„Koel", maar technisch briljant spel van Kramer's tenniscircus-artisten Haarlem leidde tegen Xerxes ruim, maar won op nippertje HFC begon competitie met overwinning op Hercules U.D. onthield Concordia zege door te zwaar verdedigen Pas gepromoveerd Nottingham Forest nog steeds ongeslagen Hoad, Rosewall, Segura, Kramer speelden in Sch eveningen In de aanval snel VSV versloeg Helmond op eigen terrein met 2-1 Bruggenkamp won de Benelux-ronde Brokx uitblinker in een aantrekkelijke strijd DE TWEEDEKLASSERS Zandvoortmeeuwen leed nederlaag tegen WFC DE HANDBALCOMPETITIE Rapiditas bood Aalsmeer goed tegenstand Weinig verrassingen in de Engelse league Van der Heyden scoorde goals voor Velsenaren Zaterdagvoetbal SIZO begon competitie met overwinning HVB begon met strijd om de OHC-beker Zilveren Bal voor Quick Heringa Wathrich District stennis Amsterdams peil te hoog voor andere ploegen Lorono winnaar in de Ronde van Catalonië Koppel Marinus-Braat wo in München-Gladbach Coen Niesten eerste in Ronde van Gelderland MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 Ruim drieduizend toeschouwers hebben tijdens het weekeinde op het centrecourt van de Scheveningse Mets-banen genoten van beroepstennis. De vier man uit het tenniseircus van Jack Kramer, Lew Hoad, Ken Rosewall, Pancho Segura en Kramer zelf, speelden hun exhibities zoals men dat had kunnen verwachten. Er was geen element van strijd, er was geen vreugde bü de overwinning en geen teleurstelling bij een nederlaag. Maar er was wel techniek, briljante techniek, vaart, durf en feilloze zekerheid, en in het spel toch gelukkig ook nog de puur menselijke reacties op een ge miste slag of een gelukte dropshot. Omdat zelfs de hardste dollars van een sportman geen machine kunnen maken. Zo moest men het r">el bekijken. En zij die dit deden, zich niet ergerden aan het „koele" in dit tennis, die de pokerface van Hoad accep teerden en die het spel wilden waarderen op zijn technische merites, die toeschou wers hebben zitten watertanden. Hoad was misschien niet in topvorm en de dartele Ecuadoriaan Pancho Segura had misschien zoals verteld werd last van een verkoudheid, doch dat nam niet weg, dat er in het enkelspel tussen deze twee meesters van het racket vlagen waren van het allersterkste tennis. Het was jammer, dat de Nederlandse tennisjeugd zo slecht vertegenwoordigd was op de tribunes, want er viel meer te leren dan bij het kijken naar tien Nederlandse kampioenschappen. Hoad had enige tijd nodig om op volle toeren te komen. Zijn keiharde service kwam even hard terug en zijn lengte was aanvankelijk niet scherp genoeg. Segura joeg de bal in de forehand vrijwel steeds met twee handen naar de hoeken en met zijn kromme donkere benen was hij steeds overal op tijd. Het werd 3-1 voor Segura. Toen had de Wimbledon-kampioen de goede maat gevonden en kwam er van zijn racket een imposant spei-vuur van slagen. In vernietigende vaart, met griezelige ac curatesse en in grote variatie. Zijn prach tige gemaskeerde backhand lag laag over het net en zijn service was zelfs voor de snel anticiperende Zuid-Amerikaan uiterst moeilijk te hanteren. Wanneer de eerste kanon-bal fout was, kwam de tweede scherp geplaatst en met zoveel topspin ge slagen, dat hij meestal nog moeilijker te retourneren was dan de eerste service. Het werd 3-3 en via 3-5 won Hoad de set met 8-6. De tweede set bracht Segura in de aan val met spreiding, lobs en dropshots en toen Hoad op 1-3 