Belg Paul in finale de Paepe de snelste stayer wereldkampioenschappen Nederlands zevental verloor ook van zwak Roemenië Titelhouder Messina bij de achtervolgers onttroond VOETBALSCHOENEN Slecht spel en bar slecht weer bij de tenniskampioenschappen Teleurstelling voor Verschueren en Timoner Snelle Rivière verdiende wereldtitel volkomen Joegoslavië en Rusland nog steeds ongeslagen Kampioen Karamoy en favoriet Dehnert uitgeschakeld in Scheveningen GRETHA DE BRUIJN Vreeken brak een been tijdens oefenpartijtje Zaterdagmiddagvoetbal Flamingo's verloren eerste wedstrijd Wereldkampioenschap voor landenteams in Emmen Honkbalprogramma voor aanstaande weekeinde Simonigh tegen Geldermans in Olympisch Stadion T immermans-toernooi Nederland-België toch op een z Keeper Landman's rechter- ringvinger geamputeerd Vechtpartij tijdens een „vriendschappelijke" match VRIJDAG 16 AUGUSTUS 195 7 De 26-jarige Antwerpenaar Paul de Paepe, oud achtervolgingskampioen van België bij de amateurs en profs, die enkele maanden geleden in het Belgische kampioenschap in zijn negende stayerswedstrijd de nationale titel veroverde, won na een dramatische rit het stayerskampioenschap in Rocourt. Dramatisch was deze strijd vooral voor twee oud-wereldkampioenen: de Spanjaard Guillerno Timoner, die 9 km voor het einde nog regelrecht naar de „Maillot arc-en-ciel'' scheen af te stevenen, maar even later los werd gereden en van de baan ver dween, en voor Dolfke Verschueren, die gedragen door het enthousiasme van tienduizenden landgenoten bijna 60 km lang onaantastbaar op kop had gelegen en nauwelijks tien km verder als een teleurgesteld man afstapte. De titel kwam terecht bij de sterkste, maar beslist niet de beste rijder. Die laatste kwalificatie komt zeker toe aan Guillerno Timoner, die door een fout van zijn gangmaker Van Inghelgem achttien ronden voor het einde zover los raakte, dat zijn rol uitgespeeld was. De kleine Spanjaard smeet woedend zijn valhelm in het gras en verdween zonder iets te zeggen naar de cabines. Toen hy uit de strijd was verdwenen leefde De Paepe helemaal op en slaagde er zelfs in de Zwitser Bucher, de enige die nog geen achterstand van betekenis had, op één ronde te rijden. De Australiër French, de Duitser Petry en de Nederlanders Vrees wijk en Wierstra speelden slechts een on dergeschikte figurantenrol in dit spel. French, vorig jaar wereldkampioen in Ko penhagen, reed als derde de ereronde mee, maar zijn achterstand van ruim 5 ronden is veelzeggend. Petry eindigde 20 meter achter de Australiër. Vreeswijk werd vijfde op zeven ronden en de Nederlandse kam pioen Wierstra stelde wel erg teleur met een achterstand van liefst tien ronden. Verschueren leidt Het publiek heeft in deze rit waar voor zijn geld gekregen. French had de kopposi tie geloot voor Verschueren, De Paepe, Bucher, Vreeswijk, Timoner, Petry en Wierstra en reeds in de eerste ronde was de Australiër zijn plaats kwijt.Verschueren, van wie gezegd was dat hij revanche zou nemen voor de nederlaag in het Belgisch kampioenschap, had zich aan het hoofd van de meute genesteld, terwijl Wierstra aan een opmars naar de derde plaats was be gonnen. Verschueren behield zijn ereplaats lang. Maar achter hem wisselden de posities voortdurend. Bucher kwam naar voren en trok Timoner mee. De Spanjaard stoomde als een armada op en nestelde zich voor Wierstra, die hem geen tegenstand had ge boden, op de derde plaats. Ook Bucher ging over Wierstra heen, die