Ben Corsten nam in Wissel de leiding over van Willy de Korte Maison Trieny In Haarlem logerende Gobi Roest gaat met de zilveren beker naar huis HUDORA HAARLEM yieisjes van „Het Gezin" ontvingen Muggenjongens zeer hartelijk Rolschaatsen KORSTJENS Alles ging letterlijk en figuurlijk op rolletjes Sporthuis DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Versierd parcours WINCHESTER Speelgoed Burgerlijke Stand van Haarlem Verbeteringen aan het circuit De klassementen ,Moederprijzen UIT STAD EN STREEK V ak antiesp el en op vrijdag 9 augustus Om kampioenschap rolschaatsen ROLSCHAATSEN... Scheepvaart pONDERDAG 8 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT WISSEL, woensdag. Wanneer de jongens van de derde Haarlemse Muggen- ronde over enkele dagen, wanneer zij hun tocht volbracht hebben, aan hun ouders bun wederwaardigheden over de ritten vertellen, dan zal de derde dag waarschijnlijk een zeer grote plaats voor zich opeisen. Tijdens deze etappe leg den de renners namelijk een „regelmatigheidsrit" over ongeveer dertig kilometer af en 's middags moest er in het feestelijk versierde vakantiecentrum „Het Wis- selseveld" nog een sprintwedstrijd over vijfhonderd meter gereden worden. Urenlang zat de ijverige administrateur van de ronde, Chiel Rip, des avonds te rekenen om de juiste klassementen samen te stellen en aan het slot van al dat piekeren bleek, dat Ben Corsten de eerste dagen stond |,jj foutief als Ben Costen in de uitgegeven klassementen vermeld opnieuw de Muggentrui van Willy de Korte overgenomen had. Wil is nu tweede met een slechts ge- fjjjcre achterstand. De „grote" winnaar van woensdag is jan van Bezu, die een fikse sprong in het algemeen klasse ment maakte en die door zijn slimme manier van rijden, waarbij hij vrijwel geen krachten verspilt, doorgedrongen js tot de kopgroep, zodat hij tot de werkelijke kanshebbers gerekend kan wor den. Bij de B-klassers was John Munk jr. niet opgewassen tegen de kracht van Dick Ramakers, maar toch stak hij nog aan de kop van het klassement, mede door het zwakke fietsen van Bert Oomen. De Bomen- en Transvaalbuurt leidt op het ogenblik in het ploegenklassement, hoewel de verschillen met de Ri vieren- en Scliildersbuurt, de Indische buurt en de West-Gemengde ploeg niet zo bar groot zijn. De wedstrijden waren echter in Wissel niet het belangrijkst. In het vakantieoord van de gemeente Haarlem had een groep meisjes van de r,-k. vereniging „Het Gezin" uit Haarlem namelijk een bonte avond georgani seerd, die klonk als een klok en die zijn climax vond in een kampvuur waarover de jongens nog lang zullen napraten. De etappe van woensdag, de derde alweer, _on dus met een „regelmatigheidsrit" voor de ploegen, die om tien minuten over halftien bij het kampeercentrum Beek huizen begon. De Thorbeckebuurt begon eerst in gezelschap van ploegleider Gerard Bilderbeek. De bedoeling van deze rit was, dat de jongens per ploeg startten en dat zij zonder hulp van kilometertellers of horloges een afstand van ongeveer dertig kilometer aflegden met een gemid delde snelheid van twaalf kilometer per uur. Onderweg stond de Tourleider Van Kuist de zaak te controleren en te bereke nen, terwijl de brokkenwagen achter het laatst gestarte zestal aansukkelde om de uitvallers op te nemen. Door de goede kwaliteit van de fietsen er heeft nog geen enkel rennertje om een nieuwe band gevraagd waren er geen achterblijvers, zodat het geheel een werkelijk groot suc ces werd. Door het vrij lage gemiddelde