Nederlandse achtervolgers trainden al in Rocourt Slechts één verrassend resultaat bij tenniskampioenschappen Ook Europese zwem records moeten in 50-meter banen worden gemaakt Waterpolocompetitie afgelopen Geen hoop meer voor drie beklimmers van de Eiger Reddingspogingen opgegeven I NS DAG 13 AUGUSTUS 1957 Driedaagse van Antwerpen OP DE EERSTE DAG De Vries: „Voor Nederlandse Krachtige Kost voor het Kind Nick Moos was kansloos tegen Peter Waterman •Scheidsrechter maakte einde aan gevecht Wim Snoek bokst tegen Battling Siki recordlijst niet verplicht" Titelhouder Ibbotson verloor in Helsinki Nederlandse zeilers naar wereldkampioenschap Maglioli ernstig gewond Orbaan deelt de tiende plaats in Szczawno-Zdroj J eugd-water poloteam verloor in Duitsland „Daily Sketch" looft een manusje-van-alles uit Bij opening tunnels „Tunnelz wemgala" in het Velserbad Speciale UNO-zitting over Hongarije waarschijnlijk Meeste Assemblée-leden spraken zich ervoor uit Nederlandse matroos in Zweden verdronken Het Wadden vliegtuig wordt verkocht Belgische expressionisten exposeren in ons land Victoria Regia in bloei De Nederlandse achtervolgers, van wie de profs Daan de Groot en Peter Post zondag nog net op tyd in Rocourt aan kwamen om de glorieuze sprintfinale tus sen Derksen en Van Vliet bij te wonen, hebben maandagochtend op de weg ge traind. De Groot, Post en Geldermans re den ongeveer 40 km in de richting van Tongeren, omdat daar de meeste vlakke wegen te vinden zijn. 's Middags ging het drietal naar de baan om een paar rondjes te draaien en het ging voortreffelijk. Peter Post, die ruim een week geleden in de ronde van Made by een valpartij betrokken was en daar van een gezwollen, pynlyke recliterhiel had overgehouden, had weinig last meer van deze blessure. Zondagmiddag nog leek het twijfelach tig dat hij op volle toeren in het kam pioenschap zou kunnen uitkomen. „Even tueel rijd ik. niet. Je kunt beter niet star ten dan een slecht figuur slaan", rede neerde de Amsterdammer. Maar hij was maandagmiddag toch wel blij dat het zo goed ging. Vanochtend gaan de jongens weer de weg op voor een lichte training. Na de middagrust gaan zij dan vroeg naar de baan om zich op de strijd voor te be reiden. Het was maandagmiddag op de baan in Rocourt bijzonder rustig. Alleen de Ne derlanders en de Belgen waren aan het trainen, want over het algemeen gaven de kandidaten voor de wereldtitels bij de achtervolging de voorkeur aan de weg. Wil Vreeswijk is weer vol goede moed voor de herkansingsrit van de stayers. Hij geeft ronduit toe, dat het zondagmid dag niet ging .„Maar ik was helemaal niet gedemoraliseerd toen ik van de fiets stap te". En lachend voegde hij er aan toe „het wordt dinsdagavond voor mij overwinnen of sterven". Engeland wil titelstrijd Engeland heeft het plan opgevat om zich kandidaat te stellen voor het organi seren voor het wereldkampioenschap ADVERTENTIE wielrennen hetzij in 1960 of 1961. De En gelen voelen wel, dat 1960 met de Olym pische Spelen in Rome een bijzonder on gunstig jaar is voor de organisatie, maar aan de andere kant willen zij het liefst zo spoedig mogelijk de titelstrijd binnen hun grenzen hebben. De baanwedstrijden zou den dan zeer waarschijnlijk op de wieler baan van Reg Harris in Manchester ge houden wo'rden en voor de wegkampioen- schappen denkt men aan het circuit van de T.T. op het eiland Man. De derde rit van de driedaagse van Ant werpen, een individuele tijdrit over 17,5 km op het circuit van Wilrijk, is gewonnen door de Belg Brankart in 23 min. 35 sec. De uitslag luidde verder: 2. Desmet (Belg.) 23.41; 3. Van Daele (Belg.) 23,42; 4. Impanis (Belg.) 23,47; 5. Planckaert (Belg.) 23,50; 6. Schils (Belg.) 24,01; 7. Van Steenbergen (Belg.) 24,04; 8 en 9. ex aequo Van Looy en Keteleer (beiden Belg.) 24,06; 10. Janssens (Belg.) 24,07; 11. Wim van Est (Ned.) 24,08. De plaatsingen van de Nederlanders wa ren verder: 16. De Jongh 24,26; 22. Piet van Est 24.35,1; 38. Maas 25.20,4; 50. Van der Pluym 25,57; 58 Wagtmans 26.20; 64. Mahn 26,59. De vierde rit, een koers over 200 km, werd gekenmerkt door verscheidene uit looppogingen, waarbij steeds de Neder landers een rol speelden. Doch al deze ontsnappingen werden door het achter volgende peloton teniet gedaan, zodat ten slotte een grote groep het einddoel nader de, waar Rik van Steenbergen de sprint won met twee lengten verschil op Rossele en Kerckhove. De uitslag luidde: 1. Rik van Steen bergen (B.) in 4 uur 59 min. 6 sec.; 2. Ros sele (B.) op 2 lengten; 3. Kerckhove (B.) z.t.; 4. Van Looy (B.) z.t.; 5. Verachtert (B.) z.t.; 6. Keteleer (B.) z.t.; 7. Mollin (B.) z.t.; 9. ex aequo een groep van 43 renners, waaronder Wagtmans en Van Est. Het algemeen klassement luidt na vier ritten: 1. Van Daele (B.) 10.17,46; 2. G. Desmet (B.) 10.18,20; 3. Planckaert (B.) 10.18,29; 4. Van Looy (B.) 10.18,49; 5. Lau- wers (B.) 18.18.54; 6. Van Steenbergen (B.) 10.19,11; 7. Hoevenaers (B.) 10.19,18: 8. Ke teleer (B.) 10.19,20; 9. Janssens (B.) 10.19,25; 10. Wim van Est (Ned.) 10.19,26. De plaatsingen van de Nederlanders zijn verder: 50. Wagtmans 10.27,33; 57. Piet van Est 10.33,05; 58. De Jongh 10.33,40; 59. Van der Pluym 10.34,27; 60. Maes 10.34,34; 61. Mahn 10.42. Zondag was het een grote dag voor Jan Derksen, omdat hij het wereldkampioen schap sprint behaalde, maar de dag daarna beleefde Derksen jr. onvergetelijke ogenblikken, omdat hij door zijn beroemde vader - en nog wel voor de ogen van zijn vriendjes gestart werd voor de eerste tocht op zijn splinternieuwe fiets. Maandag zijn op de Mets-banen in Sche- veningen de wedstrijden om de Nederlandse tenniskampioenschappen begonnen. Op de ze eerste dag werd één verrassende uitslag genoteerd. In de eerste ronde van het ge mengde dubbelspel verdwenen nl. mevr. M. Peters en Goris van het toneel. Mej. I. Commandeur en Breukink hadden dit paar uitgeschakeld met 6-1, 2-6, 6-3. De belangrijkste uitslagen luiden verder: Heren enkelspel, le ronde: F. Koerts sl. Vossen 6-8, 6-4, 6-2, J. Koerts sl. Van der Noorda 6-0, 6-2, Groen sl. Groeneveld 10-12 12-10,6-2, Bitter sl. Boer 6-2, 6-1, W. Maris sl. Hendriks 6-2, 8-6, Witteman sl. Volk- maars 5-7, 7-5, 6-1, Strandmeyer sl. Verloor 2-6, 6-2, 6-3, Biesheuvel sl. Kuypers 6-1, 8-6, Taminiau sl. Boender 6-2, 6-1, Hey- blom sl. A. G. Maris 6-3, 4-6, 6-4, Breu kink sl. Timmers 6-1, 6^3. Dames enkelspel, le ronde: mej. L. H. Fikenscher sl. mej. M. Moritz 6-3, 6-1 2e ronde: mevr. F. de Soet sl. mej. Sche- pens 6-3, 6-1, mej. J. Marinklle sl. mej. G. Kofman 9-7, 3-6, 6-4, mevr. B. .Thung sl. mej. R. Tervoort 6-0, 7-5, mej. C. Gros- Peter Waterman, de hard slaande Britse kampioen in het weltergewicht, was maan dagavond in Southampton een veel te zware opgave voor de Nederlander Nick Moos. In de tweede ronde maakte de scheidsrechter een einde aan het gevecht om een verdere afstraffing Van Moos te voorkomen. Moos begon zeer actief, maar kwam al spoedig in moeilijkheden. Op een harde stoot tegen het lichaam ging hij voor acht tellen neer, en toen hij overeind kwam gunde Waterman hem geen tijd zich te herstellen. Hij bombardeerde hem met linksen en rechtsen tegen hoofd en lichaam zodat