Vlees hooit erbij WALES ANTRACIET „De Spaarnestad" Avondfeest in de Linnaeushof van cabaret tot taptoe Heemsteedse bezwaren tegen streekplan Zuid-Kennemerland SLAVINKE Uitbreiding van schoolruimte in Oud-Schoten en Haarlem-Oost „KEYSER" neven aan <3 de reductie Bestemming natuur- en recreatie ruimte nabij de Van Merlenlaan Les Romanesques" ECHTE SCHOOl-ETUrS de Rooïj MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 9 ARTIESTEN TUSSEN DE BLOEMETJES Iraanse padvinders in Haarlem op bezoek 20 KORTING Zeventien flessen wijn uit café gestolen Verhoging capaciteit van water in Heemstede Openluchttheater Twee kinderen gewond Bejaarde man tegen bromfiets gelopen Zo eet U lekker en voedzaam Rectificatie Buis winnaar van vierde zomerrit Collecte in Bloemendaal voor Kon. Wilhelminafonds Morgen schooltennis- kampioenschappen De sociëteit Teisterbant in het eerste' kwartaal Traditionele volksfeesten in Bennebroek UIT STAD EN STREEK Burgerlijke Stand van Haarlem J. P. J. Sens viert zilveren jubileum bij gemeente Auto van de weg gewaaid Verra won steeple-chase in Rotterdam HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAGAVOND HEEFT op de Lin naeushof in Bennebroek een groot avond feest van een bekend Nederlands reisbu reau plaats gehad. Maar alvorens het feest begon waren de feestgangers in de gele genheid de zomertuin te bewonderen, waar in het bijzonder de begonia's en de dahlia's in volle bloei en in een schittering van kleuren te pronken staan tegen de zowel licht, donker- als heldergroene achtergrond van struiken en bomen. De laatste stralen van de ondergaande zon toverden een zachtrose gloed over de bloemen en hees ters, lieten helle en zachte kleuren in elkaar overvloeien en deed de schoonheid van het park en de kleurenweelde van de tienduizenden bloemen nóg meer tot haar I recht komen. In de avonduren blijkt, nog meer dan overdag, dat het park, hoewel de bloemperken kunstmatig zyn aangelegd, in het geheel geen kunstmatige indruk geeft. Integendeel, de bloemen en planten doen de schoonheid van het park nog scherper uitkomen. Het was een unieke gelegenheid voor de feestgangers de tuin bij avond te zien, te meer daar de Linnaeushof gewoonlijk des avonds niet voor het publiek geopend is. Gedurende enkele maanden zal het publiek nog in de gelegenheid zijn om de ruim tweehonderd variëteiten dahlia's en andere zomerbloemen te aanschouwen. Daarna zal de tuin tot de lentemaanden zijn gesloten. Toen de feestgangers een kijkje hadden genomen in de tuin en de duisternis gelei delijk aan inviel, begon het om en nabij het podium, dat voor de grote weide nabij het terras stond opgesteld, allengs drukker te worden. Het begon echter ook steeds harder te waaien, wolkenflarden joegen, donker afstekend tegen de nog lichte ster renhemel, dreigend over de zwiepende bo men. De wind, die later op de avond tot een storm zou aangroeien, deed op niet geringe wijze afbreuk aan de prestaties van de ar tiesten en maakte het er voor het publiek ook niet prettiger op. Met een zwak caba retprogramma werden de feestelijkheden ingezet. Enige Brabantse artiesten trachten het publiek schuchter voor zich te winnen, hetgeen maar nauwelijks gelukte. Dit bleek dan ook wel uit het wel zeer matige ap plaus, dat zij in ontvangst mochten nemen. Bovendien waren de meeste nummers, die dit groepje ten tonele voerde, gespeend van humor. Het Tiroler orkest en de boerenka- pel, die eveneens optraden, brachten het tot aanzienlijk betere prestaties en slaag den er ondanks de kou en de harde wind in de stemming op peil te houden. Tot een goede prestatie