Revanches Wereldkampioenschappen Wielrennen Weinig wijzigingen ingevoerd bij bestaande buslijnen Trambaan wordt spoedig na september opgebroken KLEURPOTLODEN de Rooij Tijdelijk andere routes voor bussen naar Amsterdam en van lijn drie „Messe Solemnelle" van Frangois „le Grand" afl v. Empefen 7 WINTER DIENS T N.Z.H. Na opheffing van tram tien-minutendienst met bussen van Haarlem naar Amsterdam Route lijn drie P. Huisman veertig jaar in gemeentedienst Burgerlijke Stand van Haarlem Gaat u met vakantie? Orgelbespeling in de Grote Kerk Halteplaatsen AmsterdamZandvoort OLYMPISCH STADION Achtste expositie van werken van Van Looy Verbetering Nieuw Leven nu definitief in bezit van beker Motorrijder gewond in de Kloosterstraat Auto duikt in water UIT STAD EN STREEK Discussie in Sint Kruis over atoombom VAKANTIESPELEN OP DONDERDAG 22 AUG. Kermis en wedstrijden in Spaarndam WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT jviet het oog op de reorganisatie, die het vervoersnet van de Noord Zuidhollandse Vervoermaatschappij, door de opheffing van twee tramlynen van Den Haag Carcl van Bijlandtlaan naar Scheveningen en van Amsterdam naar Zandvoort binnen kort za' ondergaan, heeft de directie van de N.Z.II. besloten, met goedkeuring van de Rijksverkeersinspectie, de winterdienstregeling in te laten gaan op zondag 1 sep tember. Voor de lyn Amsterdam-Zandvoort de drukste interlokale dienst in jjederland en één van de drukste in Europa betekent dit, dat met ingang van 1 september autobussen de dienst zullen gaan rijden. De gehele lijn wordt met een twintig minutendienst uitgevoerd, behoudens op de spitsuren wanneer om de tien minuten zal worden gereden. Van Haarlem naar Amsterdam zal een tien-minuten dienst worden uitgevoerd, die op de spitsuren met extra bussen zal worden versterkt. Verder heeft de reorganisatie tengevolge, dat de tramlijn wordt opgebroken, waar door verscheidene busdiensten in Haarlem tydelijk een andere route zullen krygen. Tijdens de toelichting voor de pers op de „ieuwe dienstregeling merkte de directeur van de N.Z.H.de heer J. J. Jurrissen, op: Met weemoed nemen wij afscheid van beide tramverbindingen. Gaarne wil ik mijn dank betuigen aan al onze medewer kers voor de trouwe plichtsbetrachting, die zij hebben betoond om d' N.Z.H. die goede naam te geven, welke zij in het al gemeen gesproken bij onze reizigers heeft". De heer Jurrissen verbond hieraan de verwachting.' dat deze goede naam even eens zal worden hooggehouden door hen, die straks het vervoer op de buslijn Am sterdam-Zandvoort zullen moeten verzor gen. De reorganisatie is in overleg met ver tegenwoordigers van vakorganisaties zoda nig verlopen, dat voor de medewerkers geen nadelige gevolgen zijn ontstaan. Slechts enige oudere of minder valide per soneelsleden zijn op wachtgeld gesteld, an deren werden op een andere plaats te werkgesteld enigen van hen zijn over gegaan naar het trambedrijf Leiden en anderen zijn omgeschoold voor een functie !jn het busbedrijf. Voor de dienst Zandvoort-Amsterdam zijn 65 autobussen besteld met een Ley- land-chassis en een Werkspoorcarrosserie, die op 1 september nagenoeg alle zullen zijn opgeleverd. De grootste moeilijkheden werden ondervonden bij het verkrijgen van een voldoend aantal geschoolde buschauf feurs. Het aantal benodigde chauffeurs is voor het gehele bedrijf nog niet geheel