Toenemende critiek op Sukarno in Indonesië Lustrumbeurs HET WEER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Kroesjtsjev komt weer in zijn gewone doen in Duitsland Negen doden in het verkeer Van Beinum kreeg een hartaanval Goedmoedige critiek op de produkten van landbouw en industrie Communistische zege drijft gehavende PNI terug naar de islamieten (nforei/ocffa/// Prinses Beatrix bezocht „Het Atoom" Nieuwe depressie Generaal H. Schaper v generaal Hasselman op Voor zijn proces is oorlogsmisdadiger Clauberg overleden NEUROTONIC Onderzeeboten zetten weer koers naar Polen Djakarta wenst rondetafel conferentie met gewesten Alleen de communisten zijn er tegen Derde aanslag in Djakarta met een handgranaat V erkeersongelukken Dit jaar: 727 doden Zuid-Afrika trotseert UNO in Zuidwest-Afrika Het woord is aan Jemen meldt ontvangst van wapens uit Rusland Zesde of zevende lading- zegt Foreign Office Vier ernstig gewonden bij aanrijding te Heemstede A msterdammer kruiste met grote vaart voorrangsweg 72e JAARGANG No 2 7 ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 302e JAARGANG No 180 (jrote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Eduard van Beinum, die vrijdagavond in het Festspielhaus te Salzburg het Berlijns Filharmonisch Orkest zou dirigeren, heeft zich wegens een acute storing in zijn bloedsomloop moeten terugtrekken op last van zijn geneesheer. Donderdag had hij, zich niet goed gevoelende, reeds de repe titie moeten afbreken. De leiding van de Salzburger Festspiele heeft in een commu niqué, dat door Radio Wenen werd uitge zonden, verklaard dat er naar aanleiding van deze hartaanval geen reden tot onge rustheid bestaat. Op het laatste ogenblik werd George Szell, de leider van het symfonieorkest van Cleveland, bereid gevonden de plaats van Van Beinum in te nemen. Onder meer werd uitgevoerd het Vioolconcert van Mendelssohn, waarin Nathan Milstein so list was. Gezicht op het in aanbouw zijnde fabriekscomplex, dat deel uitmaakt van het soda-project in Delfzijl. In dit pro ject wordt ruim een kwart miljard gul den geïnvesteerd. De produkten zullen grotendeels voor de export bestemd zijn. Ze worden vervaardigd in zcut-chloor- en sodainstallaties. Men zie voor verdere bijzonderheden pag. 5. Prinses Beatrix heeft hedenmorgen te gen half tien, vergezeld van haar particu lier secretaresse mej. mr. M. Meurs, een bezoek gebracht aan de internationale tentoonstelling - „Het Atoom". De prinses werd bij aankomst begroet door de secre taris van de stichting „Het Atoom", mr. A. A. Land. Tijdens de rondwandeling gaf dr. E. D. Kunst, lid van de technische af deling een toelichting. Omstreeks elf uur vertrok de prinses. BERLIJN (Reuter) Bij zijn bezoek aan een landbouwtentoonstelling bij Leip zig, heeft de Russische partij-secretaris, Kroesjtsjev, bijzondere belangstelling ge toond voor maisplanten, aldus meldt het Oostduitse persbureau ADN. Hij wisselde hierover van gedachten met een Oost duitse deskundige. Kroesjtsjev zei dat hij de tentoongestelde planten te zwak vond, en dat goede maiskolven slechts ver kregen worden van grote planten. Daarvoor was hij rondgeleid door een van de grootste industriële onderne mingen van Oost-Duitsland, de S. M. Ki- roffabrieken, waar zware machinerieën worden gemaakt. In het stadion van Leip zig, waar een massabijeenkomst werd ge houden, werd de Russische partijleider in gehaald met ritmisch handgeklap en ge zang. De televisie toonde echter, dat hele vakken van het stadion leeg waren. (AFP) Kroesjtsjev zei in een toe spraak te Leipzig: „Als hier westerse journalisten aanwezig waren, zouden zij zeggen dat u gedwongen werd hier te zijn. Doch uw aanwezigheid is veelbetekenend". Volgens ADN werden Kroesjtsjev