Ben Corsten werd ook in lastige laatste rit niet meer bedreigd MODELVLIEGTUIGBOUW SIGNAAL John Munk won B-klassement; Bomen-jongens de beste ploeg Doornroosje" Beverwijkse successen in wieler wedstrijden in Haarlem-Oost Grote belangstelling bij de eindstreep De klassementen Geen „spionageschandaal" bij de Marine Koninklijk gezin maakte spelevaart op Brielse Meer Voorlopige aanslagen vennootschapsbelasting Voor de kinderen Van Egmond won de Ronde van Beverwijk Instrumentfonds Ph. J. H. Steijsel verlaat Heemsteedse politie Vier aanrijdingen in Heemstede Lugubere vondst in Zandvoortse duinen Snelle tijden werden op verbeterd circuit gemaakt Kinderen genoten van prettige middag Drie auto's bij botsingen zeer ernstig beschadigd Burgerlijke Stand van Haarlem MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT pe derde Haarlemse Muggenronde is afgelopen. Na een bitter zware etappe van Blaricum naar Haarlem over zeventig kilometer en na een inspannende ploegentijdrit op het parkoers aan de Richard Holkade in Haarlem-Oost zijn je zestig rennertjes weer veilig thuis gekomen. Bruinverbrand en gezond na ecn week van sportieve vakantie, waarin men bovendien een van de mooiste gedeeltes van Nederland heeft kunnen doorkruisen. En ook op de laatste dag heeft Ben Corsten van de West-Gemengde ploeg geen afstand meer gedaan van Je Muggentrui, zodat zijn naam in de wisselbeker gegraveerd zal worden, die Je directie van Haarlems Dagblad/O.H.C. voor de beste Mug heeft uitgeloofd, gij de B-renners verdrong John Munk jr. uit de Vogelenbuurt de Rivieren- en Schildersrenner Dick Ramaker. Bovendien greep de ploeg van de Bomen- en Transvaalbuurt de laatste tijdrit op het parkoers aan de Bichard Holkade aan om de zes jongens van de Rivieren en Schildersbuurt in het eindklassement voorbij te fietsen, een prestatie die zeker pleit voor het moreel van de Bomen- w 5jri jongens èn voor het leiderschap van ploegleider Henk Knol, die erin slaagde zes vrienden te maken van zes elkaar Z nauwelijks kennende jongens. En dat is in een tijdvak van J m een week verre van gemakkelijk. Iedereen die de derde Haarlemse Muggenronde van dichtbij gevolgd heeft zal er van overtuigd zijn dat ook deze rit voor zestig gewone Haarlemse jongens weer tot in alle onder delen geslaagd is. Weliswaar kleefden er aan de organisatie nog enkele geringe foutjes, die achterwege hadden kunnen blijven, maar daar staat tegenover dat Tourbaas" Huug van Hulst voor het eerst de touwtjes in handen had en dus nog enigszins aan het leiding geven moest wennen. De wijze waarop hij zich door de opkomende moeilijkheden heeft heengeslagen verdient dan ook aller bewondering. Dat ook de gemeente het belang van dit opvoedende werk inziet wordt wel bewezen door het feit dat de subsidie voor de ronde van 1958 op nieuw met enkele honderden guldens verhoogd is. De huldiging van de kampioenen leverde hetzelfde beeld op als vorige jaren. Op dringend publiek, nerveus terugduwende In een stromende regen lieten de Muggen zaterdagmorgen het Meenthuis in Blari cum achter zich voor de laatste etappe naar Haarlem over zeventig kilometer. Men startte drie kwartier te laat maar het bleef doorregenen, zodat Huug van Hulst het besluit moest nemen de jongens de regen in te sturen omdat men anders nooit in Haarlem zou aankomen. In een vrij vlot tempo fietste men door de nauwe straatjes van Blaricum, maar eenmaal op de hei gekomen zakte de snelheid aanmerkelijk omdat de jongens de zeer harde wind pal tegen hadden. Theo van der Putten uit de Thorbeckebuurt gaf er na een kwartiertje al de brui aan en hij stapte over in de uit vallerswagen. Toen stortregende het, maar even later vlak bij Hilversum scheen de zon weer. Op de Larenseweg waar de jon gens de wind even mee kregen, gebeurde net toen de jongens passeerden, een ernstig verkeersongeluk, waarbij drie personen naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. De jongens kregen hier echter weinig van te zien omdat de Tourleiding het verstandige