compleet, maar het tekort baart op het ogenblik geen grote zorgen meer. De N.Z.H. heeft van de n.v. Nederlandse Wegen- sproeimaatschappij uit Uithoorn twintig vakbekwame chauffeurs, die voor een deel vroeger al bij het openbaar vervoer zijn werkzaam geweest, kunnen overnemen. W ijzigingen Wat de wijzigingen in de dienstregeling betreft kan worden opgemerkt, dat weinig ADVERTENTIE Plakkaat- en watervertfdozen Passerdozen ANEGANG 14 (naast C. A.) OCCCOCOCCOCCOOCCCCCCCOCCOCOOCCOOCOOOOCCOCGCOCOO Als de tramlijn AmsterdamZandvoort op 1 september door een autobuslijn vervangen wordt, zullen de rails óp de Leidsevaart opgebroken worden. Daar om zal van die datum de route van lijn drie van de stadsbusdienst een tijdelijke wijziging ondergaan. Van Bloemendaal tot de Schouwtjeslaan (en terug) blijft voorlopig normaal. Vervolgens Prinses- sekade, Eindenhoutstraat (terug Einden- houtstraat-Vredenhofstraat), Wagenweg, Herenweg tot Lanckhorstlaan, daarna 8 weer normaal. Het station Heemstede- Aerdenhout wordt dus tijdelijk niet aangedaan. Deze wijziging gaat 1 sep tember in. JOOCOOOOOOOOOOOO»OOCOOOOOOC>OCXX>OCOOOCPOOOOOOOOOCXXXXX>COC< ADVERTENTIE k ROUWE VK0H!NCill<Nflv£S.6 Til I40J4 Lijntrekken en borden plaatsen De heer P. Huisman uit de Fabricius- straat in Haarlem-Oost, heeft dinsdag het feit herdacht, dat hij veertig jaar werkzaam is bij de dienst van Openbare Werken in Haarlem. Aanvankelijk begon de heer Huisman zijn loopbaan als opperman. Nu is hij werkzaam als voorman-monteur. Voorts heeft hij in Haarlem een heel bij zondere taak te vervullen. Hij is namelijk de enige man in de Spaarnestad, die ver keersborden bevestigt en witte lijnen op het wegdek aanbrengt. Wanneer men dus iemand bezig ziet met het monteren van een verkeersbord, dan kan men ervan verzekerd zijn, dat het de heer Huisman is. Uit de toespraak, die de directeur van Openbare Werken, ir. C. C. van der Vlis, dinsdag ter gelegenheid van de huldiging ot. de jubilaris richtte, bleek echter wel, dat de heer Huisman in het geheel niet als een „lijntrekker" wordt beschouwd. De directeur prees daarentegen juist zijn ijver en trouw. Vriendelijk dankte hij hem tot slot voor de vele diensten, die hij in de afgelopen veertig jaar ten dienste van de gemeente heeft verricht, welke dankbaar heid de directeur tot uitdrukking bracht in een gratificatie. Vooiris werd de jubilaris toegesproken door zijn directe chef, hoofd ingenieur ir. D. N. de Lange, waarna be stuursleden van de jubileumvereniging het woord tot de jubilaris richtten. Des avonds werden de feestelijkheden in huiselijke kring voortgezet. HAARLEM, 20 AUGUSTUS 1957 ONDERTROUWD: 20 aug. P. J. Vos en A. E. Reekers, J. W. van Dompseler en R. J. Voetelink, R. H. van Elk en M. G. Brink. GEHUWD: 20 aug. A. F. de Roos en W. J. A. van Rhijn, N. A. M. Breugelmans en A. Bakker, H. van Veen en H. Chr. van Gerwen, B. van Zadelhoff en H. E. Over- beek, P. Schipper en A. M. Barends. BEVALLEN van een zoon: 20 aug. W. M. Reijerkerk-Bijleveld, A. J. Tie- meijer-Stüte,. BEVALLEN van eendochter: 19 aug. A. C. H. Wiegers-Wesselink, C. van der Meer-Bosma, Th. L. M. Bakker- Stomp- horst, 20 aug. G. Chr. Beekhuizen-Van der Wolde, C. W. van der Meij-Van Veggel. 