Plensbuien maakten het leven van de renners in rit naar Blaricum zuur GRANDIOOS AVONDFEEST I Gerard Fennis en Dick Ramakers wonnen de individuele tijdrit LINDBERGH REISBUREAUX LINDBERGH REISBUREAU Vier edelherten deden intrede in Groenendaals hertenbaan Bomenbuurt bleef aan de leiding Film bij Muggen Dank zij actiev commissie Wethouder Van Lent: „Met zoveel ijver krijgen we hier nog wel eens olifanten" De klassementen jongedames Radio Moors Engels jeugdorkest speelt voor bejaarden Programma orgelbespeling UIT STAD EN STREEK Haarlems Dagblad Jury kent prijzen toe Familie-wedervaren Leut Wildwest in Wenen Rode spionage Felle Western Frans-Japans A vontuur Reprises BLARICUM, VRIJDAG De voorlaatste etappe van de Haarlemse Muggen- ronde heeft de renners geleerd dat het leven van een Tourrenner niet altijd even gemakkelijk is. Het vakantiecentrum „De Wildwal" in Lunteren werd namelijk na een door de hevige plensbuien ietwat onrustige nacht verlaten in een stromende regen. Weliswaar startte men een half uur te laat maar de jongens haalden deze achterstand nog voor de middag in. Te<*en een uur of twee begon de zon weer te schijnen maar later in de middag was het weer mis. Enkele jongens en een leider waren niet tegen al deze moeilijkheden op- gewassen. Zij moesten de brokkenwagen opzoeken. De individuele tijdrit aan het slot van de rit in Blaricum leverde een onverwachte zege op voor Gerard Fennis van X de Indische buurt bij de A-klassers. Bij de B-jongens won de snelle Dick Ramakers (Rivieren- en Schildersbuurt) en mede door deze zege liep de ploeg van Dick weer iets verder uit in het ploegenklassement. De situatie in de individuele rangschikkingen zullen overigens naar alle waarschijnlijkheid niet meer belangrijk veranderd worden. In Haarlem volgt namelijk alleen nog maar een ploegentijdrit, die dus op de ranglijsten voor de rennertjes afzonderlijk niet meer van invloed zal zijn. Na een gezellige avond in Lunteren ver trok de Muggen-karavaan dus in de stro mende regen en op de grote weg naar Renswoude kreeg de brokkenwagen de eerste uitvaller in deze etappe. Henk Bel terman uit de Vogelenbuurt kreeg name lijk door de regen moeilijkheden met zijn velgremmen en mecanicien Cees van Gecm vond het terecht niet verantwoord dat Heze Mug zonder remmen verder fiets.e. Tijdens het rijden verhielp hij handig het euvel en het gevolg was dat Henk enkele kilometers later weer kon opstappen waarna hij snel weer aan sluiting kreeg met het enigszins triest voortpeddelende peloton. Nauwelijks was de groep weer compleet of Henk Pardon van de Indische buurt stapte af omdat zijn stuur defect was ge raakt. Een klein onderzoek maakte dui delijk dat het gebroken was en Cees van Geem liep opnieuw een nat pak op toen hij een nieuw stuur op Henk's fiets mon teerde. Ook Rob Hoek werd nog door de reparateur geholpen bij een malheur met zijn rem en vervolgens was het rusten geblazen, een rust waarin de jongens ge legenheid kregen hun regenjassen uit te trekken. Even voor Renswoude was het namelijk opgehouden met regenen. Er was toen pas tien kilometer afgelegd en men noteerde een achterstand op het tijd schema van bijna drie kwartier. Aan deze grote tafel in het kamp van de Muggenronde in Blaricum worden de klassementen uitgerekend aan de hand van de resultaten van de laatst verreden etappe. een snel tempo gepasseerd en tijdens deze doortocht maakte „het leitje" bekend dat de jongens uit de Amsterdamse buurt twintig winstpunten hadden verdiend voor hun keurig gedrag in het Lunterse kamp. Dat was overigens niet zo verwonderlijk want de renners van de Amsterdamse buurt kregen hun „fabrieksbaas", de