de Nederlander, totaal ver bijsterd door dit geweld, eerst voor negen en daarna eens voor zeven tellen werd ge vloerd. Meedogenloos zette de Brit zijn aanval voort en nog voordat de gong luidde lag Moos weer op zijn knieën, met zijn armen de benen van Waterman om vattend. In de tweede ronde hervatte Waterman het offensief. Moos werd door een stoot te gen de neus gewond en vervolgens be stookt met felle linksen en rechtsen. Hij verdedigde zich zo goed als hij kon en pro beerde herhaaldelijk te counteren. Maar hij had met een superieure tegenstander te doen en moest, ondanks zijn moedig ver weer, de wet van de sterkste ondergaan. Toen hij wederom voor negen tellen naar het canvas was gezonden kwam de scheidsrechter tussenbeide en stuurde Moos terug naar zijn hoek. Peter Waterman staat bekend om zijn stootkracht. Van de 28 partijen, welke hij in de periode 19541956 bokste, heeft hij er 22 door k.o. of technische k.o. gewon nen. Zijn manager was in de wolken over de wijze waarop hij Moos buiten gevecht stelde: „In de regel heeft Peter een zeer trage start, maar vanavond was hij als dy namiet", zei hij. Moos zeide dat Waterman de hardste puncher was die hij tot dusver heeft ont moet. De Nederlandse halfzwaargewicht Wim Snoek heeft met een Antilliaanse boks- promotor een contract getekend om op 2 september aanstaande in de ring uit te komen tegen de Arubaan Battling Siki. Het gevecht zal op Curagao worden ge houden. Battling Siki is een in de Antillen zeer bekende pugilist en heeft tot dusver geen nederlaag in de Antillen geleden. Kortge leden heeft Siki een ruime puntenzege behaald op de Venezolaanse kampioen Is- mael Esparia. Per 1 oktober 1957 zullen Europese zwemrècords alleen kunnen worden ver beterd in bassins welke 50 meter lang zijn. Deze reglementswijziging, die in navolging van de reeds van kracht zijnde FINA- bepaling inzake de wereldrecords werd aanvaard, vormde het belangrijkste besluit van de bestuursvergadering van de Euro pese zwemliga, de L.E.N., die maandag ondre leiding van onze landgenoot Jan de Vries in Zagreb werd gehouden. De Euro pese recordlijst zal per 1 oktober een ge heel ander aanzien krijgen, omdat de meeste geldende records op 25-meter ba nen zijn gemaakt. Voor alle nummers werden nieuwe limiettijden vastgesteld en daarna werd nagegaan of in het verleden reeds zwemmers of zwemsters op 50-meter banen onder deze limieten zyn gebleven. Waar dat het geval was werden die pres taties als record op de nieuwe lyst op gevoerd. Zo zal de 100 meter vrije slag heren op naam blijven van de Fransman Alex Jany, echter met de tijd van 56,2 sec., die hij tijdens de Europese kampioenschappen van 1947 in Monte Carlo noteerde. Jean Boiteux wordt recordhouder op de 400 meter in 4.30,7, waarmee hij in 1952 in Helsinki Olympisch kampioen werd. Bij de dames worden enkele records van Neder landse meisjes „bevroren", zoals de 1.03,2 van Greetje Kraan op de 100 meter vrije slag, waarvoor nu een limiettijd van 1 min. 0,5 sec. geldt en de 4.58,- van Corrie Schimmel op de 400 meter vrije slag, waar voor 5.02,- werd vastgesteld. Ada den Haan wordt, indien althans geen betere tijd De wereldrecordhouder op de mijl, de Engelsman Derek Ibbotson, heeft maandag tijdens internationale atletiek-wedstrijden een race over 1 mijl van de Fin Olavi Sal- sola, de man die 24 uur lang wereldrecord houder op de 1500 meter is geweest. Na afloop van de race zei Ibbotson, dat de wind het grootste obstakel was. „De baan was goed", aldus Ibbotson, „maar het leek of ik door een onzichtbare muur moest". „De sprint van