bereikte men n.l. dat de renners als slak ken tegen de Posbank opkropen en op de steile hellingen danig op hun remmen trapten, zodat elk gevaar reeds bij voor baat was uitgesloten. De ploegleiders had den tot taak om de weg aan te wijzen en daarbij kwam men via een ingewikkelde route over allerlei piepkleine heidewegge- tjes, die het uiterste van de banden verg den maar die een maximum aan natuur schoon boden. Aan het slot van deze re gelmatigheidsrit, die de jongens door De Steeg en langs de nu kale Middachterallee en het station Dieren-Doesburg voerde, bereikte men de grote weg naar Apel doorn weer, waar de jongens als wolven op de boterhammen met pindakaas en jam aanvielen. Tegen een uur of twee fietste men rustig langs de Woeste Hoeve, Beekbergen, Apel doorn, Vaassen en Epe naar Wissel, waar vele honderden vakantiegangers de jon gens op het versierde parcours ontvingen. Direct na de installatie in de tenten begon men aan de series van de vijfhonderd meter lange sprintwedstrijden onder het goedkeurend oog van de heer .J A. van Moock en dokter Heymans uit Haarlem, die hun Muggen van harte aanmoedigden. Ook de meisjes van de r.-k. Vereniging „Het Gezin" lieten zich niet onbetuigd. Vooral ook niet omdat zij bij de Muggen vele van hun buurtvriendjes ontdekten. Na felle spurtjes in de brandende zon (De Bilt had het wat de Veluwe betreft Hier worden de winnaars van het A- en B-klassement in de sprintwedstrij den, die de deelnemers aan de Muggen- ronde op de Wisselseweg bij Epe hiel den, op traditionele wijze door twee meisjes - Mary Bakker en Tonneke Hootsman - gehrildigd met hun succes. ADVERTENTIE Voor het betere genre PERMANENT WATERGO?. F en NATURELLE (boven Vogelzang) Grote Houtstr. 26rd - Tel. 17856 Tijdens de verbouwing van de Firma Vogelzang is onze salon n o r m a a 1 geopend. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL ONDERTROUWD: D, Heiligers en M. W. van Bezu. J. R. Haverkamp en La Fleur. GETROUWD: C. I-I. van der Linden en M. Ruitenburg. F. D. M. Claessens en C. A- L. C. Allard. F. R. T. Koelemij en T. F. Langeveld. BEVALLEN: M. M. T. van Oorschot- Brouwer, zn. C. E. ApswoudeDe Winter dr. C. A. van HaasterLommerse, zn. OVERLEDEN: A. Kok—Prins 85 jr. I-I. J. Jansen 70 jr. W. Koppen 73 jr. ADVERTENTIE 2 WERELDMERKEN: HOUTPLEIN 6 - TELEFOON 18992 ■■■■■ISOlöl ONDERTROUWD: 7 aug.: A. F. de Roos en W. J. A. van Rhijn; D. Roest en A. M. P. van Bakel; A. Damen en M. M. de Haan; B. van Dadelhoff en H. E. Over- öeek; H. H. Menke en A. C. C. Overdam; W. J. van Heems en E. van Heuzen; J. M. Mentjox en W. van Bogget; H. J. Thelosen en A. J. van de Leuvert, J. R. Vooges en P. J. M. Hollenkamp; B. J. H. M. Ruland en J. Th. M. Timmermans; F. Stolvoort en I. J. P. van Sambeek; P. Th. A. van Graas en E. W. Lensen; H. Peters en A. H. Lammens. GEHUWD: 7 aug.: J. C. Schols en M. P. H. Blom; J. A. van der Maat en G. P. J. van Trigt; P. J. G. Rustman en M. M. Seggelink; L. van Rijn en A. A. Weiland; J. N. Klaverstijn en A. Grapendaal; P. Jordaan en M. J. Derks; A. G. A. Spijker en C. E. van Heerden; J. de Wilde en C. Prins. BEVALLEN van een zoon: 6 aug.: G. van der Hooft-Grevenstuk; J. C. Ie Noble- Van Vliet; H. C. M. B. van Kuijeren-De Ruijter; J. C. Jonker-Van Kampen; 2 aug.: M. M. Wonder-Comes. BEVALLEN van een dochter: 6 aug.: M. W. Nugteren-Claij; A. M. Landmeier-Mel- ker; E. A. Versteeg-Van der Linden; E. N. Koopman-Galenkamp. OVERLEDEN: 5 aug.: A. G. Teeuwen, 51 jr., Kamperlaan; 6 aug.: F. J. M. Kessels 70, Kamperlaan; S. Stoeken-Donraadt, 62 jr., Brouwersplein. In de loop van woensdag is een gedeelte van het wegdek van het Zandvoortse cir cuit vernieuwd, n.l. de binnenbocht bij het opgaan van de Hunserug, die door voortdurende olie-uitlaat in deze bocht dermate glad was geworden, dat dit de laatste tijd tot verscheidene val- en slip partijen leidde. 