zijn service verloor liet hij de set lopen (2-6) om daarna snel de laatste set te winnen: 6-2. Anti-climax Eigenlijk was het jammer, dat de partij Hoad-Segura de middag had ge opend, want de eerste set van de partij Rosewall-Kramer werkte min of meer als een anti-climax. Kramer miste vastheid om het accurate drive-spel van Rosewall te kunnen weerstaan en zo ontwikkelde zich een baseline-duel, dat wel aantrekkelijk was, maar dat de va riatie miste. Het werden rallies, mooie rallies soms, die echter ineens afbraken omdat Kramer in het net sloeg of buiten de lijnen speelde. Het werd 6-2, 6-3 voor Rosewall. In het dubbelspel tussen de koppels Hoad-Segura en Rosewall-Kramer was Hoad weer de grote ster. In deze kostelijke partij met adembenemende volleyduels, series van dropshots en allerschuinste vol leys, met soms goed, soms verkeerd „gok ken" op een return joeg Hoad als laatste in de rally de bal langs zijn tegenstanders 2-6, 6-1, 6-3. Zondag beter Ook zondag hebben de mannen van het „tenniseircus" de ruim 400 toeschouwers in hun ban gehad. Kramer, die in de eer ste partij tegen Segura uitkwam, speelde ongetwijfeld beter dan de vorige dag. Hij had meer controle op zijn slagen en dik wijls verraste hij zijn tegenstander met uitstekende geplaatste dropshots. Met een netbal op setpoint won de lange Ameri kaan de eerste set met 6-4, maar verloor de partij: 4-6, 3-6. Het hoogtepunt van het bezoek van deze cracks heeft ongetwijfeld de party tussen de twee Australiërs Hoad en Rosewall ge vormd. Ruim drie uur hebben beide spe lers tennis "edemonstreerd, dat slechts zelden wordt vertoond. Lobs, dropshots, diepe backhanddrives en volley's volgden elkaar snel op. Hierby retourneerde Rose wall de ballen uit de moeilijkste posities, maar de Wimbledon-kampioen deed niet voor hem onder: Hoad won met 6-4, 3-6, 6-8, 9-7, 8-6. Hiermee was een einde aan een tennisweekeinde gekomen, dat men niet licht zal vergeten. Hoewel Xerxes en Haarlem geen hoog staand spel hebben laten zien zullen de ongeveer tweeduizend bezoekers zich ze ker niet verveeld hebben. Voor beide doe len deden zich spannende momenten voor en de doelpunten waren van uitstekende kwaliteit. Vooral het laatste door Xerxes gemaakte tegenpunt kwam tot stand op een manier die boven alle lof verheven was. De twee Surinaamse aanwinsten van Haarlem, Degenaar en Kilian, bleken in Rotterdam spelers van doorsnee-klasse te zijn maar de ex-Ajacied Brokx toonde zich een versterking voor de roodbroeken. Het eerste kwartier van de wedstrijd waren de Rotterdammers in de meerder heid en doelman Snijders moest de bal enkele malen over de lat werken om erger te voorkomen. Dit alles deed het beste verwachten voor de thuisclub maar mid- voor Hendriks kon zich gedurende de ge hele wedstrijd niet vrijmaken van stopper De Voogd en langzaam maar zeker kwam er evenwicht in het spelbeeld. Na 22 minuten speelde linksbinnen De Graaf van Haarlem de bal in de ruimte achter de opgedrongen verdediging van de gastheren en toen was het voor de goed meegekomen Degenaar een kleinigheid om de bal achter Vermeer te plaatsen (nul-één). Vlak voor de rust ontkwam het Haar lemse doel aan een doorboring dankzij de midvoor van Xerxes. Hendriks liep name lijk in de baan van een schot van Molen beek dat zeer zeker doel zou hebben ge troffen. Na de rust zag het er even naar uit dat De KNVB-zaterdagmïddagcompetitie is begonnen. De derde-klasse-afdeling is voor dit seizoen gesplitst