Waregem is klaar voor de ontvangst van wegrenners Zege van HHC betekent de kampioenstitel in IA Hilversumse voetbalclubs gaan de KNVB-pool samen organiseren Gaat crack Emden eindelijk zijn eerste draverij winnen? Olympisch z wemstadion in Rome Er worden duizenden bezoekers verwacht SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE KOERSEN OP DUINDIGT I Jeugdteam Rood en Wit besloot crickettoer De Belgische wielerploeg Maria Meesters niet meer de jongste in Kanaal-race De waterpolocompetitie Raket versloeg DAW en promoveerde HFG tegen Quick in het Arol-toernooi Damesvoetballers van DCO gaan op tournee Toch twee Vaas-teams in Slechts één wedstrijd in tennistitelstrijd De honkbalcompetitie Nog slechts klein restant se Twee wereldrecords van Mary Kok vervallen in rayon J. Hartog vergezelt bef, Nederlands honkbaltearft; ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1957 DONDERDAG EN VRIJDAG HEEFT het wereldkampioenschapscircus zich van het Waalse Luik naar het plaatsje Waregem in West-Vlaanderen verplaatst, waar met de titel-wedstryden voor de amateurs en de professionals op de weg de kam pioenschappen besloten zullen worden. Hier hebben vyf gemeenten: Waregem, Vichte, Ingooigem, Tiegem en Anzegem, de benodigde fondsen bijeen gebracht in de hoop, dat dit weekeinde enige honderdduizenden bezoekers een lieve duit in de kas zullen brengen. Het circuit, dat een lengte van bijna 24 km heeft, voert voor namelijk over macadamwegen, maar op enkele plaatsen zullen de renners nog de bekende, ouderwetse Belgische kasseien op hun pad ontmoeten. Die kasseien en kuilen maken de „Tiegemse berg", een helling met een stijging van 7 a 8 percent, tot één van de zwaarste punten. Er loopt wel een koolaspad naast de weg, maar de renners zullen hiervan geen gebruik kunnen maken. De Nederlandse amateurs, die donderdag en vrijdag twee keer het parcours reden, vonden dit stukje verre weg het moeilijkste gedeelte van het gehele circuit. Dat parcours lag er destijds niet kant en klaar. Een groot gedeelte van de weg moest van een betondek worden voorzien en om een toegang naar het nieuwe sport veld te maken moest over een vijver een. brug van 120 meter lengte worden ge slagen. Een staking van de bouwvakarbei ders dreigde enkele maanden geleden roet in het eten te gooien, maar door overwerk te laten verrichten heeft men alles toch op tijd in orde gekregen. Donderdag waren de amateurs Van Eg- mond, Van der Putten, Steenvoorden, Teu- nisse en Verhoef in Waregem aangekomen. Vrijdagochtend voegde de Limburger Hu- gens, die op het laatste moment voor de geblesseerde De Roo moest invallen, zich bij hen. Hugens had als training vrijdag morgen al van Brussel naar Waregem ge fietst en daarna ging hij met zijn kame raden nog twee keer het parcours ver kennen. Vrijdag kwamen alle Nederlandse pro fessionals in het internaat aan, waar bijna allé wegrenners zijn gehuisvest. Als laatste arriveerde vrijdagmiddag laat Wim van Est. De stemming bij de Nederlanders is WERELDKAMPIOENSCHAP WIELRENNEN lam OenHaaq# ©utrecht Noordzee JgL® R°rterdam Jj/c^pNEDERLAND egem Vichte Het parcours i$ totaal 23,8 km I De amateurs rilden het parcours 8 profs u H 12) Ti egem goed. Er worden grapjes gemaakt over Schalk Verhoef, voor wie de internaats bedden van 1,90 meter