3000CCCCOOOCOCODCCCCCCCCGOCCCCOCOCOOCCOOOCOCOCGOCCCCCOOC' De uitslag van de sprintwedstrijd over 500 meter luidde: A-klasse: 1. Gerard Fennis (Indische buurt); 2. Ben Costen (West-Ge mengd); 3. Willy de Korte (Bomen-Trans vaal); 4. Tonny Joosten (Amsterd. buurt); 5. Jan van Bezu (West-Gemengd). B-lclasse: 1. Dick Ramakers (Rivieren-Schil- dei-sbuurt); 2. John Munk jr. (Vogelenbuurt); 3.Anton van Garderen (Indische buurt): 4. Kees Roelfs (Slachthuis): 5. Frits van Wijk O (Bomen- en Transvaalbuurt). Het algemeen klassement luidt: A-klasse: 1. Ben Costen (West-Gemengd) 68 pnt.; 2. Willy de Korte (Bomen- en Trans- g vaalbuurt) 67 pnt.: 3. Jan van Bezu (West- Gemengd) 62 pnt.; 4. Gerard Fennis (Indische buurt) 55 pnt.; 5. Bart Jongbloed (Bomen- en Transvaalbuurt) 50 pnt. B-klasse: 1. John Munk (Vogelenbuurt) 68 pnt.; 2. Dick Ramakers (Rivieren-Schilders- X buurt) 64 pnt.; 3. Bert Oomen (Zuid) 62 pnt.; 8 4. Anton van Garderen (Indische buurt) 56 X pnt.; 5. Gerard de Keizer (Slachthuisbuurt) 8 55 pnt. H Het ploegenklassement luidt: Bomen- en g Transvaalbuurt 275 pnt.; 2. Rivieren-Schil- X dersbuurt 262 pnt.; 3. Indische buurt 236 pnt.; 8 4. West-Gemengd 231 pnt.; 5. Zuid 218 pnt. 8 <xxxxxjoodcooocxxxx>oooooocoooocoocxxxxoooocooccocoooooocx; alweer mis) slaagde Gerard Fennis uit de Indische buurt bij de A-klassers erin op verrassende wijze Ben Corsten en Willy de Korte voor te blijven. Deze laatste twee letten n.l. van de start af alleen op elkaar en daarvan maakte Gerard handig een dankbaar gebruik. Dick Ramakers van de Rivieren- en Schildersbuurt-ploeg was John Munk jr. uit de Vogelenbuurt net iets te snel af en hij mocht dan ook bij de huldiging de bloemen van Tonneke Bootsman uit Haar lem in ontvangst nemen. Mary Bakker hing Gerard Fennis een enorme lauwer krans om en een allerliefst klein meisje, dat direct verlegen weer wegglipte, kwam met bloemetjes aandragen voor Kootje van Zeist, die in elke etappe zoveel pech heeft. Na de uitstekende maaltijd op het terras van het kamphuis (boerenkool met worst en pap toe) vertrokken alle zestig jongens naar de viskwekerij van de Nederlandse Iieide-Maatschappij in Vaassen om te zien hoe de forellen boven het water uit sprongen en te proberen er een te pakken te krijgen. Dat lukte niet, maar toch wa ren de jongens meer dan tevreden over dit uitstapje. Terug in het kamp konden de renners direct plaats nemen aan het kampvuur, waarbij de meisjes van „Het Gezin" enkele liedjes zongen en een paar schetsjes opvoerden. Na de sluiting wer den de'jongens door de gulle heer P. W. de Ruyter nog onthaald op chocolademelk. Morgen gaat de ronde door naar Lun- teren, welke gemeente bereikt wordt via Epe, Stroe en Scherpenzeel. In het va kantiecentrum „Wildwal" wordt daar een bosrit verreden, waarbij de „Moederprij- zen" op het spel staan. De winnaars van de wedstrijd ontvangen deze keer name lijk geen prijs. Zij rijden ditmaal voor hun moeders, die, indien hun jongens winnen, een paar nylons ontvangen. Nieaws in het kort Jupiter terug. Het Haarlemse draai orgel Jupiter" is na een succesrijke tour nee, waarbij onder meer Zuid-Nederland en het