een beschaafde jongedame i PONT Bloemendalers wensen oprichting van jeugdbibliotheek 8 1 GEBR. VAN AKE BREESE 0UEST00K DEMONSTRATIES 'M Géén gemeentelijke subsidie Amsterdamse Beurs SCHOOL ©ÈÉLTJËS MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Van particuliere zijde wordt getracht geld voor dit doel bijeen te brengen Hongaren hadden een erg kwade dronk Amerikaanse solisten bij Dutch Swing College Band Openbare Werken kampioen van Bedrijfsvoetbal Goby met 5-2 verslagen Jaarvergadering van „Zang en Vriendschap" Operafragmenten in het Concertgebouw Eerste prijs voor een Indiase film Scheepvaart HAARLEM S MUZIEK-INSTITUUT OUDERS Th. v. d. MOOLEN Nieuwe Gracht 66 Tel. 15656 Laatste week voor inschrijving Alleen morgen Alleen woensdag: LESSEN HERVAT Mej. dr. M. A. Thiel De hele week: VlfESHOtWERU lm- en Exportkantoor p°k PACTOLAN Dr. Ch. A. Götte N. Brat Dr. J. Stoffelsma J. J. Schreuder Zoekt U een bootje om te vissen? TYPEN en/of STENO ENGELS FRANS 17 sept. DUITS 18 sept. NEDERLANDSiosept. BOEKHOUDEN MIDDENST.DIPL. DANSSCHOOL Inschrijving dagelijks Kleine Houtweg 11 Tel. 14652 Duursma spuit alles! belangrijk bericht over - PROFITEERT HIERVAN SCHIPPER S MODELSLAGERIJEN PER BEGIN SEPTEMBER AANVANG VAN DE VOLGENDE CURSUSSEN BOEKHOUDEN STAATSPRACT. DIPL. v. BEDRIJFSABM. (S.P.D.) MODERNE BEDRUPS- ADMINISTRATIE M.0. BOEKHOUDEN FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 EXAMEN 0P LEIDING HUGAS, ELGERSMA, P0TGIESER AMSTERDAM ROTTERDAM DEN HAAG HAARLEM UTRECHT GRONINGEN Reeds geruime tijd wordt in de gemeente Bloemendaal de behoefte gevoeld om te komen tot de oprichting van een algemene jeugdbibliotheek bestemd voor kinderen van alle gezindten in de leeftijden van vier tot zestien jaar. Van de zijde van de ouders bestaat voor dit plan, waarvan mevrouw J. W. Poulus-Baum uit Overveen één der initiatiefneemsters is, grote belangstelling, maar financiële moeilijkheden hebben de verwezenlijking ervan steeds verhinderd. In 1952 reeds werd door mevrouw Poulus contact opgenomen met het bestuur van de Centrale vereniging voor openbare lees zalen en bibliotheken en in juli van dat jaar richtte genoemd bestuur zich schrif telijk tot het college van B. en W. van Bloemendaal, waarbij een uiteenzetting werd gegeven van de aard en doelstelling van een openbare bibliotheek en leeszaal met rijks- en gemeentesubsidie en waarbij aan het college de vraag werd gesteld, in hoeverre in Bloemendaal de mogelijkheid zou bestaan om tot oprichting van een openbare bibliotheek of leeszaal over te gaan. B. en W. waren toen van mening, dat een dergelijke bibliotheek niet kon worden opgericht. Sedertdien zijn echter steeds weer stem men opgegaan om tot de oprichting van een openbare jeugdbibliotheek te komen. Bloemendaal is één der weinige gemeenten in ons land met meer dan 20.000 inwoners, waar een gesubsidieerde bibliotheek ont breekt. In de omliggende gemeenten valt op dit terrein de laatste jaren een grote activiteit waar te nemen, met name in Beverwijk, Velsen, Zandvoort en vooral ook in Heemstede, waarin korte tijd een bloeiende gemeentelijke bibliotheek ont stond met een r.