15 aug. E. Zweegman-Van Poeteren (ver beterde opgave). OVERLEDEN: 18 aug. J. J. H. Raken, 77 jaar, Maerten van Heemskerkstraat, K. H. Mulder-Kamsteeg, 85 jaar, Gasthuis-: vest, 19 aug. A. H. Beilenschmidt, 75 jaar, Saracenenstraat, H. C. Feije, 60 jaar, Pijls laan, J. E. Göbel-Gebhardt, 38 jaar, Ek sterstraat. Dit beeld zal men na zondag 1 septem ber in Haarlem niet meer kunnen zien. De rails van de blauwe tram zullen kort na de opheffing van de tramdienst worden opgebroken en het wegdek zal verbeterd worden. veranderingen zijn aangebracht in de be staande autobuslijnen. De dienst van Haarlem via Vogelenzang-De Zilk of De Glip-Lisse-Sassenheim naar Noordwijk en Den Haag ondergaat enige wijzigingen van ondergeschikt belang: de laatste bus van Haarlem via De Zilk wordt onder meer van 0.00 uur verschoven naar 0 15 met vijf minuten wachttijd op treinaansluiting. De dienst Haarlem-Leiden zal in Lisse in bei de richtingen over de randweg worden ge leid. hetgeen enige kleine wijzigingen met zich meebrengt. Op de lijn Haarlem-IJmuiden zal ten be hoeve van de industrie en. vpor .ye^voet van .schoolkinderen op werkdagen op be paalde- uren een1 kwartiersdienst worden onderhouden naar en van IJmuiden- Strand. In de avond wordt een twintig- minutendienst gereden. Van Amsterdam kan men om de tien mi nuten met een autobus naar Haarlem gaan (op de spitsuren zo nodig versterkt met een aantal versterkingsbuisen) en om de twin tig minuten met een bus naar Zandvoort behalve op de spitsuren, wanneer een tien- minutendienst wordt gereden. Van Zwanenburg naar Amsterdam wordt een 15-minutendienst onderhouden in de spitsuren. Daarbuiten wordt een halfuurs- dienst gereden. Met het oog op de vervroegde invoering van de winterdienst zal de zomerlijn Haar- lem-Bloemendaalse strand-Zandvoort tot en met 15 september worden gereden, da gelijks om het uur. Bij gunstig weer zal na 15 september van 9 tot 19 uur een uurs- dienst worden gereden. Op de zondagen 1, 8 en 15 september wordt tussen Heemstede en Zandvoort een uursdienst c 'derhouden. Het eindnunt ligt in Zandvoort niet meer bij de watertoren, maar bij het voormalige tramstation. Tenslotte ligt het in de bedoeling van de N.Z.H. de interlokale bussen geleidelijk van lijnnummers te doen voorzien. Het trammaterieel van de lijn Zand voort-Amsterdam is voor de sloop ver kocht. Indien uw dagblad opgezonden moet worden naar uw vakantie-adres, be richt het ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek en wel als volgt Naam: vast adres: van: t/m naar De abonnees, dte per week betalen wordt verzocht het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezorger te willen voldoen. De ADMINISTRATIE Het programma van de orgelbespeling in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem op donderdagmiddag van drie tot vier uur door Albert de Klerk luidt: 1. a. Proeam- bulum, b. Toccata per l'Elevazione, c. Canzona dopo l'Epistola, Girolamo Fresco- baldi; 2. a. Toccata, b. Largo, c. Sonata al „Post-Communio" sui flauti, d. Toccata per il „Deo Gratias", Giambattista Mar tini; 3. a. Adagio, b. Andante K.V. 616 (für eine Walze in eine kleine Orgel), Wolfgang Amad. Mozart; 4. Pièces du Premier Livre d'Orgue, Jean Frangois Dandrieu. Voorlopig zullen de autobussen van de N.Z.H. op de route Zandvoort—Haarlem- Amsterdam, die op zondag 1 september rijden, op de volgende plaatsen stoppen: In Zandvoort begint de bus bij het Tramplein en stopt voor het eerst bij de Dr. C. A. Gerkestraat (Tolweg). Op de Zandvoortselaan