Haarlem ziet af van recreatiecentrum ten oosten van de Mooie Nel VIJFTIC JAAR DANSEN WALES ANTRACIET „De Spaarnestad" Haarlemse raad bijeen GEEN FEESTEN MEER? DRAAIEN MAAR De Wethouder Westerveldschool viert haar zilveren jubileum Maison Trieny Raad schrapt bewuste passage uit het bezwaarschrift aan de Kroon ECHTE f^nouvc/j SCHOOLBOEKEN Boekhandel VEKO HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Zonder voorzitter Burgerlijke Stand van Haarlem Voldoening Duurdere schoolmelk Visser winnaar van avondcompetitie DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1957 De Haarlemse gemeenteraad heeft zich in zijn vergadering van woensdag middag, op voorstel van Burgemeester en Wethouders, ermee verenigd, dat in het voorgestelde bezwaarschrift aan de Kroon tegen het streekplan Zuid-Kenne- merland de bezwaren tegen de in het ontwerp-streekplan aangegeven bestemming van het gebied ten oosten van de zogenaamde Mooie Nel voor agrarische be drijven, komen te vervallen. Haarlem ziet daarmee, althans voorlopig, af van de aanvankelijke plannen om ten oosten van de Mooie Nel een recreatiecentrum in te richten. Deze frontverandering wordt blijkens de toelichting van de wethouder voor Openbare Werken en Volkshuisvesting, de heer W. F. Happé, door B. en W. wenselijk geacht uit beleidsoverwegingen, die neerkomen op het oude gezegde: „Wie het onderste uit de kan wil, krijgt het lid op de neus". „Als wij vasthouden aan onze vérgaande eisen ten opzichte van het recreatie gebied", aldus de heer Happé, „zal Binnenlandse Zaken rekening moeten houden met een vérstrekkende grenswijziging." Hiermee zou echter moeten worden gewacht, totdat het streekplan zal zijn goedgekeurd, omdat hierbij agrarische belangen in het spel zijn. Nu Provinciale Staten het aanvankelijk door Gedeputeerde Staten aanvaarde plan hebben gewijzigd, zien B. en W. geen reden aan te blijven dringen op handhaving van het recreatiegebied ten oosten van de Mooie Nel, omdat de recreatiebehoeften van Plaarlem voorlopig kunnen worden verwezenlijkt in het gebied ten westen van de plas, daf reeds tot het grondgebied van de gemeente Plaarlem behoort. Daarmee zullen voorlopig geen agrarische belangen door Haarlem worden aangetast, zodat de hoop bestaat, dat de andere grenswijzigingen zonder meer, en spoediger, kunnen worden goedgekeurd. rxoDa>s<xcococ<xoococo:<xxxxxoaxx»ccccccocccccccococc« Over het probleem wie de financiële verantwoording van de gemeente voor het jaar 1954 moet controleren deed zich tijdens de Haarlemse raadsver- g gadering van gistermiddag een kleine schermutseling voor. De vraag was na melijk, of de wethouder van financiën, die de cijfers zelf had helpen opstellen, zijn eigen verantwoording mocht con troleren. P „Neen", zeiden de raadsleden Loer akker (K.V.P.) en Proper (Comm.) ferm, die zich kantten tegen het onder zoek van de bewuste cijfers door de commissie van bijstand in het beheer der gemeentefinanciën, omdat de wet houder van financiën voorzitter is van deze commissie. Deze kloeke taal deed even enige verwarring ontstaan mevr. S chel- tema-C onr adi (V.V.D.) vroeg met kennelijke verbazing: „Hoe ging dat dan in voorgaande jaren?" maar wethouder Bakker zelf hakte reso luut de knoop door. Hij voelde wel wat voor de argumentering van de beide raadsleden en stelde voor de cijfers te toen controleren door de commissie, „zonder derzelven voorzitter", waarmee iedereen zich tenslotte kon verenigen. Zou later blijken, dat bezit van het ge bied ten oosten van de Mooie Nel absoluut voor Haarlem noodzakelijk is, dan zou al tijd nog op een herziening van het streek plan kunnen worden aangedrongen. Een economische reden, die Haarlem had bij het bezit van het gebied ten oosten van de Mooie Nel was gelegen in