Salsola, op de laat ste meters, was een verrassing voor mij en ik was te laat om hem te beantwoorden". Salsola noteerde 4 min. 00,2 sec. en Ibbot son 4 min. 00,5 sec. Zoals bekend zullen in Rimini in Italië van 18 tot 25 augustus zeilwedstrijden worden gehouden om het wereldkam pioenschap in de internationale Flying Dutchmanklasse. Aan deze wedstrijden zullen 90 boten uit 11 landen deelnemen. Van Nederlandse zijde is de belangstelling bijzonder groot, want niet minder dan 20 boten zijn inge schreven. De gebroeders Kraan (Braasse- mermeer), H. Blok (Kaag), de nationale kampioen 1956 J. Helder (Paterswolde), J. D. Schooneveldt (Watersport Vereniging Amsterdam), R. Kremer (Watersportver eniging Vinkeveen) en C. Th. Gülcher (De Koninklijke, Loosdrecht) hebben zich onder andere voor deze wedstrijden ge meld. Voordat de races om het wereldkam pioenschap beginnen, zullen eerst selectie wedstrijden worden gehouden, want van de 90 boten kunnen slechts 40 aan de wed strijden om de titel deelnemen. wordt gemaakt vóór 1 oktober, record houdster op de 200 meter schoolslag met haar wereldrecordtijd 2.51,3. Een merkwaardig geval is dat met het Europees 100 meter vlinderslagrecord van Atie Voorbij. Atie maakte op 12 november van het vorig jaar op de 25-meter baan in Hilversum 1.10,5. Deze tijd wordt ook de nieuwe Europese recordtijd van de Rob- benzwemster, echter nu gemaakt in Rhe- nen (50-meter baan) op 4 augustus j.l. Cor Kint raakte door deze administra tieve wijziging haar 18 jaar oude rugslag- record van 1.10,9 kwijt. De 1.12,9 van de Engelse Judy Grinham, die met deze tijd Olympisch kampioene werd, woi'dt het nieuwe record. Door het L.E.N.-bestuur werd besloten de organisatie van de Europese kampioen schappen zwemmen, schoonspringen en waterpolo in 1958 definitief op te dragen aan Hongarije. De wedstrijden zullen van 31 augustus tot en met 6 september in Boedapest in het zwembad op het Marga- reteneiland in de Donau worden gehouden. De Hongaarse autoriteiten hebben alle garanties betreffende het binnenkomen en het verlaten van het land en het verblijf aldaar gegeven. Er zullen 200 deelnemers voor Hongaarse rekening worden uitge nodigd. Er zullen per nummer twee deel nemers of deelneemsters per land worden toegelaten. Voor het waterpolotoernooi zal elk land in Europa mogen inschrijven. Het Duitse voorstel om elk jaar een kalendercongres te houden voor het onder ling vaststellen van alle internationale wedstrijden, werd verworpen. Hetzelfde verging het Nederlandse voorstel om de 1500 meter vrije slag dames aan het programma van de Europese kampioen schappen toe te voegen. Het voornaamste bezwaar was hiertegen het feit, dat dit nummer nog geen deel uitmaakt van het Olympisch zwemprogramma. Nederlandse recordlijst Na de vergadering vernamen wij van de KNZB-voorzitter De Vries dat het niet in de bedoeling ligt ook voor de Nederlandse recordlijst 50-meter banen verplicht te stellen. „Dan zou de wintertraining in onze overdekte banen zo weinig doel hebben", was zijn mening. De Italiaanse coureur Umberto Maglioli en de Duitser Edgar Barth werden ernstig gewond, toen zij bij een verkenning van het parkoers van Gaisberg, waar donder dag de Grote Prijs van Oostenrijk wordt gehouden, in botsing kwamen met een Oostenrijkse wagen. In een bocht botste een Oostenrijker, die van de tegenovergestelde richting kwam, tegen de Porsche van Maglioli, waardoor de inzittenden werden gewond en naar het ziekenhuis in Salzburg moesten worden vervoerd. De Italiaan is er het ergste aan toe. Hij heeft zijn linkerbeen en zijn rech