Golden Fiction Van dag tot dag RINGEN? Frankrijk wil zich verzoenen met Spanje en met Egypte <=Qraa.tótoel Uitbreiding van het pact van Bagdad aan de orde gesteld Gemiste kans DINSDAG 27 AUGUSTUS 1957 3 heeft 't voor U NAVO besprak Westelijke ontwapenings-voorstellen Eerherstel verwacht voor maarschalk Toechatsjevski Slachtoffer van intrige van de nazi's Rijpheid is alles...* Batory met emigranten en toeristen naar Canada KORTERE ROKKEN BIJ DIOR EN CASTILLO, MAAR BALMAIN MAAKT DE ROK LANGER J wm Gp de NAAIMACHINES Bondgenoten willen Amerikaen Amerika wil Jordaniëals lid zien toetreden Velen zullen het merkwaardig vinden, dat er omtrent de thans wel zo dichtbij gekomen opening van de Velser tunnel nog zo weinig bekend is. Het zou toch begrijpelijk zijn, wanneer deze gebeurtenis, waarnaar allen, die ook maar enigermate bij het economische leven en daarbij met het verkeer en vervoer in ons land te maken hebben, zo reikhalzend hebben uitgezien, met iets meer fleur gepaard zou gaan dan met het doorknippen van het traditionele lint of daarmee ge lijkstaande handeling plus enige officiële toespraken. Alleen reeds het feit, dat de Lands vrouwe zelf door haar aanwezigheid aan de opening van de Velser tunnel luister zal bijzetten, wettigt een passende omlijsting. In hoge mate geldt dit voor de Haar lemmers. Natuurlijk is de totstandkoming van de'Velser tunnel van nationale beteke nis, maar niet minder waar is, dat de positie van Haarlem als hoofdstad van de provincie Noordholland in haar betrekkin gen als centrum van die provincie door de nieuwe verkeerssituatie aanzienlijk wordt versterkt en verduidelijkt. De scheiding van het Noordzeekanaal heeft meer dan driekwart eeuw de band tussen de hoofd stad en de provincie verslapt en het effect van de Haarlemse economische, sociale en culturele activiteiten naar het noorden afgeremd. Juist het feit, dat daarin thans verande ring kan komen, dient voor Haarlem aan leiding te zijn ter gelegenheid van de opening van de Velser tunnel zijn hoogste troeven uit te spelen. Natuurlijk is er de bestedingsbeperking en het zal voor ieder een duidelijk zijn, dat er van een uitbundig en kostbaar feest geen sprake kan zijn. Maar het minste, dat verwacht kan wor den is, dat drie markante facetten van Haarlems betekenis op 28 september tot uitdrukking zullen komen, namelijk zijn bestuurlijke betekenis en functie als hoofd stad van de provincie, zijn economisch leven en zijn culturele werkzaamheid. Het is ons bekend, dat in dit opzicht ge dacht is aan een gezamenlijke ontvangst in Haarlem van de gemeentebesturen in de provincie, van de leden van de Kamers van Koophandel in Noordholland en van de besturen van de organisaties, welke zich belasten met de bevordering van het vreemdelingenverkeer. Provinciaal- en gemeentebestuur, de Haarlemse Kamer van Koophandel en de stichting Haarlems Bloei zouden op deze wijze gezamenlijk als gastheren optreden. Een dergelijke ont vangst, opgeluisterd door korte, maar kernachtige toespraken en eventueel een enkele illustratie van de genoemde drie centrale functies zou op de gasten een gunstige indruk maken en zou Haarlem een goede naam kunnen bezorgen in een gebied, waar men nu vaak weinig weet van wat er in de hoofdstad van de provin cie omgaat. Het schijnt echter, dat dit plan schip breuk heeft geleden op de overweging, dat Haarlem met de opening van de Velser tunnel niets te maken zou hebben, omdat dit project uitsluitend een rijks- en pro vinciale aangelegenheid zou zijn. Dit argument lijkt ons echter niet steek houdend. Afgezien van het feit, dat een provinciale aangelegenheid logischerwijze ook een aangelegenheid van de provinciale hoofdstad is, is de Velser tunnel een object van zeer groot belang ook voor Haarlem als gemeente, als streekcentrum en als verkeersknooppunt. De tunnel-opening zou een uitstekende gelegenheid zijn ge weest om deze opvatting naar buiten te laten blijken. Het is daarom teleurstellend, dat zij, die geroepen zijn de Haarlemse belangen te behartigen, in dit opzicht niet krachtiger voet bij stuk hebben gehouden. ADVERTENTIE