de omstandig heid, dat het voor het maken van het recreatiegebied vrijkomende zand door Haarlem niet gemist kon worden voor de ophoging van de nieuwe stadswijken. Deze economische reden is komen te vervallen, sinds gebleken is, dat het zand ter plaatse van slechte kwaliteit is en Haarlem boven dien genoeg zand voor zijn woningbouw elders kan betrekken. De meeste raadsleden konden zich met deze gedachtengang verenigen. Alleen de heer De Leeuw (Arb.) betreurde de schrapping van de wensen voor het gebied ten oosten van de Mooie Nel en de heer Van Velsen (K.V.P.) vroeg zich af, of als in de toekomst het gebied ten oosten van de Mooie Nel nodig zou zijn, daar in middels gevestigde landbouwbedrijven het niet te kostbaar voor de gemeente zouden maken. Wèl werden door enige sprekers bezwaren aangevoerd tegen andere onder delen van het bezwaarschrift. Zo bleef mevrouw Scheltem a-C o n- radi (V.V.D.) bij het reeds eerder door haar fractie ingenomen standpunt, dat de superregionale weg door Schalkwijk aan de ADVERTENTIE Nog 2 dagen ZOMERPRIJZEN veel warmte - weinig as weegt ca. 75 kg per hl. „CORNNIC" 20/30 12.60 „SEVEN SISTERS" 20/30 ƒ14.— „VICTORIOUS" Super 20/30.. ƒ15.60 VOOR TRECHTERHAARDEN en CENTR. VERWARMING afm. 8/15 (viertjes) „CORNNIC" ƒ10.50 „SEVEN SISTERS" ƒ11 „VICTORIOUS" (Super) ƒ11.50 Ook alle andere soorten en afmetingen uit voorraad leverbaar Vraagt onze prijscourant. BRANDSTOFFENHANDEL FRIESE VARKENMARKT 6 - 10 (Spaarne bij Viaduct) Telefoon 14164 en 13904 oostkant zou moeten komen, omdat een weg aan de westkant de nieuwe stadswijk te zeer van het Spaarne zou afscheiden. Zij schaarde zich hiermee aan de zijde van de ontwerpers van het streekplan en tegen B. en W., die tegen het aanleggen van een weg aan de oostkant van Schalkwijk be zwaren opwierpen in het voorgestelde be zwaarschrift aan de Kroon. De heer Proper (Comm.) achtte het niet juist van B. en W. om bezwaar te maken tegen de in het ontwerp-stréekplan ontworpen oost-west-traverse via Spaarne- laan en Spanjaardslaan, zonder in de plaats daarvan betere suggesties te doen. „U schuift hiermee de moeilijkheden zonder meer af op de gemeente Heemstede" meen de hij. Overigens was hij het met B. en W. eens, dat de weg volgens het streekplan vele bezwaren heeft voor Haarlem. De mening van de heer Proper werd door de heer Spek (A.R.) bestreden: de ge meente heeft zeer zeker het recht te pro testeren tegen een oplossing, die nadelig voor haar is, zonder daarbij in de nood zakelijkheid te verkeren een andere oplos sing aan te geven. Dit was ook de mening van wethouder Happé, die echter ontkende, dat B. en W. nooit op een andere oplossing gewezen heb ben. „In beginsel hebben wij aangewezen, wat wij als de juiste oplossing zien: het plan-De Ranitz" zei hij, waarna hij eraan toevoegde, dat naar zijn mening Haarlem door;deze suggestie allerminst de moeilijk heden aan Heemstede overdeed. Na deze discussie kon de raad zich met het gewijzigde voorstel van B. en W. voor het bezwaarschrift tegen de Kroon aan vaarden. Slechts de communisten wensten de aantekening, dat zij tegengestemd had den. Veel voldoening ondervond het voorstel tot inenting van de jaarklassen 1954, 1953 en 1952 (de jaarklasse 1955 werd uit het voorstel geschrapt, omdat het rijk de in enting van deze kinderen al bekostigt) tegen kinderverlamming. De heer Vissers (K.V.P.) wees slechts op de houding van Gedeputeerde Staten, die gelden voor identieke doeleinden voor de gemeenten Hilversum en Beverwijk had geweigerd goed te keuren. Mevrouw Kerkhof f-P et (Arb.) toon de zich een bijzonder warm voorstandster van de inenting, die zij het liefst zou willen zien uitgestrekt tot kinderen tot tien jaar. Over de hoofden van de raad heen deed zij een beroep op de