en voor de clubs uit Haarlem en omgeving gebracht op een totaal van negen clubs. Dat wordt dus in tegenstelling met het vorige seizoen een kleine competitie. Inmiddels is SIZO goed van stapel gélo- pen. De Hillegomse club was bij NDSM op bezoek en wist met tweeeen te win nen nadat de rust met blanke stand was ingegaan. Been en Buis gaven SIZO in de tweede helft een tweenul voorsprong, waarna Mierenet voor NDSM de eer kon redden. Kennemeidand verging het iets minder goed maar het gelijke spel tegen De Geu zen in een uitwedstrijd was toch eervol te noemen. Wulfraat en Visscher scoorden voor Ken- nemerland de beide doelpunten en de twee tegengoals werden met behulp van de Kennemerland-defensie tot stand ge bracht. Het debuut van IJmuiden in de derde klasse was minder succesrijk. Op eigen terrein verloor IJmuiden met tweenul van Zuidvogels dat door doelpunten van Mol en Mulder reeds bij rust een twee nul voorsprong noteerde. De start van de Haarlemse vierdeklas sers was minder voorspoedig. Slechts Kin- heim bracht het tot een winstpunt in de thuiswedstrijd met Lisser Boys. In de tweede helft scoorde Bax uit een straf schop de gelijkmaker, Lisser Boys had nl. voor de pauze al de leiding genomen. Telefonia, niet zo sterk meer als voor gaande jaren, Dirk Starink speelt nl. niet meer, verloor bij Kromhout verdiend met vijftwee nadat de rust met tweeeen voor Kromhout was ingegaan. In de tweede helft moet Telefonia met tien man spelen door blessures. Ook Zandvoortmeeuwen boekte een vijf twee nederlaag in de uitwedstrijd tegen PVWA. Tot aan de rust was het goed ge gaan, want de stand was bij de thee gelijk, tweetwee. Maar in de tweede helft werd Zandvoortmeeuwen overspeeld. Haarlem Xerxes onder de voet zou lopen. Er was een kwartier gespeeld toen Kentie de bal onnodig met de hand speelde. Brokx schoot de bal uit de strafschop hard in (nul-twee). Vyf minuten later schoot De Graaf van grote afstand op het doel en tot ieders verbazing reageerde Vermeer niet (nul drie). Het zag er op dat moment voor Xerxes donker uit. Maar de blauwwitten gaven de moed niet op en na een half uur slaagde Ryshouwer erin de eer te redden. Het schot was zo hard dat de bal weer uit het doel stuitte. De scheidsrechter gaf een corner maar de grensrechter had goed opgelet en maakte de arbiter attent op zyn vergis sing waarna deze een doelpunt toekende. Xerxes zag nog mogelijkheden om al thans een gelijk spel te bereiken. Men De HVB-competitie is gestart met de stryd om de OHC-beker. Dat is traditie in de afdeling Haarlem. Op deze eerste offi ciële voetbaldag in de afdeling Haarlem zyn heel wat verrassende uitslagen te no teren geweest. Ook dat is traditie. De grootste verrassing was ongetwijfeld de zesvier nederlaag van Vliegende Vogels tegen EHS 2. Een sterke eersteklasser dus gewipt. Er sneuvelden nog meer eersteklassers. DCO kreeg bezoek van Spaarndam en ver loor met viereen. Ook al geen verwachte uitslag, DSK overleefde de eerste ronde ook al niet. Tegen tweedeklasser SHS kwam DSK niet verder dan een twee twee gelijkspel, zodat SHS als bezoekende elftal over gaat. Halfweg debuteerde in het HVB-voetbal met een drietwee zege over het sterke Hoofddorpse Boys. Monster overwinningen boekten HFC 3 en Ripperda 2. De Spanjaardslaanbewoners hadden met Geel Wit 2 niet de minste kwam echter niet verder dan een tweede moeite en zegevierden met acht nul. Met doelpunt dat ontstond uit een fraaie com binatie tussen Engelman