lengte wel een pro bleem vormden, want de Rotterdammer is meer dan twee meter lang,Het gaat best", verzekerde de goedgemutste mili tair ons en verdween toen schielijk om het geheim van zijn oplossing niet te ver klappen. De plotselinge koude heeft de broeders van het internaat voor een nieuw pro bleem gesteld: Er zijn dekens te weinig. De leerlingen van het internaat brengen namelijk hun eigen dekens mee en die waren nu in de vakantietijd natuurlijk weer verdwenen. Een poging om van het leger dekens te krijgen mislukte en daar om heeft men de internaten in de om geving afgestroopt en aldus voldoende beddegoed bijeen gekregen voor ruim 200 slaapplaatsen. Het huisvestingsprobleem in Waregem is groot en daarom heeft men besloten in de nacht van zaterdag op zondag in het plaatsje een soort „nacht van Assen" te creëren met drafsportwedstrijden, een groot vuurwerk, kermissen, e.d., teneinde de honderdduizenden bezoekers, die men verwacht, wat afleiding te bieden, totdat zondagmorgen om tien uur het startschot voor de professionals wordt gelost. Er werd vrijdag door de profs nog niet veel getraind. In de middag waren de Fransen Louison Bobet, die in het 20 km verder gelegen Kortrijk een appartement voor zich en zijn gezin heeft gehuurd, Darrigade, Anquetil en Gauthier op de weg, maar dat was meer om de Franse persfotografen in de gelegenheid te stel len een aantal plaatjes te schieten. Een viertal zwemsters na het oefenen aan het strand van Margate in Enge land. V.l.n.r. De Engelse Brenda Fisher, de winnares van 1951 en 1954, Margaret Sweeney uit Nieuw Zeeland, Maria Meester uit Bergen op Zoom en Flo rence Burdette uit de Amerikaanse staat Zuid-Carolina. Het jeugdcricketelftal van Rood en Wit heeft de afgelopen week de toer in Enge land besloten met een drietal wedstrijden. De match tegen Heanor Town verregende nadat de Haarlemmers nog geen twee uur hadden gebat. Het totaal was toen 107 voor 4 (De Ruig 48, Van Buchem 14, Mo lenaar 16 not out en Wijkhuizen 20 not out). Tegen Cromford Meadows scoorde R. en W. 209 voor 9 (Molenaar 23. De Ruig 36, Onstein 61, Venker 49 en West 11). Toch werd het een draw, daar de Engel sen met de laatste batsmen in de tijd uit konden spelen (Onstein 221, Venker 438 en De Ruig 3—18). Een ruime nederlaag viel de Haarlem mers ten deel tegen Derby Youth XI. De Engelsen scoorden 272 voor 2 tegen Rood en Wit 97 (Molenaar 17 en Onstein 43). Negen Haarlemmers vielen als slachtoffer van een offspinbowler en werden gevan gen in de leg-trap, de tiende batsman ging run out. De Belgische wielerploeg (profs) voor de wedstrijden om het wereldkampioenschap op de weg, dat zondag bij Waregem wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Rik van Steenbergen, Rik van Looy, Alfred de Bruyne, Germain Derycke, Leon van Daele, Marcel Janssens, Julien Schepens en Raymond Impanis. Voor enkele Haarlemse negentallen staat de deur van de nieuwe hoofdklasse nog steeds op een kier. In de eerste klasse A is een zege van EDO in de uitwedstrijd tegen EHS voldoende voor deze nieuwe klasse. Het zal in ieder geval vanmiddag spannend worden op het terrein aan de Kleverparkweg in Haarlem in deze plaat selijke ontmoeting. HHC gaat vanmiddag in Amsterdam op bezoek bij VVGA, welk negental nog steeds kansen heeft behouden voor