-k. afdeling. Aangezien de afstand voor de Bloemen- daalse jeugd naar de Haarlemse Stads bibliotheek te groot is, wil men trachten tot oprichting van een eigen algemene bibliotheek te komen. Gezien de beste dingsbeperking is het voor het gemeente bestuur onmogelijk een gemeentelijke sub sidie beschikbaar te stellen. Mevrouw Pou lus heeft echter opnieuw de mogelijkheid onderzocht het plan met behulp van de ouders te verwezenlijken. In het voorjaar van 1957 is een werkcomité gevormd, dat bestaat uit de heer R. Stouthamer, voor zitter; mevrouw M. H. Tichelman-Beek man, secretaresse; mevrouw S. B. Leisti- kow-Broeckman, tweede secretaresse; me vrouw J. van Hulst-Prins, penningmeeste- resse; de dames mevrouw mr. M. N. Pee reboom Voller-Sedee, mevrouw J. W. Pou lus-Baum, mevrouw A. Verschuur-Stutter- heim en de heer J. M. de Wit, leden. Duizend boeken Op 24 mei 1957 heeft dit comité zich in een schrijven opnieuw tot het college van B. en W. gericht, waarbij de onkosten voor eerste aanschaf werden uiteengezet. Het aantal kinderen, dat de kleuter- en lagere scholen te Bloemendaal en Overveen be zoekt, bedraagt ongeveer 2500. Het aantal kinderen in de leeftijd van 13-16 jaar wordt geschat op ongeveer duizend, het geen een totaal van 3500 kinderen geeft. Hiervan moeten uiteraard heel wat „bui tenleerlingen" worden afgetrokken, zodat het aantal kinderen, dat in de toekomst van de bibliotheek gebruik zou gaan ma ken, op 2500 geraamd kan worden. Bij een enigszins verantwoorde keuze der boeken, zullen tenminste duizend boeken moeten worden aangeschaft. De kosten hiervan worden geraamd op 3500. Bij de oprich ting van een bibliotheek zou voor eerste aanschaf van boeken, catalogi, boekenrek ken en het verzorgen van publiciteit een Zondagmiddag om vijf uur stommelden een eenentwintigjarige en een vijftien jarige Hongaar een café in Haarlem-zuid binnen, wier houding duidelijk de invloed van enige borrels aantoonde. Daarom voel de de vrouw van de kastelein er niets voor, de door hen bestelde cognac te leveren. Een dreigend gebaar van de oud ste der Hongaren deed haar de bestelling echter alsnog uitvoeren. Toen de glazen leeg waren, liepen de Hongaren weer naar buiten, blijkbaar belust op ruzie, want weldra gaf de oudste Hongaar een pas serende jongeman een klap op het hoofd. Vervolgens velde hij een neutraal tegen de pui van het café staande wandelaar. Toen kwamen de tegenkrachten in het ge weer en er ontstond een hevige vecht partij, waaraan ook door bezoekers van het café werd deelgenomen evenals door de politie, maar die deed mee om er een eind aan te maken, hetgeen in een omme zien gebeurd was. Tegen de oudste Hon gaar is proces-verbaal opgemaakt wegens het in staat van dronkenschap verstoren van de openbare orde. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3% Vo Nederl. *47 81% 81% 3 #/o Nedl. 1962/64 88 88r/i6 A. K. U 174 172 Calvé Delft 335)4 335 Van Gelder Zonen 185% 185 K. N. Hoogovens 290 290 Nederl. Ford 230 230 N. Kabelfabriek. 270 268 gew. Philips Gloeil. 274% 268 pref. Philips Gloeil 143% 143%* Unilever 394 376% Wilton Fijenoord 222 220 Dordtsche Petrol. 988% 962 Konkl. Petroleum 211,70 205,- A'dam Rubber 67% 66 K. L. M 123,10 122,50 Holl. Amer. Lijn 157 154 N. Scheepv. Unie 151% 149 Phs. v. Ommeren 236% 230 H. V. A 115 114 Verg. Deli Mijen 78% 78% Amsterd. Bank 197 197 Ned. Handel Mij. 158 157 Rotterd. Bank 167 167 Twentsche Bank 160% 160% Anaconda Copper 54% 54 Bethlehem Steel 47 46% U. S. Steel 66 65% General Motors.. 