concours in Apeldoorn, waar het de eerste prijs behaalde, werden bezocht, in Haarlem teruggekeerd. Zaterdag zal het bekende draaiorgel weer in de straten van de Spaarnestad te horen zijn. Op 28 augus tus doet Jupiter" mee aan het draaiorgel concours in Groningen. Opbrengst collecte. De collecte voor „Meer en Bosch" te Heemstede, die vorige week in Haarlem en Heemstede is gehou den heeft in totaal f 5871.62 opgebracht. Speeltuin Centrum (Wilsonsplein) Voetbal dag bij Vondelkwartier, 10-14 jaar. Oosterkwartier (Zomervaart): Spel op de tuin. Voetbaldag bij Vondelkwartier, 10- 14 jaar. Jeugdland (Theemsplein): Spel op de tuin. Bezichtiging Kweektuinen, 8-14 jaar. Flora (Van Oosten de Bruijnstraat): Voet baldag bij Vondelkwartier, 10-14 jaar. Glasblazers (Papentorenvest): Spel op de tuin. Bezichtiging Kweektuinen, 8-14 jaar. Zwemmen Houtvaart 10-11 uur, 6- 14 jaar. Frans Hals (Schotersingel): Spel op de tuin. Fietstocht naar Amsterdamse Wa terleiding, vertrek 10 uur, 8-14 jaar. Te Zaaoen (Anthony Fokkerlaan): Voetbal dag bij Vondelkwartier. 10-14 jaar. Spel on de tuin. D.V.S. (Vondelweg): Zwemmen Kleverlaan 10-11 uur, 6-14 jaar. Zandbakwedstrijd 6-8 jaar. V.Z.O.D. (Nieuwlandstraat): Hofjestocht, vertrek 10 uur, 9-14 jaar. We'tevreden (Spaarndammerweg): Soel op de tuin. Hofjestocht. Vertrek 10 uur, 10-14 jaar. Vondelkwartior (Vergierdeweg): Bezichti ging Frans Halsmuseum, 10-14 jaar. Spel op de tuin. Klarenhof (Brouwersplein): Fietstocht naar Amsterdamse Waterleiding, vertrek 10 uur, 8-14 jaar. Nieuw Leven (Spaarndam): Voetbaldag bij Vondelkwartier. 10-14 jaar. Buitenrust (Van Zompelstraat): Bezichti ging Kweektuinen, 10 uur, 8-14 jaar. W.I.K. (Oude Weg): Bezichtiging Kweek tuinen, 10 uur. 8-14 jaar. R.k. speeltuin Kindervreugd (G. van Bouil lonstraat): Wandeltocht naar Groenen- daal, 8-13 iaar. Don Bosco (Phoenixstraat): Wedstrijden op de tuin. Des middass filmvoorstelling, liet Paradijsje (Witte Herenstraat): Wan deltocht naar Groenendaal 8-10 iaar. Be zoek aan Kinderboerderij. Speeltuin. Snel in het bos. Vertrek 9.30 uur. Elba (Ged. Schalkburgergracht): Zwem wedstrijden in zwembad Kleverlaan. Zaanenoord (Zaanenstraat): Spel op de tuin. Zwemmen in zwembad aan Klever laan, 7-14 jaar. Hof van Eden (Geusevesperstraat): Zwem men in het zwembad aan de Kleverlaan. 7-14 jaar. Bezoek Frans Halsmuseum, 9 uur, 10-14 jaar. Voetbalwedstrijd tegen Noordervreugd, 2 uur. Noordervreugd (Ambachtstraat): .Zwem men in het zwembad aan de Kleverlaan, voetbal en handbal wedstrijden op het O.G.-terrein. 9-13 jaar. ADVERTENTIE De vijftienjarige Cobi Roest uit Dordrecht, die bij familieleden aan het Mar- nixplein in Haarlem logeert, gaat niet met lege handen naar huis. Want sinds woensdagmiddag is zij in het bezit van een grote zilveren wisselbeker, de „Grote prijs van Haarlem", met succes gewonnen tijdens de rolschaatswedstrijden, die de stichting „Haarlems Bloei" in de Marnixstraat heeft georganiseerd. Deze wedstrijden werden voor de eerste maal gehouden en waarschijnlijk niet voor de laatste keer, want de stichting „Haarlems Bloei" wil van dit evenement een traditie maken. Was men aanvankelijk bevreesd, dat de deelname onvoldoende zou zijn, op het laatste ogenblik bleek de toeloop nog zo groot, dat niet alle liefhebbers voor de „Grote prijs van Haarlem" in het strijd perk konden komen. Niet minder dan zes tig jongens en meisjes hebben het par cours tussen de Pijnboomstraat en de Zaanenlaan met veel animo bereden. De meisjes waren veel