Verkeerszaken met een luchtje voor de Haarlemse rechtbank Oriënteringsdienst Plaats 'n Groentje Séte/iêtooA ^(elt leeooe* KUNSTGEBITTEN HERENHUIS te koop gevraagd Flinke meisjes gevraagd Bouwplan voor Nederlandsche Bank nadert beslissing r r J Eis omvatte steeds vrijheidsstraf en ontzegging van rijbevoegdheid DE BEURS van gisteren Ontwerp-Duint j er meest gewaardeerd Amsterdamse Beurs J 23.95 24.95 16.75 18.95 22.95 Mercurius 13 Rijksuitkeringen aan Haarlem voor 1958 Mutaties bij het onderwijs Pianist Marinus Flipse naar Finland Scheepvaart beschaafde dame "N WAT BS, WIL EN DOET EEN NIEUWE RIJWIEL SOLEX K E N Z E N EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT EEN KRACHT VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANI De Haarlemse rechtbank heeft donder de een zitting van een gehele dag be- tced aan de behandeling van delicten in gevolge artikel 26 van de Wegenverkeers wet: het besturen van motorrütuigen on der zodanige invloed van sterke drank, dat de verkeersveiligheid erdoor in ge vaar wordt gebracht. In vrijwel alle ge vallen omvatte de eis van de officier van justitie niet alleen een vrijheidsstraf maar tevens intrekking van het rybewys v0or ten minste een jaar. De zwaarste straf werd geëist tegen een aardappelhandelaar uit Nieuw-Vennep, die op 8 juli des avonds om kwart voor zeven in Hillegom op het stopsein van de -oiitie doorreed en pas in Bennebroek is achterhaald. Hij rook sterk naar de drank en de politie ging over tot de bloedproef, waaruit een alcoholgehalte van 2,20 per mille bleek. De verdachte bleek al eerder om dergelijke reden veroordeeld te zijn. in 1953 kreeg hij een geldboete van vijf entwintig gulden, en in 1955 drie weken gevangenisstraf, waarvan één week voor waardelijk. Deze keer eiste de officier van justitie twee maanden gevangenisstraf en vijf jaar intrekking van het rijbewijs. De raadsman, mr. O. H. van Wijk, vestigde de aandacht op de grote verantwoording, die 0p de man drukte. Hij was vader van tien kinderen, al zijn zonen werkten bij hem in het bedrijf. Zijn vrouw kwam in 1954 om het leven bij een auto-ongeluk. Levensgevaarlijk Een eveneens zeer zware straf werd ge- eist tegen een 36-jarige Haarlemse koop man: een gevangenisstraf van twee maan den en een intrekking van het rijbewijs voor drie jaar. Deze zou op 10 juli slingerend door de Perseusstraat hebben gereden en een daarin voorkomende flauwe bocht zodanig hebben genomen, dat hij op het linker trottoir een wandelaar de fiets uit de han den reed. Daarna was hij volgens getuigen zigzaggend verder gereden, zodat zich even verder ook een dame ijlings uit de voeten moest maken. De man zelf zeide drie glazen pils, een borrel en een flesje gazeuse te hebben gedronken. Een bloed proef toonde een alcoholpercentage van 1,45 permille, maar daarbij moest er reke ning mee worden gehouden, dat zij ge nomen werd drie uur na het voorge vallene. Hij bleek in 1954 reeds een vonnis voor een dergelijk feit te hebben gehad van een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en een maand hechtenis. De verdachte betoogde, dat hij de aan rijding met de fiets niet gehoord had, om dat hij anders zeker zou zijn gestopt. (Het doorrijden zonder zich te identificeren, werd hem namelijk ook ten laste gelegd). Verder zei hij, dat hij in de Perseusstraat veel geparkeerde auto's had moeten om zeilen, zodat hij uiteraard slingerend