zijn haltes: Huis in de Duinen; ingang Amsterdamse waterlei dingterreinen; Westerduinweg te Bent veld; Spechtlaan te Bentveld; Mr. Ensche- déweg; Viersprong; station Heemstede Aerdenhout; Clivialaan te Heemstede. Op de Wagenweg: Van Oldenbarne- veldtlaan; Zomerluststraat; Hazepaters- laan. In Haarlem zijn verder haltes: Tem peliersstraat, Rustenburgerlaan, Slacht huisstraat, Zomervaart (bij Kruistocht straat en Prins Bernhardlaan), Prins Bernhardlaan (bij Jac. van Looystraat en Amsetrdamsevaart). Daarna stoppen de bussen: Liedebrug; speeltuin „De zoete inval"; Vinkebrug, Suikerfabriek; Oranje-Nassaulaan te Halfweg, Geuzenveld, Burgemeester De Vlugtlaan, Multatuliweg, Hoofdweg, tegen over perceel 476, Jan van Galenstraat (west), Jan van Galenstraat (oost), Nas- saukade, Marnixstraat (autobusstation). In de richting Haarlem stopt de bus te Halfweg op het Dr. Boumannplein. De forensenbussen uit Amsterdam, met bestemming Haarlem, zullen ter ontlas ting van het verkeer op het Houtplein als volgt rijden: Kleine Houtweg (halte nabij de Kampervest), Gasthuisvest, Raamvest Indien de bussen terugkeren naar Am sterdam, dan rijden zij via de Van Eeden straat naar de Tempeliersstraat; anders rijden zij naar de garage aan de Leidse vaart). Voor Haarlem brengt de nieuwe winterdienstregeling van de N.Z.H. vele verande ringen met zich mee. Daarbij moet natuurlijk op de eerste plaats worden genoemd de autobusverbinding, die Haarlem met de hoofdstad en met Zandvoort krijgt ter vervanging van de oude „blauwe tram". Iedere tien minuten zal het de Haarlemmers mogelijk gemaakt worden naar Amsterdam te reizen en iedere twintig minuten naar Zandvoort. Deze laatste dienst zal van Zandvoort uit tussen 6.25 en 8.45 u.ur, 12.25 en 14.05 en 15.45 en 19.45 uur eA/ëWeeris dhi de tien 'ffiiriuté^NS/órdëif'Yift^êvoerd. Het' eindpunt in Amsterdam is in de Marnixstraat geprojecteei^riD'Sa?'isë'ëft tijdelijke: waehtgètégenheid'•ffigeïieht,''die- echter spoedig vervangen zal worden door gebouwtjes van permanente aard. Vóór 1 september hoopt men met de bouw hiervan te beginnen. De bedoeling is, dat er naast een haltekantoor, personeelsvertrekken en een wachtkamer voor het publiek ook een eenvoudige restauratie komt. In Zandvoort komt het eindpunt voorlopig op de plaats, waar zich nu het tram station bevindt. In de toekomst zal het Zwarteveld als eindpunt worden ingericht. In Haarlem blijft de Tempeliersstraat het centrum van de interlokale busdiensten. ADVERTENTIE Donderdag 22 augustus - 7.50 uur AFSCHEID ARIE VAN VLIET Nu met iverk van Isaac Israels Van 14 september tot 7 oktober zal in het museum „Het Huis van Looy" in Haar lem de achtste jaarlijkse tentoonstelling worden gehouden van werken van Jaco bus van Looy. Dit jaar zullen er werken van Van Looy's tijdgenoot Isaac Israëls aan worden toegevoegd. De titel van de expositie zal zijn „Jacobus van Looy en Isaac Isx-aëls". In mijn verslag over het optreden van het Engels schoolkoor en -orkest in de krant van dinsdag, sloop een fout, die mij het tegenovergestelde deed zeggen van wat ik bedoelde. Men kon daarin lezen: „Wat op onze Haarlemse interscholaire jeugd- toernooien gepresteerd wordt verhoudt zich niet gunstig tegenover wat wij vanuit het buitenland op dit gebied leerden kennen". Leest men nu niet ongunstig voor „niet gunstig", dan weet men precies wat ik met deze