ENSTIEN brommer o! fie1s VI ETS!! Behoefte aan jeugdbibliotheek in Overveen staat wel vast Boekerij „Klein Hartenlust" van 1915 tot 1943 heeft het bewijs geleverd DE NIEUWE OPEL REKORD 1958 GEBR. H. F. KIMMAN N.V. Anton Burgdorffer overleden HOLLANDSCHE SOCIËTEIT HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 11 2 dagen Raad van Bloemendaal vergadert donderdag WASSERIJ DUYN Politie voetbalt op het Haarlem-terrein Gemeentebestuur kocht twee werken van typograaf S. H. de Roos Gastdirecties voor Henri Arends Opbrengst onvoldoende voor aflossing schulden „Zedenopbouw" houdt jaar vergadering in Haarlem Provinciaal personeel in Brinkmann bijeen Ernstige bedenkingen tegen salarisregeling Achtste tentoonstelling met werk van Van Looy Verdachten van bromfiets diefstallen aangehouden Villa afgebrand na blikseminslag BROEDERKRIJG IN AMERIKA HOUDT AAN Burgerlijke Stand van Haarlem VAN LEVENSVERZEKERINGEN N.V. Nieuwe wolwinkel in Grote Houtstraat geopend ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1957 Naar aanleiding van de plannen om ook in Overveen tot het oprichten van een Jeugdbibliotheek te komen en het verza melen van gegevens daaromtrent, bleek, dat er omstreeks de twintiger jaren, name lijk- in het jaar 1915 ook al een bibliotheek voor de jeugd in Bloemendaal werd inge richt. In een uitvoerig, keurig verzorgd verslag heeft de heer K. Tinholt over de «eschiedenis van de bibliotheek „Klein Hartenlust" te Bloemendaal in de jaren van l,aar bestaan, 1915-1943, een en ander ver bid, waar wij het onderstaande aan ont lenen: De bibliotheek „Klein Hartenlust", in het jaar 1915 tot stand gekomen en gehuisvest in een kamer, die daarvoor speciaal werd oebouwd en zo geriefelijk mogelijk werd ingericht in de villa „Klein Hartenlust" aan de Zuider Stationsweg 2 te Bloemen daal, heeft gedurende achtentwintig jaar in het culturele leven van de gemeente Bloemendaal een belangrijke plaats in genomen. Het was op initiatief en onder de lei ding van de toenmalige bewoonster van deze villa, mevrouw G. P. L. Dekker-Duy- vis, dat deze bibliotheek indertijd tot stand kwam. Zij werd in het begin in haar taak bijgestaan door de dames N. H. Pliester- deVries, A. A. Buijs-van der Goot en S. Knottenbelt. Gedurende zeventien jaar wijdde mevr. Dekker zich met volle toewijding aan het wel en wee van haar „Biep", die aanvan kelijk bedoeld voor de opgroeiende jeugd, later uitgroeide tot een algemene biblio theek. Na het overlijden van haar echtgenoot, de heer E. C. C. Dekker, vertrok mevrouw Dekker naar Bergen, waarheen zij haar bibliotheek meenam. Dit betekende een zodanig verlies voor de gemeente Bloemen daal. dat in allerijl een commissie werd samengesteld, die tot mevrouw Dekker het verzoek richtte, vóór en namens haar de bibliotheek te mogen voortzetten, welk ver zoek onmiddellijk werd ingewilligd. In een korte spanne tijds kon op dezelfde plaats .-net een nieuwe boekenschat opnieuw een boekerij worden ingericht. Op 16 maart 1932 kwam de genoemde commissie voor het eerst ten huize van mevrouw Dekker bijeen. Het dagelijks bestuur der commis sie werd gevormd door de heer K. Tinholt, voorzitter; mevrouw J. Westenburg-Ver- weij, secretaresse en mevrouw M. Avis- Gebhart, penningmeesteresse. Hoe na de belangen van deze bibliotheek mevrouw Dekker ondanks haar vertrek naar Bergen aan het hart bleven liggen, blijkt uit het feit, dat zij een belangrijke gift voor deze nieuw ingerichte bibliotheek toezegde, hetgeen de commissie nog meer stimuleer de in haar voetsporen te treden. Mevrouw Dekker, de „moeder van de Biep", zoals zij werd genoemd, bleef voor zover moge lijk, de vergaderingen bijwonen, waarbij haar langdurige ervaring en haar waarde volle adviezen bijzonder op prijs werden