en Ul- bricht door de tienduizenden bezoekers geestdriftig toegejuicht. Complimenten (AFP) Volgens „Neues Deutschland", het Oostduitse partij-orgaan, heeft Ul- bricht Kroesjtsjev donderdag rondgeleid op de bouwtentoonstelling in Oost-Ber- li.in. Kroesjtsjev merkte sarcastisch op: •De Duitse Democratische Republiek is sedwonaen hout in te voeren en Finland, dat hout naar Oost-Duitsland exoorteert, maakt stalen meubels". Ulbricht ant woordde dat Oost-Duitsland moeilijk heden heeft met de invoer van staal en nodigde Kroesjtsjev vervolgens uit een van de tentoongestelde armstoelen te pro beren. Kroesjtsjev zei: „Ik begrijp heel goed dat u mij in die stoel wil laten plaatsnemen opdat ik u daarna compli menten kan maken". Hierna werd de dis cussie over de voordelen van houten en ijzeren meubelen tussen de voormalige slotenmaker Kroesjtsjev en de oud-meu belmaker Ulbricht voortgezet. Toen hij vertrok verklaarde Kroesjtsjev glim lachend: „Dit is de eerste maal dat ik het niet eens ben met kameraad Ulbricht". Volgens ADN heeft vice-premier Miko- >»COCCOC>CCCOCCCOCCOOCCOCCOC>CCCPCCOCOOCCCCCOOCOOCCOCOCCOC< VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Tijdelijk regen, gevolgd door buien maar ook enkele ver spreide opklaringen. Matige tot krachtige later mogelijk harde wind in hoofdzaak tussen zuid en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee jan een bezoek gebracht aan de vissers plaats Sassnitz en de scheepswerven van Stralsund in Noord-Duitsland. (Reuter) Volgens radio-Moskou heeft Mikojan in een rede te Sassnitz verklaard, dat Rusland wil dat de Baltische landen een schakel en geen scheidslijn vormen tussen de Sovjet-Unie en andere landen. „Wij kunnen daarom het verdachte ge schreeuw over de plannen van de NAVO om een zogenaamd opperbevel voor het Oostzeegebied in het leven te roepen, niet negeren", aldus Mikojan. De chef luchtmachtstaf, luitenant- generaal H. Schaper, zal per 1 januari 1958 generaal B. R. P. F. Hasselman op volgen als voorzitter van het comité ver enigde chefs van staven. Hiermede volgt men de regel, dat de oudste in rang. deze topfunctie zal vervullen. Generaal Scha per staat in anciënniteit boven vice-admi- raal Pröpper en de nieuwe chef van de generale staf, luitenant-generaal Le Fè- vre de Montigny. Hoewel generaal Hassel man per 31 oktober met pensioen gaat, blijft hij tot 1 januari voorzitter van het militair comité van de NAVO. Aan deze functie is echter het voorzitterschap van het comité verenigde chefs van staven verbonden, zodat generaal Hasselman tot 1 januari, zonder aan een krijgsmacht onderdeel verbonden te zijn, toch de laatst genoemde functie behoudt. KIEL (UP) Professor Carl Clauberg, die in Kiel zijn berechting wegens oorlogs misdaden afwachtte, is in een ziekenhuis te Kiel overleden. Hij was 56 jaar oud. Clauberg werd vastgehouden wegens zijn sterilisatie-experimenten op joodse vrou wen, in concentratiekampen gedurende de tweede wereldoorlog. Het proces zou deze zomer gevoerd worden. Donderdagavond werd Clauberg ziek in zijn cel. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht, waar hij vrijdag aan een beroerte overleed Clauberg werd er van beschuldigd de dood van vier joodse vrouwen en ernstige verwonding van 170 anderen veroorzaakt te hebben door zijn experimenten. Hij bevond zich in voorarrest sedert zijn terugkeer uit een Russisch kamp in 1955. Hij heeft toe gegeven in de kampen Auschwitz en Ra- vensbrück experimenten uitgevoerd te heb ben op bevel van SS-chef Heinrich Himm- ler. Clauberg heeft beweerd dat de ge vangenen zich vrijwillig beschikbaar had den gesteld om een erger lot te ontgaan. Xxxxxxxxxxxxxx DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ ADVERTENTIE Geef Uw