sterker vertegenwoor digd dan de jongens, zodat het dus een „rok-en-rol"-feest werd, waarbij alles, dank zij de goede organisatie en leiding van de heer W. van der Peyl niet alleen letterlijk doch ook figuurlijk op rolletjes liep. Het parcours was door ijverige lieden van Openbare Werken met hekken afge zet, echter niet zodanig, dat de jongens en meisjes, die het publiek vormden en de verrichtingen van de rolschaatsende jeugd volgden, braaf aan de kant bleven. Elke keer als een paar schaatsers van start waren gegaan, vormden zich achter hen een muur van kinderen, die de schaatsers aanvuurden met enthousiaste kreten of alleen maar wilden zien, wie de rit zou winnen. De Marnixstraat leent zich bijzonder goed voor deze wedstrijden: het bitumen wegdek is mooi vlak en breed genoeg en de tegelpaden bieden voldoende ruimte om de honderden kijkende kinderen en tientallen volwassenen een plaats te bieden. Begonnen werd met snelheidswedstrij den over 250 meter, eerst voor jongens, dan voor meisjes en daarna de finale, voor de enkele jongens en meisjes, die zich sneller dan hun rivalen hadden ge toond. Dan volgden handicapwedstrijden, waarbij de rijders allerlei obstakels moes ten passeren, voordat zij bij de finish be landden. Zij moesten bijvoorbeeld blokjes oprapen en op de helft van het parcours een rondje draaien. Starter was de heer W. Brinkmann, die enkele malen tweemaal een startschot moest geven, omdat foutief was gestart. Het was soms een spannende strijd, de jongens en meisjes gaven elkaar geen duimbreed toe en reden met grote slagen en zwieren naar de finish, waar de beken de tijdwaarnemer Herman Mulder, die aan vele rallies zijn medewerking heeft ver leend, klaar zat om de stopwatch in te drukken op het moment, dat de rijders over de eindstreep zouden gaan. Bij de handicapwedstrijden had de lange Tom I-Iillebrandt uit Halfweg pech. Behalve met de op de baan geplaatste handicaps, had hij nog met een handicap te kampen: zijn schaats schoot los, waardoor deze beste rijder zijn rivalen langs zich moest laten gaan. De wedstrijden werden onderbroken door demonstraties in kunstrijden door Tineke Delver en Cobi Roest, die op wals muziek dansten, alsof zij op de gladde dansvloer hun prestaties lieten zien. Een welkome onderbreking was ook de rol- hockeywedstrijd tussen Haarlemmers en enkele jongens uit de Amsterdamse Jor daan. De Jordaners bleken sterker dan hun Haarlemse leeftijdsgenoten en won nen met 32. Na enkele uren spanning verschenen de finalisten aan de start: Cobi Roest, Tom Hillebrandt, Frank Vos en de elfjarige Wim Lenaarts. Hierbij werd het start schot gegeven door de heer B. J. Holle boom, trainer van de nationale schaats ploeg. De vijftienjarige Cobi Roest was de succesrijke winnares; zij reed de 250 me ter in 35.1 sec. Aan het einde van de mid dag reikte de directeur van de stichting „Haarlems Bloei", de heer W. van Willige, dat zijn de beste....!! vanaf 25.25 Grote Houtstraat 123 Tel.12215 AMSTERDAM Een flauw New York, alsmede de ge ruchten dat de verhoging van de rente tarieven door de Bankers Trust wel eens een voorloper zou kunnen zijn voor een discontoverhoging in Amerika, brachten in Amsterdam verkooporders, waartegenover bijna geen kooporders van het publiek stonden. De grootste oorzaak van de flauwe tendentie op het Damrak moet ge schreven worden op rekening van Zwit serland, dat na een koers van f 214 in het niet-officiële ochtendverkeer in aandelen Kon. Olie, steeds met stukken kwam aan