gesteld. Het beheren van de bibliotheek, waar van het boekenbezit jaarlijks toenam even als het aantal lezers en lezeressen, vereiste ook steeds meer hulp, die echter steeds gaarne verleend werd. De heer en mevr. Schoen, de nieuwe bewoners van „Klein Hartenlust" bleven hun gastvrijheid verle- ADVERTENTIE van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds in Café-Rest. „D r e e f z i c h t" Fonteinlaan 1 Haarlem GRATIS TOEGANG Donderdag 19 september vergadert de gemeenteraad van Bloemendaal in het raadhuis te Overveen ter behandeling van achttien punten. D. en W. stellen de gmeenteraad voor ïnedewerking te verlenen aan het verzoek van het bestuur van de Bloemendaalse School voor Individueel Voortgezet Onder lijs om gelden beschikbaar te stellen voor het treffen van voorzieningen, zoals het aanschaffen van acht banken, een zoge naamd planbord en een vlag met stok, als- made het aanbrengen van drie kranen met afvoer en verduistering van vier ramen. Da kosten worden op f 1058 begroot. Voorgesteld wordt voor het aanschaffen ,;an leerboekjes voor de christelijke u.l.o. Ie Bloemendaal een bedrag van f 512,50 'ar beschikking te stellen en voor aan schaffing van leermiddelen voor de Sint Antoniusschool te Aerdenhout een bedrag van f ï.ooo. B. en W. stellen de raad voor aan de "eer K. Damen te Utrecht tegen de prijs van negen gulden per vierkante meter te ^rkopen 635 vierkante meter grond aan aa westzijde van de Overste Den Ouden laan te Aerdenhout. Bij de gemeenteraad is binnengekomen afschrift van het Koninklijk Besluit, aoudende afwijzende beschikking op het beroep van de gemeente Bloemendaal in het besluit van Gedeputeerde Staten Vatl Noordholland van 1 februari 1956, voor zover daarbij goedkeuring is onthou- öen aan het partiëel uitbreidingsplan in onderdelen „Oosterduin 1", nen, toen de drie jaren waren verstreken, die in het huurcontract waren vastgelegd. Het einde Het jaar 1941 betekende in vele opzichten een rampjaar voor de bibliotheek. Mevr. K. Rambonnet, die haar beste krachten aan de bibliotheek gaf, overleed; dr. H. L. van Beusekom zag zich om gezondheids redenen genoodzaakt zijn bestuursfunctie neer te leggen. Ook mevrouw D. Bernard- Alberts zag zich daartoe gedwongen. De maatregelen, door de bezetters ten opzich te van de bibliotheken genomen, deden zich ook hier gevoelen. De lust om aan de gestelde eisen te voldoen, was niet aan wezig en toen bovendien een in beslag neming van de garage met de bibliotheek kamer ten dienste van de Duitse cavalerie dreigde, besloot het bestuur in overleg met de inmiddels naar Doorn verhuisde mevr. Dekker, de bibliotheek in haar geheel af te staan aan de afdeling Haarlem van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dit geschiedde in het eerste half jaar van 1943 en daarmede ging de prachtige boekenschat, waarmede jong en oud ge durende achtentwintig jaar hun leeshonger bevredigden, voor de gemeente Bloemen daal verloren. Waar uit het bovenstaande duidelijk blijkt, dat er in de jaren 1915-1943 in Bloe mendaal al steeds behoefte bestond aan een goed geoutilleerde bibliotheek voor de jeugd en later ook voor volwassenen, heeft het naar wij menen, in deze tijd zeker zin om ook in Overveen tot de inrichting van een algemene jeugdbibliotheek te komen en naar wij uit goede bron vernamen, staan zeer vele ouders achter dit plan. De grote moeilijkheid voor het comité is ech ter de gelden voor de allernodigste eerste aanschaf bij elkaar te krijgen. Maar waar een wil is, is een weg. En die f 4700 moe ten er, als alle Overveners er hun schou ders onder zetten, toch kunnen komen. ADVERTENTIE \MSTKKI>.