43% 43 Shell Union 85% 84% Tidewater 1 33% 33% Vorige koers. bedrag nodig zijn van 4700. Bij de be schikbaarstelling van een vertrek, waar de bibliotheek zou kunnen worden gehuis vest, heeft het comité gedacht aan een vertrek in „Bloemenheuvel", dat zich daar voor goed zou lenen. Bovendien is dit huis centraal gelegen. Indien de ouders zich voor dit mooie initiatief interesseren, zou het mogelijk moeten zijn dit betrekkelijk geringe bedrag bij elkaar te krijgen. Het ligt in de bedoe ling later in Aerdenhout en Vogelenzang filialen te stichten. Daar komt nog bij, dat men de jeugd, die tot geregeld lezen ge bracht wordt, van de straat houdt, waar door de baldadigheid zal kunnen afnemen. De heer W. van der Hoef, die in Bloe- mendaal-Noord een bibliotheek heeft in gericht, dient het comité steeds van waar devolle adviezen en is thans bezig de be nodigde gelden bij elkaar te brengen. Zondagavond trad de Dutch Swing Col lege Band onder leiding van Joop Schrier in het Haarlemse Concertgebouw aan met een programma, waaraan tevens twee be kende Amerikaanse instrumentalisten hun medewerking verleenden, namelijk de kla rinettist Albert Nicholas en de trompettist en vocalist Bill Coleman. Hoe waardevol af en toe een bijdrage is van befaamde solisten aan het programma van een orkest, dat al vele jaren in zijn keuze en uitvoering een vaste lijn volgt bleek zondagavond zeer duidelijk. Vóór de pauze vertolkte de Dutch Swing College Band vele oude en enige nieuwere nummers, die op de voor dit orkest be kende en gedegen manier werden afge werkt. Ondanks de vergevorderde techniek en de niet te miskennen virtuositeit van de leden en leden-solisten van het orkest, klonken deze nummers over het algemeen mat en weinig genuanceerd. Zelfs het op treden van klarinettist Albert Nicholas kon daar geen verandering in brengen. Deze veteraan onder de jazz-beoefenaars - hij speelde onder meer nog met King Oliver - bewees, dat hij qua virtuositeit niet veel had ingeboet in de laatste jaren. Toch vermocht hij de band niet te inspi reren tot topprestaties, hetgeen misschien mede te wijten was aan zijn weinig uitge werkte improvisaties. Enige jamsessions van de band - onder meer „I found a new baby" en „Three little woi-ds" oogstten terecht een dankbaar applaus en enige oudjes als „Kansas City stomp" en „Mon homme" kregen ook de gunstige ontvangst, die zij ongetwijfeld verdienden. Tot dat ogenblik was echter de ware geest nog niet over het orkest gekomen. Dit gebeurde pas na de pauze, toen Bill Coleman zijn bijzonder geïnspireerde trom- petsoli gaf. Deze musicus - die onder meer bij Fats Waller heeft gespeeld- wist niet alleen bijzonder volle en gave trompet klanken te paren aan een opmerkelijk fijn genuanceerd improvisatievermogen, maar slaagde er bovendien in de gehele band te bezielen in bijvoorbeeld oude nummers als Basin Street blues en Saint Louis blues, waardoor een bijzonder mooi en levendig samenspel ontstond. Het Dutch Swing College met nieuwe drummer - de naar Amerika geëmigreei'de André Westendorp was vervangen door Mai-tin Beenen - heeft trouwens beide in strumentalisten steeds uitstekend begeleid, zodat zowel de individuele improvisaties als het gehele samenspel goed tot hun recht kwamen. Zondagmorgen werd op het terrein van Openbare Werken aan de Slaperdijk in Haarlem de beslissingswedstrijd gespeeld tussen Openbare Werken en Goby om het kampioenschap bedrijfsvoetbal. De