President Nasser trekt partij voor Syrië tegen Amerika Hongaarse vluchtelingen zijn teleurgesteld Spoorwegongeluk bij Nimes: 29 doden OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ,V.S. willen het Arabische nationalisme vernietigen MORRIS HET WEER Gouverneur van Arkansas tart de regering te Washington Minister Klompé: Wij moeten onze vooroordelen - en voordelen - op zij zetten Vulkanische uitbarsting in de Indonesische archipel Nationale garde blijft op haar post voor de middelbare school te Little Rock Zeven doden in het verkeer Meer wind Binnenlands krediet verder beperkt Stringente maatregel van Nederlandsche Bank Bourgès-Maunoury doet een beroep op vakbonden Het woord is aan... Weer drie inbraken in Santpoort Verkeersongelukken DIT JAAR: 831 DODEN Prinses Irene rijdt mee in de gouden koets Veerboot omgeslagen nabij Korea: 23 doden Minister Suurhoff wijst ontwerp-c.a.o. voor het bouwvak af 72e JAARGANG No 52 MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 302e JAARGANG No 205 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie, prukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soèndaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman AMMAN (UP) In Jordanië zijn vandaag acht grote Amerikaanse trans portvliegtuigen met de eerste zending Amerikaanse wapens uit West-Duitsland aangekomen. Zes Globemasters en twee Flying Boxcars zijn via Athene en Libië aangekomen in het gebied, dat blijkens een niéuwe Amerikaanse verklaring wordt bedreigd door communistische agressie en ondermijning. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft zaterdag, na een con ferentie met Dulles waarvoor hij zijn vakantie had onderbroken, in een ver klaring de hoop uitgesproken dat het internationale communisme Syrië niet tot enigerlei aanval tegen zijn buur landen zal bewegen en dat het volk van Syrië iets zal doen om de ongerustheid te verminderen, die door de jongste ge beurtenissen in het land is gewekt. DAMASCUS (AFP) De Amerikaanse verklaring, waarin ook werd gezegd dat de „buurlanden van Syrië zich ernstig on gerust maken over de overheersende Rus sische invloed in dit land" heeft ver ontwaardiging gewekt in Syrië. President Sjoekri Él Koewatli heeft de beweringen dat de Sovjet-Unie een overheersende positie in zijn land inneemt heftig ontkend. „Er bestaat geen enkele geheime Syrisch- Russische overeenkomst. Wij zijn Arabi sche nationalisten en geen communisten", zo zei hij. Een woordvoerder van de Sy rische regering zei dat Syrië geen enkel ander land zal aanvallen. Het zal echter alleen niet toestaan, dat zijn veiligheid in gevaar wordt gebracht, aldus de zegsman. CAïRO (Reuter) President Nasser heeft in een verklaring voor radio-Cairo gezegd, dat Egypte Syrië onvoorwaardelijk zal steunen in zyn strijd tegen de Ame rikaanse politiek. Hij zei dat de „theatrale" haast waarmee de V.S. wapens leveren aan Arabische landen, die met het Westen sympathiseren, bedoeld is om de Arabische leiders vrees aan te jagen. In werkelijk heid zijn deze wapens bedoeld om het Arabische nationalisme in deze landen te vernietigen en niet om het hoofd te bieden aan agressie, aldus de Egyptische presi dent. Nasser ontkent dat Egypte, zoals in Ame rikaanse persberichten was gezegd: „wei nig ingenomen zou zijn met de aansluiting van Syrië bij het communistische kamp". Dat is een oude truc. De kwestie of Syrië naar het communistische kamp is overge gaan, is niet ernstig. Washington beseft, dat Syrië niet zal toegeven aan druk, zelfs indien deze door miljoenen dollars wordt gesteund. Het gehele probleem is een plan om Syrië onder controle te krijgen. Toen samenzweringen van binnen uit niet gelukten, begon de operatie van buitenaf. Syrië's enige zonde in de ogen der Amerikanen is, dat het niet „wil dansen naar het pijpen van de V.S. en geen