\MS»:v \,\KT20 T»I..U0$3 KANT EN KLAAR BINNEN 4 DAGEN RETOUR Dinsdag 17 september worden op de ter reinen van de HFC „Haarlem" aan de Planetenlaan in Haarlem de voorronden gespeeld om de beker van de Nederlandse Politiesportbond. De wedstrijden beginnen om twaalf uur. De volgende verenigingen nemen hieraan deel: ZPSK (Pol. Zaan streek), RSDA (Rijks Pol. A'dam), Alk maar (Gem. Pol), Alkmaar (Rijks Pol.), Zaandam en Haarlem. Er wordt een halve competitie gespeeld. De wedstrijden duren dertig minuten. Het Haarlems gemeentebestuur heeft als eerbewijs aan de vandaag tachtig jaar ge worden Haarlemse typograaf S. H. de Roos twee werken van deze kunstenaar aange kocht ter plaatsing in de moderne afdeling van het Frans Halsmuseum. Het zijn „De slatuintjes te Amsterdam" (krijt en water verf) gemaakt in 1908, en een sepiateke- ning van een duinlandschap bij Bakkum, die van recente datum is. Wij memoreren, dat wij in „Erbij" van zaterdag 7 septem ber een artikel aan de heer De Roos heb ben gewijd. De nieuwe eerste dirigent van het Noord hollands Philharmonisch Orkest Henri Arends is voor het komende seizoen uitge nodigd op te treden als gastdirigent bij het Stadsorkest van Helsinki en voor de Finse radio, bij het radio-orkest van Baden- Baden, het Concertgebouw-Orkest en het Radio Philharmonisch Orkest. De opbrengst van de verkoop van het gebouw en de machines van de n.v. che mische industrie Rids aan de Waarderweg in Haarlem is niet voldoende, om de hy pothecaire schulden te voldoen, zodat een aantal crediteuren niets zullen ontvangen. Men mag dus aannemen, dat het fail lissement van de naamloze vennootschap binnenkort zal worden aangevraagd. Zoals wij aan het begin van dit jaar hebben meegedeeld, bedroeg de hypothe caire vordering van de Maatschappij tot financiering van het nationaal herstel f 775.000. Deze vordering, die in alle ge vallen preferent is, kan dus niet worden afgelost uit de opbrengst van de verkoop van de fabriek. Zodoende komen de ove rige preferente crediteuren, die vorderin gen hebben van in totaal f 100.000 niet aan bod, evenmin als de concurrente cre diteuren, die in totaal een miljoen te vor deren hadden. Zoals men weet is moeite gedaan inte ressenten te vinden voor het bedrijf en heeft men dienaangaande contacten ge had met buitenlandse bedrijven. Deze onderhandelingen hebben echter niet tot het gewenste resultaat geleid, zo dat tot een publieke veiling werd beslo ten. De christelijke vereniging „Zedenop bouw" houdt op vrijdag 27 september haar jaarvergadering in Haarlem, in restaurant Brinkmann op de Grote Markt. De voorzitter van de vereniging, ds. mr. B. ter Linden uit Zetten opent om half elf de vergadering, die 's morgens een huis houdelijk karakter dragen. Aan de orde zijn besprekingen van het jaarverslag en het financiëel verslag over 1956 en een bestuursverkiezing. Om twaalf uur worden de deelnemers van de vergadering op het stadhuis door het college van B. en W. ontvangen. Des middags wordt tijdens een openbare vergadering een lezing gehouden door dr. G. B. Mastenbroek, psychiater uit Leid- schendam over het onderwerp: „Vragen rond de ongehuwde moederzorg". ADVERTENTIE zal zaterdag 21 september a.s. door GENERAL MOTORS aan het publiek worden voorgesteld. - Wij zullen u in de gelegenheid stellen dit geheel nieuwe product op bijzondere wijze te gaan zien. OFF. G.M.