dragen tengevolge waarvan de koers snel daalde. De opening was 's middags reeds zeer teleurstellend op f 211,70 tegen dins dag slot f 217, maar aanhoudende ver konen deden de prijs nog verder zakken tot f 210,70 hetgeen op oude basis ongeveer een verlies van 30 punten betekent in één dag. De enige steun kwam nog van Parijs waar een lichte verbetering in de mone taire toestand is ingetreden, blijkbaar door de aangekondigde versoberingsmaat regelen. Philips daalde van 279 V2 tot 277V2 op welke '-oers vrijwel gesloten werd. Het verlies was hier ongeveer 7 percent. AKU deelde uiteraard ook in de malaise en ver loor ongeveer 3 punten. Met Unilever was het anders gesteld. Hier werd een verlies geleden van ongeveer 8 punten zonder spe ciaal daarvoor aan te wijzen redenen. KLM was wel lager op f 130 tegen dinsdag f 131,60 maar toch boven pariteit Amerika. Er ging in dit fonds bitter weinig om. De scheepvaarten openden over de ge hele linie met opnieuw lagere koersen van 1-3 percent. In het verdere beursverloop echter werd iets van het verlies ingehaald en tegen het slot bedroeg dit 1 tot 2 per cent. In staatsfondsen was bijna niets te doen. De weekstaat van de Nederlandsche Bank was hier niet van invloed op de koersen die over het algemeen ongeveer Vb lager werden genoteerd.Cultures 1 per cent lager voor HVA, Amsterdam Rubber en Deli Mij nauwelijks prijshoudend. Aan delen Fridor werden wederom iets lager geadviseerd op 21. de 4 percent obligaties op 50 latend. Prolongatie 4% pet (ANP). NEW YORK Vlak voor beurseinde deed zich een scherpe stijging voor. waardoor meer dan de helft werd ingelopen op de verliezen, die dinsdag werden geleden na het bekend worden van het hogere rentetarief van de Bankers Trust Co. Door dit herstel deden zich koersstijgingen van een tot meer dan vier üollar vóö'f bij individuele fondsen'in de staal-, olie-, metaal-, chemicaliën-, auto-, spoorweg- en verscheidene andere groepen. Door de vraag nam de reeds actieve handel toe en de omzet bedroeg dan ook 2.460.000 aandelen; dit is 540.000 meer dan op dinsdag. Staal- en auto-fondsen trokken sterk de aandacht bij het herstel; zij liepen scherp op bij flinke vraag, waardoor Bethlehem Steel. General Motors en U.S. Steel boven aan de activiteitsgroep kwamen te staan. De olie- en spoorweg-waarden hadden koersstijgingen die tot meer dan drie dol lar bedroegen. De voornaamste zwakke plekken waren de luchtvaartmaatschappijen, die een of meer dollar daalden op een weigering van de Raad van de Burgerlijke Luchtvaart om de tarieven te verhogen. Van de 1167 verhandelde fondsen sloten er 538 hoger, 386 lager en 243 onveranderd. Het industriegemiddelde kwam van 494,13 op 498,48; dat voor spoorwegen van 147,16 op 148,21 en dat voor openbare nutsbedrij ven van 69,63 op 69,44. de prijzen uit: voor de winnares een fraaie beker en voor de andere winnaars en winnaressen: fototoestellen, rolschaat sen, horloges en sportartikelen. Uitslagen 1. Cobi Roest, Dordrecht, 250 meter in 35.1 sec.; 2. Frank Vos; 3. Wim Lenaarts Snelheidswedstrijd. Jongens van 12 tot 14 jaar: 1. Frank Vos, 40.1 sec.; 2. Dick Toepoel, 3. Joop Puype; 14 tot 16 jaar: Jim Thuis 37.3 sec.; 2. Tom Hillebrandt, Half weg. Meisjes 14 tot 16 jaar: 1. Cobi Roest; 2. Mary Gerrits; 3. Tineke Delver. Ge mengd: jongens 10 tot 12 jaar, meisjes 10 tot 14 jaar: 1. Loes Smanse; 2. Wim Le naarts; 3. Thomas Boks. Handicapwedstryd jongens en meisjes: 10 tot 14 jaar: 1. Joop Puype; 2. Frank Vos; 3. J. Lubberts; 14 tot 16 jaar: 1. Mary Gerrits; 2. Cobi Roest; 3. Saskia de Jong. Spanning bij de start. Het startschot knalt en vier meisjes gaan met ver beten gezichten „aan de rol". 