ÊÊSmim Welfkelder in Haarlems oude binnenstad Milde Aziatische griep in Zuid Limburg Chandu gaf demonstratie met „slaapplaat" in Concertgebouw rKt-i 4 Enkele scholen in Valkenburg uit voorzorg gesloten Volksgezondheid neemt maatregelen Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren „OENSDAG 11 SEPTEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1 t Orgelconcert voor prof. Hendrik Andriessen Driejarige jongen in Haarlem verdronken Wijzigingen in de NACO- dienstregeling Faillissementen UIT STAD EN STREEK Gouverneur Faubus handhaaft garde Sukarno en Hatta voerden lang gesprek Extra-raadsvergadering in Bloemendaal Het exploitatiejiibileum van „Kraantje Lek" Stoplichten op Houtbrug voldoen uitstekend Dame achterop bromfiets bij aanrijding gewond HEEMSTEDE Rectificatie „Stuur het zenuwgestel met vakantie" Programma orgelbespeling Café in Hattem afgebrand Scheepvaart 536ste STAATSLOTERIJ «e kias ue njst 11 Bij de verbouwingswerkzaamheden ten behoeve van de drukkerij van ons blad is men onder het pand Klein Heiligland 7 en 9a op een zeldzame kelder gesto ten, die in de loop der eeuwen zeer goed bewaard is gebleven. De foto toont de gebogen zoldering van deze kelder, die er op wijst, dat zij in het verleden een groot en zwaar gebouw heeft moe ten torsen. Het gebouw, dat thans we gens uitbreiding van de drukkerij moet worden afgebroken, was echter een normaal zeventiende eeuws huis, dat waarschijnlijk boven de van vroegere datum daterende kelder is gebouwd. Wat er voordien op deze plaats in een van de oudste gedeelten van Haarlem heeft gestaan is nog niet bekend. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat de kelder vroeger behoorde tot een klooster daar ter plaatse, of tot een groot woonhuis, dat een eigen wijn- De stadsorganist Albert de Klerk zal op dinsdagavond 17 september een concert geven in de Grote Kerk in Haarlem, dat geheel gewijd zal zijn aan werk van prof. Hendrik Andriessen, die op die dag zijn vijfenzestigste verjaardag viert en in Den Haag afscheid zal nemen als directeur van het Koninklijk Conservatorium voor Muziek. Daarbij zal hem een hulde worden bereid. Het programma voor de orgelbe speling door Albert de Klerk vermeldt van prof. Andriessen: Passacaglia, Thema met variaties, Drie intermezzi (andante, con fantasia en molto tranquillo). Vier studies (grave e dramatico, allegro con spirito, trio-adagio espressivo en maestoso), Pre- iudio en fughetta en Toccata. Dinsdagmiddag om halftwee is de drie jarige jongen Marti van Hoesel uit de Pie- ter Kiesstraat te Haarlem in liet water van de Garenkokersltade gevallen en ver dronken. Met een driejarig vriendinnetje was hij met zijn autoped gaan spelen en zij hadden zich begeven naar de Garenkokerskade tussen de Pijntorenstraat en de Burge meester Boreelstraat. Het meisje kwam met de autoped bij de moeder van Marti er, vertelde, dat de jongen in het water lag. De moeder begaf zich naar de waterkant en zag haar zoontje voorover drijvend in het water. Met behulp van omstanders is de jongen op het droge gebracht, waarna kunstmatige ademhaling werd toegepast. Ook werd een zuurstofapparaat gebruikt, echter zonder succes. In het Sint Elisa beths Gasthuis bleek, dat de jongen was overleden. Rijtijd AlkmaarHaarlem met tien minuten ingekort Na de ingebruikneming van de Velser tunnel op 28 september zal de dienstrege ling van de NACO enige wijzigingen on dergaan, doordat de bussen van de dien sten Alkmaar-Haarlem en IJmuiden-Eg- mond dan door de tunnel in plaats van over de pont zullen gaan. Wat de dienstregeling betreft houdt dit in, dat de rijtijd op beide diensten met iien minuten kan worden ingekort. Wat de dienst naar Egmond betreft worden de vertrektijden van Bergen en van Eg- mond af met vijf minuten verlaat met het oog op treinaansluitingen in Castri- cum. De route van Beverwijk af zal van het Luxortheater lopen via Wij kerstraatweg- tunneltracé noord-tunnel-tunneltracé-zuid en Meervlietstraat naar Velsen-Zuid (halte Driehuizerkerkweg). De halten Pelsstraat-Melklaan en r.