de hoofd klasse. Een zege van Jole cs. betekent de kampioenstitel in de eerste klasse A. Ken- nemerland is vrijwel uitgeschakeld en ook in de ontmoeting tegen OVVO in Am sterdam (hedenmiddag) is zeker niet veel eer te behalen. Landskampioen Schoten stelde de laat ste weken enigszins teleur en ook zondag middag half drie op eigen terrein zullen de Schotenaren het zeker niet gemakkelijk krijgen tegen Volewijckers, welk negen tal bij winst eveneens hoofdklasser zal zijn. Sportclub Haarlem degradeerde reeds naar de overgangsklasse, doch zal in de laatste ontmoeting tegen Sparta in Rotter dam zeker haar sportieve plicht vervullen en proberen nog twee winstpunten rijker te worden. Mocht de Sportclub inderdaad in Rot terdam winnen, dan zal het HCK-negen- tal zonder zelf in het veld- te komen reeds hoofdklasser jajn.(lp,olt, TXgg ,z&\ ipet belangsteling uitzien naar het resultaat van de ontmoeting TIW-Ajax, want bij een nederlaag van TIW, waarop alle kans is, zullen de kansen van het TYBB-negen- tal om de onderste plaats verder achter zich te laten nog iets gunstiger worden. Ook in de hoofdklasse zijn vele negen tallen vrij of reeds uitgespeeld. De Scho- ten-reserves gaan vanmiddag in Amster dam op bezoek bij het Catchers-team, ter wijl zondagmiddag half drie de HHC- reserves de strijd gaan aanbinden tegen het leidende UW. EDO tegen RCH EDO en RCH spelen vanavond om zes uur op het EDO-terrein een vriendschap pelijke wedstrijd. RCH moet in deze wed strijd de uitstekende indruk in de wed strijd tegen Amsterdam bevestigen en komt zeer waarschijnlijk in dezelfde sa menstelling uit. Met uitzondering dan van de plaats in het doel, want de EDO-doei- man Koeleméy is natuurlijk de tegen stander van de Racing. Van der Voort is echter beschikbaar en Brouwer speelt weer rechtsbuiten. De ploeg van de Racing ziet er als volgt uit: d.: v. d. Voort; a.: Schoonenberg en v. d. Brink; m.: De Jong, Krist en Biesbrouck; v.: Brouwer, Mul, Peters, Nanai en Henke. Kruyer is nog niet beschikbaar. Bij EDO zijn enkele nieuwe gezichten. Koelemey is weer van de partij. Hij wordt bijgestaan door Petterson en Berends op de backplaatsen, terwijl in de middenline tussen Van Kampen en Leonhard de ex- Elinkwijk-speler Van Dijk is opgesteld. Ook in de vuurlinie zijn enkele nieuwe spelers. Belfroid van VSV en Smit van HBC zijn hier de nieuwe aanwinsten. De voorhoede luidt van rechts naar links- Spiers, Belfroid, Smit, Kops en Kuyer. Damesvoetbal Morgen wordt op het DCO-terrein aan de Schalkwijkerweg in Haarlem de dames voetbalwedstrijd DCOUtrecht gespeeld, aanvang zes uur. In Utrecht wonnen de Haarlemse meisjes destijds met 10. Vol gende week zondag speelt DCO waar schijnlijk tegen het Duitse nationale da mes-elftal, eveneens op het DCO-terrein. Vanavond, morgenmiddag en morgen avond worden op talrijke velden in Ken- nemerland voetbalwedstrijden gespeeld voor de eerste ronde van de KNVB-beker. HaarlemS parta Op het Haarlem-terrein in Haarlem- Noord spelen, zoals bekend, zondagmiddag twee uur Haarlem en Sparta een vriend schappelijke wedstrijd. De opstellingen zijn: Sparta: Hofstee; Visser en Schop; Ver hoeven, Terlouw en De Koning; Van Ede, De Vries, v. d. Gijp, Bosselaar en Zaal. Haarlem: Snijders; Oepkes, Maas; Kilian, De Voogd en Boom; Brokx, Degenaar, Flens, De