D van gisteren HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Toch betekenis Verrukkelijke kolder Harem in Haarlem VAKANTIESPELEN OP MAANDAG 19 AUG. Aanrijding bij oversteek plaats Kennemerplein Hoger op Prolongaties en reprises J. P. J. Sens vijfentwintig jaar in gemeentedienst Examens. UIT STAD EN STREEK Weer twee „moncWtsen" voor het hekje Vijf militaire auto's in sloot gekanteld Colonne vernielde een voor zwaar verkeer verboden weg Geïsoleerde Franse grot onderzoekers behouden Bittere rede van Sukarno: „Er is geen schijntje van onze waardigheid over" Verwijten aan buitenwereld ontbraken thans vrijwel DE BEURS Scheepvaart Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 12 tot en met 16 ausrustus Burenruzie met bijl beslecht Nederlandse verongelukt in Zwitserland 2ATERDAG 17 AUGUSTUS 1957 (Lux or). Het is niet altijd duidelijk waarom de titel van een buitenlandse film dikwijls zo vrij 'wordt vertaald, dat de oorspronkelijke bedoeling ervan niet neer te herkennen is. De film, die deze week in Luxor wordt vertoond Liefde langs de weg heette oorspronkelijk „Des gens sans importance" (mensen zonder 'vel betekenis), hetgeen de inhoud tien keer beter aanduidt. Een goede Nederland- je vertaling was gemakkelijk te vinden ge- iveest. De film doet een uitstekend verhaal over gewone mensen in een gewoon leven. Het thema, dat er aan ten grondslag ligt, zou men kunnen aanduiden met het begrip driehoeksverhouding. Met liefde langs de weg heeft zij zeker te maken en het zou waarschijnlijk een onbelangrijke film zijn geworden als de onbelangrijkheid van de mensen, die er een rol in spelen niet zo fijnzinnig was getekend en Jean Gabin er niet de hoofdrol in had gespeeld naast Frangoise Arnoul. De regie heeft de uiter ste soberheid betracht. (Rembrandt) Een Engels smaldeel loopt, op gevechtsoefening in de Middel landse Zee de haven van Napels binnen, waar een deel van de bakboordswacht een paar uur haastig mag gaan passagieren. Natuurlijk wordt dat een enorme slemp en vechtpartij, in de loop waarvan een der Jantjes een ex-zwaargewichtbokser - zich plotseling tot peetvader van eén vergeten zuigeling gebombardeerd ziet. Omdat de stoere zeebonk het niet over zijn hart kan krijgen, de kleine vondeling aan zijn lot over te laten, smokkelt hij het kind aan boord van zijn schip, een zware slagkruiser, die natuurlijk prompt daarop order krijgt om uit te varen. De dolle iaferelen met de kleine verstekeling, die dan volgen, willen wij u niet verklappen. We volstaan dus maar plechtig met de verzekering, dat „De babysitters van de marine" een verrukkelijke zoutwater klucht is; goeddeels --akantie-kolder, maar toch ook met vele kostelijke trekjes van echt-Engelse humor en zelfspot, waarvan ge nog lang zult nagenieten. Wij wensen u veel plezier. (Roxy) De meisjes zijn niet van de lucht in de film „De zoon van Sindbad". Men kan zelf uitmaken wie de mooiste is. Er is in'elk geval keus genoeg. De sultan van Bagdad blijkt zijn harem goed voor zien te hebben, maar ook de zoon van Sindbad heeft er oog voor. Dat kost hem bijna zijn leven. Wanneer de Tartaren dreigen Bagdad in te nemen krijgt Sind bad junior de kans zich van zijn sterkste zijde te laten zien. Hij gaat de schurken Centrum (Wilsonsplein)Zwemmep in de Houtvaart van 10 tot 11 uur voor kinde ren van 614 jaar. Oosterkwartier (Zomervaart): Excursie en fietstocht naar Aalsmeer voor kinderen van 1014 jaar. Jeugdland (Theemsplein)Om 10 uur hofjestocht voor de kinderen van 914 jaar. Om 2 uur zandbakwedstrijd voor de kinderen van 9 tot 10 jaar. Plora (Van Oosten de Bruynstraat)Om 10 uur bezichtiging van het Frans Hals museum voor kinderen van 1014 jaar. Spel op de tuin. Glasblazers (Papen toren vest): Excursie naar Aalsmeer om 9 uur voor de kinde ren van 1014 jaar. Frans Hals (Schotersingel): Hofjestocht- om 10 uur voor de kinderen van 914 jaar. Te Zaanen (Antony Fokkerlaan): Om 10 uur bezichtiging van het Frans Halsmu seum voor de kinderen van 1014 jaar. D.V.S. (Vondelweg): Om 2 uur zandbak wedstrijd voor kinderen van 910 jaar. Spel op de tuin. V.Z.O.D. (Nieuwlandstraat)Eigen pro gramma. Weltevreden (Spaarndammerweg): Eigen programma. Vondelkwartier (Vergierdeweg): Fiets tocht naar de Amsterdamse waterleiding om 10 uur voor kinderen van 814 jaar. Speurtocht. Klarenhof (Brouw.ersplein): Eigen pro gramma. Badminton op de tuin. Vieuw Leven (Spaarndam): Van 10 tot 11 uur zwemmen aan de Kleverlaan voor kinderen van 614 jaar. Speurtocht, "-nitenrust (Van Zompelstrnat-Schalkwij- kerweg): Excursie en fietstocht naar bloemenveiling Aalsmeer om 9 uur voor kinderen van 1014 jaar. Spel op de tuin. W.I.K. (Oude Weg): Excursie naar Aals meer om 9 uur voor kinderen van 1014 jaar. Spel op de tuin. Het programma van de rooms-katholieke speeltuinen luidt: Kindervreugd (Godfried van Bouillon straat): Filmvoorstelling om 10 en 2 uur, alleen voor de kinderen van de lagere scholen. bon Bosco (Phoenixstraat): Spelendag. E|ba (Gedempte Schalkburgergracht): Voetbalwedstrijd tegen de Hof van Eden op het O.G.