kwam het Haarlemse groepje ,,The Gi-eenhorns", dat reeds op vele amateurconcoursen lauweren oogstte. Met veel vaart en élan zetten zij een stel letje cowboy's op de planken, die op origi nele wijze hun avonturen op de prairie be zongen. Tot slot gaven zij een persiflage op de „barndances" ten beste. Ook de drie calypso-zingende-jongens dienen nog te worden genoemd. Zij slaagden er in een behoorlijke dosis afwisseling in het ge woonlijk weinig gevarieerde calypso-menu te brengen. Het hoogtepunt van het feest was een grote taptoe onder leiding van de heer W. van der Peyl. In een schittering van hel gekleurde uniformen en charmante rokjes, tegen de achtergrond van sprookjesachtig verlichte bloemen en bomen, marcheer den drie korpsen in gedisciplineerde mars orde over het veld. Het getrommel en ge blaas was tot in de wijde omtrek te horen. Overigens de enige keer op de avond, dat de wind het tegen de artiesten moest afleg gen. Vooral het harmoniekorps „Bergoss" uit Oss boekte veel succes, temeer daar de uniformpetten van de muzikanten waren afgezet met brandende lampjes. Een groot slotconcert vormde een waardig besluit van de taptoe, die het minder geslaagde caba retprogramma spoedig deed vergeten. Een overzicht van de taptoe Dinsdag zullen ruim honderd Iraanse padvinders een bezoek aan Haarlem bren gen. Zij zullen in Teylingerbos in Vogelen zang kamperen, 's Middags om vijf uur zullen de padvinders op het Haarlemse stadhuis door wethouder D. J. A Geluk worden ontvangen en toegesproken. Des avonds zullen de jongens het orgelconcert in de Grote Kerk bijwonen. De volgende dag gaat het op Aalsmeer aan, waar zij de verrichtingen op de centrale veiling zul len volgen. Donderdag vertrekken de pad vinders naar Duitsland. De jongens zijn in drie eigen bussen naar de Jamboree ge weest en bezoeken thans enige Europese landen. ADVERTENTIE CHEM. WASSERIJ EN VERVERIJ op alle stoomgoederen mit» gebracht en gehaald Soendaplein 37 Lorentzplein 25 In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een café-x-estaurant aan de Grote Markt in Haarlem. Men heeft zich toegang tot het café verschaft door een groot raam aan de voorzijde van het per ceel op te schuiven. Hierdoor werden de knippen, waardoor het raam aan de bin nenzijde vastzat, buiten werking gesteld. Zeventien flessen wijn en vijftien bananen werden ontvreemd. (Verkort weergegeven) Gevonden voorwerpen. In het vakan tieseizoen reizen veel mensen in treinen en bussen en daarbij wordt er wel eens wat verloren of vérgéten. Wanneer men zo iets vindt zou men het direct moeten aangeven en ik vind het diep treurig dat men zich dergelijke vondsten zonder meer loeëigent. Het rijdend personeel of de plaatselijke politie zal ze graag in ontvangst nemen, zodat de verliezer zijn eigendom kan afha len. Dan hoeft hij niet, zoals ondergete kende, te ei-varen, dat zijn kodaktoestel met foto's spooxdoos verdwenen is in de bus. Mogelijk zal de vinder zich nog eens bedenken, als hij dit leest en het alsnog terug sturen. L. J. M. VAN VELTHUYZEN Jan Steenstx-aat 71, Haai-lem. Prater. „Niet spreken met de bestuur der!" Deze waarschuwing is bevestigd, vlak boven de zitplaats van elke bus chauffeur, en ook goed zicht- en leesbaar voor ieder die zich in deze bus bevindt. Het doel van deze waardevolle aanduiding is voor niemand mis te verstaan. Waai'om houden de passagiers zich daar niet aan? Vrijdag jongstleden stapte ik in bus no. 8 om naar Schiphol te gaan. Een man deed zulks ook, en bleef daarna tot ook hij het eindpunt bereikt had aan één stuk door tegen de chauffeur praten. Ik hoop dat