wed strijd eindigde in een 52 overwinning voor de ploeg van Openbare Werken, die daardoor voor de tweede maal in het bezit van de „Heemstce"-beker kwam. Vol enthousiasme vingen beide ploegen de strijd aan. Ondanks het feit, dat Goby tien minuten met tien man speelde kon Openbare Werken dat niet in een veld- meerdei-heid uitdrukken. De wedstrijd was een kwartier oud toen de spil van Open bare Werken naar zijn midvoor plaatste. Deze omspeelde twee spelei-s en gaf de bal door aan linksbinnen Steendam die met een laag hard schot zijn club de leiding gaf. Goby kwam opzetten en gaf de ach terhoede van Openbare Werken bergen werk te verzetten. Toch duurde het nog tot tien minuten voor rust, voordat rechts binnen Doets de partijen weer op gelijke voet kon brengen. Met deze stand kwam de pauze. Na de „koffie" bood de aanvoerder van Goby Openbare Werken een tuil bloemen aan en hoopte op een prettig verloop van de tweede helft. Openbare Werken had haar elftal enigszins 'gewijzigd, hetgeen al dadelijk in een overwicht resulteerde. Keer op keer belaagde Openbare Werken de veste van Goby. Er was nauwelijks ze ven minuten gespeeld, toen linksbinnen Leuven Openbare Werken opnieuw een voorsprong bezorgde (21). Direct daarop kroop Openbare Werken door het oog van de naald, toen Doets rakelings langs schoot. Na de uittrap belandde de bal bij Steendam, die de bal hoog voor het doel van Goby plaatste. Uit een daarop volgen de scrimmage schoot Luis de bal in 't ver laten doel. Goby protesteerde wegens ver meend buitenspel, maar scheidsrechter De Jong wees resoluut naar het midden (3—1). Helaas liet Goby door deze achterstand de moed zakken. Het spel kreeg een sma keloos aanzien en de stemming werd er niet beter op. Het kwam zelfs zover dat de scheidsrechter de aanvoerder van Goby naar de kleedkamer moest sturen. Het overwicht van Openbare Werken werd daardoor nog groter en opnieuw was het Steendam die de keeper het nakijken gaf (41). Weliswaar zag Been van Goby nog kans de achterstand tot 42 te verkleinen, maar dit weerhield Openbare Werken er toch niet van de stand tot 52 op te voe ren. Dit werd de eindstand. Dezer dagen hield de koninklijke lieder tafel „Zang en Vriendschap" onder voor zitterschap van de heer A. J. van Houten een druk bezochte jaarvergadering. Het jaarverslag gaf een duidelijk beeld van het muzikale optreden naar buiten en van het gezonde interne verenigingsleven. Het fi nancieel overzicht van de penningmeester gaf reden tot voldoening, de verslagen van muziekfonds en propagandacommissie kre gen eveneens goedkeuring. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren A. Th. Misset, A. J. van den Bergh, A. Verstijnen en G. D. van Wengen werden herkozen. Dat „Zang en Vriendschap" zich in een groeiende belangstelling mag verheugen, bleek wel uit de belangrijke stijging van het aantal begunstigers. Voor het komen de seizoen staat op het programma een radioconcert, waarbij werken van Schubert zullen worden vertolkt. Het eerste leden concert in maart 1958 zal belangwekkend zijn door onder meer de uitvoering van het Requiem van Gabriel Fauré, waaraan ook door een jongenskoor zal worden mee gewerkt. Ook zullen verscheidene solisten worden geëngageerd en zal het Noordhol lands Philharmonisch Orkest de begelei ding verzorgen. Het slotconcert van het seizoen wordt gegeven einde mei 