heer Van Loon uit Bloemendaal op bezoek die kwam controleren hoe zijn jongens het onder de hoede van de heer Mooyekind maakten. Dat zal hem overigens niet tegengevallen zijn want hij bleef geruime tijd in het kamp en vertrok pas laat op weg naar huis. De heer Mooyekind was zo verheugd over de winstpunten dat hij met zijn fou- ragewagen alle begeleiders afging om si garetten rond te delen. Voorts kreeg de Slachthuisbuurt tien winstpunten voor het ordelijk rijden en het gevolg daarvan was weer dat alle jongens model fietsend de Bijna zit de Muggenronde er weer op. De jongens dragen in het kamp te Blaricum de stroozakken aan voor de laatste nacht, die in de tenten wordt doorgebracht. Vannacht kunnen ze al weer in hun eigen bed slapen. Tijdens de voorlaatste etappe van de 8 Haarlemse Muggenronde hadden de Muggenjongens zeker niet over belang- langstelling van de zijde van de pers te klagen. Bij Soest „schoot" een foto graaf de jongens al van alle kanten. In Blaricum arriveerde, net als alle andere dagen, de lijffotograaf van de ronde, Cees de Boer uit Haarlem, en bij de eindstreep stond een volledig team van Triofilm om in opdracht van Fox Movi- tone Wereldnieuws een journaal te ma ken van de tijdrit. Cam,eraman Piet van Strien klauterde zelfs in een hoge boom om een totaalbeeld van de karavaan te maken en even later zat hij op een motor om de jongens al rijdend te fil menKootje van Zeist beleefde even later het avontuur van zijn leven toen hij - nadat zijn trapper was vastgelopen - in de brokkenwagen moest stappen. Hij gedroeg zich daarbij voor de camera als een volleerd acteur, zodat regisseur Bert Rozemond zich nergens mee be hoefde te bemoeien. :<X»CO^DCO=0300CCOCCOOCOC0303C03CCCOCOC>COCOOOCOCCCOOCOt: ADVERTENTIE PRESENTEREN EEN in de feëriek verlichte tuinen van de LINNAEUSHOF te BENNEBROEK op ZATERDAG 24 AUGUSTUS, des avonds 8 uur. Meer dan 250 medewerkenden, met een keur van artisten, diverse orkesten, w.o. Tiroler-orkest, boerenkapel, ballroomorkest en het Cowboysextet „The Greenhorns". Tot slot een daverende TAPTOE, uit te voeren door 3 grote Haarlemse orkesten. Algehele leiding Wim van der Peijl. Tot slot dansen tot 2 uur 's nachts. PRIJS PER PERSOON 3.75. Het wordt weer een echt Lindbergh- feest met een sprankelend programma vol sfeer en humor en wij raden u dringend aan uw plaatsen zo spoedig mogelijk te bestellen bij KLEINE HOUTSTRAAT 1 HAARLEM TELEFOON 17229 Tijdens deze regenbuien organiseerde Tourleider Huug van Hulst voor de ren nertjes, een wedstrijd om de prijs voor de hardste lacher. Er brak een enorm' ge brul los waarna er besloten werd aan alle jongens de uitgeloofde winstpunten te geven. Iedereen was dus tevreden, ook omdat inmiddels de lucht was gebroken en de zon de jongens direct weer warm maakte. Scherpenzeel en Woudenberg werden in Op maandag 19 augustus zal onder aus piciën van de stichting Adoptiecommissie bejaarden de Brass Band van de Bos- combe Secondary school te Bournemouth (Engeland) optreden. Dit orkest behaalde onlangs op een muziekconcours de eerste prijs. Bejaarden boven de 65 jaar, die zijn ingeschreven bij de stichting Adoptiecom missie Bejaarden, kunnen woensdag van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur aan het Concertgebouw toegangsbewijzen afhalen. Er zal slechts één voorstelling voor maximaal 1300 bejaarden worden ge boden. De Brass Band Is een jeugdorkest, de jongste van het gezelschap is elf en de oudste vijftien jaar. Onder meer zal mu ziek van Handel, Purcell, Bach en Beet hoven worden gespeeld. Voorts zullen Engelse liedjes worden gezongen, alsmede enkele bekende Neder landse liedjes, die speciaal