de directie van de maat schappij een nog ingrijpender maatregel tegen de paatgrage passagiers zal mogen vinden. M. v. d. H. te Haarlem In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Heemstede zal een voorstel van B. en W. aan de orde ko men om bij de Koningin bezwaren in te dienen tegen het door de Provinciale Sta ten van Noordholland vastgesteld streek plan Zuid-Kennemerland, nopens de be stemming van natuur- en recreatieruimte bezuiden de Van Merlenvaart en het ont breken van een provinciale schadevergoe dingsverordening. De gemeenteraad heeft destijds een aan tal bezwaren tegen het ontwerp-streekplan ingediend bij Gedeputeerde Staten en aan enkele bezwaren zijn de Staten tegemoet gekomen. De bezwaren over de bestemming voor natuur- en recreatieruimte bezuiden de Van Merlenvaart werden niet gedeeld. B. en W. merken in een brief aan de gemeen teraad op, dat, indien aan de wensen be treffende een toekomstige bebouwing van het terrein zou worden tegemoet gekomen, de oogstwest gerichte groene gordel onder broken zou worden door een smalle strook bebouwing tussen Glipperweg en Ring vaart, zij dat niet als een klemmend be zwaar kunnen aanmerken, dat daarom niet een enigermate dichtere bebouwing zou kunnen worden toegelaten, dan bij de thans aangegeven bestemming mogelijk zal zijn. Het openhouden voor de verre toekomst van een mogelijkheid voor een zuidelijke traverse, waarvan de plaats thans nog niet te bepalen is, achten B. en W. buiten het kader van een streekplan te vallen. Nog af gezien daarvan zou een zodanige doorsteek dwars door Groenendaal en Meer en Berg tot gevolg hebben, dat dit in de naaste en verre omgeving zeer in trek zijnde recre atiegebied in tweeën zou worden gesneden. Hierdoor zou niet alleen een zeer gevaar lijke situatie ontstaan, maar het zou ook de zo noodzakelijke rust in dit gebied in zeer sterke mate verstoren. Daarnaast zou zo'n doorsnijding ernstig afbreuk doen aan het natuurschoon en daarmee dus in strijd ko men met het doel van het streekplan. B. en W. menen dus dat, wanneer men de zuidelijke traverse door Groenendaal en Meer en Berg zou willen maken en mede Wegens vergroting van het waterver bruik in de gemeente Heemstede vragen B. en W. aan de gemeenteraad een krediet van f25.000 beschikbaar te stellen voor wijziging der pompinstallatie „Leiduin". De door het duinwaterbedx-ijf afgelever de hoeveelheid water is de laatste jaren sterk toegenomen. Het maximale dagver- bruik, dat enkele jaren geleden nog rond de 4.000 m3 schommelde, bedroeg dit jaar 4.720 m3. Dit gebruik werd op 17 juni ge- constateei-d. Het maximale uurverlruik beliep 416 m3. B. en W. schrijven aan de gemeenteraad, dat de te verwachten toeneming van het aantal verbruikers als gevolg van het gex-eed komen van woningen in de eerst komende tijd het noodzakelijk maakt, dat de capaciteit van de pompinstallatie, welke ten behoeve van het duinwaterbe drijf te Leiduin is geplaatst, uitbreiding zal moeten ondergaan. Zonder een derge lijke uitbreiding zou op dagen van groot verbruik de waterlevering, in het bijzon der aan hoger gelegen etages van gebou wen met enige woonlagen, moeilijkheden opleveren. Bovendien zou op dergelijke dagen bij een ernstige brand de onvol doende druk op de waterleiding catastro fale gevolgen kunnen hebben. Om in de toekomst een ongestoorde wateraflevering te kunnen waarborgen zal het daarom noodzakelijk zijn één der drie in het pompstation „Leiduin" ge plaatste pompen met een capaciteit van 200 m3 per uur uit te breiden. De kosten worden begroot op f 25.000, Volgens de overeenkomst tot leve