-terrein. Des middags wed strijden op eigen tuin voor kinderen van 9—13 jaar. Saanenoord (Zaanenstraat aan het Spaar- ne): Spel op de tuin. Hof van Eden (Geusevesperstraat): Om 9.30 uur voetbalwedstrijd tegen Elba en vertrek naar Bosbeek voor een speur tocht. Om 2 uur handbalwedstrijd. N'oordervreugd (Ambachtstraat): Autobus tocht naar de Kennemerduinen. Om 11 uur voetbalwedstrijd op het O.G.-terrein Zaanenoord-Noordervreugd. De politie te Haarlem (bureau „Noord" 'an de Rijksstraatweg) verzoekt getuigen van een verkeersongeval, dat vrijdagmid dag omstreeks zes uur gebeurd is op het Kennemerplein, zich te melden voor het verstrekken van inlichtingen. Een garagehouder, die naar de mening van de politie onder invloed van drank verkeerde, reed van het Frans Halsplein naar het Kennemerplein en moest remmen, omdat bij de oversteekplaats een auto stil stond. De auto van de garagehouder slipte on kwam in aanraking met de andere wagen. Beide auto's zijn beschadigd. te lijf met behulp van de l'gendarische veertig rovers, die dit keer uit louter Ame rikaanse glamour-girls blijken te bestaan. Natuurlijk is de overwinning verzekerd. Van maandag af kan men griezelen met Charles Laughton en Maureen O'Hara in het spectaculaire schouwspel „De klok kenluider van de Notre Dame". (L i d o) Een film, die de illusie schept uw vakantie in de bergen door te brengen, treffen we aan met „Als de alpenrozen bloeien". De schoonheid van het Oosten rijkse landschap wordt ons onthuld. De schoonheid ook van de alpenroosjes, bloeiend op ontoegankelijke plaatsen in de bergen en daarom des te begeerlijker. Die roosjes van de alpen zijn al vele malen bezongen. De film neemt een zo'n liedje als „leitmotif" in de letterlijke en figuur lijke zin. Hoogtepunt van het verhaal is een tocht in de bergen, die wel wat ge varen met zich brengt, maar ons een ge lukkige afloop verzekert voor een aan trekkelijk meisje, dat het risico van een inspannende klimtocht niet schuwt. (Studio). In de avondvoorstellingen kan men zich blijven vermaken met de Engelse komedie „Daar is de dokter". Des middags zorgt George Formby voor grap pen en grollen in „Sport staalt spieren". (Cinema P a 1 a c e). De hervertoning van „The kid" is een grote toeloop waard. Het circusfilmpje in het voorprogramma ontleent in het bijzonder zijn kwaliteiten aan de documentaire inslag. De scenes „achter de coulissen" werken prachtig contrasterend door hun onopzettelijkheid, hun kijk op mensen in hun gewone voor ons nochthans niet alledaagse doen. (Frans Hals) Een oude bekende is te rug „Zet je zorgen op zij" met Laurel en Hardy. (Minerva) Ook al een geestige filmkomedie „Als de kat van huis is". Tot en met maandagmiddag. „Het balboekje" wordt in de avondvoorstelling van maan dag gepresenteerd. Van dinsdag tot vrijdag kan men aan de temperamentvolle Betty Hutton zijn plezier beleven. Natuurlijk: het is raak met „Annie get your gun"! Zaterdag 24 augustus hoopt de heer J. P. J. Sens, administratief ambtenaar a eerste klasse bij het Gemeentelijk Waterleiding bedrijf te Haarlem, zijn zilveren jubileum te vieren in dienst der gemeente Haarlem. Op 24 augustus 1932 trad de heer Sens in dienst bij de Gemeentelijke dienst voor werkloosheidsbestrijding en toen deze dienst in de oorlog gereorganiseerd werd ging de aanstaande jubilaris over naar het Waterleidingbedrijf. Hij doorliep verschei dene rangen en sedert 1 januari 1956 is hij administratief ambtenaar a eerste klasse. In het maatschappelijk leven vervult de heer Sens enkele functies; hij is secretaris van het charitatief centrum in de parochie H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Kru- gerstraat en voorzitter van de Sint Vin- centiusvereniging in dezelfde parochie. Haarlem: Aan de Rijkskweekschool slaagden voor het hoofdakte-examen (ge hele akte): mejuffrouw C. de Kunst, Am sterdam; de heren: B. H. Munnink, Haar lem; J. E. Drengers, Velsen en L. J. Bak ker, Hoofddorp; J. van Roekei, Broek op Langendijk en mejuffrouw A. T. Wasboer, Avenhorn. Niea wê in het kort PEN-jubilea. Op maandag 19 augus tus zal de heer L. E. Wortel, te Velsen- Noord, technisch opzichter-B bij het PEN te Bloemendaal de dag herdenken, waarop hij vijfentwintig jaar geleden in over heidsdienst trad. Op dinsdag 20 augustus zal de heer T. Rechtuyt te Oterleek, technisch opzichter- B bij het PEN de dag herdenken waarop hij veertig jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad. Ongeval in zwembad. Naar ons thans wordt meegedeeld is de Haarlemse jongen Ben van Klooster, die woensdagmiddag 7 augustus in het gemeentelijk zwembad aan de Kleverlaan te Haarlem levenloos is aangetroffen, door een hartaanval over leden. Zomeravondconcert. De Tirolerkapel ,.De Alpenjagers" onder leiding van Will van Baekel en zang van Coby Martens zal hedenavond om acht uur op het Tramplein in Zandvoort een zomeravond concert geven. Voor de Rotterdamse kantonrechter hebben weer twee artsen terechtgestaan, de 76-jarige K. H. V. en de 51-jarige C. V., die zich beiden als mondarts in Rotter dam hadden gevestigd, en de wet op de tandheelkundige inrichtingen hadden overtreden. Zij hadden namelijk patiënten in behandeling genomen, die hen via een tandtechnische inrichting waren doorge zonden. Deze inrichting had een uitge breide reclamecampagne op touw gezet buiten Rotterdam om de aandacht te trek ken voor de levering van kunstgebitten. De fïrts K. V. verklaarde!' dat hij een pa tiënte behandeld had, die hem via: een aan de Hahsstraat gevestigd^ tandtechnische inrichting „Dentilia" was gestuurd. De arts V. erkende, met de leider van Dentilia een afspraak te hebben gemaakt. Deze lei der G. van W., was een broer van J. van W., van het beruchte ex-Vacupan-insti- tuut aan de Claes de Vriezelaan in Rotter dam. Het O.M. eiste tegen de arts V., die vele jaren in China heeft gewerkt, en waarschijnlijk de wet van 1955 op de tandheelkundige inrichtingen niet kende (hij had zich niet opgegeven bij de in spectie voor de volksgezondheid) twee maal duizend gulden boete of twee maal veertig dagen hechtenis, waarvan twee maal f 750, subsidiair twee maal 30 dagen voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Voorts werd verbeurdverklaring van 's mans instrumentarium gevorderd. De raadsman opperde juridische be zwaren tegen de tenlastelegging en con cludeerde, daar de arts geen buitensporig honorarium had gevraagd, tot vrijspraak. De tweede arts C. V. was opgetreden als plaatsvervanger voor de arts J. B. A. T., die thans voortvluchtig is en die reeds bij verstek tot een hoge geldboete is ver oordeeld. Er was voor de praktijk van T., die eveneens als mondarts optrad, re clame gemaakt en deze reclame was voortgezet, toen V. als plaatsvervanger optrad. Deze beklaagde gaf toe, dat hij nog werk voor zijn collega T. verrichtte. Hij deelde mede zijn patiënten een ver klaring te hebben laten tekenen, dat zij „door niemand waren gestuurd". Tegen C. V. luidde de eis twee maal f 750 boete subsidiair 30 dagen hechtenis, alsmede verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen instrumentarium. De verdediger had eveneens juridische bezwaren tegen de dagvaarding en concludeerde ontslag van rechtsvervolging subsidiair vrij spraak. De kantonrechter zal in beide zaken over veertien dagen schriftelijk vonnis wijzen. Een deel van een op oefening ztfnde mili taire colonne van de 117e zware luchtdoel artillerie uit Bussum, bestaande uit vracht auto's met kanonnen en een lichtaggregaat, heeft vrijdagmiddag ernstige schade aan gericht aan een weg, die de verbinding vormt van de Hakkelaarsbrug te Muider- berg naar Uitermeer. De chauffeur van de eerste wagen sloeg per abuis de voor ver keer verboden Googhweg in, inplaats van de Keverdjjk op te ryden. De eerste hon derd meter ging alles goed, maar nadat drie wagens gepasseerd waren, was het wegdek zodanig beschadigd, dat de volgen de vijf auto's omsloegen en in de sloot naast het weiland kwamen. SAINT GAUDENS (UP) - De drie Franse grotonderzoekers, die donderdag op een diepte van 500 meter onder de grond door water werden ingesloten, zijn vrijdag ge red. DJAKARTA (ANP) In een toespraak, welke twee uren duurde, heeft president Sukarno zaterdagmorgen ter gelegenheid van de viering van de twaalfde onafhan kelijkheidsdag de campagne voor een „nicuw-Ieven"-beweging ingezet. De