-k. kerk-Pontplein in Velsen-Noord zullen komen te vervallen. Teneinde echter de bewoners van Vel- sen-Noord, die in de omgeving van het tunneltracé noord wonen, toch de moge lijkheid te bieden van een interlocale ver- voersgelegenheid zal een halte worden geplaatst (voor de richtingen Haarlem en Alkmaar) in de onmiddellijke omgeving van de wegaansluiting Wijkerstraatweg hoek tunneltracé noord, bij de spoorweg overgang tussen Beverwijk en Velsen. De andere wijzigingen in de dienstrege ling van de NACO hebben alle betrekking op de verandering in de spoorwegdienst regeling en zijn erop gericht goede aan sluitingen met de treinen te blijven be houden. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag n staat van faillissement verklaard: H. ?h. Peek, bloembollenreiziger, v. d. Ende- aan 27 te Hillegom. Rechter-commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. H. J. Pot, advocaat en pro cureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 92. J- C. Eichhorn, mijnwerker, wonende te Santpoort gemeente Velsen, Hoofdstr. 72. Rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer en curator mr. J. W. Crefeld, advocaat en procureur te IJmuiden-Oost, Paulus Potterstraat 27. kelder had. Op het ogenblik houdt de afdeling voor monumentenzorg van de dienst van Openbare Werken zich met de zaak bezig en wij hopen spoedig met meer zekerheid te kunnen berichten tot welk gebouw de welfkelder heeft behoord. In elk geval zal de kelder voor het voltooien van de verbouwingswerk zaamheden spoedig weer moeten wor den afgesloten. Er zijn echter vele foto's van gemaakt', zodat men kan zeggen, dat de bijzondere vondst ter dege is gedocumenteerd. - i Nieaws in het kort LITTLE ROCK (AFP) Gouverneur Faubus van Arkansas heeft op een pers conferentie verklaard, dat hy ondanks de tegen hem door de federale rechter Davies gevoerde actie, beslóten heeft de natio nale garde op post te laten voor het ly ceum van Little Rock. Het aantal gardisten zal echter van tweehonderd tot honderd worden terug gebracht „omdat de spanning verminderd is", aldus Faubus. Dinsdag was het vrij rustig in de buurt van de school. Geen der negerleerlingen heeft getracht de school binnen te komen. Ook bij de middelbare school van North Little Rock was het rustig. DJAKARTA (ANP) President Sukar no en de voormalige vice-president Hatta, die sinds lange tyd van elkaar zijn ver vreemd, hebben in het Merdeka-paleis een gesprek van twee uur gehad over de chao tische toestand in de jonge republiek. Deze ontmoeting was tot stand gebracht door premier Djuanda Kartawidjaja, en werd behalve door hemzelf ook nog bijgewoond door de drie vice-premies en de staf-chef van het leger, generaal-majoor Nasution. Na de bijeenkomst werd geen communiqué verstrekt, doch politieke kringen in de hoofdstad menen, dat de bespreking een beslissend karakter droeg. Gevraagd naar de uitslag van het onderhoud, zei Sukarno slechts, dat deze „goed" was. „Ik ben opti mistisch, zoals altijd". Hij weigerde echter op bijzonderheden in te gaan. Kapseizoen. Nu in de herfst het kap- seizoen weer aanbreekt en verschillende ingezetenen van de gemeente Bloemendaal dus overwegen hout in hun tuinen te laten kappen, wordt er door 't gemeentebestuur aan herinnerd, dat dit niet zonder vergun ning kan geschieden. Deze vergunningen zijn verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, mits tijdig aangevraagd. Geen verkeerslichten. Nu de blauwe tram niet meer rijdt, zullen ook de ver keerslichten langs de trambaan bij de Viersprong, de Mr. Enschedéweg en de Bentveldsweg te Aerdenhout verdwijnen. Ontvangst. B. en W. van Haarlem zullen op woensdagavond 18 september om halfnegen het hoofdbestuur van de Broederschap der Notarissen in Nederland, alsmede de deelnemers aan de in deze ge meente te houden jaarvergadering van de Broederschap, officieel ten stadhuize ont vangen. Lezing over Nigeria. Maandag 26 september houdt de afdeling Haarlem- Centrum van de Nederlandse Christen Vrouwenbond een ledenvergadering in het Wijkgebouw Gedempte Oude Graqht 104, waarop mejuffrouw dr. B'. SteSttttf,- taalgeleerde, wier