zijn ingestu deerd. De Brass Band is maandag de gast van de stichting Adoptiecommissie Be iaarden. Met personenauto's wordt het gezelschap uit Amsterdam gehaald, waar na een rondtoer door Haarlem wordt ge maakt en een bezoek aan het Frans Hals museum wordt gebracht. Om vijf uur zal in het Militair Tehuis aan de Jansstraat thee worden aangeboden. Het programma van de orgelbespeling, iie Viktor Lukas vanavond om acht uur in de Grote Kerk te Haarlem zal houden, is als volgt: 1. Passamezzo-Variationen, Samuel Scheidt, 1587-1654; 2. Toccata, Adagio en Fuga C-dur, Joh. Seb. Bach, 1685-1750; 3. a. „An Wasserflüssen Baby lon", b. „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend", Trio, Joh. Seb. Bach; 4. Litanies, Jehan Alain, 1911-1940; 5. Prélude et Fugue sur le nom d'Alain, op. 7, Maurice Duruflé, 1902- Nieuws in het kort X?pOOOOCOCXDOOCOOOOOCCOCOCODCOC>COCOC<XX>CODCOOOOCOCOCOOaXX De uitslag van de individuele tijdrit over 300 meter luidt: A-klasse: 1. Gerard Fennis (Indische buurt) 28.6 sec.; 2. Jan van Bezu (West-Gemengd) 28.8 sec.; 3 en 4. Hans van de Pol (Rivieren- Schilders) en Hans de Vos (Rivieren-Schil ders) 29 sec.; 5. Ben Corsten (West-Gemengd) 29.1 sec. B-klasse: 1. Dick Ramakers (Rivieren- Schilders) 29.8 sec.; 2. Gerard de Keizer (Slachthuisbuurt) 30 sec.; 3. John Munk jr. (Vogelenbuurt) 30.2 sec.; 4. Gerard Ekelmans (Zuid) 30.5 sec.; 5. Jan Webster (Centrum) 31 sec.. Het algemeen klassement luidt na de vijfde etappe; A-klasse: 1. Ben Corsten (West-Gemengd) 123 pnt.; 2. Jan van Bezu (West-Gemengd) 118 pnt.; 3. Gerard Fennis (Indische buurt) 109 pnt.; 4. Bart Jongbloed (Bomenbuurt) 100 pnt.;5. Bert Kops (Bomenbuurt) 92 pnt. B-klasse: 1. Dick Ramakers (Rivieren- Schildersbuurt) 121 pnt.; 2. John Munk jr. (Vogelenbuurt) 120 pnt.; 3. Bert Oomen (Zuid) 110 pnt.; 4. Gerard de Keizer (Slacht huisbuurt) 104 pnt.; 5. Gerard Ekelmans (Zuid) 97 pnt. Het ploegenklassement luidt: 1. Rivieren en Schildersbuurt 501 pnt.; 2. Bomen- en Transvaalbuurt 483 pnt.; 3. West-Gemengd 454 pnt.; 4 Indische buurt 427 pnt en 5. Zuid 421 pnt. jo:ooraoocoaxxoccoo>occcsccocooooooocooc»oc<x>oco3coDccoco OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT vraagt verscheidene met tenminste Mulo-einddiploma voor de functie van TELETYPE-TIKSTER Interessant modern werk in dagblad bedrijf. Geen routine machineschrijven en stenografie vereist. Korte vooropleiding wordt geregeld. Goed salaris, normale werk-uren. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan de directie, waarna alle nadere inlich tingen worden verstrekt. eerste pleisterplaats in de bossen van Zeist bereikten. Na de maaltijd zette men de tocht ver der voort in de richting van Soesterberg. Onderweg kreeg René Courbois nog een paar strafpunten omdat hij los fietsend enkele boterhammen zat op te eten. En dat nadat hij nauwelijks een kwartier daarvoor precies tien boterhammen had veroberd. De straaljagerpiloten waren de Muggen- rijders kennelijk niet zo welgezind als de zon .want gedurende het kwartier dat de jongens nieuwsgierig bij het hek van het vliegveld Soesterberg stonden te kijken was er slechts één vlieger zo vriendelijk om op te stijgen. Heel wat plezieriger was het even later in Soestdijk waar de Mug gen hartelijk met hun petjes zwaaiden naar het Koninklijk Paleis waar juist een hofauto voorreed om enkele gasten mee te nemen. In Soest nam de heer Van Hulst het be sluit om de drukke wegen in groepen door te trekken, een experiment dat hem zeker zal zyn bevallen want in een minimum van tijd waren de drukke kruispunten gepasseerd. Elke ploegleider kreeg twee ploegen toegewezen waardoor er grote op