1958. Reeds nu werden plannen ontvouwd voor een medewei'king van „Zang en Vriend schap" aan het in 1959 in Nederland te houden Handel-festival, waarvoor zeer grote belangstelling verwacht kan worden. Het gezelschap van de Opera Italiana, dat onder leiding van Marisa Morel reeds in Haarlem is opgetreden, geeft zaterdag 14 september in de concertzaal nogmaals (voor het laatst tijdens deze tournee) een uitvoering van fragmenten uit bekende opera's. Medewerkenden zijn Marisa Morel, Nancy Riccardi, Efrem Casagrande, Luigi di Stefanis, Gino Orlandini, Gastone Presset en Adriano Ferrario. Filmfestival Venetië De Indiase inzending op het jaarlijks filmfestival van Venetië, „Aparajito" is zondagavond onderscheiden met de Gou den Leeuw van St. Marcus, het symbool voor de eerste prijs. De gevleugelde gou den leeuw werd aan de maker ervan, Sa- toeajit, overhandigd door de voorzitter van de jury, René Clair, de bekende Fran se filmregisseur. De tweede prijs, een zil- velen gevleugelde leeuw, werd tot ieders verrassing uitgereikt aan Luchino Viscon ti, die „Notti bianche" (witte nachten) had geregisseerd, welke film vrijdag maar een matig applaus had uitgelokt. De prijs voor de beste actrice ging naar de Russin Zin dra Ritenbergs, die de hoofdrol speelde in de enige Russische inzending, „Malva", gebaseerd op een kox-t verhaal van Maxim Gorki. De prijs voor de beste acteur kreeg de Amerikaan Anthony Franciosa, die in Fred Zimmermans „A hat ful of rain" een der hoofdrollen vertolkte. Men had alge meen verwacht, dat deze film de eerste prijs zou krijgen. (UP). Alphard, 9 te Rotterdam. Attis, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Axeldijk, 7 v. Rotterdam n. Bremen. Aagtekerk, 9 te Ilo Ilo. Alcor, 8 te Santos. Alderamin, 8 v. Port Said n. Boulogne. Alpherat. 8 te Paranagua. Alwaki, pass. 8 Minikoi n. Aden. Amstelpark. 9 te Dakar. Adonis, pass. 8 Scillys n. Emden. Ameland, 9 te Piraeus. Amstelvaart, 8 te Durban. Arendsdijk, 10 te New Orleans verw. Breda. 9 te La Guaira verw. Bennekom. 7 v. Rotterdam n. Bremen. Batu. 8 te Basrah. Bawean, 8 v. Hongkong n. Manilla. Borneo, 7 te Tandjong Pandan. Bosehkerk, 8 te Port Said. Boskoop, 9 te Georgetown. Britsum, 7 v. Belfast n. Port Churchill. Caltex Nederland, 9 te Kopenhagen. Caltex Rotterdam, 8 te Suez. Caltex Utrecht, 9 te Suez. Celebes, 8 v. Aden n. Suez. Cinulia, 9 te Curagao. Tot onze grote droefheid is plotseling van ons heengegaan onze lieve zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader Joannes van Zijtveld in de ouderdom van bijna 68 jaar. Uit aller naam: S. G. van Zijtveld- Schoeranaker Haarlem, 7 sept. 1957 Brouwersvaart 108A zw. Liever geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 11 september a.s. te 1.30 uur n.m. op de Noorder Begraafplaats te Haarlem aan de Vei^gier- deweg. RECHTSKUNDIGE HULP Echtscheiding, dagvaarding, requesten, strafzaken enz. Bur. Kraneveld, Zylweg 21 kant. 9-5, 's av. 7-8, tel. 20707 Heden overleed te Appel scha onze beste broeder en behuwdbroeder ABELE GERBEN REITSMA Ridder in de Orde van Oranje Nassau op de leeftijd van 83 jaar. Bloemendaal, 7 sept. 1957 A. de Maar-Reitsma W. J. de Maar Geen bezoek Heden overleed onze lie ve moeder, behuwd- en grootmoeder Ella Catharina van Eerde Weduwe van W. Molenaar in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam: J. Bijster