Amerikaanse bevelen wil opvolgen" aldus Nasser. Hij beschuldigde de V.S. ervan Israels huidige grenzen permanente te willen ma ken, de Arabische vluchtelingen van hun rechten te willen beroven en voornemens te zijn het Nabije Oosten in een Ameri kaanse invloedssfeer te veranderen. De V.S. beogen de aandacht der Arabieren af te leiden van het gevaar dat Israel op levert. Zij leveren wapens die voor Israel ongeschikt zijn aan enige Arabische landen en zij willen Israel en enige Arabische landen met elkaar laten samenwerken, al dus president Nasser. (AFP) Het officiële Sovjet-persbureau Tass verklaarde, dat de Amerikaanse ver klaring er op neerkomt, dat de „V.S. van plaii zijn zich openlijk te mengen in de zaken van de Arabische landen", dat zij de wapenzendingen aan de landen die aan Syrië grenzen vergroten en in geval van nood Amerikaanse troepen naar het Nabije Oosten zullen zenden. DAMASCUS (Reuter) Een Russische technische missie, met aan het hoofd de plaatsvervangende chef van de staatscom missie voor externe economische betrek kingen Nikitin, zal op 18 september in Damascus aankomen. Zij zal spreken over het gebruik van de Russische economische en technische hulp. Er zal ook een hulp verleningsovereenkomst worden getekend, zo wordt van officiële zijde in de Syrische hoofdstad vernomen. NIEUW DELHI (UP) Premier Nehroe van India heeft in het Indische parlement verklaard, dat de toestand in Syrië „in hoofdzaak is gegroeid door militaire ver dagen". Interventie heeft de Arabische eenheid doorbroken, en deze landen gaan nu elkaar wantrouwen, aldus Nehroe. „Wij hebben gehoord de Syrië door Rusland be wapend is. Nu lezen wij dat Amerika de omliggende landen per vliegtuig van wa pens voorziet. Het is tragisch als ieder land stappne moet nemen om te voorkomen dat het door een ander zal worden inge haald tijdens de bewapeningswedloop. Het zou beter zijn als deze concurrentie in het economische vlak werd gebruikt", aldus Nehroe tijdens het debat over buitenlandse zaken in het Indisch parlement. ADVERTENTIE President Nasser van Egypte. BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL; 13439- FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 SCOOTER-BROMFIETSKLEDING MELBOURNE (Reuter) De bestuur der van een toestel van de „British Over seas Airways Corporation" (BOAC), heeft op de route Darwin-Djakarta nabij de Indonesische archipel een „buitengewoon krachtige vulkanische uitbarsting" waar genomen. Hij kreeg de indruk, dat een eiland in het centrum van het ontplof- fingsgebied lag. (UP) De piloot gaf een lengte- en breedtegraadpositie op die, op de kaart uitgezet, doen vermoeden dat de uitbars ting zich heeft voorgedaan op het eiland Gilihanta, een bergachtig eilandje, ten noordwesten van het eiland Komodo ten noordoosten van Flores. Zaterdagavond is een personenauto ge slipt op de Meerveldhovenseweg te E i n d- hoven, waardoor de wagen in botsing kwam met een tegenligger. De bestuurder van de auto, de 33-jarige W. van Gennip uit Eindhoven, werd daarbij zo ernstig ge wond, dat hij later in een ziekenhuis over leed. In de auto zaten voorts de echtgenote van de heer Van G., zijn zuster en haar man en twee zoontjes van drie en ander half jaar van het echtpaar T. Zij werden allen met meer of minder ernstig letsel naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand van het oudste jongetje is zeer zorg wekkend. De bestuurder van de tegenligger werd licht gewond. Beide wagens werden zwaar beschadigd. In G e 1 d r o p werd de 49-jarige brom fietser M. A. Thaens uit Geldrop aange reden door een personenauto. Hij sloeg met het hoofd tegen een paal en overleed in een ziekenhuis te Eindhoven. Hij was gehuwd en vader van zes kinderen. Op de Bosscheweg in Best botste de motorrijder J. van de Bungelaar uit Til burg, doordat hij plotseling naar links reed, in volle vaart tegen een auto, die uit tegenover gestelde richting naderde. Ook hij is in een ziekenhuis te Eindhoven over leden. Zijn duo-passagiere werd met ern stig letsel in het ziekenhuis opgenomen. Zaterdagmiddag is het zesjarig zoontje Frans van de familie Santrok in Hoens- broek aangereden door een motorfiets en om het leven gekomen. Het jongetje wandelde met zijn ouders op de Heerler- weg en liep "plotseling de rijbaan op. In Hilversum is een wielrijdster, mevrouw V.