reed, doch dit werd door een der getuigen stel lig ontkend. Vrijspraak gevraagd Een 46-jarige strandpachter en radio handelaar uit Zandvoort botste op 26 juni tegen een voor hem stoppende vrachtauto met het gevolg dat hij daarmee in een lichte aanrijding kwam. Het gesprek tus sen de twee bestuurders over de schade leidde tot het roepen van de politie, die bij de Zandvoorter een alcoholisch luchtje rook. Daarom hoorde de man nu drie we ken gevangenisstraf en een intrekking van het rijbewijs voor een jaar tegen zich eisen. Over het alcoholgehalte, dat de bloedproef bij hem aantoonde, bestond geen verschil van mening, maar wel over het percentage dat daarvóór in zijn bloed gezeten moest hebben. Volgens de arts moest er nog dertig permille bijgeteld worden in verband met de tijdsduur tus sen het cafébezoek en het voorval. Maar die tijdsduur bleek verkeerd te zijn: hij had niet tot half vier maar tot half vijf in een Zandvoorts café gezeten. Het alco holgehalte had dus een uur minder tijd gehad om geleidelijk af te nemen, zodat de verdediger, mr. B. W. Stomps, de erbij getelde dertig permille er weer aftrok en tot 1,2 permille terugbracht. Dat is volgens de raadsman geen strafbare hoeveelheid, zodat deze vrijspraak verzocht. Zes weken en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid luidde de eis tegen de 56-jarige bestuurder van een bestelauto, die op 3 juli omstreeks half twee 's nachts op de Parklaan de aandacht trok door zijn slingerende rijden. Hij was door de politie aangehouden in de Lange Molenstraat toen hij juist zijn auto geparkeerd had. Dat hij niet alleen vreemd maar zich ook buiten de auto op merkwaardige wijze voortbewoog, was na de bloedproef niet zo verwonderlijk meer: zijn bloed bevatte 2,10 permille alcohol. Een 41-jarige fabrikant uit Aerdenhout werd op 28 juni om half twaalf aangehou den op de Houtbrug omdat hij zonder licht reed. Toen hij uitstapte had de po litie het volgens de getuigenverklaringen al gezien en geroken. De man weigerde zich aan een bloedproef te onderwerpen, maar hield staande, dat hij slechts een Paar glazen bier had gedronken. Er kwam ook nog een slager getuigen, dat hij, in de Gierstraat achter de verdachte rijden de, getroffen was door het heen en weer schokken van diens auto, waarbij twee «er de linkertrottoirband was geraakt. Er werd een maand en ontneming van het rijbewijs voor twee jaar tegen de fabri kant geëist. Slingering Twee automobilisten hadden in de nacht van 9 op 10 april in Halfweg de aandacht van de politie gevestigd op het rijden van een veertigjarige kruidenier uit Amster dam, die die nacht langs de Amsterdamse Vaart op weg naar huis was. Het was hen opgevallen, dat hij over twee banen heen en weer slingerde, zo zelfs dat een auto mobilist achter hem niet durfde pas aren. De man zelf zeide, dat hij een ogen- mik opzettelijk geslingerd had om zijn vrouw te tonen hoe veel steun men bij bet rijden aan de witte baanafscheidingen bad. Bij een bloedproef manifesteerde zich echter 1,9 permille alcohol. Er werd zes weken gevangenisstraf en ontzegging van bet rijbewijs voor twee jaar geëist. °e raadsman, mr. Th. F. Kingma, wees °P het gevaar van bevooroordeelde getui st en herinnerde aan de woorden van de erbalisant, die sprak van een lichte mate van alcoholische invloed. Hij vestigde er aandacht op, dat zijn cliënt met een bogal hoge auto op deze weg