Graaf en Koolemans. De cricketcompetitie In de cricketcompetitie is het einde in zicht. Rood en Wit bijvoorbeeld speelt zon dag al weer haar laaste wedstrijd. Dat wordt tegen HBS in Den Haag, dat onder aan de ranglijst staat. De kans is groot dat de Haarlemmers weer eens een over winning behalen. Haarlem speelt zondag niet. In de tweede klasse A gaat Rood en Wit 2 een zeer belangrijke wedstrijd tegemoet. Er zijn daar namelijk nog drie kansheb bers voor de bovenste plaats: HCC III met 12 punten uit 9 wedstrijden, SCHC met 13 uit 10 en Rood en Wit met 15 uit 11. Mor gen spelen de Rood en Witters tegen de Hagenaars in Den Haag. Verder zijn nog vastgesteld: BMHC ACC III. Haarlem 2Rood en Wit 4, Rood en Wit IIICVHW en Rood en Wit 6 VRA III. Dr. Merens-beker De Haarlemse Reddingsbi'igade houdt zondagmorgen in de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem de jaarlijkse wedstrijd om de dr. W. E. Merens-beker. Het programma omvat: 100 meter gekleed zwemmen waarvan 75 meter schoolslag gevolgd door het vervoer van een drenke ling over een afstand van 25 meter. 2. 10 meter schoolslag zwemmen en daarna een pop van de bodem opduiken. 3. Het afleggen van een medische proef. De snel heidsfactor is bij deze wedstrijd van on dergeschikt belang, daar de deelnemers op punten beoordeeld worden. Om half tien wordt met de afwerking van het program ma begonnen. V olleybaltoernooi Zondag organiseert „De Blinkert" haar jaarlijkse volleybaltoernooi. Het wordt ditmaal gehouden op de velden van de Bloemendaalse Voetbalclub aan de Brede- roodseweg in Bloemendaal, aanvang 12 uur. Deelgenomen wordt door 37 teams uit Haarlem, Amsterdam, Zaanstreek en Ken- nemerland. 1 ?!- v:ir*? 1 K orf bal to em oo ten -gqpdag worden verscheidene .kqrfhal- toernooien gehouden, waaruit blijkt, dat de korfbalcompetitie weer in aantocht is. In Haarlem houdt Oosterkwartier op zijn ter rein aan de Zomervaart de wedstrijden om de Hooyveld-beker, ter nagedachtenis aan de ontslapen secretaris Hooyveld. Voor dit toernooi hebben ingeschreven Ons Eibernest (Den Haag), ZKC (Zutfen), Swift (Amsterdam) en Oosterkwartier. Sport Vereent neemt met twee ploegen deel aan de series van DDV in Amsterdam, die worden gespeeld ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van DDV. Sport Ver eent is ingedeeld bij Soesterkwartier Amersfoort), Danaiden (Leiden) en DDV. Races in Zandvoort Zondagmiddag worden op het circuit van Zandvoort de laatste KNMV-motorraces van het seizoen gehouden. Deze junioren wedstrijden die om half één beginnen zijn ongetwijfeld zeer interessant omdat er onder meer een race gereden wordt voor motoren met een cylinderinhoud van 50 cc. Deze kleine motoren kunnen een gemid delde snelheid halen van ruim tachtig kilometer per uur. Maria Meesters, de 18-jarige lange af standzwemster uit Bergen op Zoom, zal dinsdagmorgen vroeg bjj de zesde inter nationale Kanaalrace, niet starten als jongste deelneemster. De jongste zwem mer van dit jaar is James Granger, een zwemmer van amper 17 jaar uit Kent. De oudste is de befaamde Schot William Bar- nie, die in 1951 ondanks zijn 55 jaren het Kanaal in beide richtingen over zwom. Ee bestaat weer bijzonder grote belang stelling voor deze wedstrijd. Niet minder dan 28 deelnemers uit 16 landen hebben zich