zin tot uitdrukking wilde brengen. Jos. de Klerk De orgelbespeling in de Grote Kerk door Albert de Klerk was dinsdagavond geheel gewijd aan de uitvoering van de „Messe Solemnelle", één van de beide orgelmissen die lange tijd aan Frangois Couperin de oudere werden toegeschreven (die ook als componist in het programma vermeld stond) doch waarvan is komen vast te staan, dat ze het werk zijn van zijn neef, de veel beroemdere Frangois, bijgenaamd „le Grand". Deze was de belangrijkste vertegenwoordiger van een gehele dynas tie van componisten en organisten en ver vulde evenals zijn oom en zijn vader de functie van organist aan de St. Gervaise te Parijs. Hij is het die, met name door zijn vier boeken „Pièces de Clavecin" en zijn „Concerts Royaux", de voornaamste figuur is geweest van het Franse muzi kale klassicisme. Een zeer talrijk publiek - de kerk was vrijwel geheel bezet - woonde de uitvoering van het merkwaar dige stuk bij. De componist heeft zijn werk gebaseerd op vijf gezangen van de mis, te weten Kyrie, Gloria, Offertorium, Sanctus, Benedictus en Agnus Dei, waarbij hij de melodie soms aan één stuk brengt, soms coupletsgewijze behandelt, waarbij ieder couplet op zichzelf weer verschillend ge vormd kan zijn, hetzij als een pastorale met de hoofdstem als „cantus firmus" in de bas, hetzij fugatisch, of als twee-, of als driestemmige inventie, of recitativisch, of canonisch. De registratie is hierbij door de componist aangegeven, meestal in de lichtere timbres. Door thematische ver wantschap tussen de onderdelen ontstaat een sterke eenheid. De ritmiek is dikwijls ontleend aan de toen gebruikelijke hof dansen: Sarabande, Bourrée en Gigue zijn duidelijk herkenbaar. Het werk heeft de decoratieve eigenschappen van de gobe lins uit die tijd een soort gedistancieerde lyriek gaat gepaard aan een elegante lan delijkheid. Deze bespeling die met grote aandacht gevolgd werd, was tevens een nieuw bewijs van de goede smaak en de technische beheersing die het spel van Albert de Klerk steeds kenmerken. Sas Bun ge V akantiespelen 1957 De speeltuinvereniging Nieuw Leven bleek tijdens het sport- en spelfestijn, dat dinsdag op het EDO-terrein in Haarlem- Noord werd gehouden, weer over zeer snelle en behendige leden te beschikken. De jongens en meisjes staken hun rivalen van andere speeltuinen van het Haarlems speeltuinverbond danig de loef af en kwamen daardoor in het bezit van de wis selbeker. De beide voorgaande jaren wis ten' zij zichnamelijk "ook als eerste te plaatséft. overige' uitslagen luiden: 2. Vondelkwartier; 3. DVS; 4. Jeugdland: 5. Oosterkwartier; 6. Frans Hals; 7. Te Zaa- nen; 8. Weltevreden; 9. Centrum en 10. VZOD. Op de hoek van de Kloosterstraat en de President Steynstraat nabij het Pretoria- plein in Haarlem-Noord is vanmorgen om halfelf een verkeersongeluk gebeurd, waar bij een motorrijder tien meter is wegge slingerd en ernstig gewond naar een zie kenhuis moest worden vervoerd. In de Kloosterstraat reed in de richting van de Generaal Cronjéstraat een eenen twintigjarige Haarlemmer op zijn motor en links van hem naderde een bestelauto, die de President Steynstraat (noordzijde) wilde inrijden. Uit tegenovergestelde rich ting van de motorrijder kwam een tank auto. Nader onderzoekt de politie of de motor rijder is aangereden of tegen de bestelauto is gebotst. Hij is ongeveer tien meter weg