stoppingen werden voorkomen. Soest le verde de karavaan dus geen moeilijk heden op maar de kies van ploegleider Henk Knol deed dal wel. Die begon na melijk plotseling venijnig te steken, waar door hij naar de mening van de „Tour dokter" Cees van Geem de tocht beter in de brokkenwagen kon voortzetten. Uw verslaggever heeft toen de rit tot Eemnes op een bromfiets afgelegd en daarbij heeft hij pas werkelijk bewonde ring gekregen voor al die ploegleiders die nu al weer vijf dagen op zo'n plof fiets je door Nederland toeren. In Eemnes waar de jongens voor het eerst weer eens een echte, vlakke polder te zien kregen was Henk Knol al weer wat opgekikkerd zodat hij zijn brommer weer in ontvangst kon nemen. Juist op tijd echter want even later plensde het weer van de regen. In Blaricum was het weer het mooiste weer van de wereld zodat de individuele tijdrit over ruim driehonderd meter in een vlot tempo kon worden afgewerkt. De politie zorgde voor een uitstekende afzetting waarvan behalve de renners ook het publiek en de cameramensen, die in middels waren gearriveerd, profijt trokken. Tijdens deze tijdrit slaagde Koos Da- mave uit het Centrum erin zich onder de „groten" te scharen door zich na de leider John Munk sr. en Tourbaas Van Hulst door een venijnige wesp te laten steken. Tydrit Gerard Fennis by de A-klassers en Dick Ramakers by de B-klassers waren het snelst door de rit in respectievelijk 28,6 en 29,8 seconden af te leggen. Na de wed strijden begaven de jongens zich hongerig naar „Het Meenthuis" in Blaricum, waar in de open lucht aan de maaltijd aard appelen, sla, witte bonen, een ei en pap begonnen werd. Halverwege barstte er echter voor de zoveelste keer op deze dag een hevige onweersbui los zodat iedereen ijlings de tenten opzocht. Na het eten werd op het grote sprint terrein bij „Het Meenthuis" een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de zestig jon gens en ongeveer tien leiders, een ont moeting die na veel geschreeuw en wei nig goed maar wel gezellig spel eindigde in een vier-drie overwinning voor de lei ders, dank zij voortreffelijk spel van Pietje van Strien en Henk Knol en mede dankzij de werkelijk zeer ondeskundige leiding van Karei Hellemink. Zaterdag wordt dus de laatste etappe gereden, die naar Haarlem leidt. Op het parcours aan de Richard Holkade wordt dan een ploegentijdrit verreden, waarbij de Rivieren- en Schildersbuurt voor „eigen" publiek zal moeten bewijzen wer kelijk het sterkste zestal te zijn. De levende have van de kinderboerderij in het wandelbos „Groenendaal" te Heem stede is al dikwijls op natuurlijke wijze uitgebreid, waarvan de meest spectacu laire getuigen de reeds volwassen worden de lama's zijn en de drie in de volière geboren blauwe ara's. Vooral deze laatste gezinsuitbreiding behoort in ons land tot de zeer zeldzame gebeurtenissen. Ver scheidene dierenparkdirecties hebben dan ook naar bijzbnderheden hierover geïnfor meerd. De jonge ara's worden nog enigs zins afgezonderd gehouden, omdat is ge bleken dat de belangstelling van het pu bliek zowel het ouderpaar als de kleine vogels bijzonder onrustig maakt. Maar over enige weken zal deze voltallige ara familie in de volière te bewonderen zijn. Verder wordt gehoopt, dat in de loop van de volgende week ook de opnieuw broe dende kraanvogel voor een verrassing zal zorgen. Het eerste broedsei is onlangs mislukt, waardoor het volkomen te ver klaren is dat de heer H. Walet en de „pluimgraaf" Poelce in niet geringe span ning verkeren. Inmiddels beijvert de „Commissie tot het uitbreiden van de levende have der kin derboerderij" zich om de nodige gelden te verzamelen, welke de aankoop