reed, waar mee men vaak door de wind uit de koers gedrukt wordt en telkens moet bijsturen. Op de vraag van de president aan de ver balisant verklaarde deze echter dat die nacht er geen wind van betekenis stond. Op 10 juli werd bij Halfweg een 24- jarige verkoopleider aangehouden, die be kende zeker acht café's in Amsterdam te hebben bezocht en tezamen wel tien gla zen bier en twee cognac te hebben ge dronken. Het alcoholgehalte in zijn bloed was bij een proef echter slechts 1,2 per mille gebleken. Dit verbaasde de officier van Justitie niet. Deze meende, dat dit te verklaren was bij grote, forse figuren als deze verdachte. Hij prees deze, als een van de weinigen in dergelijke delicten, die eer lijk bekennen en eiste een maand gevan genisstraf en een ontzegging van het rij bewijs voor twee jaar. V er jaar dag Twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging werd geëist tegen een 42- jarige metaalbewerker uit Haarlem, die op 23 april de vreugde over zijn verjaar dag door het drinken van vijf glazen cog nac wat onstuimig maakte en toen boven dien op een motorfiets ging zitten, het geen al spoedig de aandacht van de po litie trok. Hij weigerde een bloedproef met de mededeling: „ik ben tóch dronken". Mr. dr. A. F. H. Schreurs refereerde zich wat de gevangenisstraf aangaat aan het oordeel van de rechtbank, gezien de ernst van dergelijke ontsporingen, maar pleitte voor het behoud van het rijbewijs van zijn cliënt, die al zwaar gehandicapt was omdat hij reeds vijf maanden niet had kunnen rijden. B. en W. van Haarlem hebben bij de ge meenteraad een voorstel ingediend aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën te verzoeken om verhoging van de voor Haarlem vastgestelde algemene uitkering van het rijk voor 1958. Daarbij wordt overwogen, dat de gemeente haar inkomstenheffing uit eigen hoofde tot een redelijk peil heeft opgevoerd en dat zich in de gemeente omstandigheden voordoen, welke doen verwachten, dat de algemene uitkering voor 1958 aanmerkelijk tekort zal schieten in de voorziening in de be hoefte der gemeente aan algemene onkos ten. De begroting 1958 vertoont een tekort van 5.370.000, hetgeen ten opzichte van 1957 een stijging betekent van 1.313.000, ondanks dat deze begroting zo sober mo gelijk is gehouden wegens de bestedings beperking. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE AMSTERDAM De staatsfondsen waren donderdagmid dag aan de vaste kant, tengevolge van het bericht, dat de Nederlandse regering met het Internationaal Monetair Fonds een overeenkomst heeft afgesloten, volgens welke Nederland tegen afgifte van in gul dens luidende promessen vreemde valuta kan aankopen tot 137% miljoen dollars. Deze maatregel werd op de beurs be schouwd als een steun voor de Nederland se deviezenpositie alsmede voor de geld markt. De opening in de staatsobligaties kwam evenwel overeen met de vorige slotprijzen. Toen het bericht bekend werd, trokken de koersen van deze papieren snel aan en sloten op vrijwel de hoogste koers van de dag. De staffellening was 7/8 hoger, de overige papieren tot 3/4 beter. De vaste stemming voor de staatsfond sen gaf vertrouwen voor de gehele markt, waarvan vooral de internationale fondsen profiteerden. Kon. Olie steeg tot 208 gul den, na een opening van 206,50. De slot- prijs van woensdag was 201.Een winst derhalve voor dit fonds van ruim 7 gulden (oude omrekening 