werkzaamheden in Afrika thans door een verlof in ons land onderbroken worden, zal spreken over: „Het leven in Nigeria". Donderdagmiddag 26 september, dus een week na de gebruikelijke raadsvergadering, die op donderdagmiddag 19 september is bepaald, zal een extra-vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal worden gehouden. De agenda voor deze extra-ver gadering zal onder meer enkele punten omvatten, die behandeld moeten worden, alvorens verder gegaan kan worden met de voorbereiding van de gemeentebegro ting 1958. Een misverstand veroorzaakte in ons blad van dinsdag een opmerkelijke tegen stelling tussen de kop en de inhoud van het artikel betreffende het exploitaliejubi- leum van Kraantje Lek. De exploitatie geschiedt thans veertig jaar door de fa milie Dijkstra, zoals uit de inhoud van het artikel blijkt en geen halve eeuw, zoals de kop vermeldt. De verkeerslichten op de Houtbrug in Haarlem, die dinsdagmorgen om tien uur in gebruik werden genomen, blijken uit stekend te voldoen. Zelfs tijdens de drukste uren deden zich geen opstoppingen voor. Het enige bezwaar is, dat de voetgangers, die gebruik maken van de oversteekplaats van de Raamvest naar de Gasthuisvest, hinder ondervinden van het verkeer, dat van de Gasthuisvest komt en de Grote Houtstraat inrijdt. Waarschijnlijk zal in de toekomst in deze regeling nog enige ver betering worden gebracht. Wethouder W. F. Happé heeft dinsdag door het overhalen van een handle de lich ten in werking gesteld. Onder de belang stellenden bevonden zich ondermeer de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne, hoofdinspecteur I. B. Brauck- mann, chef van de verkeerspolitie, alsmede een vertegenwoordiger van de Nederlandse Siemensmaatschappij, die de installatie heeft vervaardigd, en enige ambtenaren van het Gemeentelijk Energiebedrijf. Wachtverbod De weggedeelten, die gelegen zijn tussen de drempels en de verkeerslichten, zullen moeten dienen voor opstelruimte voor het verkeer. Daar op de Raamsingel het par keren onbeperkt is toegestaan, hebben B. en W. een wachtverbod ingesteld voor de Raamsingel van het Houtplein af tot de percelen 46 en 48. Op de .Schoterweg bij het Frans Hals plein reed dinsdagavond om acht uur een 56-jarige bromfietser een 74-jarige man aan, die met een fiets aan zijn rechterhand de rijbaan overstak. Beiden bleven onge deerd. maar de dame op de duo van de bromfiets, de 54-jarige echtgenote van de bromfietser, viel zo ongelukkig, dat zij een hoofdwond en een hersenschudding kreeg en in het Diaconessenhuis moest v."-—'-1 opgenomen. De toedracht van het maandag door ons gemelde ongeluk op de Binnenweg te Heemstede onder de titel „Voetganger ontweken maar motorrijder aangereden" blijkt anders te zijn dan door ons is be richt. Een automobilist kon zaterdagmid dag omstreeks twaalf uur een voetganger sparen door krachtig remmen, doch het is niet zo, dat hij als gevolg daarvan een motorrijder aanreed. De motorrijder was namelijk van achteren genaderd en botste tegen de achterbumper van de sterk rem mende auto op, waardoor hij met een been tussen deze bumper en de motor bekneld raakte. Uit gegevens die by de Geneeskundige Hoofdinspectie binnenkomen, blijkt dat er op enkele plaatsen in Nederland sprake is van een „verheffing" van het aantal in- fluenza-gevallen boven het voor deze tyd van het jaar normale aantal gevallen, al dus vernemen wij van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. In enkele Zuid-Limburgse gemeenten zijn in verband met een verhoogde sprei ding van de influenza (waarvan enkele gevallen steekproefsgewijze als Aziatische griep zyn geïdentificeerd) ondanks het goedaardige verloop van de ziekte voor zichtigheidsmaatregelen getroffen. Zo werden onder meer in Valkenburg enige scholen bij wijze van voorzorg gesloten. Berichten over het optreden van de Aziatische griep onder studenten in Delft zijn nog niet voldoende gecontroleerd om met zekerheid te kunnen vaststellen, dat er inderdaad van Aziatische griep sprake is. Bij de geneeskundige hoofdinspectie be staat een organisatie, die