ring van water door de gemeente Am sterdam aan Heemstede worden de voor zieningen aan de werken op het terrein van het pompstation „Leiduin" door Am sterdam getroffen. De kosten worden aan Heemstede in rekening gebracht. uit dien hoofde de bebouwingsmogelijkheid van de terreinen ten zuiden van de Van Merlenvaart zeer beperkt wordt gehouden, daartegen reeds nu met klem dient te wor den geprotesteerd. Volgens B. en W. dient dit terrein in gro tere mate dan tot nu het geval is openge steld te worden voor'stads-, dorps- en rui me bebouwing. Wat betreft het reserveren van de gx-onden ten zuiden van de Van Merlenvaart voor een voortzetting van het ten noorden van die vaart reeds bestaande complex sportvelden, menen B. en W. dat de gemeente Heemstede met de gemeente lijke-,-sportterreinen en de terreinen van HBC, ook bij de voor de toekomst te ver wachten' töënerriing van de'bevolking, ruimschoots kan blijven voorzien in de be hoefte aan ruimte voor actieve recreatie. Op grond hiervan stellen B en W. de gemeenteraad voor ernstig bezwaar in te brengen tegen de in het streekplan aange geven bestemming. 99 Een luttel aantal toeschouwers is zater dagavond in het Bloemendaalse open luchttheater getuige geweest van de laat ste voorstelling van het zomerseizoen. Nou ja, zomerHet leek er niet erg op, maar de regen bleef ons zaterdag avond toch bespaard. En zo kon de toneel groep Studio aan het werk om de illusie te scheppen van 'n feeërieke romantische avond, waarin de liefde bloeide als een bloem om in de trant te blijven van Edmond Rostand in zijn dichterlijke spot ternij over verliefde harten „Les romanes- ques". In de natuurlijke schoonheid van het Bloemendaalse theater kwam het stuk uitstekend tot zijn recht. Voor de „verlich te" twintigste eeuwer is het nog zeer wel genietbaar, al zal men er toch eens een betere vertaling voor moeten bezigen dan de versleten teksten van Henri Dekking. Gelukkig nam Studio de vrijmoedigheid er omheen te improviseren voorzover de rijmdwang dat veroorloofde. En ook in het vertoonde spel stak genoeg ongedwongen heid om een opvoering tot stand te bren gen, die ons kon bekoren, ook al bleven ex- wensen, welke het gezelschap nu eenmaal niet in vervulling kon doen gaan: wensen naar een perfectie, die toch bij een vrije ontplooiing der acteermogelijkheden te ver wezenlijken zijn. Dore Smit als 't dweep- stertje Sylvette benaderde ze nog het dichtst. Beslist te beperkt in uitdrukking en fysieke effectrijkheid was Nick Sie- wertsz van Reesema, die als gast de rol van de minnaar Percinet vervulde. De samenzwerende vaders leverden Frans Zuidinga en Ton Dalenoord geen moei lijkheden op. Zij gaven hun menig ko misch tintje. De rol van Straforel werd door Eduard Palmers vertolkt. Hij vatte zijn figuur breed op, maakte er een over- dondei-end heerschap van en kon in zo danige verschijning voldoen zonder overi gens het verlangen uit te blussen naar zwier en spitsvondigheid. In zijn regie had hij daar wel naar gestreefd. Vandaar dat men aan Studio toch een vriendelijke en onderhoudende voorstelling te danken had. F. W. Franse Bus remde krachtig Zaterdagmiddag om half vijf moest op de Grote Koutbrug in Haai-lem de chauf feur van een bus krachtig remmen, omdat de voor de bus rijdende personenauto plotseling stopte. Als gevolg van de schok kwamen twee jeugdige passagiers op ge voelige wijze met de banken in aanraking. Een veertienjarige Haarlemse jongen werd gewond aan het onder- en bovenlid van een der ogen, doordat een glas van zijn bril brak. Een vijfjarig Amsterdams jon getje viel met zijn mond tegen