steeds meer naar de achterhoede verdween. Daarin had Wil Vreeswijk nog voor er vijftig van de 220 ronden gereden waren, van Verschue ren inmiddels zijn eerste lap gekregen. Hij draaide niet soepel in die periode en had de grootste moeite om het hoge tempo bij te houden. De Paepe los Precies na 25 km (55 ronden) brak De Paepe los. In één ruk sprong hij over Petry en Wierstra heen en nestelde zich achter Timoner, een goed plaatsje, want de Span jaard had grootse plannen. Hy was de vol gende, die een offensief ontketende met Bucher in zyn kielzog. k French werd het slachtoffer en toen Bucher zich naar de tweede plaats had opgewerkt schoof De Paepe, geleid door de kundige gangmaker Van den Bosch, weer wat naar voren. Hy kwam onder stormachtig gejuich op de derde plaats terecht. Na 85 ronden - Wierstra had inmiddels ook Petry moeten laten passeren - viel Bucher Verschueren aan, maar tevergeefs. De slimme Van den Bosch had op de loer ADVERTENTIE ADIDAS, de schoen voor topspelers p.p. 62.— QUICKvanaf ƒ23.95 tot ƒ34.75 O. D., model Adidas, zeer buigzaam27.95 MARATHONƒ22.50 UNGARY vanaf ƒ14.50 KLEDING in alle gewenste kleuren te leveren. In alles grote sortering. SPORTMAGAZIJN Twjjnderslaan 7 - Haarl. - Tel. 15-1-16 100% SERVICE gelegen en trok nu zijn pupil tot vlak ach ter Verschueren. Het enthousiasme van het Belgische publiek kende geen grenzen meer. Twee landgenoten op kop, het was haast niet te geloven. De toejuichingen zwollen aan en Verschueren moest, of hij wilde of niet, iets laten zien. Maar dat ging ten koste van Wierstra, die na precies honderd ronden gelapt werd. Halverwege, na vijftig km dus, had Verschueren nog altijd de leiding, gevolgd door De Paepe, Timoner, Bucher, French, Petry, op een ronde Wierstra en op twee ronden Vrees wijk. Offensief In de 126ste ronde begon Timoner het offensief, dat hem de titel had moeten op leveren. Drie ronden lag hy boven De Paepe in de baan, die tegen dit geweld niet bestand was en meteen ook was het met Verschueren gedaan. De aftakeling van de oud-wereldkampioen begon toen Timoner over hem heen flitste. Na 138 ronden kreeg Verschueren zijn eerste lap van de Span jaard, die op de voet werd gevolgd door Bucher en De Paepe. En ook French en Petry moesten eraan geloven. Na 75 km waren er nog slechts drie kanshebbers in de baan: Timoner op kop, Bucher op de tweede plaats en niet ver daarachter De Paepe. Er moesten nog 45 ronden gereden wor den toen Bucher door De Paepe tot de orde werd geroepen. De Belg kwam vlak achter Timoner, maar durfde nog niet aan te val len. Dat offensief kwam tien ronden later en leverde niets op, want de Spanjaard „spoot" weg. Totdat 18 ronden voor het einde De Paepe opnieuw het tempo verhoogde. Van Inghelgem draaide de gaskraan te ver open, reed zijn pupil los en voordat hy bemerkte wat er-gebeurtL.xvavlag Timoner zeker 40 meter achter. Dat Van Inghelm- gems motor daarna afsloeg was van geen betekenis meer. De Spanjaard was te ver achter geraakt en had zyn cadans verloren. Hy negeerde daarom volkomen de reserve- gangmaker die nu in de baan kwam en stapte als een gedesillusioneerd man af. De Paepe had de winst in handen gekregen, putte kracht uit het flesje op zijn stuur en Timoner (7) bezorgt de uitgeputte Verschueren, die steeds de kop gehad had, een ronde achterstand. Joinard, president van de UCI, trekt Rivière de regenboogtrui aan. reed in de laatste kilometer ook nog Bucher naar een ronde achterstand. Rivière