314 °/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren I-I. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 83 Va 89 177 A 344 187 A 293 248 271 277 149 'A 43P/2 225 99614 211,50 69 A 1 129,80 16514 154 23714 1.1514 8214 20U/2 157 165 16514 63 48 67% 43% 4 86% 35 }4 Heden 13.45 uur 833/.e 89% 180 346 18714 294 248 271 284 14914* 439 225 1020 215,90 6914 131,— 167'/2 15514 241 115 83 20114 157 165 16514* 63»/2 49 6914 44 8714 35% Vorige koers Aalsdijk, 8 te Singapore. Agamemnon, 7 te New Orleans. Alioth. pass. 7 Kp. Finistere n. Las Palmas. Aegis 9 te Philadelphia v. Fort Liberte. Amsteldiep, 10 te Rotterdam verw. Arkeldijk. 3 te Paulsboro verw. v. Newport News. Attis, 8 te Naracaibo v. New Orleans. Axeldijk, 9 te Tampa verw. v. Mobile. Alwaki, 8 te Yokohama. Ameland, 7 te Curagao. Artemis. 8 te Ciudad Trujillo verw. Angolakust, pass. 7 Kp. Finistere n. Le Havre. Antonia. 7 v. Pladju n. Tjilatjap. Alphare, 7 v. Ilheos n. Las Palmas. Aludra 8 le High Roads n. Hampton Roads. Ampenan, 7 v. New York n. Alexandrië. Amstelvaart, 8 te Karachi. Argos, 7 v. Cadiz n. Oran. Alcor, 7 v. Rotterdam n. Bremen. Bintang. 9 te Colombo verw. Bogowonto, 8 te Surabaja. Borneo, 8 te Aden verw. Batu, 8 v. Suez n. Rastanura. Britsum, 7 150 m. z.o. Cape Guardafui n. Aden. Bloemfontein. 8 te East-London. Both, 8 te Semarang verw. Bennekom, 7 te Maracaibo v. Punta Cardon. Balong, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Caltex Delft, 7 v. Calcutta n. Colombo. Calamares. 8 te Puerto Libertator v. Santa Marta. Concepcion, 7 135 m. w. Kp. St. Vincent n. Antw. Calt. Nederland, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Sidon. Celebes, 7 v. Balikpapan n. Tj. Massi. Camerounkust, 6 te Hamburg v. Amsterdam. Charis, 7 te New Orleans verw. v. Houston. Castor, 7 v. Paramaribo n. Barbados. Cradle of Liberty, 12 te Philadelphia verw. Caltex The Hugue, 7 v. Bahrein n. Stockholm. Cottica, 8 te Paramaribo. Camitia, 8 te Rotterdam. Dongedijk, 8 te Londen. Dorestad, 7 270 m. n.o. Sombrero n. Rotterdam. Dordrecht, 19 te Antwerpen verw. Duivendijk, 8 te Cristobal verw. v. Londen. Duivendrecht, 11 te Houston verw. Esso Den Haag, 9 te Pernis verw. v. Rastanura. Erinna, 7 rede Calcutta. Elizabeth B, 8 1150 m. o. Tokyo n. Honolulu. Eemland. pass. 7 Madeira n. Bahia. Garoet, 7 v. Singapore n. Bangkok. Ganymedes, 8 te Santiago de Cuba verw. Guineekust, 7 165 m. n.o. Finisterre n. Dakar. Giessenkerk, 7 v. Antwerpen n. Hamburg. Hathor, 7 v. Lissabon n. Amsterdam. Hera, 7 250 m. z.w. Flores n. Amsterdam. I-Iersilia, 10 te Cap Haitien verw. v. Baltimore. Heemskerk, 7 v. Manilla n. Hongkong. Hilversum, 7 v. Port Said n. Landsend. Hoogkerk, pass. 7 Gibraltar n. Marseille. Hector. 8 te Rotterdam. Hestia, 8 te Rotterdam. Isis, 7 v. Port of Spain n. Caraeol. Ivoorkust, 7 v. Port Harcourt n. Warri. Japara KRL, 7 v. Marseille n. Le Havre. Jason, 8 te Pto. Cabello verw. v. La Guaira. Japara KPM, 8 te Dar Es Salaam. Kloosterdijk, 7 v. Bremen n. Rotterdam. Kota Agoeng, 7 v. Belawan n. Port Sudan. Kalydon, 7 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Kara. 8 v. Singapore n. Balikpapan. Karossa, 8 te Surabaja v. Balikpapan. Kertosono, 8 te Port Sudan. Korovina, 7 te Rotterdam. Kota Gede 7 te Rotterdam. Limburg. 