Haarlemse ouders toch vooral naar draagkracht bij te dragen en alle daarvoor in aanmerking komende kin deren de vaccinatie te doen ondergaan. Wethouder Bakker meende, dat aan de eventuele bezwaren van Gedeputeerde Sta ten was tegemoetgekomen doordat bepaald was, dat de burgerij in de kosten van het vaccin zou bijdragen. De administratie kosten van de gehele inenting zullen onge veer 10.000 bedragen. Toch was een krediet van 33.000 gevraagd. Het verschil was gelegen in een bepaalde reserve, die als uitwijkmogelijkheid dienst zou doen, omdat niet alle ouders van daarvoor in aanmerking komende kinderen de kosten van het vaccin voor eigen rekening konden nemen. De kosten hiervan bedragen 2.50 per vaccin. Per kind zouden in totaal drie inentingen nodig zijn. De eerste twee in achtereenvolgende maanden, de derde een half jaar later. xxx»5K>cxxx»K>coo=oax>occ>cxx>2c<ooco3cccocociococoooo3coo: de heer Proper bleven echter gekant tegen een verhoging van de bijdrage voor de ouders. Bij stemming bleek, dat het voor stel met 23 tegen drie (de heren Voogd (Arb.) en Proper en Henneveld (beiden Comm.) kon worden aangenomen. Het voorstel tot verlenging van de huur van het Krelagehuis door de gemeente ondervond bij de raadsleden weinig tegen stand. Slechts de heer B e 11 i n k (WD) had bezwaar tegen de hoge huurprijs en de heer Van Velsen (KVP) had uit een rapport van de directeur van Openbare Werken menen te moeten opmaken, dat het Krelagehuis niet erg intensief door de scholen zou worden gebruikt. Wethouder Geluk bestreed deze op vatting en vond ook de huurprijs redelijk. Het voorstel tot verhoging van het kre diet voor onderhoudswerkzaamheden aan 77 arbeiderswoningen van de Coöperatieve Woningvereniging voor Gemeentepersoneel g.a. met f 12.068,57 was voor de heer Van Velsen (KVP) aanleiding te vragen of het niet mogelijk zou zijn van gemeente wege iemand aan te stellen, die zou wor den belast met het toezicht op de kwali teit van het schilderwerk. Wethouder Happé was van mening, dat één dergelijke ambtenaar niet voldoen de zou zijn. „Dan zouden wij bij ieder bouwwerk iemand moeten neerzetten", vond hij. Hij zegde echter toe, dat B. en W. in deze diligent 'zouden blijven: Aan het slot van de vergadering vroeg de heer Hennevelt (Comm.) het woord voor een persoonlijke kwestie. Hij had bij de vorige raadsvergadering van 7 augustus ten aanzien van de verhouding woning wetwoningen en premiebouwwoningen cij fers genoemd, die de wethouder misleidend had genoemd. De heer Hennevelt had deze cijfers te goeder trouw uit een rapport overgenomen en voelde zich door dit woord gekwetst. Wethouder Happé verklaarde zich des gevraagd gaarne bereid het gewraakte woord terug te nemen. De andere agendapunten werden alle zonder of met korte discussies aanvaard, waarna werd overgegaan tot het trekken van de afdelingen voor de behandeling van de ontwerp-gemeentebegroting. „Vroeger werd er elegant gedanst. En het was wa) gezellig, veel gezelliger dan nu. En wat een manieren hielden de jongens en meis- jers er op de dansvloer op na. De jongens bogen voor het meisje, waarmee zij wilden dansen, en leidden haar met zwier naar de dansvloer. Tegenwoordig is dat wel eens anders, met die rollie-rok of hoe-heet- dat-ook-weer. Bij dat gedoe ben je je leven niet zeker". De lezer heeft al kunnen vermoeden, dat hier iemand aan het woord is, die is op gegroeid in een tijd, toen de dames nog geen petty-coats droegen en de jongemannen nog met statige tred op straat wandelden. Als de op één maand na 78-jarige heer D. H. A. van Ake over vroeger jaren praat, dan duurt het niet lang, of het gesprek gaat over dansen. Meer dan veertig jaar lang heeft de heer Van Ake dansles gegeven. Tot 1948, toen is hij op zijn lauweren gaan rusten