opvolger De 23-jarige Franse soldaat Roger Rivière wereldkampioen. Als ooit de titel bij de juiste man terecht is gekomen, dan is het deze maal geweest. Rivière toonde in al zijn ritten, of het nu de kwalificatie serie, de halve finale tegen titelhouder Messina of de finale tegen zijn landgenoot Bouvet was, dat hij van extra klasse is. De beste tijden werden door Rivière gemaakt. Ook donderdagmiddag - met tienduizenden toe schouwers op de tribunes die hem harts tochtelijk toejuichten - toen hij titelhouder Messina definitief naar het derde plan ver wees in de tijd van 6 min. 18,8 sec. en dat vlak na een regenbui en bij een steeds meer aanwakkerende wind. Rivière heeft aangekondigd, dat hij nu direct een aanval gaat doen op het wereld- duurrecord op de Vigorellibaan in Milaan. En als er één man op dit moment in staat moet worden geacht nog meer kilometers af te leggen dan al zijn voorgangers, dan is het Rivière. Franse finale Tot ieders verrassing werd niet de Ita liaan Faggin de tegenstander van Rivière in de finale, maar zijn landgenoot Bouvet, die de Italiaan in de halve finale had ver slagen. En met hem had Rivière niet de minste moeite. Wel had de krachtmens Bouvet in de eerste ronde een meter of acht voorsprong genomen, maar die ene ronde had Rivière nodig om op snètfïeid te komen, een- snelheid, die hem als een exprestrein deed voortstormen. Na twee ronden reeds had hij zijn achter stand al goed gemaakt en begon hij aan zijn zegetocht. Bouvet kon trappen wat hij wilde, elke ronde groeide zijn achterstand met ten minste vijf meter en toen Rivière juichend over de eindstreep ging, moest Bouvet nog 65 meter rijden. In de halve finale had Mestina geen schijn van kans gehad tegen Rivière. De Italiaan klasseerde zich tenslotte als derde. De negentienjarige Haarlem-speler Vree- is donderdagavond tijdens een oefenpartij op het gladde Haarlem-terrein in botsing gekomen met een tegenstander. De Haar lemmer liep daarbij een dubbele beenbreuk op en werd naar de St. Joannes de Deo in Haarlem vervoerd. Voor de roodbroeken betekent dit uiteraard een groot gemis. Het toernooi om de Van der Graaf Beker voor zaterdagmiddagclubs, georganiseerd door Zandvoortmeeuwen, begint zaterdag. Gespeeld worden de wedstrijden IJmuiden Telefonia en ZandvoortmeeuwenKin- heim. De eerste cricketwedstrijd van de Fla mingo's op de tournee door Engeland is in een nederlaag voor onze landgenoten geëindigd. Donderdag verloren zij na een spannende strijd met 6 runs van West Kent Cricketclub. De uitslag was: West Kent 163 voor vijf (Burn 48, Rylands 50 n.o., Ingelse 3 voor 47); Flamingo's 157 (Ingelse 48, Schuur 48, Lewis 7 voor 48). Voor het schaaktoernooi om het wereld kampioenschap voor landenteams (dames), dat van 2 tot en met 21 september in de kantine van de Danlon-fabneken in Em men zal worden gehouden, hebben zich reeds 21 landen aangemeld, t.w. Bulgarije, j Tjechoslowakije, Denemarken, West-Duist land, Engeland, Finland, Frankrijk, Noor wegen, Ierland, Luxemburg, Joegoslavië, Nederland, Schotland, Amerika, Rus land, Hongarije, Polen, Mongolië, Roemenië en Chili. Er komen sterke schaaksters naar de „schaak-olympiade" in Emmen. Zo zal Rus land vertegenwoordigd worden door de be kende speelsters Olga Rubtsova en Kira Zvorykina, twee bijzonder geroutineerde deelneemsters. Ook de Deense mevrouw j Ingrid Larsen kan bogen op routine in in- i ternationale toernooien. Niet slechts heeft zij sinds 1936 