besluit nam de renners direct te laten fietsen. In Hilversum regende het weer en op de weg langs de Loosdrechtse plassen waande men zich aan de kust van een woedende oceaan. Opnieuw kregen de jongens de loeiende wind tegen en terwijl Koert Rip, Frits van Wijk en Henk Belterman van de heer Van Hulst vijf winstpunten kre gen wegens het uitstekende rijden, moesten Kees Hoogland, René Courbois, Robby Hoek, Huib Stegeman en Koos Damave het peloton loslaten omdat zij het toch werkelijk niet hoge tempo met geen moge lijkheid konden bijhouden. Zij werden bij gestaan door enkele ploegleiders, maar tel kens raakte er weer een van de vijf verder achter, zodat er gewacht moest worden. Het werd een trieste tocht en het was dan ook verstandig van de Tourleiding toen men besloot dat alle volgwagens vlak achter elkaar moesten gaan ryden zodat de jongens in de luwte konden gaan fiet sen. Elk ogenblik werden de rennertjes echter bijna weggevaagd door de striemen de regenbuien, terwijl zij dan even later weer de jassen konden uitdoen omdat de zon weer fel scheen. Doodmoe bereikten de jongens via Vreeland, Loenersloot en Vinkeveen, Mydrecht waar in de uitspan ning „De Tourist" gerust werd. Nadat men brood gegeten had vertrok men vol goede moed, alweer tegen de wind in op weg naar Haarlem. Maar voordat het zover was werden twaalf jongens in de grote vrachtwagen van de tentopzetters geladen, waardoor de overige jongens weer iets harder op de pedalen konden gaan staan om op tyd aan de Richard Holkade te komen. Even voorbij Hoofddorp werd het tempo Kees Roelfs toch nog te machtig zodat ook hij in de uitvallerswagen be landde. Bij het Cruquius-museum werd nog even gerust, de jongens kregen de laatste repen en de uitvallers werden weer op de fiets gezet omdat de renners nu de wind meekregen. Slechts tien minuten te laat bereikte men de Schipholweg waar het begin was van een ploegentijdrit over 354 kilometer. Ploeg voor ploeg werden de jongens ge start, waarna zij in een straf tempo be gonnen aan het laatste gedeelte van de Muggenronde naar de Richard Holkade. De Haarlemse Sportvereniging „De Kam pioen" had daar voor een voortreffelijke organisatie gezorgd, terwijl de heer Kees man die de gehele week voor het geluid heeft gezorgd de renners en de volgers bij binnenkomst aan de duizenden toe schouwers voorstelde. Aan de finish slonden, behalve vele Haarlemse autoriteiten, natuurlijk de ouders van de rennertjes, de broertjes en de zusjes die hun favorieten welkom heet ten op een wijze die zelfs de stoutste ver wachtingen van de Muggen overtrof Steeds weer ging er bij de binnenkomst van een ploeg rennertjes een gejuich op, de jongens trapten nog even fiks op de pedalen en werden opgevangen door de ouders die alles tegelijk wilden weten. Hoe de jongens het gehad hadden, hoe zij had den geslapen en hoe zij aan zulke vuile knieën kwamen. Kortom, de Muggen wa ren weer thuis. Er waren echter ook jongens die alleen maar oor hadden voor de tijden van de diverse ploegen in de tydrit en toen de einduitslag bekend werd gemaakt, werd duidelijk dat de leden van de Bomen- en Transvaalbuurt in deze laatste rit de eer ste prijs in het ploegenklassement voor zich hadden opgeëist. Een prys die bestaat uit een tocht naar Limburg, aangeboden door de heer Van Loon uit Bloemendaal, die ook een „fabrieksploeg" in deze ronde liet meerijden. agenten en meisjes die de verregende win naars, Ben Corsten en John Munk jr., de bloemen en de kus gaven. De secretaris van de HVS „De Kampioen", de heer Stoof, bood Tourbaas Van Hulst bloemen aan en tenslotte werd het feest besloten met een ereronde. De ronde was afgelopen. In het gebouw van de speeltuinvereniging „Oos terkwartier" moesten de jongens nog even op de weegschaal en vervolgens mochten zij, nadat zij hun bagage en een glas limo nade hadden gekregen, met de ongeduldige ouders mee naar huis. En daar kwamen pas de verhalen los. Verhalen die, naar wij stellig weten, eensluidend enthousiast geweest zullen zijn. Over