gegevens ver zamelt over het optreden van influenza en over het ziekteverzuim. Aangezien de in fluenza niet valt onder die besmettelijke ziekten, waarvoor meldingsplicht bestaat, kan de uit deze gegevens verkregen in druk niet meer dan globaal zijn. Daarbij dient voorts in aanmerking te worden ge nomen, dat pas twaalf dagen nadat keel- spoelmonsters naar Leiden zijn opgezon den, kan blijken of er sprake is geweest van Aziatische griep. De patiënten zijn dan inmiddels veelal weer genezen. De autoriteiten van de volksge zondheid volgen de ontwikkeling nauwlettend en zullen niet nalaten, de bevolking van deze ontwikkeling op de hoogte te houden en, zo nodig, maatregelen te treffen. Naar de Legervoorlichtingsdienst mee deelt, bedroeg het aantal gevallen van Aziatische griep onder de Nederlandse militairen in Sennelager (Duitsland) vol gens de laatste opgave 360 tegen 411 vo rige week vrijdag. Hieruit zou men dus mogen concluderen dat deze griep, die een mild karakter draagt, aan het af nemen is. De oefeningen van de vier Ne derlandse bataljons nemen heden een aan vang. Het programma voor de orgelbespeling door Albert de Klerk op donderdag 12 september in de Grote Kerk van 15 tot 16 uur vermeldt de volgende werken: „Sol- va Regina" van Widor, „Pastorale" van Guilmant, „Fantasie La Majeure" van Franck, „Prélude" en „Allegro vivace" van Vierne, „Deux Pièces" (fuga en koraal) van Honegger, „Prélude en Fughetta" van Roussel en „Trois Pièces" pièce solemnelle, musette en fuga) van Ibert. DE HEER CHANDU, bekend hypnoti seur en telepaat, heeft dinsdagmiddag in het Haarlemse Concertgebouw een demon stratie gegeven met een „slaapplaat", die binnenkort bij een bekende grammofoon platenmaatschappij zal verschijnen. Toen wij de grote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw binnen wilden stappen, kregen wij het uitdrukkelijk verzoek, dit toch vooral voorzichtig te willen doen. Omzichtig werden de deuren geopend en behoedzaam, elke pas overwegend, bega ven wij ons in de richting van het podium, waar juist met een van de opnamen voor de nieuwe plaat was begonnen. In trance keek de heer Chandu voor zich uit terwijl hij op een penetrante toon monotone zin nen van een papiertje „oplepelde". Hij werd hierbij begeleid door de hammond organist Eddy de Jong, die dromerige klan ken aan het orgel ontlokte. Met,verwonde ring vroegen wij ons af, hoe de opname van een dergelijke plaat nu eigenlijk wel tot stand kon komen. Immers degenen, die voor de opname zorg moesten dragen zou den allicht na enige tijd in slaap vallen. In de solistenkamer, waar de opnamen werden gemaakt, heerste echter bij tijd en wijle een grote opwinding, die in het ge heel geen slaapverwekkende stemming op riep. Af en toe werden er zelfs zeer kern achtige uitdrukkingen geslaakt, die de op winding nog eens accentueerden. Het be treft dan ook in dit geval geen grammo foonplaat, waarbij men na enige ogenblik ken in slaap valt. Het hoofddoel is de ge bruiker ervan in de gelegenheid te stellen zich te ontspannen. „Want", zegt de heer Chandu, „wat doet men als men eens last van z'n zenuwen heeft. Men slikt maar slaappoeders, aspirine en drankjes. Of, wat nog veel erger is, men gaat zich te buiten aan alcohol, raakt eraan verslaafd. Steeds meer poeders gaat men slikken. Steeds meer sigaretten roken en steeds grotere hoeveelheden drank verslinden. Het li chaam wordt op den duur door de be standdelen ondermijnd. Maar mijn ont spanningsplaat zal al deze moeilijkheden uit de weg ruimen". De eerste zijde van de grammofoonplaat bevat een serie ontspanningsoefeningetjes. Aanbeveling verdient het, deze na het op staan te doen. Daartoe moet men het lichaam in toestand van rust brengen. „Vergeet vooral niet de spieren te ont spannen", zegt de heer Chandu, „dan pas kan een ontspanning van de zenuwen wor den verkregen". De oefeningen zijn ont leend aan de Hatha Yoga (gezondheidsleer van de Indiërs) en door de heer Chandu speciaal voor het westen bewerkt. „En wat is het resultaat hiervan, vraagt u zich af", zo zegt de heer Chandu, „ge voelt