geslingerd en tegen de gevel van een win kel op de hoek van de Kloosterstraat-Pre sident Steynstraat gevallen. Hij heeft ver moedelijk een hersenschudding opgelopen en verder had hij wonden aan het gezicht en één der benen. Nadat ter plaatse eerste hulp was verleend is de motorrijder naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo over gebracht. Tegen de gevel van de winkel stond een fiets. De motorrijder is hiermee in aanra king gekomen en de fiets werd ernstig be schadigd. Er zullen voor Haarlem echter meer consequenties aan de opheffing van de trambaan verbonden zijn. Kort nadat de laatste tram voor goed in de remise zal zijn aangekomen, zal een begin worden ge maakt met het opbreken van de tramrails over het gehele traject tot aan de Krom- mert in Amsterdam. De firma Mantel en Korting in Amsterdam heeft de slopings- werkzaamheden van trambaan en boven leiding op zich genomen en deze firma heeft zich contractueel verbonden het ge hele werk binnen acht maanden uit te voeren. Dit brengt uiteraard voor Haarlem grote veranderingen met zich mee. Door het op breken van de Leidsevaart zullen de bussen en het andere verkeer voorlopig niet deze route kunnen nemen. Dit houdt in, dat de nieuwe autobus dienst ZandvoortAmsterdam, waarvan de roete over de Leidsevaart is geprojec teerd, voorlopig via Zandvoortselaan Wagenweg zal moeten lopen en dat de roete van lijn drie ook gewijzigd is, zodat deze bus tydelyk het station Heemstede Aerdenhout niet meer zal aandoen. In de nacht van 8 op 9 september ver wacht men een begin te maken met de afbraak van het tramviaduct over de spoorbaan HaarlemLeiden. Wegverbetering Als de rails zijn weggebroken zal de ge meentelijke dienst van Openbare Werken zich bezighouden met wegdekverbeterin gen. Hoe volgens de plannen van deze dienst het Houtplein na de reorganisatie zal worden uitgevoerd, hebben wij reeds eerder bericht: de rotonde in het midden van het plein zal worden vervangen door een stelsel van verkeersgeleiders. Op de Leidsevaart zal met spoed de ver betering van het wegdek ter hand worden genomen. De tramrijtuigen van de dienst Zandvoort —Amsterdam zijn alle verkocht aan de Het tramviaduct bij de Leidsevaart, dat kort na de opheffing van de tramdienst zal worden afgebroken. firma Sal de Jong in Amsterdam. De wagens zijn voor de sloop bestemd. Het ligt niet in de bedoeling de rijtuigen naar Am sterdam te transporteren, aangezien dit wegens de lengte van de wagens teveel moeilijkheden zou opleveren. De firma De Jong zal het materieel in Haarlem komen slopen. Over het afscheid van de tram is ook al heel wat te doen geweest. Met name de vraag, of er een laatste officiële rit zal worden gemaakt, heeft een punt van be spreking uitgemaakt. Met het oog op het vele werk, dat de N.Z.H. in de nacht van de omschakeling moet verrichten, heeft men besloten de mensen niet nog eens extra zwaar te belasten met de zorg voor een rumoerige laatste rit. Daarom zal het afscheid zich bepalen tot het zingen van het Requiem van Jos de Klerk door de Koninklyke Liedertafel „Zang en Vriendschap" aan de Tempeliers straat, zondagavond omstreeks acht uur. Wel heeft de directie van de N.Z.H. in alle plaatsen waar de tram komt extra politie- versterking gevraagd om onregelmatig heden tijdens de laatste (niet-officiële) rit ten zondagavond te voorkomen. Om kwart over zes vanmorgen