-DEALER In een der zalen van restaurant Brink mann te Haarlem hield heden de bij het Ambtenarencentrum aangesloten Alge mene Bond van Provinciaal Personeel in Nederland zijn jaarlijkse algemene ver gadering. Hoewel de voorzitter, de heer C. J. van Asch, reeds in zijn openingswoord wees op de pogingen van het Ambtenaren- centrum verbeteringen te verkrijgen, ook voor de lagere en middelbare ambte naren, welke door de vertegenwoordigers in het Rijks-Georganiseerd Overleg voort durend worden bepleit, sprak de vergade ring de wens uit, niet te vervallen in een houding van berusting en stilzwijgend af wachten, maar te blijven ijveren voor de noodzakelijke en billijke verbeteringen der salarissen van vorengenoemde groe pen. De heer mr. B. Plomp, secretaris van het Ambtenarencentrum, lichtte de zaak nog nader toe, waarbij hij er de nadruk op legde, dat de ambtenaren in de lagere en middelbare rangen in reëel inkomen nog ver achter zijn bij de toestand van vóór de oorlog en dat zij hun rechtmatig deel van de welvaart nog niet hebben ge kregen. Plij zegde toe, dat de vertegen woordigers in het Rijks G.O. zullen blij ven trachten, de regering van dit laatste te overtuigen. De middag werd besloten met een ont vangst door het Provinciaal Bestuur ten provinciehuize, waarbij de Commissaris der Koningin in de provincie Noordhol land, dr. M. J. Prinsen, de afgevaardigden toesprak, en er onder meer op wees, dat er zijns inziens op het gebied van perso neelsbeleid nog wel enige ruimte voor de provinciale besturen gelaten is, zij het dan binnen het kader van het door het rijk vastgestelde rangenstelsel. De heer Van Asch richtte een dank woord tot de Commissaris der Koningin. Vervolgens verzamelden de deelnemers aan de vergadering zich weer in het restaurant, waar de dag werd besloten met een diner en een feestavond. Vrijdagavond heeft in het museum „Het Huis van Looy" in Haarlem de opening plaatsgehad van de achtste jaarlijkse ten toonstelling van werk van Jacobus van Looy, dat ditkeer vergezeld gaat van schilderijen, die door Van Looy's tijdge noot Isaac Israels werden nagelaten. In bijzijn van een groot aantal belangstel lenden en genodigden heeft dr. L. M. van Dis, voorzitter van de stichting „Het Huis van Looy", de expositie met enkele woor den ingeleid. Kort samengevat zei dr. Van Dis onder meer, dat deze tentoonstelling bedoelt een overzicht te geven van de be langrijke overeenkomsten en verschillen in het werk van beide kunstenaars, die niet alleen naar anciënniteit maar ook in artistiek opzicht echte tijdgenoten waren. Beiden hebben aanvankelijk op dezelfde wijze de invloed van het Amsterdamse kunstenaarsleven ondergaan, later ging ieder een eigen weg, waarbij Isaac Israels schilder bleef en het picturale element in zijn werk bleef overheersen terwijl Van Looy's werk een dominerend verhalend karakter kreeg. Tegen Willem Witsen heeft Van Looy eens gezegd: „Wij moeten het hebben van krachtige, ogenblikkelijke ingevingen, onverschillig of deze van bui ten af of van binnen uit komen". De geest van deze opmerking noemde dr. Van Dis bindend voor Israels en Van Looy, ze scheidde hen beiden van de impressionis ten. Dr. Van Dis dankte allen, die aan de totstandkoming van deze expositie heb ben bijgedragen, in het bijzonder de heer H. P. Baard, die zich weer met de inrich ting heeft belast. Het Leids museum „De Lakenhal" heeft nog acht werken toege zegd van Israels. Over acht dagen zullen deze deel uitmaken van de tentoonstelling. Het is vorige jaren steeds gebruikelijk ge weest de Van Looy-tentoonstellingen sa men te laten gaan met een lezing. Ditkeer wórdt van deze traditie afgeweken, maar daarvoor in de plaats zal de voordrachts kunstenaar Albert Vogel dinsdagavond in het Frans Halsmuseum uit werk van Van Looy voordragen. Zijn programma is geti teld „Met pen en penceel". J. Steinebach overleden. Te Amers foort is plotseling overleden de heer J. Steinebach, lid van de Amersfoortse ge meenteraad voor de P.v.d.A. De heer Stei nebach was deskundige op onderwijsge bied. Woensdag is een bekende figuur in het oude stads gedeelte van Haarlem overleden: Anton Burgdorffer uit de Gortestraat. Hij werd negenenzeventig jaar. Iedereen in de omgeving van de Gortestraat kende hem want als