president, die van de trappen van het Merdeka-paleis de samengestroomde bevolking toesprak, zeide onder meer: r„broeders en zusters, houdt dit voor ogen. Dit jaar is het jaar van beslissing. Zullen wij ten ondergaan of zullen wij blijven voortbestaan?" Hij wees erop, dat de nieuwe beweging niet uitsluitend gericht is op een meer sobere levenswijze. „Met soberheid be doelen wij de soberheid van een soldaat te velde, die God wil dienen, zijn idealen, zijn land, zjjn volk, de gemeenschap en dc eenheidsstaat". In een overzicht van de afgelopen twaalf jaren, zei de president, dat tien tallen miljoenen inwoners van Indonesië nog geen behoorlijke levensstandaard hebben kunnen bereiken, en dat een vijf de deel van het grondgebied van de Indo nesische republiek nog steeds onder Ne derlandse koloniale overheersing staat. (Dit was de enige opmerking die Sukarno maakte over Nieuw Guinea). In de loop van deze twaalf jaren heb ben wij zeventien kabinetten gehad, veel moeilijkheden over regionale zaken, veel moeilijkheden in legerkringen. Maar we hebben niet de juiste soort industrialisatie gekregen, doch lapwerk, zonder enige be hoorlijke, alles omvattende voorbereiding. We hebben niet voldoende voedsel gezien, doch onophoudelijk invoer van rijst. In donesië heeft geen grote vlucht van zijn naitonale cultuur gezien, doch - wel de „waanzin van rock and roll". We hebben niet de schoonheid van de zuivere Indone sische muziek gehoord, doch wel het la waai van swing, jazz en mamborock. Wat betreft de verschillende crises, wel ke Indonesië thans doormaakt, zei de pre sident, dat er op het ogenblik geen schijn tje van nationale waardigheid is overge bleven. De recente instelling van de nationale raad noemde president Sukarno een con stitutionele en tijdelijke voorziening, in af wachting van het vaststellen van een defi nitief politiek stelsel, dat de belangen van het volk zou waarborgen. Met betrekking tot de rebellie van de buitengewesten tegen de centrale regering, zei Sukarno: „de bewegingen tegen het centralisme, tegen de corruptie, tegen de bureaucratie en andere bewegingen hebben nu voorlopig genoeg stof doen opwaaien. Zij moeten nu gevolgd worden door posi tieve bewegingen. Zo niet, dan zullen zij hun doel voorbijstreven en zullen hun pro vincialistische en separatistische nei gingen overslaan in een wezenlijk provin cialisme en separatisme". Een autonomie, welke de wet van de harmonie negeert, zal zeer beslist het een zijn van land en volk teniet doen," aldus de president. De bevolking opwekkend zijn idealisme te doen herleven, schetste de president Indonesië's kwalen met de vraag: waarom is onze arbeidsefficiëntie niet hoger dan vijftig percent; waarom heeft het besef van eenheid zijn vroegere intensiteit ver loren; waarom zijn er zoveel politieke avonturiers; waarom zijn onze spoorwegen zo smerig; waarom zijn we nog steeds een volk van „inlanders"? De president besloot zijn rede met te zeggen, dat het doel van de „Nieuw- Leven"-beweging is de tegenwoordige sombere situatie te boven te komen. In het kader van deze beweging zullen de president, de leden van het kabinet en andere hoge autoriteiten maandagmorgen deelnemen aan het vegen van de vuile marktterreinen in de hoofdstad. ZONDAG 18 AUGUSTUS 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. Dienst uitg. v. d. „Bavo-Commissie" in het Bijzonder Kerkewerk. Vooraf zangdienst van 6.457. Woensdag 8: Avondstilte. Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. Fluitist: Guus Spaan. Or ganist: Hendrik Lasschuit. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. A. Oskamp, van Bussum. H. Doop. Ooster- kerk, Zomerkade. 10: Ds. Chr. Eerhard, van Hillegom. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Dhr. D. Boer. Gebouw Vrijz. Hervorm den, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. H. Klein Was- sink, van Bergen. Kapel Sarepta, Hazepa- terslaan. 9.30: Kinderkerk. Dienst. 10.45: Ds. O. S. Jellema, van Amersfoort. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. C. Fortgens, van Berlikum (Fr.) Diaconessenhuis, Haze- paterslaan. 4.30: Ds. W. M. van Asperen. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Dienst. Eglise Wallonne, Waalse Kerk, 10 h. 30: Pas teur J. F. N. de Watteville, de la Haye. Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 3 p. m. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal.. Woensdag Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bid stond. Zaterdag 4: Openluchtbijeenkomst Dreef. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3. 15: Dienst. Dinsdag 19.30: Bij belstudie o.l.v. evangelist E. Ch. Hermes. AMSTERDAM Op de discontoverhoging door de Neder landse Bank heeft de beurs niet bepaald met vertrouwen in de gulden gereageerd Van alle kanten, publiek, hoeklieden en kleine institutionele beleggers, werden de staatsfondsen bij de opening van de markt aangeboden. Hiertegenover stond geen te genpartij, met als gevolg dat er een zeer flauwe tendentie ontstond. Ook de beroeps- handel deed een flinke duit in de zak en „lapte aan" met de bedoeling de stukken tegen lagere prijzen te kunnen terugkopen. Al met al heerste er een flinke drukte in deze sector. De staffellening deed niettegen staande de 200.000 verplichte vraag, 77 tot 78 tegen donderdag 80 als slotpriis; inves teringscertificaten 86 (88) en de „cum- men" Nederland 1962-64 84%, tegen 86% donderdag. De mening omtrent deze koer sen is in geldkringen verdeeld, hoewel het merendeel afwijzend tegen de lage prijzen staat met de motivering, dat bij het papier Nederland 1962-64 koers 86, na zeven jaar tegen lOOpct. wordt terugbetaald. Weer an deren vinden de staffellening, die nog 40 jaar tegoed heeft zonder uitloting, onder de gegeven omstandigheden nog te duur. Op de lage openingskoersen trad een her stel in over de gehele linie van ongeveer een pet. Op de internationale markt viel in Am sterdam weinig te beleven en ook de va luta-handel was zeer sterk ingekrompen, met lagere koersen zowel voor effecten dollar als Libkamarkt. Koninklijke Olies noteerde 213.50 min 1,50 ingevolge Wallstreet: handel kalm. Philips en Uni lever 2V2 pet. lager, AKU gaf ongeveer 1 pet. prijs. K.L.M. lag gedrukt en noteerde 2 gulden verlies. De scheepvaartmaatschappijen blfüwen de goede koers varen en noteerden voor Van Ommerep liefst .5 punten hoger, 256.. De overige waarden 1 tot 2 punten beter. Van de cultures verloor Amsterdam Rubber 1 pet., Deli Mij. won 1 pet.; HVA was onver anderd. In „lappen Nedam". n.v. nieuwe Neder- landsch-Amerikaansche Hypotheekbank, kwam geen notering in verband met een publikatie betreffende vrijgekomen gelden in de vorm van gereserveerde vennoot schapsbelasting. Prolongatie 5 pet. (ANP). NEW YORK De laatste beursdag van deze week sloot met een kleine avans, door winsten van een fractie tot een dollar bij geselecteerde fondsen in alle groepen. Het was echter een halfslachtige ontwikkeling, waaruit de geringste omzet sinds 18 maart resul teerde. Er werden slechts 1.470.000 aan delen verhandeld tegen 2.040.000 op don derdag. De activiteit kwam hoofdzakelijk van beroepslieden, waarvan velen een voordeeltje trachtten te behalen door de aankoop van fondsen, die onlangs zwaar door verkopen werden getroffen. Enkele beursdeskundigen menen dat de onder grond van de beurs een flinke stijging waarborgde, die echter door het naderend weekeinde niet gerealiseerd kon worden. Chrysler bleef gevraagd en boekte een fractie winst. Sunshine Mining, Jersey Standard, General Motors, Boeing en Beth lehem waren na Chrysler de belangrijkste fondsen in de activiteitsgroep. Het industriegemiddelde sloot 0,90 ho ger op 488,20 dat voor spoorwegen 0.54 hoger op 142.74 en dat voor openbare nuts bedrijven 0.03 lager op 68,47. De beste groepsprestatie deed zich voor bij de olies, waar Small twee dollar op liep. Mission meer dan een dollar evenals Skelly, Socony Mobil, Standard of Ohio en Texas Co. Voor de spoorwegwaarden, waarover het gemiddelde wordt berekend, daalden Norfolk en Western een dollar. Northern Pacific en Western Maryland liepen elk ongeveer een dollar op. Van de 1.096 verhandelde fondsen sloten er 482 hoger, 329 lager en 275 onver anderd. (UP). Vrijdag 19.30: Bidstond in de Spoorstraat 4 rd. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woens dag 3: Contactbijeenkomsten met gerepa- trieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespre- king, Broederkerk, Parklaan 34. Hervormde Evangelisatie op Geref. grondslag. Nassau- plein 8. 10 en 5: Dhr. L. v. d. Sluijs, van Apeldoorn. Woensdag 7.30: Ds. Lamens, van Kamerik. Stads-Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10 en 7: Dhr. de Waal Malefijt, Amsterdam. Woensdag 8: Bijbellezing. Zui derkapel. Zuiderstraat 15. 10: Dhr. J. Schultz. die als zendeling naar Nieuw-Guinea ver trekt. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Donderdag 8: Bijbelbespreking en Bidstond. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef. Broedergemeente, Parklaan 34. 10.30: Dhr. Joh. Mensink, van Amsterdam. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. P. Estié, van Zaandam. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. W Wery. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 9.30: Ds. J. van Reeven, van Utrecht. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. T. Spilker, van Maassluis. 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat 9: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. van Reeven. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. v. d. Born, v. Amersfoort. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop, Leeuwarden. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Woensdag 7.30: Ds. van Gilst. Geref. Gemeente, L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gemeente in Ned„ Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptisten gemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en en 19: Ds. H. J. Slukker, Nw. Weerdinge. 20.15: Jeugd samenkomst. Dinsdag 20: Bijbellezing en Bidstond. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Open luchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamen komst o.l.v. Majoor Schaap. Vergadering van Gelovigen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst. (Broodbreken). Bijbelbespreking op vrijdag 8, Ged. Oude Gracht 47 door Dhr. J. Goe- zinne, uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Koudehorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Ileeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, (Pinksterge meente). Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Pastor en Mevr. W. van Barentse, uit Amerika 7: Bijzon dere samenkomst met Pastor W. van Ba rentse. Donderdag 8: Opwekkingssamen komst met verschillende sprekers. Zater dag 7.309: Openluchtdienst in het Juliana- park Z.Z. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruis straat 14. 10: Dhr. H. v. Dijk, A'dam. 7.30: grote Holl.-Maleise dienst, geleid door dhr. F. Robert, den Haag. Dond 8: Bidstond. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: Dhr. M. v. d. Sluis, 's Middags dhr E. Schuurman. Donderdag 7 45: Bidstond Scho tersingel 99. Gemeente van Christus. Spruitenbosstraat 9 10.15: Aanbiddingsdienst en bijbelse preek 8: B. Richardson. Ged. Oude Gracht 47. zaal 2. Donderdag 8: B. Richardson. Voor Bijbel- studiecursus B. Philips. Dufastr. 9. A'dam. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6 Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente. Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendinsrkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente. Jacobijnestraat 15 10 en 5: Godsdienstoefening. Jehova's Ge tuigen, Kamerlingh Op.nesstraat 83. 6 tot 7 Vrijdag van 7 30 tot 9.30 HAARLEM-NO^RD. Ned Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zoqdag 10: Ds. G. J. van Andel, van Doe: tinonem. 7: Dezelfde. Immanuëlkrrk. 10: Dr. 10.30 en 7: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dhr. H. de Nie. Leger des Heils, Ceramstraat 4 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open luchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst. Maandag 7: straatzang, Bloemendaal (sooor- weg). Dinsdag 2.15: Gezinsbond Woensdag 7.30: Toortsdragers. Geref. Kerk Klonpersingclkcrk. Kloppersin- gel 55—57 9.30: Ds A. B. C. Hofland. 5: Ds. J. P Prins. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds, F. Spilker. 3.30: Ds. A. B. C. Hofland Noord- Schoterkerk. Spaarnrijkstraat 9.30: Ds. J. P. Prins. 5: Ds. F. Spilker. Geref. Kerk, in geb. N. P. B„ Berkenstr. 10. 9 en 2.45: Ds v. d. Born, van Amersfoort. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds R. J. van Pagée. 5: Ds. P H. Seggelink. Jehova's Getuigen, geb N P. B.. Berken straat 10. 6.457.45. Woensdag 7.309.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds van Nieuwen- huijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. 8.30 en 10.30: Ds. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10 45: Ds. Fortgens. Berlikum Kavel Irene. Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. E. Frater Smid. Vrije Gem., Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Ds. F. Vroon, van Rotterdam. 5: Ds. N Warner, van Utrecht. Pinksterkerk. 10: Ds. N. Warner. 