de stalen sierrand van een bank, waarbij enkele tanden losraakten. De jongens zijn in het Groote Gasthuis behandeld. Zondagmiddag is een 79-jarige voet ganger, afkomstig uit Zandvoort, op de Wagenweg in Haarlem ter hoogte van het Westerhoutpark tegen een bromfiets opge lopen. De bejaarde man was reeds de helft van de weg overgestoken, toen hy weer terugliep en hierby met de bromfiets in aanraking kwam. Hy viel njet het hoofd op het wegdek en moest met een vermoe delijke hersenschudding naar het Diacones- senhuis worden overgebracht. Geslipt Vanmorgen om kwart voor acht wilde een 35-jarige Haarlemse bromfietser op de Zijlvest bij de Zijlstraat in Haarlem voorrang verlenen aan een personenauto, bestuurd door een dame. Door het gladde wegdek slipte de bromfiets, waardoor deze met de auto in botsing kwam. De brom fietser klaagde over pijn in de linkerarm en is voor onderzoek naar het St. Elisa- bethsgasthuis vervoerd. Nadat de dame, die de auto bestuurde, zich eerst van de gevolgen der botsing op de hoogte had gesteld, is zij doorgereden. Haar en even tuele getuigen wordt verzocht zich op het bureau van politie in de Smedestraat voor het geven van inlichtingen te melden. ADVERTENTIE Hoe 't ook zij Publikatie van de Verenigde slagers in Haarlem e.o. Het stoffelijk overschot van de vermoe delijk vermoorde man, dat op zondag 11 augustus in de Zandvoortse duinen werd aangetroffen, is niet overgebracht naar het Haarlemse slachthuis zoals in ons blad van zaterdag werd bericht Wel blijft het te Haarlem ter beschikking van politie deskundigen. Intussen heeft de gerechtelijk geneeskundige bij het ministerie van Justitie, dokter J. Zeldenrust, bij een on derzoek van de menselijke resten vastge steld, dat de leeftijd van de vermoedelijk vermoorde man ongeveer twintig tot 25 jaar bedraagt. Vandaag zijn de leerlingen van de open bare lagere scholen in Haarlem weer naar school gegaan en in de komende dagen beginnen de lessen voor de bijzondere scholen. De afdeling onderwijs van de ge meentesecretarie heeft in de afgelopen weken maatregelen moeten treffen om alle leerlingen onder te brengen en zij is daar in geslaagd. In Haarlem-noord kon zij over een gedeelte van een nieuw gebouw beschikken en in het oostelijk deel der stad is de consistoriekamer van een kerk gehuurd. Voor leerlingen van de eerste klasse was het vandaag de eerste dag voor de „grote" school. Het aantal was niet zo groot als andere jaren, omdat het geboortecijfer zes jaar geleden niet zo groot was in Haar lem. Met passen en meten zijn de leerlin gen voor het lager onderwijs onderdak gebracht. In Oud-Schoten heeft men de beschikking over een nieuw gebouw aan de Jan Prinslaan, dat bijna voltooid is. Een der vleugels is gereed en de tweede volgt eind oktober. In dit gebouw zullen leerlingen van het openbaar lager onder wijs worden ondergebracht, van de open- ADVERTENTIE Nog 5 dagen ZOMERPRIJZEN! t m r^ - veel warmte - weinig as ?weegt ca." 75 kg per hl. „CORNNIC" 20/30 ƒ12.60 „SEVEN SISTERS" 20/30 ƒ14.— „VICTORIOUS" Super 20/30.. ƒ15.60 VOOR TRECHTERHAARDEN en CENTR. VERWARMING afm. 8/15 (viertjes) „CORNNIC" 10.50 „SEVEN SISTERS" ƒ11.