H. J. Bijster-Molenaar Haarlem, 8 sept. 1957. Twijnderslaan 45. Heden ging zacht en kalm van ons heen onze lieve vader, groot- en over grootvader Dirk Cliristiaan Smit Weduwnaar van P. van der Meulen op de leeftijd van 79 jaar. Uit aller naam: G. D. C. Smit Haarlem, 6 sept. 1957. Jansstraat 36. Het stoffelijk overschot is opgebaard in de aula van het Rusthuis der Ned. Herv. Gemeente, Jansstraat 36. De rouw dienst vindt plaats in de Kapel van boven genoemd Rusthuis op dinsdag 10 september te 11 uur, waarna de ter aardebestelling zal plaats vinden te 12 uur op de Noordex-begraafplaats. Directeur: NICO HOOGERWERF Sr. Wilhelminastraat 51. A.s. zaterdagmiddag 14 sept. van 24 uur kunt gij uw kinderen kosteloos laten testen. Aanvang van alle lessen v.a. 18 SEPT. a.s. bij „Eeltjes" in de Zijlstraat op no. 60 Magere varkenslappen van 2.60 voor 2.30 p. 500 gr. en daarbij 1% ons zeer fijne Saks. voor de prijs van één ons! n.l. 38. ct. Prima gehakt half om van 1.60 voor 1.40 p. 500 gr.- Heerlijke saucijsjes van 1.80 voor 1.60 p. 500 gr. Slavinken 35 ct. p. stuk, 3 voor 98 ct. Fijne schouderham 2 ons voor 90 ct. Vers gerookte gekookte worst 2/ ons voor 65 ct. Heden is geheel onver wacht van ons heenge gaan. onze lieve zoon, broeder, zwager en oom WESSEL JOHANNES WELLER op de leeftijd van 57 jaar. Uit aller naam: J. M. C. Weller-Roest Heemstede, 8 sept. 1957. Wilhelminaplein 3. De overledene is opge baard in de rouwkamer Parklaan 36 te Haarlem. Bezoekuren van 17 tot 18 uur en van 20.30 tot 21 uur. De begrafenis zal plaats vinden donderdag 12 sep tember a.s. om half twaalf op de algemene begraaf plaats aan de Klevei'laan te Haarlem. Lerares Franse taal en letterkunde Schouwtjesplein 11, tel. nog niet aangesloten, voorlopig 15945 Opleiding Fr. L.O., M.O.A. handelscorr., conv., litt. Verse varkenslever 45 ct. p. 100 gr. Mooie runderlappen, iets doorregen 1.80 p. 500 gr. Voor de boterham een grote sortering fijne spullen waar u zeker van zult smullen „Eeltjes" zorgt ook voor uw hondje. „Beestensnoep", 50 ct. per pondje. U wordt goed en vlug bediend bij ZULSTRAAT ÓO Bij vooraanstaand te AMSTERDAM (nabij C.S.) bestaat gelegenheid tot plaatsing van op de afdeling Boekhouding. Prettige werkkring in goede omgeving, aantrek kelijke salariëring en goede vooruitzichten. Met de hand geschr. brieven, met uitv. inl., leeftijd enz. onder no. 2.482 Reclame Adviezen Bureau M. Sanders, Prins Hendrikkade 20—21, Amsterdam. KR/EBELHOEST? Camerounkust, 8 20 m. n.n.o. Sao Thome naar Matadi. Castor, 7 v. Jacksonville n. Port Au Prince. Cistula, 15 te Trinidad verw. v. Abidjan. Concepcion, 8 165 m. o. Madeira n. Las Palmas. Congokust, 8 v. Accra n. Douala. Dintcldijk, 8 te Rotterdam. Duivendrecht, 8 te Rotterdam. Delfland, 8 v. Port of Spain n. Amsterdam. Dongcdijk, 9 te San Francisco. Eemdijk, 8 v Rotterdam n. Bremen. Elizabeth B, 9 te Corpus Christi. Erinna, 9 te Surabaja. Felipes, 9 te Port Dickson. Ghanakust, 8 te Duinkerken. Gooiland, 8 te Santos. Groote Beer, pass. 7 Kaap Race n. Rotterdam. Helder, 9 te Port Au Prince verw. Helicon, 6 150 m. n.o. Kp. Hatteras n. Willemstad. Hera, 6 780 m. n.o. Barbados n. Barbados. Haarlem, 7 v. Rotterdam n. Bremen. Heelsum, 8 te Houston. Hispaia, 6 v. Bilbao n. Rotterdam. Iberia, 7 te Rotterdam. Ittersum, 9 380 m. n.n.w. Herta n. Avonmouth. Ivoorkust, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Jagersfontein, 