5.30: Ds. F. Vroon Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Ds C. P Plooy, H. A Jehova's Getuigen. Binnenweg 79 c. 2 tot 3: Gezamenlijke Bijbelstudie. Woensdag 7.30— 9.30: Praktische toerusting voor de predi king van het evangelie. Maandag. Ir. Lely- laan 63. 8 tot 9: Huis-Bijbelstudie. Donder dag, Crayenestersingel 77 8 tot 9: Huis-Bij belstudie. .AERDENIIOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Prof. Dr. J. de Graaf, van Utrecht Relig. Kring. Eikenlaan 5 Geen dienst. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H S J. Kalf 7: Ds E. H Kalle man, Voorhout. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. G. de Zeeuw. Schoonoord. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4 10.30: Dr J C A. Fetter. Rem. Den Haag. Geref. Kerk. 9, 10 30 en 3.30: Ds. A. Vos, van Londen. 7.30: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar-Zuid (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Annenkerk, pass. 16 Kreta n. Genua. Antonia, 16 v. Pladju n. Labuan. Argos, 16 te Tel Aviv. Abbedijk, 16 v. Coatzacoalcos n. Tampico Alphard, 18 te Las Palmas verw. Amstelpark, 16 te Durban. Andijk, 17 te Antwerpen verw. Axeldijk, 17 te Havana. Aldabi, verm. 29 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alhena, verm. 17 v. Santos n. Antwerpen. Alnati, 17 v. Rotterdam te Buenos Aires verw. Artemis, 18 te Houston verw. Amsteibrug, 21 te Osaka verw. v. Wallaroo. Blitar, 17 te Djeddah. Boskoop, 16 v. Amsterdam n. Dover. Bengalen, 16 v. Balikpapan n. Surabaja. Bloemfontein, 25 te L. Palmas. 31 te A'dam verw. Bennekom, 17 t. ank. Rinoco Riv. n. Cd. Bolivar. Breda, 17 te Antwerpen. Billiton, 17 v. Aden n. Belawan. Caltex Leiden, pass. 16 Aden n. Suez. Calt. Rotterdam, pass. 16 Malta n. Band. Mashur. Caltex The Hague, 16 te Suez. Cleodora, 17 te Colombo. Cottica, 16 v. Paramaribo n. Madeira. Crania, 16 v. Punta Cardon n. Birkenhead. Caltex Pernis, 17 v. Port Said n. Rotterdam. Cradle of Liberty, 16 v. Ph.delphia n. P. Cardon. Castor, 16 te Barranquilla verw. Duivendijk, 20 te Los Angeles verw. Dorcstad, 16 215 m. w.z.w. Ouessant n. R'dam. Doris, 17 te Houston verw. Delft. pass. 17 Terceira (Az.) n. Punta Cardon. Elizabeth B, 16 v. Honolulu n. Balboa. Esso Nederland, pass. 16 Gibraltar n. Port Said. Ena, 17 te Rotterdam. Eos, 17 v. Rotterdam n. Algiers. Friesland KRL, pass. 16 Aden n. Suez. Gabonkust. 16 v. Monrovia n. Cape Coast. Gaasterland. 17 te Amsterdam. Groote Beer, 21 v. Quebec te Rotterdam verw. Guineekust, 15 rede Dakar. Groote Kerk. 18 te Melbourne verw. Heemskerk. 18 te Takubar verw. Hilversum, pass. 16 Finisterre n. Antwerpen. Helena, 17 v. New York n. Norfolk. Hoogkerk. 16 v. Suez n. Port Sudan. Ivoorkust. 16 v. Lagos n. Abidjan. Iberia, 17 v Rotterdam n. Onton. Jagersfontein. 16 te Antwerpen. Joseph Frering. 16 v. Las Pahrias n. Monrovia. Johan van Oldenbarnevelt. 25 v. New York te Rotterdam verw. Jason. 16 v. Fort Liberte n Mobile. Kertosono. 15 v. Napels n. New York. Kermia, 17 75 m. o. Brisbane n. Singapore. Krebsia, 17 40 m. n. Mackay n. Sydney. Kosicia, 18 te Curacao verw. v. Thameshaven. Knrimnta. 17 te Singapore verw. Kieldrecht, 16 150 m. o. Socotra n. Aden. Leuvekerk, 16 v. Port Said n. Genua. Leersum, 16 v. Port Churchill n. Engeland. Lekhaven. 17 te Montevideo. Loenerkerk. 16 nog te Kuwait. Lindekerk. 17 nog te Kuwait. Maaslloyd. pass. 16 Malta n. Poi;t Said. Malea. 16 v. Pulausambu n. Miri Marnelloyd. 17 te Tandjong Priok. Meliskerk, 17 te Genua. Maasland, 17 te Rio Grande do Sul. Mylady. 17 v. IJmuiden n. Vasa. Macoma, verm. 17 v. Bombas n. Madras. Mijdrecht. 16 225 m. 7 Mekka n. Mena. Marickerk. nass. 19 Gibraltar n. Duinkerken. Maasdam, 21 v. Rotterdam te New York verw. Metula, 17 te Dunedin verw. Mentor. 15 170 m. on.o. Fayal n. Amsterdam. Nieiu" Amsterdam. 17 v. N. York te R'dam verw. Noo' -m. 10 v. New York te Rotterdam verw. Orar '6 v. Naoels n Southampton. Oranje-Nassau, 16 v. Rotterdam n. Amsterdam. Ondina. 16 v. Cabima? n. Gent. Ornn'efontein, 18 v Pt. Elizabeth n. Durban. Ornniestad, verm. 22 v Barbados te A'dam verw. Osiris, 15 v Baranquilla n Haiti. Parkhaven, 15 v Buenos Aires n. Antwerpen. Prins Willem TH. 17 ie Sarnia. Purfina Nederland. 16 v Fiumicino n. Augusta. Pr. Fred. Willem. 15 v. Rotterdam n. Montreal. Phrontis. 17 te Penang. Pygmalion, 16 te New York verw. Rotti, 16 v. Makassar n. Surabaja. 18 verw. Rijndam. 22 te Rotterdam verw. v. New York. Raki, 16 480 m. w. Bombay n. Singapore. Sloterdiik. 19 te Antwerpen verw. Stad Rotterdam, pass. 16 Landsend n. Middlesbro. Stad Schiedam. 