van nieuwe dieren mogelijk kunnen maken. Het laat ste resultaat van deze bemoeiingen is de aanwinst van vier edelherten geweest twee bokken en twee hinden, welke dieren enige weken geleden werden aan gekocht. Zij bleven tot dusver in afzonde ring om enigszins aan hun nieuwe omge ving te wennen, maar vrijdagmiddag zijn zij in de hertenbaan losgelaten. De ge noemde commissie met de lange naam maakte van deze gelegenheid gebruik, om dit kwartet edelherten officieel aan het gemeentebestuur van Heemstede over te dragen. Dat laatste was vertegenwoordigd door wethouder E. J. van Lent, loco-burgemees ter, en de gemeente-secretaris, de heer T. M. Schelling, ir. Th. J. Mebius, directeur van Openbare Werken, onder welke dienst de kinderboerderij ressorteert en de heer H. Walet, die met de leiding is belast. De heer A. C. Hopstaken vertegenwoordigde de commissie. Deze uitte zijn vreugde er over, dat de kinderboerderij en de herten baan er weer nieuw leven bij hebben. Hij betuigde daarvoor in de eerste plaats zijn dank aan de begunstigers van het fonds, die dit alles door hun jaarlijkse bijdrage mogelijk maken. Niet minder erkentelijk was hij voor de daadwerkelijke belang stelling van het gemeentebestuur. In zijn antwoord herinnerde wethouder Van Lent aan de deplorabele toestand, waarin de hertenbaan zich direct na de bevrijding bevond. De herten waren im mers „opgegeten" en door de aanleg van volkstuintjes was er niets meer, dat op de oorspronkelijke bestemming wees. Ge lukkig heeft het toenmalige gemeentebe stuur daarna onmiddellijk tot herstel be sloten, welke activiteiten in de loop der jaren hebben geleid tot de uitbreiding met een marmottenhuis, een volière en de kin derboerderij; een combinatie, die al spoe dig tot vér in deze omgeving een grote attractie is gebleken. Verder wees de heer Van Lent op de pro memorie-post in de gemeentebegroting voor de kinderboerderij; een post, welke dank zij de activiteiten van het dieren- fond stellig als zodanig gehandhaafd blij ven kan. Daarom aanvaardde spreker na mens het gemeentebestuur ook gaarne deze fraaie aanwinst onder het betuigen van zijn hartelijke dank. Nadat de wet houder de dieren aan de goede zorgen van de opzichter had toevertrouwd, verklaarde hij nog het dierenfonds actief en enthou siast genoeg te achten, om Heemstede in de toekomst ook een olifantenpaar te schenken. Na deze officiële overdracht werden de edelherten in de grote baan losgelaten, waarbij het vermakelijk was om te zien, hoe de andere rustig liggende dieren zich bij hun intrede als één hert verhieven ten einde de nieuw gekomenen van alle kanten te bekijken en te besnuffelen. Ken nelijk waren de resultaten van dit onder zoek bevredigend, zodat de pas gearri veerde dieren zonder enig incident in de hertengemeenschap werden opgenomen. ADVERTENTIE DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING i ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 <2 LIJNEN) Aantal leden 23000 Contributie ƒ1.per jaar voor hei gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid Fotowedstrijd „Koninginnedag" Een jury, bestaande uit de heren Th. A G. Bekker, M. Germans en J. Waldkötter allen te Heemstede, heeft bij de commissie „Koninginnedag" ingezonden foto's van de feestelijkheden op Koninginnedag te Heem stede beoordeeld. Besloten is de eerste prijs toe te kennen aan de heer G. Krouwels voor „de vlag wordt gehesen", en de tweede prijs aan de heer Dolf Kok voor „de draai molen bij avond". De derde prijs werd toe gewezen aan de heer G. Brouwer voor lam pionoptocht", en de vierde prijs voor „oefe ning van de zeeverkenners" werd toege kend aan de heer F. van