langza merhand een zekere levenslust in uw lichaam opbruisen. Vol energie kan aan de nieuwe dagtaak worden begonnen". „En als u zich tegen het midden van een ener verende werkdag weer vermoeid voelt? Dan (een heleboel Amerikaanse zakenlie den doen het reeds) gaat u op een rust bank liggen en herhaalt de oefeningen". En als er geen rustbank aanwezig is?", vroe gen wij belangstellend. „Dan kan het ook in een bureaustoel geschieden", was zijn antwoord. Geen hypnose De heer Chandu heeft bij het vervaar digen van de plaat geen gebruik gemaakt van hypnose-effecten. „Het geheel berust op suggestie", weet hij te vertellen. Het onderbewustzijn wordt als het ware in slaap gewiegd. Bovendien kunnen de oefe ningen na enige ervaring ook in verbeel ding worden gedaan. De uitwerking blijft dan hetzelfde. Nu nog iets over deel twee van de plaat. „Het gaat er hierbij om het zenuwgestel enige ogenblikken met vakantie te sturen", aldus de heer Chandu. „Men hoeft niets anders hiervoor te doen, dan te luisteren naar het gesproken woord en zich in de toestand, die hierdoor wordt opgeroepen, zo goed mogelijk in te leven". Het tweede deel komt echter pas aan bod bij het naar bed gaan. Voordat hiertoe wordt overge gaan moet eerst deel één worden beluis terd. De oefeningen, die men 's morgens gedaan heeft, mogen echter slechts in ver beelding worden uitgevoerd. „Dit wil dus zeggen, dat de oefeningen slechts voor het geestesoog plaats vinden", aldus de hypno tiseur. De plaat heeft dus, volgens de heer Chandu, twee voordelen. In de eerste plaats wordt een gevoel van ontspanning verkre gen. in de tweede plaats krijgt het zenuw gestel rust. Bij lijders aan slapeloosheid kan de plaat er bovendien aan meewerken het insluimeren te bespoedigen. In de afgelopen nacht is het café-res taurant Schuurman te Hattem door brand verwoest. De bewoners moesten in allerijl het pand verlaten. De gehele inventaris ging verloren. De schade wordt op onge veer honderdduizend gulden geschat. De brand is vermoedelijk in een kleedkamer achter het toneel ontstaan. Slotkoers Voorbeurs- gisteren koersen 3% °/o Nederl. '47 82 82% 3 Nedl. 1962/64 88 H 88% A. K. U 170 166 Calvé Delft 320 318 Van Gelder Zonen 184 184 K. N. Hoogovens 285 283 Nederl. Ford 230 230 N. Kabelfabriek. 261 260 gew. Philips Gloeil 264 256% pref. Philips Gloeil 141 141» Unilever 376 367 Wilton Fijenoord 215 215 Dordtsche Petrol. 949 929 Konkl. Petroleum f 203,20 200,- A'dam Rubber 65% 66 K. L. M 122,- 121,50 Holl. Amer. Lijn 154 153 N. Scheepv. Unie 149 147 Phs. v. Ommeren 229)4 229%» H. V. A 115 113 Verg. Deli Mijen 78 Va 78% Amsterd. Bank 195 195 Ned. Handel Mij 156% 155% Rotterd. Bank 165 164 Twentsche Bank 161% 161%* Anaconda Copper 51% 51 Bethlehem Steel 45% 44% U. S. Steel 64% 63% General Motors.. 421/IB 41% Shell Union 84 84 32% 32% Vorige koers. Hoe de heer Chandu op het idee geko men is? „Och, dat zit zo. In het buitenland bestaan deze platen al geruime tijd. Dit bracht mij ertoe een Nederlandse tekst uit te werken, die ik op de bandrecorder heb vastgelegd. De critiek van verscheidene vrienden hielpen mij de zwakke punten in de tekst te vinden en deze te verbeteren. Medici en psychologen hebben mij daarbij ook zeer waardevolle adviezen gegeven". Nu is dan eindelijk de plaat tot stand ge bracht. Over enige tijd zal deze grammo foonplaat dan tussen die van Frankie Lai- ne, van Johnny Jordaan en de Derde Sym fonie van Beethoven te vinden zijn. En nu maar afwachten of ze in een „lang gevoel de behoefte" zal blijken te voorzien. AMSTERDAM Wie verwacht had, dat de markt op het Damrak dinsdag de flauwe tendentie van maandag zou voortzetten wegens de lagere slotkoersen van Wallstreet, heeft ongelijk gekregen. In het niet-officiële ochtendver keer zag het er bij het begin naar uit, dat men inderdaad de bekende „flauwe dins dag" zou krijgen, maar spoedig bleek, dat hier en daar kooporders los kwamen, waar door het aangeboden materiaal grif werd opgenomen. De opening van gistermiddag voor Kon. Olie was 203,40 tegen een slot- koers van gisteren van 204,50. In het