-B. geslipt en gevallen juist voor een vrachtauto. De chauffeur kon haar niet meer ontwijken. Zij werd over reden en overleed korte tijd later in een ziekenhuis. In het Wilhelminagasthuis te Amster dam is overleden de 51-jarige L. Riepe uit Amsterdam, die zaterdag ernstig werd gewond bij een aanrijding op de Amstel- veenseweg. Hij reed op de fiets en stak vermoedelijk wat onvoorzichtig de drukke weg over juist op het moment dat een autobus naderde, die hem niet meer kon ontwijken. Zondagmorgen om tien vó£r twaalf is op het westelijk rijwielpad van de Heren weg, ter hoogte van de Hartekamp, de achtenvijftigjarige heer H. E. uit Voor hout met zijn bromfiets tegen het trottoir gereden en tegen het wegdek geslagen. Hij werd ernstig gewond en is later in het Grote Gasthuis te Haarlem overleden. >iococcoccocoo2oaxoocccccocccocccccccoo<x VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking. Op de meeste plaatsen droog weer. Ma tige, in de kustprovincies tijde lijk vrij krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Weinig ver andering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee X»xt<xxxxxx>3cocccccoc« DIT NUMMER BESTAAT! UIT TIEN PAGINA'S LITTLE ROCK, (UP) De gouverneur van de zuidelijke Amerikaanse staat Ar kansas, Orval E. Faubus, heeft de ver zekering gegeven dat de nationale garde vandaag weer voor de middelbare school van Little Rock op wacht zal staan ten einde te voorkomen dat negen negerkin deren de school betreden. Hij verklaarde dat de troepen „de orde en rust" bewaren en niet de rassenvermenging tegengaan. De gouverneur zei echter de mogelijkheid niet uitgesloten te achten dat er iets ge beurt, waardoor hy zijn bevelen aan de garde zal wijzigen. Zaterdag heeft een federale districtsrechter geweigerd het schoolbestuur toestemming te verlenen de rassenvermenging uit te stellen tot de rust zou zyn weergekeerd. In Little Rock gaan geruchten dat een gerechtelijke actie tegen de gouverneur in voorbereiding is. Presi dent Eisenhower en de minister van Jus titie Brownell staan erop, dat de bevelen van het federale gerechtshof worden op gevolgd. Het was nog niet duidelijk of negerkin deren vandaag zouden proberen het school gebouw binnen te gaan, ofschoon het vijf tienjarige negermeisje Carolotta Walls verklaarde een poging te zullen wagen. Een ander wilde het alleen doen onder be schermend geleide. Het conflict in Little Rock wordt in de andere zuidelijke staten met grote belang stelling gevolgd. Drie staten hebben waar nemers gezonden. Louisiana, Alabama, Georgië en South-Carolina hebben laten weten dat zij alles zullen aanwenden om de rassenscheiding op de scholen te hand haven. NEWPORT President Eisenhower is volgens het Witte Huis vastbesloten in de kwestie van Little Rock de gehoorzaamheid aan de grondwet te handhaven. Algemeen wordt aangenomen, dat indien de gouver neur de „nationale garde" vanochtend niet bij de school in Little Rock zal hebben weggeroepen, hem een vervolging wegens „belediging van het hof" wacht. Juridische discussie De houding van Faubus is een ernstige uitdaging van het gezag van de federale regering. De oorzaak van het probleem ligt in een belangrijk constitutioneel be ginsel: de ruime volmachten van een gou verneur ter handhaving van orde en rust in een (soevereine) staat. De federale wet geving zegt