het weer goed was zat hij meestal voor zijn deur in de houding zoals men hem hiernaast ziet afgebeeld en in dezelfde opvallende kleding te genie ten van zijn vrijheid. Hij werd de clochard van Haar lem genoemd. De begrafenis van de overledene heeft plaats maandag 16 september op de Algemene Be graafplaats in Haarlem. Anton Karei Abraham Burgdorffer was een oud musicus. Op zijn zesde jaar speelde hij al viool, en na aan het Koninklijk Conservatorium voor Muziek in Den Haag te zijn afgestudeerd was hij ook vaardig op de piano en op de hobo. Als hoboïst was hij enkele keren plaatsvervanger in de voormalige H.O.V. Na zijn studie in Den Haag heeft hij voornamelijk een prettig leven geleid, onder andere bij de Italiaanse opera en als straatmuzikant in de crisisjaren. Wij hebben hem eens gevraagd hoe hij in staat was zo consequent niets te doen, daar in de Gortestraat. Hij antwoordde daarop: „Ik heb veel plezier gehad in mijn leven en het is een zeer groot genoegen daar nog over na te denken". Deze dagen werd in Utrecht een 27- jarige vrouw uit Den Haag betrapt bij het verkopen van een van diefstal afkomstige bromfiets. De politie hield haar aan en kort daarop ook haar vriend, een 41-jarige zeeman, eveneens uit Den Haag. Beiden werden op transport naar Den Haag ge steld. Het verhoor en het onderzoek brach ten aan het licht, dat de zeeman in de laatste maanden in Wassenaar, Katwijk, Rotterdam, Delft, Haarlem en Alkmaar in totaal elf bromfietsen had gestolen. Hij verkocht deze weer op markten in Noord en Zuid-Holland. Tijdens een hevig onweer sloeg gister avond de bliksem in de villa van de fa milie A. C. van R., aan de Veursestraat- weg te Leidschendam. Het rieten dak vatte vlam en korte tijd later stond de gehele villa in lichterlaaie. De heer en mevrouw Van R. zijn met vakantie in Duitsland, doch hun zoon en dochter waren thuis. Deze trachtten samen met omwonenden voorwerpen van waarde in veiligheid te brengen. De brandweer werd gehandicapt door gebrek aan water. Men was gedwon gen een lange aanvoerslang naar de Vliet uit te leggen. Toen men eindelijk met blus sen kon beginnen, was het vuur niet meer te bedwingen. De gehele villa ging in vlammen op. De schade wordt door ver zekering gedekt. ADVERTENTIE DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGINGu, ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers. ADVERTENTIE HAARLEM, 13 september 1957 GEHUWD: 13 sept.: S. C. Heemskerk en C. J. Venema. F. J. Hij ma en J. J. A. op de Weegh. BEVALLEN van een zoon: 9 sept.: M. Beijervan Straaten; 11 sept.: C. de Jon gevan der Span; 12 sept.: E. G. M. DraaismaUbink; 13 sept.: A. M. J. Ha genVan Deenen, M. E. Sparreboom— Hetem, C. Bakker—Mantel, A. Feenstra Zijlstra, H. Th. van den Brinkvan Leeuwen. BEVALLEN van een dochter: 11 sept.: G. E. J. UngerSwaanswijk; 12 sept.: I. W. BultKorte, E. W. Braspenning Leautaud, H. A. Harmsende Vries, G. J. DekkerSeijdel, E. Jongbloedvan der Hulst, W. C. van BakelWoudenberg, M. C. DiehlSpierdijk; 13 sept.: J. H. Reijns— Brouwer, M. Th. Smit—Meinders, A. J. van der HulstStokman. OVERLEDEN: 11 sept.: A. K. A. Burg- dorfer, 79 j., Gortestraat. B. van Gastelen, 84 j., Reguliersstraat, J. de Jong, 21 j., Gasthuisvest. 