dertien maal het kampioen schap van Denemarken behaald, maar ook in belangrijke toenooien opvallend sterk gespeeld. In Nederland bekend is zeker Elaine Prit- card, die in 1947 in Amersfoort in een tweekamp de Nederlandse kampioene Fen ny Heemskerk met 2,5-1,5 versloeg. Zij is 21 jaar en werd in Londen geboren. Haar echtgenoot, D. B. Pritchard, geniet in En geland bekendheid als schaker en schrijver. Al op 10-jarige leeftijd werd. Elaine Prit chard jeugdkampioene van Engeland. Nau welijks drie jaar later leverde zij een nog fraaiere prestatie door het toernooi om het kampioenschap van Engeland voor dames te winnen. Een verrichting die zij pas in 1946 herhaalde. Het honkbalprogramma voor het aanstaande weekeinde luidt: Zaterdag: Eerste klasse A: 15 uur EHSEDO; 16 uur VVGAHH.C. Eerste klasse B: 16 uur OWO—Kennemerland. Overgangsklasse A: 16 u. CatchersSchoten 2. Overgangsklasse B: 16 uur RFC—DEC. Tweede klasse C: 16 u. De Hazenkamp 2—PSV. Tweede klasse D: 16 u. De Spartaan 2—Holland. Derde klasse A: 16 uur RCH 3—EHS 2. Derde klasse B: 16 uur HFC „Haarlem 2— Rooswijk 2. Vierde klasse A: 15 uur DSS 3-Schoten 5. Zondag Eerste klasse A: 14 uur TIW—Ajax. Eerste klasse B: 14.30 uur Schoten—Volewijc— kers; 14 uur SpartaSC Haarlem. Overgangsklasse A: 14 uur ThorDWV. Overgangsklasse B: 14.30 uur HHC 2UW; 14 uur De SpartaanOWO 2. Tweede klasse B: 14 uur DSSTHB. Tweede klasse C: 14 uur SVV—Laakkwartier. Vierde klasse A: 10 uur DIO 2THB 2. Vierde klasse B: 12 uur HHC 4n-Terrasvogels 2. Stadion-directeur Bessem is er na heel veel praten in geslaagd de nieuwe wereld kampioen der amateur achtervolgers, de Italiaan Simonigh, te contracteren voor de revanches op 22 augustus in Amster dam. Simonigh, die donderdagmiddag in Luik alsnog in de regenboogtrui zijn ereronde reed, nadat hij dinsdag door een fout als tweede op het ereschavotje had gestaan, zal in het Olympisch stadion tegen Ab Geldermans rijden. Reeds eerder waren de sprinters Derk- sen, Van Vliet, Gaignard, Maspes, Harris en Schotman en de stayers De Paepe, Bucher, French, Verschueren, Timoner, Petri, Vreeswijk en Wierstra voor dit pro gramma geëngageerd. Messina, wereldkampioen achtervolging, is onttroond door Rivière in de halve finale en wordt getroost door zijn soigneur. BW VERLOOR. Een lichtwedstrijd voor 18.000 toeschouwers in Wuppertal ge speeld tussen Wuppertaler SV en BW uit Den Bosch, is door de Duitse vereniging met 43 gewonnen. De ruststand was 11. „We zullen een geheel nieuwe ploeg moeten opbouwen. Gewoonweg van voren af aan beginnen". Deze woorden sprak de KNZB-voorzitter Jan de Vries gisteravond in het Naprijed-zwemstadion in Zagreb, nadat het Nederlandse waterpolozevental opnieuw een nederlaag had geleden na een teleurstellende wedstryd tegen de als zwakste ploeg geachte Roemenen. En hy vervolgde: „Als Nys Korevaar direct na de rust niet die strafworp had gemist, hadden we wel met 5-1 kunnen winnen". Die gemiste strafworp door Nijs Korevaar, toen Nederland met 2-1 leidde, bracht een ommekeer in het spel der Nederlanders. Wellicht hebben de toch zeker ook niet sterk spelende Roemenen daaruit de nodige kracht geput om nog niet de moed te laten zakken. Zij hadden direct nadat Korevaar zijn schot recht op keeper Marinescu had afgevuurd, de bal meegenomen en waren tot de tegenaanval overgegaan. Die aanval resulteerde in een doelpunt van Badita, een der beste spelers. Daarmede was de stand gelyk geworden (2-2). Het spel van de