terdijbeen gebroken en hij heeft boven dien een kaakfractuur. Zijn co-equipier Barth heeft eveneens een kaakfractuur en brak zijn neusbeentje. De bestuurder van de Oostenrijkse wa gen brak alleen een neusbeentje. De beide wagens werden bij de botsing totaal ver nield. In het internationale schaaktoernooi Szczawno Zdroj, het vroegere Salzbrunn, heeft Geiler (Rusland) na 12 ronden de leiding met ÏO1/^ punt. Dgarna volgen Kholmov (Rusland) met 9^2 punt en Szabo (Hongarije) met 8y2punt. Orbaan deelt met de Pool Nanlik de tiende plaats. Beiden hebben 5Vz punt. Er moeten nog drie ron den worden gespeeld. veld sl. mej. J. Ferir 6-0, 6-0, mevr. M. Peters sl. mej. E. Rinkel 6-2, 6-3, mej. F. Marinkelle sl. mej. B. van Buuren 7-5, 6-4. Herendubbelspel, le ronde: Hendriks en Vekemans sl. Kemper en Kramer 6-1, 4-6, 6-0, Groeneveld en Horsman sl. Frederikse en Saarberg 6-4, 8-6. Dames dubbelspel, le ronde: mej. C. Grosveld en mej. Y Schouten sl. mej. W. van Harskamp en mej. H. Versteege w.o., mej. N. Dingier en mej. R. Tervoort sl. mevr. M. Jonquière en mej. Scheepens 6-1, 6-3. 2e ronde: mevr. J. Roos en mevr. N. van der Storm sl. mevr. E. Pereira en mej. L. H. Fikenscher 6-1, 6-1, mevr. M. Peters en mevr. B. Thung sl. mej. I. Commandeur en mej. E. Rinkel 6-0, 6-0. Gemengd dubbelspel le ronde: mevr. Van der Stórm en Dehnert sl. mevr. v. d. Boec- kel en F. Koert 6-1, 6-4, mej. van Grinsven en van Gasselt sl. mevr. M. Wachtel en Van Renesse Van Duivenbode 6-1; 6-4, mej. C. Grosveld en Taminiau sl. mej. J. Ferrir en Scheepens 6-1, 6-3, mej. L. Fikenscher en dominicus sl. mej. H. Versteege en Groe neveld 6-0, 6-1, mej. J. Mairinkelle en W. Maris sl. mevr. T. E. Lubber en De Roy van Zuidewijn 6-4, 6-0, mej. F. Marinkelle en Kloezen sl. mej. T. Sauter en J. Koerts 7-5, 7-5, mej. I. Commandeur en Breukink sl. mevr. Peters en Goris 6-1, 2-6, 6-3, mej. F. Ferir en Karamoy sl. mevr. N. Dingier en Van der Ree 6-3, 6-1. Eèn Nëderlattdse jeugdselectiewaterpolo- ploeg speelde, maandagavond een water- polowedstrijd in en tegen de Ludwigs- burg. De Duitsers wonnen de ontmoeting met 4-3. Bij de" Nederlandse jeugd viel vooral het samenspel en het goede plaat- Alle hoop Is verloren. De berg heeft weer eens de mensen, die hem wilden be dwingen, overwonnen, zo hebben maan dagmiddag leden van de reddingsploegen op de Eiger in Eiger-gletscher verklaard. Het lot van de gewonde Italiaan Stefano Longlii, die door zijn kameraden aan de bergwand vastgebonden was, is bezegeld, zo zei men. De piloot van een reddings vliegtuig heeft maandag gezien, dat Longhi in de touwen hangt waarmee hij zondag nog tegen de bergwand was be vestigd. De deken die hem beschermde is weggewaaid. De Franse gids Lionel Terray, die er zondag bijna in slaagde Longhi te berei ken (hij moest terugkeren omdat zijn mo- bilifoon defect raakte) zei maandagmid dag, dat geen mens negen dagen lang de beproevingen waaraan Longhi blootge staan heeft, kan overleven. Vooral de laatste 72 uur zijn een verschrikking ge weest. Terray is er van overtuigd, dat ook de twee Duitsers die verdwenen zijn, om het leven zijn gekomen. Gidsen die maandagmiddag uit Eiger- gletscher naar de top van de Eiger" ver trokken, moesten door het slechte weer terugkeren. Zij hebben de hoop opgegeven en zullen geen poging meer wagen om Longhi te redden. Het ziet er dus naar uit dat de Zwitser se, Franse, Italiaanse, Duitse en Poolse vrijwilligers, die met gevaar voor eigen leven zich tot het uiterste ingespannen hebben, slechts een der vier gestrande al pinisten, de Italiaan Claudio Corti, hebben kunnen