enkele weken zullen de jongens en de renners elkaar opnieuw ontmoeten tij dens de prijsuitreiking, die gecombineerd zal worden met een feestavond voor de jongens en voor de ouders. DE HAARLEMSE MUGGENRONDE is dus weer afgelopen en over het algemeen kan men zeggen dat deze derde zesdaagse fietstocht een nog groter succes is gewor den dan de twee voorafgaande keren. Door het slapen in de tenten, ploeg bij ploeg, door het nauwe contact tussen de ploeg leiders en de diverse ploegen ontstond er een vriendschapsband tussen de renners en de volgers die vroeger niet voor moge lijk werd gehouden. Bovendien hadden de meeste begeleiders al een of twee tochten meegemaakt, zodat men na de eerste etap pe al op elkaar was ingespeeld, hetgeen aan het verloop van de tocht op de andere dagen alleen maar ten goede kwam. Toch kleefden er aan deze derde Mug genronde nog enkele organisatorische fout jes, die vermeden hadden kunnen worden. Zo had het bijvoorbeeld eigenlijk niet mo gen voorkomen dat men soms niet direct de juiste weg kon vinden waardoor de jongens een omweg moesten maken of een gedeelte van het traject twee keer moesten afleggen. Bovendien waren de wedstrijden aan het einde van de etappes niet altijd even zorgvuldig voorbereid, waardoor de begeleiders pas op het laatste moment te weten kwamen wat er ging gebeuren. Ten slotte was er geen of althans te weinig rekening gehouden met het krachtsverschil tussen de verschillende jongens, zodat het bijvoorbeeld na de eerste etappe al duide lijk werd dat Ben Corsten deze ronde ging winnen. Dat was natuurlijk geen enkel bezwaar maar bij de jongens zelf was de belangstelling in het algemeen klassement te snel verdwenen en dat kan bijvoor beeld door het instellen van een grotere handicap voor de sterkere 'ongens ver meden worden. Deze geringe foutjes zijn overigens in het geheel niet van invloed geweest op het verloop en zeker niet op het resultaat van de tocht. De zestig jon gens, waarvan velen anders niet aan een vakantie toekomen, hebben dank zij de steun van de gemeente, dankzij de finan ciële hulp van diverse firma's, fabrieken en particulieren en vooral dankzij de op offeringen van een groep enthousiaste Haarlemmers, die de leiding vormde, een week heerlijk rondgefietst over de Veluwe. Het heeft hen aan niets ontbroken en zij hebben geleerd wat kameraadschap be tekent. En vooral dat maakt al het werk van de ouderen zo waardevol. Wy zyn er dan ook van overtuigd dat zy, indien enigszins mogelyk, volgend jaar weer gaan: „Tourbaas" Huug van Hulst met zyn trouwe motorrijder Cor Martin, de ploeg leiders Jacques Hos, Henk Knol, Karei Hellemink, John Munk sr., Daan Spaar- >^OC<XX>CCCOKX<XXXXXXXXX>CCCCOC>COCODCCCOCCOCC.COCOCCCOCCCO! De uitslag van de ploegentijdrit op circuit Richard Holkade luidt: 1. Slachthuisbuurt 3.53 min.: 2. West-Ge- 8 mengd 3.56 m.; 3. Bomen- en Transvaalbuurt 8 4.m.; 4. Amsterdamse buurt 4.03 m.; 5. In- p dische buurt 4.08 m.; 6. Vogelenbuurt 4.08 m.; 8 7. Rivieren- en Schildersbuurt 4.16 m.: 8. 8 Zuid 4.21 m.; 9. Centrum 4.48 m.; 10. Thor- 8 beckebuurt 5.05 m. g De eindstand luidt: A-klassement: 1. Ben 8 Corsten (West-Gemengd) 132 p.: 2. Jan van 8 Bezu (West-Gemengd) 118 p.; 3. Gerard Fen- 8 nis (Indische buurt) 115 p.: 4. Bart Jongbloed g (Bomenbuurt) 108 p.; 5. Bert Kops (Bomen- 8 buurt) 101 p.; 6. Willy de Korte (Borenbuurt) g 98 p.; 7. Hans v. d. Pol (Rivieren/Schilders- g buurt) 97 p.: 8. Hans de Vos (Rivieren/Schil- g dersbuurt) 97 p.; 9. Ton Joosten (Amsterdam- X se buurt) 94 p.; 10. Fred Ausma (Indische 8 buurt) 94 p.; 11. Jos Vergers (Amsterdamse 'x buurt) 89 p.; 12. Wim van Slooten (Slacht- 0 huisbuurt) 87 p.; 13. Henk v. d. Weele (Am- 8 sterdamse buurt) 84 p.; 14. Robert Kruyer 8 (Rivieren/Schlldersbuurt) 79 p.; 16. Adri Ter- 8 schuur (Bomenbuurt) 78 p.: 16. Robert Schif- fer (Amsterdamse buurt) 71 p.; 17. Serge g Handgraaf (Slachthuisbuurt) 65 p.; 18. Joop Klinkenberg (Slachthuisbuurt) 64 p.; 19. Ge rard Bijl (Amsterdamse buurt) 57 p.; 