nizwa, waar de rebellen over ongeveer zeshon derd man troepen beschikken. De Britse bevelhebber op het Arabische schiereiland, vice-luchtmaarschalk Sin clair, verklaarde in Bahrein, dat de Brit se troepen (Cameronians), gesteund door een klein aantal pantserwagens uit Aden, als een onafhankelijke strijdmacht zullen opereren. Zij staan onder commando van brigade-generaal Robertson, een deskun dige op het gebied van oorlogvoering in de bergen. Maarschalk Sinclair zei, dat in dit stadium vooral snelheid een factor van grote betekenis is. (UP) Van Britse zijde is officieel toe gegeven, dat de opstandelingen op 15 juli negen „landrovers" (jeeps) en drie drie- tons-vrachtwagens hebben buitgemaakt. Deze voertuigen zijn donderdag door de R.A.F. vernietigd. Voorts hebben de re bellen drie vrachtauto's van een olie-ex ploratiemaatschappij buitgemaakt. LONDEN (UP) De sultan van Mus cat heeft in het Britse legertijdschrift „Iron Duke" een advertentie doen plaat sen waarin hij officieren vraagt om zijn leger in de strijd tegen de opstandelingen te leiden. (Reuter) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft vrijdag in een vraaggesprek voor radio en televi sie in Londen meegedeeld met premier MacMillan en de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Llyod, de toestand in Oman besproken te hebben. Het onder werp was echter van zeer ondergeschikte betekenis geweest in de besprekingen die Dulles in Londen heeft gevoerd. E)e Ver enigde Staten, zo zei Dulles, weten niet genoeg van het Britse optreden in Oman om het te kunnen beoordelen, hetzij in gunstige dan wel in ongunstige zin, „maar wij hopen, dat het spoedig afgelopen zal zijn". OSLO (UP) Noorwegen viert vandaag de 85ste verjaardag van koning Haakon VII, de oudste regerende vorst ter wereld. In zijn 52-jarige regeringsperiode is hij, zo schrijft het blad „Oslo Dagbladet", een symbool geworden van de eenheid van de Noren in een mate, als slechts toegeschre ven kan worden aan de oude vikingvorsten. Toen in 1905 de unie tussen Noorwegen en Zweden verbroken werd, was het aan de persoonlijkheid van deze vorst te danken dat Noorwegen een monarchie werd en geen republiek. In de tweede wereldoorlog werd hij het symbool van de Noorse strijd voor de vrijheid. In alle bladen verschenen vanmorgen artikelen ter ere van de vorst, die nog steeds herstellende iz van een heupfractuur. die de vluchtelingen in staat heeft gesteld op een gemakkelijke manier op een muur te komen, is geen kwestie van nalatigheid, omdat de binnenplaats waar zij ligt niet voor de gedetineerden toegankelijk is. Kwetsbaar zijn in het Scheveningse com plex de afgekeurde werkzalen, die niet overzichtelijk genoeg zijn. De minister ver heelde niet, dat de bewaking onvoldoende was. Er waren twee bewakers, een chef en een tweede man, die inviel voor een be waker die met verlof is. Het is begrijpelijk, dat deze invaller niet zó op zijn taak was ingeschoten, als de man die dit anders altijd doet, aldus de minister. Er zullen thans ingrijpende maatregelen worden getroffen om de bewaking te ver beteren. Personeel zal aan andere binnen bewakingsdiensten worden onttrokken om het toezicht te verscherpen. De buiten bewakingsdiensten zullen voorzover dit nodig is door de rijkspolitie worden over genomen. Minister Samkalden heeft opdracht ge geven hem een overzicht te verstrekken van de bijzondere kwetsbaarheden in de andere gevangenissen in ons land, waaruit de laatste tijd ook gedetineerden zijn ont snapt. Veiligheid In een gisteravond gehouden radiotoe spraak heeft minister Samkalden onder meer gezegd, dat de tenuitvoerlegging van de vrijheidsstraf mede dienstbaar wordt gemaakt aan het opnieuw geschikt maken van de gevangene voor de maatschappij. De veiligheid van de samenleving vraagt een zodanig regiem in de strafgeslichten, dat de best mogelijke kansen voor het voorkomen van misdaad daarin mede zijn opgenomen. De veiligheid binnen de ge stichtsmuren is door de kerker en de cel, de ketting en de gesloten deur op een voudige wijze te verzekeren. De veiligheid van de samenleving vraagt iets anders, iets meer en iets beters. De veiligheid binnen de muren mag echter niet worden opgeofferd aan het moderne gevangenisregiem. Maar even min mag men vervallen in het omgekeer de. Dat zou betekenen het prijsgeven van een koers, die men niet zonder schade voor