stond een vrachtauto geparkeerd in de Kamper laan in Haarlem aan de achterzijde van de Mariastichting. De auto stond op een hellend vlak. Toen de chauffeur even in het ziekenhuis was geweest, zag hij bij terugkomst, dat de auto in het Spaarne was gereden. De vrachtauto was van de rem af gegaan en van de helling in het water gegleden. Per kraanwagen is de „drenkeling" uit het water gehaald. Nieaws In het hort ADVERTENTIE 'n „ECHT APART" bloemstukje is niet duurder dan iets wat u overal ziet. Dat is alleen een kwestie van opmaak. Voor artistiek verzorgd bloemwerk BLOEMENMAGAZIJN HEEMSTEDE, BINNENWEG 18. TEL. 3-80-80 Zaterdagavond 14 september zal in het dorpshuis te St. Kruis in Zeeuws-Vlaan- deren van gedachten worden gewisseld over de gevaren van de atoombom en te vens worden gesproken over de mogelijk heden om de oorlog uit te bannen. De dis cussie zal worden gehouden onder het motto: „Een wereld, waarin het goed is te leven". Aan de discussie zal onder meer worden deelgenomen door de voorzitter van het bureau „Anti-atoombom-actie" in Haarlem, de heer G. A. de Bock. Voorts maken deel uit van de discussiegroep: de heer J. A. M. C. van Dongen, burgemees ter van Aardenburg en lid van de Twee de Kamer, prof. dr. M. Knap, wereldfede ralist, mevrouw E. S. van Hinte-Zand- vliet, presidente van de afdeling Neder land van de Vrouwenwereldunie Interna tionale Eensgezindheid en de heer J. A. C. van der Kraan, voorzitter van de Stich ting Propaganda Federale Wereldregering. Het fanfarekorps van Sint Kruis „Elk naar zijn krachten" zal de avond opluis teren. Beëdigd. Als makelaar in copra en andere oliehoudende vruchten en zaden, olieën en vetten en kapok heeft de Haar lemse rechtbank beëdigd: de heer H. J. Bcifkman, Beethovenlaan 7, te Heemstede. „Diensten"-wedstrijd. Zaterdagavond 24 augustus wordt op het terrein van EDO een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van het personeel van de Haarlem se Dienst van Lichamelijke Opvoeding en een ploeg bestaande uit personeel van de Dienst Hout en Plantsoenen van de ge meente Haarlem. De wedstrijd begint om zes uur. Benoemd. B. en W. van Bloemendaal hebben tot opzichter van de algemene be graafplaats aan de Bergweg aldaar be noemd de heer P. Reder te Sleen (Dr.). Op het ogenblik vervult de heer A. van Domp- selaar deze functie. Door zijn ervaring van vele jaren en bekendheid geniet hij veel vertrouwen van bezoekers der begraaf plaats; thans kan men van zijn trouwe diensten geen gebruik maken, omdat hij met ziekteverlof is. Victoria Regia. Tot 1 september zal er overdag nog gelegenheid bestaan een be zoek te brengen aan de gemeentekweek tuin van Bloemendaal, gevestigd aan de Veldlaan te Aerdenhout. Om elf en drie uur worden rondleidingen gehouden. Op het ogenblik bloeit de Victoria Regia, die tijdens de bezoeken te zien is. Mutaties by Kimman. Op de buiten gewone algemene vergadering van aan deelhouders van het automobielbedrijf Gebr. H. en F. Kimman n.v. is aan de heer C. J. van Doorn, op diens verzoek, eervol ontslag verleend als directeur van de ven nootschap. De heren N. H. Kimman en J. P. Kimman werden tot directeur van de vennootschap benoemd. Arm gebroken. Dinsdagmiddag kwam een negenjarige jongen bij het spelen in de Indischestraat in Haarlem zo ongeluk kig te vallen, dat hij zijn rechterarm brak. De jongen is voor behandeling in