20. Ja cob Voetelink (Rivieren/Schiklersbuurt) 56 p.; 21. Ruud Philippo (Vogelenbuurt) 53 p.; 22. Ben Belterman (Vogelenbuurt) 46 p.; 23. Ri chard van Zeist (Thorbeckebuurt) 43 p.; 24. Henk Lagerwey (Amsterdamse buurt) 41 p.: 25. Robert Pleke (West-Gemengd) 41 p.; 26. Theo v. d. Putten (Thorbeckebuurt) 31 p.: 27. Jan Oostenrijk (Slachthuisbuurt) 29 p.; 28. Henk Pardon (Indische buurt 26 p.; 29. Huub Stegeman (Thorbeckebuurt) 25 p.; 30. Chris de Graaf (Centrum) 15 p. B-klassement: 1. John Munk (Vogelen buurt) 126 p.; 2. Dick Ramakers (Rivieren/ Schildersbuurt) 125 p.: 3. Bert Oomen (Zuid) 113 p.; 4. Gerard Ekelmans (Zuid) 100 p.; 5. Jan Webster (Centrum) 98 p.; 6. Gerard de Keizer (Slachthuisbuurt) 94 p.; 7. Anton van Garderen (Indische buurt) 92 p.; 8. Herman van Os (Zuid) 88 p.; 9. Peter Stijnman (In dische buurt) 82 p.; 10. Gerard Koelman (Ri- vieren/Schildersbuurt) 81 p.; 11. Koert Rip (Bomenbuurt) 78 p.; 12. Frits van Wijk (Bo menbuurt) 78 p.; 13. Anne Pieke (West-Ge mengd) 78 p.; 14. Leo van Amerongen (Vo gelenbuurt) 77 p.; 15. Kees Hoogland (Cen trum) 77 p.; 16. Bernard v. d. Voort (West- Gemengd) 74 p.; 17. Kees Roelfs (Slachthuis buurt) 73 p.; 18. Wout Tuinstra (Zuid) 69 p.; 19. Paul Kraan (Indische buurt) 64 p.; 20. Eddy Spoor (Centrum) 61 p.; 21. Jaap Okker (West-Gemengd) 56 p.; 22. Hans van Werven (Thorbeckebuurt) 56 p.; 23. Rob v. d. Meu- 8 len (Zuid) 50 p.; 24. Adri Stijnman (Cen- g trum) 49 p.: 25. Rob Hoek (Vogelenbuurt) g 36 p.; 26. Roel van Viersen (Vogelenbuurt) 33 p.; 27. René Courbois (Thorbeckebuurt) 33 p.; 28. Koos Damave (Centrum) 33 p.; 29. Kees Inpijn (Zuid) 24 p.; 30. Cootje van Zeist (Thorbeckebuurt) 9 p. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Bomen- en Transvaalbuurt 541 p.; 2. Rivie- g ren- en Schildersbuurt 535 p.; 3. West-Ge- g mengd 499 p.; 4. Indische buurt 466 p.; 5. g Zuid 444 p.: 6. Amsterdamse buurt 436 p.; 7. g Slachthuisbuurt 412 p.; 8. Vogelenbuurt 371 g 8 P-: 9. Centrum 333 p.; 10. Thorbeckebuurt g 8 197 p. g w Q oooocxxx>oooooooooocoooooooooaxx)oooooocooooooocococooooc garen, Frans Pennaarts en Gerard Bilder- beek, de reparateur-Tourdokter Cees van Geem met zijn hulp Arie Koblens, de chauffeurs van de fouragewagen en de bagage-auto, de heren Mooyekind en Draayer, de administrateur Chiel Rip en de trouwe groep tentenbouwers die elke dag vooruit reed om het kamp in orde te maken. Allen zyn zy het volgend jaar ongetwijfeld wéér present; Honderden ouders en jongens uit Haarlem, zullen hen er dankbaar voor zijn. Daar zijn wij stellig van overtuigd. „In tegenstelling tot een aantal gerucht makende berichten in de Nederlandse pers betreffende een ambtenaar van het mi nisterie van marine, kan het navolgende worden medegedeeld: Ongeveer een maand geleden heeft een technisch ambtenaar (MTS-er) op arbeidscontract, verbonden aan- het bureau elektrotechniek van het ministerie van Marine, na zijn verlof een verzoek ingediend om ontslag wegens par ticuliere redenen. De betrokkene is na zijn verlof niet meer op het ministerie van Ma rine teruggekeerd. Er worden op dat mi nisterie geen stukken vermist. De afdeling elektrotechniek behandelt in het algemeen geen geklassificeerde „ge heime" aangelegenheden. Voor een goed begrip wordt in dit verband aangetekend, dat het werk in deze afdeling uitsluitend de sterkstroomsector aangaat, zoals stroombronnen en elektrische leidingen, dus niet, de asdic, de radar voor de ge vechtscentrale en vuurleidigen van de Ne derlandse marineschepen. De marine-voorlichtingsdienst heeft, in verband met het bovenstaande, terzake geen onderzoek ingesteld". (Speciale berichtgeving) Onverwacht heeft de koninklijke familie aan boord van de jachten „Piet Hein" en „Groene Draeck" zondag een dag op het water doorgebracht en wel op het Brielse Meer. Het stormachtige weer heeft aan deze dag watersport geen afbreuk kunnen doen. Tegen kwart over zes zondagavond keerden beide jachten in de veerhaven te Rotterdam terug. Omstreeks half elf reden enkele Hof- auto's