Nederlandse ploeg zakte daarna zienderogen terug en het Joego slavische publiek, dat onze ploeg steeds met luide toejuichingen had gesteund, wij zigde geleidelijk aan zyn waardering ten gunste van de Roemenen. Niet ten on rechte, want de Roemenen kwamen steeds beter in hun spel. Toen Nijs Korevaar het toezicht op Badita verwaarloosde, kreeg de Roemeen zelfs gelegenheid zyn land de leiding te geven (2-3). Slechts het uitstekende spel van onze achterspelers Luchs en Lamme behoedde Nederland in die periode voor meer tegen- punten. De Roemenen bleven domineren, doch toen Badita wegens een overtreding het water was uitgestuurd, slaagde de ac tieve Cees van der Tooren, die Frits Smol verving, erin gelijk te maken: 3-3. De Gouwenaar bleef met vinnige scho ten het doel van Marinescu bestoken. Tweemaal schoot hij tegen de lat. Jammer was, dat hij bij zijn activiteiten zo weinig steun ontving van dè beide vlëugelspële'rs Müller- «n Van Dorp. Zij toonden beiden weinig initiatief, behalve dan, dat Müllër nogal eens een overtreding beging. De gevolgen bleven niet uit. Bij een van die overtredingen kreeg Zahan een vrije worp te nemen, welke hij naar Badita plaatste. Deze gaf Rolf Wagenaar, die dit maal het Nederlandse doel verdedigde, met zijn harde schot geen kans (3-4). Weliswaar kreeg Nederland nog een kans om tot winst te komen toen Harry Lamme na zwaar hinderen van Danciu uit een strafworp gelyk maakte (4-4), doch die kans ging kort voor het einde weer ver loren toen na een overtreding van Van der Tooren Zahan uit de daarop toege stane strafworp 4-5 maakte en daarby bleef het. Goed begin In de eerste helft had het er naar uit gezien, dat oranje een vlotte overwinning zou behalen. De ploeg startte goed en vooral Van der Tooren toonde zich zeer beweeglijk. De eerste minuten waren vol ledig voor Nederland en slechts door goed verdedigen van Marinescu bleef de score blank. Bij een overtreding tegen Lamme werd Danciu het water uitgezonden. Luchs nam de bal na een vrije worp mee naar voren en toen de Roemenen hem niet aan vielen was hij zo slim het leer langs Ma rinescu te schieten (1-0). Roemenië liet zich de kans gelyk te maken ontnemen toen Badita een straf worp tegen de paal schoot. Nadat achter eenvolgens Blajek, Lamme en Van der Tooren het water hadden moeten ver laten, nam dit niet weg, dat Nederland ondanks de vier tegen vyf veldspelers zijn voorsprong kon vergroten. Dat geschiedde na een strafworp van Nijs Korevaar, die even tevoren ernstig was gehinderd door Danciu. Vooral Luchs verzette in deze periode bergen werk. Hij steunde de aanval met goed geplaatste ballen en verwaarloosde daarbij zijn verdedigende taak niet. Ver scheidene malen werden er spelers door de Hongaarse scheidsrechter Lemheny naar het droge verwezen. Toen dan ook op een gegeven moment Lamme en Müller (Nederland) en Zahan (Roemenië) buiten het „veld" waren, slaagde Simon er einde lijk in 2-1 te maken. Met die stand ging de rust in. Rusland won De mooiste wedstryd van de avond was die tussen Hongarye en Rusland. De Rus sen wonnen tegen de verwachting in met groot verschil: 5-2. Vooral voor de rust werd er door beide ploegen zeer goed wa terpolo gespeeld. Twee omhaalschoten van Mschvemieradza gaven Rusland een ogen schijnlijk veilige voorsprong van 2-0. De Hongaren herstelden zich evenwel en na dat Dömöter uit een strafworp de stand op 2-1 had gebracht, werd het daarna door Markovits 2-2. In de tweede helft overheersten