12 sept.: A. DonkerHof man, 65 j., Gasthuisvest; K. H. de Ridder Kwak, 69 j., Gasthuisvest. WASHINGTON 1862. In dit land woedt nu reeds ruim een jaar de schrikkelijke broederkrijg. De haat jegens elkander groeit met de dag en het einde lijkt nog niet in eicht. De aanvankelijk gehuldigde gedachte, dat de Noordelijken door hun veel grotere bevolking gemakkelijk en vlug de overwinning zouden kunnen bevechten, «s een misrekening gebleken. De Zuidelij ken zijn veeleer aan de winnende hand. Zij zijn veelal geoefende ruiters en jagers en gedisciplineerde soldaten, terwijl de Noordelijken van discipline nauwelijks be grip blijken te hebben. Werden de Noordelijken te land reeds menigmaal verslagen, ter zee behouden zij het overwicht. Doordat zij de kusten blok keren. bezorgen zij op hun beurt de Zuidelijken on noemelijke scha de in hun ka- toenhandel. De afloop kan nog niemand voorspellen. In datzelfde jaar overwon de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen haar schroom om met levensverzekeringen ute koop te lopen". Een sobere plaat met uitsluitend gegevens omtrentt namen (directie en commissaris sen) err cijfers, was de eerste stap op re clame-terrein. Anderhalve Eeuw Levensverzekering HERENGRACHT 475 - AMSTERDAM-C. - TELEFOON 49100 ZONDAG 15 SEPTEMBER HAARLEM. Ned. Herv Kerk Grote Kerk 10: Ds. G. J. Waardenburg, Bed. H. Doop. 3: Kooi Grote Kerk. Hongaarse dienst, Ds. J. Ker^. ?s, van Waverveen; 3.30: Litur gische dienst voor slechthorenden in de consistoriekamer. 7: Ds. I. P. van der Waal, van 6.457 uur. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. W. M. van Asperen. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 4-5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Prof. Dr. E. L. Hoogleraar te Am sterdam. Oostrrkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn, Bsd. H. Doop. Bakenesser- lterk, Vrouwestraat. 10.30: Jeugddienst, Ds. A. C. J. van der Poel, luchtmachtpred. te Scheveningen. 'iebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Aula Chr. Lyceum, mmakade. 10.45. Dr. G. Snijders. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. W. M. van Asperen. Jeugdkapel Noord, Molenaerstraat. 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade. 10: Geen dienst. West, Leidsestraat. 10: Y/ika W. Veenstra. Centrum, O. Groenmarkt. 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, Waalse Kerk, 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. S. Haijet, d'Arnhem. Curch of England, Kinderhuissingel. 3 pm: Harvest Festival. 4 pm.: Harvest Communion. Pentecostal Filadelfie Gemeente, Gedempte Oude Gracht 47. 10: Dienst. Bidstond woens dagavond 7.30 ur. Openlucht bijeenkomst zaterdag 4 uur Dreef. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstr. 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woens dag, Lange beerstraat 16 8: Avondbijeen komst. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3 uur. Contactbijeenkomsten m. gerepatrieerden in de Pastorie der Broe- derkerk. Parklaan 32. Dinsd.midd. 3 uur Rondetafelbespreking, Broederkerk, Park laan 3*. Hervormde Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. A. Romein, van Vlaardingen. Woensd. 7.30: Ds. J. van Dijk, van Garderen. Stadsevan gelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. C. v. d. Hagen, van Den Helder. 7: L. de Jong en J. F. Snoeks. Woensd. 8: Opwekkings samenkomst. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Jan van G:js, Evangelist, van Am sterdam. 5: Dezelfde, Evangelisatiesamen komst. Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 8: Bijbelbespreking en bid stond. Zaterdag 7.30: Openluchtsamen komst aan de 1 ,ef. Opwekkingssamen komsten, Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. v. d. Schors, Amster dam. Vrije Evang. Gem., Parklaan 21. 6.30: Ds. Timmermans, var Ierseke. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. J. H. Smit Du,, zentkunct, van Amsterdam. Donderdag 7.30: Ds. G. Kroes, Wees- en Oudeliedenhuis. Rem. Geref. Gem. 10.30: D-\ J. W. Wery. Geref. Gem., Lange Mar- garethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud- Geref. Gem. in Nederland, Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Dhr. Slager. Gereform. Gemeente. Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst, Dinsdag 7.30: Ds. H. Rijksen. Ou "-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Dienst. P'nsdag 19.30: Bijbel studie o.l.v. Evangelist E. Ch. Hermes. Vrij dag, Spoorwegstraat 4 rd. 19.30: Bidstond. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 9.30: Ds. C. Goeman. 5: Ds. H. W. Wierda. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. A. Dondorp. 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. A. Bos. Ver. Doopgez. Gemeente, 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Ge meente van Christus, Spruitenbosstr. 9. 10.15: Onderlinge Samenkomst. 8: Evange- lisatiedienst. Donderdag 8: Evangelisatie- dienst. Broedergemeente, Parklaan 34. 10.30: Ds. J. v. d. Meije, van Zandvoort. Jeugddienst. Christengemeenschap, Wilhel- minastr. 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamen komst. Dinsdag 20: Bijbellezing en bid stond. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Dhr. v. Ingen, Overveen. 10: Zon dagsschool. 6.45: Openlucht aan de Krocht. 7.30: Dhr. J. v. d. Bergh, van Wassenaar. Donderdag 8: Bidstond. Vrijdag 7: Jeugd dienst 8-14 jaar; 7.45: idem 1530 jaar. Nederl. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Spr. mej. G. Schalekamp, van Amsterdam. Volle Evangelie Gemeente. Pinksterge meente) Elim-kapel, Paul Krugerstr. 36. 10: Openbare samenkomst. Dhr. Z. Hilberink, uit Vioomshoop. 12: Zondagsschool. 7: Evangelisatiesamenkomst. Dhr. Hilberink. Donderdag 8: Opwekkingssamenkomst. Verschillende spreker. Bïjbelbespreking. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Dhr. H. Meijer, uit Amsterdam. Baptistengemeente, Begijnehofkrpel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: J_ugdsamenkomst. Dinsdag. 20: Bijbellezing en Bidstond. Leger des Heils. Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssa menkomst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Ve. lossingssamenkomst. o.l.v. Kapt. P. Vons. Vergadering van Gelovigen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Koudenhorn 46 A rd. Din:. 7ag 8: Samenkomst. Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 i 5.30: Samenkomsten. Pinkstergeloofs gemeenschap, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. E. Schuurman. 10.30: Zondagsschool Colen- sostraat 2. Woensdag 7.30: Meisjesclub, Colensostraat 2 lft. 11 t.m. 15 j. Donderdag 8: Bidstond Schotersingel 9y. Zevende-Dags Adventisten, J .obstraat 6. Iedere zater dagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: P adiking. Zevendedags-Baptisten Gem., Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. Zon dagsschool 10.30 uur. 5: Kerkdienst. Her steld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastr. 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gem., Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienst oefening. SOEFI-BEWEGING, Aula Gym nasium, Prinsenhof. 11: Universele ere dienst. Jehova's Getuigen, Kamerlingh On- nesstra-* 83. 6 tot 7. Vrijdag 7.30 tot 9.30. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. 7: Ds. H. J. Drost, van 's-Gravenhage, jeugddienst. Immanuëlker 1A: Dr. G. Ph. Scheers. Zondagsschool 12: Marnixschool, jeudhuis en kleuterschool Colensostraat. Sionskerk, Eksterstraat. 10.30 Ds. J. Kroon en Ds. G. H. v. d. Woord. Inleiding tot het winter werk. Bijzondere dienst. 7: Ds. Jac. Poort. Ned. Prot. Bond, Gebouw Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55-57. 9.30: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: J. A. van Arkel. 3.30: H. W. Wierda. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. r.erk, in gebouw N.P.B., Berkenstraat 10. 8.30 en 2.30: Ds. A. Bos, H.A. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. D. H. Biesma, 5: Ds. J. C. Maris. Evang. Luth. Gem., Jeugdgebouw Schoter- weg hoek Pijnboomstr. 