en heeft het werk aan zijn zoons overge laten. In 1907 gaf de heer Van Ake voor het eerst dansles. Samen met zijn zwager en neef Micgielse richtte hij in september van dat jaar de dansschool Micgielse en Van Ake op. De school be staat nog en bestaat dus ko mende maand een halve eeuw. De naam is intussen veranderd, want toen de heren Van Ake en Micgielse in 1948 het „voor, opzij, sluit" en „slow, slow, quick, quick, slow" voor het laatst lieten horen, namen de he ren Jan en Dick van Ake de leiding van de school over en werd de naam in „Gebroeders Van Ake" ver anderd. De heren Van Ake sr. en Micgielse de laatste is in 1953 overleden waren dansmeesters, die zich zelf de beginselen van de dans hebben geleerd. De „mai- tres de danse" musiceerden op partijen en bals, keken de passen af en wisten dus op de duur genoeg van pol ka's, mazurka's, walsen en quadrilles af. Toen het zo ver was namen zij het be sluit: we worden dansmees ter. Zij kondigden de op richting van hun dansschool af en wachtten op de eerste leei-lingen. „Diploma's had je nog niet nodig, maar ja, je moest wel een goede naam hebben, wilden de mensen les bij je nemen". Enfin, dat blijkt dus het ge val geweest, want anders was de school na een» tijdje weer opgedoekt. „Een uit gebreid programma hadden we in die jaren: walsen, quadrilles en polka's waren natuurlijk favoriet. Uit een boekje leerden we de En gelse wals en ook de tango. Dat was in 1912. De char leston heb ik voor het eerst in Parijs gezien, gedanst door Josephine Baker. De mensen vroegen er hier ook j om, dus leerden wij hem g ook". In vroeger jaren waren g de jongelui op de dansavon- g den stemmig gekleed: de g jongens droegen meestal jj een donker pak, zwarte m schoenen en witte hand- g schoenen. De dames waren g in een zelfgemaakte witte g japon gestoken (zie foto), g' Iedere dame had natuurlijk m een balboekje, waarin zij g aantekende welke dans zij g met welke heer zou dansen, g En als een heer aan een g dame een dans kwam vra- fg gen, werd met een hoofs ge- j| baar altijd even in het bal- g boekje gekeken, of de dans g misschien aan een andere g heer was beloofd. Maar sinds die jaren is g veel veranderd. De moderne g dansen kwamen op en pol- g ka's, mazurka's en quadril- g les raakten als de resten g van een romantische tijd in g het vergeetboek. En de g heren Jan en Dick van Ake, g welke laatste ook reeds g twintig jaar in Utrecht een g dansschool heeft, treuren g daar niet om. Want de tijden g veranderen, en de dans- g meesters met henDick g en Jan begonnen als hun g vader: eerst musiceren, g daarna les geven. Zo vader, g zo zoons. Het devies blijft g „Dansen is eeuwige jeugd", g Aan duizenden Haarlemse g jongens en meisjes heeft de g gouden school dit de laatste g vijftig jaar voorgehouden, g Haarlem, 28 aug. 1957. BEVALLEN van een ZOON: 28 aug. M. C. de Best-Tangermann27 aug.: H. J. van Eis-van Angelen; A. C. van der Peet- ADVERTENTIE RADIO REPARATIE Koninginneweg 6 - Telefoon 14024 b. d. Raambrug „Draaien maar", zeiden ae heer en mevrouw Wessels deze week, toen hun nieuwe platenhuis in de Barteljoris- straat was geopend. Het pand waarin de grammo foonplatenwinkel is geves tigd, is grondig gemoderni seerd, voordat de liefheb bers van „licht" of „klas siek" aan de disc-bar kon den plaatsnemen. De nieuwe gevel ligt op één lijn met die van de andere winkels, wat niet het geval was, toen in het pand nog een sigaren winkel was gevestigd. Het interieur is' zo doeltreffend mogelijk en op smaakvolle wijze ingericht, zodat in een betrekkelijk kleine winkel zo veel mogelijk ruimte werd geschapen. Want platenlief- hebbers moeten op hun ge mak in de overvloedige voor raad kunnen zoeken. Het Centrumcomité Ko ninginnedag heeft tot liqui datie