voor bij het clubgebouw van de koninklke roei- en zeilvereniging De Maas aan de veerhaven te Rotterdam, vanwaar met de jachten werd vertrokken. Bij Zwartezwaai is het gezelschap, dat bestond uit de Koningin, de Prins en drie prinses sen (Prinses Marijke was niet meegeko men) in zijn geheel aan boord van de „Groene Draeck" gegaan. Een bekende Rotterdamse skileraar, die op het meer les geeft, schoot achter zijn speedboat op één ski langs de „Groene Draeck". Er werd vrolijk aar hem ge wuifd. Het was de koninklijke familie, die naar hem zat te wuiven. De leraar wilde een buiging maken, maar dat ging bijzon der moeilijk op zijn ene ski. Hij ging dan ook kopje onder in de golven, tot grote hilariteit onder de opvarenden van de „Groene Draeck". Het is voor het koninklijk gezin een dag van onbezorgd genieten geweest in het zo fraaie watersportcentrum, waar het door de weersomstandigheden niet zo druk was als anders. Er is evenwel met de „Groene Draeck" niet gezeild. Men heeft steeds van de motor gebruik gemaakt. De minister van Financiën heeft bij een heden in de Nederlandse Staatscourant ge publiceerde beschikking bepaald, dat voortaan bij het opleggen van voorlopige aanslagen in de vennootschapsbelasting re kening moet worden gehouden met wijzi gingen inhet. belastingtarief. Deze be- naling zal vook het eerst toepassing vin den voor de voorlopige aanslagen over het boekjaar 1957. De wielerwedstrijden, welke zaterdag middag door „Haarlems Bloei" in samen werking met „De Kampioen" op het par cours aan de Ricli. Holkade in Haarlem- Oost werden gehouden in afwachting van de aankomst der „Muggenronde", zijn een dubbel succes geworden voor de renners van „Kennemerland" uit Beverwijk. De aspirant M. Put won de afvalwedstrijd en de nieuweling Frans Klardi zegevierde in de klassementwedstrijd. Voor de afvalwedstrijd verschenen der tig aspiranten aan de start en daarvan bleven er bij het ingaan van de laatste ronde nog vijf van over. Van hen toonde Put zich in de eindsprint de snelste. In de klassementwedstrijd voor nieu welingen over 40 ronden (4 klassementen) wisten Klardi, Oldenburg, Van der Bos en Bruin al spoedig uit het peloton te ont snappen. Zij veroverden het merendeel dei- punten en bezorgden vele achterblijvers een ronde achterstand. Acht ronden voor de finish liet Klardi zijn makkers in de steek en legde daarmee de grondslag voor zijn uiteindelijke overwinning. Want hoe wel Oldenburg nog op jacht ging, bleek Glardi niet meer te achterhalen. Een door Adrie Voorting uitgeloofde premie kwam in het bezit van A. v. d. Bos, terwijl de twee andere premies door F. Klardi en J. van Egmond werden ge wonnen. De uitslagen luidden: afvalwedstrijd: 1. Zaterdag zijn de renners van de Mug genronde in Haarlem teruggekeerd. Joke Engel huldigde de winnaar, Ben Corsten, op de gebruikelijke wijze met een kus en een boeket bloemen. 95 De „woei-waai-wind", die zaterdagmid dag de bomen in het Bloemendaalse Open luchttheater deed ruisen als de zee, heeft maar even de vertoning van „Doornroosje" - onder auspiciën van ons blad - tot een precaire aangelegenheid kunnen maken. Dat was zolang er geen microfoon stond opgesteld om het gevaar der onverstaan baarheid in de kiem te smoren. Wel wat laat kwam men tot het inzicht dat het be slist nodig was. Dat was eigenlijk het enige inconveniënt van de middag, die vooral de hilariteit heeft gaande gemaakt onder het jeugdige publiek. Er is veel gelachen en luidkeels meegeleefd. En Doornroosje had alle supporters op haar hand en de wraak gierige hofdame Augusta iedereen tegen zich. Natuurlijk viel het prinsesje in haar honderdjarige slaap, waaruit de prins haar met een kus kwam wekken. Het sprookje wil het zo. Dat hou je niet tegen, maar alles wat eraan voorafging droeg alleen maar bij tot de spanning van het onont koombare, zelfs de passen op de plaats verstoorden de vreugde niet. Vooral de nar Cupido heeft heel wat malle fratsen moeten uithalen om het spel zijn vereiste ver- toningsduur te