— „VICTORIOUS" (Super) ƒ11.50 Ook alle andere soorten en afmetingen uit voorraad leverbaar Vraagt onze prijscourant. BRANDSTOFFENHANDEL FRIESE VARKENMARKT 6 - 10 (Spaarne bij Viaduct) Telefoon 14164 en 13904 De vierde rit in de tweede zomercompe titie van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" is na een geslaagde solovlucht gewonnen door Henk Buis. Ily werd daardoor tevens leider in deze competitie. Buis, die in september aan het wereld kampioenschap voor amateur-stayers te Leipzig zal deelnemen, was reeds in de eerste van de acht te rijden ronden met C. van Steyn, Van der Geest en W. v. d. Aar uit het peloton ontsnapt. In de vijfde ronde ontsnapte Buis ook uit dit kop- groepje van vier man en legde daarmee de grondslag voor zijn uiteindelijke over winning. Hij werd niet meer achterhaald. De uitslag van de A- en B-klasse luidt: 1. Buis, de veertig kilometer in 1 uur en 10 minuten; 2. C. van Steyn, 3. W. v. d. Aar, 4. Van der Geest, 5. De Jong, 6. Stra- ver, 7. Geuzebroek, 8. J. Walters, 9. Koo nings. C-klasse (25 km): 1. C. Jansen, 2. Blom- maerts, 3. Spoor, 4. L. Walters, 5. Hen driks, 6. Peters, 7. Boogaard, 8. Van Tin telen, 9. Uttien, 10. H. van Egmond. In ons blad van zaterdag hebben wij meegedeeld, dat met ingang van hpden in Bloemendaal een collecte wordt gehouden ten bate van het Koningin Wilhelmina fonds. Hoofdzakelijk zal met lijsten huis aan huis worden gecollecteerd en wel ge durende veertien dagen. De telefoonnum mers waren onjuist vermeld en daarom vermelden wij nogmaals de adressen: Voorzitter van het afdelingsbestuur in Bloemendaal is de heer J E. Rozendaal, Nicolaas Beetslaan 8 te Aerdenhout, tele foon 27937 en secretaresse-penningrr.eeste- resse mevrouw A. E. Hermes-Schuttevaer, Klapheklaan 5 te Aerdenhout, telefoon 27905, bij wie zich collectanten kunnen op geven. Collectanten voor Bloemendaal- dorp kunnen zich melden bij de heer D. Duinker, Brederodelaan 113, telefoon 52392 en voor Bloemendaal bij de heer Van Sons- beek, Joan Mauritsplein 4, telefoon 56492. bare u.lo., van de christelijke u.l.o. en van het christelijk lager onderwijs. De leerlingen van de twee hulpscholen (de zogenaamde geprefabriceerde scholen die in Delftwijk zijn opgericht) zijn in het nieuwe gebouw ondergebracht. De be staande scholen zullen binnenkort worden bestemd voor het kleuteronderwijs. De enige maanden geleden geopende Charlotte de Bourbonschool voor christe lijk u.lo. is reeds te klein en daarom zijn enkele klassen in het gebouw van de Jan Prinslaan ondergebracht. In Haarlem-oost bestaat ook een groot gebrek aan ruimte. Daarom worden voor lopig twee klassen van de Van Zeggelen- school II ondergebracht in de consistorie kamer van de Zuid-Oosterkerk der Ge reformeerde kerk aan de Richard Holkade. Dinsdag worden op de banen van het Kennemer lyceum in Overveen de school- tenniskampioenschappen gehouden. Van de twaalf uitgenodigde scholen nemen deel: het Coornhertlyceum. het Kennemerlyceum. het Mendelcollege, het Triniteitslyceum en het lyceum Sancta Maria. Er wordt ge speeld in het jongens- en meisjes enkel en dubbelspel en het gemengd dubbelspel. De wedstrijden beginnen om negen uur en zullen voor vijf uur beëindigd zijn. Voor het eerste kwartaal van het seizoen 1957-1958 heeft het bestuur van de Haar lemse Sociëteit Teisterbant acht woensdag avondbijeenkomsten geprojecteerd, waarop leden of genodigden voordrachten zullen houden/De reeks begint óp 11 september met een forumavond over het onderwerp „Is de kunstenaar onmaatschappelijk?" Deelnemers hieraan zijn onder anderen de heren Godfried Bomans. Harry Mulisch en Ton Heyboer. Op 25 september zal de ac teur Sieto Hoving voordragen uit het werk van de dichteres en schrijfster Nel Noord zij. Na afloop daarvan zal zij zelf even tueel vragen beantwoorden. Lou Lichtveld (Albert Helman) houdt in de maand okto ber een serie lezingen in ons land en zal op de negende van die maand in de socië teit spreken over „„Culturele activiteiten in Suriname". Op 23 oktober spreekt dr. P. H. Schroder