verdere beursverloop kwamen hier geen fluctuaties van betekenis meer voor. In de Philipshoek was middenkoersaanbod, maar er stond bij de opening goede vraag tegen over, waardoor op 264werd geopend. Hierna steeg de koers tot 266, doch tegen het slot kreeg het aanbod de overhand, waardoor de koers inzakte en een paar punten werden verloren. Unilever steeg na een opening van 375 tot 378 en boekte circa 2 punten winst. KLM was 1 lager op 121.50. AKU herstelde zich direct bij de opening met VA pet. op 170. In de scheepvaarthoek was er een licht herstel van 2 punten voor Van Nievelt. Van Ommeren lag bij de opening VA pet. beneden maandag, maar in het verdere verloop trok de koers aan tot de vorige slotprijs. De overige fondsen waren goed prijshoudend. Van de cultures verbeterde H.V.A. 2 punten, Deli en Amsterdam Rub ber bleven vrijwel onveranderd. De staatsfondsen werden goed afgeno men en waren ten opzichte van de vorige slotprijs alle iets hoger. Ketjen voegde aan de 3 punten winst van maandag gisteren nog eens 6 punten toe. Koers 165-166 op het gunstige nieuws van deze n.v. van gis teren. Prolongatie 5 pet. (ANP) NEW YORK De New Yorkse effectenhandel heeft gisteren door middel van een golf van verkopen opnieuw getracht, de prijzen omlaag te drukken '„ot een niveau waarop de kooplust geprikkeld zou worden, om de markt op te heffen uit de heersende luste loosheid. De verkopen kwamen, evenals maandag, tot stand aan het eind van een beursdag die een oninteressant flauw ver loop had. De totale waarde van de geno- eerde aandelen liep weer met twee miljard dollar terug. De late verkoopgolf bracht het tempo van de handel tot een, voor de laatste tijd, ongekende hoogte, waarbij in het laatste halfuur 510.000 fondsen werden verhandeld. De totale omzet van 1.870.000 aandelen was de grootste sinds 7 augustus, in vergelijking met een omzet van 1.260.000 op maandag, die de kleinste was in bijna een jaar. Metaalfondsen, die de invloed van een slapte op de grondstoffenmarkt weerspie gelden, staal- en autowaarden, sommige oliefondsen en andere gespecialiseerde aandelen, verloren een tot meer dan twee dollar. Spoorwegfondsen volgden deze tendens met verliezen, die tot bijna drie dollar liepen. Alhena, pass. 10 Finisterre n. Antwerpen Aludra, 10 te Baltimore. Angolakust, 9 v. Dakar n. Freetown. Argos, 10 te Carthagena. Alcol, 10 te Rotterdam. Adonis, 10 te Emden. Ampenan, 10 v. Belawan, 11 te Singapore. Ameland, 11 v. Piraeus n. Beyrouth. Banggai, 10 nog rede Bandar Shapur. Batu, 10 v. Basrah n. Kuwait. Bengalen, 11 te Penang verw. Bintang, 11 te Surabaja. Boskoop, 11 te Paramaribo. Billiton, 11 v. Surabaja n. Makassar. Bontekoe, 11 te Bitung verw. v. Walwerang. Bennekom, 9 v. Bremen n. Hamburg. Breda, 9 te La Guaira n. Pto. Cabello. Britsum, 10 450 m. z.o. IJsland n. Pt. Churchill. Caltex Leiden, 11 te Port Said. Caltex Nederland, pass. 10 Skagen en Esbjerg. Caltex Utrecht, 11 v. Suez n. Perzische Golf. Cradle of Liberty, pass. 10 Gibraltar n. Pt. Said. Carillo, 11 te Mobile. Coolsingel, 10 v. Kiel n. Hamburg. Gadila, 12 te Bangkok verw. Crania, 10 250 m. n.o. Fayal n. Curacao Drente, pass. 10 Ceylon n. Aden. Dorestad. 10 275 m. n.n.w. Cp. Villano n. Curacao. Duivendijk, 11 te New-Westminster. Duivendrecht, 10 v. Vlaardingen n. New York. Guineekust, 9 v. Takoradi n. Monrovia. Ghanakust, 10 te Amsterdam. Haulerwijk, 14 te Londen verw. Hoogkerk. 11 v. Adelaide. 12 te Melbourne. Hector, 10 te Amsterdam. Hera, 9 te Barbados verw. Isis, 11 te Pto. Cabello. Iberia, 10 v. Rotterdam n. Onton. Jacob Verolme, 10 v. Rotterdam, proefvaart Jupiter, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Jason,, 10 v. Willemstad n. Georgetown. Japara KRL, 11 te Londen. Joseph, Frerlng, 11 te IJmuiden verw. Kieldrecht, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Kalinga, 11 te Curacao. Kalvdon, 10 v. New York n. Maracalbo. Karaton. 