geven. Dat is hem uitste kend gelukt: als nar kan je je trouwens een heleboel veroorloven. Zijn aanwezig heid deed zelfs de afwezigheid van een waardige hofhouding vergeten. Dat is een handige oplossing, wanneer men niet royaal met zijn entourage kan omspringen. Jam mer genoeg ontbreken het gezelschap van Anneke Elro daarvoor de middelen. Ge lukkig schort het niet aan talent, want het kleine troepje speelt met veel souplesse en bijzonder toegewijd. Het heeft er kennelijk schik in zijn best te doen. Dat tekent zich duidelijk af in de spelprestaties en de reflex bij het publiek mag er dan ook zijn. Nee. gegeven de verhoudingen is Anneke Elro's gezelschap heel goed voor de dag gekomen. De leemten aan actie in het sprookje van Doornroosje werden met de verschijning van de nar bevredigend op gevuld en moeders, vaders en kinderen - natuurlijk, ook oma's en opa's, tantes en ooms met hun logeetjes - hebben zich met het vertoonde dan ook best vermaakt. Wil men namen? Geen spreekt zo recht tot het kinderhart als Anneke Elro zelf, wier natuurlijkheid in gebaar en toon de fictie tot een gebeurtenis maakt, waarvan je denkt dat ze echt is. Beschermend en bezorgd om haar heen de koning en ko ningin in de personae van J. Eldering en Ida Baggerman, die hartelijkheid zwaarder lieten wegen dan alleen maar statie en daar goed aan deden. Voortreffelijk was de nar zoals Jos Molenkamp hem gestalte gaf, een omvangrijke gestalte, maar dat deed hier geen kwaad. De hofdame Augusta was de wel wat onwaarschijnlijke rol toebedeeld van een nog kwaadaardiger figuur dan de boze fee, waarmee het sprookje volstaat. Ze vervulde die boosaardig genoeg, maar had wat mij betreft de boze fee zelf mogen zijn. Op deze manier kreeg Willy Rotermundt de vette kluif en Baps de Winter het velletje. De sprookjesprins tenslotte zag er zeker fraai uitgedost uit. Een tikkeltje meer ver voering had de scène, waarin hij Doorn roosje wakker kust, beter en spannender voorbereid. Of dichten wij hem die ver voering alleen toe bij het klimmen -der jaren M. Put (Kennemerland); 2. E. Sminia, 3. F. Zorge (beide De Kampioen), 4. J. de Reus, 5. F. van Tongeren (beiden Kennemer land). Klassementwedstryd: 1. F. Klardi 22 p.: 2. H. Oldenburg 19 p.; 3. A. v. d. Bos 15 p.; 4. J. Bruin 11 p.; 5. C. Dullemans 7 p. (alien van Kennemerland). De negentien-jarige Haagse wielerama- teur A. van Egmond die zaterdag aan staande ons land zal vertegenwoordigen in het wereldkampioenschap op de weg te Waregem in België heeft zondagmiddag in de door de rennersclub „Kennemer land" in het sportpark „Adrichem" gehou den wielerronde van Beverwijk bewezen, dat hy momenteel in een perfecte conditie verkeert. Met een volle ronde voorsprong op zyn toch heus niet zwakke tegenstan ders, waaronder De Nys, Visser, de Noord hollandse kampioen Klebach, Snyder, Ton- ny Peters en de gebroeders Rabe, ging Van Egmond als winnaar over de eind streep. Alleen de Schiedammer van Stra ten, die als tweede finishte, had de achter stand op Van Egmond door een succesvolle vlucht in de slotfase tot driekwart ronde kunnen beperken. Uitslagen Voorwedstryd nieuwelingen: 1. J. Hop man, Egmond a. d. Hoef, de 60 kilometer in 1 uur 31 min. en 16 sec.; 2. P. v. d. Lans, Sassenheim; 3. C. Lute, Castricum; 4. A. Rutte, Haarlem; 5. E. Balk, Badhoevedorp; 8. A. Alting, Loenersloot; 9. J. Freyee, Uit geest; 10. A. Kalee, Amsterdam. Amateurs en onafhankelijken: 1. A. van '.gmond, Den Haag, de 110 kilometer in 2 mr 41 min. en 25 sec.; 2. op 3/4 ronde, G. an Straten, Rotterdam; 3. op 1 ronde C. e Nijs, Beverwijk; 4. C. Visser, Santpoort; W. Klebach, Amsterdam; 6. M. Snijder, Ialfweg; 7. T. Peters, Haarlem; 8. G. Rabe; i. F. Rabe, beiden Amsterdam; 10. C. Els- ,vijk, Zaandam; 11. H. Hendriks, Heems kerk. (13. T. Markus, Halfweg; 15. H. Ko- ger, Haarlem; 16. M. van Keulen, Heems kerk; 17. A. Kuilman, Beverwijk). Chr. de Nijs kreeg de prestatieprijs toe gewezen. De harmonie „Trou moet blij eken" in Lisse bestaat maandag 19 augustus zestig jaar. Dat feit zal worden gevierd met een grote feestavond. Er is een commissie ge vormd, die zich tot taak heeft gesteld het instrumentenfonds te verstevigen. Er zal een inzameling onder de burgerij worden gehouden en daarvoor zijn deze week en veloppen rondgebracht. Tot zaterdagmid dag heeft men gelegenheid hier een bij drage in te stoppen. Zaterdagmiddag wor den de enveloppen opgehaald. De drum band zal hieraan luister bijzetten. P. W. Franse ADVERTENTIE Alle toebehoren en vakkundige voorlichting TECHNISCH SPEELGOED BARTELJORISSTR. 