over een klassiek onder- wex-p. Voor deze avond koos hij „Dante's Hel", Een oratorische avond op 6 novem ber wordt op 20 november gevolgd door een voox-dracht door de heer Simon Kos ter, hoofdredacteur van Haarlems Dagblad, over een nog te bepalen onderwerp. Dins dag 3 december vertelt mr. J. M. Landré, president van de sociëteit, over „Kitsch en kunst in de moderne jazz". Zijn lezing wordt met grammofoonmuziek geïllus treerd. Godfried Bomans besluit het eerste kwartaal met een voordracht getiteld „Fa cetten van het Nederlands volkskarakter". Het Oranjecomité te Bennebroek houdt ook dit jaar volksfeesten en wel van 4 tot en met 7 september. Op het terrein aan de Bennebroekerlaan zal een kermis komen. Op zaterdag 7 sep tember zullen 's middags te 2 uur de even eens gebruikelijke volksspelen worden ge houden op de speelweide, die zich daar voor uitstekend leent. Het ringsteken per fiets en de behendigheidswedstrijd op fietsen, zullen vermoedelijk op de Benne broekerlaan worden gehouden. Na afloop van deze wedstrijden om on geveer zes uur, reikt de burgemeester als erevoorzitter van het Oranjecomité, nabij „De Oude Geleerde Man" de prijzen uit. 's Avonds om half negen zal eveneens in de „Oude Geleerde Man" de trekking van de loterij geschieden. ADVERTENTIE in fantastische verscheidenheid TEKENDOZEN - PASSERDOZEN GLASHELDERE DRIEHOEKEN ANEGANG 14 (naast C. A.) Ni earns in het kort Hervatting. De wekelijkse opwek kingssamenkomsten van de Stichting tot Verkondiging van het Evangelie en Ver- spreiding van Christelijke lectuur zullen na een onderbreking van drie maanden op donderdag 29 augustus worden hervat. Als spreker zal optreden ds. D. W. Veldkamp, vrij Evangelisch predikant te Hilversum en het Evangelisatiezangkoor „De Lof- stem" uit Beverwijk zal enkele liederen ten gehore brengen. Op 5 september is er een afscheidsavond van de heer en me vrouw A. Stringer-Bijl, die als zendelingen naar het gebied vaq de Wisselmeren op Nieuw-Guinea vertrekken. Collecte te Bennebroek. Van heden tot en met 30 augustus wordt in Benne broek een huis-aan-huis-collecte gehouden ten bate van de kankerbestrijding. Op concours Het concertdraaiorgel „Jupiter" van de kring van Draaiorgel vrienden (afdeling Haarlem) zal woensdag 28 augustus aan het orgelconcours te Gro ningen deelnemen, waar het uit zal komen tegen andere orgels als de „Lange Gavioli" uit Utrecht, „De Waterpoorter" uit Sneek, „De Saturnus" en „De Arabier" HAARLEM, 24 augustus 1957 BEVALLEN van een zoon: 23 aug.: A. Grootes—Kats, M. C. Egberts—Van der Hoorn; H. Hoek van Vuren; 24 aug.: G. J. v. DuffelenBlankvoort. BEVALLEN van een dochter: 24 aug.: C. A. Hartman—Geldorp; E. Cramer—De Kong. OVERLEDEN: 22 aug.: A. J. de Jong, 79 j., Hagestraat. GEHUWD: 24 aug.: J. R. Vooges en P. J. Hollenkamp. F. Stolvoorts en I. J. P. van Sambeek. J. Bekkering en E. M. Borg- hols. J. M. Thierry en T. Blauw. Zaterdag heeft de heer J. P. J. Sens, ad ministratief ambtenaar a eerste klas bij het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf te Haarlem, zijn zilveren jubileum gevierd in dxenst van de gemeente Haarlem. Vrijdagmorgen heeft burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de jubilaris gehuldigd. De directeur van het waterleidingbedrijf, ir. H. Hollaar sprak zaterdagmorgen in het gebouw aan de Kampersingel enige hartelijke woorden tot de jubilaris. In zijn toespraak bracht hij ondermeer zijn grote dankbaarheid tot uiting voor de wijze, waarop de heer Sens onlangs het archief volgens een geheel nieuw systeem heeft ingericht. Namens de gemeente over handigde hij