11 te Banda verw. v. Tuel. Karimata, 10 v. Aden n. Suez. Lindekerk, 10 te Basrah (v. tenminste 10 dagen). Laertes, 10 v. Birkenhead n. Amsterdam. Loosdrecht, 10 v. Bahrein n. Damman. Lutterkerk, 11 te Basrah. Marnelloyd, 10 v. Penang n. Colombo. Metula, 11 te Pulubukom verw. Myonia, 11 te Balikpapan. Mariekerk, 11 te Rotterdam. Maashaven, pass. Kaap Verd. eil. n. Rio de Jan. Moordrecht, 10 te Philadelphia. Malea, 12 te Pladju verw. Modjokerto, verm. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Mentor, 10 450 m. w.n.w. Kaap Finisterre naar Port of Spain. Oranje Nassau, 10 te Trinidad. Oranjefontein, 9 900 mijl o.z.o. St. Helena naar Kaapstad. Orestes, 12 te New York verw. Osiris, 9 v. Pto. Cabello n. Maracaibo. Omala, 10 te Piraeus. Ouwerkerk, 11 te Genua verw. Oranje, 11 te Southampton n. Tandjong Priok. Nieuw Amsterdam, 11 te Le Havre. Notos, 10 te Amsterdam n. Hamburg. Nestor, 14 te Mobile verw. Prins Willem III, 10 v. Le Havre n. Rotterdam. Pr. Willem George Fredcrik, 11 te Montreal verw. Perna, 10 dw. Muscat. Prins Castmir, 10 te Montreal. Pr. Phil. Willem, 10 v. Montreal n. Campbeltown. Prins der Nederlanden, 10 v. A'dam n. Dover. Peperkust, 9 v. Freetown n. Le Havre. Pygmalion, 10 v. Port of Spain n. Antiqpa. Radja, verw. pass. 11 Gibraltar n. Beyrouth. Rondo, 11 te Southampton. Ruys, 10 te Montevideo. Rijndam, 10 v. Montreal n. Southampton. Raki, 12 te Tarakan verw. Riouw, 11 v. Suez n. Khorel Mufatta. Sirrah. 10 v. Djibouti n. Rastanura. Stad Arnhem, 10 te West-Hartlepool verw. Stad Breda, 10 v. Wabana n. Engeland. Stad Gouda, pass. 10 Noordkaap n. Amsterdam. Stad Haarlem. 10 te Middlesbro. Stad Vlaardingen, 10 v. Narvik n. Emden. Straat Banka, 10 v. Colombo n. Penang. Straat Cook, 14 te Durban verw. Straat Madura, 10 v. Colombo n. Bombay. Stad Alkmaar, 10 te Rotterdam. Stad Utrecht, 10 v. Rotterdam n. Narvik. Soestdijk, 11 te Newport News. Steenwijk, 11 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Sibajak, 11 v. Surabaja n. Semarang. Singkep, 12 te Nasipit verw. Siaoe, 11 te Singapore verw. v. Moulmein. Statue of Liberty, 10 300 m. n.w. Kaapstad naar Philadelphia. Stentor, 9 1100 m. n.o. Paramaribo n. Amsterdam. Tabian, 11 te Semarang. Tabinta, 11 te Singapore. Thelidomus, 10 v. Pladju n. Sungelgerong. Triton, 10 te Amsterdam. Trajanus, 10 v. Puerto Cabello n. Londen. Telamon, 10 180 mijl n.w. Cape Finisterre naar Willemstad. Tjiluwah, 11 te Hongkong verw. v. Singapore. Texel, verm. 11 v. Davao n. Singapore. Vivipara, 17 te Mena verw. v. Spezia. Van Waerwijck, 10 v. Zanzibar n. Penang. Waal, 10 v. Le Havre n. Lissabon. Willemstad, pass. 10 Azoren n. Plymouth of Dover. Willem Ruys, 10 v. Colombo n. Suez. W. Alton Jones, 10 90 m. w.n.w. Malta n. Abadan. Zuiderkerk, pass. 10 Kreta n. Genua. Zuiderkruis, 11 te New York. Zaanland, 13 voor IJmuiden verw. SLEEPVAART Barentszee, 9 5G0 m. n. St. Vincent n. P. Cabello. Clyde, 5 te Honolulu n. Panama. Cycloop, 10 te New Orleans. Ebro, 9 v. Rotterdam te Delfzijl. Noordholland, 9 te Maracaibo. Oceaan, 9 330 m. w. Honolulu n. Panama. Thames, 9 00 m. n.o. Ouessant n. Perz. Golf. Titan,, 9 250 m o.z.o. Barbados, 12 aldaar verw. Tyne, 10 v. Ferrol te Beyrouth verw. HOGE PRIJZEN 1500 4015 14176 ƒ1000 1478 7104 19122 215S8 21778 400 1748 2602 2784 555-1 10158 1072S 0731 1U979 12942 200 1135 1358 1728 2934 2939 2954 4069 4696 5097 6335 7859 8577 9126 9619 10058 L0971 11311 11455 11474 13517 13815 14599 15176 16520 16549 16973 17237 17408 18056 18857 19076 19374 20276 20505 2075U 21818 21854 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1055 071 086 191 215 239 349 385 406 427 11257 268 280 319 374 732 806 888 913 929 462 589 597 618 6S3 774 843 897 958 2117 133 240 400 429 524 564 738 863 889 8068 152 3S5 391 496 534 560 579 61S 644 681 781 823 845 855 872 980 987 4093 18S 270 322 372 489 515 535 595 607 880 S081 096 129 191 235 264 346 386 467 514 551 556 565 623 803 841 6005 008 075 226 302 364 459 480 505 507 556 676 804 910 930 7011 056 098 099 170 311 346 440 496 832 841 860 8058 143 204 205 322 414 489 505 566 638 669 778 907 908 9086 115 206 350 351 463 497 534 695 720 <35 744 763 835 10035 112 271 345 423 616 619 713 739 743 802 887 982 996 944 12094 132 162 167 186 256 273 291 332 369 