besloten, omdat in de binnenstad van Haarlem geen geschikt terrein kon worden aangewezen voor het houden van de kermis. Dit is in het kort de strek king van een bericht, dat wij vorige week vrijdag heb ben gepubliceerd, en waar mee het gehele vraagstuk van de feestviering in Haar lems binnenstad is betrok ken. Immers het Centrumcomi té, welks leden zich altijd hebben ingespannen om met Koninginnedag en bevrij dingsdag voor een passende feestviering in Haarlem te zorgen, is wat betreft de financiële basis voor deze feestelijkheden afhankelijk van de inkomsten, die de kermis opleverde. Zoals de toestand nu is, ziet het er naar uit, dat voorlopig de feestdagen voor wat Haarlem betreft niets opmerkelijks meer zullen opleveren, omdat zich nog geen instantie heeft aan gediend, die al het belange loze werk, dat het Centrum comité onder leiding van mr. J. A. P. C. ten Bokkel en de heer Jac. Maris (om nog maar te zwijgen van al die andere stadgenoten, die hun werkkracht aan het comité gaven) zal kunnen en willen overnemen. Dit zal op zich zelf trou- wens moeilijk genoeg zijn, j want wie onzer herinnert j zich niet de vele aspecten, j die opeenvolgende Konin- ginnedagen hebben opgele verd dank zij de inspannin gen van de leden en het geld van het comité, dat het zich tot een eer heeft aangere kend nooit om een gemeen telijke subsidie te hebben behoeven aankloppen. Het komt ons voor, dat hier van gemeentezijde niet steeds de belangen van een passende viering van natio nale feest- en gedenkdagen onder het oog zijn gezien. Er is gezegd, dat alle mo gelijkheden voor een ge schikt kermisterrein onder zocht zijn en dat geen op lossing kon worden gevon den. Zonder deze opvatting te willen bestrijden zouden wij ons wel kunnen afvra gen, of er met een beetje in spanning werkelijk niet een geschikte oplossing kan wor den gevonden. Hierbij zullen bepaalde instanties en groe pen mensen zich kleine op offeringen gedurende enige dagen per jaar moeten ge troosten. Wij geloven, dat het laatste woord over deze kwestie nog niet is gezegd. Hiervoor worden van de zijde van de Haarlemse be volking de jaarlijkse festi viteiten te zeer op prijs ge steld. Moge het schrikbeeld van feestdagen zonder feest alle aarzelingen wegnemen, opdat door een kloek besluit van de zij.de van de gemeen te het Centrumcomité alsnog kan worden bewogen op zijn algemeen betreurd besluit terug te komen. ^Illlll'lllllllllir De voorgestelde verhoging van de ge meentelijke bijdrage voor de schoolmelk- voorziening van f 9.000 wegens het toe- Witteman; 28 aug: C. J. Metzelaar-Spee; nemende aantal kinderen, dat van de C. I. Oppelaar-Koster. schoolmelkvoorziening gebruik maakt en In de eerste helft van september zal het feit worden herdacht, dat de schoolgemeen schap der Wethouder Westerveldschool te Haarlem een kwart eeuw bestaat. Nadat in september 1931 met 38 kinderen een aanloopperiode begon in het gebouw aan de Wilgenstraat werd op 3 september 1932 de school officieel geopend in het nieuw gestichte schoolgebouw aan het Junoplantsoen. In het voor die tijd moderne school gebouw werd onder leiding van de heer J. Klimbie de schoolgemeenschap begonnen met 252 leerlingen. De „Junoschool" mocht zich dus in veler belangstelling verheugen. gelijk was, is te begrijpen; verstandelijke 'BEVALLEN van een DOCHTER: 28 aug.: de voorgestelde verhoging van zes cent per E. C. Westerman-De Vendt; A. J. Land- week voor de ouders met het oogi opde stra-Walstra- A. H. Jansen Hendriks-Ba- verhoogde melkprijs stuitte wat dit laatste deel betreft op de bezwaren van de heren Voogd (Arb.) en Proper (Comm.). De eerste was van mening, dat de school melkvoorziening bij het schoolgaan hoort en daarom door de overheid in dit ge- rends. OVERLEDEN: 26 aug.: J. Hardorff, 63 Gasthuisvest; A. J. Lubken-Enthoven, 63 j., Brederodestraat; M. Lobel-Brouwer, 89 j.' Jelgersmastraat; 27 aug.: A. de Jong, 87 j., Kenaupark. ONDERTROUWD: 28 aug.: A. Bakker en H. G. Metz; M. H. Agricola en J. Mar tens; M. J. van Overveld en M. M. A. de Moei; W. M. M. Heemskerk en G. Giling; C. Wambach en S. J. van Acker; H. Zan der en C. Portegies; R. van der Zee en A. G. Kan; C. U. de Vreeze en G. Keuning; F. J. Hij ma en J. J. A. op de Weegh; W. A. Isselmann en L. Hendriks; 27 aug.: J. P. Krom en J. C. J. Smit; O. G. Silvis en M. van Beem; C. S'taasen en P. J. Smit; H. J. Lammers en A. M. van Wees; W. de Haan en C. M. in 't Hout; T. Wester en D. Wijers; G. J. Veldman en M. L. H. de Laat; J. C. A. Bakker en A. J. T. M. Bekkers; S. C. Heemskex-k en C. J. Venema. GEHUWD: 28 aug.: T. J. Veringa en C. C. Campfens; M. H. Knijtzer en P. M. Schlatmann; R. Leen en W. J. Berkhof; H. van Slooten en R. L. Bulters; J. M. Ment- jox en W. van Bogget. val de gemeente zou moeten worden bekostigd. Voor zichzelf sprekende kantte hij zich tegen elke individuele bijdrage, dus zeker ook tegen een verhoging van die bijdrage. Ook de communistische spreker was een tegenstander van verhoging van de bij dragen van de ouders. Ook was hij het niet met de houding van het rijk eens, die de prijsverhogingen op de gemeenten af schuift, die „toch al met zulke financiële moeilijkheden hebben te worstelen". Wethouder Geluk had waardering voor het principiële standpunt van de heer Voogd, maar zag zich toch tot zijn leed wezen gedwongen diens suggestie naast zich neer te leggen. B. en W. betreuren het, dat zij tot verhoging van de bijdrage voor de schoolmelk door de ouders hebben moeten overgaan, maar het college zag Door de oorlogsomstandigheden moest in 1941 het gebouw aan het Junoplantsoen worden ontruimd en kregen de leerlingen eerst onderdak in de kleuterschool aan de Berkenstraat en daarna in het gebouw aan de Overtonstraat, waarin de school nog steeds gevestigd is. In 1945, kort na de bevrijding, werd de naam van de school gewijzigd in „Wethouder Westerveldschool" ter nagedachtenis van de in de oorlog over leden wethouder van onderwijs. Het eerste schoolhoofd, de heer J. Klim bie, werd na enige jaren benoemd tot hoofd van een Mulo-school. Na zijn vertrek werd het hoofdschap achtereenvolgens be kleed door de heren W. R. Jansen en A. van Eerden. Sedert 1945 is de leiding in handen van de heer L. J. van Mechelen. De heer Van Mechelen is dus een belang rijk deel van de vijfentwintig jaar aan de school werkzaam. Dat zijn werk grote waardering heeft, is een paar jaar geleden gebleken toen hij onder grote belangstel ling het feit vierde, dat hij veertig jaar bij het onderwijs was. Eén leerkracht heeft de gehele geschie denis van de school medegemaakt en wel mejuffrouw B. Ploegsma. Gedurende een reeks van jaren heeft de school in alle opzichten voldaan aan haar oorspronkelijke doelstelling: de leerlingen, die daartoe geschikt bleken in zes jaren een zodanige ontwikkeling bij te brengen, dat zij met vrucht het onderwijs aan gym- onder de gegeven omstandigheden geen nasium, h.b.s., lyceum of Ulo-school konden andere uitweg. Zowel de heer Voogd, als volgen. Dat dit niet voor alle kinderen mo- aanleg en karaktereigenschappen van het kind moeten tenslotte bepalen, in welke richting het zich verder ontwikkelen zal. De adviezen, hieromtrent gegeven door het onderwijzend personeel, werden in de loop der jaren, en worden nog steeds, door de „opnemende inrichtingen" als zeer be trouwbaar bestempeld. Behalve het gewone schoolleven zijn er hoogtepunten van andere waarde welke een herinnering voor honderden oud-leerlingen vormen. Zo worden sinds 1941 kerstmid dagen gehouden, waarop ook vele ouders blijk