zenuwen óók ontspanning I Geef ze Niet verdovend, maar genezend I DJAKARTA (ANP) Politieke waar nemers in Djakarta voorspellen, dat de communistische successen bij de regio nale verkiezingen in Midden- en Oost- Java zullen leiden tot ingrijpende ver anderingen in de onderlinge verhoudin gen tussen de politieke partijen. In ver gelijking met de algemene verkiezingen in 1955 hebben de communisten 1,2 miljoen stemmen me;r gekregen, voornamelijk ten koste van de nationalistische PNI, die volgens de laatste gegevens achthonderd duizend stemmen heeft verloren. De com munistische partij is thans de grootste partij in Midden- en Oost-Java, met res pectievelijk 2,9 en 2,6 miljoen stemmen. In 1953, onder het eerste kabinet van de nationalistische premier Ali Sastroa- midjojo, aanvaarde de nationalistische partij de steun van de communisten en sindsdien heeft zij in bepaalde mate met de communisten samengewerkt. De vorige week echter zetten de nationalistische leiders een anti-communistische cam pagne in, waarbij herinnerd werd aan de bloedige communistische opstand in Ma- dioen van negen jaar geleden. De secre taris-generaal van de PNI, Manuabo, heeft verklaard dat de nationalisten elke uitnodiging van -de zijde der islamitische partijen tot het totstandbrengen van een gemeenschappelijke samenwerking zullen aanvaarden. Nieuw kabinet Politieke waarnemers achten een her nieuwde samenwerking tussen de natio nalistische PNI en de islamitische Mas- jumi en Nahdatul Ulama zeer waarschijn lijk. Zij herinnerden aan een verklaring van het parlementslid Mamardi Noor van de Mnsjumi. die onlangs het denkbeeld opperde het huidige kabinet, dat door president Sukarno werd geformeerd en dat gesteund wordt door de nationalisten, communisten en de Nahdatul Ulama, te vervangen door een kabinet dat. de steun zal hebben van de Masjumi, nationalisten en Nahdatul Ulama. Voorts beweerde Mamardi Noor. dat Sukarno's plannen voor een geleide democratie de commu nistische sucessen in Midden- en Oost- Java hebben bevorderd. De communisten zijn krachtige voorstanders geweest van het plan van Sukarno om een kabinet te vormen, waaraan alle partijen zouden ADVERTENTIE Wee MUnmo mjorei/ocfo^ BARTEUORISSTR.. HAARLEM TEL. 13439 FERD.'BOLSTR. 43 A' DAM TEL. 717162 Engelse Suède Dames-Herenjasjes WARSCHAU (AFP) Een woordvoer der van het Poolse ministerie van marine heeft geruchten tegengesproken volgens welke de bemanning van de twee Poolse onderzeeboten die bij de Schotse kust zijn waargenomen, politiek asiel in Groot-Brit- tannië zou willen vragen. De twee vaartuigen hebben weer naar Polen koers gezet, zonder een Britse haven aan te doen. In Londen spraken functionarissen van de admiraliteit de berichten in de Britse pers tegen, als zouden de onderzeeboten door Russen bemand zijn en op weg zijn naar Egypte. Een functionaris wees erop, dat de schepen betrekkelijk klein zijn, minder dan driehonderd ton en twintig man bemanning hebben. Het zou moeilijk zijn de Middellandse Zee te bereiken zon der onderweg brandstof in te nemen, voeg de hij er aan toe. De bemanning is niet ingegaan op de vragen van de Britse marine, of zij ook assistentie behoefde. Het marinehoofd kwartier van Rosyth in Schotland stuurde drie fregatten i it om hen te volgen. De vaartuigen voeren met een snelheid van zeven tot acht knopen, een derde van de snelheid die gebruikelijk is wanneer een onderzeeboot aan de oppervlakte vaart. Zij bleven 20 tot 30 mijl uit de Britse Noord zeekust. Bij zonsopgang waren zij bij de Firth of Forth in Schotland, bij zons ondergang ter hoogte van Holy Island voor de kust van Northumberland. deelnemen. Tenslotte waarschuwde Ma mardi Noor, dat de communistische suc cessen op Java, de controversen