U vindt bij ons honderden mo dellen in goud en zilver. De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Telefoon 20049 PARIJS (AFP) Op een speciale zit ting van de NAVO-raad te Parijs onder voorzitterschap van Paul Henri Spaak zijn maandag alle documenten, die betrekking hebben op het westelijkeontwapenings voorstel en de laatste wijzigingen die hier in zijn aangebracht, bestudeerd. De door de vertegenwoordigers van de NAVO-landen uitgebrachte critiek is op schrift vastgelegd en zal aan de vertegen woordigers van de Westelijke landen in de subcommissie voor de ontwapening van de UNO worden overhandigd. Van Franse zijde verluidt dat de raad het plan in zijn geheel heeft goedgekeurd, maar dat er op bepaalde punten suggesties zijn geuit. Een rapport daarvan zal naar de vertegenwoordigers der vier landen in Londen woden gezonden. Naar verder vernomen wordt, heeft de raad niet gesproken over de toestand in Syrië. MOSKOU (Reuter) In zijn recensie van het boek „De wapenfeiten van het Rode leger in de jaren 1918-1922" in het Russische jeugdblad „Komsomolskaja Pravda", eert luitenant-generaal A. To- dorsky maarschalk Michaël Toechatsjevski, de man die in 1921 de bestorming van het fort Kroonstad bij Leningrad door de troe pen van het Rode leger leidde en die in 1937 werd terecht gesteld. Hij noemt daar bij ook de namen van andere Sovjet leiders uit de dagen van de burgeroorlog en verklaart dat „in het bijzonder de Rus sische jeugd alle heroïsche daden moet kennen die volbracht zijn voor de glorie van het Russische vaderland". In het boek worden ook de wapenfeiten vermeld van een divisie onder bevel van V. K. Poetna. Waarnemers in Moskou, die veronder stellen dat de rehabilitatie van maarschalk Toechatsjevski niet lang meer op zich zal laten wachten, zeggen, dat een zekere generaal V. K. Poetna, die vroeger Rus sisch militair attaché in Londen is ge weest, een van de zeven vooraanstaande Russische generaals is geweest die tegelijk met Toechatsjevski zijn terechtgesteld. PARIJS (AFP) „De wapenfeiten van het Rode leger in de jaren 1918-1922" is een uitgave van het Sovjet-ministerie van Defensie. Sedert het twintigste partijcon gres hebben ge-uchten de ronde gedaan over het voornemen tot eerherstel, maar nu is het de eerste maal dat de naam van de maarschalk weer in het openbaar wordt genoemd. Maarschalk Toechatsjevski, bij genaamd de „Rode Bonaparte", werd te rechtgesteld na een geheim proces, dat het Russische leger van veel bekwame offi cieren heeft beroofd. Onbedoeld Volgens gegevens uit Duitse en Tsjecho- slowaakse bronnen is de maarschaik het slachtoffer geworden van een intrige van de Duitse geheime dienst, met onbedoelde medewerking van de toenmalige Tsjecho- slowaakse president, Benesj. President Be- nesj waren gegevens ter hand gesteld over een samenzwering tegen Stalin en tot ves tiging van een militaire dictatuur. Maar schalk Toechatsjevski, chef van de gene rale staf en onderminister van Defensie, zou de leider van de samenzwering zijn en contact hebben opgenomen met Duits land. De gegevens, die door Benesj aan Stalin werden gezonden, zijn, naar later zou zijn gebleken, opgesteld door Duitse officieren om Toet' atsjevski, die anti- Duits was, te doen vallen. (UP) Het lijkt, dat vooral de Sovjet minister van Defensie, maarschalk Zjoe- kov, die zelf na de oorlog bij Stalin in on genade viel, rehabilitatie van deze gene raals wenst. ADVERTENTIE Zoals een vrucht wordt geplukt op het moment van hoogste rijpheid - zo worden in Virginia de beste tabakken geoogst op het „moment of perfection". Volgroeid, zondoorgloeid: dan zijn ze rijp. Rijp voor Neerlands beste Virginia. Een gulden genieting voor 90 ct. KOPENHAGEN (UP) Het Poolse lijn schip „Batory", waarvan onlangs ongeveer negentig Polen in Denemarken vluchtten, doet vandaag opnieuw Kopenhagen aan tijdens de eerste tocht op de nieuwe regel matige lijndienst Gdynia-Kopenhagen- Southampton-Montreal. In Kopenhagen zullen ruim tweehonderd Deense emigran ten voor Canada aan boord gaan en in Southampton zullen een aantal Britse passagiers