de Rus sen. De Hongaren konden het tempo niet geheel volgen. Door doelpunten van Kar- tasev en Kurenoj werd het 4-2 voor Rus land. Daarna maakte de scheidsrechter Luchs, die tegen de Roemenen een uitstekende partij speelde. Rogione (Italië) een enorme blunder door een,,<jlo,elpupt van^J&sqhvemieradza toe te kennen, hetwelk deze uit een vrije worp maakte. FINA-voorzitten Jan de Vries sprong toe om Rogïonë op zijn fout te wij zen, waarop de Italiaan alsnog het doel punt annuleerde. Tenslotte bracht Karta- sev de stand op 5-2 voor Rusland. Door een beter doelgemiddelde namen de Joegoslaven, die met 4-1 van Italië wonnen, de leiding in het toernooi, waarin Nederland thans de laatste plaats bezet en wellicht ook wel zal blijven bezetten. De stand na de derde dag luidt: 1. Joegoslavië 2. Rusland 3. Hongarije 4. Roemenië 5. Italië 6. Nederland 6 16-4 20-6 18-7 6-25 6-14 7-17 Het traditionele Bas Timmermanstoer- nooi voor de jeugd wordt zondag door EDO georganiseerd. EDO 2 speelt zondagmorgen een vriendschappelijke wedstrijd tegen RCH 2 in het Heemsteedse Sportpark, aan vang half elf. Het bestuur van de KNVB heeft don- derdagavond besloten géén verzoek te zullen richten aan de Belgische Voetbal bond om het interlandduel Nederland- België met een dag te vervroegen. De wedstryd zal dus op de oorspronkelijk geprojekteerde datum, zondag 17 novem ber, worden gespeeld. Na besprekingen met verschillende in- stanties, onder andere de directie van het stadion-Feijenoord en de verkeerspolitie te Rotterdam, is het bondsbestuur tot de conclusie gekomen, dat het houden van een interlandwedstrijd op een zaterdag op teveel bezwaren stuit. Het is zeer er kentelijk voor de eventuele medewerking, die de Koninklijke Belgische Voetbalbond in principe reeds had toegezegd. Het bestuur van de KNVB had de mo gelijkheid van het vervroegen van de da tum bestudeerd, omdat het, indien moge lijk, de zondag wilde bestemmen voor competitiewedstrij den. Naar wy vernemen, is Wim Landman, de ex-Nederlands elftalkceper en doelver- dediger van SHS, na afloop van de woens dagavond gespeelde oefenwedstrijd SHS— ADO op Houtrust in Den Haag, een ernstig ongeluk overkomen, dat zyn al meermalen door blessures bedreigde voetballoopbaan opnieuw in groot gevaar bracht. Landman, die de match als toeschouwer had bijgewoond, omdat hij herstellende is van een rugaandoening, wilde zich na af loop naar zijn auto begeven, maar vond een der hekken van Houtrust gesloten. Hij is toen, in een poging over het hek te klim men, zo ongelukkig terecht gekomen, dat hij de ringvinger van zijn rechterhand zeer ernstig blesseerde. Via de eerste hulp is hij naar het West einde ziekenhuis in Den Haag gebracht waar de doktoren na overleg met het slachtoffer tot volledige amputatie van de vinger besloten. Een der motieven hier bij was, dat Landman's keepersloopbaan ten einde zou zijn, indien de vinger be houden bleef maar stijf, terwijl men goede hoop heeft dat hij zonder rechterring- vinger, binnenkort weer tussen de palen zal kunnen staan. Voorlopig moet hij echter nog in het zie kenhuis blijven. DOS'Rio de Janeiro ADVERTENTIE De nationale tenniskampioenschappen hebben donderdag een vreemd verloop ge had. Vreemd, omdat er vele verrassende resultaten waren. Zo won de Limburger Van Gasselt na vyf sets van Dehnert, een speler, die als nummer één wérd geplaatst en de jonge Hagenaar Biesheuvel versloeg de Nederlandse kampioen Karamoy. Doch indien