9 te Kaapstad. Johan v. Oldenbarnevelt, 7 v. N. York n. A'dam. Koningswaard, 8 v. Bullenbaai n. Dublin. Kopionella, pass. 8 Gibraltar n. Rotterdam. Kabylia, 8 v. Boston n. Curacao. Kota Agoeng, pass. 8 Ouessant n. Rotterdam. Kota Inten, 9 te Durban. Kryptos, 8 te New York. Kalydon, 8 te New York. Karimata, 8 60 m. o. Socotra n. Aden. Korenia, 7 te Mena Al Ahmadi. Kota Agoeng, 10 te Rotterdam verw. Leuvekerk, 8 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 8 v. R'dam n. Bombay. Laagkerk, 8 v. Chalna, 13 te Colombo verw. Langkoeas, 9 te Surabaja. Larenberg, 8 te Agadir. Liberty Bell, 8 v. Mena Al Ahmadi n. Ph.delphia. Scherpendrecht, 8 te Rotterdam. Sommelsdijk, 8 te Rotterdam. Stad Utrecht, 8 te Rotterdam. Steenwijk, 8 te IJmuiden. Straat Singapore. 7 te Rotterdam. Sarangan, 8 te Port Elizabeth verw. Limburg, pass. 8 Perim n. Ummsaid. Loosdrecht, 7 te Bahrein. Louis Lantz, 7 v. Monrovia n. Emden. Maas, 8 te Amsterdam. Mariekerk, 8 te Amsterdam. Maaslloyd, 9 te Tandjong Priok. Merwede, 9 te Dakar. Molenkerk, 9 te Massawa. Mijdrecht, pass. 8 Algiers n. Houston. Nanusa, 12 te Singapore verw. Notos, 8 te Rotterdam. Ondina, 8 v. Terneuzen n. Curagao. Oostkerk, 8 v. Aden n. Fremantle. Ootmarsum, 8 v. Brownsville n. New Orleans. Orion, 9 te Tunis. Ovula, 8 te Pladju. Oranjefontein, 7 v. Kaapstad n. Las Palmas. Orion, 9 te Tunis verw. Osiris, 8 te Puerto Cabello. Prins Johan Willem Friso, 8 te Rotterdam. Peperkust, 8 dw. Monrovia n. Freetown. Phrontis, 9 te Singapore. Plancius, 9 te Tandj. Priok v. Surabaja. Pygmalion, 8 v. Curagao n. Port of Spain. Prins Casimir, 7 v. Toronto n. Montreal. Pr. Willem II, 8 dw. Anticosti eil. n. Antwerpen Prins Willem III, 9 te Le Havre. Prins Willem IV, 8 te Sarnia. Prins Willem George Frederik, pass. 8 Belle Ish naar Montreal. Perna, 7 v. Abadan n. Lourenco Marques. Poelau Laut, 7 v. Tandj. Priok n. Tandj. Mani. Prins Frederik Hendrik, 7 te Glasgow. Rempang, 7 v. Colombo n. Calcutta. Rita, 8 te Penang. Rotula, 7 v. Saigon n. Pladju. Rijndam, 7 te Montreal. Roepat, 9 te Rangoon. Rondo, 9 te Antwerpen. Roggeveen, 9 te Auckland. Schiedijk, 8 v. Antwerpen n. New York. Stad Breda, 8 te Wabana. Stad Gouda, 9 te Kirkeness. Stad Leiden, 8 dw. Dakar n. Pepel. Straat Bali, 9 te Buenos Aires. Statue of Liberty, 8 73 m. o. Pt. Elisabeth naai Philadelphia. Senegalkust, 8 te Monrovia. Sirrah, 8 te Djibouti. Straat Lombok, 8 te Beira. Sumatra, 8 te Napels. Taria, 8 v. Rotterdam n. Londen. Triton, 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Teucer, 8 v. Semarang n. Surabaja. Talisse, 10 te Port Said verw. v. Amsterdam. Telamon, 8 4 m. o. Dngeness n. Willemstad. Tiba, verm. 11 v. Santos n. Montevideo. Tiberius. 8 140 m. n. San Juan n. New York. Tjipondok, 9 te Belawan verw. Tomocyclus, 9 te Curagao verw v. Bachaquero. Trajanus, 6 te P. Cabello n. U.K. Tabian, 8 te Surabaja. Tabinta, 7 v. Balikpapan n. Singapore. Teiresias, 7 v. Fremantle n. Aden. Utrecht, 9 te Mtwara. Van Waerwijck, 9 te Zanzibar. Vasum, 8 te Suez. Van Riebeeck .9 te Surabaja verw. Vivipara, 8 te Port Said. Westland, 7 te Amsterdam. Waterman, 8 v. Fremantle n. Melbourne. Zuiderkerk, 8 v. Suez n. Genua. Zuiderkruis, 11 te New York verw. SLEEPVAARI Barentszee, 6 200 m. z.w. Gayal. Blankenburg, 7 te Maassluis. Ebro, 9 n. Delfzijl. Gele Zee, 9 22.25 n. 