de plaats innemen van de Po len, die in Groot-Brittannië op vakantie gaan totdat de „Batory" terugkomt. De „Batory" maakt de eerste transat lantische reis sinds zes jaar. De vaart op New York werd op het hoogtepunt van de „koude oorlog" in 1951 gestaakt. De vlucht van de „Batory", heeft de rederij van dit schip een goede reclame bezorgd. Terwijl andere schepen van de geregelde diensten onderbezet uitvaren, is de „Batory", voor de eerste reis naar Montreal volgeboekt. (Van onze correspondent in Parijs) In twee richtingen lijkt Frankrijk mo menteel toenadering te zoeken tot landen, waarmee het al langere of kortere tyd in onmin of erger leefde. In Genève is deze week voor het eerst een Franse depu tatie met Egyptische afgevaardigden in contact getreden om nog een paar resten, speciaal op economisch en cultureel ge bied, van de Suezkwestie weg te ruimen en te St. Sebastiaan in Spanje heeft de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, Maurice Faure met zijn Spaanse collega Castiello verscheidene aspecten besproken van een toekomstige samenwerking in Noord-Afrika, een samenwerking, die sinds achttien jaar op alle terreinen offi cieel tussen beide landen was verbroken. Opzienbarende gevolgen lijkt men van geen dezer besprekingen te mogen ver- NU DE DAHLIA'S en herfstasters weer beginnen te bloeien en we met weemoed constateren dat de zomer ten einde loopt, verdwijnen onze luchtige zomerjurkjes en blouses weer in de kast. Reikhalzend gaan we nu onze blikken richten op Parijs, waar de sluier wordt opgelicht van de geheimen van de mode-koningen. Toen wij in de lente nog de eerste aarzelend ontluikende sneeuwklokjes ontdekten, waren Christian DioY, PiérVe B'ülmain, Lahviri Castillo, Jacques Griffe eh anderen al aan het experimenteren mét nieuwe winterstoffen, die zij in speelse lijnen tot nieuibe modellen toverden) Én nu is het dan zover, dat de meesters der mode ons ook in beeld willen laten zien wat naar hun mening de vrouw in het komende seizoen zal moeten dragen. Angstvallig werden tot nu toe de modellen bewaakt. Een ieder moest gehoorzamen aan het veto, dat verbood vóór vandaag ontwerpen van hun hand te publiceren. Nu kunnen ook de foto's u vertellen wat de nieuwe richtlijnen voor de elegant geklede vrouw zijn. EEN VAN DE MEEST in het oog lopende veranderingen is de gekrompen roklengte, die ons sterk doet denken aan de onflatteu- en comfortabel kledingstuk geworden. De mouwen zijn laag ingezet en de stoffen zijn zacht en soepel. In dit seizoen spelen de voeringen een belangrijke rol. Als ze niet van bont zijn, is tricot jersey of ribsfluweel een geliefd materiaal of een stof die in overeenstemming is met die blouse of japo die eronder wordt ge dragen. De tailleurs zijn ongedwongen van lijn en doen jeugdig aan. Naast het klassieke tailleur met streng getailleerd jasje zien we het andere uiterste: een loshangend jasje met knoopgarnering in allerlei variaties. Een nieuw aspect bij de tailleur is de wijd vallende rug, die in toom gehouden wordt door een klein ceintuurtje. Het kan flatteus zijn wanneer hiermee de vrouwelijke lij nen niet teveel verdoezeld worden. Wordt de taille hiermee echter teveel omlaagge haald dan geeft het figuur gauw de indruk topzwaar te zijn. Ook treffen we bij de tailleurs de van de hals afstaande kragen aan; de lage halslijn wordt dan meestal op gevuld met een shawltje of jumper. Met deze klassieke tailleur heeft Jean Dessès zichzelf eer aangedaan. Geen hinderlijke overdrijving. Eenvoudig en elegant van lijn is dit namiddagpakje in groen natté. De hoed en mof zijn van beverbont, wat in de najaars collectie zeer in trek is. Christian Dior heeft deze avondjapon van zachtblauwe satijn, evenals andere creaties uit zijn collectie, voorzien van motieven uit de 18de eeuw. Het fijne borduurwerk is ook aangebracht op de bolero, de schoenen en hand schoenen, en vormt daarmee een buitengewoon kostbaar geheel. ze mode van de twintiger jaren. Bij Dior en Castillo valt de rok soms tot 46 cm van de grond. Erg bewonderen kunnen we deze inkrimping, waardoor aan het vrouwelijk