tussen de centrale regering en de rebellerende buitengewesten, die uitgesproken anti communistisch zijn, al dan niet gewild, ertoe bijdragen de tegenstellingen tussen de buitengewesten en de centrale rege ring te vergroten en de Indonesische een heid in gevaar te brengen. West-Java kiest In West-Java, dat een bolwerk van de Masjumi wordt genoemd, zullen de regio nale verkiezingen vandaag beginnen. In Djakarta wordt verwacht, dat ook in deze provincie de communisten aanzienlijke winsten zullen boeken, doch het wordt hoogst onwaarschijnlijk geacht, dat zjj de Masjumi zullen verslaan. Intussen verluidt in Bandung, dat ben den die in het regentschap Cheribon, ten noordoosten van Bandung, opereren, zul len trachten de verkiezingen te saboteren. Ook de voorzitter van de afdeling Oost- Java van de Nahdatul Ulama, Mohammed Saleh, heeft critiek geleverd op de hou ding van Sukarno. Deze Saleh beschul digde de president ervan morele steun aan de communisten te hebben gegeven, die tot de communistische successen bij de jongste verkiezingen heeft geleid. Hij wees op Sukarno's plannen tot „redding van de natie", diens aandringen op een „alle-partijen-kabinet" en Sukarno's reis over Java met de Russische president Vorosjilov in mei. „De communisten heb ben bij de algemene verkiezingen de Mas jumi aangevallen en beklad. Thans be ginnen zij een s^hendcampagne tegen de nationalistische partij, die door Sukarno zelf werd opgericht. In de toekomst zul len zij wellicht hun aanvallen op de Nah datul Ulama richten en tenslotte zal Su karno het doelwit van de communistische aanvallen zijn", aldus Saleh. Rust nodig De scherpste critiek op Sukarno kwam echter van Isa Anshary, lid van de par- lementsfractie van de Masjumi, die zei: „Sukarno is moe, hij heeft rust nodig. DJAKARTA, (ANP) De Indonesische regering heeft besloten de voorstellen, die haar werden overgebracht door de speciale regeringsmissie, welke deze week van be sprekingen met militaire en burgerlijke autoriteiten in Noord-Celebes in Djakarta terugkeerde, tot onderwerp te maken van een „rondetafel-conferentie" tussen de cen trale regering en de verschillende provin cies. De datum, waarop de conferentie zal worden gehouden, staat nog niet vast, daar de voorwaarden waarop zij zal worden ge houden, nog niet zijn vastgesteld. Naar verluidt, overweegt de regering thans nog of deze R.T.C. zal worden ge houden met de verschillende „raden" in de buitengewesten of met vertegenwoordigers van deze provincies. I Alle politieke partijen, met uitzondering van de communisten, hebben met dit plan van de regering ingestemd. De communis ten zijn er tegen, omdat zij de verschillen de bewegingen in de buitengewesten als een opstand tegen de centrale regering be stempelen. DJAKARTA (ANP) In Djakarta is weer een aanslag met een handgranaat ge pleegd. Ditmaal werd het projectiel door onbekend gebleven personen geworpen naar het woonhuis van de vice-voorzitter van de Masjumi, Prawoto Mangkusaswito. De granaat miste haar doel en ontplofte op enige afstand van het huis, zodat slechts lichte schade werd aangericht. Zijn generatie is in gebreke gebleven in houd te geven aan de onafhankelijkheid van Indonesië". Verder zei Isa Anshary, dat de vorming van het huidige nood- kabinet, dat de veel becritiseerde nieuwe in- en uitvoerregelingen heeft uitgevaar digd, het lijden van het volk heeft ver hoogd. Sukarno's nationale raad noemde Anshary een „ongeboren kind". Tenslotte zei hij dat Sukarno's plannen voor een „nieuw leven beweging", die gericht zijn op een geestelijke revolutie, niet meer dan de nationale raad de huidige moei lijkheden zullen kunnen oplossen. De heer H. B. A. B. uit Bredevoort, die te Barlo, gemeente A a 11 e n, van