men de vraag zou stellen, werd er goed tennis vertoond, dan kan er „neen" op worden geantwoord. Zeker is het, dat de weersomstandigheden verscheidene malen moest een partij wegens regen wor den onderbroken een ongunstige invloed op de prestaties hebben gehad, maar alle deelnemers hadden hiermee immers te kampen. Zonder hoogtepunten is de partij tussen Biesheuvel en Karamoy verlopen. Het was een base-line duel, waarbij slechts zelden goede rallies werden vertoond. Beiden speelden te veel door het midden. Nadat er drie sets waren gespeeld en de stand 60, 16, 62 in het voordeel van Ka ramoy was, gaf deze de vierde set cadeau. Wij kregen zelfs de indruk, dat hij de bal len opzettelijk in het net deponeerde (6—0 voor Biesheuvel). Waarschijnlijk is deze taktiek de ex-kampioen noodlottig ge worden. De beslissende set werd met 64 door Biesheuvel gewonnen. Meer strijd is in het duel tussen Dehnert en de kleine donkere Van Gasselt geleverd. Door een grote druk op Dehnert uit te ADVERTENTIE DOS heeft in Utrecht een 50 overwin ning bevochten op Rio de Janeiro, nadat de rust reeds met een 20 voorsprong van DOS was ingegaan. Het „vriendschappelijke" duel had een ongebruikelijk verloop, want nadat Tem ming uit een strafschop had gescoord werd de strijd zo fel, dat een algemene vechtpartij ontstond tussen de spelers, waaraan door de politie een eind moest worden gemaakt. Hoewel nog tien mi nuten moesten worden gespeeld, besloot scheidsrechter A. van Leeuwen de rust te doen ingaan. Dit bleek een afdoende maatregel. De spelers gaven elkaar voordat de tweede helft begon een hand en er is verder zeer rustig gespeeld. Rio de Janeiro maakte zich echter niet druk meer en het goed spelende DOS slaagde er in door Krom- mert en Lammers (twee maal) de score tot 50 te verhogen. oefenen slaagde de Limburger er in zijn tegenstander van zijn stuk te brengen. Bo vendien had Van Gasselt meer controle op de slagen en speelde hij buitengewoon tactisch. Af en toe liet Dehnert iets goeds zien, doch hier bleef het dan ook bij. Mej. Grosveld en mevr. Rouwenhorst bereikten de halve eindstrijden zonder veel inspanning. In korte tijd schakelden zij respectievelijk mevr. Thung en mej. Wienese, van wie meer werd verwacht, uit. Van Dalsum en Dehnert hadden in de halve finales heren dubbelspel slechts drie sets nodig om de combinatie Van Eysden- Kloezen de weg naar het succes te ver sperren. De resultaten waren: Heren enkelspel, kwart finales: Van Gas selt sl. Dehnert 6—3, 2—6, 6—3, 3—6, 6—2; Goris sl. Van Meegeren 64, 61, 6—2; Biesheuvel sl. Karamoy 06, 61, 2—6, 60, 64; Van Dalsum sl. Van Eysden 6—4, 6—1, 6—3. Dames enkelspel, kwart finales: mevr. F. de Soet sl. mej. J. Marinkelle 3—6, 6—4, 62; mevr. F. Rouwenhorst sl. mej. J. Wienesse 6—2, 6—2; mej. C. Grosveld sl. mevr. B. Thung 6—2 6—3; mej. F. Marin kelle sl. mevr. A. de Jager 61, 4—6, 6—4. Heren dubbelspel, kwart finales: W. Ma- ris en Van de Weg sl. Biesheuvel en Do- minicus 6—2, 2—6, 63, 9—7. Halve finales: Van Dalsum en Dehnert sl. van Eysden en Kloezen 63, 6—2, 6—2. De partij tussen Goris-Karamoy en W. Maris-Van de Weg moest wegens de duisternis worden afgebroken bij de stand 6—0, 4—6, 6—4, 4—6. Dames dubbelspel, halve finales: mevr. J, Roos en mevr. N. van der Storm sl. mevr. F. Rouwenhorst en mej. M. Rollin Couquerque 64, 46, 64. mevr. M. Peters en mevr. B. Thung sl. Joyce en Fre- die Marinkelle 6—2, 6—3.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10