en Hendriks welke laatste zich eindelijk had vrijge maakt van zijn bewakers. Met nog enige minuten te spelen was het voor Haarlem niet zo'n moeilijke taak om de verdiende voorsprong te behouden. dezelfde cijfers versloeg Ripperda 2 de Waterloo-reserves. DSS, Renova, Van Nispen en DSOV kwamen de eerste ronde succesvol door en Alliance stelde hevig teleur door tegen WH 2 slechts tweetwee gelijk te spelen. Voor de verdere resultaten zie pagina 7. HFC heeft voor een goede start in de com petitie zorggedragen door Hercules in Utrecht met 3-1 te verslaan. De Haarlem mers misten Wykhuizen en Thole, waar voor Corbeth en Domhoff invielen. Na een kort overwicht van de thuisclub kon HFC het spel verplaatsen. Na een kwartier kwam het eerste succes voor de bezoekers toen G. Molenaar na een combi natie tussen Domhof en J. Moolenaar doel man v. d. Brink met een goed schot pas seerde, nul-een. Slecht wegwerken in de Haarlemse defensie verschafte Van Straa- ten drie minuten later echter de kans ge lijk te maken, een-een HFC behield een lichte meerderheid, het geen resulteerde in schoten van J. Moole naar G. Moolenaar en De Nijs. Door onzui ver richten bleven de kansen evenwel zon der resultaat. Een fraai schot van De Nijs na keurig spel van Winter bracht HFC in de ze vende miniuut na de pauze opnieuw aan de leding, een-twee. Een knieblessure dwong J. Moolenaar even later tot uitvallen. Flack viel voor hem in. De thuisclub zette een fel offensief in, dat geruime tijd aanhield. De Haarlemse verdediging kreeg het toen zwaar te verduren. Vooral door het voor treffelijke optreden van doelman Van der Lee, slaagde Hercules er -niet in de balans in evenwicht te brengen. Met nog negen minuten te spelen bracht De Nijs HFC in veilige haven. Uit een pass van Domhoff schoot hij het leer voor de derde maal in de Utrechtse touwen, een-drie. ZandvoortmeeuwenWFC 0-1 Zandvoortmeeuwen, dat zich in de wed strijden om de KNVB-beker zo uitstekend weerde, heeft in zijn eerste competitie-wed strijd wellicht tegen de verwachtingen met een nederlaag genoegen moeten nemen. Het wilde zondag niet al te best vlotten in de Zandvoortse ploeg. Het spel van de voorhoede was stroef en bracht weinig ver rassingen met zich mee. De stugge WFC- defensie kon de toestand dan ook steeds meester blijven. Wel zette Zandvoortmeeu wen onder leiding van Castien enkele goede aanvallen op, maar aan de afwerking ont brak veel waardoor de doelman van de be zoekers practisch geen schot van betekenis te verwerken kreeg. Ondanks een licht overwicht van de thuisclub kwam de rust met 0-0. Ook na de pauze was er sprake van een veldmeerderheid van de geelhemden. De Zandvoortse voorhoede wist met de bal echter geen raad. De thuisclub kwam er minder mooi voor te staan toen WFC na 26 minuten door Van Brussel de leiding nam. Zandvoortmeeuwen viel verwoed aan, maar secces bleef achterwege. Twee minuten voor het einde loste Halderman uit een fraaie aanval van de Zandvoorters een on verwacht schot. Het leer ging echter net naast, waardoor de stand nul-een ongewij zigd bleef. Het zilveren bal-toernooi, dat in Den Haag werd voortgezet, is gewonnen door Quick. In de finale won Quick met 3-0 van VUC. De uitslagen waren: halve finales: HW VUC 0-3; HBS—Quick 1-2; finale: Quick— VUC 3-0, om de derde plaats: HVV HBS 0-1; de eindstand luidt dus: 1. Quick, 2. VUC, 3. HBS, 4. HW. ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES De interdistrictstenniswedstrijden voor de oudere jeugd die gisteren op de banen van het tennispark „Groenendaal" gehou den werden hebben een duidelyke zege op geleverd voor het district Amsterdam. De hoofdstedelyke vertegenwoordiging had met Haarlem al heel weinig moeite. Alleen het gemengdubbel M. v. d. Valk Bouman en P. Moolenburgh won, zodat Haarlem met 71 geklopt werd. Ook tegen Noordholland-Noord moest het district Haarlem met een nederlaag genoegen ne men (53), waardoor Haarlem de laatste plaats bezette achter Noordholland-Noord, dat door Amsterdam met 62 geklopt werd. Over het algemeen werd er zeer goed gespeeld, waarbij bleek dat men sterker speelde in de singles dan in het combina tiespel. Overigens een normaal verschijn sel bij jeugdtennis daar de spelers en speelsters meestal nog over te weinig rou tine beschikken. De uitslagen luidden: Amsterdam-Haarlem; 71. HE; R. Lans dorp sl. H. Steffelaar 64, 57 en 64, J. Westerink sl. F. Hassing 60 en 62. D.E.: H. v. Rijn sl. K. Okker 63 en 64, M. Moritz sl. R. Smids 60, 36 en 64. H.D.: R. v. Gelder en P. Leistikow sl. G. v. d. Meulen en H. Schreuder 86 en 63. D.D.; H. v. d. Wal en D. Blaisse sl. J. Ver waal en L. Nanninga 68, 60 en 62, G.D.; I. Pieksman en H. Boerma sl. Y. Harms en F. Neelissen 62 en 61 en L. en J. Roelvink verl. v. M. v. d. Valk Bou man en P. Moolenburgh 46, 61 en 36. Haarlem-Noordholland-Noord; 35. H.E.; H. Steffelaar verl. v. A. Tervoort 36 en 16, F. Hassing verl. v. P. Steinz 46 en 36, D.E.; K. Okker verl. v. R. Tervoort 46 en 46, R. Smids verl. v. N. Dingier 62, 3—6 en 26, H.D.; G. v. d. Meulen en H. Schreuder verl. v. L. Tervoort en H. v. Doom 16 en 16, D.D.; J. Verwaal en L. Nanninga sl. I. Tervoort en J. de Vries 64 en 63, G.D.; M. v. d. Valk Bouman en P. Moolenburgh sl. D. Verwerda en M. Fris 86 en 62 en Y. Harms en F. Nee lissen sl. M. Dingier en R. v. d. Steen 6—3 en 9—7. Amsterdam-Noordholland-Noord; 62. H.E.; R. Lansdorp sl. A. Tervoort 36, 64 en 62, J. Westerink verl. v. P. Steinz 46, 26, D.E.; H. v. Rijn sl. R. Tervoort 63 en 64, M. Moritz sl. N. Dingier 62 en 64, H.D.; R. v. Gelder en P. Leistikow verl. v. L. Tervoort en H. v. Doorn 36 en 46. D.D.; H. v. d. Wal en D. Blaisse sl. V. Tervoort en A. de Vries, G. D. I. Pieksma en M. Boerma sl. M. Dingier en R. v. d. Steen 62 en 62. De handbalcompetitie is gisteren gestart met voor de Haarlemse ploegen geringe resultaten. De Concordia-herenploeg speel de tegen U.D. uitstekend handbal, maar werd de dupe van veel te zwaar verdedi gen van de Utrechtenaren. In een ontmoe ting, waarin de scheidsrechter tientallen malen moest onderbreken voor te zwaar verdedigen, kwam Concordia niet verder dan een gelijkspel, nadat U.D. even voor tyd met 8-6 leidde. De overigens goed lei dende scheidsrechter was met zijn straf fen te mild, zodat U.D. zyn speelwyze van het begin tot het eind kon handhaven. De Concordia-dames zullen het dit seizoen by- zonder zwaar krijgen. Van het heus niet sterke Hilversumse HHC werd kansloos met 4-1 verloren. Rapiditas verloor vol gens de verwachtingen van kampioen Aalsmeer, dat ook dit seizoen weer hoge ogen zal gooien, met 11-6. De Concordia-speler Rob Nederkoorn wordt vastgehouden door een UD-ver- dediger by het schieten. Dat kwam wel meer voor zondagmiddag. De opmerkelijke prestaties van het pas gepromoveerde Nottingham Forest blijven de aandacht trekken in het Engelse voet bal. De nieuwe eerste divisieploeg behaal de zaterdag opnieuw een overwinning in