de volksgemeenschap als geheel in gevaar zou mogen brengen, aldus de mi nister. WENEN .Reuter) In Wenen zijn don derdag berichten ontvangen over nieuwe onrust en ontevredenheid onder de arbei ders in Boedapest. Het Hongaarse vakver enigingsblad „Nepakarat" schreef in zijn nummer van zondag, dat de arbeiders van de grote fabriek voor elektrische appara ten „Mavag" zich ongerust maken over „de onrechtvaardige loonsverlagingen, die naar men verwacht binnenkort bekendge maakt zullen worden". Het blad zegt, dat de onzekerheid onder de arbeiders over hun toekomst vermeden had kunnen worden als de bedrijfsleiding zich meer tot samenwerking bereid had getoond. Ruim 20 gespecialiseerde arbeiders zou den de fabriek in de laatste paar dagen hebben verlaten. „Er worden in de fabriek zekere geruchten verspreid. De vijanden van de regering voelen zich weer sterk en trachten de ontevredenheid aan te wak keren", aldus het blad. Radio-Boedapest berichtte, dat de minis ter van Staat Marosan woensdagavond op een fabriek tegen arbeiders gezegd heeft dat „elke verstoring van de vrede en orde zwaar gestraft zal worden". Marosan ver klaarde, dat de stabiliteit van de forint met alle mogelijke middelen nagestreefd moet worden. S uza mi a WENEN (UP) Een 23-jarig fabrieks meisje uit Boedapest, Susanna Demcs, heeft het aan haar mooie gezichtje te dan ken, dat zij in Wenen haar verloofde te rugvond, die al tijdens de opstand van ok tober uit Hongarije vluchtte. Vlak voor de grens werd Susanne Demcs gearresteerd, maar toen de wachten in het licht van hun zaklantaarns het gezicht van het meisje zagen, dat schreiend om vrijheid smeekte, voelden de mannen zich meer heren dan knechten van het totalitaire systeem. Dienovereenkomstig begon hun verantwoordelijkheidsgevoel te functio neren en zij wezen het lieve kind zelfs de beste en veiligste weg door de mijnenvel den naar de Oostenrijkse grens, die zij donderdag passeerde. Susanna Demcs was de laatste maanden herhaaldelijk ondervraagd door de gehei me politie, maar slaagde er steeds in te verzwijgen dat haar verloofde tegen de Russen gevochten had tijdens de opstand en nu in Wenen verbleef. In de Londense straten is donderdag avond betoogd om kracht bij te zetten aan de vertogen van de „Britse natio nale raad voor het staken der kern proeven en om te protesteren tegen het trage verloop der Londense ontwa- peningsbesprekingen. Vertegenwoor digers van de raad hebben memoranda bestemd voor vertegenwoordigers der vijf staten, die aan de bespre kingen deelnemen, op het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken, de Canadese diplomatieke vertegenwoor diging, en de Amerikaanse, Franse en Russische ambassades te Londen over handigd. In de memoranda wordt er bij de vijf regeringen op aangedrongen de proefnemingen met kernwapens ge durende een proefperiode onvoorwaar delijk stop te zetten. In dit tijdsbestek zou moeten worden gepoogd overeen stemming te bereiken over andere ont wapeningsmaatregelen. De demon stranten, hierboven gefotografeerd op Kingsway, kregen geen toestemming langs het gebouw van de Amerikaanse ambassade te trekken. ADVF.RTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 V FERD. BOLSTR. 48. A'DAM TEL. 717162 MOTORQVERALLS - VALHELMEN De uitslagen op Oost-Java DJAKARTA (ANP). - Blijkens de jongste gegevens hebben de communisten in 30 van de 37 kiesdistricten van Oost-Java een totaal van 1,9 miljoen stemmen verworven, tegen de Nahdatul Ulama 1,6 miljoen, de nationalisten 1,3 miljoen en de Masjumi 0,7 miljoen. Sinds de verkiezingen in 1955 was de Nahdatul Ulama de grootste partij in Oost- Java. De zeven regentschappen, waarvan de uitslagen nog niet bekend zijn, zouden bolwerken van de N.U. zijn. DJAKARTA. (UP) De voormalige vice-president van Indonesië, Mohammed Hatta, zal op verzoek van de regering te Feking een bezoek van zes weken aan communistisch China brengen. De uitno diging hiertoe werd in juni gedaan. Inayat Khan: Zwakke persoonlijkheden zoeken red ding in het gemeenschappelijke. Op de van automatische knipperlichten voorziene overweg in de Wieldrechtse Zee dijk tussen Lage Zwaluwe en Dor drecht is een wielrijder aangereden en ge dood door de trein die om 14.31 uur uit Lage Zwaluwe was vertrokken naar Rot terdam. Nabij sluis acht aan de Zuid-Willems vaart is te M i e r 1 o de 22-jarige ser geant Van