redden. Terray noemde de redding van Corti een zeldzaam geval. Tot op heden was men er nog nooit in geslaagd een man over een afstand van 400 meter op te trek- LONDEN (UP) Het Londense blad „Daily Sketch" heeft om zijn oplage te vergroten een wedstrijd aangekondigd on der de leus: „Win deze man". Het is de 49- jarige oud-legerofficier majoor Edgar Christopher Charles Elkins Powell, die kan autorijden, paardrijden, schermen en pistool schieten. Hij heeft reizen gemaakt in Europa, het Nabije Oosten, het Mid den-Oosten en het Verre Oosten. Hij kan kaarten, dansen, met kinderen omgaan en voelt zich thuis in kroeg, soos en kasteel. Hij is eerlijk, betrouwbaar discreet en wil alles voor u doen, mits het legaal is. De prijswinnaar(es) kan hem bijvoorbeeld het volgende opdragen: salarisverhoging vragen, de buren vertellen waar het op staat, een huwelijksaanzoek doen, een dagje voor geüniformeerde chauffeur spe len, een liefdesbrief schrijven, voorlich ting geven aan de kinderen, een oude tante Londen laten zien, de dochter des huizes chaperonneren„Geef hem gerust de zotste karweitjes" aldus de Daily Sketch, „hij knapt het op: uit een vliegtuig springen, je schoonmoeder de deur wijzen, met de kinderen uitgaan of de baby ver zorgen". Hoe men beslag kan leggen op deze man onthult de „Daily Sketch" nog niet, maar sen bij de doelworpen op. De drie Neder- wel dat de wedstrijd open staat voor ieder- landes doelpunten werden gemaakt door eerij waar DOk ter wereld. Aalberts, Ran en De Boer. Al is in het begin van het zomerseizoen de regelmaat in het afwerken van het rooster voor de waterpolocompetitie door ongunstige weersomstandigheden onder broken, verder verliep alles volgens plan en de competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond is dan ook op een enkele uit zondering na afgewerkt. In het bezien van de resultaten, behaald door de zeventallen uit Haarlem en omgeving, valt weinig vooruitgang te bespeuren. DWT (dames), dat dit seizoen in de eerste klasse debu teerde, wist zich te handhaven en eindigde vrijwel in de middenmoot van de ranglijst. De eindstand is: De Robben 10 20 DWT 10 7 HZC 10 16 Nept. Amf. 10 6 RDZ 10 9 ODZ* 10 0 strafpunten in mindering gebracht. In de tweede klasse dames deed Haar lem het iets beter dan verleden jaar. Het behaalde één punt meer en eindigde een plaats hoger op de ranglijst: Het Gooi 8 14 HDZ 8 6 Nereus 8 12 ZAR 8 1 Haarlem 8 7 In de reserve tweede klasse werden DWT 2, DWT 3 en Haarlem 2 afdelings kampioen. In de strijd voor promotie zege vierde DWT 2 en hernam dus haar plaats in de reserve eerste klasse, die ze verleden jaar had moeten prijsgeven. Van afdeling A is de eindstand: DWT 3 6 10 HDZ 2 6 3 Nereus 2 6 8 ADZ 2 6 3 In de reserve tweede klasse B is de toe stand nog onoverzichtelijk daar enkele wedstrijden wegens niet opkomen niet zijn doorgegaan. Het is nog een open vraag of deze nog opnieuw worden vastgesteld. Haarlem 2 werd hier ongeslagen kampioen met 12 punten uit zes wedstrijden. Van de reserve derde klasse C is de eindstand: DWT 2 6 11 DZV 2 6 4 GZC 6 9 ODZ 3* 6 0 strafpunten in mindering gebracht. In de derde klasse afdeling A nam VZV Op zaterdag 5 oktober zal in het Velser bad te IJmuiden-Oost ter gelegenheid van de opening der Velsertunnels op 28 sep tember een „tunnelzwemgala" worden ge houden door de Velser Zwemvereniging. Dit zwemfeest zal worden gevoegd in het programma, dat door de commissie ter voorbereiding van de tunnelfeesten wordt samengesteld. De wedstrijden in het Velserbad zulen een nationaal karakter krijgen, daar be kende wereldkampioenen zowel op het ge bied van de baanwedstrijden als het waterpolospel aan de start en in het water zullen verschijnen. vrijwel dezelfde positie in als verleden jaar. DAW en Waterlelie hebben een be slissingswedstrijd gespeeld. De eindstand is: DAW 9 15 Shell* 8 2 Waterl. 