een bromfiets viel en daarbij een schedelbasis- fractuur opliep, is in het R.K. ziekenhuis in Lichtenvoorde overleden. Bij een botsing tussen een motor en een melkwagen is in de buurtschap Zalné even buiten Zwolle de 36-jarige A. J. H. Müller uit Heiloo op slag gedood. De heer Müller was werkzaam in de Noord-Oost polder. Hij heeft blijkbaar de voor hem rijdende melkwagen niet opgemerkt, want hij reed er met zijn motor in volle vaart tegen aan. In het ziekenhuis St. Annadal teMaas- t r i c h t is aan de gevolgen van zijn ver wondingen de 26-jarige A. Roes uit 's-Gra- venhage overleden. Zaterdagavond was hij met zijn verloofde, mej. B. als duopassagier, op zijn motor tegen de grensboom van het grenskantoor Oudvroenhoven te Maas tricht gereden. De 18-jarige R. Robertus die zijn vakan tie te Appingedam doorbracht, is in Rot tum (gemeente Kantens) met zijn motor tegen enige bomen gebotst. R. was op slag dood. De 16-jarige mej. Van Reenen uit Eind hoven is in Steenbergen door een vrachtauto uit Amsterdam overreden. Het meisje werd zwaar gewond en overleed na enkele minuten. De 45-jarige bromfietser S. H. V. is ver ongelukt toen hij op het kruispunt Juliana- wegKarperstraat in de wijk Hoograven te Utrecht in botsing kwam met een scooter. Een vrachtauto belemmerde op dat ogenblik zijn uitzicht. De bromfietser is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. Het.zevenjarige dochtertje van de heer J. Hakkert jr. is, toen zij met een jonger zusje achterop per fiets op de Rijksstraat weg GeldermalsenCulemborg reed, vermoedelijk in aanraking gekomen met een in dezelfde richting rijdende en haar passerende vrachtauto met aanhangwagen. Het meisje is voor de wielen van de auto gevallen en werd ernstig gewond. Ze is later in het ziekenhuis Bethesda te Tiel overleden. Haar zusje bleef ongedeerd. Het 9-jarige meisje J. A. H. M. Korts uit Amsterdam, die met haar moeder gelogeerd was te Oosterbeek, is bij het over steken van de weg aangereden door een vrachtauto. Het kind is in het St. Elisa- bethsgasthuis te Arnhem overleden. Op de Zuiderzeestraatweg te H i e r d e n is de 26-jarige motorrijder W. S.. aspirant agent van politie te Delft, verongelukt. Op een gegeven ogenblik wilde S. een ver- keersfile verlaten om te passeren. Toen een voor hem rijdende vrachtauto plotseling moest stoppen week S. naar links uit en kwam daarbij in botsing met een uit tegen overgestelde richting -naderende auto Hij werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. De auto. waarmee S. in botsing kwam, reed tegen een boom. De bestuurder K. D. uit Amsterdam werd ernstig gewond. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om j het leven gekomen 727 personen, j van wie 140 kinderen. KEETMANSHOOP (Reuter) Premier Strijdom van Zuid-Afrika heeft te Keet- manshoop in Zuidwest-Afrika verklaard, dat Z.-Afrika en Zuidwest-Afrika de we reld moeten meedelen, dat zij een onscheid bare eenheid vormen en dat zij als zodanig bereid zijn zich tot de laatste druppel bloed te verdedigen. Hij zei dit naar aan leiding van het recente verslag van een UNO-commissie waarin werd aangedron gen op maatregelen om de „internationale status" van Zuidwest-Afrika te bescher men. Zuid-Afrika heeft Zuidwest-Afrika indertijd als mandaatgebied van de Vol kenbond onder beheer gekregen. Henry Taylor: Een geheim bewaart men het best door geheim te houden dat het een geheim is. WASHINGTON (Reuter) Jemen heeft de Verenigde Staten meegedeeld, dat het wapens uit de Sovjet-Unie ontvangt, aldus verluidt te Washington. Jemenitische di plomaten hebben onlangs het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken mee gedeeld, dat hur land een overeenkomst met de Sovjet-Unie had getekend over