37 punten). Philips trok aan van 26214 tot 266 en noteeerde 5 punten winst. Unilever her stelde zich circa 9 punten en AKU haalde het verlies van woensdag van 4 punten ruimschoots in en kwam daar zelfs nog 2 punten boven op koers 17214. KLM was met 121 een paar dubbeltjes beter. De scheepvaarthoek, die aanvankelijk van aanbod te lijden had, waardoor verlie zen werden geleden van 2 tot 4 punten, herstelde zich in het verdere beursverloop over de gehele linie. Bij het scheiden van de markt waren de koersen wat onregel matig met een verschil van 1 punt naar beide zijden. Van de cultures noteerde Deli Mij. wederom 1 pet. hoger op 79 3/4, Amsterdam Rubber 3/4 beter en HVA goed prijshoudend. Aandelen Fridor werden vernomen op 20 tot 22 pet., obligaties circa 65. Prolongatie 5 pet. (ANP). NEW YORK Het herstel op de beurs te New York zette door en de totale waarde der geno teeerde fondsen steeg opnieuw met meer dan twee miljard dollar. De opleving strek te zich uit tot alle sectoren van de markt, maar bracht toch hogere omzet tot stand. De totale omzet daalde tot 2.010.000 tegen 2.130:000 op woensdag, toen het herstel laatbeurs met kracht werd ingezet. De stijging was opnieuw voornamelijk tech nisch van aard, waarbij een paar nieuwe ontwikkelingen steun verleenden. De ko peraandelen ondergingen de invloed van de eerste prijsstijging voor koper in vele maanden. Oliefondsen reageerden op betere berichten over de politieke toestand in het Nabije Oosten. De winst kwam neer op 6.16 punten voor het industriële gemiddelde, dat sloot op 480.56 (474.40), 1.85 voor spoorwegfondsen die sloten op 132.40 (130.64) en 0.47 voor openbare nutsbedrijven die sloten op 67.58 (67.11).)Van het totaal van 1.162 verhandelde fondsen waren er 741 hoger, 196 lager en bleven er 225 onveranderd. De handel in Sperry Rand, General Motors, Royal Dutch, Bethlehem Steel, Anaconda, Standard Oil of New Jersey, Chrysler, Socony Mobil, U.S. Steel en Rhodesian Selection Trust was het levendigst. Alle sloten hoger, alleen Sperry Rand een fractie lager. (UP) Een commissie van advies bestaande uit de architecten prof. Wieger Bruin, ir. H. Hoekstra, ir. A. R. Ilulshoff, ir. D. Koosen- burg en ir. A. J. van der Steur, heeft de directie van de Nederlandsche Bank aan bevolen de opdracht tot het bouwen van een nieuw hoofdkantoor der bank aan de Turfmarkt in Amsterdam, in definitieve vorm te verlenen aan prof. M. F. Duintjer. De directie heeft deze conclusie van ad vies in beraad gehouden. Zij heeft inmiddels besloten alle ont werpen voor een nieuw hoofdgebouw van de bank aan de Oude Turfmarkt, waar ook thans de hoofdbank is gevestigd, ten toon te stellen teneinde het publiek ken nis te laten nemen van deze mogelijke sterk ingrijpende verandering in de kern van de oude stad en tevens om reacties hierop te vernemen. Deze tentoonstelling, die gehouden wordt in het gebouw van de maatschappij „Arti et Amicitiae" zal maandag door de president van de Neder landsche Bank, dr. M. W. Holtrop, worden geopend. Zij blijft geopend tot en met zondag 29 september. Deze tentoonstelling betekent echter stellig niet, dat de bank reeds van plan is haar nieuwe gebouw aan de Oude Turf markt te vestigen. Het werk van de archi tecten ten behoeve van een ontwerp op die plek dateert reeds van jaren geleden. Of de bank aan de Turfmarkt blijft of niet, staat hier geheel buiten. Men weet, dat