de Meienhorst uit Heerlen, die per motor op weg was van de vliegbasis Volkel naar huis, in aanrijding gekomen met de 71-jarige van den Bogaard uit Hel mond, die per fiets plotseling de weg overstak. De heer Van den Bogaard werd ernstig gewond. In de loop van de nacht is hij in het ziekenhuis te Geldrop over leden. Op de Maasbrug bij H e d e 1 is de Bel gische mevrouw O. V.F. om het leven gekomen toen de door haar man bestuurde scooter op de brug met een vrachtauto in aanraking kwam. De bestuurder van de scooter, de 21-jarige B. J. V. uit Mouscron (België) werd ernstig gewond naar het Groot Ziekenhuis te Den Bosch overge bracht. Zijn echtgenote, de 21-jarige O. V.F., die op de duozitting zat, werd zo zwaar gewond, dat zij in de loop van de avond in hetzelfde ziekenhuis is over leden. Op de Grebbeberg nabij Ouwehands Dierenpark te R h e n e n is de 87-jarige heer H. uit Enschedé, die ter plaatse de rijweg wilde oversteken, door een motor rijder, komende uit de richting Wagenin- gen aangereden, tengevolge waarvan hij onmiddellijk werd gedood. In Emmeloord in de Noordoostpolder is de 60-jarige heer L. de Jong uit Emmel oord om het leven gekomen. Hij reed op zijn bromfiets op de Urkerweg en werd gepasseerd door een vrachtauto. Toen de chauffeur in zijn achteruitkijkspiegel keek, zag hij dat de bromfietser naast zijn fiets op de weg lag. Hij bleek reeds te zijn over leden. Een band van de bromfiets was leeg. Men vermoedt dat deze band ge sprongen is en dat de bromfietser daar door tegen de juist passerende vrachtauto is gevallen. Uit zee gered. Twee leden van de Haagse Vrijwillige Reddingsbrigade, be horende bi4 de strandpost de Savornin Lohmanlaan, hebben de 8-jarige Ben Mer- tens uit Hattem, die bij golfbreker 32 in moeilijkheden kwam te verkeren, gered. De jongen bezocht voor de eerste maal het strand. Tengevolge van verkeersonge- j i lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 684 personen, j van wie 131 kinderen. '■■■•■■■•■■■■•■■■•■■■■■■■■■■•■■■aaaaaaaaaaalllaaaaaaiaiaa In Cadzand zijn gisteren twee meisjes in zee verdronken. De slachtoffers zijn de respectievelijk 15- en 16-jarige meisjes Van Kampen uit Oostburg en De Reu uit IJzendijke. Met nog twee andere meisjes waren zij gaan zwemmen. Toen het viertal in moeilijkheden raakte, konden er slechts twee het strand bereiken. De lichamen van de verdronken meisjes zijn later aange spoeld. In het onbewaakte gedeelte van het Staalbergven te Oisterwijk is de 11-jarige J. Hoevenaars uit Tilburg verdronken. Personeel van het nabijgelegen natuurbad slaagde er pas na een uur in de jongen op het droge te brengen. Toepassing van kunstmatige ademhaling mocht toen ech ter niet meer baten. In Heerhugowaard is het driejarig doch tertje van de familie Bakker tijdens het spelen op een steiger aan het kanaal Alk maar— Kolhorn in het water gevallen en verdronken. In Rotterdam is bij het spelen op de Ael- bregtskade het 6-jarig knaapje J. van der Wiele uit de Van Heusdenstraat in de Delfshavense Schie gevallen en verdronken. Het uitbundig plezier dat de kinderen van onze lezers de vorige maand heb ben beleefd aan de opvoering van „Repelsteeltje" heeft ons er toe ge bracht om in samenwerking met het Openluchttheater deze zomer nog maals een voorstelling van Anneke Elro en haar sprookjesgezelschap te organiseren. Ditmaal zal zij het eeuwenoude sprookje „Doornroosje" tot leven brengen in het prachtige natuurlijke decor van het Openlucht theater - Bloemendaal. Enige hoogtepunten: ..in het paleis van de koning ..de verjaardag van Doornroosje ..de torenkamer van Augusta ..de prins komt W'ü hebben voor onze lezers 1500 plaatskaarten beschikbaar a 50 cent per kaart, afgehaald aan onze kantoren. De normale prijs aan de loketten van het Openluchttheater is 75 cent per kaart. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf maandag a.s. aan ons kantoor Grote Hout straat 93 (95 uur) en het bijkantoor Soendaplein (912 en 1.305 uur). Mocht de voorstelling onverhoopt door weersomstandigheden niet kunnen doorgaan, dan zal deze plaats vinden op zaterdag 17 augustus om 7 u. 's avonds. Uit ervaring raden wij u aan: haast u om tijdig kaarten voor uw kinderen te kopen; voor de voorstelling van Repelsteeltje waren zij binnen enige dagen uitverkocht. DIRECTIE HAARLEMS DAGBLAD/ OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1