9 13 V. Viss 8 1 VZV 8 9 strafpunten in mindering gebracht. HPC behaalde wederom, net als verle den jaar, een kampioenschap in de derde klasse, nu van afdeling B, waarvan de eindstand is: HPC 8 16 DWR 7 4 Sleutelst. 8 9 De Zijl* 7 0 HVGB 8 8 strafpunten in mindering gebracht. De wedstrijd DWRDe Zijl wordt niet op nieuw vastgesteld. HEREN In de heren eerste klasse A is zowel in de strijd voor de bovenste plaats als voor de onderste plaats spannend geweest. Nep- tunus Amersfoort werd kampioen en Ne reus gaat voor degradatie spelen. In afdeling A was de eindstand: Nept. Amf. 10 18 HVGB 10 7 DVZ 10 18 Nereus 10 5 HPC 10 7 RZC 10 In de eerste klasse afdeling C heeft DWR zijn plaats weten te behouden. De eind stand is: ZIAN 10 19 Zwemlust 10' 9 Rotterd. 10 14 DWR 10 4 Het IJ 10 14 Haarlem 10 0 In de reserve eerste klasse A waren HVGB 2 en HPC 2 de zwaksten. HPC 2 heeft de eerste wedstrijd voor de degrada tiecompetitie reeds gespeeld tegen Mer- wede 2 met als resultaat driedrie. De eindstand van de reserve eerste klasse A is: Nept. Amf. 2 10 18 Nerevs 2 10 9 RZC 2 10 14 HVGB 2 10 6 DZV 2 10 11 HPC 2 10 2 Evenals verleden jaar werd DWT kam pioen in de tweede klasse, maar strandde ook nu weer in de promotiecompetitie. VZV deed het beter dan verleden jaar. De eindstand is: DWT 8 12 De Vest 8 5 VZV 8 10 Kroosd. 8 4 Nept. Za. 8 9 Verdere eindstanden zijn: Reserve tweede klasse A: AZ '70 2 8 16 HZC 2 8 3 Vest 2 8 10 DWR 2 8 3 Haarl. 3 8 8 Reserve derde klasse B: DAW 2 8 16 HVGB 3 8 6 Haarl. 2 8 10 HPC 3 8 2 Nereus 3 8 6 Reserve derde klasse B: LZC 2 8 12 VZV 2* 8 6 DWR 3 8 8 DWT 3 8 4 Haarl. 4 8 6 strafpunten in mindering gebracht. In de reserve derde klasse C moeten DWT 2 en Neptunus 2 (Zaandam) de bo venste plaats delen. DAW 3 moet nog een wedstrijd spelen en kan nog gelijk komen. De stand is: DWT 2 8 12 DAW 3 7 10 Nept. Za. 2 8 12 ken, zoals bij Corti's redding gebeurd is Bovendien hadden zich bij het reddings werk, doordat er redders van verschil lende nationaliteit aan deelnamen, taal moeilijkheden voorgedaan. Wat de verongelukte alpinisten aangaat geloofde Terray, dat zij niet genoeg er varing hadden voor de gevaarlijke be klimming van de Eiger. Terray had niets dan lof voor de leden der reddingsploegen. Maandagmiddag is een reddingsploeg met Corti, in Eiger-gletscher aangekomen, Hij werd, dik ingepakt, op een slee ver voerd. Het transport van de top van de Eiger naar beneden heeft meer dan 24 uur geduurd. Zijn gezondheidstoestand is be vredigend, doch hij zal direct naar het ziekenhuis in Interlaken overgebracht worden. Hij heeft enkele bevroren tenen en vingers en lichte verwondingen, door vallende stenen veroorzaakt. Een reddingsploeg die maandag naar de Mittelegi hut, niet ver van de top van de Eiger, is geklommen, op zoek naar de twee vermiste Duitsers; Günther Nothdurft en Götz Meier, is maandagnamiddag aan de voet van de Eiger-gletscher teruggekeerd zonder een spoor van de vermisten gevon den te hebben. Sinds de bedwinging van de Eiger in 1938 hebben ongeveer 20 alpinisten de noordelijke helling beklommen. Ongeveer eenzelfde aantal vond bij soortgelijke po gingen de dood. Corti heeft zijn redders herhaaldelijk verteld dat hij nog eens wil proberen de noordelijke wand van de Eiger te beklim men. Dit is verklaard door