10.30: Ds. G. Kroes. Ver. Doopsgez. Gem. Noorderkapel, Indi- schestraat. 10.30: Ds. A. J. 3naayer. Zui derkapel afd. Noord, Verenigingsgeb. volks tuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstraat. Geen dienst. Dins dag 8: Bijbelbespreking, Maasstraat 8. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst. Spr. Dhr. G. Koning, evangelist te Amsterdam. Jehova's Getuigen. Geb. N.P.B., Berlcenstr. 10. 6.45-7.45 uur. Woensdag 7.30-9.30 u. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelirinaplein. 10: Ds. Henkels. Kapel Vieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Dr. Snijders. Kapel Irene, Meer en Bosch. A: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Em., Den Haag. Qer. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. G. Rang, van Vijf huizen. Pinksterkerk. 10: Ds. D. J. Roos. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Heren weg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehova's Getuigen, Binnenweg 79 c. 2 tot 3: Geza menlijke bijbelstudie. Woensdag 7.309.30: Praktische toerusting voor de prediking van het evangelie. Maandag, Ir. Lelylaan 63. 89: Huisbijbelstudie. Donderdag, Cravenestersingel 7, 89: Huisbijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10: Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring, Eiken laan 5. 10.30: Dr. P. Jonges, NH., Rijswijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Nederl. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. A. van Biemen, Hv., van Bentveld. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet. 3.30: Ds. D. J. Roos, van Haarlem-Z. 7.30: Ds. G. Toornvliet (voor belangstellenden). Vrij Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagsscholen 121: Ge bouw Irene, Elswoutslaan 1. 10.1511.15: Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. Mari ne Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. D. Ringnalda. BENNEBROEK. Nederlands Hervormde Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf, 7: Dr. S. de Roest, IJmuiden. Gereformeerde Kerk. 10: Ds. C. Klapwijk. 5: Afscheid Ds. C. Klapwijk. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. xO Ds. G. H. van Willenswaard. 19: Ds. Joh. Bronsgeest, van Haarlem. Advents kerk (Ziekenhuiskerk). 10: Ds. D. ter Steege. Rem.-Doopsgez. Gem. Gebouw „Spaarnborg", Wüstelaan 75. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Chr. Geref. Kerk. Pniël- Kapel, Pastorieweg. 10: Ds. J. C. Maris. 4: Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Jac. Poort. Inleiding tot het winterwerk.. ADVERTENTIE Voor natuurlijk naar Zijl weg 39-41 - Telef. 14308 De n.v. Brabantse Wolfabrieken „Trois Suis ses" hebben een dezer dagen een filiaal geopend in de Grote Houtstraat in Haarlem, waar in vroeger tijden een banketbakkerij was geves tigd. Het ontwerp voor de restauratie is van de Amsterdamse architect G. Uriot. De uitstalling van de wol geschiedt volgens een modern prin cipe. De knotten wol zijn in platte glazen kasten langs de wond opgeborgen. Hierdoor wordt wei nig ruimte ingenomen; bovendien heeft de even tuele klant een uitstekend overzicht van de ver schillende kleurschakeringen. Er is geen etalage in de winkel geprojecteerd, zodat hierdoor ruim te wordt gewonnen en een goed overzicht van de winkel wordt verkregen. De artikelen om de klanten te trekken worden op een rekkensysteem in de vorm van kubussen voor het raam uitge stald. Deze kubussen kunnen in elke gewenste vorm worden opgebouwd, zodat vele mogelijk heden bestaan om de nodige variatie in de uit te stallen goederen te brengen. De wanden zijn in zachte pasteltinten geschilderd. Bovendien is een effectieve indirecte buizenverlichting aan gebracht. 11\

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11