de thuiswedstrijd tegen Manchester City (21) en deelt dus nog de eerste plaats met kampioen Manchester United, die Leeds United met forse cijfers be dwong: 50. Manchester United behaalde de triomf op Leeds door negen minuten zeer sterk spel. Tien minuten na de rust schoot Grenville Hair, de linksachter van Leeds, de bal in eigen doel. Dat was het eerste doelpunt. Negen minuten later was de stand reeds 50. De wedstryd werd bij gewoond door 50.598 toeschouwers. De ge middelde belangstelling over vyf wed- stryden was voor de kampioenen 57.000 toeschouwers per wedstryd Manchester United en Nottingham Fo rest worden op het ogenblik vooral be dreigd door Luton Town, dat acht winst punten uit vijf wedstrijden behaalde. Dit maal versloeg het Wolverhampton Wan derers met 31, vooral dank zij rechts binnen Gordon Turner, die twee doel punten scoorde. Everton, Arsenal en Portsmouth delen, met elk zeven punten, de vierde plaats. Everton, de enige club die Manchester United in dit seizoen een gelijk spel af dwong, won met 30 van Chelsea. On danks het uitvallen van rechtshalf Ken Birch kort na rust, verloor Arsenal van Blackpool (10). Portsmouth versloeg Sheffield Wednesday (32), dat door dit resultaat op de laatste, plaats belandde. Een opmerkelijk feit was de eerste overwinning van Tottenham Hotspur in dit seizoen. Burnley werd met 31 de dupe van de schotvaardigheid van David Dun- more twee voortreffelijke doelpunten die de geblesseerde middenvoor Bobby Smith verving. In de tweede divisie bleef de situatie aan de top ongewijzigd, omdat Charlton Athletic en Fulham gelijk speelden. Stoke City bleef door het resultaat tegen Charl ton op de derde plaats, die het moet delen De twee-één overwinning die VSV giste ren op Helmond behaald heeft, was vol komen verdiend. De ploeg uit Velsen toon de beter positiespel. De aanvallen waren bovendien snel en gevaarlijk. Zij gaf blyk van doortastendheid, vooral in de eerste helft van de wedstryd; in de tweede helft moest VSV iets meer teruggetrokken spe len, doch de Helmondse offensieven mis ten het noodzakelyke verband en hadden daarom niet het minste resultaat. Ze be letten de VSV'ers alleen om gevaarlijk in de buurt van het Helmondse doel te ko men. In de tweede periode van 45 minuten werden dan ook geen doelpunten meer ge scoord. Onmiddellijk na het beginsignaal zette Helmond de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen met een fikse aanval in, maar doelman Geerlofs stond niet toe dat die aanval succesvol werd. De VSV'ers gingen toen het Helmondse doel in gevaar bren gen. Midvoor Dolder schoot echter tegen de lat. De bal stuitte terug voor de voeten van linksbuiten Van der Heijden, die meteen inschoot (nul-één). Een kwartier later wees scheidsrechter Hugens weer naar de stip in het midden van het veld. Dat was nadat rechtsbuiten Overzier van Helmond Geerlofs verrast had (één-één). Linksbuiten Van der Heijden maakte in de 28ste minuut het tweede en laatste doel punt. Hij nam een vrije trap, waarop de bal over het Helmondse muurtje in het doel vloog (één-twee). In de tweede helft lag het tempo aan zienlijk lager dan daarvoor. Mede daar door kregen de beide verdedigingen het gemakkelijker, zodat verdere doelpunten uitbleven. VSV verliet het veld dus als overwinnaar en heeft dus weer een ge deelte van de reeds opgelopen schade door de nederlaag tegen DWS ingelopen. met Grimsby Town, Barnsley en Rother- ham United. De uitslagen De uitslagen