de directeur van het toeristenbureau te Grindelwald, Charles Krebs. NEW YORK (Reuter) Te New York is maandag van welingelichte zijde vernomen dat de meeste leden der UNO zich hebben uitgesproken voor het houden van een speciale zitting ter bespreking van het Hongaarse vraagstuk. Deze zou 10 sep tember aanstaande, een week voor de ope ning van de twaalfde zitting der Alge mene Vergadering, beginnen. De mogelijkheid hiertoe bestaat, omdat de Algemene Vergadering, bij het beëin digen van haar elfde zitting, heeft bepaald dat zij, vóór de opening van de twaalfde zitting, bijeen kan worden geroepen voor een bespreking van de vraagstukken be treffende Hongarije en het Nabije-oosten. Westerse diplomaten hebben verklaard, dat de bijeenroeping der Algemene Verga dering, een week voor de opening van de twaalfde zitting, niet betekent dat ver wacht wordt dat het Hongaarse vraagstuk in deze tijd zou kunnen worden afgehan deld. Men hoopt echter wel in deze week het in juni gepubliceerde UNO-rapport over Hongarije, uitgebracht door een commissie, waarin vertegenwoordigers van vijf lan den zitting hadden, volledig te kunnen be spreken. Vernomen wordt, dat Engeland en Frankrijk bezig zijn met de opstelling van een ontwerpresolutie over het Hongaarse vraagstuk, die in de twaalfde zitting der Algemene Vergadering zal worden inge diend. ARVIKA (T.T.) De negentienjarige Nederlandse matroos Geert Hofman uit Waskemeer is vandaag van de Groningse kustvaarder „Frem" in de Glafsfjorden in West-Zweden overboord geslagen en ver dronken. Zijn verdwijning werd gemerkt nadat de „Frem" de haven van Arvika met een lading ruw hout had verlaten. Een lid van de bemanning zag de matroos in het water liggen, maar voor de „Frem"' was gekeerd, was hij onder water verdwe nen. In de raadsvergadering der gemeente Ameland is besloten het Waddenvliegtuig, dat in 1953 door de gezamenlijke Wadden eilanden: Ameland, Schiermonnikoog. Ter schelling en Vlieland is aangekocht te ver kopen. Het toestel was voor f 10.394,15 aangeschaft, voornamelijk, om in geval van nood, als bijvoorbeeld het eiland geïsoleerd is, patiënten naar het vasteland te brengen. Ir. A. G. J. van der Sluis te Amstelveen is bereid het vliegtuig, de PHNET voor 5000 gulden tekopen. De gemeentebesturen van de mede-eigenaren hadden zich in principe met de verkoop akkoord ver klaard en daartoe machtiging verleend. Aanleiding tot deze verkoop is, dat het toestel niet meer luchtvaardig is en de kosten voor de herstellingen zeer groot zullen zijn. Het ligt niet in de bedoeling een nieuw vliegtuig voor de Waddeneilanden aan te schaffen omdat dit te duur zou zijn. In het Haags Gemeentemuseum zal op 11 september een tentoonstelling worden geopend van de verzameling-Tony Her- bert. Deze tentoonstelling van werken van Belgische expressionisten werd reeds eer der gehouden in Gent, Hasselt en Oost ende. Na Den Haag zal Groningen aan de beurt komen. De expositie telt een groot aantal belangrijke werken, dat de Belgi sche industrieel-maecenas Tony Herbert verzamelde uit het oeuvre van Vlaamse expressionisten als Gust de Smet, Constant Permeke, Edgar, Tytgat, James Ensor, Rik Wouters, Charles Leplae, Henri Puvrez en Pierre Caille en van de jongste nonfigura- tieve en abstracte schilders als Van Lint, Mendelson, Bonnet, Bertrand, Mortier en Brussens. Woensdag- en donderdagavond (14 en 15 augustus) zal de Hortus Botanicus aan de Plantage Middenlaan te Amsterdam ge opend zijn van 20 tot 22 uur wegens de bloei van de Victoria Regia. i

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10