aangemeld. Het zijn 21 mannen en 7 dames. In de vroege morgen van dins dag 20 augustus zullen zij bij Kaap Gris Nez (Fr.) de tocht aanvaarden. Het is ook dit jaar een gezelschap met beroemde namen. Zo zal de 35-jarige Por tugees Joaquim Baptista Gereira, de win naar van de Kanaalrace in 1954, de tocht ondernemen. De Brit Jack McLelland zal voor de vierde maal een poging doen. Deze beroeps-worstelaar uit Belfast was de laat ste zwemmer die in 1956, toen allen de strijd moesten staken, zich door de volg boot op liet nemen. Denemarken zal worden vertegenwoor digd door Greta Anderson, Olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag, die thans in Long Beach (Californië) woont. Voor promotie naar de tweede klasse da mes van de waterpolocompetitie KNZB werd vrijdagavond in de zwemvijver „Groenendaal" in Heemstede gespeeld de ontmoeting DAWRaket. Het was een enerverende strijd waarin Raket zegevier de en dus promoveerde naar de tweede klasse. Raket zette de DA W-verdediging direct a^onder druk. Spoedig scoorde toen Maria v. d. Meer. Toen volgde er een scrimmage voor het DAW-doel en Annemieke Tim mermans bracht de stand op twee-nul. Hierna kwam er wat meer evenwicht in de strijd. In de DAW-verdediging werden de Raket-aanvallen gekeerd en na een op- zwembal verkleinde Marijke van Koten de DA W-achterstand Tot de gelijkmaker liet Raket het niet komen, want na een goede combinatie bracht Cobi Storm de ruststand op drie één voor Raket. Na de hervatting verkreeg DAW een veldmeerderheid, maar scoorde niet. Aan de andere kant bracht Marianne v. d. Meer de stand op vieréén. Spoedig hierna moest er een DA W-dame de kant op, maar haar clubgenote Gerda Ekkel- De Waard zorgde er voor na het plaat sen van een voltreffer dat ze spoedig weer in de strijd kwam. Met een voor sprong van viertwee maakte Raket enige overtredingen, waardoor twee dames het water werden uitgezonden. DAW kreeg echter geen gelegenheid hieruit voordeel te trekken. Het bleef bij een viertwee over winning voor Raket. De zes Hilversumse voetbalverenigingen Donar, VSH, Olympia, Victoria, Het Gooi en Hilversum hebben dezer dagen tijdens een informatieve vergadering, waar alle Hilversumse verenigingen voor waren uit genodigd, besloten de nieuwe KNVB-pool gezamenlijk te organiseren. Deze regeling werd door de KNVB- bestuurders Van de Water en Van de Pol van de afdeling Utrecht, die deze bijeen komst bijwoonden, met vreugde begroet. De heer Van de Pol meende hierin zekere vooruitgang te zien in het poolwezen. Zij zouden dit systeem gaarne in het gehele land zien geregeld. Op 25 augustus en 1 september zal op het terrein van AFC aan de Zuidelijke Wandel weg in Amsterdam het Aroltoernooi wor den gehouden. Het programma voor zondag 25 augustus is als volgt: ZeeburgiaAFC, HFC—Quick (Den Haag), HBS—DWV, Ro- bur et VelocitasFrisia. De winnaars gaan over naar de halve finales, die - evenals de finale zondag 1 september zullen worden gespeeld. Het team van de Haarlemse damesvoet balvereniging DCO zal in september een trip door Frankrijk maken. Er staan wed strijden op het programma in Parijs, Straatsburg en Mulhouse. Ook zal een wedstrijd in Bazel worden gespeeld. DCO zal in 1958 een tiendaagse trip door Engeland maken, daarna is een Engels damesteam voor tien dagen te gast bij