Buuren. Voor de troostprijzen komen in aanmerking me vrouw Peters-Bervoets en de heren G. A Konijnenburg. J. Th. Janmaat en W. Apon respectievelijk voor de foto's „snoepuitde len op het Sportpark", Jeugdappèl voor het Raadhuis", „hindernislopen" en „Turkse Molen". Miniaturen De gemeentelijke kunst verzamelingen van Haarlem zijn verrijkt door een legaat van wijlen mevrouw S. F. van Delden-Krauss, bestaande uit zeven miniaturen met portretten van de familie Van der Vinne, daterend van het eind der achttiende eeuw tot begin negentiende eeuw. Opening krachtstation De burgemees ter van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal donderdagmiddag om twee uur het nieuwe 50 kv-station van het gemeentelij ke energiebedrijf aan de Linnaeuslaan in Haarlem-Zuid officieel in gebruik stellen. Wielrijdster aangereden Vrijdagavond omstreeks zeven uur is een zestienjarige wielrijdster op de Kinderhuissingel ter hoogte van de Pieter Kiesstraat in Haar lem door een personenauto aangereden. Het meisje heeft waarschijnlijk geen voor rang verleend. (ADVERTENTIE) PHILIPS HAD van ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM (Lux or). Een verregende zomermid dag is geen verlies voor wie deze besteed heeft aan de film „Een huishouden van Jan Steen". Het is weer iets in de trant van de eveneens geslaagde Franse film „Papa, mama, het dienstmeisje en ik", min of meer een voortzetting zelfs. Het Parijse burgermansleven wordt er op een geheel eigen manier in gepersifleerd. Al lerlei problemen, zoals woningnood met de daaraan verbonden inwoningsperike- len van een jong echtpaar bij de ouders en ook het gebrek aan emplooi voor af gestudeerden worden er in geaccentueerd. Zij geven deze film een betekenis, die door de toevoeging van allerlei kolder situaties ook weer niet overwoekerd wordt. De eigenaardige aanpak in de regie kenmerkt zich vooral doordat er zeer veel in grappige „snap'nots" wordt afgedaan. Bij zoveel vaart in de uitbeelding van al dit familiewedervaren kan er ook heel wat in gebeuren we noteren alleen maar, dat er terloops twee tweelingen geboren worden! De spreekwoordelijke Franse puntigheid krijgt in een dergelijk scenario ook alle kans. Papa (Fernand Ledoux), mama (Gaby Morley), hun zoon, het beginnende advocaatje (Robert La- moureux) en de schoondochter (Nicole Coutcel) zijn alle vier zeer boeiende typen. Maar de vaart in dit verhaal, die voor anderen allerplezierigst is, maakt het raadzaam geen kleine kinderen mee te nemen, want die zullen er echt niets van begrijpen. (Lido). Het is allemaal heel duidelijk om de leut begonnen in „Daar is de dok ter", de derde Engelse doktersfilm na „Doctor in the house" en „Doctor at sea". Het succes van beide vorige films is uit gangspunt geworden voor deze laatste en daarom is er niet veel onverwachte hu mor in. Maar niettemin kan men zijn hart ophalen aan de soms bijzonder geestige hekeling van de dokterstand. De makers der film hebben echter geen risico willen lopen en anderzijds ook aan verheerlijking van de dokterstand gedaan zodat het aan de toeschouwer is overgelaten het juiste midden te ontdekken. Er zit niet veel ver haal in de film, maar wat alles bij elkaar houdt is het streven van een pas afgestu deerd arts (Dirk Bogarde) om als assistent bij een chirurg te worden geplaatst. Die chirurg is een bullebak met een klein hartje (James Robertson Justice) en het komt natuurlijk allemaal in orde, ook met het meisje dat voor dokter studeerde om dat ze zoveel van de pas afgestudeerde arts houdt. Er zijn in de film enkele ver rukkelijke typeringen van het Britse volkskarakter, op zichzelf al voldoende om deze gezellige