van hun belangstelling geven. Alle zesde klassers nemen een onvergetelijke herinnering mee aan de laatste twee weken van hun schooltijd: Dan wordt hun af scheidsavond, waarop sommigen zich ont poppen als artiest, voorbereid. De omstan digheden voor dit alles zijn thans ook aan merkelijk beter dan in de eerste tien jaren van het bestaan der school. Een commissie bestaande uit het onder wijzend personeel eri een voor deze ge legenheid uitgebreide oudercommissie heb ben een herdenkingsprogramma ontworpen. Aangezien een school er is voor de kinde ren hebben de commissies gemeend de 5e september tot een feestelijke dag voor de jeugd te maken. Des morgens is er een buitenfeest en des middags wordt in de bovenzaal der school een kindervoorstelling gegeven. Voorts zal op een nader te bepalen datum in september een herdenkingsavond ADVERTENTIE IIIIIIIBBIIIIBSI1BBII D 9 Voor het betere genre gg PERMANENT en WATERGOLF NATURELLE 9 (boven Vogelzang) Grote Houtstr 26rd - Tel. 17856 Tijdens de verbouwing van de Firma Vogelzang ts onze salon n 0 r m a a geopend. 0 BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB De vierde en laatste rit van de zomer avondcompetitie, welke de Haarlemse Sportclub „De Kampioen" woensdagavond liet verrijden, is bij de A- en B-klassers gewonnen door Coen Visser. Samen met C. v. d. Aar, A. Straver en H. van Steyn was Visser met succes uit het peloton ont snapt. Aanvankelijk hadden zij nog ge zelschap van F. Koek, P. de Jong en H. v. d. Geest. Maar deze drie renners kon den de opmars niet voltooien. Door deze zege werd Visser ook winnaar van de avondcompetitie. De uitslag van de vierde rit luidde: 1. Visser, 2. C. v. d. Aar, 3. Straver, 4. H. van Steyn, 5. De Jong, 6. Van der Geest, 7. Tuyp, 8. Heyermans, 9. Geuzebroek, 10. J. Walters. C-klasse: 1. Boogaard, 2. C. Jansen, 3. L. Walters, 4. Sminia, 5. Hendriks, 6. J. de Jong, 7. Spoor, 8. Nijssen, 9. Uttien, 10. Blommaerts. Eindstand der A.- en B-klasse: 1. Vis ser 18 punten; 2. C. v. d. Aar 18 p., 3. Van Weeren 0 p., 4. Rutte 9 p., 5. H. van Steyn 9 p. Eindstand C-klasse: 1. C. Jansen 17 p., worden gehouden voor ouders, oud-leer- 2. L. Walters 15 p., 3. Boogaard 13 p., 4. lingen en belangstellenden. I Uttien 3 p., 5. Blommaerts 10 p. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: G. J. A. Wijchgel en M. E. Meijer. GETROUWD: S. Kamstra en A. Wei- dijk; W. J. H. Voorma en Th. Dekker; B. A. Visser en O. van Soet; P. K. Aulich en E. E. Peereboom; K. Nobach en W. C. van Hooidonk; A. Bot en W. Drooger. GEBOREN: Petrus Johannes, zn. van J. G. P. Meijer en J. M. Swinkels; Catha- rina Petronella, dr. van C. van Excel en J. Korthals; Elisabeth Maria, dr. van A. J. Behage en J. C. Jonk; Wilma Stephanie, dr. van H. J. Hijner en T. Stevens; Jan Cornelis, zn. van A. van Egmond en A. A. Rozenhart; Ingeborg Elisabeth Maria, dr. van Y. R. von Holtz en S. C. E. van Schendelen; Pamela Ann, dr. van J. Tromp en D. O. Turner; Veronica Agatha Maria, dr. van H. C. Out en P. van den Bunt; Hermanus Antonius Johannes, zn. van H. A. Dekker en E. A. Breukels. OVERLEDEN: W. C. van der Zwet, 79 jaar; B. L. Lambers, 9 jaar (j.); C. Kuipers, 74 jaar. ADVERTENTIE ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL GEBOREN: J. van Schievan Roode, dr. ONDERTROUWD: C. L. J. A. M. Heij- meijer en A. M. P. Nieuwenhuijs. J. W. Steenmeijer en M. J. Stals. J. A. Groen en M. Scherpenhuijsen. J. T. F. Voorwald en B. L. Dingemans. GETROUWD: G. Daams en G. Verweij. P. J. M. van den Berg en E. A. Lodeweegs. K. Bus en C. C. Vlaanderen. D. Heiliegers en M. W. van Bezu. OVERLEDEN: J. W. de JongAugustijn 92 jr. H. Dieckmeier 16 jr. W. Srrieets— Van Raaij 64 jr. E. J. van Schaick 76 jr.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7