burgemeester Van Hall heeft ge vraagd of de bank ervoor zou voelen haar nieuwe gebouw aan het Frederiksplein te vestigen, op de plek van het afgebran de Paleis voor Volksvlijt. Het antwoord is geweest, dat de bank in beginsel bereid is over zo vérgaande veranderingen van plannen met de gemeente te praten. Het is thans nog niet te zeggen, wat de ge volgen van die onderhandelingen tussen gemeentebestuur en bankdirectie zullen zijn. In februari 1954 heeft de directie zes architecten uitgenodigd aan de meervou dige opdracht deel te nemen. De inge komen plannen werden beoordeeld door 'n commissie van advies. Het ontwerp van de architect prof. M. F. Duintjer had de meeste waardering, maar leende zich slechts voor volledige uitvoering, dus in clusief de uitbreiding, terwijl het de be doeling van de bank was, die uitbreiding pas veel later of wellicht zelfs in het ge heel niet te verwezenlijken. Daarop gaven drie architecten, te weten prof. Duintjer, prof. ir. C. Wegener Sleeswijk en prof. ir. H. T. Zwiers, gehoor aan een vervolgop dracht. Uit deze plannen kwam de com missie tot een zeer positieve uitspraak: het ontwerp-Duintjer werd geacht in alle opzichten boven de beide andere uit te steken. Dit ontwerp, aldus de commissie, is ook in absolute zin, in de ruimtelijke ontwikkeling en in architectonische vorm geving van ongemeen hoge kwaliteit. In dien uitgevoerd zou het niet alleen een waardige huisvesting betekenen voor de Nederlandsche Bank, maar tevens een aanwinst voor de stad Amsterdam. De bouw zou gedeeltelijk geschieden op de terreinen van het te ontruimen Binnen gasthuis en tevens de mogelijkheid geven tot uitbreiding van het universiteitscom plex. Het nieuwe bankgebouw, dat in drie fa sen zou worden uitgevoerd, moet ruimte bieden aan twaalfhonderd mensen met de mogelijkheid van een uitbreiding tot zes tienhonderd beambten. Het moet dus wor den een representatief gebouw van grote afmetingen. De tentoonstelling bevat de ontwerpen van alle deelnemende architec ten, ook die van de eerste opdracht, waar toe mede behoorden prof. ir. J. F. Berg hoef, W. M. Dudok en Joh. H. Groen wegen. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% °/o Nederl. '47 83 V* 84 3 Nedl. 1962/64 89 88% A. K. U 172% 171% Calvé Delft 326 326 Van Gelder Zonen 131% 182 K. N. Hoogovens 292% 290 Nederl. Ford 234 232 N. Kabelfabriek. 270 270 gew. Philips Gloeil 267 266 pref. Philips Gloeil 140% 140% Unilever 383% 382 Wilton Fijenoord 221 220 Dordtsche Petrol 972 975 Konkl. Petroleum 207,80 208,- A'dam Rubber 66% 68 K. L. M 121,30 122,— Holl. Amer. Lijn 154% 153% N. Scheepv. Unie 147% 146% Phs. v. Ommeren 226% 226% H. V. A 114% 116 Verg. Deli Mijen 80% 81 Amsterd. Bank 196 196 Ned. Handel Mij 155 155% Rotterd. Bank 160% 160% Twentsche Bank 160 160* Anaconda Copper 52% 53% Bethlehem Steel 45 46 U. S. Steel 65 65% General Motors.. 44% 42 Shell Union 84% 84% 32% 32% In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om aan de heer L. J. M. de Wit eervol ontslag te verlenen als leraar aan de H.B.S. b met vijfjarige cursus wegens diens be noeming tot directeur van culturele zaken op Nieuw-Guinea. Voorgesteld wordt te benoemen tot tij delijke leerkrachten aan het Coornhert- lyceum mevrouw A. W. Berkelbach van der Sprenkel-Van 't Hoff (wiskunde en plant-en dierkunde), de heren A. Hoven- kamp (Duits), ir. W. C. Jesse (scheikunde), dr. C. Spoelder (klassieke talen), A. J. Stoel (tekenen), Th. Strobel (Frans), W. Koutstaal en de dames M. Scherpenhuy- sen-Room (klassieke talen), S. W. van Walraven-Wackie Eysten (Frans) en M. A. Beets-Van Weel (lichamelijke opvoeding). .Voorgedragen worden als tijdelijke leer krachten aan de H.B.S. b mevrouw J. W. Gerhards (Duits) en de heren D. van Veen (Nederlands), dr. J. R. H. de Smidt, P. L. Valter (beiden Frans), J. F. Jongkind (bio logie) en P. C. J. Scheffelaar (Engels). Als tijdelijke leraren aan de H.B.S. a worden voorgedragen de dames A. E. van Heusden (Spaans), Ch. van der Waals-Koe- nigs (biologie) en de heren H. Sandjer (Frans), J. de Zwart (muziek) en M. J. Broekmeyer (Russisch). Aan de H.B.S. voor meisjes worden als tijdelijke leerkrachten voorgedragen de dames M. C. Diepenhorst, R. G. Mansfeld (geschiedenis) en mevrouw ir. M. Waar- denburg-Lindeijer (mechanica) en de heren J A. P. Oosten (Nederlands), W. J. Ooster- baan (aardrijkskunde), G. Rijpma (handels wetenschappen) en ir. P. L. Swanborn (bio logie). Voorgesteld wordt te benoemen tot tijde lijke leraren aan het Lorentzlyceum de he ren R. A. G. Davidson (Engels), W. Ver hoeven (tekenen), A. I. Lucieer (aardrijks kunde) en H. van der Velde (wiskunde). Overplaatsing B. en W. stellen de raad voor mejuffrouw C. F. E. Vriesen over te plaatsen als onder wijzeres van de Dr. Huetschool naar de Dr. A. van Voorthuysenschool. De Rotterdamse pianist Marinus Flipse zal op 17 september optreden in Helsinki op een concert met het symfonie-orkest van de Finse hoofdstad. Hij zal ook een recital voor de Finse radio geven van wer ken van de Nederlandse componisten Van den Stigtenhorst Meyer, Pijper en Masseus. Vorige koers. Adonis, 12 v. Emden n. Amsterdam. Almkerk, 12 v. Mombasa n. Aden. Alwaki, 13 te Aden. Ameland, 13 te Beyrouth. Argos, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Attis, 12 v. Bremen n. Antwerpen. Amstelveen, 13 te Rotterdam. Alamak, 14 te St. Vincent (Kp. Verd. eil.) verw. Alhena. 13 te Antwerpen. Alioth, 13 te Villa Constitucion. Arnedijk, 13 te Houston. Ariadne, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Amstelsluis, 16 te Kobe verw. v. New Orleans. Aardijk, 15 te Le Havre verw. Agamemnon, 13 te Maracaibo verw. Amstelbrug, 13 te Geraldton. Amstelpark, 21 te Rotterdam verw. Banggai, 12 v. Bandar Shapur n. Abadan: Borneo, 13 te Plad.iu verw. Bantam. 13 te Halifax. Batjan, 14 te New Orleans verw. Bussum, 12 dw. Miami n. New York. Beninkust, 13 dw. Finisterre n. Dakar. Boschkerk, 14 te Aden verw. Balong, 12 te Djibouti. Bengkalis, 13 te Manokwari verw. Bennekom. 13 op Schelde n. Antwerpen. Bloemfontein, 13 te Antwerpen. Britsum, 11 2370 m. v. Churchill. Charis, 12 v. Amstevdam n. Rotterdam. Caltex Delft. 12 v. Colombo n. Bahrein. Cradle of Liberty. 12 dw. Pantellaria n. Pt Said Corilla, 13 te Port Sudan. Caltex Leiden, 12 v. Suez n. Bandar Mashur. Caltex Nederland, 12 v. Esbjerg n. Sidon. Castor, 13 te Ciudad Trujillo. Cameroutikust, 11 v. Matadi n. Pointe Noire. Crania, 11 120 m. n.w. Fayal n. Curasao. Concepcion, 11 115 mijl n.w. Kaap Blanco naar Paranagua. Dalerdijk, 14 te Cristobal verw. Dordrecht, 13 te Philadelphia. Duivendijk,' 13 te Seatle. Eos, 12 te Piraeus. Etrema, 13 te Curasao verw. Fairsea, 8 v. New York n. Southampton. Felipes, 13 te Pladju verw. Groote Beer, 12 te Rotterdam. Gaasterkerk, 13 te Rangoon. Hispania, 11 v. IJmuiden n. Bilbao. Hathor, 12 te Atbuku. Houtman, 12 v. Singapore n. Bangkok. Haulerwijk, pass. 12 zuidp. Ierland n. Londen. Hera. 13 te Barbados. Hersilia, 12 v. Puerto Ordaz n. Amsterdam. Hector. 