vakantiefilm de moeite van een bezoek waard te doen zijn. (Cinema Palace). „Het nichtje uit Texas" is een meisje als een wervel wind. Met twee ruige cowboys en enkele paarden verhuist zij vanuit het Wilde Wes ten naar Wenen, waar in een duur land huis haar oom woont. Ondanks het dure huis en de hofhouding zit de oom finan cieel totaal aan de grond. Niet getreurd, het meisje bezit een miljoen en de oom acht zich handig genoeg om haar het geld afhandig te maken. Het meisje is echter niet voor de poes, want zij is juist naar Wenen gekomen om wraak op haar oom te nemen, die zijn broer voor oplichterijen heeft laten opdraaien en deze naar Ameri ka liet vluchten. Het nichtje zet de boel op stelten, bezorgt haar tante steeds hart kloppingen en knalt nu en dan met haar revolver. Tenslotte wordt ze verliefd op een leraar, die dertig jaar jonger blijkt dan hij voorgeeft. Een kluchtige vakantiefilm vol dwaze situaties met nu en dan een tik keltje romantiek. (Studio) De makers van de film „De geheime dienst grijpt in" hebben ken nelijk op twee gedachten gehinkt bij de verfilming van het verhaal van een spion- nenjacht in de Verenigde Staten. Aan de ene kant wilde men het publiek een span nende speelfilm voorzetten en aan de an dere kant vond men het onderwerp serieus genoeg om er tevens een soort documen taire van te maken. Het gevolg is geweest, dat het resultaat een tamelijk hybridisch karakter toont. Het verhaal gaat over een in Amerika levende professor, die een belangrijke uit vinding heeft gedaan, die de Russen in handen proberen te krijgen. De zoon van de professor is uit West-Berlijn ontvoerd naar de oostzone en de vijand bedreigt de vader met het lot van de zoon. De oude man waarschuwt echter de F.B.I. de Amerikaanse contraspionagedienst. Men ziet dan hoe deze het complot stukje bij beetje oprolt om tenslotte als overwinnaar uit de strijd te komen. (Frans Hals). Een onvervalste wes tern, waarin het schurkengebroed tot de laatste man valt en dat is lang niet mis. Men weet het, men voelt het, maar vóór het zover is.... Daarvoor moet eerst een jongeman het in zijn eentje tegen de Sutton-familie opnemen, die geen vreem de in zijn nabijheid duldt. Een tempera mentvol meisje staat hem bij. Telkens weer is de kwaadaardige familiebende hen op het spoor, welke listen en lagen ze ook verzinnen. Een hevige vechtpartij luidt het slot in, dat na alle moordende kogels net zo adembenemend is als de verfilming van een rodeo in het voor programma. Paarden en revolvers dus deze week. De titel laat niemand in het onzekere. Inderdaad staan de „Heuvels in vlammen". (Rembrandt). Elders in dit nummer vindt de lezer een uitvoerige waarde bepaling van de interessante film „Ty foon over Nagasaki". (R o x y). Wie nooit Alexander Dumas' „De drie musketiers" heeft gelezen kan nu de Amerikaanse verfilming aanschou wen. Het is zo romantisch en zo avon tuurlijk als men het zich kan wensen, al blijft het de zienswijze van Hollywood. Een groot vuurwerk van actie, dat de ge moederen telkens in heftige beroering brent. Van maandag af zijn Stan Laurel en de dezer dagen overleden Oliver Hardy met hun geestige charges bijeen in „Niets dan pech". (Minerva). Tot en met zondag de ver dienstelijke film, die is gewijd aan het leven van Vincent van Gogh „Last for life". Geen indringende, wel een wijd uit gestrekte visie op de schilder en zijn be wogen leven. Tot en met woensdag schit tert Greta Garbo als Anna Karenina. Donderdagavond kan men nog eens „Als de dauw hangt komt er regen" gaan zien. ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT II

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11