DCO. Deze zes clubs kwamen overeen, dat bij het inleveren van de poolformulieren nu niet meer de verenigingssecretariaten zou den worden belast met het innemen van poolbriefjes, doch dat dit nu zal geschieden bij diverse winkeliers. Deze winkeliers zul len op zaterdagavond hun bescheiden bij het centraal comité inleveren. Tijdens een latere vergadering werd bekend gemaakt, dat het Hilversumse initiatief vermoedelijk navolging zal vinden in de stad Utrecht. Zondagmiddag starten op Duindigt de Nederlandse en geïmporteerde elite-dra- vers in het kampioenschap van Nederland over een afstand van 2500 m. Dit kampioen schap is een der zwaarste nummers uit de jaarlijkse uitgebreide draf schotel en even eens een der weinige gelegenheden, dat de geïmporteerde dravers onder gelijke conditie aan de start komen. Zo op het oog zou dus de verwachting moeten zijn, dat deze imports de lakens zouden uitdelen. Tot voor weinige jaren was dit nog zo, maar de kwaliteit van de Nederlandse draver is thans van zulk een aard, dat zon dag een boeiende koers staat te wachten tussen het in ons land gefokte paard en de beide grote cracks uit Frankrijk Emden en Double Six M. Voor laatstgenoemde is de afstand rijke lijk lang en vooral op de te verwachten zware baan zal hij in uithouding te kort schieten om te kunnen winnen. Daaren tegen is Emden meer stayer en door zijn deelneming aan de grote Europese inter nationale draverijen ook beter voorbereid. Het merkwaardige is echter, dat Emden, wiens papieren op de internationale markt hoog staan genoteerd, nog nimmer in ons land een draverij heeft kunnen winnen. In dit kampioenschap heeft hij een eerste kans, maar daar te verwachten is dat de baan door de grote regenval zeer zwaar zal zijn zakken zijn kansen met iedere bui, die nog voor zondagmiddag zal vallen. Deze omstandigheden zijn ook voor Peterhof, Quite Heny, Sorento en Double Six M funest. Voor de sterk opgekomen Rudi Williams is dit bezwaar niet zo groot, evenmin voor de crack Roland, Quicksilver S, Rose Marie en de speciale baggerspecialist Padua. Dat laatstgenoemde zal winnen moet vrijwel uitgesloten worden geacht, daar zij totaal uit vorm is. Onder deze omstandigheden gaat het meeste vertrouwen naar Roland, die ondanks zijn ongustige startpositie tot. onze favoriet wordt gemaakt, gevolgd door Emden en de sterke Norton Williams. Een tweede rijk met prijzen begiftigd nummer is de Produktendraverij W voor 2-jarigen. Indien Walküre haar laatste verrichting herhaalt, is zij niet te kloppen, hoewel een zeer zware baan verrassende resultaten zal kunnen brengen. Haar con currente is de trouwe Wala, doch indien Wiebeline Wip thans goed aan de start weg is, zal zij haar nog van de tweede plaats kunnen verdringen. Outsider is Walter Hóllandia. Buiten het 2500 m lange kampioenschap staan nog twee afstandsdraverijen op het programma. De eerste kan de derde zege in successie brengen voor Umberto, voor Robert G en New Vlamingman. De twee de brengt Sammy Mars als favoriet aan de start, gevolgd door Ruby Spencer en dé mogelijke outsider Rob. Het oneningsnummer kan voor Thea Cornelia zijn, voor Veratonka en Vlieger D. Bij de amateurs gaat de aanbeveling naar Rose Marie, die „harder" is dan Post- duifje G en Q Bascorn. Bij de rennen gaat in de Hoefslag