wax-en: Eerste divisie: Birmingham CityNew castle United 14. BlackpoolArsenal 10. EvertonChelsea 30. Leicester CityBolton Wanderers 23. Luton TownWolverhampton Wanderers 31. Manchester United—Leeds United 5—0. Nottingham ForestManchester City 21. PortsmouthSheffield Wednesday 32. Sunderland—Aston Villa 11. Tottenham Hotspur—Burnley 31. West Bromwich AlbionPreston North End 41. Tweede divisie: BarnsleySwansea Town 10. Blackburn RoversLincoln City 01. Bristol CityLeyton Orient 2—2. Cardiff CityMiddlesborough 0—2. FulhamLiverpool 22. Grimsby Town Doncaster Rovers 31. Huddersfield TownRothei'ham United 13. Ipswich TownNotts County 21. Sheffield Uni tedBristol Rovers 20. Stoke City Charlton Athletic 2-2. West Ham United Derby County 21. Drie maal achtereen nam U.D. tegea Concoi-dia de leiding, maar Ed Nederkoorn vierde zijn renti-ee in het eei'ste team met een hattrick en bracht tot drie maal toe de score weer in evenwicht; 3-3. Even late? bezorgde Rob Nedex'koorn zijn ploeg leiding. Ed Nederkoorn zag een veertien meter worp door de spectaculaire Utrecht se doelman gekeerd, zodat men op 4-3 van speelhelft wisselde. Vlak na de rust bracht U.D. de stand weer op gelijke voet (4-4), maar door een I goed doelpunt van Rob I-Ioogedoorn nam Concordia weer de leiding. De ploegen ga- ven elkaar weinig toe hoewel Concordia in het veld sterker speelde dan U.D. dat zijn heil onophoudelijk zocht in te zwaar ver dedigen en Concordia een goede spel-ont- plooiing onmogelijk maakte. Een prachtig doelpunt van Concordia werd door de doelrechter afgekeurd, maar even later keurde de doelrechter van U.D. een doelpunt van zijn stadgenoten goed, terwijl hier duidelijk sprake was van een „cirkelbal". Na 5-5 werd het 6-6 en een vinnige strijd ontstond. Tegen de verhouding in nam D D. de leiding (7-6) en na een lange combi natie liepen de Utrechtenaren zelfs tot 8- 6 uit. De strijd leek voor de gastheren verloren, maar Sauer kon uit vrye positie de stand op 8-7 brengen en net voor hel laatste fluitsignaal bracht Rob Hoogedoorn met een prachtig doelpunt de partyen op gelyke voet (8-8). Dames verloren Reeds na vijf minuten leidde HHC tegen Concordia en spoedig brachten de Hilver sumse dames de stand op 2-0. De gast vrouwen schoten veel maar zonder resul taat, de cirkel was moeilijk te benaderen en met afstandschoten had de doelvrouwe van HHC weinig moeite. Na rust scoorde mej. Vermeulen voor Concordia (1-2) maar verder kwam Concordia niet, terwijl HHC nog tweemaal scoorde, 4-1. Rapiditas verloor In een goede wedstrijd onder slecht? weersomstandigheden gespeeld heeft Rapiditas de eer moeten laten aan een sterkere tegenstander. Met de rust leidds Aalsmeer reeds met 6-2, het eindresultaat werd een 11-6 overwinning voor de gast heren. Hennie Teunissen scoorde vier maal voor de Haarlemmers. De tweedeklassers De herenreserves van Concordia hebber in de tweede klasse een uitstekend debuut gemaakt, maar moesten toch de eer laten aan IJmond, dat voor-al in de aanval meei snelheid opbracht dan de Haarlemmers Met rust leidde IJmond met 6-4, het eind resultaat werd 11-7. Voor de gasten scoor den J. Weei-lee vier en Bronstee drie doel punten. Zandvoortmeeuwen heeft met een 12-f zege op de reserves van Blauw-Wit di competitie uitstekend ingezet. De negende en voorlaatste etappe vat de Ronde van Catalonië, van Puigcerdi naar Granollers (169 km) is gewonnei door de Spanjaard Mostajo in 4 uur 43 min 27 sec. Zijn landgenoot Poblet werd tweedi met een achterstand van 43 sec. Deze ver sloeg in de eindsprint Esmatges, Iturat Suarez en San Emeterio, die als 3de to en met 6de eindigden. De Spanjaard Miguel Poblet heeft A laatste etappe van Granollers naar Barce lona gewonnen. Het klassement van de laatste etapp luidde: 1. Poblet (Sp.) 3 uur 6 min. 48 set 2. Mas (Sp.) z.t. 3. Utset (Sp.) z.t. 4. Iturs (Sp.) 3.08.06. 