6 - TEL. 12145 Vrijdag 16 augustus zal de heer Ph. J. H. Steijsel, adjunct-commies bij de admini stratie van de gemeentepolitie in Heem stede het korps, waarbij hij bijna 38 jaar is werkzaam geweest, verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op 16 december 1919 werd de heer Steij sel agent van politie. In 1924 girg hij van de geüniformeerde dienst over naar de administratie, waar hij zich voornamelijk heeft beziggehouden met de behandeling van de vreemdelingenzaken en de foto grafie. Hij geniet een grote bekendheid in Heemstede. Ook op sportgebied blonk de heer Steijsel uit: tot op vergevorderde leeftijd beoefende hij regelmatig voetbal en atletiek. In 1944 is hij geruime tijd ondergedoken geweest als gevolg van zijn illegale werkzaamheden gedurende de oor logsjaren. Op vrijdag 16 augustus zal in het ver versingshuis Groenendaal in Heemstede 's morgens om kwart voor twaalf een af scheidsbijeenkomst plaats hebben. In het afgelopen weekeinde hebben zich in Heemstede vier aanrijdingen voorge daan, waarbij materiële schade is ontstaan. Zaterdagavond om kwart voor acht ver leende een van de Cruquiusweg komende auto geen voorrang aan een wagen, die uit Haarlem kwam. Tengevolge hiervan ontstond op het Wipperplein een botsing, waarbij beide wagens schade opliepen. Op de hoek van de Bronsteeweg en de Lanckhorstlaan verleende de bestuurder van een Duitse wagen geen voorrang aan een van rechts komende auto. Ook hier ontstond tengevolge van de botsing zware materiële schade. Op de Zandvoortselaan ontstond zon dagmiddag omstreeks half drie schade aan twee auto's, toen de bestuurder van een in een file rijdende uit Zandvoort komen de automobilist plotseling remde. Zijn wagen werd aangereden door een hem achteropkomende auto. Eenzelfde soort aanrijding ontstond de zelfde dag op dezelfde plaats omstreeks tien voor zes. In beide gevallen liepen de betrokken wagens lichte schade op. Zondagmiddag ontdekten enige jongens, die nabij de zogenaamde „modderkommen" van de Zandvoortse riolering in de duinen nabij de oostelijke ingang van het circuit speelden, in de laatste modderkom ten noorden van de Noorderduinweg in Zand voort, de stoffelijke resten van een in ont binding verkerend lichaam. Zij hebben van hun vondst onmiddellijk aangifte gedaan bij de politie, die onder leiding van de korpschef, hoofdinspecteur H. P. Huysman, een onderzoek instelde. Hierbij bleek, dat men met een romp te doen had, waaraan hoofd, armen en benen ontbraken. De korpschef van politie meende dat het gevondene een menselijke romp was, maar de gemeentearts, dokter J. van der Meer, durfde dit, gelet op de staat van ontbinding, niet met stellige zekerheid te verklaren. Naar zijn mening zou het ook mogelijk kun nen zijn, dat de romp van een dier afkom stig is. Dokter Van der Meer adviseerde een politie-deskundige te raadplegen. De stoffelijke resten zijn naar het lijken huisje op de Algemene Begraafplaats over gebracht. In de loop van vandaag zal door de gerechtelijke deskundige, dokter J. P. L. Hulst uit Leiden, sectie worden verricht. Nader vernemen wij nog, dat de sectie, die door dokter Hulst is verricht, heeft uitgewezen, dat het stoffelijk overschot is van een manspersoon, waarvan de leeftijd niet is vast te stellen. Het parket in Haar lem is gewaarschuwd en vanmiddag zal op de plaats van de vondst een uitgebreid on derzoek worden ingesteld, waarbij gedregd zal worden naar andere lichaamsdelen. Onder