Wis- selbeker de voorkeur uit naar de zware baan specialist Kaliban, die Clemenceau kan verslaan. In de Haagse Ooievaar heeft Mangala een eerste kans, voor Sagita en Sylvia. In de klassieke Clingendaal-ren zal de eindstrijd gaan tussen Chaffy en Ungersma, baarbij eerstgenoemde een lichte voorkeur heeft. Wegens de hevige regenval zijn de na- tionale tenniskampioenschappen op de Mets-banen te Scheveningen niet voortge zet. De wedstrijden, die voor vrijdag op het programma stonden, zullen vandaag worden afgewerkt. Vrijdagavond is er toch nog één wed strijd gespeeld. In de kwartfinale gemengd dubbelspel versloegen mej. Ferir en Kara- moy het dubbel F. Marinkelle en Kloezen met 4—6, 6—2, 6—2. Dank zij de grote belangstelling van rij ders voor de internationale Motorzesdaag- se. die van 15 tot 21 september in Tsjecho- slowakije wordt gehouden, is de centrale sportcommissie van de K.N.M.V. erin ge slaagd twee Vaas-teams te vormen. Zoals bekend zou er aanvankelijk slechts een Nederlands deelnemen. Vaas-team aan de wedstrijd De beide ploegen, die worden afgevaar digd, zijn: Vaas-team A; Martien den Haan, Frits Selling, Jan van der Hoek en Simon Schram. Vaas-tpam B: Priem Rozenberg, Theo Witbërg, Bob Bakker en Ton Bakker. Algemeen reserve: Rudi Boom. Naast deze twee Vaas-teams heeft de sportcommissie van de K.N.M.V. nog een K.N.M.V-clubteam ingeschreven, dat uit de volgende rijders bestaat: Piet van der Mispel, Rob Selling en Ton Witberg. Voorts kregen de volgende rijders toe stemming als individuele deelnemers te starten: Cor van Kalmhout, Willy van Om meren, Huub Pellikaan, Cees van Rijssel en Hek Steman. In een bijeenkomst in Zagreb heeft het bestuur van de FINA zich bezig gehouden met de kwestie van de wereldrecords. Verleden jaar was besloten dat records niet meer op 25 meter banen konden wor den gemaakt, maar de vraag of records, wanneer ze op banen van meer dan 50 meter of 55 yards werden gevestigd, wéi officieel erkend zouden worden, was open gebleven. Het bestuur heeft thans besloten dat wereldrecords slechts erkend zullen wor den als ze op 50 meter of 55 yards banen zijn gemaakt. Hieruit vloeit voort dat alle records, die op langere banen zijn gevestigd, van de recordlijst zullen worden geschrapt. Hier onder vallen onder meer de 9 min. 30,7 sec. van de Amerikaan Ford Konno voor de 800 meter vrije slag, de 1 min. 10,1 sec. van de Amerikaanse Nancy Ramey voor de 100 meter vlinderslag, de 10 min. 27,2 van Mary Kok voor de 800 meter en de 10 min. 30,5 sec. van dezelfde zwemster voor de 800 yards vrije slag en de 20 min. 25 sec. van Judith de Nijs voor de 1650 yards vrije slag. Al deze records werden gemaakt op ba nen van meer dan 50 meter. In Rome worden op het ogenblik uitgebreide voorbereidingen getroffen voor de Olympische Spelen 1960. Tot een van de grote projecten behoort een zwem- stadion, dat men in 1959 in gebruik hoopt te nemen. Het is een onderdeel van het 8 miljoen dollar kostende Olympische Dorp. Het stadion heeft een zwem- en waterpolobad van 25 bij 50 meter, een duikbad (midden) en twee trainingsbaden, respectievelijk 25 en 20 meter lang. De capaciteit van de zitplaatsen is berekend op 20.000. Op de foto ziet men de plastic maquette van het zwemstadion, die onlangs gereed is gekomen. De competitie van de Koninklijke