uitdrukkelijk, dat de natio nale garde in vredestijd binnen de staats grenzen mag optreden naar het goeddun ken van de gouverneur. Het is een punt van juridische discussie, of de president de afzonderlijke staten gelden kan weige ren voor de nationale garde wanneer hij meent dat deze op ontoelaatbare wijze op treedt. Dan is er nog de kwestie van de bevoegd heid van de federale rechter. De uitleg en handhaving van de onderwijswetten be horen tot de competentie van de staats rechters. In het geval van rassenvermen ging in onderwijsinstellingen echter komt niet alleen de onderwijswetgeving, doch ook een beslissing van het federale opper ste gerechtshof in het geding. Daarom be hoort een geschil als dat tussen staats rechter en federale rechter in Little Rock niet tot de uitzonderingen. NASHVILLE (AFP) Het hoofd van de politie van Nashville in Tennessee heeft beloofd, dat de veiligheid van blanke en negerkinderen die vandaag weer naar school gaan, gewaarborgd zal worden. Het nieuwe schooljaar in Nashville begint thans voor het eerst met rassenvermen ging, maar deze zal voorlopig beperkt blijven tot het eerste jaar van het lager onderwijs. Opnieuw heeft de Nederlandsche Bank strenge maatregelen genomen om de uit breiding van de binnenlandse kredietver lening in te dammen. De Nederlandsche Bank heeft in een brief aan de handels banken meegedeeld, dat door het bank wezen geen verdere uitbreiding aan de binnenlandse kredietverlening in de par ticuliere sector mag worden gegeven. Slechts een beperkte seizoenstyging van 2 percent vergeleken met het voorafgaan de kwartaal zal worden getolereerd. Be halve de banken vallen ook lagere pu bliekrechtelijke lichamen onder deze maatregelen. Banken, die zich niet de noodzakelijke beperkingen opleggen, wor den niet boeten bedreigd. Uit de getroffen maatregelen, zo kan men in bankkringen vernemen, valt op te maken, dat de president van de Neder landsche Bank ondanks alle tot nu toe on dernomen stappen en de in de komende Miljoenennota ongetwijfeld te verwachten regeringsmaatregelen, niet gerust is over de economische ontwikkeling in Neder land. Reeds in het jaarverslag van de Ne derlandsche Bank over 1956 viel te lezen, dat werd gevreesd dat het regeringspro gramma, dat voorziet in de beperking van de bestedingen, niet voldoende zou blijken te zijn. Het feit dat niet op de Miljoenennota is gewacht, maar dat nu reeds stringent wordt ingegrepen, wordt in bankkringen veelbetekenend genoemd. PARIJS, (UP) De Franse premier Bourgès-Maunoury heeft een schema op gesteld waarvoor hij de medewerking van de Franse vakverbonden nodig heeft. Hij wil trachten de garantie te krijgen dat de vakverbonden binnen zes maanden geen nieuwe looneisen zullen stellen. Binnenkort zullen afgevaardigden van de verbonden over deze voorstellen in overleg treden met de premier. Het plan voorziet in bevriezing van de lonen, gedurende de tijd dat de in dex der kosten van levensonderhoud bene den een bepaald cijfer blijft. De details van dit voorstel zijn nog niet bekend. In Parijs wordt de veronderstelling geopperd dat de premier zijn plan zover nog niet gereed heeft. Pythagoras De wetgever dient het aan God over te laten, de ongodsdienstigen te straffen. In de afgelopen nacht zijn aan de reeks Velsense inbraken van de laatste tijd op nieuw drie insluipingen te Santpoort-dorp toegevoegd, waarvan een slager, een bak ker en een rijwielhandelaar de dupe wer den. De recherche heeft kunnen vaststel len dat de daders zich toegang hebben ver schaft door inklimming en dat er in totaal 500 wordt vermist. 