13 v. Amsterdam n. Wismar. Hermes, 12 v. Amsterdam n. West-Indië. Hera,, 11 460 m. o.n.o. Barbados n. Barbados. Kara, 13 te Vundapoint verw. Korenia, pass. 12 Straat Ormoes n. Triëst. Kabylia, 13 te Bachaquero. Katelysia, 13 te Curasao. Krebsia, 12 v. Surabaja n. Singapore. Karimata, 12 457 m. z.z.o. Suez v. Aden. Kylix, 13 te Londen v. Curasao. Koningswaard, 11 200 m. z.o. Bermud. n. Dublin. Kota Gede, 12 te Marseille verw. Laertes, 13 te Amsterdam. Lekhaven, 12 v. Buenos Aires n. Las Palmas. Lekkerkerk, 12 v. Marseille n. Hamburg. Loenerkerk, 12 nog te Khorramshar. Lombok, 13 te Mozambique. Langkoeas, 13 te Semarang. Leersum, 13 te Barcelona. Leopoldskerk, 12 bij Cuxhaven n. Rotterdam Liberty Bell, pass. 12 Socotra n. Philadelphia Maetsuyker, 13 te Tandjong Priok. Malea, 12 70 m. n. Banka, 13 te Pladju verw. Musillovd. 12 te Tandjong Priok. Maas, 12 te Rotterdam. Mataram, 13 te Rotterdam. Modjokerto, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Merwelloyd, 13 te Belawan. Moordrecht, 12 van de Deleware Bay naar Mena Al Ahmadi. Maureen, 12 v. Rotterdam n. Charleston. Mijdrecht, 23 te Houston verw. Notos, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Naess Commander, 13 te Mena Al Ahmadi. Nanusa, 12 v. Singapore n. Colombo. Nias, 13 te Karachi. Oranjefontein, 11 1050 m. z.z.o. Kp. Palmas naar Las Palmas. Osiris, 12 v. Maracaibo n. Baltimore. Orion, 12 te Piraeus. Overijsel, 13 v. Casablanca n. Antwerpen. Poelau Laut, 13 te Singapore. Prins Willem George Frederik, 12 van Montreal naar Toronto. Pr. Joh. Willem Friso, 13 v. R'dam n. Montreal. Polydorus, 13 te Labuan. Prins Alexander, 11 v. Montreal n. Rotterdam. Prins Casimir. 12 te Quebec. Prins Fred. Hendrik, 12 v. Glasgow n. Montreal. Prins Philips Willem, 13 te Campbelton. Prins der Nederlanden. 13 te Rotterdam. Peperkust, 12 74 m. z.z.w. K. Blanco n. Le Havre. Papendrecht, 13 te Caripito verw. Pendrecht, 16 te Fao verw. Poseidon, 13 te Ciudad Trujillo verw. Pygmalion, 13 v. Antiquia n. Auxcayes. Parkhaven, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Rijndam, pass. 12 Belle Isle n. Southampton. Rondo, 11 te Southampton n. Amsterdam. Saidja, 13 te Singapore. Senegalkust, 12 v. Abidjan n. Takoradi. Stad Arnhem, 12 v. West-Hartlepool n. Narvik. Stad Utrecht, pass. 12 Stadlandet n. Narvik. Straat Torres, 12 v. Adelaide n. Fremantle. Salatiga, 12 v. Bombay n. Cochin. Sloterdijk, 12 v. New York n. Philadelphia. Stad Leiden, 12 v. Pepel n. IJmuiden. Statendam, 13 te Southampton. Straat Madura, 13 te Bombay. Straat Malakka, 13 te East-London. Stad Schiedam, 13 v. Rotterdam n. Melilla. Sibajak, 13 te Tandjong Priok verw. Soestdijk, 12 te N. York verw. v. Newport News. Sliedrecht, 16 te Port Said verw. Stad Vlaardingen, 13 dw. Bergen Nw. n. Emden. Statue of Liberty. 