5. Bahamontes (Sp.) z.t. 1! Stolker (Ned.) 3.08.58. 24. Van der Sluy (Ned.) 3.15.18. Het eindklassement luidde: 1. Loron (Sp.) 34.56.49; 2. Botella (Sp.) 34.58.30; Mirigil (Sp.) 34.59.22; 4. Otano (Sp.) 34.59.4i 5. Quilez (Sp.) 35.01.18; 8. Stolker (Ned 35.06.36; 41. Van der Sluys (Ned.) 36.36.01 Tydens de zesde Benelux-ronde, die in Eede in Zeeuws Vlaanderen is gehouden en door Bruggenkamp uit Goes werd ge wonnen, heeft Wim van Est een sleutel been gebroken. Bij een onvoorzichtige manoeuvre van een toeschouwer viel de renner uit St. Willebrord. Hy werd voor een onderzoek in het St. Antoniuszieken- huis in Oostburg opgenomen. De familie Van Est had weer een echte pechdag, want ook Piet van Est werd door een val uit geschakeld. Zestig renners kwamen voor deze wed strijd over 135 km aan de start. Nadat reeds in de tweede ronde Schulte, Gerrit Voorting en Piet van Est een voorsprong hadden genomen, die zij konden vergroten tot ruim 1 minuut, werden zij halverwege de wedstrijd na een felle achtervolging onder aanvoering van de Belgische favoriet Rik van Looy weer ingelopen. Daarna waagden J. Bruggenkamp, P. Westdorp en Piet de Jongh een uitlooppoging, die zij, mede doordat Van Looy wegens een band breuk moest opgeven en Wim van Est zijn ongelukkige val maakte, tot het einde toe konden behouden. In de sprint versloeg Bruggenkamp Piet de Jongh, die het zwaar ste werk had gedaan. De uitslag luidde: 1. Bruggenkamp (Goes) 3 uur 52 min. 2. De Jong (Made) z.t. 3. J. Bruggenkamp Westdorp (Made) z.t. 4. Verplaetse (Belg 3.53.55. 5. G. Voorting (Roosendaal) z.t Van As (Roosendaal) z.t. 7. Brinkma (Overschie) z.t. 8. Messelis (Belg.) z.t. Van Holsbeke (Belg.) z.t. 10. De Cori (Belg.) z.t. 11. Post (Haarlem) z.t. 12. Schu te (Den Bosch). Het Nederlandse amateurkoppel Henn Marinus (Amsterdam)Frans Braat (Aal: meer) heeft zaterdagavond in Münchei Gladbach de grote prijs van deze sta gewonnen. Zij eindigden met twee ronde voorsprong op de eerste plaats in ee koppelkoers over 120 km. De Nederlande: reden deze afstand in 2 uur en 32 min. C de tweede plaats - op twee ronden dus eindigde het plaatselijke koppel Behrends vert (Amsterdam) 5.27. 7. ex aquo De Stieveling en op drie ronden op de derd Vries (Amsterdam), Van Leeuwen (Den i plaats het Berlijnse koppel Rieke-Krey Haag) en Nijkamp (Zwolle) 5.30.30. I mijer. Coen Niesten, de 19-jarige Beverwykse wielrenner, die vorig jaar werd uitgezon den naar het wereldkampioenschap op de weg voor amateurs, heeft de eerste ronde van Gelderland gewonnen. Het parcours was 205 km lang en voerde door het hart van de Veluwe. Van de 45 renners bereik ten 18 de finish. Niesten, die drie maal pech had en tot 30 km voor de eindstr-eep vergezeld werd door de Amsterdammer Balvert en Diepe- rink uit Barchem, maakte zich los en vol tooide de ronde met een knappe solorit. De uitslag luidde: 1. Niesten (Beverwijk) 5 uur 24 min. 2. ex aequo Groot (Bever wijk), Nijdam (Ederveen), Van Smirren (Amsterdam), Dieperink (Barchem) en Bal-

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10