Ne. derlandse Honkbal Bond, rayon Haarlem behoort nu vrijwel tot het verleden en behoudens een klein restant wedstrijden is de taak van competitieleider Wim de Bok voor het seizoen 1957 afgelopen. De kam pioenen in alle klassen zijn thans reeds be- kend en slechts met uitzondering van de derde klasse B., in welke klasse de reser- ves van HFC „Haarlem" nog een kleine kans behielden, zijn ook de negentallen die zullen degraderen bekend. In de derde klasse A behaalde Sportclub Haarlem 3 de kampioenstitel en gaat pro beren de tweede klasse te bereiken, terwijl in deze zelfde klasse het gepromoveerde Kennemerland 3 niet mee kon komen en dit seizoen de derde klasse weer zal moe ten verlaten. De stand in deze klasse is: S.C.Haarlem 3 1222 Terras vogels 12—13 E.D.O. 3 12—12 R.C.H. 3 11—11 E.H.S. 2 10— 8* D.I.O11—8 Kennemerland 3 124 (degr.) Het derde negental van Schoten behaal-, de de titel in de derde klasse B en zal thans met Sportclub Haarlem 3 gaan pro beren een plaatsje in een hogere klasse te veroveren. De HFC „Haarlem" reserves zijn nog niet uitgespeeld en behouden dus nog een kleine kans de onderste paats te verlaten ten koste van H.C.K. 3, welk team reeds is uitgespeeld. In deze klasse is de stand: Schoten 3 1222 D.S.B12—18 T.IJ.B.B. 2 12—13 Roos wijk 2 108* Rood Wit 2 128 H.C.K. 3 12— 4 HFC „Haarlem" 2 10— 1* 2 verliespunten. De kampioenen in de vierde klassen A t/m. C zijn allen bekend en de eerste pro motiewedstrijd tussen de kampioenen A en B is deze week reeds gespeeld en geëindigd in een overtuigende 40 overwinning van kampioen klasse A. (Halfweg). Zondagmiddag om twee uur wordt op het terrein van H.C.K. aan de Brederode- laan in Bloemendaal de promotiewedstrijd H.C.K. 4 tegen Halfweg gespeeld, waarna op zaterdag 24 augustus des middags om half vier nog de laatste wedstrijd Schotfen 4 tegen H.C.K. 4 zal worden gespeeld. Van de drie kampioenen zullen twee ne gentallen naar de derde klasse van het Haarlemse rayon promoveren. De standen in deze klassen zijn: Vierde klasse A: Halfweg 1224 Schoten 5 1118 Bloemendaal 2 1212 D.I.O. 2 10— 7 S.C.Haarlem 4 117* T.H.B. 2 11—7 D.S.S. 3 11—1 Vierde klasse B: Schoten 4 1020 T.IJ.B.B. 3 10—13 Terrasvogels 2 912 Vliegende Vogels 106 Rood Wit 3 106 H.H.C. 49—1* Vierde klasse C: H.C.K. 4 11—20 H.H.C. 3 11—18 D.S.S. 2 10—10 Rooswijk 3 105 E.H.S. 3 10—5 Geel Wit 104 In de C klasse werd H.C.K. 4 kampioen na een beslissineswedstrijd tegen het der de negental van H.H.C. Bij de junioren behaalde het negental van H.C.K. in de A klasse de titel, terwijl in de B klasse het T.IJ.B.B.-negental met de eer ging strij ken. Vanmiddag om drie uur speelt op het T.IJ.B.B.-terrein het kampioenstëam van H.C.K. tegen T.IJ.B.B. Het winnëhcii negental van begin september op het tyt- rein van D.E.C. in Amsterdam mogen* vifi komen voor de Nederlandse jeugd-kf" pioenstitel, waaraan tevens de Mac^V- wisselbeker verbonden is. Het bestuur van de Kon. Nederlandse Honkbalbond heeft de heer J. Hartog (Tiel), 2e secretaris, aangewezen als offi cieel vertegenwoordiger van de KNHB op de tournee vap het Nederlands team naar Detroit, waar in september het toernooi om het wereldkampioenschap voor amateurs (de zgn. „Global World Series") wordt ge houden.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10