24 te Philadelphia verw. Solon, 11 v. Guanta n. La Guaira. Tlisse, 13 v. Suez n. Tandjong Priok. Telamon, 12 130 m. n.o. Santa Maria n. Will.stad. Tiberius, 12 te New York verw. Tjibantjet, 13 te Yokkaichi verw. v. Yokohama. Teucer, 11 v. Surabaja n. Tjilatjap. Vasum, 13 te Genua. Wieldrecht, 13 te Port Said. Westertoren, 12 v. Amsterdam n. Mena Al Ahm. Westland, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. W. Alton Jones, 17 te Suez verw. Zijpenberg, pass. 12 Ouessant n. Sluiskil. Zaankerk, 12 v. Las Palmas n. Kaapstad. Zuiderkruis, 12 v. New York n. Rotterdam. KLEINE VAARX Alcetas, 12 60 m. n. Kp. Bon n. Antwerpen. Badzo, 12 in monding Thames t. anker n. R'dam. Draco, 11 v. Tanger n. Ceuta. June, 12 in Wash Bay n. Maassluis. Nero, 11 v. Barcelona n. Taragon. Phidias, 11 v. Malta n. Bari. Ponza, pass. 11 Eider rivier n. Krlstinehamn. Zuiderzee, 11 50 m. z. Ouessant n. IJmuiden. SLEEPVAART Gele Zee, 11 70 m. n.w. oostpunt Jamaica naar Maracaibo. Poolzee, 11 te Trenton. Thames, 11 35 m. w. Ouessant n. Perzische Golf. Zeeland, 11 200 m. n.w. Jamaica n. Maracaibo. Barendszee, 12 330 m. n.n.w. San Antonio naar Puerto Cavello. Clyde, 12 v. Honolulu n. Panamakanaal. Hudson, 12 te Aden. Noordzee, 12 v. Hoek v. Hollland n. Falmouth. Titan, 12 v. Barbados n. Curagao. Tyne, 12 v. Beyrouth n. Kuwait. zoekt plaatsing in mo de- of parfumeriezaak of iets dergelijks, voor de middagen. Brieven onder nr. HR- 1280 Ricardo Adv. Bur. Frederiksplein 6, Am sterdam. „HET ROZEKRUIZERS GENOOTSCHAP?" op zondag 15 september, aanvang 10.30 uur in ons gebouw Bakenessergracht 63, Haarlem. Introducties verkrijgbaar aan de zaal. e3Cc£uskw> Mooie gewatteerde damespeignoirs, fijn QC 95 doorgestikt, in zeer aparte tinten Satyn feutre damespeignoirs met fluweel QC 45 kraagje, ruim klokkend model Moderne duster, satijn geruwd, bijzonder 0*7 45 aparte dessins LI, Zware molton damespeignoirs, 04 95 heerlijk warm *51. Zeer mooie satyn feutre damespeignoirs, met O/I 45 grote moderne kraag, chique dessins *5'*. Fijne tinneroy damespeignoirs, in nieuwe AA 75 moderne tinten 41. Fijne wollen in modetinten damésvestjes, hooggesloten, Zeer fraaie Italiaanse damesvesten, zuiver wol, laaggesloten Moderne zuiver wollen damespullovers, bijzondere tinten Fijne wollen damespullovers, Italiaans model Sportieve damespullovers met rolboord en apart ingezette mouwen, zuiver wol HAARLEM HEEMSTEDE ZANDVOORT IJMUIDEN Gr. Houtstr. 85 Lange Veerstraat Raadhuisstr. 52 Grote Krocht 30 Kennemerlaan 41 Te huur WINKELPAND Directe omgeving Grote Markt. Brieven no. 6518. Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief. Spoed-reparatle In 1 uui GR HOUTSTRAAT 122 Tel 13126 thans ook bij Kruisweg 46. Tel 13149. met flinke garage, geschikt voor het combineren van kantoor, magazijn en woning voor 4 personen, voor ruil event, geriefelijke huurwoning beschikbaar. Brieven onder no. 6485 aan het bureau van dit blad. Kies de juiste pen voor Uw handschrift! Meer dan 30 penpunten! Zó eenvoudig zet U de penpunt van Uw keuze in de houder. AUTOMOBIELBEDRIJF BARNHOORN OFF. GENERAL MOTORDEALER vraagt voor spoedige indiensttreding voor het bijhouden van de magazijnadministratie. Schriftelijke soil, met opg. van verl. sal. en datum van indiensttr. te richten aan Roemer Visscherplein 21 Heemst. voor alle afdelingen. Ook GEHUWDEN voor gedeeltelijke dagtaak komen in aanmerking. Aanm.: EERSTE HAARLEMSE STOOM WASSERIJ N.V., Kampersingel 56 BANKINSTELLING te HAARLEM zoekt voor haar ASSURANTIE-AFDELING met ervaring en belangstelling in het verzekeringswezen. Gevraagd wordt iemand met activiteit en acquisitie-talent. Geboden wordt een zeer zelfstandige werkkring met vast salaris (geen provisie). Brieven onder no. 6525 aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15