19 2 Tengevolge van verkeersonge- S j lukken in ons land zijn in 1957 om f het leven gekomen 831 personen, l van wie 162 kinderen. Vele Hongaarse vluchtelingen hebben de idealen die hun voor ogen zweefden, in de westelijke wereld niet gevonden. In de vrije wereld vinden zij onvoldoende in zicht, dat Europa werkelijk aan een wor steling deelneemt. Zij merken weinig van een ideaal, dat de grote meerderheid der volkeren nastreeft. Vóór alles zien zij be hartiging van eigen- en van groepsbelan gen en, in het grotere geheel der naties, nationale tegenstellingen en nationalisme". Met deze woorden heeft de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, zaterdag in Arnhem aangegeven wat haars inziens de oorzaak ervan is, dat vele Hongaarse vluchtelingen ontgoocheld zijn. Zij deed dit in de rede, waarmee zij de zevende algemene vergadering opende van twee organisaties die in nauwe sa menwerking het vluchtelingenprobleem bestuderen: de „Association for the study of the world refugee problem (A.W.R.)" en de „Europaische Forschungsgruppe fiir Fliichtlingsfragen (A.E.R.)". Europees probleem De minister zette uiteen, dat na de eer ste spontane hulp aan de vluchtelingen de belangstelling spoedig verslapt. De nieuw- aangekomenen worden niet volledig geac cepteerd als lid van de gemeenschap om dat zij anders zijn. „Wil een land werke lijk deze mensen uit den vreemde opne men en werkelijk een nieuw vaderland voor hen betekenen, dan moet de bevol king van dat land ook in staat zijn, de eigen vooroordelen en voordelen te laten varen. Dan moet men de ander ac- NIMES (AFP) Een ernstig spooronge- luk in Zuid-Frankrijk heeft zaterdag aan 29 mensen het leven gekost. Er werden 35 reizigers gewond in ziekenhuizen opge nomen. De slachtoffers waren voornamelijk Franse vakantiegangers, die met een snel trein uit Parijs naar Nimes terugkeerden. Op 28 kilometer van Nimes reed de trein, ondanks waarschuwingsborden, met grote snelheid over een wissel in het station netje van Nozières-Brignon, waardoor de locomotief, de kolenwagen, twee bagage wagens, het postrijtuig en vier wagons met reizigers ontspoorden en omsloegen. Het is nog niet bekend waarom de machi nist niet vaart geminderd had tot dertig kilometer per uur, zoals de waarschu wingsborden in verband met herstelwerk zaamheden aangaven. De trein had een kwartier vertraging. De machinist en de stoker hadden de tegenwoordigheid van geest om maat regelen te nemen waardoor voorkomen werd dat stralen hete stoom uit de loco motief over de verongelukte wagons spo ten. Dit is kort geleden bij een ander spoorwegongeluk gebeurd en toen zijn dertig mensen levend verbrand. De eerste hulp aan de slachtoffers in de vernielde rijtuigen werd verleend door de passagiers die in de laatste twee wa gons van de trein zaten. Deze wagons ont spoorden niet. Volgens Reuter zijn de machinist en de stoker met verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. Het reddingswerk werd de gehele nacht voortgezet in het licht van schijnwerpers. De ravage was zo groot, dat men van sommige lijken armen of benen moest af zetten om ze te kunnen bergen. AMIENS (Reuter) Kort na het ver trek uit Amiens is vandaag de locomotief van een trein naar Parijs ontspoord. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De Zweedse bloemenfee Gunilla Knut- son, een zeventienjarige studente, die voor een vijfdaags bezoek in Nederland is, heeft zaterdag deelgenomen aan het bloemencorso der Aalsmeerse kwekers in Amsterdam. Foto: Het bloemen- koninginnetje in het Olympisch Stadion bij de wagen, gewijd aan de operette „Czardas Fürstin". Voor de eerste maal zal Prinses Irene bij de opening van de Staten-Generaal op dinsdag 17 september met Kcuingin Juliana, Prins Bernhard en Prinses Beatrix plaats nemen in de gouden koets. De beide prinsessen zullen in de Ridderzaal aan weerszijden van het Koninklijk Paar op de troon zijn gezeten. cepteren als mens ondanks zijn andere wezen. De oplossing van dit probleem is in hoge mate afhankelijk van het slagen der Euro pese integratie. In een werkelijk