496 544 557 559 613 652 673 706 734 848 934 965 13009 037 05S 061 092 107 228 362 628 837 14036 125 139 230 304 320 383 821 824 884 931 975 15086 280 295 394 528 555 628 785 963 16048 113 170 178 560 642 697 725 835 849 935 17049 187 263 351 382 3S6 454 547 772 867 994 18008 036 130 150 267 332 373 490 645 749 790 801 882 884 911 19071 102 241 258 330 440 476 543 910 941 970 2019S 561 605 734 773 797 929 21005 172 262 292 321 3S4 422 478 528 792 S51 884 886 890 914 924 930 NIETEN 1001 083 093 130 170 186 305 324 340 343 350 361 386 3S9 403 418 450 456 498 551 580 625 630 696 712 732 733 766 792 S77 SS0 882 893 925 940 95? 981 997 2026 052 066 075 077 130 165 193 221 229 254 286 294 325 328 343 355 456 508 521 530 548 565 578 607 619 631 675 694 731 757 884 908 942 949 993 3065 070 092 108 118 12S 129 186 194 215 225 250 267 271 300 310 314 355 369 386 418 426 464 466 471 494 506 517 539 548 584 594 645 659 671 684 6S6 694 712 726 778 804 814 826 893 906 920 958 961 4001 070 072 073 103 109 132 141 148 175 218 224 238 267 291 292 297 299 310 323 340 368 378 386 400 416 430 439 451 459 481 501 517 531 539 589 609 612 63S 685 711 716 763 771 784 789 790 794 807 830 831 850 851 869 876 895 897 922 992 5006 017 021 023 030 033 059 092 131 198 209 213 217 241 257 2S2 322 357 358 391 406 423 487 541 555 576 580 630 698 702 716 725 739 750 777 783 802 822 902 924 938 955 6028 034 037 039 044 067 068 118 160 176 191 203 254 261 265 310 32S 361 370 394 424 428 450 465 474 478 541 553 606 612 633 650 668 698 712 751 755 805 823 852 854 8S8 925 973 979 988 994 7001 019 039 057 140 148 1S9 287 288 345 360 364 367 369 370 372 386 398 410 444 448 459 476 482 485 497 51S 569 600 693 753 815 836 876 909 920 942 972 8066 074 100 113 116 144 237 247 251 276 294 327 355 364 409 459 472 497 552 572 596 598 607 618 640 650 694 697 715 782 809 812 820 S70 879 895 920 9031 051 068 103 166 184 192 211 262 299 318 354 374 392 405 485 527 545 565 568 611 630 662 708 714 736 775 779 831 894 900 914 932 933 954 970 10033 077 088 098 114 121 126 130 138 14S 205 223 288 323 349 375 436 451 456 483 484 496 509 514 529 610 623 646 665 672 774 793 850 857 873 879 886 904 928 964 999 11000 11023 027 081 130 138 167 179 218 226 249 250 323 336 346 353 360 376 398 399 Bijvoegen Nieten: 21073 403 472 506 526 552 615 622 625 639 734 756 761 783 798 853 871 882 933 961 968 969 12UU5 007 023 038 053 070 071 098 104 123 149 189 201 221 222 297 298 315 399 400 445 448 456 481 655 668 684 6S5 692 724 73S 772 782 805 826 835 862 898 924 972 13005 021 041 077 160 164 230 238 283 293 300 381 410 436 499 507 518 555 559 635 669 737 742 743 785 786 810 811 816 817 864 874 90S 952 965 982 14013 073 107 185 196 231 239 265 279 342 345 3S9 402 409 460 498 525 529 531 534 537 560 620 625 652 664 677 695 700 708 711 722 730 735 772 777 833 855 900 939 943 946 947 959 961 983 998 15094 125 126 165 184 196 203 241 248 282 294 302 319 331 341 346 358 363 404 405 417 437 442 444 464 549 584 604 613 646 -648 655 694 702 741 789 806 860 901 961 966 16000 16038 064 074 106 108 140 157 173 208 236 279 295 311 312 341 342 371 429 527 5S4 604 608 615 635 640 645 657 680 736 744 748 819 829 870 891 896 920 936 17016 060 125 142 158 164 176 19S 221 223 258 274 309 321 337 370 372 396 422 428 432 464 484 499 518 590 593 606 638 644 l8J I'S 762 849 881 919 921 927 OU yiD yoy JJO 18039 104 113 114 146 160 221 231 251 271 286 296 302 329 340 354 430 450 464 479 587 752 754 783 839 888 91S 937 953 ïyuuo «058 090 168 170 178 195 207 208 228 422 slo J 4 564 GL'J 618 644 649 651 696 698 715 764 788 796 797 807 843 878 S92 898 946 949 979 990 20000 2°016 021 052 063 131 150 173 178 188 204 222 245 263 296 313 318 348 360 380 402 £23 429 473 477 499 500 520 524 531 548 052 553 o89 600 617 618 630 702 737 835 842 894 924 928 930 941 967 989 996 999 21013 024 054 061 154 192 264 280 295 329 341 348 360 368 393 418 457 488 489 501 004 506 516 519 520 532 569 589 590 593 771 950 655 666 731 756 765 770

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3