de jubilaris tot slot een gra tificatie. Voorts voerden het woord de directe chef van de jubilaris, de heer J. J. C. Emans en de heer J. J. Loerakker na mens de rooms-katholieke ambtenaren- vereniging (A.R.K.A.). Een geschenk in enveloppe en een bloemstuk vielen de ju bilaris ten deel. Hedenochtend om negen uur is in de Willhelminalaan in Beuningen tenge volge van een hevige windstoot een bestel wagen van een bedrijf uit Arnhem van de weg geraakt en, na een boom te hebben ontworteld, zwaar beschadigd in de berm van de weg gekomen. De auto had een matige snelheid. Volgens deskundigen is het aanneembaar, dat tengevolge van be paalde effecten die in zekere streken van het land bij storm kunnen optreden, zo danige windstoten voorkomen, dat derge lijke ongevallen zich kunnen voordoen. Volgens het KNMI werden omstreeks die tijd windsnelheden geregistreerd van 20 meter per seconde, of ruim 70 km per uur. De Rotterdamse Atletiek Commissie or ganiseerde zondag regionale atletiekwed strijden, die ten zeerste van de weersom standigheden te Jijden hebben gehad. Goede resultaten lieten de storm en regen niet toe. Dat er desondanks nog enkele verrich tingen te noteren vielen, die redelyk ge noemd kunnen worden, pleit voor de hard heid van de atleter. Zo debuteerde de „Haarlem"-loper Verra op de 3000 m steeple-chase en ondanks dat debuut en het feit, dat de baan gedeelte lijk onder water stond, kon de Haarlem mer reeds na 1500 m de leiding nemen. Hij vergrootte zijn voorsprong tot ongeveer twintig meter en ging volkomen onbe dreigd na 10 min. 9 -ec. over de eindstreep. Bij het verspringen moest de aanloop pal tegen de stormachtige wind gelopen wor den. Dat belette Doornbosch niet wederom aan te tonen hoe constant zijn vorm mo menteel op dit nummer is. Want zijn sprong van 6.65 m kon door niemand benaderd worden. Bij het kogelstoten kwam Doorn bosch tot 13.26 m, een prestatie, die onder normale omstandigheden niet direct gewel dig genoemd mag worden door deze all round-atleet. Zondag werd deze stoot geho noreerd met de tweede prijs. Na een te langzame start demonstreerde Hoogland een goede stijl op de 110 m horden en in 15.6 sec. werd het voor hem een uitstekende derde plaats achter Nederhand en Van der Hoeven. Ook nu kwamen de ,,Haarlem"-junioren goed voor de dag. Steenbergen won onder dezelfde moeilijke omstandigheden als Doornbosch het verspringen met 6.10 m. De technicus op het verspringen als Meu- wese had echter zo'n last van de wind, dat hij ditmaal niet eens een finaleplaatsje kon veroveren. De 110 m horden junioren werd in twee series op tijd gelopen en de wed strijdleiding had daarbij het eigenaardige besluit genomen de twee sterkste horden lopers van dit seizoen, Bos (Vlug en Lenig) en Joacim (Haarlem) niet in dezelfde se rie te plaatsen. In 14.6 sec. won Bos de eerste serie en Joacim won de tweede serie in 15.2 sec. Meuwese deed 'het op dit nummer ook verrassend goed, want de 15.6 sec. die voor hem werd afgedrukt, bleek goed te zijn voor de derde plaats. Steenbergen bezette de vierde plaats op de 100 m junioren in 11.2 sec. Op deze afstand viel ook een andere „Haarlem"- junior op. Voor Duits werd 11.3 sec. afge drukt. Deze tijd werd natuurlijk sterk ge flatteerd door de sterke rugwind. Maar de wijze, waarop Duits liep, verraadde flinke aanleg voor dit sprintnummer. Een andere nieuweling van „Haarlem" verraste door een overwinning bij het speerwerpen bij de B-junioren met 40.57 m, terwijl Joacim bij dit nummer voor A-junioren met 45.18 m de tweede plaats innam.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3