silhouet wordt tekort gedaan, echter niet. Meer waardering hebben we voor de col lectie van Pierre Balmain, die gebracht wordt onder de titel: „jolie Madame de France". Hij wil zoveel mogelijk de vrou welijke lijnen verfraaien en de rok juist iets langer maken. De nieuwe modelijn is soepel en onge dwongen. De japonnen en tailleurs verto nen vaak een ruime, blousende rug, die door een martingale even onder de taille bijeengenomen wordt. Iets nieuws is ook de lage ceintuur, die door een lus wordl gehaald en daai'door de taille camoufleert DE LOSSE LIJNEN en de stralende kleuren geven afwisseling in de saaiheid van het winterpalet. Naast het eentonige zwart, beige en grijs, die als stemmige kleuren toch niet te missen zijn in onze garderobe brengen het rood en blauw een levendige afwisseling. Een blauw, dat aan de gebrandschilderde ramen van oude kathedralen doet denken en een vlammend rood, dat een warme glans verspreidt. Soms wordt het iets te levendige blauw gedempt door een weinig zwart bijv. in de vorm van stipjes in een grove tweed of een persianer kraag op de mantel. De mantel is door een sluiting van enkele knopen en een warme voering een heerlijk draagbaar VOOR DE JAPONNEN is ook dit seizoen die zich uitstekend leent voor allerlei ver- de jersey en tweed-jersey uiterst favoriet werking en zeer warm en elegant is. Ook gebleven.' Het is een heerlijk zachte stof, cashmirwol en harige angorawol is voor de winter een geliefd materiaal voor de middagjapon. Voor de avondkleding zien we een voorkeur voor fluweel, brocaat, taft, goud en zilvergaas. De garnering bestaat in hoofdzaak uit strikken en knopen. In de collectie van Dior zien we vaak een ruban op het lijfje langebracht, die de buste omhooghaalt, een speelsheid die we niet kunnen waarderen. NAAST BONT als mantel of voering /erwerkt, zien we dit materiaal ook veel gebruikt als garnering op tailleur of man tel. Een origineel ontwerp brengt Jacques Heim, die twee stukjes vossenbont aan bracht op een mantel van geribde zwar te wollen stof. Jean Dessès zette een grijs tweed mantelpakje af met ocelotbont aan kraag en manchetten, een aardige vondst. De hoeden worden in het komende seizoen diep op het hoofd gedragen of schuin naar een kant getrokken, waardoor een gedeel te van het kapsel bedekt wordt. De baret is in de wintercollectie zeer en vogue en wordt in een elegant gebaaj schuin over iet rechter oor getrokken. Voor degene lie niet graag een hoed draagt, is zo'n bon- •et een flatteuze oplossing. K. d. J.-Th. Deze pauwblauwe of vensterglas blau we mantel (dé kleur van dit seizoen werd door Pierre Balmain ontworpen. Opvallend is de grote kraag, die in de mouwen overgaat en aan een cape doet denken. Inspiratie voor dit model vond hij bij de mantels van de Tibetaanse monniken. wachten. Niettemin is het duidelijk, dat Frankrijk twee strijdbijlen tegelijkertijd poogt te begraven om zijn posities in de wereld te versterken, nu het zich volgende maand, naar aanleiding van de Algerijnse kwestie in de UNO op een gemeenschap pelijke aanval der Arabische en commu nistische landen moet voorbereiden. In dat zelfde licht kan men ook de grote tournee langs de hoofdsteden van Zuid- en Noord- Amerika beschouwen, die de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, vorige week is begonnen. In Genève worden speciaal de beleg gingen behandeld ten bedrage van vier miljard gulden, die Frankrijk in Egypte had geïnvesteerd en waarop president Nasser de hand heeft gelegd, toen Brits- Franse troepen een aanval op de kanaal zone begonnen. Bovendien komen de be langen ter sprake van de Franse scholen en instituten, die in Egypte zijn geves tigd. De diplomatieke betrekkingen tussen beide landen zijn echter nog niet hervat en om die reden is men op neutraal gebied bijeen gekomen. Op een officiële hervat ting der relaties wordt in Parijs nog niet gerekend. Met de Spaanse regering hoopt Parijs een terrein van toenadering en misschien zelfs van samenwerking te kunnen vinden in de Sahara, waarop zovele jaloerse blik ken zijn gericht. Faure heeft van een „westelijke. Sahara" gesproken, waarmee hij op éen gemeenschappelijke exploitatie door Westeuropese naties, samen met de Noordafrikaanse landen Marokko, Tu nesië, en mettertijd misschien zelfs Alge rije, zou hebben gedoeld. Met het lokaas van de rijke Sahara meent Frankrijk blijkbaar in het bijzonder de actieve sym pathie der Spanjaarden te kunnen winnen met betrekking tot de Noordaffikaanse tegenstellingen. Generaal Franco heeft in dit opzicht herhaaldelijk in de richting van de Marokkaanse sultan gelonkt, die op zijn beurt, evenals de Tunesische staatschef Bourguiba, weer openlijk partij voor de Algerijnse vrijheidsbeweging heeft gekozen. GENèVE (Reuter) Egypte zal Frank rijk een nota aanbieden voor vergoeding van de schade tengevolge van de Brits- Franse actie van het vorige jaar, zo ver luidt in Egyptische kringen te Genève. Beste allemaal We hebben een heerlijke tijd, vooral nu mevrouw Ruigduin het raam heeft gerepa reerd met kranten en het niet meer zo op het bed druipt. Gisteren scheen de zon, zodat Wim's badpak bijna droog was! De dokter zegt dat snijwonden van prikkel draad bijna nooit geïnfecteerd raken, dus de tweelingen zijn buiten gevaar. Oma hoopt volgende maandag te arriveren, maar Juf zegt dat de zolder erg comfortabel is sedert de kippen daar alleen overdag mogen komen. Wat een heerlijke omgeving, de hele dag bestuderen we de foto's van de V.V.V., zulke keurig verzorgde prospectussen, de kinderen spelen er postkantoortje mee sedert de Snapkaarten gebruikt zijn om de kachel aan te maken. Het eten is erg goed, veel variatie, soms een appel, soms een peer na, altijd fris water op tafel, behalve toen de put ver stopt was. En zulke aardige mensen. De familie Maakloon uit Burg-aan-Wal, hij was een schuldeiser van oom Ka en doet zulke aardige goocheltoertjes, Wim's horloge helemaal in elkaar gestampt en toen weer ongedeerd uit mijn handtas, ik moet iets verkeerds gedacht hebben, want het lukte niet, maar meneer M. zegt dat hem dat eerder gebeurd is en de verzekering be taalt als je zegt dat het een auto-ongeluk was. Gelukkig is dat waar, de Korenweg is erg slipperig, de boeren zeggen dat ze nog nooit zulke dikke modder gezien hebben sedert '09 en het toont je wat een goede constructie de wagen was, alleen het dak gedeukt en één achterwiel eraf gebroken. Het trof dat Wim langzaam reed omdat zijn kleppen doorgebrand waren toen we over de 100 deden om de pont te halen. Achteraf was dat niet eens nodig geweest, daar de pont door aanvaring drie dagen niet ging, zodat we de prachtige toer om het hele eiland heen deden, ze zeggen dat je tot de kust kan zien met helder weer. De kinderen zitten de hele dag voor het televisietoestel, dat kun je begrijpen, en kunnen gewoon niet wachten op het ogen blik dat het aangesloten wordt, jamm.er genoeg pas als we hier weg zijn. We lachen er vaak over als we bedenken dat roe nog drie dagen langer hadden kunnen blijven als Wim zijn portefeuille niet in het Molenwater had verloren, toen hij Poeke er uit redde. Maar wat is het verlies van 150 gulden tegen Anneke's dierbare teddy beer. Het kind is toch al zo engelachtig lief met die nare kinkhoest en kon natuur lijk niet mee toen de groten zich mochten laten gaan inenten tegen de Aziatische. Het enige wat we betreuren is dat het zondag voorbij is, dan is de finale van het muziek corpsenconcours. Ze spelen iedere avond onder ons slaapkamerraam en we hebben er lang over wakker gelegen om te beslui ten wie de winnaar zou zijn. Wies heeft hier een aardige jonge man leren kennen, natuurlijk is ze nog veel te jong om aan zo iets te denken, ook al had hij géén mouw en kinderen in Canada. Nu moet ik werkelijk ophouden, omdat mevrouw het potlood nodig heeft. Nu dag, een beste groet van de tiveelin- gen, waarbij Wim zich zeker zou aanslui ten als hij wakker was, hij speelde gister avond biljart en moest zeventien rondjes betalen! Steeds, met vakantiegroeten, P.S. Ik stuur deze brief drie weken later uit de stad, omdat de apotheker aan wie Piet de brief gegeven had. hem in zijn zak had laten zitten, de brief dan. EI. B. Fortuin ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 LONDEN (UP) Van verschillende zij den wordt op het ogenblik druk uitge oefend op de Verenigde Staten volledig lid te worden van I -t pact van Bagdad. Ame rika werkt reeds op nagenoeg alle ter reinen samen met de vyf landen van het pact: Groot-Brittannië, Turkije, Perzië, Irak en Pakistan, maar het heeft zich nog niet formeel aan het pact verbonden. Offi ciële toetreding zou, volgens de bondge noten, het pact de „tanden" kunnen geven, waardoor Rusland misschien afgehouden had kunnen worden van zijn activiteiten in het Nabije Oosten. Een verder argument voor aansluiting is, volgens de bondge- noten.het feit, dat het plan van Eisenhower voor het Nabije Oosten niet heeft kunnen verhinderen, dat Syrië in communistisch vaarwater raakte. De pogingen om Ameri ka tot volledig lid te maken zullen waar schijnlijk een hoogtepunt vinden op de bij eenkomst van de commissie van het pact, die zich bezig houdt met het bestrijden van ondermijnende activiteiten, op 23 sep tember in Londen. In diplomatieke kringen in Londen werd gezegd, dat als Amerika een tegenwicht wil vormen tegen de Russische invloed in Syrië, het de eerste jaren miljarden dol lars naar Syrië's buurlanden moet laten vloeien. De Russische hulp aan Syrië zal ongetwijfeld een grote propagandistische waarde hebben in de Arabische landen. Niettemin blijft volgens regeringskrin gen de officiële politiek van het Westen voorlopig een van „afwachten", waarbij het initiatief wordt overgelaten aan de Arabische landen Naar verluidt heeft Amerika Groot-Brittannië meegedeeld, dat er voorlopig geen andere weg overblijft, omdat alle interventie de ressentimenten in het Nabije Oosten tegen het Westen slechts zou versterken en bovendien mis schien Rusland zou kunnen brengen tot onvoorziene tegenmaatregelen. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken is het daarmee eens, hoewel sommige Britse diplomaten betwijfelen, of Rusland in het I Nabije Oosten tot actie zou durven over gaan, als het Westen een sterk standpunt zou innemen. ANKARA (UP) Turkse officiële per sonen hebben gezegd, dat koning Hoessein van Jordanië de belangrijke figuur is bij de besprekingen in Stamboel met Loy Henderson, de bijzondere Amerikaanse af gevaardigde voor het Nabije Oosten. Vol gens Turkse ambtenaren waren deze be sprekingen „de belangrijkste gebeur tenis van het week-einde". Uit de mededelingen van Turkse en diplomatieke functionarissen maakt men op dat de Ver enigde Staten er bij Jordanië op aan dringen tot het pact van Bagdad toe te treden. Volgens Turkse functionarissen is er nog niets definitiefs tot stand gekomen. Westen niet uitgesloten DAMASCUS (Reuter) De Syrische minister van Buitenlandse Zaken El Bitar heeft verklaard dat de Syrische regering Henderson niet voor een bezoek heeft uit genodigd, maar dat Syrië openstaat voor allen die een onderzoek wiilen instellen. Wij hopen, dat het bezoek van Henderson aan enkele Arabische landen de Ameri kaanse regering een beter beeld zal ver schaffen van de gevoelens van de bevol king in dit gebied, zo zei hij. Bitar gispte de politiek van de Verenigde Staten en in het bijzonder het plan van Eisenhower dat ten doel heeft „de regeringen van Syrië en Egypte te wurgen". Hij zei, dat Syrië snelle industrialisatie wenst en hiervoor hulp no dig heeft.De voorlopige economische hulp overeenkomst met de Sovjet-Unie sluit samenwerking met het Westen niet uit, zo zei hij. MOSKOU (Reuter) Russische rege ringsfunctionarissen en diplomaten hebben maandag een ontvangst bijgewoond op de Syrische ambassade in Moskou ter ere van de Syrische minister van Landbouw, die een bezoek aan Moskou brengt. Driekoningenconferentie? CAIRO (Reuter) Het Egyptische pers bureau voor het Nabije Oosten heeft uit Beiroet gemeld dat de koningen van Saoedi-Arabië, Irak en Jordanië de toe stand in Syrië zullen bespreken met de president van Libanon, wanneer zij op 10 oktober te Beiroet zullen aankomen voor bijwoning van het tweede Arabische sport toernooi.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5