verenigd Europa, niet alleen economisch maar ook politiek en geestelijk, vormen ruimte voor de ander, begrip voor de ander en hulp aan de ander een conditio sine qua non". In haar rede besteedde de minister ook aandacht aan wat in Nederland voor al lerlei vluchtelingen is en wordt gedaan. Sinds 1945 zijn in ons land opgenomen: 2520 vroegere Poolse militairen ,3904 ont heemden uit Duitsland, 297 invaliden en ouden van dagen uit Oostenrijk en Duits land, 258 intellectuelen en studenten uit Oost-Duitsland, 65 Russische vluchtelin gen, 406 vluchtelingen-bouwvakarbeiders met hun gezinnen uit Oostenrijk, Grieken land en Itai;ë, 21 Joodse vluchtelingen uit Egypte, 105 vluchtelingen uit Triëst, onder wie tuberculoselijders en geesteszieken, 933 individuele vluchtelingen uit verschil lende landen en 3400 Hongaarse vluchte lingen van na de november-opstand. Van hen zijn inmiddels 2 overleden en 421 naar andere landen doorgereisd. Einde van dit jaar zullen zich voorts ongeveer 230.000 Nederlanders uit Indonesië in ons land ge vestigd hebben. Bovendien herbergen wij nog 17.500 Ambonese oud-K.N.I.L.-mili tairen. Deze laatsten worden naar de mi nister zei „voorlopig meer als passanten beschouwd dan als mensen die zich hier blijvend zullen vestigen". Het congres in Arnhem zal twee proble men behandelen: de ervaringen met de Hongaarse vluchtelingenstroom en de be tekenis daarvan voor Europa, en de opne ming van voormalige kolonisten in het moederland na de emancipatie van vroe gere koloniale gebieden. In de ee.ste plenaire zitting van het congres zijn drie inleidingen gehouden. Mgr. L. Ungar, voorzitter van het Caritas- verband te Wenen, besprak de problemen van ontvangst en coördinatie der Hongaar se vluchtelingen. Dame May Curwen, pre sidente van de Engelse federatie voor vluchtelingenhulp te Londen, leidde het probleem van de integratie der vluchte lingen in het ontvangende land in en dr. B. Zöldy, een Hongaarse vluchteling, be keek beide problemen van het gezichts punt van de vluchteling zelf. SEOEL (AFP) Bij het eiland Wando, ten zuidwesten van Korea zijn zondag 23 mensen verdronken, doordat de veerboot waarop zij zich bevonden enige meters van de kade omsloeg. Het ongeluk gebeur de toen alle 49 opvarenden zich voor het aan land gaan aan een zijde van de veer boot hadden verzameld. Het ontwerp van een collectieve arbeids overeenkomst voor de bouwvakken is door de minister van Sociale Zaken, de heer Suurhoff, verworpen. Werkgevers- en werknemersbonden hadden een jaar gele den dit ontwerp aan de regering voorge legd. Minister Suurhoff heeft in een brief aan werkgevers en werknemers zijn bezwa ren uiteen gezet. De vakbonden plegen thans overleg over de te volgen gedrags lijn na deze afwijzing. De bezwaren, welke de minister heeft geopperd, zijn ten eerste de basis-uurlonen, waarvoor vijf groepen van functies zijn ingedeeld. De minister wenst allereerst een onderzoek naar de aard van deze functies voordat hij tot de indeling van deze groe pen wil overgaan. Een algemene toeslag wegens schaarste aan arbeidskrachten in het bouwbedrijf vindt de minister onbillijk tegenover an dere bedrijfsgroepen, waar eveneens per- soneelsschaarste heerst. Het beroep op de arbeidsverzworende omstandigheden (werken in de open lucht bij slechte weersomstandigheden! wijst minister Suurhoff eveneens af. Ten aanzien van de prestatiebeloning geeft de minister de voorkeur aan weten schappelijk „gemeten" tarieven boven „er varingstarieven". Tenslotte is er bezwaar tegen de door de bonden voorgestelde reisvergoeding. De minister heeft thans deze bezwaren kenbaar gemaakt, nadat half juli het over leg tussen de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en de ministers Zijlstra, Suurhoff en Witte was vastgelopen. I

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1