het zie kenhuis St. Joannes de Deo opgenomen. Zuil omver gereden. Dinsdagavond om kwart over elf heeft een 33-jarige koopman met zijn auto een verkeerszuil in de Rustenburgerlaan in Haarlem omver gereden. De man reed zigzaggend en zou verblind zijn door een tegenligger. Ge tuigen hebben echter geen tegenligger waargenomen. Auto tussen bloemetjes. Een zeventig jarige masseur verleende dinsdagmiddag om half drie geen voorrang op de Klever parkweg in Haarlem. Zijn auto kwam in botsing met die van een 43-jarige ver tegenwoordiger uit Delft. De auto van de masseur belandde in een plantsoen, waar bij bloemen en planten werden vernield. Centrum (Wilsonsplein) 11 uur, tuin Kla- renhof voor kinderen van 814 jaar rolschaatswedstrijden. Oosterkwartier (Zomervaart) 11 uur, tuin Klarenhof voor kinderen van 814 jaar rolschaatswedstrijden. Jeugdland (Theemsplein) 11 uur, tuin Klarenhof voor kinderen van 814 jaar rolschaatswedstrijden. Flora (Van Oosten de Bruynstraat) 11 uur, tuin Klarenhof voor kinderen van 814 jaar rolschaatswedstrijden. Glasblazers (Papentorenvest) 11 uur, tuin Klarenhof voor kinderen van 814 jaar rolschaatswedstrij den. Frans Hals (Schotersingel) Eigen pro gramma. Te Zaanen (Antony Fokkerlaan) Eigen pro gramma. P.V.S. (Vondehveg) Om 10 uur zwemmen aan de Kleverlaan voor kinderen van 614 jaar. Speurtocht. V.Z.O.D. (Nieuwlandstraat) Eigen pro gramma. Weltevreden (Spaarndammerweg) Eigen programma. Vondelkwartier (Vergierdeweg) Badmin ton en spel op de tuin. Klarenhof (Brouwersplein) Om 10 uur zwemmen in de Houtvaart voor kinde ren van 614 jaar. Om 11 uur voor kin deren van 814 jaar rolschaatswed strijden. Nieuw Leven (Spaarndam) Eigen pro gramma. Buitenrust (Van ZompelstraatSchalk- wijkerweg) Om 11 uur rolschaatswed strijden op tuin Klarenhof voor kinde ren van 814 iaar. W.I.K. (Oude Weg) Om 11 uur op tuin Klaienhof voor kinderen van 814 jaar rolschaatswedstrij den. Het programma voor de rooms-katho- lieke speeltuinen luidt: Kindervreugd (Godfried van Bouillon straat) Openluchtsportdag voor alle tui nen op het veld aan de Kleverlaan. Don Bosco (Phoenixstraat) Openlucht sportdag aan de Kleverlaan. Het Paradijsje (Witte Herenstraat) Open luchtsportdag aan de Kleverlaan. Mariagaarde (Westergracht) Openlucht sportdag aan de Kleverlaan. Elba (Ged. Schalkburgergracht) Open- luchtsportdag aan de Kleverlaan. Zaanenoord (Zaanenstraat aan het Spaar ne) Openluchtsportdag aan de Klever laan Hof van Eden (Geusevesnerstraat) Open luchtsportdag aan de Kleverlaan. Noordervreugd (Ambachtstraat) Open luchtsportdag aan de Kleverlaan. Speeltuin Overveen (Hendrik Roozenlaan) Openluchtsportdag aan de Kleverlaan. Evenals voorgaande jaren zal de ker misvreugde de bevolking van Spaarndam weer bezighouden. Op vrijdag 23 augustus gaan de kramen open en wordt de draai en zweefmolen weer in beweging ge bracht. Tot middernacht kan jong en oud zich dan vermaken. Het zou voor Spaarn dam echter geen volmaakte kermis zijn als er geen wedstrijden aan verbonden waren. Vrijdagavond om zeven uur wordt er een ringrijderij op het losse paard voor dames en heren gehouden. De kermis wordt de volgende dag om twee uur voortgezet. Tevens zal op dit tijdstip een bromfietsrally starten. Inschrijving hier voor dient te geschieden bij de heer Van der Vlucht, Spaarndammerdijk 98.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9