wapenleveranties. De Sovjet-Unie zou onder meer tanks en vliegtuigen naar Jemen verschepen. De diplomaten zeiden, zo werd in genoemde kringen vernomen, dat de wapens dienen om Jemen te be schermen tegen de Britse strijdkrachten aan de grens tussen Jemen en Aden. (AFP) Volgens het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Sovjet- Unie sinds het begin van dit jaar „zes of zeven maal" wapens naar Jemen gestuurd, waaronder vliegtuigen en tanks. Een vijf tigtal Russische militaire instructeurs zou den zich op het ogenblik in Jemen be vinden. (UP) De officiële Britse onthulling valt samen met andere diplomatieke be richten dat Rusland de wapenleveranties aan de „neutralistische" Arabische naties in het Nabije Oosten opvoert. CAIRO (Reuter) Volgens het Egyp tische blad „Al Ahram" is er onlangs in de Jemenitische haven El Salif een lading Sovjet-wapens gelost in tegenwoordigheid van de kroonprins, Emir Badr. Egyptische officieren zouden bij de uitlading van deze wapens geassisteerd hebben. Grensincidenten In Aden is een communiqué uitgegeven, waarin Jemen er van werd beschuldigd, dat zijn troepen posities op het grond gebied van Aden hebben bezet. Deze troepen zijn door Britse vliegtuigen be schoten. LONDEN (UP) De ambassade van Jemen in Londen heeft de Britse regering er in een verklaring van beschuldigd een „nieuw plan" te hebben opgesteld voor het bezetten van Jemenitisch grondgebied langs de grenzen van het protectoraat Aden. In deze verklaring werd tevens ont kend dat vliegtuigen van de Royal Air Force een grenspost hebben aangevallen om daar geconcentreerde Jemeniten te verjagen. Volgens berichten uit Aden zou de Imam van Jemen, Achmed, ernstig ziek zijn. Na dere bijzonderheden zijn niet bekend ge worden. Door een volgens ooggetuigen uiterst roekeloze manoeuvre heeft gisteravond om tien voor half acht de bestuurder van een bestelauto een ernstige aanrijding veroor zaakt op de kruising van Laan van Roozen- burg en Herenweg in Heemstede. Bü deze aanrijding werden vier personen waar onder twee kinderen ernstig gewond, terwijl een vijfde na verbonden te zijn in het Diaconessenhuis huiswaarts kon keren. Het ongeluk werd veroorzaakt door de bestuurder van de bestelauto, de 32-jarige koopman N. J. D. uit Amsterdam, die met een snelheid van ongeveer zeventig kilo meter en zonder vaart te minderen uit de Laan van Roozenburg komende de Heren weg een voorrangsweg wilde kruisen. Juist op dat moment kwam uit de richting Haarlem een personenauto, die met een enorme vaart naar de overkant van de weg werd geslingerd, waar deze „op de plaats rust bleef" tegen een paal van de wegverlichting. De gevolgen van de aanrijding lieten zich zeer ernstig aanzien. De bestuurder van de bestelauto, die een hele slag om had gemaakt, werd uit zijn wagen geslin gerd, terwijl ook zijn naast hem zittend vierjarig dochtertje en haar negenjarig vriendinnetje door de auto geslingerd wer den. Korte tijd later werd D. met een her senschudding en vele hoofdwonden, zijn dochtertje met een hersenschudding en twee gebroken dijbenen en het vriendin netje het een hersenschudding en een ver moedelijke dijbeenbreuk naar het Diaco nessenhuis in Haarlem vervoerd. De bestuurder van de personenauto, de 23-jarige slager G. B. uit Vogelenzang, werd met een hersenschudding en een shock eveneens naar het Diaconessenhuis gebracht, evenals zijn medepassagier, de 48-jarige L. J. U. uit Hillegom, die enkele hoofdwonden en een sleutelbeenfractuur opliep, maar later naar huis kon gaan. De beide auto's werden zwaar bescha digd. ADVERTENTIE 31 augustus t/m 7 september BEURS - INDUSTRIE MIDDENSTAND UMOND to-ou «W» ircxrro MMU».* MARKTPLEIN I7MUIDEN

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1