17 te Savona. Straat Torres. 18 te Brisbane verw. Soestdiik, 16 te Rotterdam. Scherpendrecht. pass. 16 Tanger n. Sidon. Stad Amsterdam. 16 v. W.-Hartlepool n. Melilla. Stad Arnhem. 16 op rede Liverpool. S*ad Maassluis. 16 v. Melilla n Rotterdam. Statendam. 16 v. New York n Southampton. Statue of Libertv. 18 te Port Said verw. Salatiga. 15 v Bahrein n. Abadan. Stanv. Diirak, 17 te Sungeigerong verw v. Priok. Stanvac Selo. 17 te Sungeigerong. •Sever. Seas. 21 te Quebec- verw. Sibajak. 20 te Wellington. 28 t.e Melbourne verw tarpeflon, 17.te Baltimore verw. chie. 17 v. Ciudad Trujlllo n! La Guaira. Senegalkust. 17 v. Antwerpen n. Hamburg. Sibigo, 17 te Jesselton verw. v. Sandakan. Somnielsdijk. 17 te Baltimore verw. v. Ph.delpb Stentor, 17 v. New Orleans n. Maracaibo. Straat Cook. 18 te Melbourne n. Brisbane. Teiresias. 17 te Bunbury. Teucer. 17 te Port Swettenham. Themis. 16 v Rotterdam n Antwerpen. Telnmon. 16 90 m. z.w. Landsend n. Emden. Trajanus. 16 4.90 m. w.z.w Azoren n. Curacao Ut-c-ht. 16 v Cheribon n. Semnrang. Vasum, pass. 16 Gibraltar n. Mena Al Ahmadi. Vivinara. nass 16 Aden n. Mena Al Ahmadi. Van Noort, 16 v. Singapore n. Surabaja. W Alton Jones, 17 te Philadelphia. Wonogiri. 16 v. Port Sudan n Aden. Waterman. 20 te Pt. Said. 6/9 te Fremantle verw. Westerdam. 19 v. Rotterdam te New York verw. Will. Ruys, 23 te Colombo. 29 te Tj. Priok verw. Willemstad, verm. 24 v Puerto Limon n. A'dam. Waal, 17 te Algiers verw. IJssel, pass. 16 Flores n. Antwerpen. Zednnd KRL. 17 te Penang. Zuiderkruis, 22 te Teneriffe, 27 te R'dam verw. Vrijdag 16 augustus 1957 Laagste Hoogste Laatste Koersversch koers koers tijdvak t.o.v. 9 aug. Alg Kunstzijde Unie 179% 194 191% -f 12% Van Berkel's Patent 195 207 Van Gelder Zonen 191 199 198% 11% 298 305 304 9 Ned. Kabelfabriek 274 292 292 18 279% 295 285% 5% 433 460% 450% 14% 223 245 245 24% Kon. Petroleum 212,70 219 212.85 1,80 HoUand-Amerika Lijn 166 178 175% 9 Kon Ned Stoomboot Mij 145% 153 151% 4- 6% Ned Scheepvaart Unie 153% 165 1637^ 10 Van Ommeren 237 256 255% 4- 15% Amsterdam Rubber 69 73% 70% HVA 114% 119% 116% 1 Ver. Deli Maatschappijen 80% 85 82"/,. 21/,. 3 V/o Staffellening 1947 77 82 78 3% 3°/o Invest, cert. Nederland 85 90 863/,« - 3% 3% Nederland 1962—64 84 87% 84">/M - 3% Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 6.745.982,- Obligaties 11 154.879, Deze week (voorl.) Aandelen f 10.519.469,- Obligaties f 15.300.269,- C. Sickesz, te Overveen. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. C. Kaptcijn Dzn.. van Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Prof. Dr A. J. Rasker, Leiden. 19: Ds. J. Ier Schegget, Amsterdgm-0 Advents- kerk (Ziekenhuiskerk) 10: Ds. G. H. van Willcnswaard Chr Geref. Kerk. Pniël-kapel Pastorieweg. 10: Ds. P. H. Seggelink. 4: Ds. R. J. van Pagée. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. Norel. (Van ome Haagse redactie) Een ruzie tussen twee buren in de Haag se Vijzelstraat is gistermiddag met een bijl beslecht. De 35-jarige huisvrouw G. K., die een bovenetage in deze straat bewoont, kreeg omstreeks vier uur bezoek van haar be nedenbuurman, een groentehandelaar, die begon te schelden en allerlei dreigemen ten uitte omdat het zoontje van mevrouw K. water zou hebben'gemorst op de koop waar van de groentewinkel. Mevr. IC. ge raakte zo in angst dat zij een bijl greep en haar buurman met de achterkant ervan een slag op het hoofd gaf. Hevig bloedend deinsde de groentehandelaar terug, wag gelde de trap af en bleef beneden bewus teloos l'ggcn. De GGD vervoerde hem naar een ziekenhuis te Den Haag. Zijn toestand is niet ernstig. Mevrouw IC. is aangehou den. De politie in Beatenberg, Zwitserland, heeft vrijdag mededeling gedaan van de dood van de 5-jarige mevr. Beatrice Brug- gemann uit Scheveningen. Mevr. Brugge- mann verliet meer dan een week geleden haar hotel voor een wandeling. Toen zij de volgende dag nog riet was teruggekeerd gingen verschillende groepen op zoek naar de vermiste. Het duurde acht dagen eer men het stoffelijk overschot in een geul langs de weg vond. Volgens de politie kon zij slecht zien en is zij waarschijnlijk bij het wandelen van het pad afgedwaald en in de geul gevallen. ZOMERCOMPETITIE. Voor de zo- mercompetitie van de KNZB is de promo tiewedstrijd gespeeld tussen Sleutelstad en NZC (Nijmegen). Sleutelstad won de ont moeting met 42 en promoveert daardoor naar de eerste klasse.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3