85.20 w. n. Maracaibo. Hudson, 9 23.13 n. 37.03 o. n. Calcutta. Loire, 6 v. Terneuzen te Maassluis. Poolzee, 7 150 m. o. Turks eil. n. New York. Thames, 9 50.02 n. 2.36 w. v. Audorf n. Daz-ïslani Titan, 6 240 m. o.z.o. Paramaribo n. Barbados. Tyne, 6 90 m. n.o. Malta n. Beyrouth. Witte Zee, 9 v. Suez n. Port Moresby. Heden overleed zacht en kalm onze lieve moeder, behuwd-, groot-, en over grootmoeder Henriëtte Maria Kramer geb. Leeman op de leeftijd van 88 jaar. Overveen: A. M. H. M. Bliksla- ger-Kramer V. A. Blikslager Dbg. Meidrich: M. C A. de Haan- Kramer H. de Haan Haarlem: H. M. M. Verwaal- Kramer J. Z. Verwaal kleinkinderen en achtexkleinkinderen Haarlem, 6 sept. 1957 Westerhoutpark 21 Condoleance-aidres: Iordensstraat 40. Het stoffelijk overschot is opgebaai'd in een der rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 2-4 uur en des avonds van 7.30-8 uur De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 11 september te 11 uur op de Noorderbegraafplaats. RECTIFICATIE VROUWENARTS Afwezig tot 25 september ARTS. Praktijk hervat. Heden overleed plotse ling doch tijdig voorzien van het H. Oliesel, onze beste broer, zwager en oom Henricus Ebbing in de leeftijd van 59 jaar. Uit aller naam: M. Ebbing Haarlem, 8 sept. 1957. Diezestraat 14. De overledene is opge baard in de rouwkamer, Parklaan 36 te Haarlem. Bezoekureix van 4-5 en 8-8.30 uur. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op donderdag 12 sept. a.s. in de Parochiekerk van O.L. Vrouw van Ze ven Smarten en de H. Bavo, Rijksstraatweg te Haarlem-N., om 7, 7.45 en 8.30 uur de stille H. H. Missen en om 9.30 uur de plechtige gezongen Requiemmis, waarna de begrafenis zal plaats vin den in het familiegraf op de r.k. begraafplaats „St. Barbara" Soendaplein te Haax-lem, om pl.m. 11 uur Rozenkransgebed: woens dagavond 8 uux-, in bo vengenoemde kerk. ARTS voor longziekten Praktijk hervat ZENUWARTS Praktijk hervat ADVERTEER IN DIT BLAD. Steno: Pont of Groote Aanv. 13 sept. Handelscorr. 13 sept. Taal en conv. 12 sept. handelscorrespondentie opl. „Associatie" dipl. Beginners 11 sept. Gevord. 16 sept. Aanv. 11 sept. examen mei 1958. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. vormt clubs voor beginners en gevorderden Aanvang 2de helft van september Ook textielstof. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. Tot morgen dinsdag 10 september op de Breese inbouw-set demonstratie te houdei in de Breese-showroom, Kennemerplein 14 te Haarlem, waar u alles te weten komt over de mogelijkheid tot ombouw van uw bestaande kolenhaard tot werkelijk goede oliestook, waardoor u honderden guldens kunt besparen nu de aanschaf van een nieuwe oliehaard achterwege kan blijven. De interessante lezingen vangen aan 's middags te 2.30, 3.30 en 4.30 uur en 's avonds te 7.30. 8.30 en 9.30 uur en wij verzoeken u beleefd tijdig aanwezig te willen zijn. 25 tram heerlijke malse PAARDEBIEFSTUK 115 Rijksstraatweg 97 - Krocht 12 tT pndijlidiploiwi PRACTIJKDIPLOMA 1956: 552 geslaagden. PRACTIJKDIPLOMA 1956: 238 geslaagden. 1956: 210 geslaagden. In de periode 1948-1956 alaagden 7002 leerlingen voor deve examena, n.l. 4846 voor praeHjkdlploma (Aaa.)f 835 voor M.B.A. (Aaa.) en 1321 voor SJP.D.-M.O. INLICHTINGEN, PROSPECTUS EN INSCHRIJVING MAANDAG T/M VRIJDAG VAN 9-5 EN 7-9 UUR

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 8