wel zeer ongunstige weersomstan digheden heeft de RAC-West zondag op het circuit van Zandvoort een sterrendag voor haar leden gehouden. Een stormach tige zuidwester en striemende regenvlagen beïnvloedden de verrichtingen der rijders. Vooral de rijders in de lichte klasse onder vonden veel hinder van het slechte weer, hetgeen uiteraard van nadelige invloed was op de snelheid. Desondanks werden er zeer behoorlijke tijden gemaakt. Het circuit bleek, dank zij de verbeterin gen die in de loop van deze week werden aangebracht, in een uitstekende conditie te zijn. Het werd een prettige en geanimeerde krachtmeting, die uitstekend bleek te zijn voorbereid. Om vier uur werden in het circuit restaurant de uitslagen bekend gemaakt. Er was slechts één rijder die beneden de gemiddelde snelheid van 80 kilometer per uur bleef, n.l. de heer Forratier met Lloyd, die het niet verder bracht dan 63.8 km. per uur. Elf rijders reden tussen de 80 en 90 km. per u.; dertien tussen de 90 en 100 km. per uur; twaalf tussen de 100 en 110 km. per uur en vier tussen de 110 en 120 km. per uur. De beste prestaties van de dag werden geleverd door de heer de Pesters met Ferrari, die een gemiddelde snelheid van 121.43 km. per uur haalde, terwijl Hans Davids met zijn Aston Martin de snelste man van de dag bleek met een ronde van 130.577 km. per uur, slechts 3 seconden onder zijn baanrecord. Poppenkast en kinderkoor Dat de jeugd in Zandvoort zich zondag middag ondanks het slechte weer, dat een bezoek aan strand of duinen vrijwel on mogelijk maakte, toch niet heeft verveeld, bleek op de leuke kinderfeest-middag, die de eigenaar van de Wiener Bonbonnière in samenwerking met een Zandvoortse firma had georganiseerd. De kinderen, alsmede ook vele ouderen, hebben kunnen genieten van een sprekende pop, een kostelijke poppenkast, waarbij de avonturen rondom de kist met verdwenen juwelen in grote spanning werden gevolgd, een zangwedstrijd en een muzikale clown. De artiesten, aangekondigd als oom John en tante Lily, bleken er slag van te hebben de jeugd voortdurend in spanning te hou den. Ter afwisseling van het programma werd een uitstekend voorbereide show voor en door kinderen gebracht. Een zevental man nequins - 6 meisjes en 1 jongen - lieten op charmante wijze de laatste snufjes op het gebied van kinderkleding zien. Het was grappig de jeugdige mannequins met grote ernst over het plankier te zien schrijden. Na afloop van de show werden zij verrast met enige boeketten bloemen. Na afloop gingen de kinderen met een ballon in de hand in opgewekte stemming naar huis. Zaterdag zyn in Haarlem twee onge lukken gebeurd, waarbij drie personen auto's zo ernstig werden beschadigd, dat zy met kraanwagens moesten worden weg gesleept. Niemand werd echter gewond. 's Middags omstreeks half zes kwamen op het kruispunt Wilhelminastraat-Wil- sonsplein een autobus van Maarse en Kroon en een personenauto met elkaar in botsing. De bestuurder van de autobus, die van de Raambrug naar de Wilhelmina- straat reed, heeft waarschijnlijk de per sonenauto te laat gezien en niet voldoende tijd gehad om krachtig te remmen. De voorzijde van de personenauto werd zeer ernstig beschadigd. De bus werd minder ernstig beschadigd. Omstreeks half acht ontstond op de hoek van de Kleverparkweg en de I^rederode- straat een botsing tussen een Belgische en een Nederlandse personenauto, die waar schijnlijk werd veroorzaakt doordat de Belgische autobestuurder geen voorrang verleende. Beide wagens moesten worden weggesleept. Haarlem, 10 augustus 1957 ONDERTROUWD: 10 aug.: R. A. Ver hagen en S. M. Huijgen, P. H. H. Gertges en E. L. van Leeuwen, J. Th. M. Staamer en T. Dek. GEHUWD: 10 aug.: B. J. Bos en B. Vis ser, J. L. Thoolen en J. A. van Leeuwen, T. van der Wal en A. H. Philippo, N. H. de Mes en H. J. Mors. BEVALLEN van een zoon: 8 aug.: M. A. Brock-Koelemij; 9 aug.: M. E. Tollenaar- Van Gelder, P. B. Burgers-De Gelder, J. kosterman Boodt-Minnema.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3