7 te Cuba. Liberty Bell, 13 te Philadelphia verw. Lemsterkerk, 8 te Bremen verw. Lombok, 9 te Port Elizabeth verw. Maashaven, pass. 7 zd. v. Wight n. Antwerpen. Malea, pass. 7 Luzon n. Miri. Munttoren. 6 v. Port Said n. Rotterdam. Maasdam, 8 te Southampton. Moordrecht, 13 te Mena A1 Ahmadi verw. Mijdrecht, 12 te Port Said verw. Mentor. 7 v. Paramaribo n. Amsterdam. Maasland, 8 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Mariekerk, 7 v. Port Said n. Genua. Nestor, 7 v. Rotterdam n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam. 7 te New York. Oranjefontein, 6 620 m. n. St. Helena n. K'stad. Oranjestad. 7 v. Trinidad n. Barbados. Osiris. 7 te I,a Guaira. Oldekerk. 8 te East-London. Pygmalion, 8 te Antiqua v. Guadeloupe. Pendrecht 14 te La Plata verw. Prins Alexander. 8 te Antwerpen verw. Peperkust, 7 190 m. w.z.w. Cape Three n. Lagos. Purfina Nederland, 9 te Fiumicino verw. Prins Casimir, 7 te Le Havre. Prins Willem III, 7 te Hamilton. Reyniersz, 8 te Tj. Prlok verw. Rita, 8 te Pladju verw. Raki, 8 te Abadan verw. Riouw, 7 v. New Orleans nog naar onbekend. Rondo, 7 te Suez. Rotti, 8 te Surabaja. Seven Seas, 7 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Gouda. 7 v. Vlaardingen n. Wabana. Stad Maassluis, pass. 7 Ouessant n. Melilla. Stad Vlaardingen, 8 te Narvik. Statendam. 8 v. Southampton n. New York. Steven, 7 v. Sevilla n. Lissabon. Straat Soenda 7 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Stat, of Liberty 7 360 m. z.z.o. Halifax n. P.Said Stad Delft, 8 le Seven Islands verw. Sambas, 8 te Kumai. Stanvac Benakat, 8 te Penang verw. Stan vac Selo 8 te Singapore verw. Swartenhondt, 8 te Gorontalo v. Posso. Stanvac Lirik, 8 te Tj. Uban v. Sungeigerong. Sirrah, 8 te Bombay. Straat Torres, 7 v. Singapore n. Brisbane. Tiberius, 7 60 m. n.o. Ouessant n. Georgetown. Telamon, 6 750 m. n.o. Barbados n Rotterdam. Tabian, 7 v. Surabaja n. Djeddah. Tabinta. 8 te Tandjong Priok. Tegelberg, 10 te Rio de Janeiro verw. Taraknn, 8 te New York. Van Riemsdijk, 7 v. Singapore n. Tj. Priok. W. Alton Jones, 14 te Philadelphia verw. Wic-ldrecht. 8 te Rastanura verw. Willem Ruys, verm. 8 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad, 6 v. Pta. Del Gada Az. naar Port of Spain Trinidad. Weltevreden, 8 te Antwerpen. IJssel, pas. 7 Barbados n. Antwerpen. Zaanland, 8 te Buenos Aires. Zonnekerk, pass. 7 Minikoi n. Rangoon. Zuiderkruis. 8 v. Walvisbaai n. Kaapstad. Zaankerk, 8 te Rotterdam. Zaanland, 8 te Buen. Aires verw. v. Montevideo Zuiderzee, 6 v. Durban n. Lourenco Marques. KLEINE VAART Bab T, 5 v. Stocka te Zaandam. Elsa, 6 v. Zaandam te Valdemarsvik. Joost, 4 v. Soernaes te Amsterdam. Kaap Falga, 5 v. Kristinehamn te Otterbacken. Kaap St. Vincent, pass, 6 Brunsbüttel n. A'dam. Pavo, pass. 6 Brunsbüttel n. Amsterdam. Phidias, 6 v. Lissabon n. Genua. Plato, 5 v. Cadiz n. Amsterdam. Ponza, 4 v. Antwerpen te Trolhattan. Tilly, v. Zaandam te Sundsvall. Westerdok, 7 te Gravesend n. Amsterdam. SLEEPVAART Clyde en Oceaan, 8 26.43 n. 159.15 w. m. kruiser. Friesland, 7 v. Rotterdam n. IJmuiden. Gele Zee, 6 v. Nuevitas n. New Orleans. Humber,8 39.47 n. 59.51 w, met rn.s. Oostzee. 8 33.14 n. 27.24 w. Rode Zee, 8 34.45 n. 73.35 w. m. 2 kraanpontons. Zwarte Zee, 6 200 m. n.n.w. Kaap Finisterre naar Fayal. Kinderbescherming. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot leden van de raad van kinderbescherming in Haarlem mejuffrouw C. A. d'Ardennen Ankringa en de heren J. P. Petersma en H. E. Osten- dorf.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7